» »

ATI8500 vs. GF3Ti200

ATI8500 vs. GF3Ti200

«
1
2 3 4

eland ::

Pri igranju RTCW mi je skurilo grafično, tako da moram nabaviti novo. Me zanima če je zelo velika razlika med tema karticama in kje je najugodnejši nakup? Zanima me tudi kako se obnese ATI s AMDjem in WinXP?

Santa ::

Meni se obnese odlično. Ne vem kaj te točneje zanima. Vprašaj.

JLP ::

Tud men Radeon 8500 dela odlično. Na splošno sm ful zadovoln z nim. Tud drajverji sploh niso tolk zanč kukr folk govori da so.
Live long and prosper!

ChiefThunder ::

ATI radeon je nedvomno boljša izbira...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

tha_man ::

Ati je boljši in dražji.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Tic ::

:D:DJest ma m radeona pa je super:D:D
persona civitas ;>

JohnyB ::

ATIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:D

..ga ne zamenam, sm imu tapru GF3 ti 200 pa je razlika očitna s tem mislim tudi na 2d.....
Apple iMac

||_^_|| ::

jst mam Radeona 8500 že od oktobra in stvar seka do konca!
kombinacija amd+ati+xp se pr men odlično obnese.

Wolverine ::

kiralys: katero kartico pa si imel? Namrec meni je tudi voodoo 3000 crknu, ko sem nabijal Wolfa. Zanimivo;(
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

ChiefThunder ::

bom dopolnil svojo izjavo, samo povej za kva boš kartico rabu... na katerih opravilih je poudarek?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

hatch ::

Ni vazno za kaj bos rabil ATI Radeon 8500 je boljsa kartica v vseh pogledih..

eland ::

Wolverine: GF2MX400 z Blueorb-om - R.I.P.
Predvsem jo rabim za igre in filme, moja punca pa za Archicad, 3Dmax in podobne grafične programe.
Zanimal me je predvsem ali je stabilna, ker je od tega računalnika odvisen tud moj in moje drage faks in si ne morem privoščit nestabilne mašine.
Full verzijo ali LE (ATIja)?

hatch ::

LE je cenejsi.. razlikuje se od retail samo po temu.. da deluje na 250/250.. retail pa na 275/275... drugih razlik na kartici NI

Santa ::

LE je zelo v redu, ker je ugodnejša rešitev.
Dobivam pa čez 7000 3DMarkov, tko da... :D

Sergio ::

LE je precenjen ter teče na nižji voltaži, kar mu onemogoča pošteno navijanje... Jaz osebno ne bi kupil LE.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Muflon1 ::

Js osebno bi kupil LE zato ker ni velike razlike med 250/250 in 275/275 (pri meni le okrog 300 markov) tako da za 300 markov Radeon 8500 Retail ne upraviči višje cene. Po moje...

chucki ::

kaj nobedn od vas ni bral članka ko ATI nateguje z temi 3d marki! kok so gonilnike nardil!!!! sram jih je lahka! si dal detaile na high pa ti je avtomatsko znižal kakovost da ti da več pik v 3d marku!kok ste nekateri nevedni!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

ChiefThunder ::

ej sam ti si res trd.... :(
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

JohnyB ::

aha .............res je .........
Apple iMac

_Mortal_ ::

Chucki:
si dal detaile na high pa ti je avtomatsko znižal kakovost da ti da več pik v 3d marku!kok ste nekateri nevedni!!!


Chucki bod tih če ne veš kaj govoriš to je blo v Q3 idiot en in spizdi stran s to tvojo zaničevalno politiki. Nvida zakon Ati drek. Pober se stran jebem ti mater več te ne mislim prenašat z tebe al tvojih izpadov pizda ti matera sam še enkrat se oglas z svojo bednim razumom.;(;((
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Clemento ::

Jp se strinjam z Mortalom!Kaj si ti nek sef da bos
govoru kaj je sranje in kaj ne!!Radeon je naprednejsi od ti200!
Pa zato tudi ti200 ni sranje!Nenaprednost opravicuje cena okrog 50000sit!Ce hoces vec si kupi r8500!!!

kuglvinkl ::

Pobeci pobeci, Ti200 in R8500 sta primerljiva samo v ceni, vse ostalo ATI.

