» »

Vlada je Strojanovim plačevala elektriko do januarja 2012

Vlada je Strojanovim plačevala elektriko do januarja 2012

Temo vidijo: vsi
1
2
»

Mesar ::

Zato ker večina zgleda sploh ne ve kako to zgleda doli na dolenskem, najboljše, da si tisti spakirajo kr celo familijo pa gredo v Ribnico al pa Kočevje na kak enodnevni izlet...

No... moj post je odgovor na (izbrisana) vprašanja od gendale, zakaj ljudje zagovarjajo cigane.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

pobalinka2 ::

Mesar je izjavil:

Zato ker večina zgleda sploh ne ve kako to zgleda doli na dolenskem, najboljše, da si tisti spakirajo kr celo familijo pa gredo v Ribnico al pa Kočevje na kak enodnevni izlet...

No... moj post je odgovor na (izbrisana) vprašanja od gendale, zakaj ljudje zagovarjajo cigane.


Primerne popotniške destinacije, ki si jih še pozabil omeniti: Črnomelj, Žabjek (v Novem mestu), v Posavju pa morda Kerinov grm (drugi dve sta kolikor toliko civilizirani in Romi tam znosni).

Mentaliteta te 'populacije' je na precej nizkem nivoju. Al ni panike, človek bi jih sprejel sebi enake (tako kot sprejemamo druge rase, druge spolne userjenosti,...) pa kako? Če imam stah do njih zadnjih 15 let, ko si 8 let nisem v OŠ upala na stranišče, ker so tam starejši brati mojih romskih sošolk posilili 3 dekleta (o čemer ni bilo nikoli nikjer konkretno podano ovadbe, vsi pa smo vedeli kaj se je zgodilo) in so nas zapirali notri, ustrahovali, tudi pretepali, če niso dobili denarja, čevljev, sladkarij,...
Dejansko imamo na dolenjskem (predvsem dekleta) velik strah pred javnimi stranišči, ker vemo kaj se je v marsikaterem dogajalo.

amigo_no1 ::

Če bi kdo rad obregnil ob uporabo imena cigan:

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

cig?n -ána m (a? á) 1. pripadnik iz Indije priseljenega ljudstva, navadno brez stalnega bivališča: pravili so, da cigani kradejo otroke; ogrski cigani; tolpa ciganov; črn kot cigan; laže kot cigan ? ekspr. je tak cigan slabo oblečen; ekspr. pri nas je kot pri ciganih vse je v neredu; smeje se kot cigan belemu kruhu široko, na vsa usta 2. slabš. zvit, lahkomiseln ali malopriden človek: to ti je pravi cigan; še hujši cigan je, kot si ti; potepa se, cigan / kot psovka cigan ciganski ?

v Posavju pa morda Kerinov grm (drugi dve sta kolikor toliko civilizirani in Romi tam znosni).

Tam se še med sabo ne marajo (so sami povedali), je bila nedavno ena zgodba na tv, kako hoče občina eno skupino preseliti k drugim.

Buddah ::

Vsi, ki ste taki zagovorniki Strojanovih in podobnih "romskih" družin. Bodite "fejst" in jih povabite, da kampirajo na vašem bližnjem travniku oz. gozdu. Me prav zanima koliko časa bi še bili tako svetovljanski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buddah ()

pobalinka2 ::

amigo_no1 je izjavil:

Če bi kdo rad obregnil ob uporabo imena cigan:

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

cig?n -ána m (a? á) 1. pripadnik iz Indije priseljenega ljudstva, navadno brez stalnega bivališča: pravili so, da cigani kradejo otroke; ogrski cigani; tolpa ciganov; črn kot cigan; laže kot cigan ? ekspr. je tak cigan slabo oblečen; ekspr. pri nas je kot pri ciganih vse je v neredu; smeje se kot cigan belemu kruhu široko, na vsa usta 2. slabš. zvit, lahkomiseln ali malopriden človek: to ti je pravi cigan; še hujši cigan je, kot si ti; potepa se, cigan / kot psovka cigan ciganski ?

v Posavju pa morda Kerinov grm (drugi dve sta kolikor toliko civilizirani in Romi tam znosni).

Tam se še med sabo ne marajo (so sami povedali), je bila nedavno ena zgodba na tv, kako hoče občina eno skupino preseliti k drugim.



