» »

Navijanje Tbred-ov A in B

Navijanje Tbred-ov A in B

««
6 / 34
»»

morphling1 ::

Zdaj sem opazil da sem imel senzor za temperaturo narobe in je dejansko pri 2150MHz in 1.7V 48°C in ne okoli 35°C, moram še malo dodelat ta cooler predvsem narediti shroud za vent ker zdaj bolj mimo piha. Tako da glede da ima Malecky okoli 10°C nižjo temperaturo bi se moj cpu enako navil se pravi tudi tam okoli 2250 Mhz. Atastrumf, dobro si se zeznil s tem 2100+ kljub zelo dobrim kodam, ampak tako kot so te JIUHB 1700+ dobre pa ne moreš verjet.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Enhace niti ni tako zelo glasen. Ni ravno za pod postlo postavt, ampak je solidno tih. So nekateri, ki so dvakrat glasnejši. Osebno mislim, da ni dost glasnejši od Anteca 480W.

Pomoje je za Anteca dal 19 ali 20 jurjev.

ferdo ::

jzt si mislm nabavit za najmanj 15k SIT, sm za 1x vem samo za Mlacom da majo tam 300WEnermaxa za 17K
za druge trgovine pa nevem, in nepoznam, če kdo ve kje imajo kej dobrga za pošteno ceno, mi lahko pove.
hvala:)
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

morphling1 ::

Glede napajalnikov, jaz imam zdaj na testu kar nekaj zadev Enhance 300W, Enermaxa 350 ter 460 in pa Anteca TP 380W ter 430W, tako da bom iz prve roke vedel kako se predvsem najšibkejši Enhance obnaša v moji zelo naviti kišti, rezultati bodo zelo kmalu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

kolko časa pa še rabiš?
mene to zelo zanima.

mene zanima, če kdo ve kolk amperov porabi procesor pr MAX. obremenitvi?

.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Malecky ::

No dej mi razloži tvojo Tbread teorijo...pomoje bo s5 nekaj novega tko kot pri Radeonih...

Proc ne dela in ne dela tko kot mora, zdaj sem sicer pogruntal, da dela lepo na 2400mhz pri 1.7V vendar to le do boot screeena in tko dela tudi pri 1600mhz pri 2V! Pri 1700+ pa zvok še vedno hrešči...

Prosim da mi razjasniš kaj je razlika med tema dvema CPUjema ki sta ležala na istem DIE-u zakaj bi eden delal drugi pa ne na KX7....

Pa nehajte s temi podprami od plat k je bolna fora...ja meni je Zelo v interesu da mi plata "podpira" 1700+ Tbread-a....se pravi da mi na začetku napiše 1700+ in to je to...itak ga špa nikol nimmamo na def. frekvenci....

morphling1 ::

Odvisno od tega kako navit je pogledaš v amd tech dokumente , recimo 2600/2700+ pri 1.65V maximalno kurita 41.4 A. Ampak to je tok v procesorju, ki ti zmnožen s napetostjo da maximalno oddano toploto, ki je potem 68.3W. Tako da gledaš na napajalniku kakšna je skupna moč na 3.3 +5V linijah , ki je recimo pri Enhancu 175W torej čez glavo zadosti za večino folka, če je zadeva sposobna gnati tudi dual mašine z več diski bo tudi tvojo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

zdej mam u mašini en cheap 250 napajalnik k ma 3.3V & +5V linija total output = 135W
3.3V ima 14A
+5V ima 25A
+12V ima 8A

tale je čist bogi. stane okol 5K sit:) ampak laufa 1900+ "1.6GHz" = 8 x fsb200mhz in Vcore=1.53V
to mam zdej u mašini, si neupam kej več, kr je napajalc zelo švoh.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

morphling1 ::

Malecky to ni moja teorija, to je znano vsem. Dela že dela samo kako je pa vprašanje, podobno je bilo z Kt7a plato in palominoti, ki tudi do ver.1.3 niso dobro delali, ne govorim o podpori procesorjev ki piše v buklici tam jih tako in tako pol ni napisanih. To je Abit naknadno oznanil kot pri kt7a da ni 100% kompatibilnost. Meni je palomino tudi delal na kt7a 1.1rev. samo vsake toliko časa je prišlo do kakega BSODA. Zakaj dela tbred A in tbred B pa ti ne znam povedat die pa sigurno ni enak. Sicer pa to nisem govoril jaz ampak Spaceboy, ki je ima nekaj pojma o navijanju in hardweru in če mi pove da s tbred B-om ne pride čez 180 na tej plati pa da se na splošno zelo čudno obnaša, če da pa enak cpu in ram v kt400 plato mu dela pa brez težav nimam razloga da mu nebi verjel. Meni je to dosti boljša razlaga kot pa tvoja da ena jedra ne znajo dekodirat mp3-jev :\. Prines cpu k meni pa bova sprobala katera teorija drži.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Ja, tale Morphlingova "Teorija" ja bolj verjetna.

