» »

zakaj moramo kljub tehnološkemu napredku delati vedno več

zakaj moramo kljub tehnološkemu napredku delati vedno več

«
1
2

gendale ::

vse potrebne dobrine/storitve, bi lahko proizvedli, če bi delali nekje max 20h na teden

zakaj se torej od zaposlenih pričakuje 40h+ dela na teden

kje je potem fora tehnološkega napredka
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jype ::

Halo?

Delamo vedno manj.

Lonsarg ::

jype je izjavil:

Halo?

Delamo vedno manj.


Naredimo vedno manj, šiht je pa isto dolg že dolga leta.

Torej grozno neoptimalno razporeditev/organizacijo dela imamo trenutno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gendale ::

jype je izjavil:

Halo?

Delamo vedno manj.

zakaj pol v večini služb pričakujejo da boš tam celo še več kot 8h na dan

če rečeš da bi delal samo 4h na dan (seveda za manjšo plačo) te pa gledajo kot največjega lenuha

pa seveda ne govorim o primerih ko si vrhunski strokovnjak za neko področje, takrat lahko itak delaš kar hočeš
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

solatko ::

Dela se zato več, ker bi radi delodajalci ob slabi organizaciji dela, naredili čim več izdelkov z nizko dodano vrednostjo, za to pa uporabili čim manj slabo plačanih delavcev, da bi ob takem proizvodu imeli vsaj nekaj profita. To je rezultat nesposobnih podjetnikov.

Redko katera firma (tudi v svetu) bi vložila denar v organizacijo in optimizacijo dela, raje nastavijo nekaj nesposobnih šefov, ki večino delajo zmedo in nezadovoljstvo med zaposlenimi. Preseneti jih vsak dan dopusta, vsaka bolniška in vsako malo večje časovno določeno naročilo.
V organizacijo dela so pripravljeni vlagati približno toliko, kot v tehnološke inovacije in razvoj firme. Važen je trenutni profit in jamranje, da hočejo delavci vedno več, če prav je firma na robu ali pod konkurenčnosti.

Sposobne kadre, ki bi radi izboljšali stanje, se po navadi gleda postrani, saj jim je največkrat napoto kader, ki je v firmo prišel po družinskih ali političnih poteh, ni pa od njega nikakršne koristi.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

Kot gre men na živce, da kot zaposleni vidiš kje bi se dalo stvari izboljšat za obe strani (torej da bi firma služila več, meni pa bi bilo delo lažje), jim to večkrat predlagaš pa jim še vedno mlahavo plapola v vetru. Pol pa se vprašaš kaj je interes firme, če jih take stvari ne zanimajo. Oz jim je izpod časti poslušat enga "običnega" delavca, ki očitno ve preveč za svoj pay grade pa se raje naredijo neumne in te ignorirajo češ, da ne boš odkril še česa drugega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceIceBaby ::

kje je potem fora tehnološkega napredka


Fora je v tem, da za isti rezultat lahko delaš veliko manj. Nekateri delajo vedno več zato, ker hočejo eksponentno rast svojega standarda. Drugi delajo vedno več, ker jim nekdo že celo življenje v možgane vceplja mentaliteto, da je važna količina dela, ne pa končni rezultat.

Jaz že par let delam po 5, max. 10 ur na teden. Trenutno dostopna tehnologija mi omogoča precej lagodno življenje s takšnim obsegom dela. V "tehnologijo" štejem tudi sodobne načine organizacije, poslovne modele itd.

Naredimo vedno manj, šiht je pa isto dolg že dolga leta.


Produktivnost strmo narašča. Tudi življenjski standard v zadnjih desetletjih zelo strmo raste.