Ta hip je po moje best buy R8500LE za 55k SITnih.
Your focus determines your reallity

Buggy ::

Kaj pa je s temi Herculesovimi Propheti 8500 FDX-i?
A je to navaden LE na 250/250 in zakaj je samo 45.000 SIT? Kdo ve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

_Mortal_ ::

Buggy mal logike pove da je to 250/500 Radeon ker piše LE. Ni slaba izbira ampak jaz čakam na Gigabaytovega. Upam da ga bom dočakal.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

tha_man ::

Hercules 8500 za 45 jurjev?! Zakaj imam občutek da tole ni cena v Sloveniji? :\

Buggy ::

Spostovani _Mortal_ . Opazam da ste najpametnejsi na tem forumu in da nimate problemov z logiko kot mi ostali, zato bom vas post spregledal in se vam iskreno opravicil zaradi mojega neumestnega vprasanja.
Sedaj pa prosim res nekoga, ki bi mi znal razloziti razliko v ceni med originalno ATI-jevo OEM kartico in referencno Hercules-ovo LE kartico, saj ce obe delujeta na istih frekvencah (250/250), potem kaj je skrito v skoraj 30.000 SIT razlike v ceni.
Razumem da je original ATI kartica draga zato ze sama po sebi, vendar tudi Hercules do sedaj ni bil med cenejsimi proizvajalci.

Mlacom: ATI Radeon 8500 OEM -71.000 SIT
JAE: Hercules Prophet FDX 8500 LE -45.000 SIT

Hvala za odgovore, saj resno razmisljam o nakupu Herculesove kartice.

_Mortal_ ::

Men je tud to neki sumljivo sm prej je pri mlacom-u stal 68-9k pa so povišal ceno isto so nardil pri esediju. Zakaj je pa tok pocen pa za "zdej" ne bi vedu. Dobijo ga pa komi naslednji mesec Ati Retail in Hercules Le
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

VASkO ::

ATI prihaja iz Kanadske tovarne, Hercules pa Fracoske, mogoce se tu skriva razlika v ceni.

danielka84 ::

catch je mogoče v tem, da Herculesova nima 2 RAMDACA?!?

maybe..

tha_man ::

To je treba obvezno zvedet. Mogoče piše kaj na Herculesovi strani.

tha_man ::

Na strani ni nič ;( Sem pa na pricewatchu videl ceno za tole zadevo: 149$

Zheegec ::

Eno vprašanje za ATIjevce; ali ima Radeon STROJNO podporo za DVD filme? Kot vem, jo ima !?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ChiefThunder ::

ima; za to skrbi rage theatre čip. 0:)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Zgodovina sprememb…

seawolf ::

Če greš gledat po ceni se splača v italiji kupit GOLD ATI 8500LE 64Mb DDR Tv-Out Dvi AGP za 219.00EUR ali ATI RADEON 8500 DDR 64M 4X D.Head Tv-Out Dvi Ret. za 303.00EUR ali ABIT Siluro Titanium200 GEFORCE3 64M DDR za 198.00EUR ali ABIT Siluro Titanium200 GEFORCE3 64M DDR TvOut DVI za 231.00EUR ali ABIT Siluro MX440 GEFORCE4 64Mb DDR Tv-Out za 151.00EUR ali ASUS V8170DDR GeForce4 MX DDR Tv-Out za 165.00EUR Tečaj je 1EUR = 222SIT No to se drži pod 300 evrov zdaj pa zberi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seawolf ()

_Mortal_ ::

GF4MX nikakor ne vzet
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

|KoRn| ::

Zakaj GeForce 4 ne?
Freak on a leash!

_Mortal_ ::

z nism reku da ne kp GF4Ti, če maš keš kup. Jz sm reku da ne kup GF4MX-a
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

|KoRn| ::

Ja sej, zakaj GF4MX ne? :\
Freak on a leash!

_Mortal_ ::

Ker ma samo 2 cevovoda ne podpira directx 8 kaj šele 8.1 zato ga je brez veze kupit. Ker se sploh nebi smel imenovat GF4MX ampak GF2/3 MX
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

eland ::

Tko, danes sem vplačal kartico 8500 full verzijo za 68000 pri nas:D , davek pa dobim nazaj ker sem ga vzel preko firme, tako da se nakup v Italiji skoraj ne izplača več. Me pa še vedno zanima Mortal, koliko bi pridobil, če bi čakal na 128 RAMsko različico?
In hvala za nasvete pri nakupu...:)

_Mortal_ ::

Dobr si se odločil. Mislim da bi z 128MB različico veliko pridobil če bi uporabljal FSAA
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

ChiefThunder ::

ah, kurac; ponavad več kot 64mb rama ne pripomore nič k boljšem rezultatu.

