» »

Apple, zakaj tako dragi izdelki

Apple, zakaj tako dragi izdelki

Temo vidijo: vsi

jype ::

Apple> Kupi si prvo Applea, pa potem komentiraj...

Sinko, ko boš tako dobro poznal applove izdelke kot jih jaz, mi boš pa lahko roko dal.

Apple> Na kateri koli prenosnik boš dal MS OS, bo katastrofa...

Ne uporabljam praktično ničesar od MS programja.

wini ::

RejZoR je izjavil:

wini je izjavil:

USB3 ključek imam že dolgo časa tako da ni to neka eksotika
firewire sem uporabljal za čitalec kartic (ker je bil usb2 2x počasnejši), čakat 15min ali pol ure da se prenese 32gb kartica fotk na disk je že ogromna razlika
tako da novosti se rabijo in dosti ljudem prinaša to prednost.


Ti imaš USB 3.0 ključek, 95% ostalega folka pa ima USB 2.0. Nkeka ne pove kaj dosti o uporabnosti a?
Čez ene 5 let bo USB 3.0 tak standard kot je sedaj USB 2.0...


večina jih ima usb2 ker niti nimajo novih pcjev z usb3, tako da nimajo potrebe po usb3 ključku
kdor pa ima usb3 port, in si želi hitrejše prenose podatkov, pol si kupi usb3 ključek.
poznam precej ljudi ki so kupli usb3 samo zaradi hitrejšega zapisovanja podatkov
mojemu fotru se ne da čakat pol ure da prenese 16gb film na ključ npr ... pa nima pojma o računalnikih npr

Meizu ::

Mimogrede, tudi ti še nisi uspel argumentirati 1600 EUR prihranka pri laptopu za obdelovanje fotografij .


Nisem napisal, da prihraniš 1600eur, ampak, da lahko s prenosnikom za 400eur, kupljenim fotošopom in navsezadnje IPS monitorjem (kar še vedno stane pod jurja vseskupaj) še vedno profesionalno opraviš delo s tem, da ti ostane dobrih 600eur denarja, ki ga lahko porabiš za druge namene, ali pa jih pač investiraš v boljši laptop (sepravi si lahko za ta denar omisliš še prenosnik, vreden tam okoli 1000eur), v katerega lahko vstaviš še SSD, izbereš prenosnik z dobrim ekranom itd.

Mislim, ne rečem, da je tudi Apple handy in to. Ampak je pa dražji. In to veliko. Vprašanje, če se potem splača vlagat takšnega denarja v nekaj, kar boš čez kratek čas tako ali tako moral zamenjat.

Da ne omenjam, da poklicni fotografi v sloveniji dejansko ne zaslužijo veliko. In vsak cekin šteje.

floyd1 ::

Apple je izjavil:

Kupi si prvo Applea, pa potem komentiraj... Večina na tem forumu je takih, da so Appleove produkte samo videli in se jih dotaknili v kakšnem Big Bangu in so potem pametni...
Na kateri koli prenosnik boš dal MS OS, bo katastrofa...

Ne vem zakaj bi si najprej moral kupiti (po mojem mnenju) predrago robo da bi lahko komentiral? Ma Apple premalo denarja :))?
Moja "katastofa" od laptopa dela že več kot 2 leti brez problemov. Z veseljem bi imel še osvetljeno tipkovnico, predvsem pa MBP trackpad. Vse ostalo pa - plastika je moj problem (itak sem navajen pazit), ekran je nekje pri MBP, z I5 procom je dovolj hiter, za mat ekran nisem rabil doplačat 200 EUR in lahko komot delam z njim tudi zunaj...
Malo pa si Apple fanboy, a?

Meizu ::

plastika je moj problem (itak sem navajen pazit),


Noben v tej temi še ni dokazal da aluminijasti prenosniki bolje prenašajo poškodbe kot plastični. :)

jype ::

Moj prenosnik ima karbonsko ohišje. Ni sicer tako ergonomsko oblikovan kot apple prenosniki, je pa lažji in bolj tog, predvsem pa je v njem precej zmogljivejši računalnik.

floyd1 ::

Meizu je izjavil:

Mimogrede, tudi ti še nisi uspel argumentirati 1600 EUR prihranka pri laptopu za obdelovanje fotografij .


Nisem napisal, da prihraniš 1600eur, ampak, da lahko s prenosnikom za 400eur, kupljenim fotošopom in navsezadnje IPS monitorjem (kar še vedno stane pod jurja vseskupaj) še vedno profesionalno opraviš delo s tem, da ti ostane dobrih 600eur denarja, ki ga lahko porabiš za druge namene, ali pa jih pač investiraš v boljši laptop (sepravi si lahko za ta denar omisliš še prenosnik, vreden tam okoli 1000eur), v katerega lahko vstaviš še SSD, izbereš prenosnik z dobrim ekranom itd.

