» »

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa

«
1
2

TICKO ::

Zanima me kako je inštalirati Slacke na comp.?! Ker baje tuki ni wizardov pa tega kot pri Red Hat (anaconda) pa SuSE (YaST)...itd. tk da če ima kdo kakšen toturial kk se inštalira pls give it to me :)
:D

mile ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

Jebiveter ::

Istalacija Slacka je cist tolk enostavna kot instalacija katerekoli druge distribucije. Razlika je samo v tem, da installer ni graficni in ne klikas z misko. Vse ostalo je podobno.

Sam imam izkusenj z instalacijo Slacka kar nekaj, tako, da kar vprasaj ce ti kaj ni jasno. :D

Nasvet: Preden se spravis instalirat si z kaksnim "live-linux-CD" distribucijo (aka. Slo-Tech GNU/Linux) poglej katere vse naprave imas v racunalniku, kako jih linux poimenuje itd. Vse to si lepo zapisi na en list. Ker najhuje je, ce te installer nekaj vprasa in ne ves kaj bi napisal (v 99% takih primerov se zgodi da napises napacno :\ ), se posebej pri Slacku, ker velikokrat ni poti nazaj :( (edina stvar ki me moti pri instalerju).

Pa TOLE ti zna priti v veliko pomoc! :D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()

TICKO ::

LP!

Aham..no upam da mi bo uspelo... Em sam js sm tk bolj zacetnik v linuxu pa sm ze mel server na linuxu sam sem mel RH....zdj sm spet na winsih zarad fotra ker mu ne dela kazaa (oziroma bi lahka zrihtu z wine), pa tk fotr je bolj storast pa tk vete kk je to.....:D Em a mi za server priporocate kako drugo dist.? ker js bi ta linux uporablju kot web server, za eggdrope in pa navaden pc.8-O

aha pa se tole...a ma kdo kak how to za eggdropa skonfigurirat....config mam naret (spremenjen) zdj pa ko zazenem napise pouno nekih napak... no to bom pol uprasu ko bo linux gor...:8)

moj_nick ::

Klikc!

TiCkO, vprašaj, preden greš z glavo skozi zid ;)
110111001001010001010000

TICKO ::

iii :) tnxy to je tk cist podobno kazi :) :)) ql

ka pa za distribucije....ka mi priporocate za server?! pa more bit v graficnem nacinu , ne mi zdj rect kakega debiana v txt načinu :)

ker zdj uporabljam tk na dual bootu na ttmu compu ko ga mam na kablski uporabljam suse 9.0 pa je tk fajni linux se posebej za zacetnike...sam ne vem kk bi se suse obnasali za server...hmmm rajš bi slacke dal gor :))

moj_nick ::

Za domači server ni za skrbet, vseeno bo laufal bolj stabilno kot winsi;)


Sicer ti pa ne branim inštalacije Slacka, Debiana ali česarkoli podobnega.
110111001001010001010000

TICKO ::

Lp!

Zdj sm nalozu slacke pa mi ne uspe skonfigurirat lilota in zdj ne morem v noben os zato laufam slo-tech live linux. U glevnem ko se zazene napise grub!? Zakaj? Potem sem pa z zagonske diskete zalaufu linux in vse lepo in prav se prijavim kot root in napšisem startx.. Pridem v kde potem pa miska ne dela. In zdj kaj naj? Se enkrat instaliram? :O

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: moj_nick ()

moj_nick ::

Bi prosim lahko podal bolj točne podatke, kar se tiče bootanja brez raznih disket/cdromov?
110111001001010001010000

blaz ::

TiCkO butaj z disketo ki si jo naredu z med instlacijo tok da bos prsu not. pol pa napises liloconfig in skonfigureras
SELECT LILO DESTINATION dej MBR. lahk pa tud na roke deditas pico /etc/lilo.conf ;)

moj_nick ::

Če se ne motim, uporablja TiCkO grub in ne lilo.
110111001001010001010000

jlpktnst ::