Ja, imam srečo .. živim dokaj blizu obeh, v firmi, ki jo imamo doma, pa imam tudi večkrat osebni stik z enimi in drugimi. (nič prijetnega!)
Te, ki želijo seliti v Kerinov grm so dejansko OK. Veliko jih je zaposlenih in plačujejo prispevke, ena ženska celo na TV dela, uglavnem so prijazni in tut otroc so vljudni - pa celo slovensko znajo vsi po vrsti. Edini problem je, da že 50 let živijo na zemlji, ki ni njihova, sedaj pa se jo je en odločil odkupiti in tam zgraditi večje bivalno naselje (za 60 družin) in morajo ti ljudje stran (zanje ne želim uporabljat izraza cigani, čeprav sami sebi tako pravijo).
Kerinov grm je pa druga zgodba. Papirji urejeni, ljudje pa bolani v glavi!

švrk ::

jype je izjavil:

jan_g> Kako pa bi morala takrat vlada oz. policija ravnati?

Kot določa zakon.

jan_g> Kako ravna policija, če grem jaz taboriti(živeti) na eno zemljišče in kako ravna pri Strojanovih?

Strojanovi so "taborili" na svojem zemljišču.


Si prepričan, da so taborili na "svojem" zemljišču?

Mesar ::

švrk je izjavil:

jype je izjavil:

jan_g> Kako pa bi morala takrat vlada oz. policija ravnati?

Kot določa zakon.

jan_g> Kako ravna policija, če grem jaz taboriti(živeti) na eno zemljišče in kako ravna pri Strojanovih?

Strojanovi so "taborili" na svojem zemljišču.


Si prepričan, da so taborili na "svojem" zemljišču?


To je še naslednji problem. Povrh tega tudi na svojem zemljišču ne moreš početi čisto vsega kar se ti zazdi - no lahko, ampak si ustrezno sankcioniran če vse funkcionira kot mora, pa pri nas (v Slo) itak ne.
Your turn to burn!

donfilipo ::

Evo stari udbaš me je zjutraj klical iz NY in povedal da je Matako ali Mataj, plačal Strojanovim štrom:))

Skratka gesta, ki nam da misliti, ali je bil Kasparov amater v taktiki:))
Ker se tudi jaz pišem čisto podobno, se bom čez par mesecev v hudi stiski obrnil kar na predsednika vlade samega. Pa da vidite koliko batin prinese par genov razlike in par črk v priimku;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Ramon dekers ::

donfilipo verjetno se nisi srecal romov al bil v kakem naselju, fino je ce clovek zivi v kartonasti skatli, no do prvega dezju je verjetno lustno. Me zanima kako bi se zagovorniki obnasali ce bi jim posili otroka. Verjetno bodo sedaj rekli ja saj otroka ti lahko posili tudi slovenec. Ze, ze, a ta bo sel prej v arest in bo vsaj lincan od druzbe, ce to stori rom je najbolje da se odselis. Noc dolgh nozev...

Mr.B ::

Ramon dekers, ko so mediji razlagali, kako bodo socialni šibki, z varčevanjem najebali, tebe ni skrebela zgodba depriviligiranih romov, ki so ugotovili, da če legalizirajo svoje črne gradnje, bodo dobili bistveno manjše socialne transfere. Aja sej res, ko je ta prvi rom dobil nžje prilive socialnih transferjev, so vsi ostali nehali s postopki legalizacije. PA da sva si na jasnem, romska družina v zidani bajti z vsemi komunalnimi prispevki, do bi na račun svoje depriviligiranosti več kot kakšno minimalno plačo.

JE pa faj iti na cesto, v racapanih cotah in jamrati kako smo bogi...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ramon dekers ::

meni je vseeno kaj dobi rom, kje zivi rom, vsak naj poskrbi zase, velja pa nacelo: adapt or die torej se mi prilagajamo romom...bi me pa zelo skrbelo ce bi zivel v isti vasi s svojo druzino. Verjetno pa ne bi bil ravnodusen in cakal organe pregona ce bi se ji kaj zgodilo, kot je npr. Posilstvo.

jype ::

Ramon dekers> Me zanima kako bi se zagovorniki obnasali ce bi jim posili otroka.

Precej manj bi me prizadelo, kot če mi idiot vrže ročno bombo na ženo in otroka in ju ubije, jasno zgolj zaradi njunega porekla.

Ramon dekers> velja pa nacelo: adapt or die

Ne, ne velja.