Mislim, ne rečem, da je tudi Apple handy in to. Ampak je pa dražji. In to veliko. Vprašanje, če se potem splača vlagat takšnega denarja v nekaj, kar boš čez kratek čas tako ali tako moral zamenjat.

Da ne omenjam, da poklicni fotografi v sloveniji dejansko ne zaslužijo veliko. In vsak cekin šteje.


Ja, to je pa res. Saj sem povedal že v drugem postu - tudi meni je Apple predrag, glede na to, kar nudi. Pač moje osebno mnenje. Pred nakupom Probooka sem resno razmišljal o MBP, ampak sem si dokončno premislil, ko sem izvedel, da je (kljub že v osnovi precej višji ceni) še okrog 200 EUR doplačila za mat ekran (ki sem ga nujno hotel imet). Zdaj imam celo boljšo ločljivost, vse ostalo pa... No, kasneje so mi pubeci povedali za neko mat folijo za ekran, a je bil Probook že doma in zaenkrat (že 2 leti) sem z odločitvijo zelo zadovoljen.

Meizu ::

Moj prenosnik ima karbonsko ohišje. Ni sicer tako ergonomsko oblikovan kot apple prenosniki, je pa lažji in bolj tog, predvsem pa je v njem precej zmogljivejši računalnik.


Tule se gre bolj za prožnost. Ko ti enkrat udariš v aluminij nastane grda udrtina. Ki lahko celo pritiska na kakšno komponento, odvisno, kako nesrečno je udarjen.

Plastična ohišja že zaradi prožnosti (če gre za ABS plastiko povdarjam in ja, Acerji ne spadajo sem notri) ob lažjih udarcih absorbirajo udarec brez udrtin ali poškodb, zato bi na podlagi tega sklepal da so aluminijasta ohišja kvečjemu bolj dovzetna za kakršnekoli poškodbe. Počena plastika ali pa udrt aluminij je pa zame eno in isto. Poškodba je pri obeh dobro vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

wini ::

Meizu je izjavil:

Mimogrede, tudi ti še nisi uspel argumentirati 1600 EUR prihranka pri laptopu za obdelovanje fotografij .


Nisem napisal, da prihraniš 1600eur, ampak, da lahko s prenosnikom za 400eur, kupljenim fotošopom in navsezadnje IPS monitorjem (kar še vedno stane pod jurja vseskupaj) še vedno profesionalno opraviš delo s tem, da ti ostane dobrih 600eur denarja, ki ga lahko porabiš za druge namene, ali pa jih pač investiraš v boljši laptop (sepravi si lahko za ta denar omisliš še prenosnik, vreden tam okoli 1000eur), v katerega lahko vstaviš še SSD, izbereš prenosnik z dobrim ekranom itd.

Mislim, ne rečem, da je tudi Apple handy in to. Ampak je pa dražji. In to veliko. Vprašanje, če se potem splača vlagat takšnega denarja v nekaj, kar boš čez kratek čas tako ali tako moral zamenjat.

Da ne omenjam, da poklicni fotografi v sloveniji dejansko ne zaslužijo veliko. In vsak cekin šteje.


za 400e prenosik + dodaten monitor na terenu :)
prenosnik se kupuje zato da ga lahko prenašaš okoli in nujne zadeve urediš že na terenu. hardcore delo pa potem opraviš na stacioanarnem pcju ...
še vedno nisi dal konkretnega primera kateri prenosnik lahko kupimo za 400, ali pa 600e da bo enako dober ...
sony vaio je nekdo omenil ... cena?
hp envy ... ni nič cenejši ... preko 1200e
dell xps? ... spet smo tam s ceno nad 1300e
dell adamo ... ne najdem cene ... mislim da je krepko dražji od xps

floyd1 ::

Meizu je izjavil:

plastika je moj problem (itak sem navajen pazit),


Noben v tej temi še ni dokazal da aluminijasti prenosniki bolje prenašajo poškodbe kot plastični. :)

Moj prenosnik kar lepo "škripa" in se upogne (pri obremenitvi) - to za elektroniko sigurno ni ok. Kot je napisal jype - bolj je tog, boljše je.
Tudi tista tvoja ABS plastika iz linka nič ne pomeni, dokler ne naredijo še ABS vezja. Čisto mimogrede, ima pa tudi moj prenosnik kovinske "pante", tak da čisto zanič tudi ni to ohišje.

Meizu ::

floyd1 je izjavil:

Meizu je izjavil:

plastika je moj problem (itak sem navajen pazit),


Noben v tej temi še ni dokazal da aluminijasti prenosniki bolje prenašajo poškodbe kot plastični. :)

Moj prenosnik kar lepo "škripa" in se upogne (pri obremenitvi) - to za elektroniko sigurno ni ok. Kot je napisal jype - bolj je tog, boljše je.
Tudi tista tvoja ABS plastika iz linka nič ne pomeni, dokler ne naredijo še ABS vezja. Čisto mimogrede, ima pa tudi moj prenosnik kovinske "pante", tak da čisto zanič tudi ni to ohišje.


