» »

Trening

Trening

SLOarmy12 ::

Pozdravljeni jst redno delam sklece saj hocem pridobiti misice na rokah.zdaj me pa zanima kaj jesti da se bol rastejo.
proteinov se nesemem kr se mi zdi da sem premlad.star sem 12 let.zdej me pa zanima ce je skuta,jajca,mleko podobno kot proteini?

Meizu ::

Najprej malce odrasti, še puberteta ti ni udarla.

Pri 12 letih ne boš imel nevem kakšnih mišic, pejdi igrat LoL al kaj že delate...

Edino mogoče če greš delat kakšne vajice za definicijo mišice sam to je z mojega vidika brezveze, ker ne doprinese nič k večji moči. Sam lepše zgleda. Škoda časa.

Meizu ::

Raje pejdi kakšne športe igrat, boš imel več od tega, pojdi trenirat košarko, fuzbal, al pa kolesari, lavfaj... Maš veliko tega.

joze67 ::

Športno plezanje.

francek1 ::

Če se vpišeš v plavalni klub, se ti bo telo krasno razvilo, seveda pod pogojem, da boš pridno treniral. Lakota pa bo potem sama napravila svoje...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Meizu ::

Tudi to je res. Začni se futrat. Mišice potrebujejo za rast maščobo med drugim.

Blinder ::

pomoje brezveze ker tut če ti zrastejo pol ko nehaš trenirat ti se zmanjšajo spet na prvotno stanje. tut bilderji ko nehajo bildat opl postanejo spet "normalni".
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

b00mer ::

blinder ne govori neumnosti

energetik ::

SLOarmy12 je izjavil:

Pozdravljeni jst redno delam sklece saj hocem pridobiti misice na rokah.zdaj me pa zanima kaj jesti da se bol rastejo.
proteinov se nesemem kr se mi zdi da sem premlad.star sem 12 let.zdej me pa zanima ce je skuta,jajca,mleko podobno kot proteini?
Proteine rabiš že od zarodka naprej.
Proteini = beljakovine in jih dobiš v wheyu, skuti, jajcih, mesu, fižolu, leči, tofuju, polnozrnatem žitu itd itd.
Mišice pa rastejo predvsem zaradi vadbe, pravilna prehrana je samo 2. pogoj, da "rastejo". Če boš treniral samo roke, boš zgledal smešno. Delaj vaje za celo telo, da boš skladen. Predvsem pa pri teh letih ne pretiravaj. In preberi si, kako se vaje pravilno delajo. Recimo tukaj.

b00mer ::

35% je vadba ostalo je prehrana.

energetik ::

Če ne boš vadil, ti tudi najboljša prehrana ne bo naredila mišic ali kondicije.

Blinder ::

b00mer je izjavil:

blinder ne govori neumnosti


kaj pa sm reku napačnega?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

b00mer ::

Zgubijo formo, tako kot npr. atleti itd..seveda je izguba odvisna od nacina pridobivanja telesne teze. Vzamem nazaj svoj prejsnji komentar, ker si drugace mislil normalni, kot jaz. Oprosti :)

Blinder ::

haha lol :D ja normalni sm mislil v fizičnem smislu, da niso več nabildani.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

b00mer ::

Mots se, ne da se mi razpravlat :)

Avenger ::

Se strinjam in tud men se ne da.

OP, sploh se ne obremenjuj s hrano, samo ne jest preveč junka, če hočeš pridobit maso jej več kot prej, ali pa da bo lažje, enako kot prej, samo dodaš še en ekstra obrok. Pri tej starosti ne boš nevem kaj pridobil, ampak če boš redno delal sklece, se ti bo gotovo poznalo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

energetik ::

Avenger je izjavil:

OP, sploh se ne obremenjuj s hrano, samo ne jest preveč junka, če hočeš pridobit maso jej več kot prej, ali pa da bo lažje, enako kot prej, samo dodaš še en ekstra obrok.
Napaka. Hrana je še kako pomembna, in to v vsakem primeru, tudi če ne športaš.
Če bo kar tako dodal še dodaten obrok, po možnosti nepravega ob nepravem času, bo res pridobil maso. Ampak maščobno.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Meizu je izjavil:

Tudi to je res. Začni se futrat. Mišice potrebujejo za rast maščobo med drugim.

8-O Kaj ga pa zdaj serješ?

Ja, valjda rabijo mišice tudi nekatere esencialne maščobe (maščobne kisline). Če pa že delaš take "čez palec" zaključke, je pa čisto vseeno, če "čez palec" rečeva, da maščob ne rabiš še posebej jest - jih že tako dobiš dovolj, razen če se ekstremno paziš (na solati, na skoraj vsaki mesni hrani, pomfriju, pečenemu krompirju, v mleku - povsod).

