» »

Apple, zakaj tako dragi izdelki

Apple, zakaj tako dragi izdelki

Temo vidijo: vsi

mtosev ::

ljudje radi kupujejo drage stvari. apple je kot da kupiš nek dragi mercedes, sosed pa se vozi v Daciji
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Da pa na ramah ne morš nosit 2kg... Pa kako ste v šolo hodili? Torbe so imele 10kg+...


Ker ne nosim samo prenosnika, se hitro nabere. Še posebej na kakšnih potovanjih.

Meizu ::

Ma 2kg so dejansko 2 debeli majici. 1kg je praktično ena dolga majica. Še vedni mi ni jasno :P

Gandalfar ::

Med 2k in 2.5kg je tako velika razlika, da ipada ne nosim s sabo. Med 2kg in 2.2kg je dovolj velika razlika, da sem si sel kupit locene power adapterje za posamezne lokacije kamor redno hodim.

Meizu je izjavil:

Ma 2kg so dejansko 2 debeli majici. 1kg je praktično ena dolga majica. Še vedni mi ni jasno :P


No ne bluzi. http://wiki.answers.com/Q/What_is_the_a...

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Ma 2kg so dejansko 2 debeli majici. 1kg je praktično ena dolga majica. Še vedni mi ni jasno :P


A je tebe danes sitna muha pičila? :D

Meizu ::

Med 2k in 2.5kg je tako velika razlika, da ipada ne nosim s sabo. Med 2kg in 2.2kg je dovolj velika razlika, da sem si sel kupit locene power adapterje za posamezne lokacije kamor redno hodim.


8-O

A je tebe danes sitna muha pičila?


Mah eno študentsko delo delam letos, kjer so 12 urne izmene in je tako malo dela, da se mi že cel dan debatira po forumu. :) Vsaj čas hitro mine.

jype ::

Jaz sem bil pripravljen za avtonomijo, težo, zmogljivost in spodoben 13" display plačat 2500.

Danes je 3500 boljši, hitrejši in lažji, ampak je malce predrago za to kar ponuja. Morda drugo leto.

Meizu ::

Ne sam dejansko no. Delate paniko zaradi pol kile? :)

Mislim, sori če sem siten, ampak meni je to res že smešno. To je že dlakocepstvo. Al sm toliko navajen na 10kg hladilnik od laptopa, da mi je vsak prenosnik ki ga primem lahek? :)

driver_x ::

Jaz pa sem svoj idealni računalnik dobil v MBA-ju. Sicer bi mojemu še kak gigabajt RAMa prišel prav, vendar zadeva ni kritična. Mogoče bi ga zamenjal naslednje leto, če bo na voljo model s kakšno boljšo ločljivostjo.
Sony pa se mi je zameril, ker je v tistih časih baterija v Linuxu zdržala precej manj od obljubljenega (za Windows). Aja, pa kupovati Sonyja je bila prava muka, ker imajo toliko modelov.

Gandalfar ::

> Ne sam dejansko no. Delate paniko zaradi pol kile?

Ma ni panika, je pa kul. Ce se vecinoma vozis z avtobosum in kolesom, posledicno kdaj tudi kaksen km pes stopis je pac lazje. Ce to je nekaj kar stane 200 evrov, it's cool. Itak ga bos imel 3 leta.

jype ::

Meizu> Ne sam dejansko no. Delate paniko zaradi pol kile? :)

Paniko? Ne. Če se da dobit, super. Raje bi imel mobilni telefon z 8G rama, resnim procesorjem, full HD zaslonom in zložljivo cherry G80 tipkovnico, pa mi nihče noče prodat. Aja pa dva tedna mora zdržat baterija ob normalni uporabi.

Meizu ::

Dobro, ne mislim tega tako. Ampak resno vprašam - računalnik z istim hardwareom stane npr. 1000eur in tehta 2kg. Isti model, sam da je lightweight serija z istim hardwareom pa tehta 1.5kg, njegova cena je pa 1500eur zaradi lightweight materialov. Ali bi plačali teh 500eur?