Škripanje tu ne igra vloge, ker škripajo tudi aluminijasti prenosniki, katerih ohišja niso iz enega kosa. Elektroniki pa ne škoduje, saj gre za zunanjo plastiko okoli glavnega okvirja, ki dodatno ščiti vse komponente.

techfreak :) ::

Meizu je izjavil:

Kateri prenosnik je po kvaliteti hardwerja slabši kot Apple? Aluminijasto ohišje bo ob udarcih praktično zgledalo grše kot, če ti napoka plastika ohišja. Zanesljivost? Misliš zanesljivost po servisih? Ker, kot sem že zgoraj omenil kar se hardwarja tiče in stabilnost sistema je praktično tam tam. Razno razne neumnosti in zgovarjanje na nestabilnost windowsov so bolj kot ne odvisne od napak uporabnika. Uporabnost? Kaj lahko delaš z Applom, kar z drugimi laptopimi ne moreš (če izvzamemo audio in filmsko obdelovanje, ker ima Apple res boljše programje)?

Alu ohišje MBjev je veliko boljše kot pri veliki večini PC prenosnikov. Stabilnost OS Xa je boljša kot pri Windowsu poleg tega pa se povprečen uporabnik manj ukvarja s sistemom kot pri Winsih.

Z Macom lahko delaš isto kot na ostalih računalnikih.

Meizu je izjavil:

Še na FRIju imajo Applovi userji konstantno probleme, še posebej pri programiranju, saj morajo kar pošteno opletat po internetu in iskat vodiče, da si lahko sploh namestijo potrebna delovna okolja za programiranje. Jst tule ne vidim pretirane uporabnosti in praktičnosti. Pravzaprav so nas na faksu opozorili, naj za namene programiranja izbiramo bilokatero platformo, le mac platforme ne.

Sicer nisem na FRI, vendar je pri OSX veliko manj težav s programiranjem ter ima celoten sistem veliko bolj podoben Linuxu, kar ga naredi zelo uporabnega za npr. spletno programiranje.

Sicer so določena področja, kjer ni vse tako preprosto na OS X, vendar je ponavadi na Windowsu še hujše.

En primer je recimo Ruby ter Ruby on Rails. Na Windowsu je Ruby parkrat počasnejši od tistega na Raspberry Pi (!), na Macu pa je performance podoben Linuxu.

Meizu ::

za 400e prenosik + dodaten monitor na terenu :)


No pa mi najprej povej, kateri profesionalni fotograf v sloveniji toliko dela na terenu, da nujno nujno rabi s sabo uber zmogljiv prenosnik s top šit ekranom in s tako širokim RGB spektrom, da ga še s svojim očesom ne zazna.

Sicer so določena področja, kjer ni vse tako preprosto na OS X, vendar je ponavadi na Windowsu še hujše.


Ne vem no, sam na FRIju jih nisem imel. Vsa razvojna orodja delajo na winsih, vsi compilerji lavfajo, performance je normalen (oz. kolikor optimizirano programiraš), stabilnost čisto ok, pyqt dela čisto normalno (kar mac uporabniki ne morejo trdit)... Zaenkrat mi kaže, da je windows dovolj prijazen za programerja. Ko/če bom pa enkrat naletel na tako hude težave, da jih sploh ne bom mogu odpravit, potem bom mogoče kaj bolj naklonjen predragim Applovim izdelkom - seveda pod pogojem, da bo na osxu stvar delovala kot mora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

techfreak :) ::

Meizu je izjavil:

Mimogrede, tudi ti še nisi uspel argumentirati 1600 EUR prihranka pri laptopu za obdelovanje fotografij .


Nisem napisal, da prihraniš 1600eur, ampak, da lahko s prenosnikom za 400eur, kupljenim fotošopom in navsezadnje IPS monitorjem (kar še vedno stane pod jurja vseskupaj) še vedno profesionalno opraviš delo s tem, da ti ostane dobrih 600eur denarja, ki ga lahko porabiš za druge namene, ali pa jih pač investiraš v boljši laptop (sepravi si lahko za ta denar omisliš še prenosnik, vreden tam okoli 1000eur), v katerega lahko vstaviš še SSD, izbereš prenosnik z dobrim ekranom itd.

Mislim, ne rečem, da je tudi Apple handy in to. Ampak je pa dražji. In to veliko. Vprašanje, če se potem splača vlagat takšnega denarja v nekaj, kar boš čez kratek čas tako ali tako moral zamenjat.

Da ne omenjam, da poklicni fotografi v sloveniji dejansko ne zaslužijo veliko. In vsak cekin šteje.

Seveda lahko isto delo opraviš z 1600EUR vrednim Macom, 1600EUR vrednim prenosnikom druge znamnke in 400EUR vrednim prenosnikom. Vprašanje je v kakšnem času boš opravil delo, ter kje ga boš opravil lažje.

