» »

Poden od podna: Hecules in R8500 LE

Poden od podna: Hecules in R8500 LE

«
1
2 3

kuglvinkl ::

Vsem je znano, da naj bi kratica LE označeval hitrost jedra in RAMov 250/250 MHz. Hercules ubira druge poti. Tule je odgovor, ki ga je frend dobil od Herculesa, na koliko MHz resnično bije njegova najnovejša pridobitev.

Dear Customer,

where have you seen on the box that the memory is
clocked at 250 ?

only the processor is surely clocked at 250


Best Regards,
The Guillemot Technical Support Team


Da smo si na jasnem. Ne moti me, če karta deluje na 250/225 (denimo), ampak jebemti, naj vsaj OZNAČIJO, da se jih bomo v velikem krogu izognili.

Your focus determines your reallity

tha_man ::

Ja, se strinjam ;(( Sicer je zadeva kljub 250/240 definitivno vredna svojega denarja, a tak odnos pač ni v redu.

borchi ::

kolk ns rami pa so gor?
l'jga

Binji ::

Upam, da se ga da vsaj fajn navit. Kaj pol ma 2 RAMDACa al sam enga?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

kuglvinkl ::

RAMi so baje 4ns. Mah fuk je, ker je nima sam, da bi se lahko določneje izjasnil.

+ ne prenaša velikih odstopanj pri FSBju, že pri 70 MHz se začnejo težave.

Pozabte, kupte original ATijevega...
Your focus determines your reallity

krucymucy ::

Že pr 70Mhz AGP-ja se zacnejo tezave? To bi znala bit t hujša napaka - vsaj kar se tiče mene, saj najraje navijam prek FSB-ja ... od kje ti podatki, da se napake pojavijo že pri 70 MHz? Je to zagotovo, ker drugo bi že potrpel?

kuglvinkl ::

Je, tip svojega XP praktično ne more več naviti prek FSBja. Vsaj zame je navijanje prek množilnika brezpredmetno, tako da...
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Sem našel še en zanimiv test ATI R8500LE in neki JoyTech, pri katerem je RAM 4 ns. Kar so ugotovili za JoyTech, verjetno velja nekja podobnega tudi za Herculesa. Še link.
Your focus determines your reallity

_Mortal_ ::

Hercules ma 4NS rame in 1 RAMDAC
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

borchi ::

pa če ma še Samsungove 4ns rame se navijanje ramov verjetno ustavi že pred 250 ( 500DDR ) :-( a kdo ve katere firme so rami na Herculesu 8500LE?
l'jga

borchi ::

opa, sori, če odgovarjam kr samemu sebi :-( sem zdele preletel test tega JoyTecha in so ugotovili isto kot js za svojega GF2 Ti z 4ns rami. Samsungovi čipi se dostikrat ne dajo naviti niti do hitrosti, za katero so označeni. npr. 4ns pomeni 1000/4 = 250MHz ( 500MHz ddr ). js na svojem GF2 Ti pridem samo do 495MHz brez sneženja. ne pomagajo nobeni hladilniki itd. zdej neki povzroča razburjenje pričakovanje Gainward GF4 Ti 4600, ki bo menda mela 2.8 ns ram. fora je, da je le-ta Samsungov in če Samsung spet označuje svoje čipe čisto na meji delovanja to pomeni 1000/2.8 = 357 oz. js bi reku bolj 350MHz. ful hitro, če mene vprašate, sam overclockerji pričakujejo še več ;-)
l'jga

tico ::

Kartica je clockana na 250/240 Ima gor Hynixove 4ns rame.
Rami mi brez problemov delajo na 250 pri 255 pa se zacnejo tezave. Rami se zelo grejejo in zato bi kaksen hladilnik prav prisel
Z voltage modom se da dvignit napetost na ramih in potem se tudi boljse navijejo.
Core pa bi naj delal tam do 300mhz.
Na cd-ju je tudi software za hydra vision torej dva monitorja(ne vem zakaj bi prilagali program, ce kartica tega nebi podpirala)
IMHO ta kartica je vredna svojega denarja, kaki extremni overcloker in/ali gamer pa si bo omislil kaj boljsega in tudi drazjega.
Nature test v 3dmarku mi dela nad 30fps za mene je to dovolj:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tico ()

cekr ::

Fantje, pretiravate !

