» »

Sparkasse ali SKB?

Sparkasse ali SKB?

«
1
2

Triplet ::

Živjo.

Trenutno imam pri NLB odprt transakcijski račun, na katerem imam par tisoč evrov. Vidim, da veliko ljudi širi slabe govorice o NLB, pa sem se odličil, da bi denar prestavil drugam. Sem malo brskal po netu in ugotovil, da je dosti priporočil za banki Sparkasse in SKB. Zanima me kakšne imate izkušnje s tema bankama (če pozabimo na število poslovalnic)?

Račun bi imel za redni dohodek pa tudi za varčevanje. Pri NLB depozitov še nisem imel. Dobro bi bilo tudi imeti spletno bančništvo, pa saj imata to obe banki.

lp

Yohan del Sud ::

Ma nisi ti malo pozen, a? Meni so se zamerili že pred 15imi leti in glavnina podgan šele zdaj beži vun ... :O

Lej, težko, ampak ne nemogoče, boš našel tudi koga, ki je imel v zadnjih nekaj letih izkušnje z obema naštetima bankama. Sam lahko govorim samo za SKB. Banka kot banka pač.

Plusi
- Elektronika deluje
- Bankomati so posejani dovolj na gosto
- Lastniki so Francozi
- Z začuda jasnim drobnim tiskom

Minusi
- Cene (provizije) za vse imajo povprečne do visoke (baje ima Sparkasse ene izmed najnižjih)
- Za kredit moraš slečt gate (ampak tak je itak zdaj povsod)
- Občasno jim vdrejo v sefe
- Lastniki so francozi
www.strancar.com

pe3c ::

Tukaj si preracunaj letne stroske glede na svoje poslovanje.

Osebno sem imel prej NKBM, vendar so bili stroski na moje poslovanje vec kot 100EUR letno. Sedaj imam ze drugo leto Sparkasse, udobni racun plus. Vodenje stane sicer 4,2EUR na mesec, vendar je skoraj vse vkljuceno v to ceno, tudi EUROCARD in brezplacni dvigi na VSEH bankomatih znotraj EU; razen placil preko direktne bremenitve.

Spletna banka je ql, razen placilni promet deluje samo v tistem casu kot je, e.g. na NKBM je bilo tako, da ce sem nakazal nekomu znotraj te banke, je bila transakcija takoj, tudi med vikendom, tukaj pa ni tako. Vendar ko se navadis, se pac discipliniras.


Upam, da kaj pomaga.

jype ::

Yohan del Sud> - Lastniki so francozi

Zakaj je to minus?

bajsibajsi ::

Yohan del Sud> - Lastniki so francozi

Zakaj je to plus?

Mipe ::

Plus je Francozi z veliko, minus je francozi z malo. Namig.

RejZoR ::

"Zi french" če to komu kaj namigne ;)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Yohan del Sud ::

Heh, eni razumejo. Evo vstopnica za internet - sarkazem brezplačno. V tem primeru je bilo mišljeno: Francija (baje) trenutno velika stabilna država. Njene banke takisto. Francoska banka = dobro. Ampak so francozi. Jutri lahko SKB prodajo Albaniji ali Afganistanu ali pa založijo za ruski plin ...
www.strancar.com

krneki0001 ::

Na žalost so danes vse banke v K****. Ob tem da je NLB še najmanj v K****. Denarja je dosti, posluje pozitivno, kljub tajkunskim kreditom in kljub neumni vladi, ki je denar delila tem tajkunom, sedaj ga pa nazaj ne zna, ne upa in noče pobrat.
Je pa še en problem NLB, in to je, da denarja je dosti (približno 100X več, kot ga rabi za normalno poslovanje), ampak ga uprava noče in ne upa plasirat na trg, ker se boji vlade, za katero pa ne veš, kako se bo obrnila, ker se obrača čisto po vetru.

Ta denar bi moral krožit in se bogatit, ne pa da stoji na računu in čaka na boljše čase.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Triplet ::

Nekako se še vedno ne morem odločiti o banki. Sparkasse me bolj privlači, kot SKB, vendar pa imam poslovalnico od SKB veilko bližje kot od sparkasse. Kakšne možnosti oz. funkcije pa ponujata omenjeni banki preko spletnega vmesnika? Varnost, avtomatizacija, nakazila/trajniki, itd?

Ali se da paypal vezati direkt na banko (torej brez uporabe kreditne kartice)? Debetne, mislim, da ne ponuja nobena banka.

Invictus ::

Zakaj ti je bližina poslovalnice važna? Mene bolj zanimajo storitve da mi ni treba hodit na banko.

Paypal se veže samo na kreditno kartico. In to VISA, mislim pa da še Mastercard. Ostalo je out ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Magic

Ted ::

Sam sem komitent pri Sparkasse, imam pozitivni udobni račun - vodenje je zastonj pod pogojem da imaš na računu v mesečnem povprečju vsaj 1000 EUR.