Podobni prenosniki MacBookom niso nič dražji. High end prenosniki (kar Maci definitivno so) so vsi dragi. Ne moreš pa primerjati kvalitetnega MBPja z low end 400€ prenosnikom.

nejcek74 ::

Najprej glede cene; mislim da se appli zdijo dragi predvsem nam, ki smo navajeni sami sestavljat racunalnike. Ce si pa primerjal ceno z ze sestavljenimi sistemi tipa dell ali hp, je ta razlika hitro skopnela.

Glede oblike; precej ljudem je pomebno kaj imajo doma v dnevni sobi, ce si pripravljen dat za rekelc 500 evrov, za cevlje 300 in kuhinjski lonec 200, verjetno ne bo problem dat za komp 1500, da ga ne bo treba pospravljat ko pridejo obiski. Ali pa firma, ki vlozi 1000 evrov/m2 za notranjo opremo prodajnega salona, kaj naj ima na prodajnem pultu? Ceneno sivo crno skatlo na kateri migajo rdece in zelene lucke? Meni ne gre v glavo, kako to, da razen redkih obcasnih izjem, prakticno ni industrijskega oblikovanja v racunalnistvu. Applu se prakticno sploh ni treba kaj dosti trudit glede tega.

Glede ostalega pa: zdaj ze cetrti mesec klofam v sluzbi po applih in sem dalec od navdusenja: programi se ravno tako obcasno sesujejo oziroma zastekajo, mail server deluje precej zatikajoce, prav tako traja ene 15 sekund da se zadeva zbudi iz spanja. Res je da ni problemov z neustreznimi gonilniki, laserca so nalozili nazaj na kamjon in odpeljali, ker driverja za nov macos se vedno ni. OSX pa ne bom komentiral ker sem prevec navajen na Winse, ne bi bilo fer :)

Meizu ::

Ne moreš pa primerjati kvalitetnega MBPja z low end 400€ prenosnikom.


Po hardwarju in performansu ga lahko in dajte že enkrat razumet, da vsi nočemo dat 5k eur za fensi šmensi alu ohišje, 2mm tanjši prenosnik in 0.1kg lažji prenosnik kot ostala konkurenca, super duper software center, ki ga dobim že na linuxu in ostali larifari.

Če delaš stvari, za katere nucaš enostavno surovo moč in močno paralelnost, potem Apple popuši. Za spletno programiranje in ostale stvari je pa že Asus EEE zadosti močna stvar, ajde, s tem da maš majhen ekranček, ampak ok, I hope you got the point.

Zeratul ^^ ::

Vsi Applovi izdelki so kvalitetni dokler ne padejo na tla :)) Navadni laptopi tudi,ampak je manj škode pri 500e kot pri 2000e...Kaj dobiš za 2k? i5 in 4/8gb rama? Za ta denar kupim laptop za 700 pa ostane mi 1300 za namiznega.
Zakaj je greh dat MS na laptop? Imam laptop in MS na njem. Appla nebi imel tudi če bi zastonj dobil Maca. Bi ga prodal in naredil tisto kar piše zgoraj. So precenjeni ampak se pač nekateri radi hvalijo da imajo Maca. Ko jih pa en z kompom za 700e vpraša kaj imajo notri pa zvejo da ima celo on boljši hardware... Za 2k bi lahko vsaj i7+ločeno grafo dali not.
#yolo

techfreak :) ::

floyd1 je izjavil:

Ja, to je pa res. Saj sem povedal že v drugem postu - tudi meni je Apple predrag, glede na to, kar nudi. Pač moje osebno mnenje. Pred nakupom Probooka sem resno razmišljal o MBP, ampak sem si dokončno premislil, ko sem izvedel, da je (kljub že v osnovi precej višji ceni) še okrog 200 EUR doplačila za mat ekran (ki sem ga nujno hotel imet). Zdaj imam celo boljšo ločljivost, vse ostalo pa... No, kasneje so mi pubeci povedali za neko mat folijo za ekran, a je bil Probook že doma in zaenkrat (že 2 leti) sem z odločitvijo zelo zadovoljen.

Upam, da se zavedaš, da so ProBooki cenovno ugodni razred računalnikov in se niti približno ne morejo primerjati z MacBooki? Očitno še sam nisi vedel kaj hočeš, če si primerjal jabolka s hruškami.

Tudi sam sem zadovoljen s ProBookom, vendar vem kaj sem ob nakupu želel (cenovno ugoden prenosnik, ki mi bo dobro služil 2-3 leta). Uporabljam ga kot primarni računalnik in je vklopljen okoli 16 ur na dan; zaenkrat deluje brez težav. Edina stvar, ki jo pogrešam je večja resolucija ekrana (ima 1600x900, želel bi si 1920x1080), vendar je večino časa priklopljen na zunanji zaslon, torej me to ne moti preveč.

wini ::

Meizu je izjavil:

Ne moreš pa primerjati kvalitetnega MBPja z low end 400€ prenosnikom.