če ti ko zaženeš napiše "grub>" (brez "") je to zato ker je nekaj z grubom narobe. a si mogoče 'povozu' suse, pa nisi inštaliral bootloaderja? ker grub bere konfiguracijo direkt z diska, ti pa nimaš več fajlov...

ko vidiš to "grub>" napišeš:
root(hd0,0) -> cifre so za particijo kjer je kernel image (začenši z 0), /dev/hdb5 = hd1,4
kernel (hd0,0)/boot/ime_kernela (mogoče vmlinux?) root=/dev/hda1 3 (naprimer)
boot

seveda moraš v to vstavit pravilno ime za particijo in kernel (ponavadi v /boot)

za popravilo ti priporočam "info grub" (če ga imaš seveda inštaliranega)

če ni to narobe, so vse config. datoteke za grub v /boot/grub/ (menu.lst)

LP

TICKO ::

evo... tkle je:
js ko grem instalirat slacke bootam cd potem izberem full instalation potem ko vse instalira morem pa lilota skonfigurirat...napise mi pa a hocem da ga naj poskusi sam instalirat al ce hocem na roke al pa da ga instaliram...in js dam da ga poskusi sam...vendar ne dela...se 1x instaliram vse od zacetka in izberem da ga hocem rocno nastavit... pol mi pa pise da morem vstavit particije..in js dam noter linux partition pol me se za label uprasa...potem vstavim se win particijo ker jo je prepoznalo in dam naprej...potem pa pride do tistega kam naj shranim to zdj...lahka dam na disketo..al pa v MBR (ne vem ka je to???) pa se neki pise ne spounem se. |O in potem nnapise da je instalacija uspela in da morem pritisnat ctrl+alt+del sistem se reboota in pikola grub> se spet pojavi... sem studiral da pridem v sistem z zagonsko disketo in potem iz sistema nalozim lilo oz ga skonfiguriram...

aha pa se neki...ko pridem v kde (z zagonsko) a obstaja kak wizard da si adsl usposobim? al ka morem naredit?:\

help! 8-O

TICKO ::

aja pa se neki ...ko sem v ttmu grubu noter ne najdem znaka = vrejtno bi mogu kako zaporedje stevilk uporabit...a je to isto kot pr winsih?:\

moj_nick ::

Znak "=" najdeš pod tipko "*" oz. "+". V grubu je angleški charset.

PRI SETUPU INŠTALIRAJ GRUB V MBR!!!
110111001001010001010000

Jebiveter ::

moj_nick: verjetno si mislil LILO :)

TiCkO: Zal v KDEju ni nobenega wizarda, in se bojim, da si nisi izbral "wizard-based" distribucije:\ :| Pac je treba malo bolj poznat zadevo...
Sam ADSLja sicer se nisem konfiguriral, mislim pa, da je ukaz "adslsetup" ali nekaj podobnega...
Probaj ugotovit z ukazom "apropos adsl"

Za postelat stanje glede gruba... Slack ima orodje, ki ti omogoca ponovno pognati nekatere skripte iz setupa...
"pkgtool" pa malo pobrskaj in ponovno zazeni lilo config....
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

moj_nick ::

Če mu ob startupu napiše grub verjetno nima inštaliranega lilo-ta. Sicer je pa vseeno...


Se oproščam, ker sem odstavek za adsl spregledal. Pojdi v konzolo in napiši adsl-setup in po končanem setupu adsl-start. Če hočeš ustavit, vpiši adsl-stop
110111001001010001010000

TICKO ::

hvala..bom danes poskusil pa vam ju3 povem..mogoce ze danes :D

TICKO ::

em...uspelo mi je...lilota sem zapisal v MRB in dela, tud miska se premika :D zdj mam pa se problem z adsljom. napisu sem adsl-setup, neredil setup in potem adsl-start...in napise connected!...napisem startx pridem v kde in ko zazenem spletni brskalnik in odsurfam na eno stran ni nic..kot da ni povezave. ko pogledam adsl-status mi dodeli DHCP pravi ip in je vse kot bi moralo bit. zdj me pa zanima kaj morm naredit...mogoce dat kakko dovoljenje?8-O

BigWhale ::

> Zanima me kako je inštalirati
> Slacke na comp.?!