+ zastonj vodenje računa
+ dvigi na vseh EUR bankomatih zastonj
+ mastercard mislim da je v tem računu zastonj
+ ni provizij pri plačevanju položnic preko e-banke

- manjše število poslovalnic (zmoti me cca. 2x letno ko moram iz tega ali drugega razloga na banko)
- spremembe limita kreditne preko e-banke lahko trajajo tudi 2-3 tedne???
- nekaj časa so za e-banko sprejemali samo digitalno potrdilo od poštarce, od sigen-a pa ne???
- povprečne (slabe oz. nizke) obrestne mere za depozite
Mah...

fosil ::

To pa sploh ni zastonj.
Dejansko je to zelo drago.
Tako je!

jype ::

nebivedu> Ob tem da je NLB še najmanj v K****

To ne drži. NLB je grozna banka z grozno zanič infrastrukturo in še slabšim osebjem. Poleg tega da si je banka privoščila imeti "delovni čas" na spletnem bančništvu tudi ne manjka veliko, da bi človeku jezik pokazali, ko prinese denar, ker ga morajo reveži štet.

Triplet ::

Invictus je izjavil:

Zakaj ti je bližina poslovalnice važna? Mene bolj zanimajo storitve da mi ni treba hodit na banko
Zaenkrat mi je bila važna, ker sem za vsako nakazilo hodil v banko osebno. Upam, da se bom kmalu kompletno preselil na spletno bančništvo in to ne bo več potrebno. Od omenjenih bank še spletnega bančništva nisem niti uporabljal, niti videl, zato me pač malo zanima kaj vse se da preko spletnega bančništva sploh početi.

lp

Rupa ::

Ted je izjavil:

Sam sem komitent pri Sparkasse, imam pozitivni udobni račun - vodenje je zastonj pod pogojem da imaš na računu v mesečnem povprečju vsaj 1000 EUR.

Kot je že fosil pripomnil. Ob 4% obrestni meri na depozit to pomeni da nimaš zastonj vodenja računa, ampak da je letno vodenje računa 40€.

Invictus ::

Rupa je izjavil:

Ted je izjavil:

Sam sem komitent pri Sparkasse, imam pozitivni udobni račun - vodenje je zastonj pod pogojem da imaš na računu v mesečnem povprečju vsaj 1000 EUR.

Kot je že fosil pripomnil. Ob 4% obrestni meri na depozit to pomeni da nimaš zastonj vodenja računa, ampak da je letno vodenje računa 40€.

Z to razliko da je tistih 40 EUR tvojih in ne od banke ... Se pravi si še zaslužil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Invictus ni tako. Tekoči račun ima obresti blizu 0,0%, torej ti ne dobiš obresti, ki bi jih drugje. Četudi dajejo obresti za karkoli res mizerne zadnje čase, razen če si pogumen in daš vezat za par let, potem dobiš 4%.
Magic

Janac ::

kaj pa raifaisen bank?

krneki0001 ::

jype je izjavil:

nebivedu> Ob tem da je NLB še najmanj v K****

To ne drži. NLB je grozna banka z grozno zanič infrastrukturo in še slabšim osebjem. Poleg tega da si je banka privoščila imeti "delovni čas" na spletnem bančništvu tudi ne manjka veliko, da bi človeku jezik pokazali, ko prinese denar, ker ga morajo reveži štet.


Govorimo o stabilnosti banke, ne o osebju. Banka posluje pozitivno in je bolj stabilna od večine bank. Bolj stabilni sta samo 2; Gorenjska banka in Banka Koper. Gorenjska banka zato, ker denarja ravno tako ne plasira na trg, banka koper pa zato, ker so moteče elemente izza šalterjev umaknili in imajo sedaj odličen odnos do strank.
Ostale banke pa so mnogo na slabšem;
SKB - nikoli ne veš kdaj jo bodo prodali
Abanka - včasih velika banka (jugobanka) je tik pred propadom
NKBM - državna banka, ki je ravno tako morala dajat tajkunske kredite po nalogu vlade, samo da jo sedaj pustijo, da se bo potopila
Sparkasse - prikazujejo izgubo, da jim tukaj ni treba plačevat davka
unicredit - so jim iz "baze" umkanili kar nekaj storitev in omejili kredite, ker imajo premalo strank
ostale banke imajo pa po 10 do 20.000 komitentov, kar je mnogo premalo za neko resno poslovanje.