Berserker ::

Smešno mi je blo v eni firmi, kjer se je delalo na normo (kvantiteta pred kvaliteto) in slučajno da je nisi dosegel, potem je šlo vse narobe, kao. Po novem letu so životarili, ker ni bilo naročil, skladišča pa prepolna. V podjetju v katerem delam zdaj preko študenta pa delamo nadure, praznike, vikende samo zaradi šefove nesposobnosti.

mojsterleo ::

RejZoR je izjavil:

Kot gre men na živce, da kot zaposleni vidiš kje bi se dalo stvari izboljšat za obe strani (torej da bi firma služila več, meni pa bi bilo delo lažje), jim to večkrat predlagaš pa jim še vedno mlahavo plapola v vetru. Pol pa se vprašaš kaj je interes firme, če jih take stvari ne zanimajo. Oz jim je izpod časti poslušat enga "običnega" delavca, ki očitno ve preveč za svoj pay grade pa se raje naredijo neumne in te ignorirajo češ, da ne boš odkril še česa drugega...

bols da jim ne dajes prevec predlogov da se te ne bodo znebil =p
marsikje se posebno v javni upravi velja stroga.hierarhija kaj kdo dela. predlogi in napredno razmisljanje niso zazeljeni in se smatrajo kot
nevarni.

solatko ::

Osebno sem 30 let delal efektivno 4-i ure na dan, da sem naredil svoje delo, štiri ure pa sem porabil za osebna izpopolnjevanja. Ob negodovanju šefov, sem predlagal, da moje delo opravlja nekdo drug, pa v 12-ih urah, ni uspel narediti predvidenega, potem sem imel mir.
Izboljšave sem nehal omenjati kmalu po začetku profesionalne kariere, ker sem dobil odgovor, da je interes čim več zaposlenih (skladno s tem tudi veliko nepotrebnih v administraciji), ter naj neham bezati v področja, ki niso moj problem.
Sem se pač prilagodil in izkoristil kompletno nesposobnost organizatorjev dela - šefov.
Nadur v življenju nisem delal, ker sem imel moje delo vedno narejeno v določenem roku.
Delo krepa človeka

Relanium ::

RejZoR je izjavil:

Kot gre men na živce, da kot zaposleni vidiš kje bi se dalo stvari izboljšat za obe strani (torej da bi firma služila več, meni pa bi bilo delo lažje), jim to večkrat predlagaš pa jim še vedno mlahavo plapola v vetru. Pol pa se vprašaš kaj je interes firme, če jih take stvari ne zanimajo. Oz jim je izpod časti poslušat enga "običnega" delavca, ki očitno ve preveč za svoj pay grade pa se raje naredijo neumne in te ignorirajo češ, da ne boš odkril še česa drugega...

Podpis pod tole.
Ena stvar je škrtanje tudi pri inovacijah in razvoju,
druga stvar je pa preveč ponosni in arogantni nadrejeni ter zabijanje podrejenih.
Dobra kombinacija za propad firme, če je mera obojega prevelika.

korenje3 ::

gendale je izjavil:

vse potrebne dobrine/storitve, bi lahko proizvedli, če bi delali nekje max 20h na teden

zakaj se torej od zaposlenih pričakuje 40h+ dela na teden

kje je potem fora tehnološkega napredka


manj je zaposlenih, delaš isto časa.

IceIceBaby ::

Ena stvar je škrtanje tudi pri inovacijah in razvoju,
druga stvar je pa preveč ponosni in arogantni nadrejeni ter zabijanje podrejenih.


Ena stvar je tudi ta, da zaposleni pogosto nimajo "big picture" pregleda in si veliko stvari predstavljajo precej bolj enostavno, kot so v resnici.

"Več denarja za razvoj" se sliši super. Ampak je treba ta denar od nekje vzeti.

Če imaš res kaj pametnega za povedati greš do šefa. Če on ne posluša greš naprej po lestvici, dokler ne prideš do nekoga, ki dejansko nekaj naredi. Če te noben ne posluša je velika verjetnost, da tvoje ideje mogoče niso tako super duper, kot se tebi zdi.

gendale ::

>Jaz že par let delam po 5, max. 10 ur na teden. Trenutno dostopna tehnologija mi omogoča precej lagodno življenje s takšnim obsegom dela. V "tehnologijo" štejem tudi sodobne načine organizacije, poslovne modele itd.
ampak ti si (kot sem uspel razbrat iz tvojih postov) podjetnik, ne pa povprečen človek

to nekako ne šteje

korenje3 je izjavil:

gendale je izjavil:

vse potrebne dobrine/storitve, bi lahko proizvedli, če bi delali nekje max 20h na teden

zakaj se torej od zaposlenih pričakuje 40h+ dela na teden

kje je potem fora tehnološkega napredka


manj je zaposlenih, delaš isto časa.