Kje pa piše, da mora delati kartica nad označenimi vrednostmi.
Firma se je obvezala, da bo zdeva delovala na tovarniško določenih hitrostih, da pa bi delovala čez pa ji ni potrebno skrbeti.
Kar se mene tiče, bi morala firma v čipih blokirati vse višje frekvence nad dovoljenimi - fiksno na določeno frekvenco.

Saj ne kupuješ računalnika/komponent, zato da jih boš navijal, ampak zato da ti bo računalnik koristil.

Golden eye ::

Tico. Kakšnen comp pa maš in koliko točk dobiš pri 3D marku 2001 z RADEONOM 8500 LE.:))

tha_man ::

cekr, strinjam se s tabo. Jaz bi npr. veliko raje vidu da bi bil MX4 enak kot pravi GF4, le da bi ga blo nemogoče navit, kot pa da so ga šli tako oskubit. Kaj ti pomaga navijanje, če je že v osnovi beda?

tico ::

comp je athon 800@933 in hercules radeon8500le. Najnizji rezultat je bil 6000 3dmarkovpa tja do 6300 markov pri navitem radeonu, samo ti rezultati niso cisto realni ker sem probaval gonilnike in imam na disku solato, win2k pa se mi ne da se enkrat nalagat. Na jokerovem forumu je eden prisel z istim radeonom in z boljsim compom na 8500pik

jRk0 ::

cekr:to bi blo pa res beda. zdaj ce navijes, ti kartica naprimer zdrzi tolko pa tolko casa vec... in lahko poganjas nove igre. ce se ne bi dala navit, bi jo lahko samo vrgel v kos in kupil novo. dobro pa ves kolko stanejo dandanes dobre graficne...
You fuck up once, you loose two teeth.

kuglvinkl ::

Cekr, kaj je, si nepismen ali len? Namreč, meni je vseeno na koliko kartica brzi, samo to naj OZNAČIJO. Če piše, da je LE, to pomeni 250/250 in ne nekaj drugega. Gre za zavajanje kupcev. Še ena cvetka, kakor vem, skoraj vsi ta novi GeF2 ti prihajajo z jedrom 225 MHz.. Če to ni beda.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Malecky ::

OK.

Mam doma dva komada Herculesov 8500 LE, Ram se enkat zbudi na 240mhz enkrat pa 250mhz, če ga navijem deluje jedro z 305mhz ram pa največ 260mhz. Upam da bo z več voltaže bolje, v 3Dmarku dobim 9000 pik z čisto sesutim sistemom.

Kartica me zdajle tudi nekaj zajebava, sam bo že. Deluje hudo sam manjkajo luknje (tudi hercules jih nima).

Drugače je pa hitrost pa grafika pr igrah tko dobra... mislim quake3 z 300 fps pri 1024*786:D

AlBundy ::

Fantje sam uporabljam od herculesa kartico, pa moram reči da je odlična-le ne vem zakaj sedaj ne morem namestiti NTjov [W2000 oz. XPjov]?

Se vam kaj svita zakaj in ali je že kdo imel te težave?

AIDS ::

LP, a je ze kdo probal to graficno na kaksnem starem spilu ? Katastrofa!

Al se to sam men dogaja ?

LP

tha_man ::

AIDS, kakšne probleme pa imaš s starimi špili? In s katerimi?

~Panter~ ::

Dejte se mal razpisat kere driverje uporablate, ker jest pr svojmu cel 1G Tualatinu, 128 mb rama, Herculesovmu R8500, 41gb diskovja pa winXp dobim v 3d marku okol 5700 točk. Mam pa driverje 6052. Pa ram dela na 250, proc pa na 260. :\\

JohnyB ::

Telebajsejk dej ti men link od 3d marka k si ti dobu 9000 pik !!!

