» »

Pueblo Tobak - Brez Katrana?

Pueblo Tobak - Brez Katrana?

KK44444444 ::

Dober dan, imam eno vprašanje glede Pueblo tobaka za zvijat. Malo sem preveril po spletnih straneh in opazil da cigareti od ''firme'' Pueblo imajo normalno 10mg katrana kot vsi ostali cigareti na zemlji. Sam sem se odločil, da nebom kadil cigaret zaradi vseh dodatkov ki jih imajo noter in tako sem zasledil na 100% naravni, brez dodatkov, Pueblo tobak. Kupim ga na Petrolu. Opazil sem da prodajamo tudi Sauvage 100% naravni, brez dodatkov, tobak. Probal sem že oba s tem da sem opazil da na vrečki od Sauvage piše koliko katrana in koliko nikotina gre približno v eno rizlo. Pri vrečki od Pueblota pa piše samo koliko nikotina. Tako sem smatral da Pueblo tobak nima katrana. Vprašanje sem vprašal še na enem ameriškem forumu in tam so rekli, da je Pueblo tobak TAR FREE oz. katran free.

Sedaj bi še tu vprašal če je to res, ker če je, pol priporočam vsem da prešaltate na pueblo saj je izjemno dober tobak in glede na to da je brez katrana, je tudi dosti bolj varen saj katran je tisto kar se lepi na pljuča in povzroča raka, itd.

Hvala za odgovor.

KK44444444 ::

Op napaka, sem pogledal še 1x in opazil da piše TAR. Nevem kako sem preskočil to.

smoke ::

Katran v cigaretih je mišljen kot zmes vseh snovi, ki nastanejo ob žganju tobaka. Tak da, tobak brez katrana ne obstaja, če pa že pa to ni tobak. :)

draciel ::

Zakaj so pa na forumu rekli TAR FREE ?

KK44444444 ::

Ja vrečka Pueblota, ki sem jo imel pred to je imela napisano samo Nicotine. Zna bit, da je bila le tiskarska napaka.

Zakaj so pa na forumu napisali TAR FREE pa res nevem. :S

vorantz ::

Mogoče oprani možgani? :P

The Player ::

kako je pa z tobakom za šiše? Na škatli namreč piše 0% katrana.
prebral sem tudi da ta tobak, sploh ni tobak, ampak je narejen iz nekih ostankov iz sladkorne pese al neki takega.
(ne morem priložit linka, ker tega nisem prebral na netu)

vorantz ::

hm neki bo na tem ja
sm vpisal "tar free tobacco" v google in dobil kup zadetkov "tobbaco free" za šiše
kar mi je blo sprva res wtf, sam zej ko si to omenil makes sense :D

BCSman ::

pol se dobi kak "naravnejši", izrazito manj škodljiv tobak od običajnih v Slo?

vesolc ::

edini najčistejši tobak v slo je pueblo, brez ojačevalcev okusa in ostalih snovi ki deluejo zasvoljivo...je res da je dražji, ampak je najbolj primerno pakiran, ni prevlažen (kot recimo drum, ki je skoraj moker) in ni presuh, kot večina cenenih tobakov...tud prečiščen je velik bolj, napram ostalim, kjer lahko dobiš celo vejo not...podobna zadeva je bosanka, amapk če je domač, je problem, da več strupov vsebuje, ker ni toplotno delan in je bol na škodi, k pa kuplen, k je obdelan


LP

D

PacificBlue ::

Ni problem toliko v obdelavi, problem je ker tobak skropijo s fosfatnimi gnojili, ki še bolj nase vežejo radioaktivne snovi, ki se odlagajo v liste..izotopi polonija npr.
Zdaj nimam informacij, kako je ravno s tem tobakom, vem pa da se tobacna industrija nič kaj preveč ne trudi zmanjšati radioaktivnost tobaka, čeprav bi to lahko dosegli z izpiranjem tobacnih listov z določeno kislino.

Kurzweil ::

vesolc je izjavil:

edini najčistejši tobak v slo je pueblo, brez ojačevalcev okusa in ostalih snovi ki deluejo zasvoljivo...


O kakšnih ojačevalcih okusa ti to govoriš? še manj pa mi je jasno, kaj bi devali zraven, da bi še dodatno zasvojilo? :D

theBill ::

Kurzweil je izjavil:

vesolc je izjavil:

edini najčistejši tobak v slo je pueblo, brez ojačevalcev okusa in ostalih snovi ki deluejo zasvoljivo...


O kakšnih ojačevalcih okusa ti to govoriš? še manj pa mi je jasno, kaj bi devali zraven, da bi še dodatno zasvojilo? :D


Beri o dodatkih in spojinah v cigaretih, da ne boš še naprej neumnosti klatil
http://zasrce.si/clanek/i209/

Kurzweil ::

theBill je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

vesolc je izjavil:

edini najčistejši tobak v slo je pueblo, brez ojačevalcev okusa in ostalih snovi ki deluejo zasvoljivo...