torej skrajšamo delovnik in hkrati zmanjšamo nezaposlenost

win win
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

korenje3 ::

gendale je izjavil:

>Jaz že par let delam po 5, max. 10 ur na teden. Trenutno dostopna tehnologija mi omogoča precej lagodno življenje s takšnim obsegom dela. V "tehnologijo" štejem tudi sodobne načine organizacije, poslovne modele itd.
ampak ti si (kot sem uspel razbrat iz tvojih postov) podjetnik, ne pa povprečen človek

to nekako ne šteje

korenje3 je izjavil:

gendale je izjavil:

vse potrebne dobrine/storitve, bi lahko proizvedli, če bi delali nekje max 20h na teden

zakaj se torej od zaposlenih pričakuje 40h+ dela na teden

kje je potem fora tehnološkega napredka


manj je zaposlenih, delaš isto časa.

torej skrajšamo delovnik in hkrati zmanjšamo nezaposlenost

win win


torej polovični delavni čas, polovična plača... ne hvala.

guest #44 ::

Jz pritrjujem. Z današnjo produkcijsko stopnjo bi lahko živeli ko kralji, če bi si znižali standard življenja, delali bi res 4h dnevno. Sam folk hoče avto, novo plazmo, dopust na maliju... For all that you have to work!

Zame je edini razlog zakaj bi delal več kot bi želel je...nepredvidene zdravstvene težave, ki ti lahko čez noč uničijo življenje, toliko bolj če si nepripravljen. Če bi mi recimo bog garantiral, da do konca življenja bom živ in zdrav, ne bi delal več kot tistih par ur kot jaz potrebujem. Za avto in plazmo mi dol visi.

Kona77 ::

Zanimiva predstavitev, kako je z zadevo vedno več nas je, development je hitrejši pa vendar delamo več:

Mesar ::

gendale je izjavil:

>Jaz že par let delam po 5, max. 10 ur na teden. Trenutno dostopna tehnologija mi omogoča precej lagodno življenje s takšnim obsegom dela. V "tehnologijo" štejem tudi sodobne načine organizacije, poslovne modele itd.
ampak ti si (kot sem uspel razbrat iz tvojih postov) podjetnik, ne pa povprečen človek

to nekako ne šteje

korenje3 je izjavil:

gendale je izjavil:

vse potrebne dobrine/storitve, bi lahko proizvedli, če bi delali nekje max 20h na teden

zakaj se torej od zaposlenih pričakuje 40h+ dela na teden

kje je potem fora tehnološkega napredka


manj je zaposlenih, delaš isto časa.

torej skrajšamo delovnik in hkrati zmanjšamo nezaposlenost

win win


To bi bilo dejansko izvedljivo pri večini poklicev ampak ne v Sloveniji. Veš zakaj ne? Ker v Sloveniji pride delavec v službo in rabi najprej 1 uro, da sploh lahko začne delat, potem pa dela "na obroke" in vmes opazuje kako se premikajo kazalci na uri. Mogoče res ne delajo vsi tako, ampak je ogromno takih. In če bi bilo delo v službi samo efektivno bi verjetno lahko zmanjšali delavni čas za polovico.
Your turn to burn!

Looooooka ::

gendale je izjavil:

vse potrebne dobrine/storitve, bi lahko proizvedli, če bi delali nekje max 20h na teden

zakaj se torej od zaposlenih pričakuje 40h+ dela na teden

kje je potem fora tehnološkega napredka

Ker mam rad dolge pocitnice cim bolj stran od tle in ker so tudi na tistem koncu sledili tehnoloskemu napredku, so cene pocitnic vsako leto visje.Ergo moramo delat vec, da lahko hodimo na pocitnice, ki so na enakem nivoju, kot so bile leto prej.
In tud ce si znizas kriterij pocitnic, bodo te naslednje leto spet drazje.
Izkoriscajo nase zelje :)

gendale ::

>torej polovični delavni čas, polovična plača... ne hvala.
kaj ti bo denar, če ga nimaš časa zapravit

pa če gledamo poklice s solidno plačo (recimo normalen delovnik + nekje 1500e plače), bi jaz rekel, da bi veliko ljudi raje imelo 2/3 plače in 2/3 delovnega časa
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

IceIceBaby ::

Ker mam rad dolge pocitnice cim bolj stran od tle in ker so tudi na tistem koncu sledili tehnoloskemu napredku, so cene pocitnic vsako leto visje.Ergo moramo delat vec, da lahko hodimo na pocitnice, ki so na enakem nivoju, kot so bile leto prej.