Za osebje na NLB pa obstaja knjiga pritožb, samo noben ku*ac nič ne napiše, ker če bi bi tisti, ki so slabi že odleteli. Tako pa lahko z zagotovostjo trdim, da so stranke same krive, da imajo tam osebje, ki se jim jebe za delo. Namreč, če bi se dost pritoževali, bi vse moteče objekte zamenjali, brez pritožb, pa ostajajo taki za pultom in delajo škodo banki. Vem, da je vsakemu odveč napisat tistih par stavkov o nesposobnosti osebja in o odnosu, vendar je to na žalost edini način, da se takih znebimo iz banke. Tudi meni ni všeč njihov odnos, ampak da kot delavec banke napišem pritožbo edini v zadnjih treh mesecih (datum prejšnje pritožbe je bil 3 mesece pred mojim), je pa čudno, ob tem, da je poslovalnica polna in se ljudje pritožujejo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

neo ::

Ker trenutno najemam kredit, ti lahko povem da so bili najbolj kooperativni na Sparkasse. Čeprav imava z partnerko solidne plače, nisva kreditno obremenjena, tudi kredita iščeva samo 90 jurjev stanovanjskega kredita, so bile moje izkušnje z bankami naslednje:

SKB - (trenutno komitent) - najslabša obrestna mera, čeprav od odprtja računa nikoli v minusu, tudi cel čas imam na TR kar nekaj denarja. 90 jurjev naekrat ne dajo, ampak če bi vsak od naju vzel po 45 jurjev, to pa bi šlo (logika da te kap, no za njih ugodna logika ker bi plačal 2x dobritev kredita itd itd....) , skratka, preveč mučkanja. Drugače nimam pripomb čez poslovalnice niti čez spletno banko.

NLB - ko sem prišel vprašat za kredit, so me gledali ko zadnjo smet. Praga te banke več v življenju ne prestopim. Zaradi mene upam da čimprej crknejo ali da jih kupi nekdo iz tujine in jim pokaže kako se dela.

NKBM - OK odnos, obrestna mera še tudi kar znosna, ampak ostali pogoji pa katastrofa, zavarovanje: hipoteka + hipoteka še na eno nepremičnino + porok + en kup papirologije, skratka neužitno predvsem zaradi pogojev.

Hranilnica LON - Odnos bolj tak tak, sem imel občutek da ni bilo ravno nekega interesa, obrestna mera ugodna, papirologije še vedno en kup, čeprav manj kot na NKBM.

Volksbank - odnos dober, tudi razložijo vse ok, obrestna mera neužitna.

Sparkasse - najboljši odnos, vse razloženo, obrestna mera užitna, keš na račun brez neke odvečne papirologije in raznih cenilcev itd itd., jasno že v osnovi povedano da se bo kredit dal dobiti. Skratka, jaz grem k Sparkasse.
Neo's

damjan1980 ::

@nebivedu, zakaj bi mene kot potencialnega komitenta moralo zanimati kdaj jo bodo prodali, ce je bila jugo banka ali ne, koliko in kaksno izgubo prikazujejo,... wtf?

zanimajo me pogoji in je to to. In ce propade, se proda ali kaj jaz vem kaj, se vedno lahko grem drugam.

sem bil dolgo na NLB, mislim da 14 let. Ampak ko te malo po malo in vedno vec lupijo, plus tega vidis kako razmetavajo z tem denarjem, katerega na koncu pokrivamo davkoplacevalci iz proracuna, je enkrat dovolj. Zdaj sem na sparkasse in sem zelo zadovoljen. Prakticno vse zastonj, razen vodenje racuna. Odnos ok, hitro odzivni in tudi fleksibilni. Ne rabis za vsako bedarijo tja skakat

jype ::

nebivedu> SKB - nikoli ne veš kdaj jo bodo prodali

Ja? Kako se to tiče komitentov?

krneki0001 ::

damjan1980 je izjavil:

@nebivedu, zakaj bi mene kot potencialnega komitenta moralo zanimati kdaj jo bodo prodali, ce je bila jugo banka ali ne, koliko in kaksno izgubo prikazujejo,... wtf?

zanimajo me pogoji in je to to. In ce propade, se proda ali kaj jaz vem kaj, se vedno lahko grem drugam.


Ja res je lahko greš drugam, predvidevam tudi da nimaš nekih velikih vložkov v banki, ker drugače bi temeljito premislil, kam boš denar vložil in kako delajo s tvojim denarjem in kaj garantirajo, če bi banka propadla.

damjan1980 je izjavil:


sem bil dolgo na NLB, mislim da 14 let. Ampak ko te malo po malo in vedno vec lupijo, plus tega vidis kako razmetavajo z tem denarjem, katerega na koncu pokrivamo davkoplacevalci iz proracuna, je enkrat dovolj.


