» »

Youtube

Youtube

sivistol ::

https://tv.youtube.com/welcome/

mnenja ? zanimivo , sam cena je mal prevlka, tam okrog 5-6 v rangu apple musica bi še blo, sicer pa imamo travnik ( part is )

mtosev ::

a ni to samo za američane?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sivistol ::

mtosev je izjavil:

a ni to samo za američane?


možno a misliš da yt nebo prišel preko atlantika da še pr nas zasluži ?

forplan ::

Youtube testira nov dizajn www.youtube.com/new

Zanimiva je temna podlaga.

Ima še kdo problem kot jaz. Če sem vpisan imam star dizajn, če se izpišem pa novega.
da se strinjam

dr.Akula ::

Ima še kdo problem kot jaz. Če sem vpisan imam star dizajn, če se izpišem pa novega.

Ne vem če je to ravno problem. Verjetno je le to da te je sistem izbral za tesitranje novega dizajna, vezano na tvoj račun.

Jaz imam drug problem; če dam Restore classic youtube, mi po refreshu da spet nazaj novi dizajn.
ni podatka

FTad ::

tl;dr;

a zna mogoce kdo povedati, zakaj na youtube aplikaciji na androidih doloceni videi ne morejo biti predvajani, medtem ko na pc-ju tecejo bp.

mtosev ::

FTad je izjavil:

tl;dr;

a zna mogoce kdo povedati, zakaj na youtube aplikaciji na androidih doloceni videi ne morejo biti predvajani, medtem ko na pc-ju tecejo bp.
si vpisam z računom, da ni kakšen age restriction? kot drugo probaj, če se videi predvajajo v browserju. a app je najnovejši? kaj se zgodi, če se iz appa odjaviš?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FTad ::

na primer, tistega posnetka (pesem) se na pc-ju v iskalniku komot najde, medtem ko ga preko appa na fonu sploh ne najde. Ce imas pesem na svoji playlisti in zazenes playlisto na fonu, ti tisto pesem avtomatsko preskoci, saj napise, da se je ne da predvajati na telefonu...

yoco ::

Jaz imam isti problem. Imam playlisto raznih soundtrackov, in nekatere mi na mobitelu noče predvajat.

FTad ::

ampak a kdo ve zakaj?

forplan ::

Zato ker lahko določiš da video ni dostopen na mobilnih mapravah.
da se strinjam

mtosev ::

kaj pa, če greš browserja in daš desktop mode?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Noynac ::

Zdravo vsem. Zanima me zakaj se mi v youtubu (v firefoxu) ko grem v full screen v zgornjem levem kotu pojavi tipka ki me vrže direktno na amazonov kanal na youtubu? Tipka je svetlo modra z belim "nasmeškom". Pregledal sem že vse aplikacije in dodatke za firefox pa ne najdem nič nenavadnega.

Sssaga ::

Ko logika odpove in imaš nekam čudno malo ogledov za tako število navdušencev :))



Povezava do videa:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Qcube ::

Pod katerim kamnom ti živiš da se leta 2017 sprašuješ kako youtube šteje oglede?

BorutK-73 ::

ssaga - kako lahko imaš več like-ov kot ogledov?

hojnikb ::

Magic.

điz, a res noben ne ve kako funkcionira yt ?
#brezpodpisa

Sssaga ::

Video ni naložen nekaj ur ampak več kot mesec dni že.

[D]emon ::

In YT algoritmi ne kazejo realtime ogledov, ker filtrirajo za view boti in podobno nesnago.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

blaz87 ::

Ima kdo kakoaplikacijo iz marketa za android, da predvaja samo glasbo ins tem požre manj interneta. Nekaj takega kot lemon radio, le da lahko tudi kaj po želji poiščeš in predvajaš..
Hvala

AlienRR ::

A se da na youtube kako skriti ali odstraniti suggestions sidebar?

Z uBlock Origin lahko odstranim element kot je predlagano v tej temi:
https://www.reddit.com/r/youtube/commen...

Problem je samo da če naložim drug video ali osvežim stran se vse naloži nazaj.