Počitnice so danes zelo poceni. Za 500 eur dobiš 10, 14 dni all inclusive na relativno eksotični lokaciji. Npr: http://1nadan.si/ponudba/Ljubljana/1990... (Tole je cena za 2!)

Nekaj 10 let nazaj so na takšne destinacije hodili nadpovprečno premožni. Takšno ponudbo pa si lahko privošči praktično vsak, tudi z minimalno plačo recimo.

Jz pritrjujem. Z današnjo produkcijsko stopnjo bi lahko živeli ko kralji, če bi si znižali standard življenja, delali bi res 4h dnevno. Sam folk hoče avto, novo plazmo, dopust na maliju... For all that you have to work!


Ne samo, da folk hoče avto. Vsaka 3 leta hoče boljši, večji avto. Včasih smo TVje kupovali na 20 let, danes je cikel nakupa novega TVja vsaj polovico tega, pri nekaterih še manj.

To seveda ni nujno slabo. Za istih 8 ur dela dobiš danes neprimerno več.

Zgodovina sprememb…

usoban ::

IceIceBaby je izjavil:


Počitnice so danes zelo poceni. Za 500 eur dobiš 10, 14 dni all inclusive na relativno eksotični lokaciji. Npr: http://1nadan.si/ponudba/Ljubljana/1990... (Tole je cena za 2!)


Letalsko vozovnico iz Benetk si lahko rezervirate TUKAJ, po splošnih pogojih prevoznika. Cene vozovnice že od 299€ dalje po osebi!


Hvala lepa, prevoz drazji od pocitnic.

blackbfm ::

Potem pejt pa peš tja:)

Ker v Sloveniji pride delavec v službo in rabi najprej 1 uro, da sploh lahko začne delat, potem pa dela "na obroke" in vmes opazuje kako se premikajo kazalci na uri. Mogoče res ne delajo vsi tako, ampak je ogromno takih.


Moj kolega dela na tak način. Pa ne zato ker bi bil len, ampak dobi isto plačo kot če naredi 2x več, torej zakaj bi se silu:P

jype ::

usoban> Hvala lepa, prevoz drazji od pocitnic.

Sej greš lahko s kolesom.

IceIceBaby> Ne samo, da folk hoče avto. Vsaka 3 leta hoče boljši, večji avto. Včasih smo TVje kupovali na 20 let, danes je cikel nakupa novega TVja vsaj polovico tega, pri nekaterih še manj.

Jaz teh neumnosti nimam, recimo, pa bi zelo težko rekel, da imam nizek življenski standard.

Azgard> Naredimo vedno manj, šiht je pa isto dolg že dolga leta.

Neumnost. Jaz bi lahko delal 2 uri na dan in zaslužil več, kot zaslužim zdaj. Ne bi bil ravno srečen, zato se za tako opcijo nisem odločil, a jo vedno imam.

jverne> Zame je edini razlog zakaj bi delal več kot bi želel je...nepredvidene zdravstvene težave, ki ti lahko čez noč uničijo življenje, toliko bolj če si nepripravljen.

Meni je javno zdravstvo SFRJ že rešilo življenje in čeprav sem zdaj že večkrat preplačal stroške, ki jih je država imela z menoj takrat, kljub temu brez bedastih izgovorov sprejemam, da moram plačevati za reševanje življenj drugih ljudi, hkrati pa vem, da učinkovitega javnega zdravstva zame ne bo več, zato hranim tudi sredstva, s katerimi si lahko zagotovim visoko kvaliteto življenja v primeru da moje bolezni napredujejo.

blackclw> torej zakaj bi se silu

Zakaj se pa ne bi? Kaj ma pa od tega, da lenari?

blackbfm ::


Zakaj se pa ne bi? Kaj ma pa od tega, da lenari?