Ampak, še vedno zakaj potem delajo nekateri procesorji brez problema nekateri ga pa serjejo?:\
Pomoje bi blo res najboljš sprobat te procesorje naknadno v drugi, novejši plati.

Morphling, pej te je nekdo vprašal, kolko si dal za Antec napajalnik, pa mu nisi odgovoril. Jest sem reku 19-20 jurjev ampak še vedno verjetno ne ve resničnega odgovora:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

boštjan ::

vem da je to izven te teme,a naj samo povem da TUKAJ dobite 400W napajalnik,ki ma 2 venta ,temperaturno kontrolo in stane 8250.
Lastnosti:
+3.3V->22A
+5V->36A
+12V->18A
tudi tih je ,saj ga pri meni preglasi ventilatorček na grafi R7000

OwcA ::

Postal novopečen lastnik Tbreada B 1700 JIUHB 47. Kako mu gre? Dobro hvala! Trenutno je na 2100 (2000*10.5) pri privzeti napetosti! 8-) Hlajen je z Alpho PAL 6035, plošča je Epox 8RDA+. Moram priznati, da sem se že naveličal Prime95 in SuperPi, mene zanima kje so meje :D! Bom sporočal napredek...

[Edit: zatipkal sem se pri steppingu]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

boštjan ::

kje si ga kupo?

OwcA ::

boštjan: v AGT

boštjan ::

a si posebej zahteval ta steping in kdaj si ga kupo?

the_unborn ::

danes so jih se imeli (jutri mogoce nic vec) vsi so Tbred B, stepping sem pa dons dubu enak kot owca

ferdo ::

bostjan: takle napajalnik imeu sem identičnega P4 300W
pa je dušo spustu ko sm dau Vcore 2.1V po parih minutah na FULL obremenjen sistem.
bi me rat pregovoru, pa da bi tukaj kupu:)? probat ni greh, ampak, mene zanimajo bol take ferme kot so Enermax Antec, in podobne, ne pa neke NONAME z nalepko P4.....
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

boštjan ::

če maš keš za enermaxa pol je itak brezveze,da gledaš pod 15k.jaz ne mislim voltaže dvigovat in mislim da bo kar v redu napajač glede na to da je no name za 400W.drugod so no name 300W za tako ceno.prepričal pa te jaz ne bom,se boš moral kar sam

the_unborn ::

bosjan: kaksn ma pa max output za 3.3 5 in 12v skupaj? ma vsaj 250w?

Strokovnjaki, nekaj me zanima za info, zakaj se mi comp ne boota, ce dam vmem na 3,05 (obacno tudi 2,95 ne dela) ali visje? (comp se reboota se preden se karkoli pojavi na enkranu)
Je problem v napajalniku (300w antec), ali se mobo punta al kaj?

boštjan ::

un|verse,sem zgoraj dal vrednosti za 3,3V 5V in 12V,kolko je amperov pri vsaki .

the_unborn ::

mislim skupna moc (ma ne vem kako naj povem) sej more pisat na napajalniku, ce sestejem vse tiste k si prej napisal pridemo cez 500w

boštjan ::

na napajalniku piše MAX OUTPUT 400W

morphling1 ::

