» »

Navijanje Tbred-ov A in B

Navijanje Tbred-ov A in B

««
30 / 34
»»

rfmw ::

Ce ma kdo xp1700 JIUHB0302, mu lahko povem, da mojemu zmanjka sape (prime95 javlja errorje) pri 2200MHz in tudi Vcore 1.9V ne pomaga. Sicer bi mu se dvignil Vcore, vendar se temp bliza 50'C (8RDA+), moj V7+ pa ne bom dvignil nad 3300 rpm, ker mi ze sedaj brenci v glavi...:O :O :O
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

SkyNet ::

Še enkrat lep pozdrav :D

Šel sem pogledat na svojega athlona kakšno oznako ima in pravi tole:

AXDA2200DKV3C
AIUGA0241TPBW

Kaj naj bi to pomenilo? Je dober za navijat al bolj švoh...?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

gamer ::

skynet: tvoj proc se bo bl slabo naviju ker je tbredA tko da kr joki za kšnga 1700 dlt3c B
js sm meu enga 1700+ dlt3c 2g z 1.5v crknu pr 1.75v... volcano7+.... sam zjoku se bom... res bedno:'( :'( :'( :'( ...
no sej bom šu po novga... k bo dnar...:'(

GUFY ::

gamer: Kaj si pa delu z njim da ti je crknu!?8-O 8-O 8-O

zile ::

Tudi jest se sprašujem kako ti je crknu. Jest mam zračno (V7+ min.obrate) pa 1.95V@2300. Temp. 55. 8-). Po moje si ga sam biksnu kje.

GUFY ::

Zgleda da je za ta proc največ kar sem dobil na zračno hlajenje 13 x 186 kar je kar spoštljivih 2418 MHz:) :) :) . Več se pa ne upam zaradi temperature saj je med testom PRIME 95 dosegel že 46 stopinj;(( ;(( ;((. Sem ga pa probal na 14 x 180 kar je 2520 MHz pa nisem mogel priti v winse niti pri 1,75V potem sem pa odnehal, ker nočem, da mi ta proc crkne.:\ :\ :\

Do sedaj sem ga navil že za 955 MHz nad njegovo osnovno frekvenco kar pa ni malo in škoda bi ga bilo sedaj skurit.8-O 8-O 8-O

Med prazniki pa bom sestavil vodno hlajanje potem pa se spet oglasim.:O :O :O

Jaffa ::

Sej pa 46 še nič ni. Meni ko dela prime, pride do 56-57 stopinj in dela brez napak...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Tradewind ::

GUFFY- saj pa 46 stopinj niti ni toliko, kolikor vem tudi pri 55 stopinj laufajo ok.

lahko pa je, da se tud motim, ampak jaz sem prej imel palominoia 1800+, med 50-58 stopinj, pa je vse špilalko ko keks!!!
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

bodom ::

ah ne, ne se sekirat...jst sm ga fural tega tudi nad 55°C, pa ni nobenih blemov...

je pa zdej to fajn, sm mal premaknu ventilator od zalmana in glej ga hudica, proc se greje za 5 stopinj manj...
2215MHz (211×10.5)...pa 1.85V jedra...temp. pa samo 45°C ob maksimumu ter 35°C pri normalnem. kr zadovoljn.

tku da nc se bat glede temps nad 50°C...

LP

GUFY ::

Fantje mi je škoda proca, da ga zdej matram na zrak k bom tko kmal imel vodno hlajenje pol bodo pa tud voltaže na procu mal višje in upam, da tudi na kaj več MHz.
Do takrat se bom pa zadovoljil z :)) :)) SAMO :)) :)) 955 MHz navitim procom.
Če bi mi pred enim tednom rekel, da bo moj proc navit za 955 MHz mu ne bi verjel, zato sem sedaj zelo zadovoljen z doseženim!:) :) :)

Jaffa ::

Pa sej procesor nea tak hitro crkne... Tega probal že na 2,1... Sam se je volt protection vklopo... Die temp je pa kolk jaz vem 85 za tbreade... Temp pa tud nea tak hitro zraste, da bi ti ga kr skurlo...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

zile ::

bodom: tolk megahertzov pa ti tikatakjo v nič. Hitro v folding@home. Team ID je 10824 :D
GUFY: ti si ena prpa. Proc bo trpel ya. Si še začetnik vidm :'( . Time to be real overclocker :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

bodom ::

@zile: ne razumm kaj hocs rect...zakaj bi blo skoda MHZ-jev???
in kaj si hotu rect...kam naj grem (folding@home. Team ID je 10824)?? prvic cujem to:\

ja itak...ce ze OC-jamo...naj gre na max...tle ni pardona...kaj cmo jokat, joka se pol, ko ga skuris:D

jao...kje bi jst dobil tega DLT3C proc...a ma kdo kej za prodat??
@GUFY: mogoce ti...dej ko ga jst zakurim za 2.0V>:D

