» »

Na Mars do 2010

Na Mars do 2010

«
1
2

DixieFlatline ::

Na Mars do 2010

Upejmo da res, tole bo ena izmed redkih dobrih potez Busha... Uporabili pa naj bi jedrski pogon, ki bi čas leta zmanjšal na "le" 2 meseca.

Komentarji?

P_Nut ::

močno dvomim. mislim da bodo na mars prišli šele okol leta 2020. Pomoje.

Thomas ::

Spin off tehnologije tega projekta bi utegnile biti zanimive.

Podobno, kot je Kennedy pozval k osvojitvi Lune, ja. ... That before this decade is out ... - pa so to izvedli - bo Bush poskusil isto.

Škodvat ne more, same neposredne koristi od pristanka na Marsu pa ne bo nobene.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

Celo strinjam se :D Samo škoda velikih denarjev za to.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tr0n ::

Za take podvige ni nikoli skoda dnarja :).

Alec999 ::

Superca tole je pa neki novga ... drgac je casovno zlo slabo kazal, kdaj bo odprava na Mars :) Upam, da bo Bush naznanu ta projekt.

lp,
Alec999

DixieFlatline ::

Mislim da denar, ki se porabi za raziskovanje vesolje, ni vržen stran. Veliko raziskav je narejenih v vesolju, koristi pa imajo vsa področja znanosti.

Thomas ::

Jasno. Če ne bi "metali denarja proč" za rakete v 60. in 70., bi danes ne imeli satelitov in posledično tudi ne tako dobrih vremenskih napovedi.

Pa še marsičesa.

Eni bi dali ves denar, namenjen za raziskave, pol na pol.

Pol revežem, pol pa sebi.

Kmalu bi bili reveži vsi.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Točno tko.

DarkSite ::

DixieFlatline: A mas kaksen nov oz podoben clanek o tem....recimo od bolj znanih strani kot recimo NASA,itd.?

Drugače pa piše v članku, da bo imel Bush en govor 28 Januarja...tam naj bi razkril Project Prometheus...oz. dal zeleno luč za njegovo izvedbo...

Ima kdo kakšne informacije glede tega ali bo to res storil ali ne...in je to some ena velika potegavščina??:\ Da se slučajno ne bo zmotil in dal 28. Januarja ukaz za napd na Iraq.:D :D

Drugače se mi pa zdi, da je Georgi že 17. Januarja dal zeleno luč za razvoj raket na nuklear pogon! Zanimivo.
Tudi njegov oče...tstari Bush je hotel spraviti ta projekt, vendar mu ni uspelo...vse je obtičalo v kongresu...premalo casha:\

Kakor veste bodo Kitajci istrelili svojega humansa kot 3 država na svetu v vesolje Oktobra 2003...do leta 2010 pa naj bi poslali humansa kot 2 država na svetu na našo Lunco.
Tukaj mi diši po neki tekmi...hehehe...So Američani prisiljeni poslati humansa do leta 2010 na Mars in s tem ohraniti tehnološko prednost pred celotnim svetom in predvsem pred Kitajci???:\
To bi bilo namreč zelo dobro...imeli bi novo vesoljsko tekmo...tehnologije bi izumljali še hitreje...

Kaj pravite??

:\


Thomas ::

Pravim zelo cool.

Razlogi so politični, za začetek projekta. Who's in charge?. Nič hudega.

Ko so Američani pristali na Luni, je Mao prepovedal objavo te novice na Kitajskem. Kitajci leta niso vedeli nič. Ker bi si morda rekli - jebeš tale komunizem, imperialisti so že na Mesecu!

Nuklearne rakete bi pomenile pa več, kot samo izlet do Marsa in nazaj. Pomenile bi začetek vesoljskega inženiringa.

Naslednja stopnja v dominaciji Amerike in "satelitskih" držav.

Zato pričakujem, da bodo nasprotovanja. Po moje so bodo Zeleni spomnli, da je nedopustno onesnaževati Vesolje z jedrsko energijo. Da smo že na Zemlji dovolj onesnažili .. yada yada yada. >:D

Hehehe ...