Po hardwarju in performansu ga lahko in dajte že enkrat razumet, da vsi nočemo dat 5k eur za fensi šmensi alu ohišje, 2mm tanjši prenosnik in 0.1kg lažji prenosnik kot ostala konkurenca, super duper software center, ki ga dobim že na linuxu in ostali larifari.

Če delaš stvari, za katere nucaš enostavno surovo moč in močno paralelnost, potem Apple popuši. Za spletno programiranje in ostale stvari je pa že Asus EEE zadosti močna stvar, ajde, s tem da maš majhen ekranček, ampak ok, I hope you got the point.


Pa zakaj ti nočeš razumet, da ne rabijo vsi samo surove moči, ampak jim lažji prenosnik pomeni dosti več. Sploh ženskam, ki morajo nosit 2.5+kg ali pa 1.3kg v roki se precej pozna teh 1.5+kg razlike (ne pa 0.1kg).

techfreak :) ::

Meizu je izjavil:

Po hardwarju in performansu ga lahko in dajte že enkrat razumet, da vsi nočemo dat 5k eur za fensi šmensi alu ohišje, 2mm tanjši prenosnik in 0.1kg lažji prenosnik kot ostala konkurenca, super duper software center, ki ga dobim že na linuxu in ostali larifari.

Po hardware ga lahko, vendar potem primerjaš naprave iz različnih razredov kvalitete, kar pa je nemogoče.

Meizu je izjavil:

Za spletno programiranje in ostale stvari je pa že Asus EEE zadosti močna stvar, ajde, s tem da maš majhen ekranček, ampak ok, I hope you got the point.

Vendar je OS X veliko bolj prijazen do uporabnika, kot pa Linuxu. Na Windowsu pa so omejitve glede spletnega programiranja, recimo prej omenjen performans Rubyja.

jype ::

techfreak :)> Vendar je OS X veliko bolj prijazen do uporabnika, kot pa Linuxu.

To je pa zelo odvisno od tega, kaj uporabnik počne. OS X je lahko zelo nehvaležna reč, seveda pa je za večino "namiznih" uporabnikov bistveno primernejši.

V dobro mu je šteti tudi dejstvo, da je na njem prednameščen soliden terminal in vim.

techfreak :) ::

Meizu je izjavil:

Ne vem no, sam na FRIju jih nisem imel. Vsa razvojna orodja delajo na winsih, vsi compilerji lavfajo, performance je normalen (oz. kolikor optimizirano programiraš), stabilnost čisto ok, pyqt dela čisto normalno (kar mac uporabniki ne morejo trdit)... Zaenkrat mi kaže, da je windows dovolj prijazen za programerja. Ko/če bom pa enkrat naletel na tako hude težave, da jih sploh ne bom mogu odpravit, potem bom mogoče kaj bolj naklonjen predragim Applovim izdelkom - seveda pod pogojem, da bo na osxu stvar delovala kot mora.

Kaj ti si slučajno imel nočne more glede tega pyqtja, da ga toliko omenjaš? Ugibam, ampak bi rekel, da si na Windowsu imel nek installer, ki ti je olajšal namestitev in zato misliš, da je tu minimalno dela.
Na Mac OSu očitno takšen installer ne obstaja in moraš zato slediti vodiču, ki ti pomaga z namestitvijo tega.

Windows sovraži developerje (če odmislimo Ballmerjevega izpada), razen tiste ki razvijajo z .NET platformo za Windows OS in uporabljajo Visual Studio.
Python mi povzroča glavobol že samo ko pomislim na težave z različnimi verzijami, knjižnicami ter installerji na Windowsu.
Ruby in RoR zgledata kar dobro napisana, vendar še vseeno imata katastrofalne težave s performansom in tudi tukaj je kar nekaj težav s knjižnicami.

Meizu ::

techfreak :) je izjavil:

Meizu je izjavil:

Po hardwarju in performansu ga lahko in dajte že enkrat razumet, da vsi nočemo dat 5k eur za fensi šmensi alu ohišje, 2mm tanjši prenosnik in 0.1kg lažji prenosnik kot ostala konkurenca, super duper software center, ki ga dobim že na linuxu in ostali larifari.

Po hardware ga lahko, vendar potem primerjaš naprave iz različnih razredov kvalitete, kar pa je nemogoče.

Meizu je izjavil:

Za spletno programiranje in ostale stvari je pa že Asus EEE zadosti močna stvar, ajde, s tem da maš majhen ekranček, ampak ok, I hope you got the point.

Vendar je OS X veliko bolj prijazen do uporabnika, kot pa Linuxu. Na Windowsu pa so omejitve glede spletnega programiranja, recimo prej omenjen performans Rubyja.


