» »

Težave z grafično?

Težave z grafično?

XsenO ::

Torej to težavo imam že nekaj časa in sicer se mi pojavi pri nekaterih 3D igrah (serius sam, nfs6, half life vsak tolko,...). Zgodi pa se da jz lepo igram nato pa kr naenkrat se na zaslonu pojavijo raznobarvne vertikalne črte, zvok se zaštopa na zadnji noti in jaz morem resetirat računalnik.

Torej konfiguracija je sledeča
Athlon 1700+
MSI 745 Ultra
256 Ram 266mhz
Radeon 8500 LE od herculesa / z flashanim biosom
300w napajalnik
WinXP without SP1

Probav sem različne driverje in direct x pa ni pomagali, instaliral sem pa tudi najnovejše driverje za matično. Upam da mi bosta lahko kako pomagali.

1 + 1 = 1

leonius ::

Upam da si zamenjal in sprobal čisto vse driverje za računalnik..za plato,grafično itd. Probaj še zamenjat windows, da stestiraš če bo zmrzovalo pod drugimi windowsi in istimi igricami. Če ne bo, potem je kriv windows(as usual), če pa bo...pa mora bit kak bug na plati/grafični....in bi se splačalo uveljavljat kako garancijo.

R33D3M33R ::

Nfshp2 ma probleme z verjetno vsemi radeoni zato znižaj special effects za en nivo. Za ostale pa ne vem. Morda pa je res bug na plati ali grafiki kot je rekel husler.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

AngelOfDeath ::

provaj naložit vse popravke za os

Zgodovina sprememb…

Pes ::


Ja, sam sem tudi imel Radeona8500 (powermagic) in sem bil blazno nezadovoljen z njim .. ista stvar ... skoraj v vsaki graficno zahtevni igri mi je racunalnik zmrznil ali se pa kar sam resetiral, nakar mi winXP izpisejo:

Computer restarted after an unexpected shutdown.
Microsoft Windows detected a possible device failure.
The Driver for the display device was unable to complete a drawing operation. Please check with the device manufacturer
for a driver update.

Probal sem malo morje razlicnih verzij gonilnikov za graficno, vendar brez uspeha. Vzrok definitivno tici v drajverjih saj vse ostale komponente mojega compa delujejo brezhibno ... na koncu sem graficno zamenjal in sedaj je vse tko kot mora bit.0:)



XsenO ::

Kaj kdo kje bi lahko našel bios Herkulesovega Radeon 8500LE ali kakšen drugi bios s katerim bi lahko flashav
1 + 1 = 1

boštjan ::

Tradewind ::

Hja, kar se tiče tvojega problema, bi jaz rekel, da je kriva izključno grafična. Moj sistem je podoben tvojemu (imam tudi herculesovo 8500le, pa imam isto probleme).

Največ je problemov z NFShp2, sem janprej misli da je problem v gretju, pol seveda z driverji, samo ob vsemogočem fleshanju, pa esm končno ugotovil, da je problem v grafični (najverjetneje čip ali pa kaj na njem)!!!

Tradewind ::

Sorry za tiskarske škrate, namesto čipa sem seveda mislil na atijev procesorček, ki ni najverjetne izpopoljen.

Me zanima kaj se bo zgodilo z 9100, če je kaj boljše, zanimalo pa bi me če so procesorji (naj bi bili enaki kot na 8500-ki) in grafa v celoti boljše delala od te naše!:)

XsenO ::

Hmmmm... torej grafično sem dal na drug računalik in se je pojavla ista napaka. Preden ga odnesem nazaj v trgovino (hmm ne najdem več računa zato me mal skrb kako bo z garancijo) bi potreboval bios Profheta 8500le FDX serie 631 5058907 ali pa kakšen drugi retail bios pa še kakšsen mini tutorial kako se flasha ker sem malo pozabil:8)

Hvala za pomoč



1 + 1 = 1

boštjan ::

probaj še tukaj.če pa še to ni v redu pa naj ti nekdo pošle bios od 8500LE.si pogledo na herculesovo stran

XsenO ::

ja sem pogledal na nihovi strani toda imajo biose za kartice ene druge serije


Aja a milahko prosim po točkah napišeš kako se že fleša
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse lastnike Herc. r8500LE! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
33018940 (11572) sharp
»

RADEON™ 9000 PRO ali RADEON™ 8500 128MB

Oddelek: Kaj kupiti
332103 (1043) kuglvinkl
»

Poden od podna: Hecules in R8500 LE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1427392 (4617) rap3r
»

ATI8500 vs. GF3Ti200 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1589432 (6353) VASkO
»

RADEON 8500 driverji => hladen tuš

Oddelek: Pomoč in nasveti
331314 (833) jakec

Več podobnih tem