» »

RADEON™ 9000 PRO ali RADEON™ 8500 128MB

RADEON™ 9000 PRO ali RADEON™ 8500 128MB

pajek ::

Preprosto me zanima katero grafikuljo se bolj splača KUPIT za trenutno ceno in sicer 33k sit za 9000 ali 48k sit za 8500.

Po vseh testih je 8500 malo boljša - zdej me pa zanima ali res tistih 128mbDDR in pa malo boljši čip odigrata vrednost tistih 15k sit.

Sicer 9000 ma neke fore, ki jih uporablja pri predvajanju filmov ...

Hm ... torej za prihodnost, kera bo bolše odigrala in ali je res 8500 128ddr vredna tistih 15k sit več in koliko je potem v RESNICI boljša pri samih igrah (samo pri enem testu je 9000 pro boljša in sicer testu igre COMANCHE4, če ne pa kr zaostaja ... torej...)

kaj bi večina vas kupila ( pustimo sedaj GEFORCE 4 ).

pa lp ...

vise ::

kje pa si jo ti nasel za 48k sit. to je drago. ce si pameten dobis pri AGT racunalniki radeon 8500le 128mb za 33k sit kar pa je ze zelo poceni.

The-B ::

Če se ne motim je on misliv Radeon 8500 ne 8500le, kar je za 48 še kar pocen...sicer bi ti pa prporočav radeona 8500le, če ga boš kje dobu...
Jest sm obupav pa vzev radeona 9000pro, pa je čist v redu za svoj dnar!

Hot-Rod ::

Jst na tvojem mestu bi vzel kar Radeona 8500 128MB. Je še precej bolši kot Radeon 9000.

Zdej glede 8500LE, pa je tako. 64MB verzijo se da fleshat v 8500. Za 128MB pa ne vem al se da al ne. Program za fleshanje BIOSa za 128MB verzije sm še vidu.

Problem je sam še cena. Radeon 9000 Stane okol 33.000 SIT, Radeon 8500 pa okol 47.000 SIT. Zdej če misliš vzet Radeona 8500, ti povem de se ga tukej ne splača vzet. Jst ga lohk dobim za 35.000 SIT 128MB. Če ga misliš vzet, reči in ti ga bm probow zrihtat.

8-) Hot-Rod

shock ::

a zrihtaš z garancijo??? :D

mzHektor ::

Mene pa še neki zanima. Kuko se bo pa tale 9000pro obnašala na AGP8X plati. Zato ker jo mislm kupt pa gledam daljnoročno:\

pajek ::

Res Hot-Rod ... ?

Torej če praviš da mi lahko zrihtaš "Radeona 8500 128MB RETAIL in ne OEM pa nobena -LE izvedenka - s škatlo in vsem kar spada zdraven - torej s 3.3 n/s pomnilnikom + z RAČUNOM in vse ORIGINALNO zapakirano za 35.000 SIT :D ga takoj kupim !!!

torej tega !

link: http://mirror.ati.com/products/pc/radeo...

moj email : pajek1@yahoo.com

pa čimpej JAVI - ker se mi kr MUDI ... lp

Binji ::

Jst tudi! mejl za podrobnosti
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

kuglvinkl ::

Hot-Rod /me tudi zelo zanima!! mail
Your focus determines your reallity

tha_man ::

Še en kandidat, sm imam dodaten pogoj - mora biti build by Ati (zato da delajo Atijevi Catalyst driverji) ;)

mail: bojan.p@email.si
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

_WilL_ ::

Še en kandidat za grefično, more pa biti build by ATi, in z računom in garancijo.
Mail: gregaperko@volja.net
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Matek ::

The_Man, tudi na drugih delajo Catalysti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

tha_man ::

Aja, a niso bli včasih ločeni gonilniki za Atijeve kartice, in one ki samo uporabljajo Atijev čip? No, kakorkoli že, vseeno bi raje imel build by Ati (vsaj točno veš kaj dobiš).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

[MYTiX] ::