Davkoplačevalci plačujemo za to kar so ukazali lastniki alias vodilni v državi (oblast). Volili smo jih pa sami. Banka sama po sebi nikoli nebi dala kredita nekomu, ki tega ne bo vrnil. Tok butasti pa tudi na bankah niso. To vedo vsi, samo slovenci smo tok butasti, da krivdo valimo na banko, pa čeprav se ve kdo je lastnik in kdo ukazuje komu se daje kredite in komu ne. Ker pa je po ukazih vlade bilo treba take kredite dajat, so se stvari zakomplicirale. (Na srečo smo iz najhujšega dreka ven in smo nad vodo, počasi pa gre tudi na boljše.) Ti tajkuni denarja nikoli ne bodo vrnili, vsi so obogateli, plačalo bo pa ljudstvo(raja), ki bo na volitvah še večkrat volila za lopove, ki so tajkunom omogočili tajkunske prevzeme, propade kvalitetnih firm in krajo denarja. Uprava je tudi postavljena od vlade in se ne bo uprla, kdor pa se je probal upreti, je pa takol letel na cesto (veselinovič po samo treh mesecih vodenja NLB). Na žalost je največ teh kreditov bilo danih med leti 2004 in 2008 (tudi prej in potem so bili dani, samo v manjšem obsegu, da ne bo kdo rekel, da samo proti tej vladi sekam), sedaj pa se nihče noče ukvarjat s tem, da bi to vrnili in si povrnili ugled, ker so isti na oblasti. Pa tudi v prihodnje ne vidim nobene gonilne sile, ki bi pobrala pokraden denar nazaj - so si vsi skupaj preveč umazali roke s temi krediti. Nastradala bo pa raja v vsakem primeru - ker ta denar bo nekako moral priti nazaj.

damjan1980 je izjavil:


Zdaj sem na sparkasse in sem zelo zadovoljen. Prakticno vse zastonj, razen vodenje racuna. Odnos ok, hitro odzivni in tudi fleksibilni. Ne rabis za vsako bedarijo tja skakat


Fleksibilni so na vseh bankah, samo na pravo osebo se moraš obrnit. Ja vem, je težko, vendar se tudi dobre novice širijo in ... Če greš na prvo poslovalnico, ki jo vidiš, imaš večje možnosti, da te odslovijo, vendar se najdejo ljudje. Poznam kar nekaj ljudi iz šalterjev na bankah (različnih bankah), ki imajo odnos zelo vredu in se potrudijo za stranke, ter jim omogočijo zelo veliko. Na žalost pa je število tistih, ki blatijo ugled bank mnogo višje in je posledično več ljudi razočaranih, ki potem to širijo naprej.
Tudi sam sem že doživel, da je ženska, ki odobrava kredite, v pisarni sedela z nogami na mizi in izjavila, da kok je njej lepo, ko dobiva dobro plačo, dela pa nič, če pa kdo pride se pa okol obrne pa ignorira tok da gre stranka v drugo pisarno. Na srečo je ta oseba letela iz službe kot je dolga in široka, ker taki ne sodijo na taka delovna mesta.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

Jype, če jo prodajo nekomu, ki jo bo samo izsušil in pobral vse, pa pustil da propade, tudi komitenti ne bodo dovolj nazaj dobili.
Problem pri francozih pa je da nimajo neke prosperitete in so v globoki krizi, čeprav se na zunaj kaže drugače (brat dela v parizu in je to iz prve roke) in francoska banka (BSG) lahko kadarkoli proda SKB na hitro, nekomu, ki bo dost ponudil.

Podobno kot z KBC-jem in NLB. KBC je rabil NLB samo zato, da prodre z zavarovalništvom na balkan (ja, KBC je zavarovalnica in ne banka). Sedaj ko so prišli na balkan, jim je pa NLB odveč, pa ker so v krizi (bili so dokapitalizirani s strani belgijske vlade za miljardo evrov), so jim "kao" novi lastniki prepovedali ulagat denar kamorkoli, dokler se poslovanje ne popravi, zato tudi ni bilo dokapitalizacije NLB iz njihove strani. U bistvu pa jim ni več do NLB, prodat svojega deleža pa ne morejo, ker ni nič vredna.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

nebivedu> Jype, če jo prodajo nekomu, ki jo bo samo izsušil in pobral vse, pa pustil da propade, tudi komitenti ne bodo dovolj nazaj dobili.

Njihov problem, kaj majo pa na banki dnar.

nebivedu> Problem pri francozih pa je da nimajo neke prosperitete in so v globoki krizi

Kljub temu so pa njihove banke bistveno manj izpostavljene slabim naložbam v južni evropi kot nemške.

nebivedu> Podobno kot z KBC-jem in NLB.