Meni se Linux zdi veliko bolj prijazen uporabniku kar se finančnih investicij tiče. Ni ga čez dejstvo, da si lahko kadarkoli zaželiš praktično kakršenkoli program za delo na Linuxu in ga prek software centra namestiš z enim klikom - in to brezplačno.

Linux ima tudi to prednost, da ga popravlja tudi community. Skoraj vsak bug ki se pojavi v sistemu je s popravki skoraj nemudoma odpravljen. Vsaj jaz sem imel takšne izkušnje.

dronyx ::

Jaz se se pred leti čudil, kako ima lahko nek lokal v Ljubljani pivo dražje za 200% od ostale konkurence v bližini. Pa so mi razložili, da na tak način zagovoijo, da k njim ne hodijo klošarji. Pivo je pa isto. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Meizu ::

Pa zakaj ti nočeš razumet, da ne rabijo vsi samo surove moči, ampak jim lažji prenosnik pomeni dosti več. Sploh ženskam, ki morajo nosit 2.5+kg ali pa 1.3kg v roki se precej pozna teh 1.5+kg razlike (ne pa 0.1kg).


Saj v tem je point - vedno, ko teče debata glede Applov vsi vedno domnevajo, da ima aluminijasto ohišje in teža prednost pred performansom. Jaz sem le povdaril nekatere stvari, ki jih Applovci tako radi devate v nič. Ni vedno samo kvaliteta, avtonomija in porazen performance. Zato niso Applovi izdelki "kvalitetni" v vseh področjih. In oh in sploh ultimativna reč.

Kaj ti si slučajno imel nočne more glede tega pyqtja, da ga toliko omenjaš? Ugibam, ampak bi rekel, da si na Windowsu imel nek installer, ki ti je olajšal namestitev in zato misliš, da je tu minimalno dela.
Na Mac OSu očitno takšen installer ne obstaja in moraš zato slediti vodiču, ki ti pomaga z namestitvijo tega.

Windows sovraži developerje (če odmislimo Ballmerjevega izpada), razen tiste ki razvijajo z .NET platformo za Windows OS in uporabljajo Visual Studio.
Python mi povzroča glavobol že samo ko pomislim na težave z različnimi verzijami, knjižnicami ter installerji na Windowsu.
Ruby in RoR zgledata kar dobro napisana, vendar še vseeno imata katastrofalne težave s performansom in tudi tukaj je kar nekaj težav s knjižnicami.


Omenjam ga zato, ker če se vi sklicujete na ruby in njegov porazen performance, potem se lahko tudi sam sklicujem na velike težave pri delu s pythonom. Ne bi tega trdil, če se ne bi to dogajalo mojim kolegom na faksu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Zeratul ^^ ::

dronyx je izjavil:

Jaz se se pred leti čudil, kako ima lahko nek lokal v Ljubljani pivo dražje za 200% od ostale konkurence v bližini. Pa so mi razložili, da na tak način zagovoijo, da k njim ne hodijo klošarji. Pivo je pa isto. :)

Torej vsi ki uporabljajo Win so klošarji? Oz. tisti ki nimajo Appla? Klošar si ti po možganih.
#yolo

Meizu ::

On je hotel s tem najverjetneje rečt, da je Apple prepakiran prenosnik z malo lepšim izgledom in veliko večjo ceno, v drobovju pa enak tistim prenosnikom za veliko manj denarja.

jype ::

Raynor> Torej vsi ki uporabljajo Win so klošarji?

Definitivno.

Raynor> Oz. tisti ki nimajo Appla?

Ne, to pa ne.

Meizu ::

Glede na to, da 64bitni Win7 ultimate stane 180eur pri nas, bi težko rekel tistemu, ki ga uporablja klošar.

techfreak :) ::

Meizu je izjavil:

Meni se Linux zdi veliko bolj prijazen uporabniku kar se finančnih investicij tiče. Ni ga čez dejstvo, da si lahko kadarkoli zaželiš praktično kakršenkoli program za delo na Linuxu in ga prek software centra namestiš z enim klikom - in to brezplačno.

Linux ima tudi to prednost, da ga popravlja tudi community. Skoraj vsak bug ki se pojavi v sistemu je s popravki skoraj nemudoma odpravljen. Vsaj jaz sem imel takšne izkušnje.

Linux je boljši iz tega stališča, vendar ima kar nekaj težav s proizvajalci strojne opreme (predvsem grafične kartice) ter ni tako prijazen uporabniku.

Meizu je izjavil:

Omenjam ga zato, ker če se vi sklicujete na ruby in njegov porazen performance, potem se lahko tudi sam sklicujem na velike težave pri delu s pythonom. Ne bi tega trdil, če se ne bi to dogajalo mojim kolegom na faksu.

Kdo smo "mi"? Samo za tebe bom naštel kje vse imam težave na Windowsu:
- PHP
- C++
- Python
- Ruby
In čisto povsod (razen pri Ruby) so težave izključno zaradi dodatnih knjižnic. Na Linuxu ponavadi ni težav, na Mac OSu jih je pa manj kot na Windowsu.

