» »

ATI8500 vs. GF3Ti200

ATI8500 vs. GF3Ti200

1 2
3
4

kuglvinkl ::

Pa dobr, kaj je s tem Herc. R8500LE, ki se dobi pri JAE? Sploh še nimajo, ali bo dražji, ko ga bodo imeli... what?
Your focus determines your reallity

Jux ::

Odgovor na vprašanje ali ATI ali GF2TI200 je preprost:

HERC 3D PROPHET III Ti200 64MB DDR 52,300 62,760
HERC 3D PROPHET FDX8500LE 64MB DDR 39,600 47,520
(c) Mlacom.

PS: BOLI ME KURAC ce majo ATIjevi gonilniki kaksen BUG sem al pa tja (beri tud windowse uporabljam), ce je boljsa kartica (z boljsim supportom za DVDje, DVI izhodom, TV-OUTom, bolj naprednim HW, ter verjetno tudi dobrimi zmoznostimi za OC) cenejsa za 15k sit, IM FUCKING goin. Da ne govorim o pregovorno bolj kvalitetni sliki.
PPS: Vsi ki trdite za ce OC GF3TI200, pol pa bl leti kot ATI 85LE, valda, tud Jugica z navito masino (beri kompresor, turbo in nitro skupaj) bl leti kot en Golf TDI. Sam mene zanima kdo se bo bolj udobno in dlje casa vozil naokrog.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

mrcartoon ::

Kiralys: ne boš verjel ampak sem imel jaz čisto identične probleme, ko sem iz Jae ves vesel odvihral z Radeonom misleč da je monstrum, ki ga držim v rokah Retail verzija, me je doma čakalo bridko presenečenje, kartica je bila LE... Pa sem vse skupaj lepo vrnil in odšel v Pc Hand ki je uvoznik za Ati-ja. Plačal,dobil in bil vesel :D Menda v Jae sploh ne vejo kaj prodajajo :))

p.s. Hvala slo-techu za opozorilo, ki je bilo napisano v testu Radeonov, da je treba preverit za katero verzijo gre po nalepki na zadnji strani kartice, rešili ste mi življenje...
Kiralys: a tvoja izvedenka ni imela nalepke?? Ker če je to res, potem je bila le ta z namenom odstranjena. Moja je nalepko imela in hvala bogu nismo vsi taki laiki kot prodajalci upajo da bomo, ker drugače bi kartico, ki je po izgledu zelo podobna močnejši sestri še zdaj veselo uporabljal misleč da je prava. Bes jih plentaj ;((

Zgodovina sprememb…

_Mortal_ ::

Nauk: Kupujte samo pri uradnih uvoznikih. Mogoče par tisočakov dražje ampak vsaj veš kaj si kupil.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Zheegec ::

Ja in kaj je narobe z LE? Samo počasnejši proc in pa RAM, drugače pa je po vseh ostalih karakteristikah (razen cene :) ) isti.

VASkO ::

se strinjam s tabo, ALIEN3001

za 25 retail mhz se ne splaca placati !!!2x!!! visje cene

mrcartoon ::

Alien in Vasko: Noben ne govori da bi bilo kaj narobe z LE verzijo, trenutno teče debata o tem, kako naši trgovci igrajo na naivnost kupcev in nam za ceno Retail verzije prodajajo LE. Je razlika med Retail in Le verzijo, 25 Mhz ni malo...

Zgodovina sprememb…

eland ::

Nalepko sem opazil šele doma in še takrat nisem verjel da se mi lahko kaj takega zgodi. Takoj naslednji dan sem potem rezerviral po telefonu v JAE kartico. Ne vem s kom sem govoril, vendar mi je zatrjeval da oni imajo samo to kartico od ATIja, LE pa imajo od ostalih firm(Herc.,...). In to 100%.Brez zezanja.Ne boste prišli zastonj. In potem grem lepo drug dan tja ves vesel, da se mi pa dvakrat kej tacga res ne more zgodit. Guess what - dajo mi v roke LE verzijo!!! In potem z nobenim od njih nisem govoril po telefonu;( !!!
Tko da jih imam lepo poln k.... in grem zdele lepo v Essedi pogledat, če so tam kej bolj normalni kot te naši zabiteži - če so sponzoriral Slo-tech, morjo bit že v redu fantje. S takim odnosom mene ne bojo več videli v njihovi trgovini in vsak ki bo iskal nasvet pri meni, ga ne bo tja. Konec koncev so oni na zgubi in ne jaz. Sam me pa res zanima kolko so tkole folka že res zavedl in sploh ne vejo kaj imajo v mašinah - sej konc koncev je LE glih tko huda kartica in niso niti opazil kaj imajo notr, od navdušenja!!! Če se nebi vsaj mal spoznal na te stvari, bi po moje tudi jaz že veselo doma nabijal špile, kot čisto zadovoljen kupec nove Radeonke 8500.
In Vasko: Kar plačaš moraš to dobit, pa čeprav samo 25MHz več!
mccartoon: No, vsaj še en, k se ni dal - LP & ENJOY