Kljub temu je NLB za komitente še vedno grozna banka. Na SKB so se vsaj pripravljeni pogovarjat, čeprav je res vse, kar je zgoraj nekdo zapisal in SKB še zdaleč ni ena boljših bank pri nas (je pa ena najdražjih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Rupa ::

krneki0001 je izjavil:


Za osebje na NLB pa obstaja knjiga pritožb, samo noben ku*ac nič ne napiše, ker če bi bi tisti, ki so slabi že odleteli. Tako pa lahko z zagotovostjo trdim, da so stranke same krive, da imajo tam osebje, ki se jim jebe za delo. Namreč, če bi se dost pritoževali, bi vse moteče objekte zamenjali, brez pritožb, pa ostajajo taki za pultom in delajo škodo banki.


Po mojih izkušnjah je osebje za pultom še najmanj problematično. Vem pa, da management hoče take pritožbe, da potem folk odpusti. Vprašanje je, kje se pritožiš nad managementom in ali se bo potem tudi kaj izvajalo ;)

krneki0001 ::

Zakaj pa so banke, če ne zato, da imaš denar na varčevalnem računu?

Dej jype, nehaj nakladat. Osnovna dejavnost banke je da ljudje varčujejo pri njih in da si sposojajo od njih. Zato je tudi posledica, da imaš denar naložen na banki.

NLB je grozna banka ravno iz razloga, ki sem ga prej opisal;
Fleksibilni so na vseh bankah, samo na pravo osebo se moraš obrnit. Ja vem, je težko, vendar se tudi dobre novice širijo in ... Če greš na prvo poslovalnico, ki jo vidiš, imaš večje možnosti, da te odslovijo, vendar se najdejo ljudje. Poznam kar nekaj ljudi iz šalterjev na bankah (različnih bankah), ki imajo odnos zelo vredu in se potrudijo za stranke, ter jim omogočijo zelo veliko. Na žalost pa je število tistih, ki blatijo ugled bank mnogo višje in je posledično več ljudi razočaranih, ki potem to širijo naprej.
Tudi sam sem že doživel, da je ženska, ki odobrava kredite, v pisarni sedela z nogami na mizi in izjavila, da kok je njej lepo, ko dobiva dobro plačo, dela pa nič, če pa kdo pride se pa okol obrne pa ignorira tok da gre stranka v drugo pisarno. Na srečo je ta oseba letela iz službe kot je dolga in široka, ker taki ne sodijo na taka delovna mesta.


Davkoplačevalci plačujemo za to kar so ukazali lastniki alias vodilni v državi (oblast). Volili smo jih pa sami. Banka sama po sebi nikoli nebi dala kredita nekomu, ki tega ne bo vrnil. Tok butasti pa tudi na bankah niso. To vedo vsi, samo slovenci smo tok butasti, da krivdo valimo na banko, pa čeprav se ve kdo je lastnik in kdo ukazuje komu se daje kredite in komu ne. Ker pa je po ukazih vlade bilo treba take kredite dajat, so se stvari zakomplicirale. (Na srečo smo iz najhujšega dreka ven in smo nad vodo, počasi pa gre tudi na boljše.) Ti tajkuni denarja nikoli ne bodo vrnili, vsi so obogateli, plačalo bo pa ljudstvo(raja), ki bo na volitvah še večkrat volila za lopove, ki so tajkunom omogočili tajkunske prevzeme, propade kvalitetnih firm in krajo denarja. Uprava je tudi postavljena od vlade in se ne bo uprla, kdor pa se je probal upreti, je pa takol letel na cesto (veselinovič po samo treh mesecih vodenja NLB). Na žalost je največ teh kreditov bilo danih med leti 2004 in 2008 (tudi prej in potem so bili dani, samo v manjšem obsegu, da ne bo kdo rekel, da samo proti tej vladi sekam), sedaj pa se nihče noče ukvarjat s tem, da bi to vrnili in si povrnili ugled, ker so isti na oblasti. Pa tudi v prihodnje ne vidim nobene gonilne sile, ki bi pobrala pokraden denar nazaj - so si vsi skupaj preveč umazali roke s temi krediti. Nastradala bo pa raja v vsakem primeru - ker ta denar bo nekako moral priti nazaj.


Ko se bodo take stvari začele urejat, bo tudi banka na drugačnem glasu, vendar to ob teh naših bladah na žalost ni za pričakovati - je za vse ta banka molzna krava, ki jo izkoriščajo do konca.

Rupa je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Za osebje na NLB pa obstaja knjiga pritožb, samo noben ku*ac nič ne napiše, ker če bi bi tisti, ki so slabi že odleteli. Tako pa lahko z zagotovostjo trdim, da so stranke same krive, da imajo tam osebje, ki se jim jebe za delo. Namreč, če bi se dost pritoževali, bi vse moteče objekte zamenjali, brez pritožb, pa ostajajo taki za pultom in delajo škodo banki.


