» »

Apple, zakaj tako dragi izdelki

Apple, zakaj tako dragi izdelki

Temo vidijo: vsi
««
7 / 7
»
»»

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Zaenkrat se vzdržujem komentarjev v tej temi. Jype je rekel da "No, fino, jaz sem delal z Apple stroji od IIfx naprej, se pravi sem pametnejši! ", torej Jype in vsi ostali, ko se bom oglasil, "ima da stanete mirno" in soglašate, ko bom jaz izustil (pardon: natipkal) svoje mnenje. Kajti prvi (in edini) Apple, s katerim sem delal in se ukvarjal, je bil Aplle IIe (in ne neka Mac jajca z miškico, pa desktopom, pa okni pa....blah)...

Če me jemljete resno, ste si sami krivi:D... Pa nisem si mogel kaj, da ne bi tega napisal...

LP

Jože

jype ::

Jype se odkrije in prikloni.

trnvpeti ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Zaenkrat se vzdržujem komentarjev v tej temi. Jype je rekel da "No, fino, jaz sem delal z Apple stroji od IIfx naprej, se pravi sem pametnejši! ", torej Jype in vsi ostali, ko se bom oglasil, "ima da stanete mirno" in soglašate, ko bom jaz izustil (pardon: natipkal) svoje mnenje. Kajti prvi (in edini) Apple, s katerim sem delal in se ukvarjal, je bil Aplle IIe (in ne neka Mac jajca z miškico, pa desktopom, pa okni pa....blah)...

Če me jemljete resno, ste si sami krivi:D... Pa nisem si mogel kaj, da ne bi tega napisal...

LP

Jože

kaj bos pa ti naredil, ko bo nekdo rekel, da je delal z vax-om?

jype ::

Vax ni Apple, sej to se že od daleč vidi (k so standardni šraufi :)

opeter ::

trnvpeti je izjavil:

kaj bos pa ti naredil, ko bo nekdo rekel, da je delal z vax-om?


Ehmm ... to je tema o Applu. In Barbapapa2 je dedek med slovenskimi Mac uporabniki (vsaj tako se zdi).
Še Jure se mu je priklonil. Glej zgoraj.

Zato: respect and be quiet!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Opeter, pardon, kaki Mac user neki!!! Apple IIe je bil ne Mac. Ni bilo miške, ni bilo oken. Je pa bil BASIC interpreter, disketna enota (5,1/4") in pa grafika (ločljivost 280 x 192 pik v šestih barvah). In ta grafika je bila podprta v basic-u pa si lahko kaj dokaj enostavno narisal. To je v četrtem letniku, ko nam je učitelj računalništva dal na voljo VAX in Fortran (Smo imeli DEC VT100 terminal priključen na VAX-a na tehniški fakulteti) ali pa BASIC in Apple IIe, smo se odločili za slednjega ravno zato, ker je lahko risal in je bil v barvah :D. Da si boste lažje predstavljali, to je bilo to:

Apple IIe @ Wikipedia

Se je pa takrat nekaj šušljajo o Apple Lisa računalniku, da bo pa čez kakšnega pol leta Macintosh ven prišel, se nam pa ni sanjalo....

trnvpeti, če bi srečal kakšnega takšnega "VAX userja", bi ga povabil na pijačo, pa bi enega "še pomnite, tovariši" dol vdarla :))!!! Kot nekdanjemu študentu strojništva na Tehniški fakulteti v MB ti je lahko jasno, da sem pridelal nekaj VAX kilometrov, sploh, ker je takrat na faksu veljalo "Računalništvo = VAX + Fortran" :D. Leta 1986 je Univerza v MB kupila VAX8800, takrat bojda najmočnejši računalnik v takratni Jugi in študentje smo imeli dostop do njega, seveda preko terminalske učilnice....

Ah ja, so bili po svoje zanimivi in lepi cajti....

Tole pa sem napisal predvsem zato, da malo "razostrim" temo.... Pa saj so samo računalniki....

LP

Jože

trnvpeti ::

Pol pa lahk greva na pijaco hehe
Opeter,ne se razburjat,nic slabega ni bilo misljeno, sem delal tudi z zgoraj omenjenim applom, in me je spomnil na vaxa

opeter ::

trnvpeti je izjavil:

Pol pa lahk greva na pijaco hehe
Opeter,ne se razburjat,nic slabega ni bilo misljeno, sem delal tudi z zgoraj omenjenim applom, in me je spomnil na vaxa


Samo se šalim :D
Barbapapa, se opravičujem Apple uporabnik sem hotel napisat, ne vem, zakaj sem napisal Mac ... se mi že blede.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390125994 (103687) opeter
»

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27054347 (44168) Nummy
»

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25450766 (44911) spirit
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6817556 (16094) algo
»

Apple prenovil macbooke pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18445106 (39004) BlueRunner

Več podobnih tem