Ker jest imam 8500 retail (275/275) pa sm dobu največ 8012 pik v 3d mark 2001 !

Imam pa XP 1500+@1600+
Abit KG7
256 DDR SDRAM
WindowsXP v2002

Panter, drugače je najboljša stran za spremljanje novih driverjem in kako se le ti obnesejo rage3d.

lp
Apple iMac

Malecky ::

Nism uploadu scora, ker hočem 10K pol bo pa neki, fora je da nisem še čist popolnoma nič nastavljal.

Razlika med nama: Js mam 1700+@1780mhz, 198mhz FSB, radeon 300/260, KR7A ipd....

_Mortal_ ::

The 3D Prophet FDX 8500 LE is a very fast fragging device, featuring the new generation ATI RADEON™ Vnesite tukaj. Combined with 64MB DDR RAM, its HYPERZ™ II technology performs aggressive memory control through the implementation of efficient HSR (Hidden Surface Removal). In 3D games these features result in ultra-high frame rates, even in geometrically heavy scenes, and incredibly realistic 3D characters featuring real-body animations and human skinning.


Čipset je LE in to pomen da čip deluje oz. mora delovatna 250 za rame pa ne piše.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

JohnyB ::

Telebajsek dej ti vseen nared še en test pa ga dej gor na net, ker verjemi da je to dober rezultat !

Da vidm ............


lp
Apple iMac

Malecky ::

Bom dal na net kuj ko popravim zadevo, zdele DL nove driverje od Herculesa ne od ATI-ja in upam da bo stvar delovala. Fora je da sem en čas delal z radeonom in pol enkrat update-am Nerota rebootam kompjutr vidim bootup screen od XP-jev pol pa tema!!! To je problem, ki me pesti tudi na drugem računalu, ki ga mam zraven, sam na tem sem pa stvar popravil tako da sem grafo dal na AGP 2X zj pa dela.

Moj kompa pa zdele deluje z ATI 3Dcharger 4MB tko da glih ni za 3Dmark:D
Moram tudi na novo inštalirat XP-je ker je vse zjeban pol pa še navijem na zgornjo mejo pa bo
:D

Score pa na žalost nisem uploadu, lahko si pa ogledate moj score z KyroII s katero sm drugi na svetu:D

Malecky ::

No tle mate en tak slab 3Dmark score:

http://service.madonion.com/compare?2k1...

Zj uporabljam Herculesove driverje, ki so zlo čudni, kartico lahko navijem stabilno samo na 270/255 mhz??? Krneki. Dost se greje tale zadeva, vrjetno bom zamenjal za Gigabyte ko pridejo.

Drgač pa z novo inštalacijo 10K markov ne bo problem...

||_^_|| ::

I smell some bullshiting...

fictionel ::

tele bajsek: a das lohk un link k si biu s kyrotm 2.?

k me ful zanima kolk si mu kj scora? jst mam namrec tut kyra!

kuglvinkl ::

Človek ne zna uporabit Madoinov search...

Jep, če hočeš vedeti, kaj boš kupil, kupi ATI original. Noh ja, smo vsaj ugotovili, zakaj je cena Heculesa za 20k SIT nižja.
Your focus determines your reallity

Malecky ::

ne vem kva mate zj probleme sej karta dela s 250/250.

moj nov r8500 3dmark score
http://service.madonion.com/compare?2k1...

moj kyro2 score;

http://service.madonion.com/compare?2k1...

zdele sm optimističen za 11k :D 80w peltier na gigabyta pa bo... pa procesor je zmožen 1800mhz sam mi hlajenje ne dovoljuje.

kuglvinkl ::

Teleb.: dej mi povej, če si zraven dobil DVI to VGA converter.
Your focus determines your reallity

Pizzicato ::

Men zraven vsega ne dela Collin 2, pa ADAPTEC Easy CD Creator 5 Platinum,...>:D

Pa WIN XP ne gre instalirat...;(
Bogo

eland ::

Mislim da mal pretiravate, za ta keš dobite kar zelo dobro kartico...

