» »

Snemanje DVB-T, DVB-C in IPTV

Snemanje DVB-T, DVB-C in IPTV

bauci ::

V analogni dobi sem lahko z HD snemalnikom posnel vse priljubljene oddaje in jih preko DVD arhiviral na računalnik oz. zunanji disk. Sedaj v digitalni dobi pa iščem snemalnik, ki bi omogočal snemanje DVB-T, DVB-C in IPTV signala, pa najdem ničesar. Rad bi imel samostojno napravo in ne računalnik!!!! Na testiranju sem imel že dve zadevi pa se nista obnesli, saj sta zaznavali samo DVB-T, pa še to samo pol programov, kot jih zaznava moj TV in ko sem posnel 40 minut programa, je bila velikost datoteke več kot 8 GB, kar je v primerjavi s klasičnem HD snemalnikom vsaj 3x večja datoteka (kvaliteta snemanja se ni mogla sprememniti).
Ali kaj takega kot bi rad sploh obstaja?
Prosim za vaša mnenja in pomoč!

bauci ::

A res nihče ne ve povedati nič o tej temi?
Izgleda, da moram v tem forumu pisati o tem kako kolesariti, ko je mraz oz. ko je vroče, da bom dobil kakšen odgovor :).

tintorel ::

Verjetno je problem, ker ne maraš računalnika.

Poskusi tukaj:
http://forum.sibila.si/viewforum.php?f=...
in
http://www.linux-sprejemniki.info/
in
http://www.google.com

bauci ::

Hvala za odgovor.
Računalnik uporabljam in ga imam rad :) ampak za snemanje TV oddaj v dnevni sobi bi rad imel nekaj podobnega starim HD snemalnikom in ne računalnik. Žal Google ne pomaga in kot sem med tem izvedel od naših ponudnikov podobnih naprav, naprava ki bi omogočala snemanje vseh treh razlčnih digitalnih signalov ne obstaja. Hardversko so te naprave to sposobne ampak programsko pa to še ne (ali pa proizvajalci nočejo, da bi bile).

refosk ::

Naredi si HTPC, za tuner pa obstajajo tako pci kot usb kartice ki podpirajo vse formate.

astras ::

bauci take na prave na zalost se niso naredili
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Kron ::

Še najbližja zadeva bi bil Dreambox 8000HD.

Monitor:
V Monitorjevem laboratoriju smo novi sprejemnik Dreambox 8000 že začeli temeljito preizkušati (hkrati pa tudi njegovega manjšega brata Dreambox 800, katerega distribucija se je začela pred nekaj meseci). Prvi vtisi so zelo obetavni. Z večjim modelom smo razen satelitske televizije DVB-S v visoki ločljivost brez težav sprejemali tudi digitalno kabelsko televizijo DVB-C (tako prek kabelskega omrežja kot tudi prek "brezžičnega kabla" z oddajnika na Krimu!) kot tudi digitalno prizemeljsko televizijo DVB-T (z oddajnikov na Krimu oziroma Ljubljanskem gradu). Tudi priključitev na internet in spremljanje "internetne televizije" na računalniku na neki drugi lokaciji je takoj delovala.


Kar se tiče pa pravega ip-tv se ba baje nekaj razvija za tega.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

misek ::

Ali pa cenejši Sunray SR4 s trojnim tunerjem. Ne vem pa kako je z IPTV.
link1
link2

Morda tudi kakšen VU+ model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435945 (75473) zavajon
»

DVB-T mpeg/4 snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
458043 (4868) stefp
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956558 (33270) Alexius Heristalski
»

Kaj kupiti za snemanje nadaljevank na pop tv

Oddelek: Kaj kupiti
316490 (5648) Spajky
»

Kaj je DVB-T TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
497328 (5155) Tody

Več podobnih tem