Po mojih izkušnjah je osebje za pultom še najmanj problematično. Vem pa, da management hoče take pritožbe, da potem folk odpusti. Vprašanje je, kje se pritožiš nad managementom in ali se bo potem tudi kaj izvajalo ;)


To je pa problem VIP managmenta, vendar, če bi se zadeve začele urejat, pa bi kdaj tudi odgovorni za kaj odgovarjal, do takih zadev sploh prišlo nebi.
Je pa ogromno osebja takega, ki je problematično, samo ti an srečo nisi naletel na take.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Yohan del Sud je izjavil:

Ma nisi ti malo pozen, a? Meni so se zamerili že pred 15imi leti in glavnina podgan šele zdaj beži vun ... :O

Lej, težko, ampak ne nemogoče, boš našel tudi koga, ki je imel v zadnjih nekaj letih izkušnje z obema naštetima bankama. Sam lahko govorim samo za SKB. Banka kot banka pač.

Plusi
- Elektronika deluje
- Bankomati so posejani dovolj na gosto
- Lastniki so Francozi
- Z začuda jasnim drobnim tiskom

Minusi
- Cene (provizije) za vse imajo povprečne do visoke (baje ima Sparkasse ene izmed najnižjih)
- Za kredit moraš slečt gate (ampak tak je itak zdaj povsod)
- Občasno jim vdrejo v sefe
- Lastniki so francozi



SKB ima dobiček, ne kotira na borzi, je zanesljiv sploh če poslujše z njimi dlje časa ti gre lahko ta banka zelo na roke. Močno priporočam.

jype ::

nebivedu> Dej jype, nehaj nakladat. Osnovna dejavnost banke je da ljudje varčujejo pri njih in da si sposojajo od njih. Zato je tudi posledica, da imaš denar naložen na banki.

Kdorkoli zaupa eni sami banki ves svoj denar, je neumen.

Tea Time ::

Zdravo.

Sem prebral komentar od neo-ta in sem šokiran. Namreč, sem komitent obeh: Sparkasse in SKB. Razlog pa je (bil) naslednji.
Na Sparkasse sem imel plačo (večleten komitent), depozite itd. Želel sem kredit za avtomobil v vrednosti tretjine depozita. Na Sparkasse so mi ponudili tako visoko obrestno mero, da so bili že informativni spletni izračuni nekaterih bank bolj ugodni. Sem se nekaj še pogajal, ni bilo pretiranega uspeha.
No, šel sem tudi na SKB (prvi stik z banko). So mi takrat (1,5-2 leti nazaj) dali res zelo ugodno ponudbo. S tem sem šel nazaj Sparkasse - no way, da bi se sploh približali ponudbi od SKB. Res nisem želel še ene banke, ampak je bila razlika ogromna (sem upošteval stroške vodenja še enega računa in ostale drobnarije). Na SKB sem se nato zmenil še za bolj ugodno obrestno mero, zastonj spletno bančništvo, samo polovico odobritve stroškov kredita... Mislim, kar nekaj bonbončkov.

Na koncu bi me Sparkasse prišel 15 % več po obroku! Valjda kredit na SKB.

Sparkasse sem obdržal zaradi spletnega bančništva (zastonj provizije, bonus račun, dokaj dobre obrestne mere na depozitih) ter brezplačnega dvigovanja gotovine na bankomatih.
Na SKB imam plačo in kredit.

Še ta malenkost: na Sparkasse ne morem imeti limita. Ni bilo odobritve, ko sem plačo prenesel na drugo banko. Aja, sicer se trudim, da nisem v minusu in imam vedno zelo nizke limite (200 € max, za vsak slučaj, če kaj pride...). V Sparkasse pa je tako: če ni nakazila plače, ni limita. Kljub depozitu... Sem predlagal, da dajmo potem nekako del sredstev depozita za zavarovanje limita, pa so omenili, da bi limit odobrili le v primeru, da bi VES depozit služil kot garancija (pa ni ga bilo tako malo)... za 200 € limita. Sem se malo pogovarjal o nesmiselnosti tega z vodjo poslovalnice - je rekel, da je to direktiva od uprave. Zdaj imam na Sparkasse še vedno odprt račun ter nič limita.

Glede na to, kar ste zdaj povedali, se očitno Sparkasse spreminja na bolje, SKB pa na slabše. Zanimivo.

Neo, če ni skrivnost: kakšne so pa bile skupne obrestne mere pri bankah, da malo primerjamo? Morda pribitki...


LP
Have a break!

poweroff ::

Sparkasse je imel pred časom zelo slabo zavarovano spletno stran. Odkrita ranljivost po mojem mnenju kaže na nerazumevanje ali vsaj zelo slab odnos do varnosti. Klik: https://slo-tech.com/novice/t471908

Banka Koper je imela po mojem mnenju v preteklosti dosti slab informacijski sistem, ne vem pa, kako je sedaj.

