» »

Debian - rabim pomoč

Debian - rabim pomoč

operater ::

Nikakor mi ne uspe v Debianu 3.0r1 vzpostaviti grafičnega prikazovalnika. Uporabljam Matrox G100 grafično kartico ( 4 M ) in monitor Nokia 447Zi plus. Probal sem že več načinov , pa mi je nažalost zmanjkalo idej.
Ima kdo kakšen nasvet , oziroma ali kje obstaja How to Debian ??
Na forumu sem prebiral debate o Debianu, a mi žal nič ne pomaga - žal.


Lep pozdrav.

Gandalfar ::

ko das

dpkg-reconfigure xserver-xfree86

kateri gonilnik uporabis? Si poskusil z 'vesa'? Kaj pa vga? Poskusi tudi brez framebufferja in v najnizjih locljivostih. Prav tako izklopi vse module.

operater ::

Hvala.

Uspelo mi je in mi dela kot `nov`.
Zanima me še, kako se lahko prijavim kot root v kde - v gnome prijavi me ne pusti. Prijavim se lahko edino kot uporabnik - brez dovoljenj.

Ne najdem pa izhoda za zaustavitev sistema - lahko se odjavim ali pa zaklenem desktop.

Rad bi inštliral USB ključ 64Mb - Zyber. Kaj moram vklopiti pod modconf in ali se bo nahajal v MNT ali kje drugje pa ga ne najdem ?

Linux dobiva svojo moč tudi na mojem PC.

LP

Gandalfar ::

zakaj se pa zelis prijavit kot root v kde? Ce rabis kaj narediti kot root pozenes xterm in se potem preko ukaza 'su' spremenis v superuserja, alternativa je tudi 'sudo'.


V modconf si vklopi usb module ter usb mass storage device. Preberi si malo na www.linuxusb.org , ker osebno imam izkusnje samo z usb misjo.

Jaz ugasnem PC tako, da kliknem na rdeci gumbek in imam tam tudi zaustavitev sistema. Drugace pa se lahko spremenis tudi v superuserja in napises 'poweroff' oz. 'shutdown -h now'

hope it helps..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117409 (33083) RedDrake
»

Vprasanja glede linuxa (suse linux) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
805241 (4333) kriko1
»

linux install

Oddelek: Operacijski sistemi
381604 (1187) CCfly
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
664803 (4089) moj_nick
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533310 (2691) TICKO

Več podobnih tem