Ne morem verjet, da tega se nisem opazil...


Kolk njih bi rad instaliral? 12?

moj_nick ::

TiCkO, probi pingat kaj. Npr. ping www.slo-tech.com v konzoli.
110111001001010001010000

TICKO ::

sem probal in ne gre...;(( tam sem tud poskusu da dam sam staticni ip pa da sam ip vpisem in ista zgodba...in se tole v cem je rezlika med adsl-strat al pa adsl-connect? kje se pa pogleda ce je vse v redu z mrezno? mrezna ziher dela na linuxu ker sm mel rh9 pa je laufalo vse! a je se kaka moznost da nastavim adsl?8-O

moj_nick ::

adsl-status
110111001001010001010000

TICKO ::

ko napisem adsl-status napise da je ql da je povezano pa mi dodoeli ip naslov pa mako podomrezja pa vse....

moj_nick ::

Prosim za celoten output, če hočeš pa lahko IP zbrišeš, da ne bo vsem viden.
110111001001010001010000

Jebiveter ::

TiCkO: Vpisi SIOLove DNSje pa bo vse v redu 8-)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

TICKO ::

kateri pa so siolovi DNS-ji?

TICKO ::

193.189.160.11 ??
193.198.160.12 ??8-O

mare_ ::

193.189.160.11 in 193.189.160.12

TICKO ::

ja no sj tk sm mislu...sam zmotu sm se tam...tnx:\

TICKO ::

evo ga :D ydj pa dela...trenutno sm v linuxu sam se tipkovnco morm porihtat...pol bom pa itq spet mel nove probleme :D

CrustyDOD ::

ok jest mam tud problem pri inštalaciji!

normalno inštaliram, izberem mouse, net config.... se reboota in potem bootam iz diskete, vpišem liloconfig, ga zapišem v MBR, rebootam, mi da na izbiro iz katere particije bootat, se vse naloži, se vpišem kot root, configuriram še X (xwmconfig, izberem kr neki-windows look and feel like, gnome ne najdem ker ga ni napisanega), spet rebootam in spet pridem do vpisa za root...

v glavnem ne znam pridt iz te console al kako se temu reče naprej v X GUI

kva delam narobe?

moj_nick ::

Vpiši se kot user in uporabi čarobni ukaz: startx ;)
110111001001010001010000

CrustyDOD ::

hehe to pa clo dela :)

thx moj_nick

še neki me mot!

ko rebootam se mi včasih na sredini lovdanja ustav ali pa gre do konca in pri login piše tkole: (none) login:

pri lovdanju pa se mi izpišejo tud segmentation fault < - kaj je to? disk in bad shape?

Gandalfar ::

ja, al pa ram .. precompiled binaryi ti načeloma ne bi smeli seg faultat. Preveri HW. Mogoče imaš sfukan RAM, disk, preveč navito.

Pod windowsi uporabniki ponavadi sesuvanje naprtijo 'nestabilnim' windowsom in se niti ne sprašujejo zakaj je prišlo do BSOD medtem, ko jim potem v linux skoraj nič ne dela, ker sistem drugače dela s sredstvi.. pa zdej že krneki bluzim. Preveri HW uglavnem :)

CrustyDOD ::

hehe gandalfar, če bi bilo res preveč navito :)

ni nič navito, je stara škatla (pentium 200), je pa res da mi je v windowsih pri kazaaju (ko je download presegu 100kb od večih uporabnikov) disk naredu blue screen in pa write ali read error (se ne spomnem):) pol bo kr disk kajne :)

ah no ja... bo treba po macolo it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CrustyDOD ()

jlpktnst ::

mal bios preveri vseen, pa kak ram-check zaženi. tudi disk lahk poskeniraš...

