» »

SLK 800 Killer project started :)

SLK 800 Killer project started :)

1
2
»

Klemenn ::

morphling: mam trenutno v7+ na 1800+ default..misliš da bi bil tvoj cooler boljšI?:\

morphling1 ::

Pojma nimam doma nimam nobenega drugega air coolerja za primerjat. Sicer pa kot sem rekel zadeva še ni končana, ko bo bom ali jaz ali pa kdo drug naredil primerjavo z popularnimi coolerji.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SleepLess ::

MorphlingYOU ARE THE MAN:D

Dami ::

morphling1, spremeni naslov teme:D
SLK-900
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

smilyxx ::

morphling lohk se zmeniva pa ti jst posodim SLK 800. Če hočeš da mal pogledamo kolk je to res dobro.

Lp
Save water.
drink beer.

morphling1 ::

Se bova zmenila, ko ga bom končal. Pa zdaj bom naredil verjetno še nekaj na podoben način kot SLK se pravi rebra prilotana v bazo. Potem pa mogoče test hladilnikov, ker ga že dolgo ni bilo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

smilyxx ::

JA to bi blo kul.

Lp
Save water.
drink beer.

Fury ::

v7+ z zalmanom 80mm quiet rox :)

TESKAn ::

Morphling1 si že pomislil, da bi naredil bazo z zarezami, potem bi jo segrel na eno lepo temperaturo in vstavil noter rebra? Zaradi segrevanja bi se zareze razširile, daš noter rebra, ki ravno še pašejo, ko se zadeva shladi, se baza skrči in imaš po moje boljši stik, kot če bi zadevo lotal...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

the_unborn ::

na stedilniku?:D

morphling1 ::

TESKAn na isti valovni dolžini sva, ne da sem samo razmišljal, ampak bom verjetno tudi izvedel. Samo dobiti moram nekoga ki bi mi naštancal rebra iz 0.8mm debele bakrene pločevine. Potem jaz naredim dno z zarezami, ampak tesnega ujema ne morem doma narediti, saj bi moral delati z zelo ozko toleranco. Tako da bom na en način lotal. Bodo pa rebra in zareze vseeno zelo natančne mogoče bom čez bazo zvrtal luknjo za vijak da bom vse skupaj zategnil potem pa še prelotal z po možnosti srebrom ali na nečem na osnovi srebra.
Tako sem si pa zamislil :
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blup ::

Morphling1: a si se že mal naveliču vodnega hlajenja?!? :\ :D

Blup
:\

morphling1 ::

Ne ne, vodno je še vedno kapo di banda. Samo za enkrat imam desing v katerega sem prepričan da je eden najbolj učinkovitih. In zato se malo špilam z novimi izzvivi ;)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blup ::

Morphling1: sej prou....

Dej mi sam neki razlož... kaj je tista zadeva z belo črto na stranskem risu (5kotnik) .... k tlorisa pa itak ne štekam :8) ... mogoče pa ga, sam pol je mal premal narisan, če je tko kt si jst predstavlam? :\

p.s. a kdo pozna koga k bi pocen naredu eno ploščo iz Al in vanjo neki lukn?

Blup
:\

morphling1 ::

Tisto je bakrena baza ki bo imela zareze, v katere bom vstavil bakrena rebra.
Kaj imaš v mislih glede Al plošče, mogoče lahko pomagam.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blup ::

NAredu bi si ploščo na katero bi pol dau razne zadevce (LCD, LCD termometre, LEDice, potenciometre, stikala, priključke...) ... ta plošča bi pa pol pršla na sprednjo stran ohišja ki bi ga naredu...

Za enkrat sm dubu ponudbo za črno eloksirano Al ploščo in izdelavo programa za 4.100 SIT ... kar pa nism zihr al je z davkom al brez... no skratka... se mi zdi kr mal velik za ploščo velikosti cca 350x160 ... če mogoče veš za kkšno cenejšo varianto (da nau lih plošča najdražji element
:D )

p.s. kaj je pa pol na levi strani narisano? :8) :8)
Blup
:\

morphling1 ::

Maš kakšno risbo te ploščice ?
Tisto na levi strani je tloris baznega dela z zarezami in pritrdilnimi luknjami
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blup ::

Mam risbo... ampak gre tkole...

dobim mail iz ene firme, da slike ne morjo odpret (narisu sm v ACADu po tem k sm jih vprašu če lohka v ACADu!!! ;(( ) ... OK rečem... bom naredu JPG iz tega k nimam faxa (ISDN ;(( ) ... pol se pa spomnm oz vidm, da sm HDD kjer je blo to (pa še risbe za ohišje) gor formatiru :( ... OK pravm... ni panike.. sej mam na papirju... bom poskeniru... -> could not open TWAIN source bla bla bla ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( :( 8-O :\ ;( ;((