8-)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Senitel ::

Onesnaževanje vesolja z jedersko energijo (odpadki) >:D...

Thomas ::

Sej skrajno neumno. Ampak neki si bodo "morali" zmisliti.

Sej so delal že tudi proteste proti plutonijevi bateriji za Galilea.

So rekli, da bomo vsi pomrli, če pade na tla. Nekaj takega.

Če bi res izgorela v atmosferi, bi težko sploh zaznali.

Ampak ... observe! :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Senitel ::

Jah sej... :\
Za take bi blo treba spet kakšne grmade uvest :D... Če so lahko Galilea in podobne na grmadah "pogreval", lahko pa še mi take "strakovnjake". >:D

DixieFlatline ::

Nasa o tem še molči, a pomoje ne bo več dolgo. :) Mislim da novica ni hoax, ker sem jo bral na večih virih (prvi je o tem pisal angleški Guardian). Zna pa se zgodit, da bo 28. Januarja poleg napovedi tega projekta začel tudi vojno v Iraku:)

Tarzan ::

Ja, AMerika je osvojila luno. Pa jo je res? Meni se zdi da ne, sploh ko sem si nekaj časa nazaj pogledal spet tiste posnetke! Kakšne iskre, ko so raketo izstrelil nazaj z lune. Keri special efekti>:D
Pomoje bi blo treba malo prečekerat če je blo to sploh res, pomoje bojo Kitajci mogl it iskat tisto zastavo, ki je bla zapičena ob prihodu Američanov ;)

Da grejo na Mars je pa pomoje kul. Kul je tudi da Kitajci začenjajo malo bolj migat kar se vesolja tiče, skrajni čas je že bil, da se kaj spet premakne. Od domnevnega obiska meseca se ni zgodilo nič res spektakularnega >:D

Senitel ::

Še malo linkov:
Space.com
SpaceDaily

Thomas ::

Bluz, da na Luni niso bili, je že en tak spin off združenih kretenizmov.

Ampak je bil predvidljiv.

Tako jest zdej pred najavo Ekspedicije predvidevam, da bodo takoj po tem prišli ven s tem, kako to ni zaradi nečesa dobro.

Al onesnaževanje Vesolja - al že nekej!

:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tarzan ::

Thomas je rekel:
Bluz, da na Luni niso bili, je že en tak spin off združenih kretenizmov.


Mah, dokaž da so bli res gor? Ne moreš, tako kot oni ne morejo, neki posnetki in kao kamenje z lune, ki je po sestavi enak kameninam z zemlje, tega ne dokazuje.
Se ti ne zdi, da bi, če bi res šli gor imeli kaj več za pokazat?

Glede onesnaževanja vesolja pa mislim da naj ga kar, ampak ne v neposredni bližini naše atmosfere, ker je že sedaj lepo na gosto posejana z ostanki satelitov in smeti.;)

Na mars bojo nesl en CD, kjer bo tud moj ime gor, sem se prjavu na Alien Obduction >:D

Thomas ::

> Mah, dokaž da so bli res gor? [na Luni] Ne moreš ...

> Na mars bojo nesl en CD, kjer bo tud moj ime gor

Kako ti bodo dokazal, da so ga res nesli gor?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Smorny ::

na discovery-ju sem gledal, da so Nasovci razvili t.i. ion warp pogon (jedrski) in bi z njim naj bilo moč doseči 10% c.
Čeprav pa na discovery-ju včasih objavljaju tudi kake ponesrečene cvetke ;(
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

(sic) ::

Thomas:

Podobno, kot je Kennedy pozval k osvojitvi Lune, ja. ... That before this decade is out ... - pa so to izvedli - bo Bush poskusil isto.