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

zile ::

bodom: aha, nič ne veš :D . No tukaj imaš vse na dlani..
Ne oklevaj ! 8-)

Clemento ::

@rfmw: ne sekiraj se! Moj jiuhb 0303 je
isti sit...nuca 2.0V da dela na 2200mhz pa
se errorje pol nabija v prime95...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Dr_M ::

tale prime95 mene ne kupi, jest mu cist nc ne verjamem. men tut takoj errorje nabija, pa dela comp 1 teden skup ce je treba (stabilno). pa itak je skos 100% obremenjen. tko da jest se neb sekiru zarad tega kej dost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

Pol pa parkrat 3dmark poženi,pa če te bo ven vrglo ali resetiralo,pol ni stabilno.

bodom ::

ma je kr fajn tale prime95...no ja, pa tud cuden vcasih...masino navil na 2215mhz...laufal prime95 vec kot 24h za res stabilnost in sou skoz brez problema...pol pa vcer po celem tednu delovanja masine pokaze blue screen kr naenkrat (pazi, windows XP)...:\
LP

Clemento ::

Men je od zacetka prime tud delal na 2200mhz po 13ur skup zdaj po 2h mescih se prvega testa ne naredi..
Pa tudi zdravo ni ravno peci cdjev ce imas errorje v primu ker imas pol errorje tud
na cdju kar kaze na to da prihaja pri prenosih
ram-cpu-disk-pekac do koraptanja podatkov...

Jaffa: Temperature so kul! Kert mam tok
topl v sobi kot sem imel prej pa ce dam V7+ na
6000obratov(zdej mam najmanj) mi ga to shladi se za dodatnih 7stopinj pa vzgem se in/out ventilatorje je se plus 4stopinje tko da ma pol
proco pod lovdom 39stopinj pa je vseeno..sem
tudi sam ze na to pomislil...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

Jaffa ::

Zdaj po dveh mesecih se je zunaj malo otoplilo, če že ne druga...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Tic ::

No, jst sm pa zdej spustu fsb za 1(iz 225 na 224) , da lahko furam proc za 112 mhz več. A se to splača?
Zdej mam 1.95 in pa 1470 @ 2352MHz.

Nevem... bom tesritu, pomoje je cpu zdej na boljsem ram pa na podobnem?
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Clemento ::

Tic: Ce se ti splaca ugotovi sam! Pozeni 3dmark...
primerjaj rezultate v sandri...ce rabis vecjo proc
moc definitivno drugace pa ni obcutne razlike
za 1fsb...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

MALJUTKA ::

Kaj pravite na ta stepping:
AXDA 1700 DUT3C
JIUHB 0309 UPBW
zelena barva

ali pa

AXDA 1800 DUT3C
JIUHB 0306 TPMW
tudi zelena barva

To je zaenkrat edino, kar se dobi v MB, rabim pa NUJNO proc. Katerega, ce sploh katerga naj vzamem?
Aja, gre pa na NF7-S 2.0 na zrak

LP

Dr_M ::

boštjan: 3dmark dela lepo, tut veckratne ponovitve...in use ostalo dela lepo, samo prime95 serje pa superPI mi cist nakonc vrze error vn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Clemento ::

1700+ JIUHB 0309 zna bit zelo dober(2300mhz) ali pa zeloslab (na 2000mhz). Z 1800+ pa nimam izkusenj! Jaz bi verjetno vzel 1700+.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

MALJUTKA ::

Clemento: Na zalogi je 5 komadov JIUHB 0309. A naj vse odnesem na reverz in sprobam? Kako jíh naj na NAJHITREJSI nacin vseh 5 kom. sprobam, do kod grejo in s kaksnimi voltazami?
A iz serijske stevilke pa se ne vidi al je dober ali je slab?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MALJUTKA ()

boštjan ::

A iz serijske stevilke pa se ne vidi al je dober ali je slab?

zelo težko,tako da če maš možnost jih stestirat jih stestiraj.Če gredo do 2000MHz z hudimi timingi pol je proc OK za navijat.

