» »

Moje mašinca...

Moje mašinca...

rap3r ::

Ker je že par postov ki kažejo vodno hlajenje in modifikacije svoje kište bom še jz svojo pokazu.



Slika škatle kjer se vidi lepo rezervoarček ki je za enkrat še uzuni in kateri bo zginu ker bom naredu zaprt sistem po tem ko bom radiator ugradiu v škatlo. Škatla najbrž usi veste kera je blok je morphlingov cevi pa silikonske.



Evo še mal od bliži zadni vent vleče notr zravn je en ki piha na mosfete na katerih so hladilna rebra, na NBju je pa od socket 370 celija hladilnik sam se bl slabo vid...



Tole je slavni radiator od kadetta zadeva je spucana v nulo in je zaenkrat sam tko na polici dokler ga ne ugradim notr je pa isti radiator kukr ga ma bezerk v svoji temi.



Tuki se lepo vid hladilnik na NB, blok, ram, zvočno, grafično, tuner...


No pa še use skupi iz ptičje perspektive:D :D

ČE koga kar kol zanima nej upraša seveda bom pa veseu tud komentarjov in pripomb:8) :|
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)
  • spremenil: Predator ()

ali3n ::

Lepo - sploh hladilnik!! :D

Mal si kable še poštimej, pa bo bomba!
Sicer se men zdi tole z rezervoarjem dost nepraktično - bolj mi je všeč sistem s "t" členom in navpično cevjo... ampak, vsake oči majo svojga malarja.. :-)))
Drugač pa lepo.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ru7 ::

Zanimivo, le malo lepše bi bilo, če bi bilo vse v kištici (malo nerodno za okoli prenašat), vseeno zelo pohvalno!

rap3r ::

Hm a nista prebrala da načrtujem da bo use notr?:D

Slika škatle kjer se vidi lepo rezervoarček ki je za enkrat še uzuni in kateri bo zginu ker bom naredu zaprt sistem po tem ko bom radiator ugradiu v škatlo.

To sm napisu.
Drgač bom pa naredu tko da nebo rezervoarčka in t člen in kukr sm reku je to zaprt sistem. Glede kablov se pa ne bom ubadu dokler nebo use lepo zmontiran...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zoidberg ::

kolk je pa tele radiator kej velk (v cm)
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

rap3r ::

19*22*5 ~ prbližno!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

ru7 ::

Sorry, priznam, da sem tekst prebral komaj zatem, ko sem napisal post! Sem bil pač preveč impresioniran nad slikami :)

rap3r ::

:D
Sej ql sej sm lepo razložu a nism:8)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

sharp ::

Super stvarca mene pa zanimajo mal temperature??

rap3r ::

Hm temp je na Xp tbred B 1470@2363 (225*10,5) ram je na 2 2 3 3 temperatura pa nikol ne preseže 43 stopin s tem da je vcore na 2V
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

frenk ::

Ja sicer zlo ql sam se mi zdi ohišje mau mejhn.

....kuko že prauš da si radiator spucou?

rap3r ::

Zakaj tko mislš a je ohišje mejhn?
Glih v tako ohišje je iziv nametat use te stavri in vrjem da se da zloo lepo to narest...

Radiator je spucan z cilitom!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

zile ::

Sam neki ! Kaj maš un kabl na monitorju :D .A je slučajno IR sprejemnik ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

frenk ::

rap3r: Ja sj je midi tower uredu(LAN party in podobno) sam je bol big ker je use skupi bol prezračeno kot pa če je vse natlačeno in zrak nima proste poti. Za zanesljiv sistem more bit use dost hladno in ne le cpu.

rap3r ::

@frenk: vrjem da je use dosti hladno in da je moj sistem 100% zanesljiv pa klub temu da je v čiste meje potisnen. Če mene uprašaš je midi bolši če je dost prezračn ker rabjo venti mn zraka prenest vn oz tiza k ga pretočjo je res topu in ga ne za brezveze...
usak ma svoje mnenje...