To me zanima (ker se navezujem tudi na prejšnjo debato, kjer je nekdo trdil, da se med drugim splača dat denar za maca ker je slabo kilo lažji od primerljivih laptopov na tržišču). :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

zlobcek ::

Bi plačal ja, ker ga tudi precej po ruzaku in kolesih ter peške vlačim s seboj.

Pol kile ni tako malo. Pa še potem bi bil kakšen ql material, kakor na primer karbon od jype ali alu ali magnezij... Toj to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

kuglvinkl ::

Jaz bi gotovo plačal. Jebeš desktop replacement, I'm road warrior :).

Meizu ::

Zanimivo. Glede na moj prejšnji 10 kilski asus bom sam osebno zadovoljen že s 3kg rešitvijo, kaj šele da bi pentljal za pol kile :)

Gandalfar ::

Me zanima kaj si kupil za 10kg - link?

Meizu ::

No, sam g74sx ima okroglih 5kg ampak že sam adapter, ki je bil glomazen je ziher imel kakšno kilo, potem pa še vse stvari zraven, ki sm jih nosil (antenski wifi extender, miš, sama teža ruzaka in si bil kmalu tam proti 10kg...

Govorim o teži, ki sem jo nosil na hrbtu to.

Edit: Sicer nisem šel nikoli tehtat - but it sure felt like 10kg...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Gandalfar ::

In koliko dalec si to vlacil? :D

Meizu ::

Jah sej to je razlog da sem ga prodal. Več al manj sem ga imel v LJ v stanovanju, ker je bil enostavno prevelik in predebel za it z njim kamorkoli. Ker so ble noter same uber shit komponente je tudi baterija držala kakšno dobro uro, mogoče 2 odvisno od dela.

Če sem z njim pršu na faks si takoj izpadu največji predmet občudovanja in zanimanja v predavalnici. Zasedel je celo širino mize v predavalnici, pa še je štrlel čez.

Če sem z njim delal kakšno nalogo za faks na vlaku, ko sm se peljal v LJ (dobro uro pa pol, ker je veliko postaj vmes), sem skoraj ponucal vso baterijo.

Pol sm se odloču da ga prodam in kupim nekaj lažjega, predvsem manjšega (težo bi še nekako potrpel, če bi bil 2 cole manjši...dejansko.) in nekaj z malo daljšo avtonomijo (5-6 ur bi blo zame že dovolj).

kuglvinkl ::

12.5" in okol 1.25 kg je sweet spot.

Meizu ::

Sej nekaj takšnega ciljam. Za potrebe faksa čisto dovolj, pa še kaj več, ter za v žep bo.

blackbfm ::

5-6 ur bi blo zame že dovolj


optimist:))

Meizu ::

Saj se jih dobi.

Lynxfox ::

Mogoče že malo pozen odgovor, ampak tistemu ki je jamral da se MB dopade ženskam ker je lažji... ja tistim ki ne znajo okoli pogledat za drugimi opcijami. Pa saj Apple ne drži (še) patenta za lahke in tanke laptope. Ni nobenega razloga, da druge firme ne morejo ponuditi podobnih stvari, zato je vse to poveličevanje kako awesome je Apple res pretirano. Appla se ne pritaknem zaradi njegove politike in zaprtosti sistema (haha tistemu ki se mu zdi ok dati 200€ za zamenjavo baterije, jaz bom lepo plačala 35€ s poštnino vred in še malo podaljšala življenje mojega plastičnega Dell-a ki je star že skoraj 5 let pa glej ga zlomka, se še kar drži skupaj - nisem ravno udrihala z njim po betonu ampak parkrat pa je že padel na tla iz rok).
Ko bodo pa denarci pa se bom z veseljem razgledala po širnem trgu laptopov in ni vrag da ne dobim boljše stvari kot MBA, z bolj atraktivnim designom in veeeeliko lažjo ceno. 'tis the time of Ultrabooks.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lynxfox ()

blackbfm ::

Kaj točno je problem če je baterija zalepljena? Če lahk na servisu menjajo, potem sigurno ni problem..samo malo več dela je.

Sigurno se bo dalo dobit kakšne aftermarket kite ki bodo cenovno ugodni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Lynxfox ::

Več dela + več denarja. Apple servisi so tako ali tako znani po svoji 'cenovni ugodnosti'.

blackbfm ::

Pač menjaš baterijo sam, če si ne moreš/nočeš privoščit servisa.