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

VASkO ::

kiralys, ti seres denar? se ti splaca za 25mhz dati 40 jurjev vec? to je idiotizme, ce mene vprasas, vsi ste idioti, ki to pocnete ali pa ste pac sinovi bogatasev. no, pred casom se se je splacalo, ko je LE stal samo 15 jurjev manj, zdaj ko pa imate na voljo herculesa pa ne razumem, zakaj hocete imeti za 40K SIT vec ATI Retail?!? enostavno mi ne gre v glavo - za 40 jurjev dobis 256MB RAMa PC2100 + boljsi procesor

JohnyB ::

no vasko ne pretiravej .....se pač vsak sam odloč kaj bo kupu ane ...to še ne pomen da je idiot !
Apple iMac

ABX ::

Ne idiot postaneš ko kupuješ neumnosti.


Sicer pa dvomim da kdo, ki kupuje kartico za 60k dela. Tak da vam je vseeno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tedybear ::

Seveda je ''idiot'' če daš 40k SIT več za neko stvar ki je dejansko samo cca. 10-15% boljša....Tale LE je odličen nakup...kar razmišljam o njej......Boljša od Ti200....

tha_man ::

Vsak ima svoje veselje. To je enako kot folk ki daje milijone za audiofilsko ozvočenje. Med tistim in enim koristnim glasbenim stolpom za cca. 200-300 tisoč SIT je ravno toliko razlike kot med temi radeoni, če ne še manj (cenovno pa mnogo več). Vseeno bolje kot da bi denar porabu za kaj *res* neumnega.

mrcartoon ::

Abx: Motiš se, za vse kar si kupim gre denar iz mojega žepa in za to kar pošteno delam, vendar tako kot je rekel tha_man, vsak ima svoje veselje, eni dajejo miljone za dobre avtomobile spet drugi za audio sisteme, jaz pa za računalnik. Vsakemu svoje,važno je le da si zadovoljen :)

Mr.B ::

Hm , kakšne boddo cene za radeona 128 MB .
128MB
Prvi testi

Če bo tako kot je tu gor opisano bom jaz kr malo počakal na 128MB modele.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

para-site ::

Nekdo je omenil Essedi, povem vam, da je zakon shop. Tipi, ki tam delajo so zelo prijazni in od kar jih je več prodajalcev, niti gužve nimajo v trgovini kot nekoč, ko si tam lahko bil cel popoldne, da si prišel na vrsto.
Nedavno sem bil dol, pa mi je tip zamenjal pokvarjen ram, brez da bi ga sprobal, potem mu rečem, a stvari ne bo pogledal, reče, da mi zaupa in da če jaz rečem, da je pokvarjen, da bo že res. OK, jaz lepo z novim ramom domov, dela lepo- jaz zadovoljen njemu pišem mail, on pa meni odgovori, da ga je stari ram sprobal in da res ne dela. Danes sem bil dol, ga prašam, če ma Artic silver 3 in mi pove, da Essedi tega ne drži, da pa tudi on rabi AS3 in da mi lahko naroči tudi zame, ko že naroča zase pri eni drugi trgovini. Založil bo denar zame(dobro, tudi če se jaz ne pojavim dol sem siguren da bi jo lahko prodal naprej, ampak vseeno), bistvo pa je v tem, da človek zaupa in se do ljudi obnaša prijateljsko, kar se v končni fazi povrne. Jaz bom, dokler bo tako, kupoval pri njemu, in tudi kdor me bo vprašal, mu bom svetoval Essedi-Gorica...
Mogoče sem preveč navajen naših trgovin, kjer ti robo prodajo, potem pa te nočejo več poznati, razen v primeru, da si prišel kupovati nove stvari. Tako pač je pri nas, da če se ti stvar pokvari in jo prineseš prodajalcu nazaj, ko je še v garanciji, se bo probal izmisliti karkoli, samo da ti ne bi stvari zamenjal. In skoraj vedno sem se moral skregati, da so moji želji ugodili. Fak of, grem rajši v Italijo, je bolj poceni in še propustnico mam.