BTW; kva je zdej z unim hroščem- High Poly bug, je to odpravljeno v novejših gonilnikih?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

_Mortal_ ::

Ej čif kako ti ja na pamet padu ta podpis. Men je znan k slovarca mori: Sodeluješ/delaš po liniji najmanjšega odpora
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

VASkO ::

za info o high poly bugu spremljaj tole stran in forum, mislim, da se ni odpravljen, je pa ze kar veliko lastnikov 8500 zamenjalo za geforca ravno zaradi tega hrosca, se posebej se pozna pri online igrah, ATI pa kot vedno obljublja popravek naslednji teden, naslednji teden,... To dela samo zato, da proda vse cipe na zalogi, da ne bo prevelikih izgub - moja teorija pac

ni cudno, da je folk popizdil in zdaj na eBay na veliko prodajajo svoje retail radeone8500.

||_^_|| ::

kva sploh je ta "poly bug"?

Senitel ::

Zaradi tega "high poly buga" se Radeon 8500 sesuje (mašina se dobesedno zresetira) pri renderiranju večjih "batchov" (verjetno >64K). ATI za enkrat še ni povedal a je to driver bug, ali pa hardware bug...

Mr.B ::

Pa opet se vrtimo okoli tega.
Mah pri ATI-ju delajo bolj počasi , kot pri nividi. Ampak saj nimaš na vsae pol leta novih kartic , ki so iste ampak samo navite prejšne.

Če bi bilo toliko težav , kot je napisano , tam , bi tudi kje drugje slišali. Ampak se jaz nebi toliko sekeral.Sej je nekdo tam na forumu omenil da so popravili z novejšimi gonilniki , itd.
Treba pa se je zavedati , da je Radeon kartica procesorsko bolj zahtevna kot nividina. Drugače pa so tu tudi druge težave , kot so chipset , drugi gonilniki , razne nastavitve v BIOS-u itd. Tam ni noben omenil težav , ki bi imeli težave z Radeonom na intlovem chipsetu. Mogoče pa je težava v implementaciji samega hardvera za AGP , ker se nkekdo ne drži določenih zadev , pa jih s popravki popravlja.

8-O Glede nato da je predviden izid 128 MB verzije Radeona jutri , pričakujem da se bodo zelo hitro pokazali junaki na netu , ki so to tudi testerali.8-O

Drugo so zadeve gkede LE , VE , retail , in so on kot je made by ATI in powerd by ATI. Vse je na ATIjevi strani. Edino kar nisem v polure najdu je frekvenca posaeznih čipov.

>:D Tisto o jajc , karticah. Ja kaj mišliš , če je ena kartica toliko denarja druga pa pa toliko manj , je vzrok čist enostaven . Kvaliteta . Pred kakimi tremi tedni nazaj so nekje testeral , mislim da je bilo to na tomu , neke Juan sranje kartice , pa se jih ni dalo naviti tudi do deklareranih hitrosti rama . Samo zato če imaš karico na kateri piše 4ns , a misliš da je tudi tok hitra . Vedno velja pravilo glede cene nekega izdelka. Res pa je da so lahko nihanja v ceni produkta , toliko dokler se dva prodajalca neuskladita , itd..>:D

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senitel ::

Ne... High poly buga še niso popravili niti v zadnji verziji, ki je pod NDA-jem in jo je Carmack že testiral...

kuglvinkl ::

Pa bi mi kdo obrayložil, kdaj se ta bug pojavi: samo pri določenih špilih ali pri uporabi določenih knjižic...
Your focus determines your reallity

VASkO ::

HPB se pojavlja predvsem v OpenGL spilih (RTCW, MOHAA, SamoSE, ...). Res je, da ga na hitrejsih masinah brez vklopljenega fps countera ne opazis, na manj zmogljivih pa se dogaja, da fps pade s trenutnih visokih npr. 70 na 15 ali manj (samo primer). To je zelo motece pomoje. Kaj pomagajo visoki 3dmarki pa to, ce je kartica/gonilnik sjeban. Si je kdo prebral Carmackov report in ko je govoril o tem, da ATI ne more skup spravit postenih gonilnikov za OpenGL, da jim je moral on sam pomagati (so ga prosili) in so resili vecino hroscev, a dosti jih se ostaja - pravi, da ko je testiral doom3 pogon na nvidia kartici, je s prvega delalo, na ATIjevi kartici pa se ni niti zagnal - prevec hroscev.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171926 (1492) globoko grlo
»

3 grafike za 28k sit: GF3Ti200, GF4MX440, ATI Radeon 9000 - Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
281933 (1166) Zheegec
»

Poden od podna: Hecules in R8500 LE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1427365 (4590) rap3r
»

Geforce4

Oddelek: Novice / Grafične kartice
272053 (2053) tedybear
»

GF 4 MX (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575747 (4702) TheJack

Več podobnih tem