@SLOarmy12,
Mišice za rast rabijo beljakovine, ampak pri razvijajočem se telesu to ni tako simpl. Pri 12. letih si verjetno ravno nekje na začetku pubertete, vlogo tukaj igrajo tudi rastni hormoni, spolni hormoni itd. Zate je v najbolj primerno, da se izogibaš preveč mastni hrani (ni pa treba biti preveč zavzet pri preštevanju kalorij) in da si čimveč športno aktiven - katera koli oblika športa bo koristna, za mišice rok moraš seveda zaposliti roke.

Sklece seveda pomagajo za triceps, oz. za zunanjo mišico nadlahti, to je tista, ki se ti napne, ko stegneš roko. Za biceps, to je notranje mišice nadlahti, bi rabil delat vzgibe ali pa si kupit uteži-ročke in vaditi z njimi).

Recimo, če hodiš tečt v naravo (ali na stadion), si lahko nekje najdeš prostor in narediš nekaj serij sklec, na primerni veji drevesa (ali pa na kakšni štangi, če je kje kakšna) pa še nekaj serij vzgibov. Na začetku toliko, kolikor zmoreš (recimo 3 serije po 10 sklec in 3 serije po 6 vzigbov - npr. podprijem, nadprijem, podprijem), nato pa stopnjuješ, ko zmoreš več.

Pusta skuta (10% mlečnih maščob), jajca (beljak), in pusto belo meso (puran, ribe) so vir skoraj čistih beljakovin.
- Hoc est qui sumus -

Meizu ::

:)

To sem nekje slišal, nisem pa šel preverjat, ker (sem) mu zaupam/al takšne reči, saj se tudi sam ukvarja s fitnesiranjem. Bo zgleda treba malce prebrat kaj o tem. Se opravičujem za any misleading information.

Sicer sem pa bral tule nekaj http://bodybuildingpro.com/bodytypeinfo...

Zgleda obstajajo določeni tipi teles, kjer pa je zapisano, da ljudi ki hitrejše pridobivajo maščobe hkrati tudi najhitrejše pridobijo na mišični masi. Koliko je pa to res in koliko ne pa presodi ti imagodei, konec koncev če se ne motim si ravno ti iz kemijsko-bioloških strok (sodeč na ostale teme)? :)

imagodei ::

Načeloma je tko, da je treba razlikovat med vrhunskim treningom in bodybuildingom na eni strani, ter neko zmerno vadbo, hujšanjem oz. pridobivanjem mišične mase na drugi strani.

Tko da, če človek nima ravno namena 5x na teden viset po par ur v fitnesu, pa zjutraj vsaj 45 minut tečt in strogo pazit na dieto, potem jasno, velja neka zmernost. Strokovnjak za vrhunski šport in prehrano vrhunskih športikov definitivno nisem, o amaterski ravni pa mogoče res znam kaj povedati. :)


> "Zgleda obstajajo določeni tipi teles, kjer pa je zapisano, da ljudi ki hitrejše pridobivajo maščobe hkrati tudi najhitrejše pridobijo na mišični masi."

Ja, za te tipe teles sem že slišal in nisem ravno navdušen. Iz strani, ki jo ti podajaš:
Very often, people cannot be easily classed as one of the three main body types. Although there are some people who are purely ectomorphs, endomorphs, or mesomorphs with little or no characteristics of the other body types, very frequently, people fall into mixed categories, such as ecto mesomorphs, or endo mesomorphs, where largely, they are like the mesomoph, but with traits of the ectomorph (such as small joints or a trim waist), or traits of the endomorph (such as a tendency to gain fat easily).


Čeprav obstajajo stereotipni ektomorfi, endomorfi in mezomorfi, so to ravno to: stereotipi. Vmes imaš pa ogromno sivega. In čeravno se strinjam s tem kar praviš, da za določene tipe ljudi velja, da hkrati hitreje pridobivajo maščobe ter tudi mišično maso, to ne pomeni, da mišice potrebujejo maščobo za rast.