Slovenskim prodajalcem, pri katerih že dolgo kupujem samo tipkovnice Mitsumi za 2 jurja, pa namenjam to sliko:

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

E , a znajo tam kej Anglešk , ker jaz Italjansk kej bolj malo znam.
Grem namreč kupit Radeona tja naslednji teden , če bo kej posreči , pa ala italjano men mal španska vas.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tha_man ::

para-site, LOL :D

para-site ::

Ma ja znajo neki Angleško, sej eden od njih razume tudi malo SLO, samo govorit pa ne zna...tko da se boš že zmenu, najboljše pa je, da se že prej po mailu z njimi zmeniš, kaj hočeš met, potem ti pa oni povejo, kaj majo na zalogi al pa kdaj bojo meli, da ne hodiš v trgovino brez veze, če si od daleč...

tha_man: ja, starka rula:D

Mr.B ::

Italija , Se vidimo v soboto.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

para-site ::

A si kej kupu včeraj?

eland ::

Vasko, denar mi ne daje mama, ker sem prestar - lahko ugibaš kok;) - poleg tega pa idioti, kot sem jaz plačujejo razvoj kartic, zato se mi lahko zahvališ da obstaja tak trot, kot sem jaz. Kdaj pridejo te zadeve ven, ker je trenutno abak brez kartice in stoji v kotu - cena 300$ je kar ugodna za ta top kartico, od Mlacoma okol 480$ pa je mal že adijo8-O ...Mr.B.
Pa lep pozdrav
P.S. V Essediju so res prijazni, niso imel na zalogi kartic - hvala bogu glede na prejšni članek o 128MB-,kupil zato vsaj malo RAMa, pejte tja po staff...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

kuglvinkl ::

Ima ta Hercules en ali dva RAMDACa?
Your focus determines your reallity

danielka84 ::

Da, ima 2 RAMDACa!

A ga je že kdo kupil?
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

para-site ::

za herculesa fdx8500le majo na eni italjanski online trgovini datum dobave 25 marec???...
tudi jst čakam na to kartico, samo se mi zdi, da nas že malo preveč nategujejo, tko da bo mogla bit zelo poceni, da jim odpustim:D

VASkO ::

kako to? se nihce nima? prijatelj pa pravi, da je klical na mlacom in so mu rekli, da so prvo posiljko ze razprodali :\ , kaj so ga najebali in se sploh niso imeli ali kaj?

para-site ::

se moram popravit, zdej sm vidu, da v tej trgovini pravijo-zelen smeško, da jo majo na zalogi, samo je 245 evrov, kar je več, kot pri nas...
Sicer je škatelna različica, kar pomeni le in samo to, da so pri nas kartice po tako nizki ceni po mojem lahko le v vrečkah, za katere pa sem prebral na natu, da majo ram 230... tega pa nočem met...

kuglvinkl ::

Kvečjemu 225, verzija LELE. Npe, tega tudi jaz nočem imeti.
Your focus determines your reallity

para-site ::

ma ja, sej ni važno...225 al 230, vse je isti kurac...
To, da mam oskubljeno kartico od ta prave bom še prebolel(itak jo bom potem navil do retail hitrosti, če se bo dalo), samo da bi mel pa oskubljeno od oskubljene je pa že malo preveč...

tha_man ::

Kaj naj bi sploh pomenila oznaka LE? Light Edition? :P

danielka84 ::

3D Prophet FDX 8500 LE, based on the ATI Radeon 8500 chipset and offering core and memory speeds of 250MHz/250MHz

To je iz strani k je test narjen!
ni-da-ni

R0K ::

tha_man : Lame Edition :D

tha_man ::

LOL :P

_Mortal_ ::

