» »

Navijanje Tbred-ov A in B

Navijanje Tbred-ov A in B

««
5 / 34
»»

the_unborn ::

malo si zraciunaj frekvence agp in pci pri 4/2 in 200fsb, to je nekako 100agp in 50pci>:D,
pri 5/2 pa je "samo" 80agp in 40pci...

schurda ::

Sej mi je jasno, samo ne vem kaj to pomeni v praksi.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

rap3r ::

Ej morf uspel mi je mogoče je kkšna pikca kje sploh če mam ram na 310 k ga dam na 300 pol sm uspel v ceumu 3d marku naštet ene 5 pikc v špilih jih pa sploh ni aja pa še score:http://service.futuremark.com/compare?2...:D :D :D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Tarzan ::

Rap3r, zakaj pa nisi vseh testov naredu? A ti štekne?

rap3r ::

Nop zakaj pa bi rabu use teste delat?Tole je stabilno 100% proc bo šou še več sam da blok dobim nazaj pa bo!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Tarzan ::

Ups, prej sem pogledal tvoj score pa ga nisem vidu (še zmer nisem navajen na novo podobo čebuljeve strani>:D )

Nice še mal pa bo 16000 3DMarkov, jest jih ne dobim niti 6000>:D

morphling1 ::

Tarzan si ti ne zdi da bi bil čas da zamenjaš grafo, pismu procesorjev, ddr-jev plat maš celo goro, grafična pa en beden ati radeon orig. Razen če ne čakaš na GFX-a :)
Evo mene s home made zračnim coolerjem. Par ur prime95 stabilno moram odklent 13 množilnik ker s starim ramom ne pridem čez 180 stabilno na tej plati (8kha+) Hladilnik Roxxa
Tu je pa nekaj čemur res lahko rečeš screen shot :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Ej morf kdaj boš ta tedn pol kej v lj?Jz sm še zmerm doma-bolan;(( Tok da sm skoz doma!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

V Petek dobiš
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Sam še to kakšn je ta tvoj nov block k ti piše v podpisu results just blew me away... maš kkšno sliko?:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

AtaStrumf ::

Not bad morphling1:

2247 (12,5x180) na 1,85V. Res maš hud čip glede na to da je 1700+ "J". A ti dela na 2,15 GHz na 1,7V? Se glih požrem, če ti :D. Kak pa je to hladilnik, s kakšnim ventom, kako se pritrdi; tudi slikce se ne bi branil. Temp. zgledajo zelo nizke (34C), kar je skor nemogoče, če nimaš računalnika na balkonu. A obstaja varianta da narediš še kak tak cooler in za kolk denarja?

morphling1 ::

rap3r in ti Atastrumf se malo sprehodita skozi hlajenje in modifikacije mogoče bo pa:D kaka slika tam
Grem probat 1.7V do kje gre
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Nimam denarja za grafično>:D
Sem zdej nameraval kupt 9500 in ga dat na 9700, pa še mal odlašam. Ko bom nabral dost bom pa res kupu nekej.
BTW: A kdo ve, kera kartica je S3Trio? Tega hudiča mam v 1600+ @ 2100MHz računalniku:D Sam ne morm 3DMarkov zmert, ker ne podpira 3D>:D

Pred grafično kartico mislim še do konca WC (Water Cooling) opedenat>:D

morphling1 ::

LOL :D

Evo Atastrumf, tako mi dela na 1.7V, eat yourself >:D >:D :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Jest bi pa nekak rabu dva elitna procesorja, da bi mi delala na 1.8V max 1.85V čim bolje. Kr lepo testirejte različne steppinge, tedne,... pol bom pa lepo v štacuno skoču, ko kej najdete ;)

Kako to, da smo v Slovenijo dobil take pošiljke dobrih overclockerjev? Ponavad smo zadnji na vrsti kar se tega tiče a ni res?

Pa še eno neumno vprašanje. Pri palomino procesorjih je bilo tko, da sta OC določala Stepping (AGOIA) in številka ali črka (Y, 4, 9...). Ali obstaja kakšen indikator tudi pri T-bredih? Razen tedna seveda, ki je ponavadi kasnejši=boljši.