MALJUTKA ::

Bostjan: Mislim da tvojega zadnjega stavka nisem najbolj razumel

boštjan ::

če se 1700+ BP navije na 2GHz IN default volztaži in še nizki multiplayer ter nastaviš hude timinge pol je proc dober za navijat,pomoje

Clemento ::

Ja vzemi jih na reverz! Najprej sprobaj do kje gredo z defoult voltazo! Zacni pri 2000mhz...
potem pa povecuj voltazo po 0.1V pa glej kateri se najbolje navija....ni vse v stepingu je tudi
barva in kako se jedro sveti pri svetlobi!
Vem da je bil nekdo zelo prijazen in je nedolgo tega za slo-techprevedel clanek o izbiranju ki je
bil z x-bit labs(ne me zrzat za besedo sam mislm da je s tega paga) kjer je vse podrobno napisano.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

MALJUTKA ::

Ja, samo tega clanka ne najdem, pa da se ubijem zraven
Bostjan: Kaksne timinge mislis? Pa menda ja ne od RAM-a?

boštjan ::

od rama,od rama ja,saj drugih ni:P

MALJUTKA ::

Dobro, ampak ne razumem kaj imajo timingi z navijanjem proca?

boštjan ::

Ja kako pa boš pol ugotovo če se proc dobro navija,če boš mel relaksirane timinge.Si pozabo na sinhrono navezo MHz rama/FSB.

Clemento ::

FSB je odvisen samo in samo od rama! Nima veze s procom kolkor jst vem:\ Ce proc deluje stabilno na eni vrednosi ma lahko 133fsb al pa 200 pa je
isto...dokaz ce se motim prosim ker me zanima?
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

MALJUTKA ::

Hmm...moja dosedanja logika se mi ocitno podira;
Recva, da imam en hudo slab RAM, in en HUDO dober proc, za katerega pa se ne vem, da je dober. Pri ostrih timingih mi bo ja prej RAM zacel bremzat, in kako naj potem ugotovim, do kje gre proc?
Ali pa ti to mislis do kje gre proc konkretno NA MOJEM sistemu z mojimi RAM-i in ne nasplosno na bilo kateri platformi?

boštjan ::

maljutko s prvo trditvijo si si sam odgovoril.štekaš
clemento kaj pomeni FSB?Front side bus ali zunanja frekvenca proca.Torej če boš mel super rame pa drek proc,ga ne boš mogel prepričat da leti v višave

MALJUTKA ::

Bostjan: lahko dober proc prepricas , da leti v visave, kljub slabemu RAM-u! Samo mnozilnik mu pac povecas, FSB pa zaradi slabega RAM-a pustis nizkega.
Ce pa je proc slab, pa lahko delas kaj hoces, pa ne bo sel visoko. A se motim?
Jaz sem pa ves cas mislil, da najprej nastavis najbolj ostre timinge, nato najvecji mozni FSB glede na te timinge oz. zmoznosti RAM-a, potem pa samo mnozilnik dvigujes, in vidis, do kod gre proc. A to ni dober nacin?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MALJUTKA ()

boštjan ::

tudi z višanjem množilnka se da,samo več hitrosti pridobiš če FSB višaš in zraven hude ram timinge.Mislim kaj ti bo visok multiplayer in en drek ram.

MALJUTKA ::

Bostjan: Mas prav, cisto pravilno govoris, vendar ti govoris za konkretno recimo tvoj komp, na katerem VES, do kod in z kaksnimi timingi ti grejo RAMI.
Kaj pa, ce imas vse novo (tudi RAME) in za nobeno komponento ne ves, do kje gre? Kako se pa potem lotis? Zanima te pa recimo SAMO do kje gre proc.

boštjan ::

Jaz govorim nasplošno kako se zadeve lotit.Vsaj za ram veš kaj maš,če si kupo kakega kvalitetnega,pol je tu še proc,ki pa mu FSB pač v tvojem primeru zvišuješ po 10MHz.samo ne vem kako bi to v enem dnevu opravo za 5 procov.

MALJUTKA ::

Pa sej to me glih muci. Rad bi pac cimprej vrnil slabse komade. Ni pa receno, da ne bom obdrzal vseh pet, ce bojo res dobri ali pa sploh nobenega, ce bojo gnoj.

AtaStrumf ::

Joj boštjan ne komplicirat zadeve s timingi k nimajo pri navijanju proca čist nobene zveze. Če navijaš te zanima samo CPU in ko enkrat to veš, greš pol optimizirat celoten sistem in takrat iščeš najnižje stabilne timinge od RAM-a pri najvišjem FSB-ju, ki ti ga doseže proc oz. če si pripravljen za timinge žrtvovati frekvenco pač iščeš najvišjo frekvenco pri najhujših timingih, samo če nimaš hudega RAM-a se ti bo stvar hitro ustavila, zato to za moje pojme z izjemo torej hudih RAM-ov, ki si jih le redki lahko privoščijo, tvoj pristop nima smisla.

Torej RAM na najpočasnejše timinge ko navijaš procesor, da ga izključiš kot vir težav, pa po potrebi še dodaš +0.2V za dodatno stabilnost pri višjih FSB-jih (nad 166 če gre za DDR333)!

