» »

Hlajenje GF4 Ti 4200 128

Hlajenje GF4 Ti 4200 128

1
2
»

T0RN4D0 ::

A vulcano paše gor? ker mislim, da običajno AMD hladilniki niso dost vlki spodi:\

jst si moram tud zdle v kratkem grafo porihtat, gre se mi pa sam za tišino... pa low cost mora bit zadeva:)


še razmišlam... bom povprašu strica, če ma kak oslužen hladilnik:\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DjTonic ::

A vulcano paše gor? ker mislim, da običajno AMD hladilniki niso dost vlki spodi

Kako, si sploh prišel, do takšnega spoznanja? To seveda ne drži. Mogoče sklepaš iz tega, da Athloni XP nimajo Heatspreadrerja. Sicer pa oglej si kak star cooler, še najboljše pa je kak home made bakreni ali pa kupiš kakšnega bakrenega.

T0RN4D0 ::

ja jst sem hotu iz mojga AMD box hladilnika 2200+ nardit, ki je sicer idealen za grafo, ker je precej nizek in ima cel ''podn'' iz 0.5 cm bakra, pol pa gosta alluminjasta rebra... sam je pa hudič žal cel 60mm, kar je malenkost premajhno za tist lukne tam okol, skozi one k so 4 pa ne grejo nobeni šrawfi primernih velikosti:| ;((

Zdej mam pa enga titana, sicer ne vem kak vlek js spodi ntančno, sam je tko, da je zgori 80mm, pol gre pa skupi in se bojim, da pride s5 na tistih esrečnih 6cm:'(

ja sj če je pa od AMdDjev tud dobr, pol pa mislim, da ne bi smel bit prevlkih problemov... če ne bo šlo drugač pa enga vulcanota, fino bakren, pa š en fajn ventilator zravn za 2k sit8-) (jst hočem še cenej skos pridet0:) )
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

LittleDevil ::

Kje pa bi dobil kakšen bakren hladilnik da bi pasal gor?

LP

mloncar ::

tornado boy.. ..zakaj nebi pasu od AMDja hladilnik pasu na grafično! bondu007 bom naredu hladilnik za njegovo ti4200 iz hladilnika k sm ga dobu zraven 2600 bartona!!! pa vse lepo paše!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

e-marko ::

Jaz pa imam Leadtek A280 le TD (to je tista z hladilnikom, ki objema kartico z obeh strani).
Zanima me, če se mi sploh splača odstraniti ta serijski hladilnik in na rame lepiti kakšna druga rebrca?
Trenutno deluje zadovoljivo pri 310/610MHz. Je pa vse skupaj vroče kot hudič...
S stranice pihlja en vent na karto, spredaj pa trije vlečejo zrak v kišto, zadaj pa trije izpihujejo (chieftek big).
Ima kdo to karto z tem hladilnikom in koliko jo je navil? Verjetno pa bom počasi tudi poskusil z volt-modom.

No, ja vsakršen nasvet bi bil dobrodošel.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

LittleDevil ::

e-marko kakšno pa imaš temperaturo?

Mene pa zanima če imaš na grafični vodni blok. Ali kaj pomaga če bi dal še na rame hladilna rebra?

LP

Zgodovina sprememb…

mloncar ::

evo moj nov hladilnik na ti4200

Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

TribesMan ::

Volcano 7+ anyone?

Heh, ghetto modifikacija vendar učinkovita.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

7+ BOM SAM na 9500pro dal,samo da ga bom skrajšal,da bo nizek

mloncar ::

na moji je vulcano 7+
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

e-marko ::

LitleDevil: Ne ni vodno, ampak original je takšen sendvič na kartici, ki objema gpu in tudi ram. Gor je pa potem en mali vent na tisti strani kjer je gpu. Temperature ne vem, ampak na dotik je navita zelo vroča. Vodno bi bilo fajn, ja ... Če kdo prodaja se naj javi!

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

mloncar ::

eddy :D :D
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

e-marko ::

Ja, za gpu... Kako pa naj hladim ramnike??

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Jok3r ::

Ramnike pa lahko hladis tako :)

e-marko ::

To je že vse lepo in prav (sem si ta rebrca že nagledal :)) ) ... Ampak malo dvomim kaj je boljše; tisto original veliko rebro ali ta mala rebrca. Malo bolj enakomerno se menda lahko razporedi toplota po tisti veliki površini? Je pa res, da so ta bakrena in morda zato bolj učinkovita. Ne vem no, bom videl... Najraje bi hladil z vodo vse skupaj.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

LittleDevil ::

Z vodnim boš lahko hladil le grafični procesor. Na rame pa lahko nalimaš hladilna rebra.

