» »

konec sveta

konec sveta

Vanich ::

Konec Sveta
Pred časom me je kolegica opozorila na večpomenkost te besede.Vedno sem si jo predstavljala primitivno enoznačno - sonce ugasne pritisne ledeni mraz in v parih trenutkih eksplodira zemlja....KONEC....no, sedaj vidim v tem naslovu cel skupek trenutnega dogajanja v svetu . Naj mi ne zamerijo starši z majhnimi otroci, kakršnikoli ljubitelji verskosti, ali večni optimisti, samo v naslovu vidim simbolno prispodobo enega od stavkov napisanih v verskih spisih, da bo "na sodni dan Gospod prišel sodit žive in mrtve". Tukaj se mi postavlja vprašanje - kdo bo ob tako imenovanem koncu sveta, ki naj bi po vseh situacijah in dogajanjih v svetu že potekal tisti Sodnik, ki sodi in bo sodil?
Če mi je dovoljeno še malo manipulirati s simbolnimi predikcijami versikih ustanov, prevzamem VICE - (priznavane samo s strani nekaterih verskih oblik) kot obdobje tik pred koncem sveta. Pekel je, če je temu tako, pred vrati in če smo pozorni se sem in tja da opaziti že kakega Luciferja, oziroma več Luciferjev. Bodo Luciferji tisti sodnik?

Matako ::

Mislim, da bo za to temo konec sveta prišel precej hitro - sodil ji bo admin.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

Lucifer je tožilec. Ko bogu predoči dovolj utemeljeno obtožnico, se bo ta spustil v obliki svetega duha na zemljo, kar pomeni ljudje bodo besni ko svinja:)), manifestiral kot Jezus, modrec ki smo ga pribili na križ, ker ni plačal parkirne takse za osla.. in nam kot ta sodil za vse večne čase in uvedel komunizem, neke sorte.

Kardeljeva bi to morala vedeti:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

No in če zdaj porečete, nič hudega, najamemo Matoza pa smo rešeni:))

Matoz in Čeferin niso ravno idioti. Če se jim že ljubi spustiti na nivo simbolike (ki baje burno tiktaka v vseh!!!!), oba povesta, da nimamo nobenih šans, že vnaprej:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Itak te lahko na vsakem procesu zastopa advokat (zato ga imaš) - ni potrebe da visiš osebno tam, če nimaš kaj povedati. Ne vem zakaj bi bil zadnji kaj različen od ostalih.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

bobby ::

Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

donfilipo ::

Eshatologija in konec sveta z realnim nima nobene veze praktično. Tudi sam pojem bog ne.

Vendar pa po dostignučima filozofov 20.stoletja (in nekaj resnice zamršene nedvomno tudi na tem je:) človek in družba funkcionira v dobrem delu tudi na simbolnem in na nezavednem nivoju!!!

Tam pa advokata na sodišču pred Luciferjem in Jezusom (besom ljudtsva, svetim duhom), ki bi zagotovil uspeh že z imenom (recimo matoz:) NI!

Ponavljam nima veze z nekim realnim procesom. Največ usodnih procesov se odvije nezavedno in simbolično v trpinovi glavi sami. Leviathan le poredko intervenira... Je pa seveda to nekemu pravemu advokatu smešen fakt. Ampak jaz pravim: profesionalna deformacija.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

donfilipo je izjavil:


Tam pa advokata na sodišču pred Luciferjem in Jezusom (besom ljudtsva, svetim duhom), ki bi zagotovil uspeh že z imenom (recimo matoz:) NI!


Ha, razloži to Jaju!
/\/\.K.

donfilipo ::

Jajotu je zadeva jasna ko pogleda malega Črtomira IMHO.

In da se v taki koži očka zna odpovedati vlogi rezervnega jezusa za našo vas, tudi ne bo nič čudno. Bo pa nekaj stalo!!! Nije baš Lukšič neko 'čudo nauke'...pa tudi Janko ne:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Marija69 ::

Ma ne vem, če je advokat še lahko tisto kar je bil v časih trdnih zakonov in ostrih sodb, zdaj vsak z IQ130(res min.), ki študira pravo lahko najde katerokoli luknjo.........glej..... advokati nimajo kle kej dost za delat - mislim da so jih Luciferji že zdavnaj speljali na svoj mlin, z luknjami vred, pa te luknje so jim zelo prav prišle.....no v pojasnilo samo to da nisem več Pepca Kardelj, kar sem po nesreči uporabila prej, škoda....

Pyr0Beast ::

Konec sveta ?
V času interneta se dogaja praktično na novo vsak mesec.

IMO bo OP prej pobralo od starosti kakor od konca sveta.

Also as Carlin said:
The world isn't going anywhere, WE ARE !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gandalfar ::

Ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je imel Jezus potomce? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711667 (5696) Bananovec
»

Jezus je vstal od mrtvih. Kaj misliš ti? (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Loža
171661520 (19030) Bananovec
»

Satanizem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10411227 (7785) donfilipo
»

Nauki in navade v RKC, njeni pripadniki in sveto pismo

Oddelek: Problemi človeštva
453826 (2788) Saladin
»

Svetopisemska prerokovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
648414 (7310) Valery

Več podobnih tem