Glede dobrih navijačev, pa mislim, da edina stvar, ki ti res kaj pove, enakomerna barva jedra (violična je dobra, rdeča ne tolk, kakšne lise različnih barv pa sploh ne, če pa se pod svetlobo pod enim določenim kotom sveti belo je pa baje strup od proca) in to da je čim lepši, torej brez najmanjše pikice (male poškodbice) kjerkoli na jedru, še posebej bodi pozoren na robove in nenazadnje še tiste cifre v serijski npr. 9233676250092. 25 me še niso razočarali (najmanj 2.0GHz @1,65V in 2,15 GHz pri 1,65-1,75V), 24 so totalna jajca, 26 tudi naj ne bi bili tako dobri čeprav to ne vem in pa 28 so pa baje zelo hudi.

Uporabi ta princip da čimhitreje najdeš enega dobrega in če hočeš bit hitro fertik s testiranjem poskusi najprej na 2,075 (12,5x166) GHz na 1,6V oz. če ne bo šlo pa na 1,65V Prime 95 najmanj 3 ure more zdržat brez napake pa občasno še daj Super Pi izračunat medtem ko teče Prime 95 in sicer daj kar največjega iz unega seznama kar traja kako urco. [ Za hitrejšo izbiro laufaj Prime 95 kake pol urce, vmes pa kak manjši Super Pi test in če dela kar pojdi naprej, pol pa ko dobiš zgornjo mejo pa se vrni nazaj za bolj temeljit test stabilnosti. ] Če to dela maš super proc, če ne pa po 0.05V gor dokler ni stabilen, ko najdeš stabilnost na 2,08 GHz probavaj na 2,16 (12,5x173) GHz in tako naprej. Najbrš se ti bo tam okoli 2,15 že začela dvigovati voltaža na 1,7 do 1,75 V samo to niti ni slabo, ko pa enkrat dosežeš mejo pri 1,75V pa nima več smisla dvigovat voltaže, vsaj ne na zraku, ker itak pol vedno manj pridobiš, proc se pa vedno boj greje in stvar ni več smiselna. Predlagam, da poiščeš najvišjo stabilno frekvenco pri 1,65V, kar je default za najhitrejše Athlone XP in potem še najvišjo stabilno frekvenco pri 1,75V kar je največ za zračno hlajenje. Na koncu ga boš potem najbrš laufal na največ kar boš ven dobil pri 1,65V!

Aja pa malo za hec, malo za res, če imaš Quake III probaj odigrat en deathmatch (cca. 10 minutk) ker se je pri meni izkazal za zelo hiter pokazalec minimalne nastabilnosti, ki je Prime 95 in Super Pi (in nobena druga igra ali program če smo že pri tem) nista zaznala niti po 16-ih urah.

Da "malo" pohitriš selekijo imej kriterij, da če stvar ne dela stabilno na 2,08GHZ na 1,65V kar pojdi na naslednjega. Dober proc mora to zdržat.

Pa tistega, ki se ga odločiš obdržati testiraj vsaj ene 12-24 ur Prime 95 + občasno najtežji Super Pi test, da boš lahko 100% da je res dober.

Pa ne pozabi nas obveščat kako gre in preden utakneš proc si prepiši vse cifre vključno s serijsko pa posreduj (lahko se veliko naučimo!). Če hočeš pomoč pri izbiri napiši vseh pet, pa predlagam ti da vzameš vsaj enega (najbolj obetajočega po zgornjem principu) 1800+, ker so se izkazali za zelo dobre, morda bi jaz celo raje vzel 1800+, kot 1700+. Vsaj pri A-jih so bili precej boljši. Mal jih vse preglej pa se odloči.

In nazadnje še povezava do celotnega članka o izbiri najbolj navijaškega proca. God knows you need it :D.

Zgodovina sprememb…

Malecky ::

oj boštjan ne komplicirat zadeve s timingi k nimajo pri navijanju proca čist nobene zveze. Če navijaš te zanima samo CPU in ko enkrat to veš, greš pol optimizirat celoten sistem in takrat iščeš najnižje stabilne timinge od RAM-a pri najvišjem FSB-ju, ki ti ga doseže proc oz. če si pripravljen za timinge žrtvovati frekvenco pač iščeš najvišjo frekvenco pri najhujših timingih, samo če nimaš hudega RAM-a se ti bo stvar hitro ustavila, zato to za moje pojme z izjemo torej hudih RAM-ov, ki si jih le redki lahko privoščijo, tvoj pristop nima smisla.