Tisti ki ste naročeni al pa se mislte na Jokerja rajš kupte GF 4 4200 od inno3d z 64 MB. Je sam 36.600 Sit.

piek ::

MYTiX: a si ti ze vidu sploh ta Inno3D???;(

To je najvecja zmota, ce to kupis. Ima tako porazno kvaliteto slike, da se sploh ne more primerjati niti z mojim starim S3 Trio 2DX (2D je poraz na celi crti)! Vsaka druga GF4Ti4200 je boljsi nakup. Zakaj pa mislis, da je ta jajc tako poceni?! Kvaliteta se pac placa, ta rek za ta "junk product" se kako drzi. Najprej sem mislil, da je bila samo ena kartica taka problematicna. Pa sem jo zamenjal. In kaj ugotovim, 6 od 6 kartic na zalogi so bile vse enaka jajca.
Samo stran od Inno3D, vsak tolar, ki ga vanjo vlozis je metanje denarja stran.

LP

piek
--- Finish it off if you started it! ---

pajek ::

no HOT-ROD .... bo kaj ??

AngelOfDeath ::

ja hot rod kje si mene tud zanima za 35k :D

zdaj ko že mam poln k... nvidiinih infinite loopov ;((

Frgazor ::

Tha_Man: kakor jazst vem ATI izdeluje samo še manjše količine oem kartic za Imeriko inu Kanado. Pri nas boš po mojem težko ugledal original ati kartice... pa sej druge tudi niso slabe. Jazst sem probal sapphire radeona 8500le pa je bil čisto odličen, sploh v primerjavi z gf4 od innota, ki sem ga istočasno testiral hehe. Od innota beži stran!

tha_man ::

Frgazor, saj men bi blo tud od kake druge firme kul (sploh če delajo Catalyst driverji), le da stvar ni preveč oskubljena (obvezna dual monitor podpora - ne tako kot pri onem Herculesu) in da ima tih ventilator (kar build by Ati menda imajo).

Si že slučajno mel možnost stestirati novi Radeon 9000 pro? Vem da je švohnejši od 8500, je pa zato tud skoraj pol cenejši (kar je definitivno plus :D ).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Frgazor ::

Tha_Man: nisem še imel prilike stestirati, bom pa malo zatežil da mi kakega nabavijo za test :] Sem pa opazil, da imajo pri JAE-tu nekega gigabyte r9000pro izsz analognim + dvi + tv out izhodom za 31k. Take neumnosti, da bi manjkal kak ramdac se itak ne morejo zgoditi, če pa ima baje oba vgrajena v čip :] Aja, sapphire r8500 je bil par jurjev cenjši od herculesovega in je imel oba ramdaca. Ampak originalni atijevi driverji tedaj niso delali z njim. Sedaj se govori, da delajo z vsemi karticami...

Frgazor ::

Kot nalašč je naš hardverist ravno prinesel pokazat enega herculesovega r8500le ki mu je razneslo vetrnico na kulerju :D Še dobro da prej nisem videl herculesovih produktov hehe. Kakšna sramota je da dajejo na tako drage kartice tako poceni hladilnike... Vseskupaj je neka poceni prozorna modra plastika...

tha_man ::

Ej, od kod pa si dobil onega Sapphire 8500LE z dvemi ramdaci (oz. kje bi se ga dalo nabavit)?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Frgazor ::

Hja, pojma nimam od kje so ga prinesli, mislim pa, da je bil iz anni-ja :) Sem se zmenil pa dobim r9000 na test, če je na zalogi.

PassTrough ::

3 dni sem lastnik HERCULES ATI RADEON 9000 128 Mb DDR TV-out, povem ti kartica je več kot odlična, pa še pičlih 27 prešernov stane pri JAE d.o.o. v Ljubljani - akcijska cena, kartica je v škatli, 2d slika je odlična, vse igre laufajo super, filmi še bolj skratka vsak GeForce se lahko skrije glede na nabor in ceno, karta pa čeprav ni različica pro preseneča v vseh pogledih, jst ti jo PRIPOROČAM, je prva grafična kartica po VOODOO-ju 5500, za katero vem da bo imela še dolgo časa dom v mojem računalu, pa verjemi mi sem sprobal že malo morje od GeFocev takšnih in drugačnih, MATROX-ih onih in teh in koneckoncev tudi ATI-jev za eno blejsko jezero !!!

