» »

KT133A vs. nForce2

KT133A vs. nForce2

kuglvinkl ::

Pred časom so bile plate na Kt133A na našem forumu jako priljubljene. Tudi zaradi tega jo ima še marski kdo (/me). In zdej, na nekem forumu (3dcenter.de) se je tip spravil stestirat obe platformi, da ugotovi koliko pridobi z zamenjavo.

Ali se mi prehod izplača?
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Mislim da je vse razvidno iz tega da je nforce2 pri 1066 MHz enako ali pa hitrejši od kt133aa pri 1566 MHz. Pa še test na 133 bolj malo pove višje ko greš se razlika še povečuje, s tem da s kt133 ne boš prišek čez 166 tam pa veselo laufaš na 200+
Mislim da je čas za nadgraditev, glede na to kako dober driver team ima nvidia, mislim da bo nforce2 še nekaj časa TOP platforma oz. vprašanje če bo za socket A sploh še kaj boljšega, po govoricah o VIAkt400a sem ostal kar malo razočaran, saj ne bo skoraj nobene velike novosti, no treba bo počakat na dejanski izid. Se mi pa zdi da vseeno ne bodo več prehitel nvidie oz bo ta teden pred izidom kt400a izdala nove gonilnike, ki bodo vse pospešili za 10% običajna rutina Nvidie >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BoO ::

Izplača se ne je pa nujen!>:D

Zheegec ::

Morphling, nekje si pisal o Epox 8Rda+ Rev2. A mogoče veš, kdaj bo to, ker 100 let se mi ne da čakat, kkšen mesec bi pa še šlo:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

To so rekli na VR-zonu, v članku o čipset in ddr voltmodu:
The good news is that after having some discussions with EPoX marketing and R&D sides, they will be putting in VDD tweaking in the BIOS in the new version of 8RDA+ with more features. This would involve some re-wiring in the PCB therefore a new revision of PCB is needed. You can expect second version of 8RDA+ coming out next month so stay tuned for that.

Se pravi kar kmalu (vsaj upam)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boško ::

Par dni nazaj sem bratu nabavu soltek 75kav (133a), pa moram priznat, da kljub letom še vedno šiba! Itak je bol gejmerski računalnik! Setija pa tud nardi od 6 do 6.5h - duron 800@950 ram 135cas2 (čakam drug ram, ta je 133cas3, pa ni vredn nč)

Za igrce špilat, se po moje ne splača menjat za nf2, ker za igre rabiš predvsem velik rama (sdr je pocen), pa dobro grafično+cpu

L.p.

borchi ::

Boško: dej klikn na link in potem še enkrat preber zadnj stavek, ki si ga napisal. pol pa uporab funkcijo "popravi" ;-)

če se ti pa res ne lubi brat: nf2 s procesorjem, ki ima 1000 MHz je hitrejši od kt133a s 1500MHz procesorjem!!! pa probej quake 3 z 256 Mb in 1Gb. če boš v slednjem primeru vidu 2fps več - si nekej odrežem!
l'jga

Boško ::

Kar se 1G vs 1.5G proca tiče, sem vidu in vseen napisu...

Kar se pa rama tiče, je pa čist drugač špilat, če ti lahko čimveč nalož v ram, stevilo slik se ne poveča, nalaganje pa "skakanje" med deli igre (half life) pa postane precej hitrejše!

Tak, da ne mislim nč popravlat-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Koliko bi vas zanimal barton 2500 mobile (45w) po ceni 27000-27500 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23710583 (7088) kuglvinkl
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930336 (16931) Jaffa
»

QDI KinetiZ 7E-A vs. ELITE K7S5AL PRO

Oddelek: Kaj kupiti
131222 (1112) boštjan
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492132 (1258) tac
»

epox 8RDA+

Oddelek: Kaj kupiti
221680 (1263) ferdo

Več podobnih tem