Gandalfar ::

> Ko bodo pa denarci pa se bom z veseljem razgledala po širnem trgu laptopov in ni vrag da ne dobim boljše stvari kot MBA, z bolj atraktivnim designom in veeeeliko lažjo ceno. 'tis the time of Ultrabooks.

Link?

driver_x ::

Lynxfox je izjavil:

Ko bodo pa denarci pa se bom z veseljem razgledala po širnem trgu laptopov in ni vrag da ne dobim boljše stvari kot MBA, z bolj atraktivnim designom in veeeeliko lažjo ceno. 'tis the time of Ultrabooks.


Ko ga najdeš, mi prosim obvesti na ZS. Bom tudi jaz kupil enega.

Lynxfox ::

Nekaj primerljivega

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Ali pa precej cenejša opcija, z minimalno slabšim ekranom:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lynxfox ()

jype ::

To so vse super mašine, ki jim manjka vsaj pol rama, ethernet in slot za sim kartico - potem bi pa lahko uporabljal namesto svojega.

Kot nadomestek za MBA so sicer super, če spraviš gor OS X.

nekikr ::

Lynxfox je izjavil:

Nekaj primerljivega

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Ali pa precej cenejša opcija, z minimalno slabšim ekranom:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


Super in fino, ko jih pa vidiš in primeš v živo pa greš in kupiš nekaj drugega. Vsaj pri meni je bilo točno tako.

Gandalfar ::

Kjut tale acer aspire S3. Sicer ima slabsi zaslon, zaradi cesar je kul da je malo cenejsi :) Pa s taksnim procesorjem dvomim, da dosezes taksen battery life :)

gslo ::

pozablja se še, da na applovih kompjuterih laufajo vsi 3 najpopularnejši OS-i (random linux, windows in osx) v native načinu, medtem ko na random PC-ju lahko poženeš le 2. lahk gremo seveda dlakocepit okoli hackintosh projekta, ampak taka rešitev itak odpade za 99.99% laptopov in je tako ali tako večkrat buggy kot ne.

torej, apple ima prednost. vendar jo tisti, ki ne jebejo osxa 5% pač ne bodo poudarili.

in kor je že nekdo napisal, jokajo ponavad tisti, ki si ne lastijo jabolčnega računalnika. jaz si enga macbooka iz 2008 in nisem fuckin' fanboy, ampak moram laptopu priznat svoje kvalitete. ne nameravam kupovat njihovih desktopov, iphoneov in ipadov.. O kakšnem 13' MBP bi pa še znal razmisliti v prihodnosti. čeprav, v tega sem kakšno leto nazaj vrgel 8GB ramov in sem prepričan, da bom imel mir še naslednjih par let. works like a charm.

prav bedno mi je, da sem si zraven zbuildal hackintosha z 22 monitorjem in top shit komponentami, potem pa raje zraven visim na MBju, pc pa uporabim bolj za kakšno WIN igr'co. true story, bro.

.. je pa res, da sem od prvega stika z Applom priča "microsoftovskim potezam" in da se Applov žmoht zarad katerga imajo tako ime zmanjšuje.. moj občutek. zato bo verjetno naslednji main OS itak linux, zarad katerga pa se bi začel prej spogledovat s kakšnimi thinkpadi, kot pa da bi na applu laufal win kot folkz na simobilu, lol.

Gandalfar ::

> prav bedno mi je, da sem si zraven zbuildal hackintosha z 22 monitorjem in top shit komponentami, potem pa raje zraven visim na MBju, pc pa uporabim bolj za kakšno WIN igr'co. true story, bro.

To je cudno. Ce bi imel apple tipkovnico pa trackpad ne vidim potrebo po visenju na laptopu.

driver_x ::

Gandalfar je izjavil:

To je cudno. Ce bi imel apple tipkovnico pa trackpad ne vidim potrebo po visenju na laptopu.


Trackpad bi si tudi jaz kupil, če bi imel Applovega stacinarca (nimajo nobenega modela, ki bi bil zame), tipkovnico pa raje uporabljam PC-jaško, še na MBA-ju sem si nastavil PC-jevski razpored tipk.