Ostane mu energija za popoldne za na kolo;)

genesiss ::

Žal ne :) Ko lenariš dlje časa nimaš energije za nič. Vsaj moja izkušnja je taka.

jype ::

blackclw> Ostane mu energija za popoldne za na kolo;)

A dela v plavžu?

blackbfm ::

Nisem rekel da lenari, dela točno tok kot je nujno in nič več. Je pripravljen delat več, samo seveda ne zastonj.

jype ::

To podpiram, je pa škoda, da mora viset v službi, če je že opravil "normo".

Isotropic ::

blackbfm je izjavil:

Nisem rekel da lenari, dela točno tok kot je nujno in nič več. Je pripravljen delat več, samo seveda ne zastonj.

naj najprej dela več in dokaze sefu, potem bo dobil pa tut vec kesa

Looooooka ::

IceIceBaby je izjavil:


Počitnice so danes zelo poceni. Za 500 eur dobiš 10, 14 dni all inclusive na relativno eksotični lokaciji. Npr: http://1nadan.si/ponudba/Ljubljana/1990... (Tole je cena za 2!)

In tam je isti folk, ki ga vidis na cesti vsak dan.To pac niso pocitnice.
Se pravi je treba gledat kaj drugega.
Plus all inclusive = zataknjenost na eni lokaciji.
Dejansko denar cez okno ce si tak clovek, ki mu pocitnice pomenijo malce vec kot lezanje v hotelu...

Isotropic ::

gendale je izjavil:

vse potrebne dobrine/storitve, bi lahko proizvedli, če bi delali nekje max 20h na teden

zakaj se torej od zaposlenih pričakuje 40h+ dela na teden

kje je potem fora tehnološkega napredka

o komu ti govoris, Ingenieurwesen ali proizvodnih delavcih?

RejZoR ::

Isotropic je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Nisem rekel da lenari, dela točno tok kot je nujno in nič več. Je pripravljen delat več, samo seveda ne zastonj.

naj najprej dela več in dokaze sefu, potem bo dobil pa tut vec kesa


Bo kurac. Tud sam sem pokazal kaj vse znam pa nimam zato nič večje plače. Zdej se pa raje naredim neumnega pa delam samo kar je nujno treba da stvari laufajo. Ko me bojo imel namen plačat kej več bom pa tud temu primerno delal. Sploh ker je to povezano na prej omenjeno nezainteresiranost delodajalca za izboljšave česarkoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

Je že dokazal šefu, pa ni bilo efekta, evo isto kot tole zgoraj:P

Berserker ::

blackbfm je izjavil:

Potem pejt pa peš tja:)

Ker v Sloveniji pride delavec v službo in rabi najprej 1 uro, da sploh lahko začne delat, potem pa dela "na obroke" in vmes opazuje kako se premikajo kazalci na uri. Mogoče res ne delajo vsi tako, ampak je ogromno takih.


Moj kolega dela na tak način. Pa ne zato ker bi bil len, ampak dobi isto plačo kot če naredi 2x več, torej zakaj bi se silu:P



Podobno je pri nas. Firma je stacionirana blizu celja pa rabimo do Maribor , včasih 2h , dela pa mogoče za pol ure, nič več ne dobimo če smo hitrejši.

Več dela ponekod pomeni zvišanje norme, saj delavec dokaže da zmore več, seveda plače ostanejo iste, razen če si z nočnimi nabiješ.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

RejZoR je izjavil:



Bo kurac. Tud sam sem pokazal kaj vse znam pa nimam zato nič večje plače. Zdej se pa raje naredim neumnega pa delam samo kar je nujno treba da stvari laufajo. Ko me bojo imel namen plačat kej več bom pa tud temu primerno delal. Sploh ker je to povezano na prej omenjeno nezainteresiranost delodajalca za izboljšave česarkoli.

na kaksnem delovnem mestu pa si oz. kaj delas?
sicer poznam enega istega.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Isotropic - V večini slovenskih frim je enako, isto se dogaja tudi v JS in JU, skratka pri nas delodajalci ne dajejo kakšenga posebnega poudarka učinkovitosti, sploh pa je nagrajevanje daleč od tega. To vodi v zelo slabo motivirano delavstvo in temu primerne rezultate.
Delo krepa človeka

Isotropic ::

ej solatko kaj pa delas za duso 4h v sluzbi?