NLB je pa zelo ugodna banka, če se pišeš Dimic. Sicer pa je to po mojem mnenju ena najslabših bank in sem tudi mnenja, da je nevarno imeti pri njej svoje prihranke. Zato sem se tudi sam spravil k projektu menjave banke - verjetno bom šel na SKB.

Plus za SKB je, da Kordežu niso dali kredita... kar pomeni, da so v banki ljudje, ki znajo vsaj približno trezno razmišljati.
sudo poweroff

amigo_no1 ::

Matthai
Plus za SKB je, da Kordežu niso dali kredita... kar pomeni, da so v banki ljudje, ki znajo vsaj približno trezno razmišljati.

Ne, to pomeni da se država z vrha ni vpletala, da ga mora dobiti.
Pri NLB/nkbm? ga je dobil v 10 minutah, po telefonu, njegova izjava.


nebivedu
Davkoplačevalci plačujemo za to kar so ukazali lastniki alias vodilni v državi (oblast). Volili smo jih pa sami. Banka sama po sebi nikoli nebi dala kredita nekomu, ki tega ne bo vrnil. Tok butasti pa tudi na bankah niso. To vedo vsi, samo slovenci smo tok butasti, da krivdo valimo na banko, pa čeprav se ve kdo je lastnik in kdo ukazuje komu se daje kredite in komu ne.

Problem je v tem, da če bi hotel kaznovati politike, ki so dajali "žegen" za tajkunske kredite po politični volji, potem iz sedanje izbire nebi smel voliti ne enih ne drugih (isto sranje drugo pakovanje; ex-lds& zares, sd, sls, desus, sds, nsi, ps), vse imajo prste mastne od marmelade !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jest10 ::

poweroff je izjavil:


Sicer pa je to po mojem mnenju ena najslabših bank in sem tudi mnenja, da je nevarno imeti pri njej svoje prihranke.

Ker?

jype ::

jest10> Ker?

Se moraš priklonit pred šalterjem, da ti jih izročijo.

noraguta ::

ma ja netstik od sparkasse je bolj ali manj grozen. ampak vseeno ima erste group boljšo bonitetno oceno od nlb. pa na banki so hitri in prijazni. raifaisen ima pa še za oceno višje in bolše izglede. sam sem sicer predčasom iz nlb šaltal na sparkasse ker je blišja poslovalnica(za enkrat na dve let pa vseeno). ker me vodenja računa pridejo na koncu nekoliko manj kot na nlb. ter ker preprosto nlbju že tako šenkam vsake toliko časa 100€ ali več. če ne znajo poslovat so preprosto nesposobni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Blazz ::

najboljši depoziti so pri Abanki in Unicreditu... govorim o kratkoročnih polletnih enoletnih...

LeQuack ::

Še en glas za Sparkasse, njihov on-line sistem je čist kul in deluje tudi z sigen-ca certifikatom, pa tudi ko prideš na poslovalnico se osebje ne skriva za 10cm pleksi stekla in ti denar tlačijo v eno režo, kot da si v zaporu in okužen z vsemi možnimi boleznimi, grozen odnos res.

Ampak ponavadi vidiš, da se ljudje odločijo za banko glede na kredit, tako da si potem dolžan biti tam dokler ga ne odplačaš. Če ga pa ne odplačaš pa ti ga odplačajo drugi preko davkov, kot na primer pri NLB.
Quack !

neo ::

Tea Time je izjavil:



Neo, če ni skrivnost: kakšne so pa bile skupne obrestne mere pri bankah, da malo primerjamo? Morda pribitki...

LP



Pribitek 2,20, 6 mesečni EUribor. Mogoče bi še lahko kaj zrihtal,ampak glede na to da ne rabim skoraj nič papirjev (razni PZI-ji, PGD-ji, cenitve itd. ki jih zahtevajo druge banke), mi zadeva gre skozi.
Neo's

Tea Time ::

Neo, tole zgleda kar v redu. Sem pa mislil, da ponavadi jemljejo 3 mesečni Euribor...
V kolikor bom šel v nakup stanovanja, bom ponovno kaj povprašal Sparkasse.

LP
Have a break!

noraguta ::