LP

TribesMan ::

e-marko:

Tale rebrca delajo čudeže. Na RAMu of FX5900 kartice se komajda segrejejo... res top performance... in to brez kakršnihkoli ventilatorjev, čist pasivno. Jest sem jih pri sebi narezal in nalimal na mosfete na matični plošči... svoje delo opravljajo odlično. Hladno priporočam!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

e-marko ::

LitleDevil: ja vem, da bom z vodnim hladil le procesor. Zato pa vsa ta pisarija...:))

TribesMan: No, eno takšno vzpodbudo sem rabil! Ko naslednjič naročam pri burkiju, bom ziher še to naročil zraven in bom videl kako se obnese.
Sedaj pa nabaviti še blok za gpu...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

frenk ::

jest vam lahko zdele zaupam da mi tega ni uspelo spravt na ti4200...sem pa na ram spravil tiste revoltece(nekaj linkov višje) in so komajda mlačni...ampak pomoje je tukaj problem v slabi prevodnosti tistega priloženega lepila...na gpu-ju mam pa zdej za silo p4 box cooler pa se greje k svina...dejte mi povedat katero bakreno pošast bi se splačal gor spravt>:D...čimvečjo seveda:)

morphling1 ::

Tudi TT SBoosta se da spravit na GF4, samo malo ga je treba predelat, če si pripravljen zgubit garancijo na rebra mi ga prinesi pa ti ga pofrezam na pravih mestih da bo šel gor.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

e-marko ::

Nič ne bo z voltmodom! Na tej butasti karti od Leadteka sploh ni čipa za nastavljanje napetosti. Sem si že pripravil material in izprintan vodič...

Ali je možno kako drugače napraviti voltmod na takšni karti? Winfast Gf4 Ti4200 128MB AGP8X.

Edina modifikacija, ki sem jo sedaj napravil je to, da sem namazal procesor in rame z AS5.
Prepričan sem bil tudi da so rami 3,6ns. Jok, so 4ns (samsung).
Fak, sem jezen...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Dr_M ::

e-marko nic sekirat :))

tole je pravo zate. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

morphling1: zelooo težko bi tole gor spravu...da bi samo zvrtal luknje in vrezal navoje se ne da, ker je prevelik in bi pokril tudi ram...to pa ni sprejemljivo, ker mislm ram tud pohladit...sem že razmišlal da bi ga dal čez GPU in dva RAM čipa ampak je na različnih višinah RAM in GPU...no ja sej zdej je siluro skor crknu, leadtek se pa pomoje bol švoh navija...pomoje ne bom nč modal...čez kšn mesc bo treba menat grafiko:\...btw, tole je silent boost za A64 in je od navadnega večji za kakšen cm

e-marko ::

Dr_M: Ej, super! Hvala. Zopet žarek upanja...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

LittleDevil ::

Kot vidim bo treba dat na naše grafične vodno, drugače ne bomo nikamor prišli. :))

mloncar ::

se strinjam.. ..imam v planu gat na mojo ti4200 vodni blok in to bo vrejtno od eddyja EK-WW!

mal bom še počaku, de vidm kak bo zgledu tanou blok od morphlinga1 za njegovga radeona!!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

LittleDevil ::

morphling kdaj pa bo vodni blok za radeone? :\

LP

morphling1 ::

Relativno kmalu :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

LittleDevil ::

Ali bo ta vodni blok samo za redeone ali bo tudi za GeForce?

LP

LittleDevil ::

Pred nekaj časa sem si na moji GF4 uredil malo boljše hlajenje od originalnega coolerja.
Sedaj pa me zanima če bi veliko pridobil da bi dal vodno hlajenje gor, na rame pa ena hladilna rebra? Pa še za volt-mod me zanima če se veliko pozna pri navijanju?

LP

DjTonic ::

HM, se ti sedaj grafična fajn greje? Če se ti te lahko tudi to ovira, saj je vsaka nižja temperatura dobrodošla. Glede voltmoda, pa malo premisli, saj lahko uničiš grafikuljo, pozna pa se kr opazno ja. Seveda clocki naraščajo z višanjem voltaže, a tu zopet ne gre pretiravati.

LittleDevil ::

Ne vem koliko se mi greje, ker tudi preveriti ne morem. Opažam pa da bi lahko jedro skoraj več navil kot rame. Ali bi se dosti poznalo s temi hladilnimi rebri.

Ali kdo ve kje bi se še dalo dobil rebra razen v cool-pc?

LP

DjTonic ::

Če ne gre drugače preveri na primitivnejši način in sicer tako, da se s prsti dotakneš hladilnih reber. Po nekaj sekundnem držanju te ne sme nič spečt :D. Glede ram sinkov pa obstaja opcija, da si jih narediš kar sam iz kakšnega starega CPU coolerja.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Innovision GeForce TI4200 GPU ventilator!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191420 (1244) neoto
»

Problem z Volt modom na GF4 TI4200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1046620 (5128) _Dejan_
»

S čim hladite vaše mlinčke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291508 (1012) Trubadur
»

VGA cooler

Oddelek: Kaj kupiti
191257 (1016) Vikking
»

kako hladiti R9700

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231305 (1090) MrX

Več podobnih tem