Hvala.

rap3r ::

Ej tarzan ta s3trio mam oz sm meu notr predn sm 9500 kupu ni vlekla več kukr 1024*768 pr 16bit:D pa še to je bla slika obupna
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

AtaStrumf ::

GRRRR! Zdaj moram pa probat na 1,65V :D. No ja, sej me je koštal sam 25k, tako da ni panike. Dober stepping majo oz. so imeli v JAE-tu, samo so 2100+ in so seveda občutno dražji, ti bo pa 99,9% delal ful dober. Jaz semkupil dva in oba sta delala na 2GHz pri 1,6V, potem je en šel pa pa, drugi pa mi dela na 2,15 GHz na 1,7V, mogoče še na nižji voltaži >:D, moram sprobat.

So pa AIUHB 51. teden 2100+.

Drugače sem pa dons navil grafo do njenga max-a in proc to 2,15 in dal skozi 3D mark 2001. Rezultat 13160 pik. Not bad za GF4Ti4400@295/650 in Athlon 13x166=2,15 GHz 333 FSB, 256MB DDR 333 Turbo.

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Misliš maš verjetno 12.5, ker za 13 moraš rezat zadnji L3 most oziroma na en pin spodaj na socketu prilotat 100 ohmski upor med njim in zemljo, to bo jaz probal danes da vidim če dela, ker je lažje kot rezat L3 mostiček pa še na preklop lahko narediš se pravi do 12.5 ali pa nad 13 .
3dmark lahko še ful pridobiš, tudi s tako navito grafo. Moji testni benchmarki na 300/600 GF4 (64MB) ter 196*10 vsi timingi na ful pa sem dobil to http://service.futuremark.com/compare?2... primerjaj da boš videl kje zgubljaš , nature in dragothic bi moral imeti skoraj več kot jaz ker sta ta dva testa odvisna predvsem od fill ratea in ti maš memory dosti bolj navit. Chase ter Lobby sta pa izrazito CPU ter mem testa in tu se pokaže kako optimiziran je sistem.
Drugače pa za dober rezultat clean install w2k, dx 8.1 VIA 4in1 Hyperion, 40.52 driverje, ter 3dmark pa bi moral pridobiti vsaj 500 pik z enakimi nastavitvami.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Hehe jaaaa tko se pa lohk gremo...

Eat yourself guys I'm going higher....




Zdle v ozadju dela še sam prime95...z superpi skrati je šlo zlooo počas:)

morphling1 ::

Cool, čeprav še malo dalj prime95 laufaj da bo nekaj vidna stabilnost pri tej napetosti, dve iteraciji ma narejen v kaki minuti :) Drugač pa res dobr to jaz moram še mal svoj air cooler dokončat, ker mislim da tud tu nimam pravih temperatur glede na to kako topel (že skoraj vroč) je baker. Kak stepping maš ti točno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ja lej SuperPi odzad sm še poganju da bo hudič ja stabilen zato je tko dolgo trajalo... superpi tud požre veliko ampak je pri 2280mhz še stabilen Prime95 mi pa javi napako po ene 5min...

Se rpavi max kar js lohk nardim je 2250mhz z 1.7V I LOVE AMD! Ko to trgaaaa nooo...

Zdle sm na 2380mhz z 1.84V testiram zadi Prime95 zgleda da je stabilno, grem višje... tile novejši proci niso tolk dobri zdaj sem dobil res najbolj sočne tedne kar se da:)

Tarzan ::

Ja so pa elitni teli procesorji. Zelo lepo za 1,7V. Brez problema bi bli deklarerani kot 2800+ procesorji>:D

Ja S3Trio, je res muzejski eksponat, ampka je na PCI vodilu, za vsak slučaj, če se pri Fleshanju BIOSA na grafični kej zatakne zna reševat življenja ;)

Ja 16bitna grafika zna bit problem ja, velik programov se sploh noče inštalirat ;) Filmov pa tud ne priporočam gledat gor >:D

morphling1 ::

Zgleda da je tvoj primerk res hud pol, še vedno nisi povedal stepping ter teden
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

aja sej res:)

prepis iz enega...jih mam 5 enakih:) skor:)

JIUHB 45 vsi isti:))) sam zaenkrat sprobavam sam enega ostale lohk dam kot da so bli že testirani sam vas opozarjam da sem zadjič dobil defekten proc zato sem Bodom.u reku da ga lahko zamenjam..dobil sem JUIHB in ni šel na 1600mhz stabilno in še zvok na mojem kompu je hreščal (ni znal dekodirat MP3!!!)..se pravi da ni vse OK pri amd-ju...