Aldo ::

jype je izjavil:

usoban> Hvala lepa, prevoz drazji od pocitnic.
Neumnost. Jaz bi lahko delal 2 uri na dan in zaslužil več, kot zaslužim zdaj. Ne bi bil ravno srečen, zato se za tako opcijo nisem odločil, a jo vedno imam.


Lahko poveš, kakšna bi bila taka služba? A nebi raje delal dve uri na dan, zaslužil več in se v prostem času ukvarjal z istimi (podobnimi, enako zanimivimi) stvarmi kot v trenutni službi?

jype ::

Jaz šefu rečem da bi rabu višjo plačo, pa jo dobim.

Ampak nisem požrešen, pa ne gledam v luft.

IceIceBaby ::

IceIceBaby> Ne samo, da folk hoče avto. Vsaka 3 leta hoče boljši, večji avto. Včasih smo TVje kupovali na 20 let, danes je cikel nakupa novega TVja vsaj polovico tega, pri nekaterih še manj.

Jaz teh neumnosti nimam, recimo, pa bi zelo težko rekel, da imam nizek življenski standard.


Imaš pač druge stvari, ki tudi stanejo. V denarju ali času. V človeški naravi je, da hočemo vedno več in boljše (ne govorim samo o kopičenju materialnih dobrin). Zato tudi delamo v povprečju še vedno enako kot 50 let nazaj, čeprav proizvedemo neprimerno več.

In tam je isti folk, ki ga vidis na cesti vsak dan.To pac niso pocitnice.
Se pravi je treba gledat kaj drugega.


Dal sem primer. Point je v tem, da danes za povprečno, slovensko plačo obiščeš praktično vsak kotiček na zemlji. Še pred 20 leti je bila samo karta do USA večkratnik takratne plače, danes pa letiš tja za 500 eur.

Bo kurac. Tud sam sem pokazal kaj vse znam pa nimam zato nič večje plače. Zdej se pa raje naredim neumnega pa delam samo kar je nujno treba da stvari laufajo. Ko me bojo imel namen plačat kej več bom pa tud temu primerno delal. Sploh ker je to povezano na prej omenjeno nezainteresiranost delodajalca za izboljšave česarkoli.


Meni so težili, ker sem prihajal v službo ob 10h odhajal pa ob 2h. Kljub temu, da je bilo vse narejeno kot je treba so nekateri sodelavci komplicirali in težili šefu. V taki službi imho dolgoročno ni perspektive, zato je najboljše čim prej poiskati kaj boljšega.

jype ::

IceIceBaby> V človeški naravi je, da hočemo vedno več in boljše

To ne drži. V naravi materialistične filozofije, če kje.

IceIceBaby> Zato tudi delamo v povprečju še vedno enako kot 50 let nazaj, čeprav proizvedemo neprimerno več.

In imamo hkrati vedno več ljudi, ki delajo manj, ali pa sploh ne, ter se posvečajo zgolj takšnim ali drugačnim užitkom (od katerih je tudi redno delo lahko eden).

IceIceBaby> V taki službi imho dolgoročno ni perspektive, zato je najboljše čim prej poiskati kaj boljšega.

Tako je. Če bi meni rekli, da ne smem domov, čeprav je vse narejeno, bi dal odpoved.

Seto ::

Problem ni organiziranost znotraj podjetji ampak ta mantra, da je podjetništvo tisto, ki prinaša napredek. Velika učinkovita podjetja, ki so delovala kot dobro organiziran stroj s po tisoč zaposlenimi ter proizvajala ogromne količine dobrin, smo razdelili na majčkena podjetja, kjer je na 5 zaposlenih potreben en direktor in ena tajnica, ostali trije pa tut del časa ne vedo kaj počet, ker firma nima neprekinjeno utečenih poslov. Vsi so v službi preko 8 ur in pod nenehnim pritiskom in zaskrbljenostjo iz meseca v mesec. Vse pod geslom višje konkurenčnosti za višjo kakovost smo dobili trg, kjer kupec ne more zaupat nikomur, kjer se proizvode menja kot gate in, kjer je edino merilo za uspešnost postal finančni doprinos - ne glede na način pridobitve tega. To ni več sistem, v katerem je potrebno naredit proizvode, kot jih želijo ljudje, ampak je treba prepričati ljudi, da potrebujejo nove in nove proizvode. To, da vsako leto kupimo nek nov proizvod zame ne pomeni standard. To, da pridemo v trgovino in izbiramo med 100 konkurenčnimi proizvodi tudi zame ni standard. Standard je, da imamo lahko en optimalni proizvod, ki v najboljši meri opravlja to, čemur je namenjen, in takega proizvoda ne rabimo menjat dolgo časa. Standard je zame to, da našega časa ne zapolnjujemo z brskanjem po katalogih in primerjanjem cen, ker nam je čas predragocen in prelep, in ga lahko v vsakem trenutku zapravimo za nekaj v čemur uživamo. Vse to pa je danes utopija. Vedno bolj!
Slovenski Android portal http://slo-android.si