VASkO ::

zakaj pravite, da je kartica slaba? saj ima vse kot originalen ATIjev radeon8500, le nizji takt, to pa pred nakupom itak veste.

JohnyB ::

Vasko si morebit pozabu še dodat da ma slabši ram ?

kot jest vem imam 4ns med tem ko ima retail 3.6ns

se pravi nima čisto vse, je pa seveda zelo dobra izbira :D
Apple iMac

Pisk ::

klampfer: "Pa WIN XP ne gre instalirat..."
Kaj hoces rect da ni dobro XP instalirat, ali da ne moras instalirat??
btw: Radeon dela fantasticno v XP
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

tha_man ::

Jaz bi ga skoraj zagotovo kupil če bi imel 2 ramdaca, tako pa ne pride v poštev :'(

kuglvinkl ::

OK. Če nima dva RAMDAca, kako hudiča pa potem lahko dela Hydravision?? Alo je to samo nateg?
Your focus determines your reallity

tha_man ::

Hydravision lahko uporabljaš s TV out (tako imam jaz sedaj na MX400 - twinview seveda). Stvar je uporabna za gledat filme ali pa za kak tekst s fuuul velikimi fonti v wordu, za drugo pa ne. Zato hočem imeti na naslednji grafični dva ramdaca, sploh če dam zanjo tolk keša (MX je bil 20 jurjev, zato se nisem pretirano sekiral).

VASkO ::

voyeur, seveda ima cisto vse, RAM pa je 4ns, to vem, saj je to LE verzija in je zagotovljeno delovanje pri nizji frekvenci RAMa, zakaj torej popat gor drazji 3.6ns RAM? saj proizvajalcu ne placujemo nekaj dragega samo zato ker ima potencial za navijanje - naj raje proizvajalec poskrbi zato, da bo cena ustrezna in bo zadeva delovala po specifikacijah.

kuglvinkl ::

Se pravi, ne dela z dvema monitorjema, če nima dva RAMDACa? (jebeš TV-out)
Your focus determines your reallity

Pizzicato ::

Enostavno ne gre instalirat WIN XP.

Še nisem pogledal, a res nima 2 RAMDAC-a?

Jaz sem probal gledat DVD na TV out in monitor hkrati. Slika je kr nekaj štekala. Pol pa sem izklopil monitor, pa je bilo ok. A je to zaradi enga RAMDAC-a?
Bogo

~Panter~ ::

Hm, jest sem probou na tv-out gledat Divx, na monitorju sem pa mal pošto čekirou pa po netu brskou, pa je delal čist normaln. Sam u nastavitvah naštimaš Theather mode, tam pr overlayu, pa zalaufaš u Media playerju en filmček, na tv ti ga pa butne čez ceu zaslon.

Binji ::

A pol ma Hercules 2 RAMDACa??? Oz lahko delas dve stvari naenkrat na dveh ekranih (monitor, TV)??
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

_Mortal_ ::

On ima samo 1 RAMDAC tko so rekli na REACTOR-ju
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

rap3r ::

A kdo ve kje bi vidu primerjavo med herculesovim 8500 le in ati 8500 oem?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Mr.B ::

Bral sem test juan ati radeon 8500 LE 128MBkartice. Rezultat te kartice je il slabši od Radeona 8500 64 MB kartice. Išči z googlom.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbral bom med temi karticami, toda katero?

Oddelek: Kaj kupiti
311318 (967) Dr_M
»

Za vse lastnike Herc. r8500LE! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
33018936 (11568) sharp
»

Grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
221710 (1168) Clemento
»

Hercules8500Le

Oddelek: Pomoč in nasveti
442257 (1458) rap3r
»

ATI8500 vs. GF3Ti200 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1589427 (6348) VASkO

Več podobnih tem