BoO ::

Zgleda da je to top secret.

edit: vzamem nazaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BoO ()

BoO ::

To je potem skoraj isto kot od morphlinga

Malecky: Za kok ga daš?

Malecky ::

18700SIT...

Ja skoraj...mislim da so tedni pomešani, zdaj mam 45 teden pred sm mel 51 teden pa ni bil tko dober...js morm testirat...

Jeba je tole zračno...že pri 1.85V se vse okol 50°C vrti:(;(

bodom ::

ej Malecky: kaj pol? je procesor defekten in ga lahko menjas al se zmer trdimo, da je konfiguracija napacna? predvsem ram in napajalnik.
napajalnik dobim v petek verjetno, ram pa nekje drug teden.
ker pol ti ga takoj vrnem ce je proc v PM. oznake ma pa tele:

AXDA1700DUT3C
4117857260129
JIUHB0245MPM

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

Tarzan ::

Ja, grejejo se precej, ker je jedro zdej res majhno. Ampak glede na to da delujejo lepo pri nižjih frekvencah je zelo vzpodbudno, pa tudi temperatura naj nebi delala hudih problemov. Za večje izzive se pa itak vodo ponuca. Za še večje pa LN2 (Liquid nitrogen ;) )>:D

Malecky, se prav, da so tedni med sabo lepo pomešani, tako da ne moreš lepo najnovejših kupit in zmagat. Prelahko bi blo, da bi blo res >:D

Kakšnega si pa to dubu, da ni znal mp3 predvajat? Nekam strange se mi zdi tole. Mp3 bi mogu predvajat tud če bi mu sam pol tranzistorjev delal >:D :D

No, zmeram je blo tako, da so ven prihajal defektni procesorji, verjetno si narajmal ravno ti na enega. Pri večjih količinah se zlahka dobi kakšno čno ovco.

the_unborn ::

Pocasi se bom odpravu proti AGT-ju po xp1700+ tbred b, potem sporocim rezultate itd.

Kaj je zdej z mnozilniki, so do 13x odklenjeni, ali so od 13x naprej odklenjeni ali sploh niso odklenjeni?

Malecky ::

Ne pri tebi dvomim da je proc... ker ostali system ne štima in ni pogojev da bi fural kakšne enormne clocke, sem se pa pač ustrašil če je proc defekten ker je bil edini ki ga nisem testiral oz sem ga na 2ghz...

Napajalnik moraš vseeno menjat pa ram tudi...potem ko boš s5 poskusil bomo pa vidli če je proc..

Malecky ::

Tarzan: js mam tuki doma 2 obkrušena Durona ki ravno tako ne znata dekodirat mp3, delata pa lahko vse drugo in sta tudi stabilna pri tem!

Nevem kaj je fora mp3 ampak....hudo:) Kr škrta enkrat sem to opazil ker sem mel kot začasen proc not D1000 obkrušen ki pač še dela sam ga pol manjka in rabi 1.85V da dela...

bodom ::

(hehe..vsako minuto nov post...hmal ne ves vec kam spada:D)

no vglavnem....ko jst nabavm nov ram pa napajalnik, bom spet stestiral do kolk gre...
sam glej da bos pol se vedno dosegljiv, ce kej ne bo stimalo>:D

LP

Tarzan ::

Do 12,5 delajo vsi višji so pa zaklenjeni. Seveda se jih z enostavnim (relativno) modom z lahkoto odklene. Mislim, da se samo poveže zadnji most pri L3.

bodom ::

aja, pa nej mi kdo tole pove...mam plato epx 8kha+...pa tm kjer lohk spreminjam voltazo jedra, lahko samo med 1.6 in 1.8V.
en frend tule pa ima epox 8k5a2, pa lahko spreminja voltazo med 1.4 in 2.2V8-O kako je to mozno? procesorja pa nima odklenjenga.

pa jst lohk spreminjam FSB med 133 in 200, multiplayer pa med 6 in 15.

LP

Tarzan ::

Glejte čas mojega prejšnjega posta, same trojke.

Ja sem slišal, da obkrušenci kažeju čudne simptome, ampak da bi procesor škrtal si pa ne znam predstavljat.