CPU se navija šele ko veš do kolk gre RAM, se pravi najprej testirajte FSB in ne procev vzet 5KOM stem da še to delate vmes. Ko boste vedeli kakšen je najvišji stabilen DDR clock pol vam ni treba skrbet da bi bil RAM kriv za nestabilnost, lahko uporabite nastavitev z najboljsimi timingi al pa najmanj..pri navijanju proca to nima veze, ko enkrat veste mejo proca in RAM-a nato šele uskladite množilnik in FSB tko da bo ram na čimboljših timingih in čimbolj navit z množilnikom pa se približaš meji proca...simpl. Hude RAM-e si lohk prvoš vsak "" ki ma 15min časa pregledat izbiro, dobi se lepo tudi PC2700 palčke ki gredo krepko nad 200mhz FSB...kaj pa mislite da bo za vsak JEDEC standard narjen poseben čip? Heck NO!


Torej RAM na najpočasnejše timinge ko navijaš procesor, da ga izključiš kot vir težav, pa po potrebi še dodaš +0.2V za dodatno stabilnost pri višjih FSB-jih (nad 166 če gre za DDR333)!

Če veš da je stabilen tudi na najbolj navitih to nima veze. Dodajanje napetosti je odvisna popolnoma od RAM-a zato smo zgoraj najprej stestirali RAM in ugotovili do kje je popolnoma stabilen.

Glede dobrih navijačev, pa mislim, da edina stvar, ki ti res kaj pove, enakomerna barva jedra (violična je dobra, rdeča ne tolk, kakšne lise različnih barv pa sploh ne, če pa se pod svetlobo pod enim določenim kotom sveti belo je pa baje strup od proca) in to da je čim lepši, torej brez najmanjše pikice (male poškodbice)

Te vaše barvne lisice so posledica "lakiranja" procev, med zadnjim postopkom so prevlečeni z laku podobno snovjo in to je vzrok za obarvanje... Kot pokazatelj hitrosti se izve bore malo..Tak procesor ki se preveč bliska lahko oćistite...vzemite čistilec za lak (aceton) in obrižite z njim proesor. Večino krat so sloji skoraj neopazni in tanki, drugače pa lahko povzročijo veliko večje segrevanje kot ponavadi. Če remžeš celo ploščo ne bo povsod enako odbijala barv...verjeti ali ne tudi pri AMD-ju ne zmorejo:) Neki je na tem samo zaradi tega ker naj bi v povprečju v spredini bile barve bolj konstantne...kakšne pa js nebi šu nikol trdit na podlagi barve...


kjerkoli na jedru, še posebej bodi pozoren na robove in nenazadnje še tiste cifre v serijski npr. 9233676250092. 25 me še niso razočarali (najmanj 2.0GHz @1,65V in 2,15 GHz pri 1,65-1,75V), 24 so totalna jajca, 26 tudi naj ne bi bili tako dobri čeprav to ne vem in pa 28 so pa baje zelo hudi.

Ta je še najbolj smešna meni osebno. Irrelevantno cifro spremenimo v en juhuhu..krneki. Sem pozabil točno sloves cifer vendar nehajte o downgraded s... ipd. ker to ne obstaja. Če boš vzl več procesorjev z različnimi kodami tvoja teorija ne bo držala...tudi Xbit labs se je popravil ko so jih inžinirji osmešili.

Uporabi ta princip da čimhitreje najdeš enega dobrega in če hočeš bit hitro fertik s testiranjem poskusi najprej na 2,075 (12,5x166) GHz na 1,6V oz. če ne bo šlo pa na 1,65V Prime 95 najmanj 3 ure more zdržat brez napake pa občasno še daj Super Pi izračunat medtem ko teče Prime 95 in sicer daj kar največjega iz unega seznama kar traja kako urco. [ Za hitrejšo izbiro laufaj Prime 95 kake pol urce, vmes pa kak manjši Super Pi test in če dela kar pojdi naprej, pol pa ko dobiš zgornjo mejo pa se vrni nazaj za bolj temeljit test stabilnosti. ] Če to dela maš super proc, če ne pa po 0.05V gor dokler ni stabilen, ko najdeš stabilnost na 2,08 GHz probavaj na 2,16 (12,5x173) GHz in tako naprej. Najbrš se ti bo tam okoli 2,15 že začela dvigovati voltaža na 1,7 do 1,75 V samo to niti ni slabo, ko pa enkrat dosežeš mejo pri 1,75V pa nima več smisla dvigovat voltaže, vsaj ne na zraku, ker itak pol vedno manj pridobiš, proc se pa vedno boj greje in stvar ni več smiselna. Predlagam, da poiščeš najvišjo stabilno frekvenco pri 1,65V, kar je default za najhitrejše Athlone XP in potem še najvišjo stabilno frekvenco pri 1,75V kar je največ za zračno hlajenje. Na koncu ga boš potem najbrš laufal na največ kar boš ven dobil pri 1,65V!