Okapi ::

Standard je zame to, da našega časa ne zapolnjujemo z brskanjem po katalogih in primerjanjem cen, ker nam je čas predragocen in prelep, in ga lahko v vsakem trenutku zapravimo za nekaj v čemur uživamo.
Že spet en, ki vzvišeno gleda na tiste, ki brskajo po katalogih in kupujejo na razprodajah.;(( Kje točno piše, da ne moremo (oziroma ne smemo) uživati v nakupovanju, zbiranju dobrin (magari nepotrebnih), zapravljanju ...

O.

Mesar ::

Okapi je izjavil:

Standard je zame to, da našega časa ne zapolnjujemo z brskanjem po katalogih in primerjanjem cen, ker nam je čas predragocen in prelep, in ga lahko v vsakem trenutku zapravimo za nekaj v čemur uživamo.
Že spet en, ki vzvišeno gleda na tiste, ki brskajo po katalogih in kupujejo na razprodajah.;(( Kje točno piše, da ne moremo (oziroma ne smemo) uživati v nakupovanju, zbiranju dobrin (magari nepotrebnih), zapravljanju ...

O.


Ja sej to je cilj trgovcev in uspeva jim.
Your turn to burn!

IceIceBaby ::

To ne drži. V naravi materialistične filozofije, če kje.


Površno bereš. Ne govorim o kopičenju materialnih dobrin ampak o želji človeka po napredku, ki jo ima večina ljudi. Npr. športniki imajo željo postati hitrejši in boljši itd.

Del tega je lahko tudi želja po materialnih dobrinah. V tem ne vidim nič slabega, če komu to ustreza.

Standard je, da imamo lahko en optimalni proizvod, ki v najboljši meri opravlja to, čemur je namenjen, in takega proizvoda ne rabimo menjat dolgo časa.


Več produktov skozi neko časovno obdobje ponavadi bolj učinkovito in včasih celo ceneje opravi določeno nalogo. Če bi delali avtomobile, ki zdržijo 50 let, bi se danes večina vozila s počasnimi, požrešnimi, ne preveč varnimi in neudobnimi kripami. Zakaj bi bilo to boljše, kot menjava generacij avtomobilov na 5 do 7 let?

Aldo ::

jype je izjavil:

Jaz šefu rečem da bi rabu višjo plačo, pa jo dobim.

Ampak nisem požrešen, pa ne gledam v luft.

Torej če bi ti rekel šefu, da boš delal dve uri na dan za višjo plačo, bi on to sprejel?

RejZoR ::

Če šefu dokaže, da zmore v 2 urah narediti več kot prej v 4 za manjšo plačo, zakaj pa ne?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Aldo> Torej če bi ti rekel šefu, da boš delal dve uri na dan za višjo plačo, bi on to sprejel?

Če bi šef s tem dobil vse kar od mene zahteva - jasno.

Ampak po pravici povedano tudi v osmih urah ne dokončam vsega dela, ki si ga sam naložim (ker v njem uživam).

Rias Gremory ::

jype kaj pa delaš? (radovednost)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28056908 (26505) LeQuack
»

Kako programerji, inženirji prenašate... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12516853 (12247) Ahim
»

Amazon postavil fizično trgovino brez blagajn (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7725982 (22572) DamijanD
»

43-let delovne dobe, da ali ne? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28536845 (33541) Samuel

Več podobnih tem