Meizu ::

No no, ne sprožat flamewara.

Apple je ravno tako konkurenčen izdelek za ljudi, ki ga dejansko nucajo za to, kar je narejen. Za tiste, ki ga imajo pa samo zaradi lepšega izgleda in neke namišljene praktičnosti in uporabnosti pa obstaja izraz "preserator".

Meizu ::

In čisto povsod (razen pri Ruby) so težave izključno zaradi dodatnih knjižnic. Na Linuxu ponavadi ni težav, na Mac OSu jih je pa manj kot na Windowsu.


Ne rečem, da je Windows perfekten ampak - zakaj potem nucaš predragi osx, če pa si pravkar priznal, da u bistvu na Linuxu dela še boljše kot na osxu, le da je na linuxu vse zastojn?

P.S.: Nisi nikjer napisal, da si mac user, tako da je ta stavek mišljen za vse apple userje, ki trdijo, da je apple dbest programerska meka.

Limit-sky ::

To o desetletnicah pa imaš popolnoma prav.
:))
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Meizu ::

Drugače pa, kot je izgledalo na predavanjih, Janez Demšar programira v windowsih, pa ni nikoli potožil, da ima težave s pythonom, čeprav razvija Orange pretežno s pythonom?

Zeratul ^^ ::

techfreak :) > Argumentiraj.
Ti daj zakaj bi bil OSX boljši?
#yolo

driver_x ::

Meni je pa v the debatah zanimivo to, da Apple najbolj šimfajo ravno tisti, ki jih sploh nimajo, torej jih tudi ne poznajo.

Zeratul ^^ ::

Če že programiraš- si namestiš Linux ane? Tudi na Winsih do zdaj pri C++ nisem imel nobenih problemov. Da bom pa dal 2k da si bo tisti Steve Wozniak brisal rit z mojim denarjem-to pa ne.
#yolo

jype ::

Raynor> Argumentiraj? Applove gay izdelke kupujejo puncke iz 4ih razredov da se hvalijo kakšno sranje imajo ko jim je mamica dala 2k za i5 ter HD 2000.

Applove izdelke uporablja velik del vrhunskih inženirjev, začuda ravno zaradi zanesljivosti in unix okolja.

jype ::

Raynor> Windows 7 je 100x boljši od OSXa.

Ne, Windows 7 je v primerjavi z OS X neuporaben. Niti virtualnih namizij ne ponuja.

Raynor> JAJCA

V tem primeru očitno brez možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

algo ::

Zeratul ^^ je izjavil:

techfreak :) > Argumentiraj.
Ti daj zakaj bi bil OSX boljši?


Hitrost, enostavnost, praktičnost, produktivnost, stabilnost sistema... windowsi po letu dni več ali manj začenjo delovati počasi in kar kličejo po formatiranju, po 1.5 letu uporabe OS X se ta še vedno prižge v par sekundah, ja par sekundah...

Meizu ::

Če bi računalnik potreboval za delo, bi znal ceniti Apple. Pa tudi spoznal bi, da ogromno programerjev (bi rekel, da večina) uporabla Macbooke pa ne zaradi imiđa, verjemi... si pač eden izmed tistih, ki si apple ne more privoščiti in piše nebuloze. Mi je pa jasno, da če bi imel kaj več pod palcem bi bil prvi v vrsti za nakup Apple izdelkov.


Ne kar na pamet. Kakšen link, raziskavo, ki to podpira, drugače je tvoja beseda proti moji.

Kot sem zgoraj napisal, Janez Demšar, nosilec predmeta programiranje1 VSŠ programa, s pythonom dela v win okolju in zgleda ne dela težav, pa je spisal verjetno že gaziljon vrstic pythona.

Applove izdelke uporablja velik del vrhunskih inženirjev, začuda ravno zaradi zanesljivosti in unix okolja.


In vrhunskih plač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jype ::

Raynor> Zdaj si pa car ker si privoščiš Apple.

Nisem noben avto in čeprav si Apple lahko privoščim, si ga ne, ker se ne strinjam z njihovimi usmeritvami.

Zeratul ^^ ::

Z Linuxom ter Windowsom se nemore primerjat.
#yolo

jype ::

Meizu> Kot sem zgoraj napisal, Janez Demšar, nosilec predmeta programiranje1 VSŠ programa, s pythonom dela v win okolju in zgleda ne dela težav, pa je spisal verjetno že gaziljon vrstic pythona.

Od 20 developerjev v mojem podjetju jih večina uporablja Apple prenosnike, nekateri Linux prenosnike, eden (1) pa Windows.

Raynor> Z Linuxom ter Windowsom se nemore primerjat.

Kdo? OS X? Čemu?

Meizu> In vrhunskih plač.