Kennedy je rekel by the end of this decade....:D

Senitel ::

Tarzan: OK, Američani niso bili na luni :\... Potem pa povej kako so fake-al "live" prenos?
Snemanje v puščavi? Kako zadet gravitacijo - predvsem kako nardit zastavo?
Snemanje v bazenu? Kaj pa osvetljava (kaustika)? Obenem pa si pri poskakovanju po "prašnem" dnu bazena dvigne tak lep oblak "dima" (ki ga na posnetkih ni)?
Za današnjo "vsemogočno" CGI industrijo bi bil problem naredit tak ponaredek. Torej dokler ne predstaviš neke teorije, ki mi je ne rata ovreči, so Američani bili na luni. :|

DarkSite ::

Če bo Bush napovedal ta projekt....potem je največji car v nasem osončju:)
Če pogledate nazaj v preteklost, recimo od pristanka na Luni so vesoljska potovanja en velik bullshit. Razlog leži predvsem v pogonu vesoljskih plovil. Če bo "Car" ugodil prošnjam potem se bo začela povsem nova space doba. Ne samo, da se bo doba potovanja skrajšala, temveč bodo lahko podvojili ali celo potrojili tovor, da o kakšnih brezveznih sončnih celicah ne govorim...

:)

Thomas ::

First, I believe that this nation should commit itself to achieving the goal, before this decade is out, of landing a man on the moon and returning him safely to the earth.

|O

Tole je dobesedno. Jest sem dal "that" na začetek, ki pa se pojavi nekoliko prej.

Dosti bolje sem zadel kot ti. Drugič raje preveri, preden greš cepidlačiti (z mano)!

8-)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

(sic) ::

Thomas, sem preveril. Samo pizda, če po televiziji ne pove "by the end of this decade"... - to sem videl na Discovery. Pa gre nekako takole: "...that this nation should commit itself, by landing a man on the Moon, by the end of this decade."

Res pa je, da vsepovsod na netu piše drugače...

Bom probal zrihtat film, ker me res zanima...


Thomas ::

Sej iz filma sem si jest zapomnil.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

(sic) ::

Kako se naredi link do freeweb.siol ker sem nekaj uploadal in bi tukaj rad link pastal.

-in to ni nevmesno-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: (sic) ()

||_^_|| ::

http//freeweb.siol.net/username/xy.xxx

pazi na velike tiskane crke!

(sic) ::

Za Thomasa:

upam, da dela...

Thomas ::

Hvala, dela. In pravi tako, kot napisano v mojem postu.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucifer Tanatos ::

Tarzan: OK, Američani niso bili na luni :\... Potem pa povej kako so fake-al "live" prenos?
Snemanje v puščavi? Kako zadet gravitacijo - predvsem kako nardit zastavo?
Snemanje v bazenu? Kaj pa osvetljava (kaustika)? Obenem pa si pri poskakovanju po "prašnem" dnu bazena dvigne tak lep oblak "dima" (ki ga na posnetkih ni)?
Za današnjo "vsemogočno" CGI industrijo bi bil problem naredit tak ponaredek. Torej dokler ne predstaviš neke teorije, ki mi je ne rata ovreči, so Američani bili na luni. :|


No z danasnjo tehnologijo lahko ponaredijo se marsikater drug dogodek, vse se da nardit s pomocjo racunalnikov.
Tut takrat bi bli zmozni ponaredit pristanek na luni, sam dost dela bi mel ste, vendar bi se dalo. Samo pomojem jim ni blo treba fejkat pristanka :)
Les yeux sans visage

Thomas ::

Po moje bi lahko fejkal takrat. Samo bi blo dražje od resničnega pristanka. :D

Da bi se pa to vseeno razvedelo - in ne "razvedelo" kot sedaj - pa tud ne dvomim.

Ne bi blo slabo, da bi vsak imel ob nicku en poseben znak, ki bi povedal, če verjame v fejkanje lunarnih misij.

Persona succeriss - recimo.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Sej to sva se ravno zadnjič s Thomasom pogovarjala - da sta dve vrsti skrajnežev; tisti, ki verjemejo, da na Luni še nismo bli, in tisti, ki verjemejo, da so trenutno itak, da tudi gor.

