» »

Elite K7S5A

Elite K7S5A

_Dejan_ ::

imam osnovno ploščo elite k7s5a in procesor AMD athlon 1333
pa me zanima ce bi kupil ram DDR333 ali DDR 400 ce bi stvar delovala?
v biosu imam moznosti fsbja 166 in 200 plošča pa je tudi zmodificirana(V-core, multi mod). zanima me tudi če je ze kdo na tej plošči laufal na 166 ali 200mhz rame.

mile ::

Men dela na 166 Mhz , sam morš programsko prešaltat na to frekvenco(ta plata se boče zbutat na tej frek.).
Na 200 pa kar pozabi, razn če se boš spravil delat PLL mod

Aja, pa vsaj hladilnik od NB morš snet in zamenjat termalni trak s termalno pasto + lepilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

dexter_II ::

mile na kateri frekvenci pa potem startas kisto da lahko preklopis na 166 (zarad pci dividerja)?

s katerim softwerom delas,mogoce speedfan?

a mas to original al kaj modificirano?

Zgodovina sprememb…

mile ::

Zbudi se na 133 pol pa v windowsih prešaltam s CPUCOOL - om na 166

dexter_II ::

lahko kaj vec napises,kateri procesor,kako mas rame nastavljene

mi lahko posljes ta tvoj cpucool tukaj! Hvala!

cudno se mi zdi da sistem ne zmrzne ker deljitelj zamenjas
prehod iz 133 na 166 je isto kot iz 100 na 133, a ni? (100/33) (133/33) (166/33)

lahko pogledas kako vrednost mas pci potem? 33mhz

mile ::

Ta plata ma divider 5, tko da naj te to ne skrbi (PCI je 33 Mhz)

Sem ti poslal

mam t-breda 1700 ( dela na 166x12)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

boštjan ::

mile ker bom v kratkem kupo tudi ddr 266 za athlona Tbred A 1700+,me samo zanima,kako v biosu nastavit da bo fsb 133 in rami 266.namreč zdaj mam duron 1,3 in sdr 133 rame pa mam nastavljeno 133/100(rami/fsb),naslednji možen korak je 133/133.mam pa revizijo 3.1 in bios verzije 02/08/09(020809.exe)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

mile ::

Elika je totalen podn v asinhronem načinu , tako da ti to toplo odsvetujem.

Pa za Tbrede rabš novejši (zadnji) bios, drugače imaš izklopljen SSE

boštjan ::

saj ne gre asihrono,ampak sihrono(133/100 ,naslednji korak pa je 133/133).to pa sem si tak mislo,da bom moral BIOS novi gor dat.

mile ::

Ups, na hiter prebral

_Dejan_ ::

ej mile a lahko še men pošleš cpucool al pa vsaj link napišeš.
pa za kaj se uporablja PLL mod?
Pa pol bi delal DDR333 ali DDR400 rami?
Ko sem dajal gor o/c bioc je v unmu fajlu pisal to:
Please note that the "166 MHz no-boot issue" hasn't been dealt with
in this bios modification. It seems that bios timings need to be adjusted to allow
booting at such speed. This issue could also affect 160/120 and 200/200
settings.

torej a 166/166 nebi delal 160/120ali 200/200 pa bi?

zdej mam mojga athlona navitga iz 1330@1573 pri 2.03V in dela stabilno kot skala. Ratal mi ga je navit tut na 1644 pri 2.2V sam se je resetiral ko je temparatura prišla do 60stopinj c. A se da to zaščito kako izklopt?

mile ::

PLL mod - zamenjaš krsital in PLL čip ( frekvenčno območje FSB se ti premakne višje, odvisno kakšen kristal ji uvališ)

CPUCOOL

166/166 ti bo delal brez problemov, če se ti NB ne pregreva.

Zaščito? Omisli si boljše hlajenje .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

boštjan ::

link ne dela:O

mile ::

Zdej dela :D

boštjan ::

ja zdaj pa dela;) ,kero verzijo maš to?a pol samo prek tega programa na 166/166 dvigneš in dela?a bi ddr 333 delali ok na tej elitki.kake rame maš ti mile?

_Dejan_ ::

mile a mas kake načrte kako naredit ta PLL mod?
Pa to kej vpliva na AGP frekvenco?

dexter_II ::

evo tle je dost razlozeno glede modov

tukaj najdete vse!

torej bi lahko saltal tudi iz 100mhz na 133mhz (100/100) na 133/133?
to je isto kot prestop iz 133 na 166.

OwcA ::

mile ::

sam za 133/133 ne rabš tega programa,lepo nastaviš v boisu pa je

mam pa ene leve pc2700 RAM-e

_Dejan_ : Redki so, ki so šli delat ta mod. rabiš kar nekaj izkušenj z lotanjem , najti potreben materjal (stare plate),pa tudi plato za vedno predelaš ( odstraniš par smd uporčkov) Tko da si faca, če boš šel to delat :))

dexter_II ::

mile
a pa ti kdaj zasteka al dela 100%

kaj pa ce gres iz 166 nazaj na 133?dela tud OK?

mam xp1600+, pa sem mislu ce bi povez se tisti en pin da imam 1.85v bi po moje mogu dosect 10.5x166 (AGOIA),vsaj upam:D

mile ::

Dela mi skor 100% , v enem mescu se mi je enkrat usu računalnik , sam ne vem kaj je blo.