Gandalfar ::

Pa slovensko ane? Pol ti itak kul key comboti ne delajo pa je vseen.

flbroker ::

mtosev je izjavil:

ljudje radi kupujejo drage stvari. apple je kot da kupiš nek dragi mercedes, sosed pa se vozi v Daciji


apple je kot da kupiš profi bajk za 50k medtem ko sosed vozi avto za 10k in potem misliš da si boljši od njega

apple lol nikdar kupil, nikdar bom

apple je uporaben za medijsko produkcijo, največji uporabniki pa so hipsterji, to so tisti ki so prvo gulili bbs, potem irc, nato msn da bi zdaj vsi žvekali preko facebooka...da citiram dandroughe "jutro novo bo prineslo novi stil in ti boš lahko se postavljal pred kolegi". To je folk ki gleda kaj je IN in ne kaj je funkcionalno. Jutri bo spet nekaj drugega IN in če bo to drek bo pač ogromno ljudi nosilo drek v žepu. Kupovati apple je kot da kupuješ avto na podlagi barve. Torej tebe ne zanimajo specifikacije, funkcionalnost, praktičnost ampak to da je lep, čist in spoliran.

Se ne ukvarjam z video ali grafično obdelavo tako da ne vidim nobene prednosti apple izdelka pred ostalimi, to je bolj za tiste ki blage veze nimajo in ki računalnik uporabljajo za mail in brskanje po spletu. Za resno uporabo *mac? Dajte no lepo vas prosim, mogoče če je vaše delo slikanje pred ogledalom v tangicah.

driver_x ::

@flbroker: se ne bi mogel bolj strinjati. Ali si lahko tvoj post sprintam, uokvirim in obesem na steno?

jype ::

I had Apple stuff before it was cool.

driver_x ::

A že razmišljaš, kaj boš imel, ko bo Sony cool?

Mucek123 ::

Naj povem, da je njihov deisgn vrhunsko narejen . Sam sem kupil Apple Ipod za poslušanje muske in res nebi dal toliko denarja za Apple. Ampak, ker se je prvi, ki sem ga imel iz druge firme je bil problem, da je bil pretih, ni hotel menjati glasbe itd... Potem sem vrnil, pokazal garancijo, se zmenil, in tako sem dodal še 25 evrov, da sem kupil Apple s tem naj povem, da je Design res vrhunsko narejen in te že tisti DESIGN potoloaži na ceno in na njo enostavno pozabiš.

Počutiš se veliko drugače, a tako pač je. Vejo kaj je potrebno, da pali ...

Meni nasploh Apple niso všeč imel bi samo Apple ekran v enem , če bi imel dovolj denarja za designiranje :).

LP

Gandalfar ::

thinkpad je kot da kupiš profi bajk za 50k medtem ko sosed vozi avto za 10k in potem misliš da si boljši od njega

thinkpad lol nikdar kupil, nikdar bom

thinkpad je uporaben za medijsko produkcijo, največji uporabniki pa so hipsterji, to so tisti ki so prvo gulili bbs, potem irc, nato msn da bi zdaj vsi žvekali preko facebooka...da citiram dandroughe "jutro novo bo prineslo novi stil in ti boš lahko se postavljal pred kolegi". To je folk ki gleda kaj je IN in ne kaj je funkcionalno. Jutri bo spet nekaj drugega IN in če bo to drek bo pač ogromno ljudi nosilo drek v žepu. Kupovati thinkpad je kot da kupuješ avto na podlagi barve. Torej tebe ne zanimajo specifikacije, funkcionalnost, praktičnost ampak to da je lep, čist in spoliran.

Se ne ukvarjam z video ali grafično obdelavo tako da ne vidim nobene prednosti thinkpad izdelka pred ostalimi, to je bolj za tiste ki blage veze nimajo in ki računalnik uporabljajo za mail in brskanje po spletu. Za resno uporabo *mac? Dajte no lepo vas prosim, mogoče če je vaše delo slikanje pred ogledalom v tangicah.


Priblizno toliko argument si nastel.