:D

Tarzan ::

He he :D

Da ne bo pomote, nisem explicitno, 100%, totalno proti teoriji, da so šli na luno. Ampak ko sem gledal ene posnetke vzletanja une rakete (če ji lahk tako po domače rečem ;) ), sem resno podvomil, da je bilo to res posneto. Lahko pa da so malo obogatili barve na tistem posnetku, v glavnem, bilo je polno iskric vseh barv, zelenih, rdečih,... Kot da bi gledal rakete za 4.julij >:D

Šit, ko ne vem, kje sem to videl... A morda kje na netu imajo te posnetke? Bi blo zanimivo preverit, mogoče sem jaz res dobil kakšno fake verzijo >:D

Ampak ne verjamem ;)

Thomas ::

Nisi preveč prepričan v nobeno smer, Tarzan?

:\

Iracionalizem se kaže v različnih formah.

Naprimer, spomnim se še, ko so neka indijanska plemena pred prvim poletom na Luno zahtevala, da se od projekta odstopi. Ker da je Luna njihova Mati in se je nihče ne sme dotakniti.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jose ::

Tema, da so si Američani izmislil pristanek na Luni je bila že zdavnaj obdelana v filmu. Ne spomnim se naslova filma a vem, da je v njem beseda "Capricorn".

Sam verjamem, da so pristali gor na Luni, ker si ne predstavljam ovir, ki bi jim to preprečile.

Danes ni problem dobro ponarediti pristanka na Luni kakemu večjemu TV studiu, takrat pa mislim da še ni bilo potrebne tehnologije za to.

Thomas ::

Ja. Capricorn one.

Ampak šlo je za fake pristanek na Marsu, v tem filmu.

Je bil pa dobra inspiracija za nekatere.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Alec999 ::

Za prejsne nacrte na Mars se spovnem da je blo mislen cca. 6 mescev potovati do Mars pa pol 1 let bit gor pa pol spet 6 mescev nazaj. A kdo ve kako je zdej s tem k nj bi 2 meseca potvali .. kok cajta bojo gor .. pa kaj use bojo mel na razpolago... torej kok cajta bo celotna misija trajala?

lp,
Alec999

DarkSite ::

Mislim, da so oz. bodo skrajšali misijo iz 3 na 1 leto.

Prometheus power

The march to Mars by humans becomes ever more achievable given the Prometheus effort. And that`s welcome news to Robert Zubrin, President of the Mars Society in Indian Hills, Colorado.

"The decision by NASA to revive its nuclear rocket development program is a tremendously positive step. It will greatly enhance the prospects for human exploration and settlement of the Solar System," he told SPACE.com .

Using nuclear thermal rockets, the payload delivered from low Earth orbit to the Moon or Mars can be doubled, Zubrin said. That cuts in half the launch costs associated with lunar or Mars exploration programs. Nuclear power reactors are essential for Mars base surface power. Duties performed include powering life support hardware, ultra-high data rate communications, and making on-the-spot propellants, he said.

"Administrator O`Keefe`s decision to develop space nuclear power is a wise move that will save billions of dollars and greatly expand our space capabilities," Zubrin said.

"The name `Project Prometheus` is well taken. Prometheus gave fire to man, giving us the power needed to create civilization on Earth. NASA`s Project Prometheus will give us the power we need to extend human civilization to the heavens," Zubrin said.

:\

Tito ::

Poslano: 20.01.2003 12:15:40 | odgovori | na začetek
Pravim zelo cool.

Razlogi so politični, za začetek projekta. Who's in charge?. Nič hudega.

Ko so Američani pristali na Luni, je Mao prepovedal objavo te novice na Kitajskem. Kitajci leta niso vedeli nič. Ker bi si morda rekli - jebeš tale komunizem, imperialisti so že na Mesecu!

Nuklearne rakete bi pomenile pa več, kot samo izlet do Marsa in nazaj. Pomenile bi začetek vesoljskega inženiringa.

Naslednja stopnja v dominaciji Amerike in "satelitskih" držav.

Zato pričakujem, da bodo nasprotovanja. Po moje so bodo Zeleni spomnli, da je nedopustno onesnaževati Vesolje z jedrsko energijo. Da smo že na Zemlji dovolj onesnažili .. yada yada yada.

Hehehe ...