@zile: mam dva IR sprejemnika, un na monitorju je za dalinca za TV-tuner ta drug se ga pa ne vid razn rumene debelejše žice na katero je prkloplen in služ za povezavo mojga PCja z GSMom. Why?:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Gejmer ::

Super maš to narejen.Pohvalno.Sam tisti kabli bi mogli bit mal zvezani. :)) Uglavnem hvala ker si mi pokazal kako v modrem mid tower chiftecu nabašeš vodno hlajenje(sej boš pokazu k bo vse not ane).Sam k jz bom mel še na grafični blok. :)


P.S. Tele morphlingovi bloki pa postajajo praktični.Kdo mu je napravu tako reklamo.Pizda mora met gnarja. :D
Nanda yo?

rap3r ::

Ja itak da bom pokazu k bo use notr...jaz bom dou še na NB blok v kratkem za grafično se mi zdi pa brezveze sam blok gor dajat k nepokrije ramov...bom vidu...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Zaenkrat te še ne bom pohvalil, ker je še veliko dela, da se to popedena :D :D ampak temelji so pa postavljeni.
Nekaj podobnega delam tudi sam v Antecu midi ohišju, ki po šolsko zrihtana kišta z vodnim in bom tud en članek o vsem spisal.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

:D
Sam sej si vidu mojo staro kišto...mogu bi vidt še moje staro hlajenje uno čist prvo, voda je bla taka k da bi jo iz greznce spelu cevi sm še shranu ti jih pokažem enkrat:D
Tko k ceu prepogneš se kr odlušč plast svinarije dol:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

frenk ::

rap3r: A maš ti 8rda+...če jo maš mi povej kolk maš kej placa med košarco za diskete pa plato. A ti bi diski prekrival ram banko če bi jih dau u košarco za disketnik. Jest sm lih zarad tega habavu big tower. Pa še tle je biu problem. Ta plata je prevelka:D. Al pa so ohišja premajhna:\.

rap3r ::

Mam sam je non + sam dobr sej je isti šit. Diski hm, ja bi mi prekrival če bi dou vent pred diske in pol njih notr ker pol so mal bol vn, če pa daš tko kukr disketno oz brez venta spredi pol ti pa nebi smel bit problema. Pa ti bi mogu vidt moje prejšnje ohišje ti povem primerjavo... da rama sploh nism mogu pol notr spravt tok je biu mejhn sm mogu najprej ram pol pa cd-rom notr dat drgač ni šlo je biu prov postopek:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

_Dejan_ ::

vse je dobr narejeno sam na radiatorju bi lahko naredu nastavek za vetilator.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

frenk ::

Ah sj loh z laksm gor prvežeš pa čist dobr drži.

rap3r ::

Mislm kokrat sm reku da morm še ugradit notr nemorm narest nastavka če še nism zmeru kako bo notr ugrajen:\

Drgač pa nima kam jit je pa res da je vent tko velik bol glasn če je direkt na radiator dobr je da je nekje 4-5cm placa umes.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Sneak preview, moje nove kište, moram naredit še en cpu blok, potem pa lahko končno vse skupaj sestavim




http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

To maš od corvette blok? Pa vidm da maš treto lukno za brezračevanje...tko sva takrt razmišlala ja in bom najbrž to foro udaru... kdo ti je pa naredu un za vente prtrdit? Bi lahk še men?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zoidberg ::

Morphling1 kje si dobil tak radiator. Ravno prave velikosti je. Jaz nebi rad delal lukenj v stranice. Bi se dalo zrihtat kakšnega?
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

morphling1 ::

Chevrolet Chavette je model avta, dobil sem ga iz US, enga mam še doma samo ga bom na enak način predelal za kolega. Ampak ne bom težil kolegu iz Amerike, da bi jih tu preprodajal, če bi jih sam zrihtal ne bi bilo problema, tako pa sorry.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

urg. tak radiator bi jest tut mel :)

frenk ::

Morphling1: zakva si pa topu zrk notr spelou?? A ni bol če ga maš nek uzun? Sploh pa zele polet. Pomoje da je usaka stopinja važna.:\

Drgač je pa pomoje tud kšn servis za corvete u slo(dobr u slo ne u AUT pa skor zih) tko da se da mjbi to tm nabaut, sam pa zih preveč stane.

Blup ::

A je važn od kerga avta je hladilnik? A ni to sam važn iz kakšnga materiala je?

Morphling1: kakšne ventilatorje maš pa to gor? A maš to 120 mm? A kej veš kje se da pocen pa tihe 120 mm dobit.... k vsi stanejo tm okol 5k ... pa ne vem, a se sam men to zdi velik al je res to velik ( glede na to da stane Zalman 92 1000 SIT) ...

A nastavke za ventilatorje si sam naredu?