Kar želim je to:

Starodavni ::

Evo pa je youtube nadgradil svojo ikono in "vmesnik"

in moja reakcija je kot ponavadi: Vse slabše, sem poskusil da bi vrnil na prejšnji vmesnik in ikono, pa ni te opcije.

kaj je zadnje čase z internetnimi stranmi, vsi sam neki updatajo stvari na slabše. Delajo vse bolj nefunkcionalen garbage, naredijo da rabiš 5 klikov namesto 2 kot včasih...

Povsod na mojih najbolj obiskanih straneh opažam ta trend konstantnih sprememb na slabše. google, youtube, facebook, twitter, pa kakšne podobne strani.

Problem je, da ni neke pametne alternative, ki bi zamenjala v izi te strani ali programe. Enostavno ni. Tega ne razumem, zakaj trend razvoja gre v nazadovanje funkcionalnosti, ne v izboljševanju le-te. DA pa je še slabše pa spreminjajo izgled v neko zmedo, ki še sam bog ne bi znal spraviti v red.

martincek1 ::

Vsa ta podjetja, ki si jih naštel, odziv uporabnikov v svojih aplikacijah merijo in pred launchom testirajo na določenem delu uporabnikov.

gusto ::

Kaj je sedaj to spet neko novo sranje na YouTubu. Če gledam video in kliknem gumb back ali logo od youtuba (da me vrne na začetno youtube stran), se mi video še vedno predvaja v malem oknu in ga moram posebej, še z enim klikom zapreti. Sem mislil da je problem v Operi (ker ima podobno funkcijo), pa vidim, da Firefox dela enako. No tekom pisanja tega posta sem našel rešitev, porabil pa čisto preveč časa, za takšno brezveznarijo. Če ima še kdo enak problem, v nastavitvah youtuba, zavihek predvajanje, se odkljuka "omogoči mini predvajalnik". Pa to sem moral narediti posebej v Operi in posebej v Firefoxu, čeprav sem prijavljen s svojim računom.

Ni mi všeč ta "modern" youtube pogled, čedalje slabše je, vse nekaj kvazi prilagojeno tablicam, pa saj za to imamo appe, kaj to rinejo na PC. Pa še nekaj glede tega "mini predvajalnika", Opera ima to neprimerno bolje rešeno, če želim imeti video v malem oknu, kliknem gumb na videu (podobno kot pripni na vrh) in mi ga predvaja v malem okenčku. Ne pa da se tako predvaja prav vsak video.

Spajky ::

gusto je izjavil:

Kaj je sedaj to spet neko novo sranje na YouTubu...Ni mi všeč ta "modern" youtube pogled, čedalje slabše je...
He he, money makes the world go round !
Saj se lahko odpoveš gledanja YT neumnosti na kompu! :) DL-aš si samo pametnejše stvari na komp preko OL-DL sajtov ali DL-erjev in pogledaš na TV in na kavču v miru. Boš manj previsel na kompu in bil bolj komot (zadeve vržeš na ključek ipd. in pok v TV/predvajalnik pa na kavč pa je). Jest tako počnem že dlje čass :) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Nagi Bator ::

gusto je izjavil:

Kaj je sedaj to spet neko novo sranje na YouTubu.

Pale Moon: Vse po starem :)

dux ::

A kdo pozna kakšen workaround, da bi se dalo Youtube Red plačati/uporabljati v Sloveniji?
Upanje je v nasih odlocitvah

GrX ::

dux je izjavil:

A kdo pozna kakšen workaround, da bi se dalo Youtube Red plačati/uporabljati v Sloveniji?


VPN??

veteran ::

gusto je izjavil:

Ni mi všeč ta "modern" youtube pogled, čedalje slabše je, vse nekaj kvazi prilagojeno tablicam, pa saj za to imamo appe, kaj to rinejo na PC.


https://greasyfork.org/en/scripts/34818...

laguna1 ::