... skratka... mam sliko :D :D :D ... bom se jutr mal poigrou s skenerjem pa jo objavm...

p.s. Morphling1: zdej pa, da ti še mal zatežim :D ... če je tist res tloris in je od zgoraj... zakaj je pol prečna črta- na sredini - tm kjer morajo bit rebra in ne na stranskem delu (vrh trikotnika) :\

Blup
:\

morphling1 ::

Misliš uno črto ki gre prečno po sredini, ja to je vrh petkotnega profila ki ga vidiš desno
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blup ::

OK, štekam... ti mislš rebra čez celo dolžino 3kotnika not porint + mali del tistga kar je pod 3kotnikom... oz baza bo v obliki 5kotnika...

sam kje je pa pol na stranskem risu narisan tist del, ki ima lknje za pritrditev na MB?

Blup
:\

morphling1 ::

Ga ni, ker je desno narisan v bistvu prerez, tam kjer vidiš na levi sliki rdečo črto :)
Sicer bi se moral vidit zadnji del. Samo to je samo skica da si malo bolje prestavljam, ni teh. dovršena rizba, to imam v glavi :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blup ::

Sej naslednje vprašanje bi blo ka je tista rdeča črta :D ... očitno mal drgač to označuješ k jst.... sam se mi še zdej zdi, da bi mogl bit neki narisan.... sej to zadevo maš spredaj in zadaj... če spredaj odrežeš, še vedno ostane zadaj?!? :\

Blup
:\

p.s. pi**a sm tečn :D

p.p.s. a pa maš kej izkušenj z Al.. kakšna se ti zdi cena? a poznaš koga al kak bi lohka pomagu? Bom jutr gor slike ruknu... vela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

maksimvs ::

Ja s srebrovim hard lotom se to lohk zalota. Vso srečo.

morphling1 ::

Hehe Blup te pa vsaka malenkost zanima, tista črta je pomožna za sredino ko sem risal zareze, ker ne pridejo točno skupaj na tisti meri, zato bom rezal iz vsake smeri pa proti sredini. Še enkrat to ni tehnična risba, ampak samo skica z pravilnimi merami za predstavo.
Tista cena je ugodna za tak kos pa če ti anodizira in napiše program, take unikat zadeve so lahko dosti dražje. Drugače pa Mali s.p dela z aluminijem, tudi cnc štanco ima in tako ploščo ki jo rabiš bi ti hitro naredil. Jaz bom šel tudi do njega če mi lahko rebra take oblike naštanca iz bakrene pločevine (Upam)
maksimvs, to sem imel v mislih.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blup ::

Pol sm meu prou.... neki manjka oz ni narisano >:D :D

Sej to mi je Mali ceno povedu... pol pravš, da je on OK ... velja, bom pa pr nemu kupu...

OK... no, saj doukcajt ni blo k sva mela tako divjo debato :D :D

p.s. zakaj pa nebi rezu iz sredine na vn... tko bi meu bl na gosto rebra na sredini... k če boš šou od zunaj ti bo lih en rebr zmanku direkt na sredini?!? (pač... še ena "bedna" pripomba :D )

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

morphling1 ::

Mali je zelo OK.
Način od roba proti sredini, je zaradi načina vpenjanja, razlika v sredini bo par desetink mm kjer ne bo rebra tako da ne bo ravno vplivalo.
Še kako tečno vprašanje :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blup ::

Hmmm... tečno vprašanje... teh mam zmeri pouhn... jih bom raj v nove poste napisu, da bom še druge matru... al pa tut ne... k itak noben pol ne da pametnga odgovora na njih :D

OK, then Mali it is... bo pa pač plošča najdražji del 8-O :D ... jebat ga... pač še en od nepričakovanih stroškov... upam da zadnji :(

Blup
:\

Blup ::

OK, nej ti bo k si tok izivu s temi vprašanji.. kok mislš da bo vploval tistih par desetink mm na temperaturo? pa dej mal utemelji razlago!!! :D :D :D

Blup
:\

... a je lohka š bl tečn :)

p.s. da ne boš šou res slučajno odgovarjat na to! :D

Fury ::

se posebi hudo zgleda tista trikotne ideja k bo res hud adut tegale.. ker bo ful lepo pihal cez.. ne bo tko kot pr vecini da zrak na 90°kot naleti

morphling1 ::

Točno to, tisto bo delalo veliko razliko pri lepem prehodu zraka tako da ga ne bo bremzalo preveč.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Bibi ::

Ok to je vse lepo in prav. Kaj pa sploh pricakujes od zracnega hlajenja?Cez vodno ga sigurno ni.. :)

Klemenn ::

manj nevarno je ! oa če to pomeni 2-3 stopinje manj..pa par mhz manj..:\

Keyser Soze ::

Morphling, kje si kupil te fitinge, oz v kateri trgovini?