To pomeni samo to, da določen tip ljudi hitro pridobiva mišice, če trenira, hkrati pa hito pridobiva maščobne obloge, če se zaleži.
- Hoc est qui sumus -

Daliborg ::

Pa kaj potem če ima 12 let, mišice se poznajo tudi v teh letih lahko. In verjamem da sklece niso samo za roke ampak celotno telo se oblikuje po tem, ker pri sklecah delajo tudi trebuh, prsa, noge in hrbet. Za nadaljevanje se pa probaj še na kakšen drog obesit in se probaj dvigat z celotnim telesam ;)

@SLOarmy12
.. ti samo pridno delaj sklece naprej vseh vrst sklec( ozke, široke, z dvignjenimi nogami, v stojo, itd....in probaj imeti 5-7 obrokov na dan (različne hrane). Probaj se izogibati vseh prehrambenih dopolnil. Ker, naravna mišična moč je bolj vredna kot pa samo lep izgled!
Fitness telovadnice so za ljudi s težavami ali kompleksi.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

energetik ::

Aja, če se dviguješ na drogu v fitnesu pa dobiš umetne mišice?

Meizu ::

Edit: @Imagodei:

Tudi res.

Strinjam se, da preprosto klasificirat človeka v takšno skupino ne moreš. Lahko pa vsaj okvirno opišeš neke pričakovane lastnosti.

Sicer pa tule tudi trdijo, da je moja izjava zgoraj nesmiselna :) http://www.sherdog.net/forums/f15/you-n...

Pravi pa eden takole, citiram:

I think the misconception that fat is needed to build muscle comes from the fact that fatter people are used to high enough caloric intake to build muscle while skinny people eat at or below maintenance levels. As a result, when both start lifting, chances are the fat person has the caloric excess necessary to build muscle while the skinny person does not.


Nekaj resnice bi že moglo bit tule? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

imagodei ::

Daliborg> "In verjamem da sklece niso samo za roke ampak celotno telo se oblikuje po tem, ker pri sklecah delajo tudi trebuh, prsa, noge in hrbet."

No, vsaj jaz nisem trdil, da sklece koristijo samo in zgolj za triceps... Najbolj pa seveda prav za triceps. Za trebušne, hrbtne, prsne in druge mišice pač bolj koristijo druge vaje.


energetik> "Aja, če se dviguješ na drogu v fitnesu pa dobiš umetne mišice? "

Ne vem, koliko je OP razvit pri 12. letih; lahko je bil early bloomer in je sedaj že tak kot kak povprečen 16-letnik. Če je pa povprečen 12-letnik, bi pa jaz odsvetoval fitness. Razen s kakšno kemijo (ki pa mu je ne bomo svetovali, right?) narave pač ne moreš prehiteti in mišice 12-letnika na začetku pubertete pač ne morejo biti enake mišicam 16-letnika, ki ga že več let preplavlja testosteron - ne po velikosti, ne po obsegu in ne po moči.

Najstniška leta so tudi obdobje hitre rasti in s kakšnim pretiravanjem v fitnesu si tudi lahko poškoduješ sklepe. Obvladovanje teže svojega telesa (sklece, vzgibe, hrbtnjaki, bočnjaki, trebušnjaki, počepi ipd.) so druga zadeva. Mišice najverjetneje ne bodo tako definirane kot pri He-Manu, bo pa ta vadba OP-ju dala ustrezno moč (podlago), če bi se v kasnejših letih odločil za fitnes.
- Hoc est qui sumus -

energetik ::

Hotel sem samo reči, da lahko tudi v fintesu na napravah treniraš povsem zmerno in neškodljivo, če seveda veš kaj in zakaj počneš.
Seveda lahko vse počneš brez fitnesa. Jaz na primer uporabljam samo drog za dvige na Rožniku, doma imam ročke po 10kg, ostalo so pa sklece in trebušnjaki. Vse v "naravi" ali pa v dnevni sobi.

Avenger ::

energetik je izjavil:

Avenger je izjavil:

OP, sploh se ne obremenjuj s hrano, samo ne jest preveč junka, če hočeš pridobit maso jej več kot prej, ali pa da bo lažje, enako kot prej, samo dodaš še en ekstra obrok.
Napaka. Hrana je še kako pomembna, in to v vsakem primeru, tudi če ne športaš.
Če bo kar tako dodal še dodaten obrok, po možnosti nepravega ob nepravem času, bo res pridobil maso. Ampak maščobno.


A to si videl, da je star 12 let? Ne rabi striktnega jedilnika, kjer bo preračunaval grame OH, beljakovin in maščob.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

energetik ::

A otrok pa lahko je kar hoče? Celodnevne kalorije samo v obliki pomfrija in čevapov? Vsaj osnovne prehranske piramide bi se moral vsakdo držati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116314 (13046) m0LN4r
»

Fitnes-trening (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10614566 (8873) ripmork
»

Kako pridobim telesno težo in mišično maso?

Oddelek: Loža
338539 (8001) _Enterprise_
»

Trebušne mišice + odstranitev maščobe na trebuhu

Oddelek: Loža
4921137 (18918) noraguta
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037434 (27839) CleanPower

Več podobnih tem