Postopek je tak: Zbootaš pri 133, v winsih nastaviš na 166, ob shut-down-u pa moraš spet spremenit na 133, drugač se ti ne bo zbootu.

_Dejan_ ::

mile men ta program cpu cool neki ne dela dobr recimo ce natavm ram138 in cpu138 vse zasteka ce pa v biosu to nastavm pa dela normalno. Naredu sm multi-mod pa je bil čist u izi, zato se bom verjetno lotu se pll moda sam da na netu najgem mal več guidov pa mal skombiniram. tako kot sem v-mod da lepo z dip stikalom reguliram voltažo od 1.7V do 2.2V sam se hlajenje me ovira za navijanje mam pač vulcanota 9 kmal bom prešaltu na vodno.

mile ::

Desno imaš gumb Configure ker si nastaviš malo morje opcij.
Najprej izberi tapravo plato



potem si pa tkole nastavš da se ti avtomatsko spreminja FSB




Sam sem neredil multi mod, v-core mod in v-chipset mod (vse to je precej preprosto). Moje osebno mnenje je, da se PLL mod ne splača delat, ker je plata že v osnovi prepočasna ,da bi tlaču nevem kakšen DDR notr.
Pa nima dividerja 6, tko da je tudi to omejitev.

Pa še folk ima precejšnje probleme z nedelovanjem floppy-a in USB-ja po modu.
Tako da ti želim vso srečo. Poročaj.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

_Dejan_ ::

ja usb jim ne dela zato ker naredijo PLL mod samo za PCI in AGP ne naredijo pa se PLL moda za usb(men se zdi da je frekvenca okol 44mhz). Če pa jim floppy ne dela pol pa je sigurno prekuru krmilnik za floppy pa še to ker ni naredu taprav PLL mod ampak je samo zamenjal un kvarc (ki ima določeno frekvenco )na plati.
mile vidm da ti tut nimaš crackanga cpu cool-a. A kaka starejsa verzija tega programa podpira to ploščo?
vidm da si si naredu v-chipset mod zakaj ti sploh služi? za grafično sm si mislu itak naredit v-mod na njej. za rame pa tut z dip stikali. A če nimaš tega moda pol mi ne bo moglo laufat na 166mhz FSB.
Pa še neki me zanima do kakšne frkvence lahko prideš z SDRAM-om in do kakšne z DDR SDRAM-om(266,333,400)?
Jst mam zdej še 512Mb SD RAMA pa mi pri 147mhz FSB-ja 3D mark vn vrže a je to zaradi rama povečal sem V cpu-ja tut na 2v pa je ist vn metal sam sistem mi ni zamrznu v nobeneni varijanti?

mile ::

Warez ja zame tabu.

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

_Dejan_ ::

ej mile pa še neki me zanima men ta multi mod ne dela neki vredu množilnike pod 10 sploh ne morem narihtat(racunalnik se ne boota) pa tut 12.5 mi ne dela original pa mam množilnik 10 a veš kaj bi bla narobe?
Pa če veš do kakšne frkvence lahko prideš z SDRAM-om in do kakšne z DDR SDRAM-om(266,333,400)?

_Dejan_ ::

zdej sem mal probavu dela mi samo množilnik 11, 11.5, 6 in 6.5 zdleda da je tukej nekaj hujšega (verjetno kakšen hladen spoj al pa kej tazga bom mogu mal pogledat) a mogoče ti veš kaj bi blo?

steiner ::

Men gre z Infineon 7ns sdramom do 150mhz, več še nism probu.

mile ::

Men delajo vsi , pomoje maš res slab spoj al pa slaba stikala

_Dejan_ ::

mnžilniki niso delal zaradi moje površnosti FID2 sem zamenjal z FID1 in obratno zato se mi računalnik ni prižgal.
a je ze kdo probal z množilniki nad 12.5 men ne delajo verjetno zato ker ni AthlonXP.

mile ::

Men na Tbredu delajo

_Dejan_ ::

ej mile zdej sem mal gledal guide za pll 9248-199 tak kot je v K7S5A
pa ko je CPU/RAM 166/166 je PCI 33,33Mhz AGP 66.66Mhz
CPU/RAM 200/200 je PCI 33,33Mhz AGP 66,66Mhz
ko pa je CPU/RAM 133/133 je pa PCI in AGP isto kot zgoraj. Sigurno je kak hrošč v Biosu kr drugač bi se moglo bootat.
Multi mod sm popravu in zdej mi delajo vsi množilniki razen od 13 naprej(sej tam v navodilih pise da je testirano samo z XP in morgan).
Pa če s tem programom (Cpu cool nastaviš frekvenco iz 133 na 166 pol verjetno ne moreš uporabljati hibernate(mirovanje) ker se računalnik na boota, a mam prov?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998718 (6157) tiborrr
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301790 (1290) boštjan
»

AMD Barton 2500 in PC2100 RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
111020 (939) OZZY
»

navijanje 1700+ Tbred A na K7S5A

Oddelek: Navijanje
411985 (1512) Boky
»

navijanje..

Oddelek: Navijanje
211597 (1159) Sandi79

Več podobnih tem