Vzemi si eno voltažo (1.7V) začni pri 2Ghz množilnik in FSB ti js ne bi povedal, ker je to tvoj sistem in ga nisi nikoli opisal (MALJUTKA). Za hitro stestirat teh par procev rabiš 1-2h. Z prime95 boš stabilnost preveril v 10min (Sj se nam mudi ane!) In tudi če ti dela samo 10min in bi eventuelno potem se procesor sesul vedi da je stabilna meja potem le nekaj mhz pod tisto, ki si jo prej testiral, tako lahko simpl k pasul sklepaš do kolk bo procesor šel.

moje mnenje...če se lotite drugače kr. Sem sam predstavil zase najlažji način.

:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

boštjan ::

a mi lahko poveš kje se začne tvoj post,ker je nekaj kopiranega od AS posta:D

Hammer ::

Clemento:


Ker že dolgo kupujem nov procesor, ki temelji na Throughbred jedru in se nisem mogel odločiti katerega naj vzamem sem prevedel članek od X-bit Labs link
in zdaj stvar bolje razumem sem se odloču, da ga objavim tukaj, zato veselo na branje

Kako izbrati najboljši AMD Athlon XP Thoroughbred za navijanje.
Da, hitrejši so kot si mislite.Naša zgodba z naslovom ˝Tvoj AMD Athlon XP je lahko hitrejši kot si mislite, da je. Izkazalo se je, da je zelo popularen med našimi obiskovalci in odločili smo se nadaljevati raziskovanje o možnosti navijanja AMD Athlon XP-ja. Takšni procesorji so poceni in imajo dober navijalski potencial, kot rezultat ponujajo odlično vrednost za navijalce in strojne entuziaste. Od tedaj, ko je AMD znižal frekvenco določenim boljšim procesorjem zgodaj tega leta, smo včasih prejeli skoraj garantiran navijalski potencial, kar od začetka zgleda neverjetno.

Eden od naših bralcev, ki je komentiral v našem prejšnjem članku in je poslal sporočilo v naš forum, kjer je razložil vse detajle, ki bi jih si moral zapomniti, ko izbiraš AMD Athlon XP procesor na Thoroughbred B0 jedru za navijanje. Za tvojo pripravljenost smo sestavili te informacije v 5. preprostih korakih
Izbrati najboljši AMD Athlon XP Thoroughbred B0 procesor za navijanje korak za korakom
1. korak: Prepričaj se, da imaš Athlon XP Thoroughbred procesor z B0 stepingom. Da jo določiš, preveri procesorsko identiteto tvojega čipa z primerno programsko opremo, kot je WCPUID od H.oda. Če je procesorjeva identiteta 681, potem imaš AMD Athlon XP procesor, ki temelji na Thoroghbred B0 jedru. Če identiteta ni 681, pomeni, da imaš nekaj drugega. Informacija spodaj se zdi, da je pravilna samo za Athlon XP Thoroughbred procesorje z B0 stepingom jedra. Zapomni si, da mikroprocesorji, ki temeljijo na Palominu jedru ali Thoroughbred A0 jedru so bolj revni za navijanje.
2. korak: Prepiši kodo procesorja.


3. korak: Najdi 3. (ali 2.) vrstico na kodi. Izgledala naj bi tako: JIUHB 0302 WPMW

• Prvih 5 črk v vrstici posreduje informacije o procesorju (JIUHB našem primeru). Prva črka od 5. nas verjetno obvešča o lokaciji jedra na rezini. Bližje, ko je jedro proti centru rezine; ima boljši potencial, kot se zdi, da ima jedro več potenciala za višje hitrosti. Črka bližje začetku abecede, to pomeni, da je jedro bližje centru rezine. V glavnem ˝A˝ je boljše kot ˝J˝, ampak ˝K˝ je slabši, kot ˝J˝, ampak ima še vedno več potenciala kot ˝R˝, ki je najslabši.

• Naslednje 4 številke povejo, kdaj je bilo jedro narejeno. Prvi 2 številki povedo leto izdelave, medtem ko drugi par številk pove teden izdelave. Za primerjavo, naš primerek je označen kot ˝0302˝, to pomeni, da je bil narejen v drugem tednu tega leta.

• Naslednje 4 številke predstavljajo drugi set podatkov o procesu izdelave. Na žalost, nimamo točnih informacij o pomenu teh črk, verjamemo, da tretja črka (WPMW, SP1W, XPMW, XPCW, MPMW)), predstavlja število produktov na določen produktivni dan.Za primer, A predstavlja prvi sveženj produktov, B pomeni drugi in tako dalje. Tega ne moremo garantirati, ampak misli se, da so prvi kosi procesorjev boljši za navijanje v primerjavi z zadnjimi nekaj svežnji. Za primer zadnji produkti so označeni z številkami, ne črkami in so najslabši za navijanje. Viri mislijo, da so zadnji svežnji testirani na vseh možnih hitrostih in ugotovili,da čipi niso bili zmožni delovati na visokih frekvencah, verjetnost za navijanje je zelo majhna.