BlueRunner ::

flbroker je izjavil:


Se ne ukvarjam z video ali grafično obdelavo tako da ne vidim nobene prednosti apple izdelka pred ostalimi, to je bolj za tiste ki blage veze nimajo in ki računalnik uporabljajo za mail in brskanje po spletu. Za resno uporabo *mac? Dajte no lepo vas prosim, mogoče če je vaše delo slikanje pred ogledalom v tangicah.

Hmmm... vse je v oceh opazovalca.

Imam MBP in ga uporabljam za IT delo, ki ni oblikovanje in ni "samo mail in brskanje po spletu", s tem delom pa mesecno zasluzim vec kot pa predsednik Vlade RS. Torej verjetno ze delam nekaj dovolj "resnega", sploh glede na to, da je moje delo inzenirsko.

Glede na to, da ze skoraj 10+ let opravljam delo inzenirja v IT-ju, bi rekel, da imam nekaj "blage veze".

Sem imel vedno MBP? Nisem, ampak danes za svoje delovne naloge nimam na voljo nic drugega, kar bi mi omogocalo "resno delo" na zame najbolj produktiven nacin. Vsake toliko se ustavim na geizhals.at in vse, kar mi po mojih kriterijih vrze ven, so MBP-ji od 1700 EUR naprej. Zasebno se drzim enega starega HP mlincka, ki ima se uporaben zaslon. Tudi ta me je njega dni stal vec kot 1000 EUR.

Tangic ne nosim.

Pred ogledalom se brijem in ne slikam.

Na zapisnik prosim tudi, da se doda, da je cvetka o temu kako so Mac-i ali OS X blazev zegen za oblikovalce, navadna neumnost. Morda je bilo tako v casih, ko si imel za DTP na voljo Mac na eni strani, ter DOS + GEM + Venturo na drugi strani, ampak tega je ze kaksnih 25 let nazaj. Stvari se spreminjajo.

V splosnem na stereotipne predstave o kupcih Apple produktov gledam kot na stereotipe o kaksnih voznikih vozil znamke BMW. Samo zato, ker morda vsi bebci kupujejo BMW, to ne pomeni, da BMW kupujejo samo bebci. Logicna napaka v sklepanju, ki je pogosta pri tistih, ki so sami ... bebci.

Gandalfar ::

Ko ze govorimo o konkurenci. Ali ze ima kdo kaj podobnega kot magsafe? Glede na to da se mi pes redno mota okoli nog in kablov mi je to kr kul ficr.

Gladi ::

flbroker je izjavil:


Se ne ukvarjam z video ali grafično obdelavo tako da ne vidim nobene prednosti apple izdelka pred ostalimi, to je bolj za tiste ki blage veze nimajo in ki računalnik uporabljajo za mail in brskanje po spletu. Za resno uporabo *mac? Dajte no lepo vas prosim, mogoče če je vaše delo slikanje pred ogledalom v tangicah.

Oh, rly? Povej kaj več o tem kako si IT ekspert...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

bluefish ::

flbroker je izjavil:

Se ne ukvarjam z video ali grafično obdelavo tako da ne vidim nobene prednosti apple izdelka pred ostalimi,...
Kaj ima video ter grafična obdelava veze z Apple izdelki?

floyd1 ::

Mac je bil dolga leta najbolj poznan kot orodje grafičnih oblikovalcev oz. DTP-jevcev. Vsaj v Slo si ga redko videval kje drugje.

bluefish ::

Vemo, ampak tisto zgoraj je glup argument.

francek1 ::

Gandalfar je izjavil:

Ko ze govorimo o konkurenci. Ali ze ima kdo kaj podobnega kot magsafe? Glede na to da se mi pes redno mota okoli nog in kablov mi je to kr kul ficr.

Je ceneje psa vzgojit ali pa kable skozi odprtino v mizi speljat, ne? Je pa to edina stvar, ki še loči Mace od navadnih kišt...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390125995 (103688) opeter
»

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27054347 (44168) Nummy
»

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25450766 (44911) spirit
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6817556 (16094) algo
»

Apple prenovil macbooke pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18445107 (39005) BlueRunner

Več podobnih tem