Delovno sredstvo ne more biti strošek zaposlenega, halo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Zeratul ^^ ::

Hitrost, enostavnost, praktičnost, produktivnost, stabilnost sistema... windowsi po letu dni več ali manj začenjo delovati počasi in kar kličejo po formatiranju, po 1.5 letu uporabe OS X se ta še vedno prižge v par sekundah, ja par sekundah...

Od kdaj je Win počasen? Praktičnost? Wtf? Windows je čisto enostaven samo vi n00bi ga neznate uporabljat. Mi je žal za vas.
Upam da vaš OSX ne pride na več kot 10%.

Da. OSX
#yolo

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Delovno sredstvo ne more biti strošek zaposlenega, halo?


Predvidevam, da v pisarni ne programirate na prenosnike, ampak na kište. Razen če ste uber mobilna fancy firma.

Od 20 developerjev v mojem podjetju jih večina uporablja Apple prenosnike, nekateri Linux prenosnike, eden (1) pa Windows.


Saj v končni fazi nima veze kdo kaj uporablja, namen moje izjave je itak protiargument navedbam v tej temi, da je s pythonom dosti problemov v winsih. Za tiste, ki vedo kaj delajo očitno ne.

Še sam Demšar se nam je smejal, ko mu je kdo omenil Appla za programirat. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Zeratul ^^ ::

#yolo

techfreak :) ::

Meizu je izjavil:

In čisto povsod (razen pri Ruby) so težave izključno zaradi dodatnih knjižnic. Na Linuxu ponavadi ni težav, na Mac OSu jih je pa manj kot na Windowsu.


Ne rečem, da je Windows perfekten ampak - zakaj potem nucaš predragi osx, če pa si pravkar priznal, da u bistvu na Linuxu dela še boljše kot na osxu, le da je na linuxu vse zastojn?

P.S.: Nisi nikjer napisal, da si mac user, tako da je ta stavek mišljen za vse apple userje, ki trdijo, da je apple dbest programerska meka.

Linux - težave z gonilniki (grafika, grafika, grafika, ...), potrebujem VS za določene stvari ter raje uporabljam C#+WinForms za svoje potrebe kot pa Qt, GTK+ ali kaj podobnega.
Maca pa ne uporabljam ker je cena mojih dveh TN zaslonov skoraj enaka ceni PCja (imam pa noter disk od mojega prejšnjega MBPja, če to šteje).

floyd1 ::

techfreak :) je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Ja, to je pa res. Saj sem povedal že v drugem postu - tudi meni je Apple predrag, glede na to, kar nudi. Pač moje osebno mnenje. Pred nakupom Probooka sem resno razmišljal o MBP, ampak sem si dokončno premislil, ko sem izvedel, da je (kljub že v osnovi precej višji ceni) še okrog 200 EUR doplačila za mat ekran (ki sem ga nujno hotel imet). Zdaj imam celo boljšo ločljivost, vse ostalo pa... No, kasneje so mi pubeci povedali za neko mat folijo za ekran, a je bil Probook že doma in zaenkrat (že 2 leti) sem z odločitvijo zelo zadovoljen.

Upam, da se zavedaš, da so ProBooki cenovno ugodni razred računalnikov in se niti približno ne morejo primerjati z MacBooki? Očitno še sam nisi vedel kaj hočeš, če si primerjal jabolka s hruškami.

Tudi sam sem zadovoljen s ProBookom, vendar vem kaj sem ob nakupu želel (cenovno ugoden prenosnik, ki mi bo dobro služil 2-3 leta). Uporabljam ga kot primarni računalnik in je vklopljen okoli 16 ur na dan; zaenkrat deluje brez težav. Edina stvar, ki jo pogrešam je večja resolucija ekrana (ima 1600x900, želel bi si 1920x1080), vendar je večino časa priklopljen na zunanji zaslon, torej me to ne moti preveč.

Cenovno ugoden prenosnik po mojem kupiš za 500-600 EUR in ne za 1100. Jaz sem pač dobil za 700 EUR ceneje kot pri MBP boljši procesor, večji HDD, povsem primerljiv ekran celo z (malenkost) boljšo ločljivostjo od MBP, (verjetno precej) slabše ohišje, zagotovo pa slabši trackpad in baterijo. Koliko je kaj vredno, pa je predvsem stvar vsakega posameznika, tu se menda razumemo. Še zdaj mi je malo žal glede trackpada (itak zdaj uporabljam miško) in osvetljene tipkovnice.
Kako so ta jabolka in hruške popularne tu na ST ;-).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Zeratul ^^ ::

Uuu zdaj ste vsi neki programerji. Bejžte ne Linux programirat. Itak vas ma vsaj 50% AMD grafično in ne jokajte. Pa tudi pri nVidiji bojo popravili. (upam)
#yolo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390125994 (103687) opeter
»

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27054347 (44168) Nummy
»

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25450765 (44910) spirit
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6817556 (16094) algo
»

Apple prenovil macbooke pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18445106 (39004) BlueRunner

Več podobnih tem