P.S.: A si vrtalnik dobil pri nas ali kje v tujini? Pa kakšen je kaj strošek, če ni skrivnost? :\


Kaj pa vodno hlajenje na osnovi obstoječega hladilnika. Recimo Vulcano7+ predelaš na vodno hlajenje. Je že kdo probal??

njok ::

Jebediah: bi rekel, da prej odpove ventilator kot pumpa, vodni bloki so ponavadi bolje pritrjeni na socket kot zracni hladilniki, razlike pa veliko večje od 2 do 3 stopinj.

Klemenn ::

ja..če ti vent odpove..majo te novejše plate itak overheat protection..pa se ugasnejo ko je prevroče..če pa recimo pri vodnem kaka spojka popusti..pa tut ugasne vse skupi >:D

njok ::

Overheat protection bi verjetno delal tudi pri crknjeni crpalki, ne da? :)


V sistem se ponavidi daje destilirano vodo.

Fury ::

realno lahko pricakujes da bo voda v sistemu prav lepo prevajala el. tok :)

ferdo ::

morphling1: misliš da je zadeva v enem kosu boljša, imaš prau, vendar......

ZALMANova sestavljanka je veliko cenejša v izdelavi, in v primerjavi z tvojo, je lahko VELOKO serijski proizvod z tako dobrimi lastnostmi, veliko bolj ugodnejši za nakup kot tvoj.

Je pa ras, da v tako HOBI zadevo vložiš VEČ truda in PAMETI in rata BOLJŠA zadeva kot ZALMAN SESTAVLJANKA.

PS: za kej takega kot delaš ti, rabiš CAJT,DNAR,VESELJE,ORODJE in še marsikaj in tebi tega nebo nikoli zmanjkalo. Meni se že pri orodju zatakne:), zato sm si pa ZALMAN SESTAVLJANKO kupu.

.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

njok ::

Fury: potem imam pa sreco. Bom v prihodnje bolj pazljiv. :D :D

morphling1 ::

Hehe, objemka ne more popustit nikoli in tudi nobena druga stvar ne more kar sama od sebe popustit, privič je cev nataknjena na ali hitro spojko (MatrixMPI dobil v Prit Hidravlika - industrijska cona vič za avtocesto) ali pa na smrekco že silikonska cev sama po sebi ne more spuščat tudi brez objem ker se jo že s silo gor porine, ko daš objemko povečaš varnost še za 100x, tako da to zdrži nekajkrat večje pritiske kot jih pa ustvari pumpa za vodo, če pa slučajno že na kakem preslabo izvedenem spoju kaj začne puščat je pa destilirana voda tudi tako slabo prevodna da ni skoraj nobene nevarnosti da kaj skuriš. Je pa tako če sistem ne spušča po 5 dneh ne bo tudi po 5 letih. Če pumpa odpove (tudi še nisem slišal za ta primer, če je magnetno gnana 220V pumpa) pa imaš ti tudi overheating protection izklopi napajanje in je vse OK.
Ok back to air cooling :)
Hladilnik v enem kosu je seveda boljši samo kot si ugotovil je izdelava lahko ultra zaje****
Zato bom šel v drugo smer kot sestavljanka, s to razliko da to ne bo sranje (pardon my language) kot Zalman ampak čisto nekaj drugega. Zalman ima en ogromen kiks da vent piha kar tko prosto po Prešernu. Samo ker ima tako trapasto obliko se ne da narediti pametnega okvirja za usmerjanje zračnega toka. Moja sestavljanka bo pa narejena tako da bodo rebra s srebrnim lotom (našel nekoga, ki mi bo to naredil) pritrjena na bazo ki je tudi dosti debela da se toplota lepše razširja na rebra.
Aja še en odgovor Matrixu. V7 vodno hlajen ne bi bil preveč učinkovit, zrak in voda sta dva zelo različna medija ko gre za hlajenje. Dalo bi se ga predelati ampak končal bi blizu MK4, ampak potem pa imaš pretanka rebra.
Vrtalka ?? kakšna vrtalka
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Keyser Soze ::

Emco? A ni to "bormašina"? Al je rezkar.

Tisto na sliki na tvoji "nesojeni" spletni strani. A si kakšen kovinar, da imaš takšno orodje?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221134 (12264) Dr_M
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837672 (5932) DjTonic

Zakaj vodno hlajenje sploh bolše od zračnega?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
394026 (3192) morphling1
»

Moje mašinca...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
452967 (1905) lukslo
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517227 (12309) the_unborn

Več podobnih tem