Je pa vseeno čudno, kako so trpežni te procesorji a ni res? Pol ga manjka, pa še zmerom dela (bolj tako ampak vseeno), furaš ga pri 90°C in ne mrdne,...>:D (90°C za nove ne velja, to je bilo včasih Palominov)

Malecky verjetno je bil tvoj primerek ki je imel silicij nekje z roba in ga je malo manjkalo, al je bil pa drugače defekten. To se vse vrne prodajalcu, ampak ne vem, če kupuješ pri kakem Mlakomu ti prej brada zraste kot da dobiš kaj nazaj:D

Malecky ::

Jao jao jao jaooooooo

Opet en škart primerek! Že na def vse ne zna dekodirat mp3 vse mi hrešči muzka..fakkkkkk

tile Tbred-i so prava polomija....to je drugi zdaj!;( njegov bratec dela perfektno, tale je pa defekten s5...

the_unborn ::

trenutno laufam na okrusenem tb1200 in ni nobenih problem...nic ne skrta:D

back to tbred, dubu sem ga v agt-ju za 17k in se nekaj drobiza

stepping je JIUHB, 51

upam, da bo kej iz njega sicer ga obesim za jajca

:D

bodom ::

kako jst vem iz kterga tedna je?

LP

ferdo ::

imaš mogoče kak mp3PRO codec instaleran?..

meni je tut hrscalo! podobno KOT ce bi meu ZASTAVO 750 brez sklopke

ko sem ta CODEK dol ruknu pa spet dela.

pomoje je bol problem v software.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Malecky ::

Problem je v procu zato ker če zamenjam in dam not drugi Tbread, ki je skoraj isti le serijska je druga se ne navija skoraj nič (1650mhz) in zvok stalno hrešči ni važno na katerem clocku...

Vglavnem....veliko jih je škart in take sreče jaz siguro nimam ker to sta 2 izmed 6 kosov...


the_unborn ::

a ma kdo kaksne podatke, ce na KD7 core senzor meri natancno?

Tarzan ::

Za Tbrede B ne vem, vem da Palomino procesorjem je precej natančno merila temperaturi (celo interna dioda je imela natančno temperaturo).

Z T-Bredom bom pa probal v bližnji prihodnosti, ko si bom končno nabavil 1700+ T-Breda, da vidim, če se te hudiči res tako dobro navijejo>:D

Pomoje meri pravilno. Povej, kakšne vrednosti dobiš.

the_unborn ::

no, furam ga na 2400mhz (133 x 18), voltazo mam na 2v, ampak mislim da jo bom lahko znizal (sploh nisem probal nizje), navijanje s fsb-jem pa pride kasneje

cau

morphling1 ::

Malecky jaz pa upam skoraj stavit s tabo da to ni fora v procesorju. Če se ti da ga lahko pri men testirava z enakim testom pa se bo vidlo a jebe. Zdaj sem glih z Spaceboyem govoril po msm-u in ima hude probleme z KX7 ter tbred B-jem A mi je delal bp. random BSOD v explorerju ene stvari mu pa delajo OK in če se spomniš je bilo govora o tem da KX7 pa tbred ne bosta kompatibilna, so to zgleda te random težave.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

Malecky in Morphling1: a to govorita o mojem procesorju?

sej bom zdej menju napajalnik in ram pa bomo pol vidli...drgac pa tud na 1470mhz leti za silo8-)

LP

Boky ::

Fantje, katere napajalnike imate(tisti, ki dosegate take visoke GHz) ?

morphling1 ::

Jaz dosegam na drugi mašini enake overclocke tudi z bednim Maxpowerjem 350W. V glavni mašini imam pa zdaj Anteca 380W TP , ker sem zamenjal plato nekaj časa nazaj in sem imel na Maxpowerju že razmajan ATX konektor sem kupil tega Anteca da bom imel mir dokler mi ne crkne, pa še fino tih je.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Jest mam Enhance 300W. Zaenkrat mi še ni delal problemov. Je pa res, da nimam veliko stvari gor obešenih. En hdd, DVD-rom, CD-RW, in en dodaten ventilator PCI = nič, AGP = Starikav Radeon

Boky ::

Tarzan koliko pa je ta Enhance kaj glasen ?
morphling1 koliko si dal za antech-a ? Na testu na Anandtech-u je bil najtisji(430W izvedba)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()
««
5 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342814 (15598) peter_ki
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411982 (7747) nimus
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658675 (6400) Zoidberg
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593429 (2868) morphling1
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535088 (4452) krucymucy

Več podobnih tem