TICKO ::

a kde ti dela na pentiumu 200? al laufas gnome al kj druga?8-O

Ellesar ::

Tut js sm počasi pršu do Slackware Linuxa. Zadevo po neki časa skapiram in jo inštaliram (a bi mogu narest bootable disk(eto), k nimam namreč nobene pr hiši), potem pa resetiram komp in pričakujem, da bo zadeva delala. Ja, optimist. Včeri se je sistem naložu do konca, sam da ni naložu namizja, ampak je ostal v ukazni vrstici. Potlej pa nism vedu nobenga druzga ukaza ko help, pa še tam ni nč blo. Kaj mi je nardit?

Aja, pa pri inštalaciji kateri kernel je najboljše izbrat? Pa kako naj bi nastavu mrežno povezavo?

Še konfiguracija:
AMD 2600
Epox 8rda3+ (nvidia nforce 2) (zvočna je integrirana, sam sem se odpovedu zvoku)
geforce 2 mx
256 MB ram
15 GB disk (IBM)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

moj_nick ::

Čarobna beseda za zagon GUI-ja je startx ;)
110111001001010001010000

Ellesar ::

WOW, what a magic!!!
Hvala hvala!!!

Heh, ironicno pa je, da trenutno pisem iz Slo-Tech Linuxa... Zmeri raj ga mam. Sam ga ne morem instalirat na disk k je ena specjalna verzija ki naj bi sla na nek urad za nevem kaj pa je ta moznost izkljucena. Pa nima veze.

Ellesar ::

hm po tanovem mi samo se izpise 99 99 99 99 99 99 99 99... cez pol zaslona, potem pa "mrzne". Kaj je to? Zgodi pa se takoj ko naj bi se zacel nalagat OS.

Sot udi neke izbire glede file systema, pa mi ni jasno, keri je zame. (so trije)

moj_nick ::

Daj noter install cd, boot floppy oz karkoli imaš od slackware-a. Če ti da disketa/cd možnost da bootaš, bootni. Če te možnosti ni, poišči možnost rescue. Poglej v tej temi Alesev komentar za rescue.
110111001001010001010000

Ellesar ::

Hm, ne vem... Si bom dolpotegnu se RedHat-a pa bom se to probu. Ce ne bo nc slo, pol pa M$, here I come (back).

Aja, mam se Lycoris Linux desktop/lx, sam nism mogu nastimat ADSL-ja.

Gandalfar ::

Ce ti je STGL tolk vsec.. zakaj pa ne debiana?

Ellesar ::

Sm si neki gledu opise distribucij, pa vidm d Slackware vsebuje razna orodja ya programiranje (C in Java me zanimata).

Gandalfar ::

Ellsar: ce ti uspe najdt major distribucijo, ki ne vsebuje tega placam kavo! :)

Ellesar ::

Hehe, sej sm reku d sm greenhorn... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ellesar ()

Ellesar ::

Juh huh kruh! Zadevo mi je ratalo postavit (sm kr Red Hat-a) in use dela kot je treba!!! Zdej pa problem: Kako kakrsno koli zadevo instaliram? (sej vem d se slisi smesno...)

Potlej c se komu da naj se napise, keri bittorrent program naj si snamem, kerga za pecenje cdjev in keri program za filme gledat (s podporo podnapisom).

moj_nick ::

bittorrent-theshadow
k3b (gui cdrw progič za kde), najboljše kar cdrecord iz komandne vrste
mplayer (filmi)


Za inštaliranje ti bojo RH znalci povedali, kako se "lažje" inštalira stvari. ;)
110111001001010001010000
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117131 (32805) RedDrake
»

lilo boot loader problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151839 (1471) Michael7
»

Gentoo problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674266 (3791) Senzacionale
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395528 (4123) TICKO
»

BNC problem

Oddelek: Omrežja in internet
181701 (1485) MrBrdo

Več podobnih tem