Res je da so politični, ker dobivajo novo konkurenco!

Na Kitajskem je vesolski program močno napredoval in imajo projekte v katerih bodo do leta 2010 - 15 naredili vesolsko ploščad v orbiti, prav tako kot jo želi zahod...
Potem so se odločili iti na luno in tam zgraditi raziskovalni center...

Thomas ::

Zahod + Rusija svojo ploščad že imajo. Samo po moje ni vredna toliko, kolikor je stroškov z njo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tito ::

Tist kr je zdej je par modulov in glih tolk da je na njej mogoče živet... To pa je vse!!! Drgač pa jo bodo gradili vsaj do leta 2015.

keber ::

Nekateri malo pretiravate z datumi človeške odprave na Mars. Preberite si malo naslednji članek (ja saj vem, da je dolg, vendar veliko pove o bodočih odpravah na vsemogoče svetove našega Osončja)

tukaj

(na kratko, zaradi projekta Prometheus verjetno še vedno ne bo človeške odprave na Mars pred 2020. Novinar LA Times-a je zadevo malo preveč potenciral)

keber ::

--> Jezus kristus
Leta 2015 bo verjetno trenutno postajo ISS zaradi starosti lepo poslati (najbrž kar kompletno) v Pacifik, tam kjer sedaj med ribami počiva Mir. Postaja bo do takrat najbrž že precej stara in iztrošena -> treba bo zgraditi novo, mogoče (upam) tudi s kitajsko pomočjo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keber ()

Tarzan ::

Je pa tudi res, da se razvijajo nove tehnologije in ostalo z vedno večjo hitrostjo. Pomoje to tud ni zanemarljiva zadeva.

Tarzan ::

Keber, kokr jest vem je IIS grajena na način, ki omogoča brezproblemsko (:D kakšna beseda) nadgradnjo. En modul odklopjo, nataknejo novga, modeernega in je stvar gotova :P

Thomas ::

Če ne morejo narest centrifugalne postaje, pol tud tale nima dost smisla. IMO.

Kakšna O'Niell-Clarkeova Rama bi še bla. Tole je pa žalost.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tarzan ::

Se strinjam, mogl bi centrifugo narest, da bi se lahko kulturno gibal, ne pa da frčijo okol, pa kokakolo polivajo>:D .

keber ::

--> Tarzan
Res je velja za NADGRADNJO. Če bodo pa šli v k... osrednji moduli, bo pa zadevo malo težje zamenjati. Ni to isto kot pri računalnikih (Trident ven, Radeon noter...).
Je pa princip gradnje ISS skoraj identičen gradnji Mira. Tudi tam so na osrednje jedro samo dodajali module. Vendar so morali nato komplet poslati med ribe, ker so bili stariejši moduli preveč iztrošeni (ne samo slabi računalniki, tudi radiacija in posledično stanje celotnega modula vpliva na celotno postajo). Osrednji del je bil star 15 let, najmlajši modul (mislim da Priroda) pa le pet let. Čeprav bi mogoče lahko zamenjali osrednji del in še nekaj starejših modulov, to niso storili ampak Mir --> {ribe}. Zamenjave starejših modulov niso predlagali niti najbolj trdi zagovorniki "Mira med zvezdami", kar pomeni, da zadeva pač ni preprosto izvedljiva. Saj res, kdo pa bo skupaj in hkrati narazen držal module pa sončne celice, če jih ločiš od osrednjih? Moduli imajo maso vsak po 5-12 ton, kar ni tako malo kljub breztežnosti v orbiti. In kaj narediš z drevesom, ki ima lepe in košate veje, drevo pa je bolj trhlo? "žiga-žaga poje žaga", nato pa posadiš novo drevo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Orion Flight Test - danes 13.05

Oddelek: Znanost in tehnologija
3410051 (9043) PrimozR
»

Do leta 2017 komercialno potovanje do Meseca

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4912223 (10413) offline
»

Do leta 2020 ljudje na Marsu?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
355487 (3046) nekikr

lažni posnetki pristanka na luni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18418185 (13905) Barakuda1

Več podobnih tem