Moje mišlenje je da za tak denar ni možno narediti kvaliteten napajalnik sploh pa ne 400W. Če pa ne boš navijal pa tako in tako ne rabiš toliko moči, sicer pa podatki so eno realnost je pa drugo. A so slučajno kje Atestirani ali podobno da veš da res dajejo specificirane tokove. Jaz mislim da ne, raje kupiš enkrat dober napajalnik in nimaš nikoli več problemov kot pa nekaj poceni kupovat, kar ne veš kako bo delalo. To je isto kot z vsako ostalo računalniško komponento, samo folk misli, sam da nekaj štrom daje pa bo dobro.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

the_unborn ::

morphling: a lahko odgovoris na moje vprasanje par postov visje glede vmem

boštjan ::

maš prav,ker sam sem hotel prvo kupit od čifteka 350W napajač v AGT,samo ker je ta bil tako poceni za tako moč pa sem te tega vzel.če bom navijal bom samo 1700+ na frekvenco 2000+ navil,ker zaenkrat nimam plate za kako super dooper navijanje.lahko pa sprobamo moj napajalnik na kakih hudih o/c sistemih.samo tisti keri ga skuri pač plača za novega:D .sem iz maribora,če koga firbec mantra da bi sprobal ta PSU

OwcA ::

@2200 8-) , žal pa je bil treba zvišati napetost na 1.8V ker se je drugače pritoževal Prime95. Ko bom dostojno hladil vse kritične dele plošče (MOSFETi, MCP-T...), si obetam še kaj malega več, zaenkrat pa zgleda, da je 50% overclock največ kar se da iztisniti iz tega procesorja z zračnim hlajenjem (dobro, da bo do konca naslednjega tedna na red vodno...).

Še nekaj: ali bi se lahko menili o napajalnikih v posebni temi (morda celo v "kaj kupiti?"), ker je ta že precej (skoraj nepregledno) zajetna.

morphling1 ::

Sploh se ti ne zbudi praviš, lahko da je samo en od običajnih Abitovih problemov ko moraš ene parkrat probar prižgat, da se enkrat končno zbudi. Drugače nekim ramom ni všeč previsoka napetost samo to ne kažejo s tem da se ne prižgejo pač pa da BSODE mečejo.
Napajalnik zaradi tega sigurno ni kriv.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

the_unborn ::

ja ko ene parkrat zdrkam tist on-off na napajlcu in malo prizigam comp se zbudi, vendar je cpu resetiran na 100 fsb kar mi en drak pomaga, mogoce ma res plata svoje muhe

Tarzan ::

UnIverse, res je sem mel iste probleme pr abitki, Epox plata, ki jo pa zdej uporabljam pa nima teh problemov>:D Ker nima tako visokih voltaž!

Malecky ::

Joj ste Laiki eni...zato pa je AMD kurac..na konc bo itak proc kriv...dober da ste nad proci navdušeni čene bi že vsi intele poganjal...

dons mam doma 4 proce tko da lahko končno vem a je Abit problem ker pač druge plate nimam...

bodom ::

evo...dobu sm napajalc ANTEC Smart Blue 350W. se ram pocakamo pa bomo kej probali...

LP

schurda ::

un|verse, sej je pri KR7A isto. Resetira se ti na default, da lahko sploh prideš v BIOS. Če ne po tvoje kaj bi naredil, če si že šel čez mejo stabilnosti?

Stvar je tudi v tem: ko sem delal voltmod po navodilih od Malecky-ja, sem imel na hip kontrolerju voltmeter, ki je meril napetost. No in kaj sem ugotovil: ko prižgeš komp, traja okrog sekunde, da se na kotrolerju pojavi napetost, ki je DEFAULT na procesorju.Čez kake slabe pol sekunde pa ti napetost preskoči na napetost, ki jo nastaviš recimo v biosu. Ta čas je po mojem že tako dolg, da se procesor ne utegne zbuditi, če nima dovolj napetosti. .

Zato pa je pametno, da imaš prelotane L11 mostičke tako, da PROCESOR narekuje plošči, da se zbudi na 1.85V (ne pa na 1.6 ali kaj takega), potem pa lahko skočiš kamorkoli ti paše.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Malecky ::

Prav si imel morph oz prav so imela opazovanja ostalih Abit KX7 Lastnikov... mam zdle tle 3 proce ki ne delajo dobro (navijajo se izredno) sam na KX7 žal ne:)

eden pa dela...

Zanima me če so to omenili tudi za KR7A?

morphling1 ::

Ne ti men AMD v k**** to so bogokletne besede :D
Pač nažalost je tako, probaj na KR7, jaz sem včeraj updejtal bios na 8kha+ in dela zdaj čist lepo ter mi spozna tbreda kot 2600+ če navijem :) prej sem imel unknown cpu
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Bios mam zadnji...še vedno nisi razložil zakaj eni delajo eni ne... mamo s5 xfiles case FAK...