Pozdravljeni

Hčerka bo imela čez vikend privat zabavo in sicer bo zabava trajala tam okrog 10 ur. Seveda je potrebno na tej zabavi, da je tudi prisotna glasba in nekako razmišlja, da bi si jo vrtela iz youtube. V tem prostoru kjer je zabava ni interneta tako da mi pride v poštev le mobilni internet oz. prenos podatkov preko telefona. Razmišljam, da bi kupil paket HOT MAXI z 20 GB prenosa podatkov (https://www.hot.si/tarife.html) ter bi vstavil kartico v telefon in bi ga dal v skupno uporabo za internet. Z računalnikom bi se povezal na telefon in bi tako dobil dostop do interneta. Zanimajo me tri stvari, in sicer:
- ali kartica dovoljuje da se računalnik poveže prek telefona, nekje sem slišal, da nekateri operaterji to ne dovoljujejo;
- ali bi bilo zadosti teh 20 GB za 10 ur prenosa prek youtube ali pa bi moral vzeti paket HOT EXTRA Z 50 GB prenosa;
- kako je možno generalno določiti na računalniku (youtube), da bi se vsi videoposnetki predvajali v manjši kvaliteti, torej v standardni kvaliteti in ne v HD kvaliteti, saj na tej zabavi ni pomembna video kvaliteta, s tem bi bila tudi zmanjšana možnost "prekinjanja" predvajanja glasbe (zaradi pasovne širine prenosa prek telefona - mobilni podatki).

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna1 ()

facepalm ::

Zaradi majhne razlike v ceni, bi sam vklopil 200gb paket in se nebi ubadal s kvaliteto posnetkov. Wifi tethering meni deluje bp.

opeter ::

veteran je izjavil:

gusto je izjavil:

Ni mi všeč ta "modern" youtube pogled, čedalje slabše je, vse nekaj kvazi prilagojeno tablicam, pa saj za to imamo appe, kaj to rinejo na PC.


https://greasyfork.org/en/scripts/34818...


Hvala! Super deluje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

laguna1 ::

Epecar napisal: "Zaradi majhne razlike v ceni, bi sam vklopil 200gb paket in se nebi ubadal s kvaliteto posnetkov. Wifi tethering meni deluje bp."

Mene zanima kakšen paket imaš to in za kakšno ceno. Pa še nekaj, kaj "pomeni" wifi tethering mi deluje brez problema.

Opetar, samo me zanima, kaj s tem pridobim, če ga "nadgradim" s tem, ali tudi to, da lahko generalno nastavim tudi "slabšo" kvaliteto posnetka, ali pa kot je tam navedeno, iskanje ko igra še "stari" komad....

Lp

Machete ::

Zanima me, če je to praksa, da je naložen posnetek na YT precej slabše kvalitete kot originalni vir? Ga yT še skompresira?
Sem opazil že na nekaj videotih, da je precej porazna končna kvaliteta naloženega, pa me samo zanima ali jaz delam kaj narobe, ali je pač tako in bi bilo treba v 4K posnet za približen HD na yt?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Qcube ::

Za gopro predlagajo da se uploada v 2,7k, tako naj bi yt dal boljši bitrate. Tudi samo upscale na 2,7k.

avian2 ::

Machete ::

To sem vse že prebral že prej, tu ni odstopanja, zanimajo me mogoče prej izkušnje nalagalcev.. Filmora dovoljuje export videa po urejanju v 4k, ampak ne vem če gre za upscale, kot omenjen predlog. Če je posnet v HD in če dam export v 2,7K naj bi bilo bolje? Mogoče pa provam dejeansko.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Machete je izjavil:

Zanima me, če je to praksa, da je naložen posnetek na YT precej slabše kvalitete kot originalni vir? Ga yT še skompresira?
Sem opazil že na nekaj videotih, da je precej porazna končna kvaliteta naloženega, pa me samo zanima ali jaz delam kaj narobe, ali je pač tako in bi bilo treba v 4K posnet za približen HD na yt?

To je normalno in hitreje/temnejsa kot je scena, slabse bo. Ce nalozis 4K bo youtubov 4K slabsi, ce nalozis 4K HDR bo youtubov slabsi itd. ce predpostavljamo, da nalagas vecji bitrate od youtubovega.
Info imam direkt od google support. Ogledani videoji so stisnjeni kolko se le da, ne glede na to kaj bos ti nalozil.
Kaj mislis zakaj so npr. TV demoti ponavadi staticni, pocasni posnetki ali uni HDR demoti? ker pride vec mb na frame
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Machete ::

Ja scena je hitra. Vredu, bom za foro exportal v 4K in uploadal in potem primerjal, če je kaj bolje kot export v FHD (v katerem je bilo posneto) in upoload.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Evo sem se malo poigral. Mislim, da sem ujel isti frame, če ne zelo blizu. Source je isti file (posnet v 1920x1080 @ 60fps).
Levo je exportan kot 1920*1080 @ 60fps in 30000kbps, ter naložen na YT in predvajan v max. izbiri 1080p60.
Desno je exportan kot 4096*2160 @ 60fps in 60000kbps, ter naložen na YT in predvajan v max izbiri 2160p60.