Pa še 2 RMDAC-a ima in to na 400 Mhz UAAAA !!!

IZBIRA je HERCULES ATI RADEON 9000 128 DDR TV-out !

lp Primož0:)

Zgodovina sprememb…

PassTrough ::

piek, se strinjam s tabo v vseh pogledih !!

lp Primož

PS: Pa oprosti JOKER !0:)

tha_man ::

ERIKON, a je zraven prložen pretvornik iz DVI na VGA? Kako je pa kaj glasen ventilator?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

PassTrough ::

Ne protvornika ni zraven (dobiš ga v Mlacom-u za mal mn kot 2 jurja - na žalost), ventilator pa je "VERJEMI MI" skoraj neslišen, spominja pa na nekakšnega BLUE ORBA.

lp Primož

Frgazor ::

Če je tak kot tisto modro čudo na 8500 potem bi bil lahko zaradi mene tud iz kartona....

PassTrough ::

Ni tak kot na 8500 preverjeno, pridi in poglej, pa tudi tisto o tihem delovanju 100% drži, pridi poglej in če moja izjava "NE DRŽI" plačam GAJBO PIVA !!! - znamka po želji !

lp Primož

matter ::

Kaj je fora če ma ramdac višjo frekvenco?
Erikon, kolk dobiš 3dmarka?

PassTrough ::

3DMark 2001 SE b330:

1024×768 32 bit color
NoFSAA
Double Frame buffer
Texture format DXT1
Z-Buffer Depth 24 bit
D3D Pure Hardware T&L

Win98se SLO
INTEL Celeron 1700 Mhz socket 478
MATSONIC 9047c+ ( INTEL 845D )
256 Mb DDR PC2100 Ram-a
MAXTOR 40GB 7200 rpm
HERCULES ATI Radeon 9000 128 Mb DDR TV-out (RETAIL)
" KARTICA NČ NAVITA IN POPEDENANA VSE PO DEFAULT-u "

Da jo navijem in popedenam javim nove rezultate!

7131 3DMark-ov :)

Glede RAMDAC-a pa je bilo že tolk napisanga, da je joooj!
SAm mal pobrski po forumih....

lp Primož

Zgodovina sprememb…

McNato ::

Morda kdo ve kje bi dobil 8500LE 64MB Build by ATI. Pri Mlacomu prodajajo sicer "original ATI", vendar na nalepki lepo piše "Powerd by ATI", kartica pa je Sapphire.

Sicer pa ali imamo v Sloveniji sploh uradnega uvoznika ATIjev? PCHand ki je včasih uvažal ATI, prodaja Sapphire, ker so ostali brez zastopstva za ATI.

j.

PassTrough ::

Kolikor sem jst obveščen , MI - široka raja ne bomo več ugledali ORIGINAL ATI-jevih kartic, deležni jih bodo le razni gospodje za TESTISE kod do sedaj !
Sicer so se pa vsi od Herculesa do inno3d poboljšali vsaj od modela 9000 dalje kar ti pove že na prvi pogled struktura kartice, ki je skoraj 100% identična, samo različnih barv so...!

lp Primož

kuglvinkl ::

matter: Kaj je fora če ma ramdac višjo frekvenco?

V tem, da karta podpira večjo ločljivost.

Nekje sem že napisal, v Essediju dobijo R8500 64 BBA za slabih 150 Eurov (IVA includ.). Morda lahko kaj takega pričakujemo tudi v RS.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327130 (5121) ferjan
»

Nakup graficne

Oddelek: Kaj kupiti
351717 (1106) urosh
»

Katero grafično....?

Oddelek: Kaj kupiti
321463 (907) nodes
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171927 (1493) globoko grlo
»

8500 ali 9000

Oddelek: Kaj kupiti
272149 (1220) morphling1

Več podobnih tem