Dr_M ::

Romi depriviligirani? Ponujeno jim je vec, kot katerikoli drugi skupnosti v Slo, ampak ce oni to zavracajo, je samo njihova krivda.

Ramon dekers ::

no, no to je en primer zgolj nakljucje da se je utrgalo slovencku. Vsakomur se lahko, nisi zivel al bil blizu romskih taborov. Ti pa verjamem da bi ob posilstvu otroka cakal milico. Drugace pa ja adapt or die, v tem primeru se pac vecinsko preb.

Mr.B ::

ampak ce oni to zavracajo, je samo njihova krivda
HA HA HA. EJ zakaj bi sprejel, če pa imam nelegalno postavljeno bajto,ki se mi je nihče ne upa podreti, hkrati pa dobim ne ravno malo potico socialnih transferjem. Čakaj če on vse legalizirama, potem bo spadal v kategorijo ostalih ofc...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matako ::

Romi delajo napako, da ne izkoristijo svojega rahlo marginalnega statusa v družbi in se začnejo ukvarjati z gangsta hip-hopom. Končno imajo ogromno dobrih glasbenikov, manjka jim kaka ikona z imenom C-Gun, ali nekaj, ki bo klepal rime o trdem življenju v getu, hitrih neregistriranih avtih in nesmiselnih strelskih obračunih.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Matako> Ni treba.

To so moje prioritete.

Matako> Absolutno nobene potrebe ni, da se vzdržuje nek vrstni red preganjanja, razen operativnih razlogov (element presenečenja ipd.).

Če moram jaz namesto države izvajat zakone, potem pridejo v okvir tudi ideološki razlogi!

Matako ::

Ne ne pridejo. Motiš se.


Omenil si izvajanje zakonov - še enkrat niti enega člena ni nikjer, zaradi katerega bi morali prihajati v kakršenkoli okvir to, kar omenjaš (pogojevanje krivde nekoga s krivdo nekoga drugega). Sicer ga navedi (EDIT: da bomo lahko še malo obremenili US, naj si zaslužijo plačo! :D )


To si zamenjal s kakim westernom.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Matako> To si zamenjal s kakim westernom.

Easternom, pravzaprav. Takoj, ko moraš sam vzeti zakon v roke, si ga s tem že v njegovem bistvu spremenil. Neke vrste kvanten pojav, bi rekel.

Matako ::

Jp, to je znan in zanimiv paradoks. Težka je vidžilantska - moralne dileme vredne starogrške tragedije.

Ali saj špageti-westerna.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

Ramon dekers je izjavil:

donfilipo verjetno se nisi srecal romov al bil v kakem naselju, fino je ce clovek zivi v kartonasti skatli, no do prvega dezju je verjetno lustno. ....


Evo vidiš, ko ne poznaš. Bil sem v več ciganskih naseljih. Ker so bila naselja romov in naselja sintov. Pri Romih so me hoteli kar posvojiti, no morda bolj za hec kot za res, in standard (na Gorenjskem) nimajo slab. Sploh ne. Gledal sem jaguarja in to primerjal s svojo kureto in si mislil, morda pa tole biti glup ko točak in servisirati od vrat do vrat, le ni bistra ideja:)) Jasno pa nisem videl vsega. Romskih naselij blizu NM, Celja itd... No sinti so pa sploh misterij. Tam kjer sem bil neke sorte indijska mistika, dišave, gore knjig vseh sort in stalno neko besno šolanje mladih. Edina palica jim zna res biti, da se 'naciji kot smo', da že na obrazu videti, da spadajo v nekdaj povsod preganjano grupacijo nomadov. Odnekod iz Indije. Tudi Indijca prepoznaš na 1 km, tudi če je v LJ8-)

Tu trdim Romi na gorenjskem živijo super!!!!! In jih nekaj kar dobro poznam. So stručnjaci beyond any IQ za lebenskunst!!!! Jaz pa trotel:))

Tam kjer so pa koncentracije velike, so pa seveda s svojim življenskim stilom tudi takoj izziv in sprožajo konflikte.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17026978 (24313) Mipe
»

Sarkozijev master plan (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6013974 (12102) Blisk
»

Priviligiranost romov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18011452 (7900) čoko

Ljudska "demokracija" na ambruški način (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Problemi človeštva
251989098 (42194) Barakuda1

Več podobnih tem