LE: res pomen lame edition samo je vsen boljša od GF3Ti200 in navadnega GF3
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

kuglvinkl ::

Frend je danes dobil še svežega HERC 3D PROPHET FDX8500LE iz carine. Prvi benchmarki? Okrog 7800 pik. slin, slin.
Your focus determines your reallity

danielka84 ::

kje pa ga je kupil?
daj ga uprašaj, če ima lahko 2 različni sliki: na TV in monitorju...

lp
ni-da-ni

ChiefThunder ::

zakva pa nebi mel 2 ramdacov?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

kuglvinkl ::

Rekel mi je da ima. Samoo da sta 350 Hz in ne 400.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

~Panter~ ::

Mene pa zanima al se dele splača kupt Herculesovga Radeona al je bolš mal počakat na tole zverinco, kt sem jo opazu na CeBitu http://www.gigabyte.com.tw/products/agp... Ma dost velk hladilnik gor pa res cool zgleda. Sam uprašanje kdaj se bo v Sloveniji pojavla pa kakšna bo cena?

kuglvinkl ::

V tem trenutku to zagotovo ni več High-tech. Prihajajo Radeoni z 128 MB RAMa, R250, ... Cena? Sitinica zagotovo ne.
Your focus determines your reallity

~Panter~ ::

Problem je, kt se men ne da prou doug časa čakat, pa sem mislu, da bi si zdele kupu enga radeona od Herculesa, kt ma na pogled res dobro slikco, pa uredu laufa, sem vidu od Maxa Payna demo filmček kt so ga vrtel.

kuglvinkl ::

Pri demih se slika rendrira, pri demo filmčkih (verjetno *.avi ipd.) pa ne, tako da kupi si kakšno vanto...
Your focus determines your reallity

Mr.B ::

Kje se da dobiti R200 z 128MB rama
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ChiefThunder ::

mlacom nima?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Stayerc ::

No za vse, ki pricakujete kartico Hercules Radeon 8500LE:
Jaz sem se pri Mlacomu pozanimal in dobil tale odgovor:

Spostovani,

Zahvaljujemo se Vam za povprasevanje, vendar Vam zal se ne moremo ponuditi produkta po katerem povprasujete. Dobavni rok pa tudi se ni tocno deviniran nekje v cca. 14-ih dneh.

LP
Mlacom d.o.o.

In sedaj vas sprasujem, ali kdo ve kje bi se dala ta kartica dobiti v SLO ali kje v Avstriji?? Ce ze moram v Avstrijo bi pac najraje, ce kdo ve kje v Grazu jo imajo na zalogi.

Lp

ChiefThunder ::

si povprašal pri JAE?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Stayerc ::

Sem pisal mail tut na JAE. Jutri pricakujem odgovor in vam ga posredujem.

Lp

tico ::

Niceboy jaz sem tudi pisal na mlacom pa mi niti odgovorili niso. Sem poklical v ponedeljek in sem vceraj kartico ze dobil domov. Ti priporocam da jih poklices ker mailo ne jemlejo prevec resno se mi zdi.

danielka84 ::

tico, torej si ti zaj edini na forumu ki maš to kartico...
Zaj pa povej kak se obnese, mislim kvalitetta slike pa to?
Kaj pa z dvema ramdacoma? jih ima?
Pa kolko si dal za njo z poštnino vred?
Pa rezultati 3D marka?

lp
ni-da-ni

tico ::

Torej slika v winsih je v redu sem mel prej neke cudne crte(kot valovi), ki pa so sedaj izginili.
s postnino me je prisla 47010sit
3Dmark: 6100 markov (nature test mljask);)
1024x768 32bit
athlon 800@933 512mb sdram driver 6043 beta
Kartice si nisem uspel ogledati ker sem jo hotel sprobat takoj
mislim da ima 2 ramdaca bom pogledal.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171936 (1502) globoko grlo
»

3 grafike za 28k sit: GF3Ti200, GF4MX440, ATI Radeon 9000 - Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
281944 (1177) Zheegec
»

Poden od podna: Hecules in R8500 LE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1427383 (4608) rap3r
»

Geforce4

Oddelek: Novice / Grafične kartice
272061 (2061) tedybear
»

GF 4 MX (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575755 (4710) TheJack

Več podobnih tem