Razlika je precejšnja in očitna.



Druga primerjava pa je YT fake 4k vs originalni file v VLCju. Skoraj ni opaziti razlike. Mogoče je na hitro upscale celo malo lepši. (Seveda je svoje naredil še zajem slike in bmp za image, ampak primerjava ostane legitimna).

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mitkos ::

Imam problem z youtubom in sicer mi na levi strani ne prikazuje možnosti kot so Zgodovina, nastavitve, kanalov na katere sem naročen. Včasih ko odprem 2 zavihka Youtuba mi v obeh tega ne kaže, ko pa jih zaprem in ponovno odprem pa mi normalno kaže. Uporabljam firefox.

https://screenshots.firefox.com/Dh88eoZ...

Machete ::

Nekaj te zafrkava garfika/browser. Provaj različne brskalnike, provaj posodobit gonilnike od grafične.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Egidij88 ::

Isto se meni včasih zgodi. Mislim, da je kriv update na FF 64.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

DoBri ::

dux je izjavil:

A kdo pozna kakšen workaround, da bi se dalo Youtube Red plačati/uporabljati v Sloveniji?


Ker ne morem verjeti, da v 5 minutah iskanja ne najdem odgovora - pa me čudi, najbrž nisem edini, ki bo takoj vpisal kreditno :) - me pa zdaj res zanima, kako je z Red / Premium pri nas. Naročnino že sklenem "v tujini", da pa bi ves promet delal prek VPN-jev, ni realno.

Se poenotenje v EU obeta "zloglasnega" 22.1.19?
Več nas je, manj nas ni.

opeter ::

laguna1 je izjavil:

Opetar, samo me zanima, kaj s tem pridobim, če ga "nadgradim" s tem, ali tudi to, da lahko generalno nastavim tudi "slabšo" kvaliteto posnetka, ali pa kot je tam navedeno, iskanje ko igra še "stari" komad....


S tem pridobim to, da se videji pokažejo v stari obliki, ne pa, da se razvleče po celem oknu/ekranu ...

Standardni pogled:


PRedvsem pa si zapomni, v kakšni kvaliteti si gledal zadnji posnetek (recimo 480p) in potem bo na osnovi tega nalagal to ločljivost pri ostalih posnetkih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Anney ::

Morda ve kdo kaj to pomeni, nekoč enkrat nekje sem imel nek kanal, pa malo čekiram in vidim tole.

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Machete ::

Saj je dokaj jasno. uporabljaš muziko in video clipe, za katere nimaš dovoljenja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Anney ::

V bistvu je bil to posnetek cele oddaje (1uro) iz National Geographic, celo s slovenskimi podnapisi, kar lepo gledan, dokler ni bil blokiran.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

m0LN4r ::

Mas sreco, jaz sem na enem starem accju zadevo komplet pozabil in konec zgodbe je blo, da mi je youtube zaprl racun. Zdaj pr novih videih, nacemo moras sprejeti soglasje za tujo glasbo in edino monetariziranje in reklame, ne mores imeti gor. Nekoc je blo to se huje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Linko ::

Mogoče kdo ve, zakaj se mi youtube sam pauzira in sporoča
Predvajanje videoposnetka je začasno zaustavljeno. Želite nadaljevati z ogledom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube stopnjuje boj proti blokadi oglasov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
26920023 (2438) KTr1sk
»

Blokiranje oglasov v YouTubu ni dovoljeno (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
32727911 (6006) Mato989
»

YouTube namenoma počasnejši, če nimate Chroma (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
16710640 (3342) Zimonem
»

youtube oglasi

Oddelek: Loža
355643 (4294) bf4ed
»

android youtube v ozadju je možno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
497293 (4329) AštiriL

Več podobnih tem