Blup
:\

morphling1 ::

@Frenk, jaz hočem imeti čim nižjo temperaturo vode in to je možno samo če čim bolj hladen zrak spuščam čez radiator, to pa je zunanji. Če pa misliš da se zrak ki gre čez radiator v trenutku segreje se pa motiš, velja čisto enako kot za vodni blok ob tako velikem pretoku je delta T manjši, tako da je mogoče razlika maksimalno 1°C in s tem hladnim zrakom jaz naredim še prepih po ohišju nato pa zadaj ven.

Podobne radiatorje se najde na veliko ameriških avtomobilih, tako recimo v Nemčiji, ki je polna teh bi se to dalo hitro najti, cena pa sploh ni velika jaz sem dal za novega 25$

@Blup, avto ne igra vloge, važen je, da je bakren, samo je pa za iskanje lažje če veš za kateri avto gre.
Venti so 120mm srednje vrteči (2100@12V) Panaflo venti, ki jih bom imel še na fan mate vezane. Glede cen je pa nažalost tako da so venti s krogličnimi okrog 4-5k navadni pa okrog 2-3k, razlike v glasnosti ni, samo s krogličnimi bo vent dalj časa leo delal. Drugače dober vent z drsnimi ležaji bo tudi lepo laufal. Jaz mam na svoji trenutni mašini dva 120mm Jamicom venta, ki sem jih kupil v HTE in sta zelo dobra bila sta pa okrog 2600sit te priporočam, če jih še imajo. Nastavki so doma narejeni.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blup ::

Kak pa si naredu te nastavke? Si jih naredu iz enga kosa pa pol ukrivu in na enmu mestu pol skp da al kak? Kak si jih pa na hladilnik prtrdu?

A mogoče veš kok ma pretoka in hrupa tale Jamicom?

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

njok ::

morphling1: koliko se pozna na temperaturi vode ce mas enega ali dva ventilatorja na radiatorju? A naredi kaksno razliko cevka za odzracevanje na radiatorju ko je enkrat sistem ze odzracen?

We want more pics! :D

morphling1 ::

@Blup, narejeno bo iz kosov ter zlotano skupaj, na radiator je pa prilotano v štirih kotih ter potem tisto srebrno je aluminijast lepilni trak tako da je vse zatesnjeno.
Jamicoma, ki jih imam sam, sta kar tiha, sploh ker jih imam na fan matu.
@njok, tale radiator še ni laufal na obremenitvi, ker še nimam sistema sestavljenega, mislim pa da bo kar dober, dva venta zato ker bosta naredila dober pretok in jih bom lahko imel na min vrtljajih.
No more pics... not yet :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

smilyxx ::

morhpling1: Ejga ti maš Chiefteca big tower an? Kako si spravil preč tisti nosilec, kamor daš trdi disk. Tisti del k ga ne moraš sneti, ki je zakovičen na ohišje.

Lp
Save water.
drink beer.

njok ::

smilyxx: brute force? :D

rap3r ::

Uzameš en mejhn svedr in lepo netke prevrtaš!8-)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

njok :D
rap3r je vse povedal.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Trubadur ::

Chevrolet Chavette?8-O 8-O
A ta avto sploh obstaja?
Berite Thomasa!

morphling1 ::

Američani pravijo, da ja :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Trubadur ::

jst sm šu na chevrolet homepage pa ga ni
Berite Thomasa!

morphling1 ::

To naj bo bil že en star model, sem tud jaz iskal pa nisem našel nič o tem modelu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blup ::

Jst bi pa še neki vprašu... kam se bl splača td ventilator na hladilnik, če bi imeu sam enga... da piha skozi hladilnik al da vleče skozi hladilnik?

Blup
:\

morphling1 ::

Blup če je eden je bolje da piha v radiator.
Trubadur evo sem se zmotil v tretji črki je Chevette in ne Chavette. Tu pa lahko vidiš kako ta avto zgleda http://www.chevettes.com/ In ko zdaj to gledam in vidim da je gre za enak avto kot je angleški Vauxhall Chevette, oz nemški Opel Kadett :D Se pravi gre od vsega začetka za radiator, ki sem ga omenjal da ga probajte najti, samo da mora bit letnik od 86 in prej.
Pa še ena slikca



Opel Kadett city l. 76 z Chevette nosom ( Opli so imel malo drugačne)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

lukslo ::

jst sm pa uzel od Opel Corse letnik 81 (se mi zdi)
isti radiator sam mal večji. bo treba malo predelat kištico za ga not dat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569075 (37144) lufy
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221163 (12293) Dr_M
»

Še moje vodno (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
614940 (3344) Racko
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910200 (6069) gamer
»

sam bi naredil radiator ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142330 (1870) Karaya 52

Več podobnih tem