O kakšnih ojačevalcih okusa ti to govoriš? še manj pa mi je jasno, kaj bi devali zraven, da bi še dodatno zasvojilo? :D


Beri o dodatkih in spojinah v cigaretih, da ne boš še naprej neumnosti klatil
http://zasrce.si/clanek/i209/


Kaj jaz klatim, si ti čisto pri pravi? Zato pa sprašujem, ker nevem. In zakaj sem vprašal s takšnim tonom, zato, da nebom dobil neke xy line in razlage tipa, "tako pravijo", super bi bilo, da vem za katere snovi, postopke in podobno gre, ne pa nekaj čez ramo, kot "sosed tako pravi".
Jaz mislim, da nekdo ki nekaj trdi, mora poznati dejstva, jaz jih ne, zato pa sprašujem. Mi pa kolegi vsi po vrsti govorijo da je temu tako, ampak ljudsko izročilo ni vedno tisto na katerega se gre zanesti.

Double_J ::

Kurzweil je izjavil:

theBill je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

vesolc je izjavil:

edini najčistejši tobak v slo je pueblo, brez ojačevalcev okusa in ostalih snovi ki deluejo zasvoljivo...


O kakšnih ojačevalcih okusa ti to govoriš? še manj pa mi je jasno, kaj bi devali zraven, da bi še dodatno zasvojilo? :D


Beri o dodatkih in spojinah v cigaretih, da ne boš še naprej neumnosti klatil
http://zasrce.si/clanek/i209/


Kaj jaz klatim, si ti čisto pri pravi? Zato pa sprašujem, ker nevem. In zakaj sem vprašal s takšnim tonom, zato, da nebom dobil neke xy line in razlage tipa, "tako pravijo", super bi bilo, da vem za katere snovi, postopke in podobno gre, ne pa nekaj čez ramo, kot "sosed tako pravi".
Jaz mislim, da nekdo ki nekaj trdi, mora poznati dejstva, jaz jih ne, zato pa sprašujem. Mi pa kolegi vsi po vrsti govorijo da je temu tako, ampak ljudsko izročilo ni vedno tisto na katerega se gre zanesti.


Tole je notri...

List of additives in cigarettes @ Wikipedia

Samo s tobakom je pa tko... da ne morš samo to kadit. Po enem paklcu tobaka skoraj rabiš eno škatlico cigaret za spremembo.
Dve šivanki...

Poldi112 ::

Od kdaj pa to? Moji kolegi že leta kadijo samo tobak in nimajo neke želje po cigaretah.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

theBill ::

Poldi112 je izjavil:

Od kdaj pa to? Moji kolegi že leta kadijo samo tobak in nimajo neke želje po cigaretah.


V že narejenih cigaretah je veliko več umetnega sranja dodanega, kot pa v tobaku ki ga kupiš (tu je pa čisto od vrste odvisno). Najbolj "natur" je itak kakšen bosanski ali makedonski, ki ga kupiš na kilo in sigurno nima nobenih aditivov.

Kurz, se opravičujem, tvoj odgovor sem napačno dojel kot posmehovanje.

Hayabusa ::

V že narejenih cigaretah je veliko več umetnega sranja dodanega,

Googlaj "tobacco pesticides".

Kako misliš da odganjajo njegove sovražnike iz živalskega sveta? http://ipm.ncsu.edu/AG271/tobacco/tobac...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

theBill ::

Hayabusa je izjavil:

V že narejenih cigaretah je veliko več umetnega sranja dodanega,

Googlaj "tobacco pesticides".

Kako misliš da odganjajo njegove sovražnike iz živalskega sveta? http://ipm.ncsu.edu/AG271/tobacco/tobac...


Ja in kaj si hotel s tem povedat? Tobaku, ki je v cigaretih, je naknadno dodano še precej več škodljivih snovi/aditivov. Kar pa uporabljajo pri gojenju tobaka je pa pač nujno zlo, ki je tako v cigaretih kot v tobaku.

Evo: "U cigareti izgara duhan, papir i oko 700 aditiva, koji daju svakom brandu cigareta specifičan okus, zbog kojeg svaki pušač ima svoje omiljene cigarete. Sagorijevanjem tih osnovnih sastojaka nastaje 4000 kemikalija, koje pušač sa svakim udahom unosi u tijelo..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Double_J ::

Od kdaj pa to? Moji kolegi že leta kadijo samo tobak in nimajo neke želje po cigaretah.


Ja ne vem... zapaše tud cigaret, če stalno žuliš tobak. Ker cigaret je drugačen, ima tistih 600 aditivov.

To velja če so ti določeni cigareti všeč, ker večina je najprej kadila cigarete. Meni so naprimer dobri west silver dolgi in tud če kadim tobak, moram še vedno kdaj tisto kupit.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9656104 (8246) Baja
»

Katere čike kadite? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
441107989 (42138) Limona
»

Kako močan je tobak

Oddelek: Loža
1510520 (9576) Mehmed
»

Vprašanje za kadilce (rizle...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5430919 (22275) cigareti

Cigareti

Oddelek: Loža
52810 (2711) Gandalfar

Več podobnih tem