Davkoplačevalci plačujemo za to kar so ukazali lastniki alias vodilni v državi (oblast). Volili smo jih pa sami. Banka sama po sebi nikoli nebi dala kredita nekomu, ki tega ne bo vrnil. Tok butasti pa tudi na bankah niso. To vedo vsi, samo slovenci smo tok butasti, da krivdo valimo na banko, pa čeprav se ve kdo je lastnik in kdo ukazuje komu se daje kredite in komu ne. Ker pa je po ukazih vlade bilo treba take kredite dajat, so se stvari zakomplicirale. (Na srečo smo iz najhujšega dreka ven in smo nad vodo, počasi pa gre tudi na boljše.) Ti tajkuni denarja nikoli ne bodo vrnili, vsi so obogateli, plačalo bo pa ljudstvo(raja), ki bo na volitvah še večkrat volila za lopove, ki so tajkunom omogočili tajkunske prevzeme, propade kvalitetnih firm in krajo denarja. Uprava je tudi postavljena od vlade in se ne bo uprla, kdor pa se je probal upreti, je pa takol letel na cesto (veselinovič po samo treh mesecih vodenja NLB). Na žalost je največ teh kreditov bilo danih med leti 2004 in 2008 (tudi prej in potem so bili dani, samo v manjšem obsegu, da ne bo kdo rekel, da samo proti tej vladi sekam), sedaj pa se nihče noče ukvarjat s tem, da bi to vrnili in si povrnili ugled, ker so isti na oblasti. Pa tudi v prihodnje ne vidim nobene gonilne sile, ki bi pobrala pokraden denar nazaj - so si vsi skupaj preveč umazali roke s temi krediti. Nastradala bo pa raja v vsakem primeru - ker ta denar bo nekako moral priti nazaj.

ja valimo krivdo in zato smo jo tudi zapustili. če zaposleni ne znajo korektno vodit banke naj odstopijo, sicer pa bom svoj denar nesel drugam. lubadarjev ne bom podpiral.
oz sem vaš že prek davkov. o tem pa da imate dovolj kapitala.... če ga jemljete iz mojega žepa banda loposvska ..
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

branc ::

jype je izjavil:

nebivedu> Ob tem da je NLB še najmanj v K****

To ne drži. NLB je grozna banka z grozno zanič infrastrukturo in še slabšim osebjem. Poleg tega da si je banka privoščila imeti "delovni čas" na spletnem bančništvu tudi ne manjka veliko, da bi človeku jezik pokazali, ko prinese denar, ker ga morajo reveži štet.



To seveda ne držim, trosiš težke nebuloze. Plačilni promet v NLB kliku je enoten plačilnemu prometu v SLO, ki je za VSE banke enak - in nikoli niso imeli spremenjenega pl. prometa.

btree ::

kako je pa z zlatimi računi pri ostalih bankah. sam sem namreč pri nlb ravno zaradi zlate kartice, osebnega bančnika in zlate mastercard, kjer imam precej velik limit. sicer me pride na mesec cca 7€ upravljanje računa, mastercard pa cca 70e na leto.

jype ::

branc> Plačilni promet v NLB kliku je enoten plačilnemu prometu v SLO

To nima nobene zveze s tem, da ti klik ni dovolil niti prijave, kaj šele, da bi lahko ob enih zjutraj vnesel plačilni nalog.

damjan1980 ::

@btree vidis v tem je fora...na nlb moras bit na zlatem racunu da imas osebnega bancnika. drugace si obsojen na linico in pleksi steklo. na sparkasse imam navaden racun, tip mi je dal vizitko, ce je bilokaj lahko vedno pisem ali klicem. do zdaj mi je super pomagal.

kako in kaj pa je in kaj ni pa mislim da bos najlazje ugotovil ce v googla vtipkas sparkasse, dalje pa se bos ze znasel (upam)

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

jype je izjavil:

branc> Plačilni promet v NLB kliku je enoten plačilnemu prometu v SLO

To nima nobene zveze s tem, da ti klik ni dovolil niti prijave, kaj šele, da bi lahko ob enih zjutraj vnesel plačilni nalog.


Zanimivo, še nikoli se mi to ni zgodilo

enxtip ::

Odkar je Banka Koper povezana z Inteso SanPaolo, je sama varnost in stabilnost med najboljšimi (vsaj zame).
All your base are belong to us.

jype ::

jest10> Zanimivo, še nikoli se mi to ni zgodilo

Mlad si še, zgleda.

btree> sam sem namreč pri nlb ravno zaradi zlate kartice, osebnega bančnika in zlate mastercard, kjer imam precej velik limit.

Jaz mam osebnega bančnika pri SKB kljub temu da nimam praktično nobenega denarja pri njih.

jest10 ::

jype je izjavil:

jest10> Zanimivo, še nikoli se mi to ni zgodilo

Mlad si še, zgleda.

btree> sam sem namreč pri nlb ravno zaradi zlate kartice, osebnega bančnika in zlate mastercard, kjer imam precej velik limit.

Jaz mam osebnega bančnika pri SKB kljub temu da nimam praktično nobenega denarja pri njih.


Tista opozorila, ki se 2x na mesec pojavijo na prijavni strani, da 2 uri klik ne bo deloval zaradi vzdrževanja je kdaj pa kdaj koristno prebrati.

Saj to zmoreš ane?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139031 (2282) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052588 (2111) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19451709 (28444) MrStein
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615543 (13397) ...:TOMI:...

Več podobnih tem