No sej nima veze...itak je 12.5 množilnik premal pa je treba Nforce2:)

AtaStrumf ::

Malecky kaj si nekaj govoril, da če ti škrta zvok v igrah, kaj to pomeni? Meni namreč škrta v Mafiji prav nagravžno, v MOHAA pa dela BP. Nisem še probal nenavito, to je bilo ko je bil navit na max 2,15GHz (FSB je 166)in MEM tudi na 166 Turbo.

Morph jaz imam 13 default množilnik ker imam 2100+, tako da mi ni treba nič rezat.

Malecky ::

Škrta zvok k poženem mp3 iger sploh nism sprobu...

Drugje ni fore pomoje...

Lp

morphling1 ::

Jaz ne poznam razlage ker nima te plate da bi se bolj poglobil v problem, zadeva je zelo random problematična če mene vprašaj kaj pa je razlog pa nevem in me v bistvu tudi ne zanima. Za nad 12.5 bom pa probal danes nalotat 100 ohmski upor med pin AJ27 ter zemljo zadaj na socketu da mi ni treba rezat zadnjega L3, pa potem lahko naredim en jumper da preklapljam med do 12.5 ter nad 13 množilniki. Se pa zavedam da bo treba na nforca, samo brez težav bom počakal na nove revizije Abita ter Epoxa ter se potem odločil.
Ata maš slučajno SB live ? Jaz sem čisto zadovoljen z onboard soundom in nisem še zasledil problemov.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

morphling1; ej kje si dobil najnovejsi bios za plato 8kha+?
lohk posljes na mail?

hvala, LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

Tarzan ::

X-fileti!

Zdej bo treba prečekirat vsako starejšo plato preden nabaviš procesor :|

Ampak da pa procesor čudne zvoke spušča si pa ne znam predstavljat. Me res zanima, pomoje ni fajn slišat ne?

A se ta ta zvok s čim opisat? je podoben kakšnemu drugemu zvoku?

morphling1 ::

Bodom, http://www.epox.org
pod BIOS menijem, najdi socket A ter izberi še svojo plato, saj ti samo zadnjega downloada 2b06.bin
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ne ne da se opisat...zvok pač ni čist sliši se hreščanje...kot da bi bil live totalno BROKEN!

Sem pač nor na dober Audio in to zaznam v eni sekundi...frend še pogruntu ni...

bodom ::

hmm...kako pa naj zvem datum revizije?
a bo kej narobe, ce ga slucajno ze mam tzadnjega?
LP

Tarzan ::

Ajaaaa, jojjojo, jest sem pa mislu, da se iz procesorja sliš, zato mi je blo totalno nelogično>:D

Iz zvočnikov se sliš pol:D , to pa vem kako zgleda ja, sm mel s SB Live & VIA 4in1 hude probleme, se je slišal, kako delajo diski, kako procesor dela, kako se premika miš,... GROZAA!

morphling1 ::

bodom, če stišneš pavzo na začetku ti zgoraj levo piše bios verzija. Če ti spozna tbred B lepo po defaultu in ne z unknown cpu potem je verjetno že novejši, drugače pa datum tega je 22.11.02
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

aha...ker zdej mi spozna CPU kot 'unknown CPU type'...torej bom kr tega probu fleshat.
hvala
LP

bodom ::

evo, zdej pise AMD XP 1700+8-)

aja...kaj zdej je mozno, da se bo dalo ze kej vec navit masino, ko je nov napajalc...al morm res pocakat na nov RAM?

thanks morphling1 se 1x.

LP

Tarzan ::

Bodo, zakaj ne probaš?

Povišej množilnik do kamor gre, pa ram do kamor gre, pa bo ;)

bodom ::

hmmm...se ku*** ne zbudi niti na 1750:(

any other advice?

LP

Tarzan ::

Bodom, poskus dat na 12.5 × 133MHz, potem pa lepo počas naprej. Se pravi ti si probal 140MHz × 12,5 in ne dela. Potem je verjetno res RAM kriv, druzga ne more bit.
A ti kaj piska ko ga prižgeš?
A si zvišal timinge in voltažo? (RAM-A)
««
6 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342812 (15596) peter_ki
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411980 (7745) nimus
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658675 (6400) Zoidberg
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593429 (2868) morphling1
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535088 (4452) krucymucy

Več podobnih tem