Četrti korak: drugo(ali drugi del prve vrstice) na označbi.Izgledal naj bi tako: 9367337260464.

• Kot smo povedal pred nekaj dnevi, osma in deveta številka v tej vrstici predstavlja ˝originalno določeno˝ številko modela za procesor. V glavnem se predvideva, da so naslednji podatki pravilni:
 24 = 2400+ (2.0GHz/266MHz FSB);
 26 = 2600+ (2.083GHz/333MHz FSB or 2.13GHz/266MHz FSB);
 27 = 2700+ (2.17GHz/266MHz FSB);
 28 = 2800+ (2.25GHz/266MHz FSB);
 30 = 3000+ (Takšen Thoroughbred ne obstaja)
Mi nimamo nobene ideje kaj pomeni prvih sedem številk (9361333260135), ampak lahko predvidevamo, da te številke predstavljajo serijsko številko rezine. Zadnje štiri številke (9361333260135 ) predstavljajo serijsko številko procesorja med proizvodnjo. Predvideva se, da nižja kot je številka, večja je možnost navijanja.

5. korak: Ugotovi barvo procesorja

 rdečkasto iz vseh kotov – povprečno navijanje, večinoma lahko delujejo na 2Ghz(2400+) z privzeto napetostjo 1.65 volta, lahko se odrezajo bolje z višjo napetostjo procesorja.

 Rdečkasto z določenimi deli odseva zelene barve – so lahko zelo dobri ali zelo slabi. Najslabši dosežki so bili nekaj takšnega – 2Ghz(2400+) z voltažo najmanj 1.85 volta, ali samo 2.2Ghz z voltažo 1.65 volta.

 Rdečkasto jedro z odsevom bele barve pod lučjo – neverjetni za navijanje. Lahko delujejo z 2100Mhz – 2250Mhz z privzeto voltažo.


Kot vidite sedaj, je zelo lahko izbrati AMD procesor za navijanje. Od tedaj, ko je na tržišču veliko takih procesorjev, sigurno ne boste imeli dosti težav z izbiro pravega v lokalni trgovin.

Lep pozdrav Hammer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hammer ()

gamer ::

no za vse tiste k nevejo... proc sm skuru... z voltažo 1.75 volcanotam na full... men tud ni nč jasn :'( , prejšnga sm loh na 1.9v furu pa ni šlo čez 50c, ta tud ni šu čez 50c... jedro nč okrušeno... sam nehu je delat...
:'( :'(
no zdej enkrat bom šou po 1800+ dUtc 0250 xxGx, predvsem me zanima kako se G kej odnese pr navijanju... k za vse k sm do zdej slišu so mel tretjo črko al A,C,M....
nobenga G še nism vidu

Malecky ::

Hammer: 5. Korak: Najdi bebastega prodajalca da ti bo nosil procesorje tačas ko ti ugotavljš barvo vsakega posebi:)

Če ga maš pa že doma pa to nč ne pomaga..not ga djte pa probajte.

AtaStrumf ::

CPU se navija šele ko veš do kolk gre RAM, se pravi najprej testirajte FSB in ne procev vzet 5KOM stem da še to delate vmes. Ko boste vedeli kakšen je najvišji stabilen DDR clock pol vam ni treba skrbet da bi bil RAM kriv za nestabilnost, lahko uporabite nastavitev z najboljsimi timingi al pa najmanj..pri navijanju proca to nima veze, ko enkrat veste mejo proca in RAM-a nato šele uskladite množilnik in FSB tko da bo ram na čimboljših timingih in čimbolj navit z množilnikom pa se približaš meji proca...simpl. Hude RAM-e si lohk prvoš vsak "" ki ma 15min časa pregledat izbiro, dobi se lepo tudi PC2700 palčke ki gredo krepko nad 200mhz FSB...kaj pa mislite da bo za vsak JEDEC standard narjen poseben čip? Heck NO!

To kar si ti napisal je čist brezvezno delo, ki ti ga res ni treba; s tem se lahko ukvarjaš pol. Fora je da je treba riziko za nestabilnost eliminirat oz. zmanjšat na minimum in to narediš tako da daš RAM na najbolj konservativne timinge in pika.

Glede 15-ih minut pa... no comment!

Če veš da je stabilen tudi na najbolj navitih to nima veze. Dodajanje napetosti je odvisna popolnoma od RAM-a zato smo zgoraj najprej stestirali RAM in ugotovili do kje je popolnoma stabilen.

A pa si bolj siguren da je stabilen ram pri 215 MHz na CL2 2,5,2 1T al na CL 2.5 3,6,3 2T? Za kaj bi raje jajca stavil?

Te vaše barvne lisice so posledica "lakiranja" procev, med zadnjim postopkom so prevlečeni z laku podobno snovjo in to je vzrok za obarvanje... Kot pokazatelj hitrosti se izve bore malo..Tak procesor ki se preveč bliska lahko oćistite...vzemite čistilec za lak (aceton) in obrižite z njim proesor. Večino krat so sloji skoraj neopazni in tanki, drugače pa lahko povzročijo veliko večje segrevanje kot ponavadi. Če remžeš celo ploščo ne bo povsod enako odbijala barv...verjeti ali ne tudi pri AMD-ju ne zmorejo:) Neki je na tem samo zaradi tega ker naj bi v povprečju v spredini bile barve bolj konstantne...kakšne pa js nebi šu nikol trdit na podlagi barve...

To o barvi sem prebral na linku, ki sem ga dal na koncu posta. Meni se zdi dokaj logično, zato sem to tudi napisal.

kjerkoli na jedru, še posebej bodi pozoren na robove in nenazadnje še tiste cifre v serijski npr. 9233676250092. 25 me še niso razočarali (najmanj 2.0GHz @1,65V in 2,15 GHz pri 1,65-1,75V), 24 so totalna jajca, 26 tudi naj ne bi bili tako dobri čeprav to ne vem in pa 28 so pa baje zelo hudi.

Ta je še najbolj smešna meni osebno. Irrelevantno cifro spremenimo v en juhuhu..krneki. Sem pozabil točno sloves cifer vendar nehajte o downgraded s... ipd. ker to ne obstaja. Če boš vzl več procesorjev z različnimi kodami tvoja teorija ne bo držala...tudi Xbit labs se je popravil ko so jih inžinirji osmešili.


To kar sem napisal, 100% drži iz mojih izkušenj, vendar pa nisem rekel da je 100% res. Pač neka smernica, če že ravno moraš izbirati (nimajo vsi doma po 10 procov ampak se morajo v štacuni odločit). Vem da naj bi bile potem te cifre nekaj čist banalnega (sem tud jaz pozabil kaj točno) ampak, moje izkušnje govorijo drugače, ti jih imaš dosti več pa povej kaj si ti pogruntal.

Vzemi si eno voltažo (1.7V) začni pri 2Ghz množilnik in FSB ti js ne bi povedal, ker je to tvoj sistem in ga nisi nikoli opisal (MALJUTKA). Za hitro stestirat teh par procev rabiš 1-2h. Z prime95 boš stabilnost preveril v 10min (Sj se nam mudi ane!) In tudi če ti dela samo 10min in bi eventuelno potem se procesor sesul vedi da je stabilna meja potem le nekaj mhz pod tisto, ki si jo prej testiral, tako lahko simpl k pasul sklepaš do kolk bo procesor šel.

moje mnenje...če se lotite drugače kr. Sem sam predstavil zase najlažji način.


KHM 10 minut meni dela na moj na 2250 MHz na 1,75V, tudi več kot eno uro, sam se pol kmal sesuje. KAJ mi to pomaga? Nič!!! Zadeva mora laufat ure in ure če hočeš vedet če je stabilna. Se mi je tud po petih urah usul Prime 95 na 1700+ L, ko sem ga imel na 2,15 GHz in 1,7V. A je zate to stabilno? Za hiter screening je za moje pojme najmanj 1 uro ali pa vsaj pol ure + Super Pi, če se ti res mudi. Vse ostalo je totalno nezanesljivo. Mogoče jih je najlaže ločiti glede na zgornjo mejo (Za 1700 U-je bi bilo to 2,15 GHz ali 2,25 Ghz) na 1,75V, ker tu bojo slabši najhitreje odpovedali.

In še nazadnje: gamer reklamiraj tistga tvojga 1700+ al kaj si imel, ker živ bog ne bo vedel da si ga navijal. Odvisno od politike štacune kjer si kupil, samo spodobna štacuna ti ga bo zamenjala.



Zgodovina sprememb…

Jaffa ::

Ja, sam če hočeš stestirat 5 procov na hitro, pol je kr vredu tisto kar je malecky napisal... Ker če ti dela en pri istih nastavitvah 10 min, drugi pa ne, potem se je ta prvi že uvrstil v drugi krog, in veš da je boljši od drugiga... itd... Sej je blo to (na hitro) mišljeno, ne ? 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K
««
30 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342805 (15589) peter_ki
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411979 (7744) nimus
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658669 (6394) Zoidberg
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593428 (2867) morphling1
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535088 (4452) krucymucy

Več podobnih tem