» »

Internetni ponudnik v Mariboru

Internetni ponudnik v Mariboru

Netrunner ::

Kolega ki se seli v Maribor me je prosil če mu lahko priporočam kakšnega dobrega ponudnika za internet... tako da sem šel malo pogledat ponudbo in je katastrofa.

Zdaj živi na vasi in ima siolov trojčej 5/2 povišan variabilno na 10/2 za katerega plačuje cca 40€. Hitrost upload-a mu je pomembna ker ima soma backup strežnik in dostikrat iz druge lokacije sinhronizira podatke.

Seli se v Maribor na ferkovo ulico 18 ... tam siol ponuja pakete z max. upload-om 1M, T2 isto, Amis mi niso znali nič povedat ker bi kao moral podati tel. številko stanovanja katera pa ne obstaja. Edini ki ima višji upload je telemach prek kabelske, vendar da bi dobil primerljiv paket z upload-om 13/1,5M (53€) ali 28/2,5M (63€). Telemach pravi da na tisti lokaciji je max možna hitrost 50/5, tako da sem vprašal če lahko vzame paket DTV 3.0 M+ z hitrostjo 8/1 in poviša samo upload na vsaj 2 ali še kaj več... nekega konkretnega odgovora še nisem dobil .. one ženske prek telefona pravijo da se paketov ne da spreminjat .. vendar mislim da je to samo stvar politike in ne tehnične omejitve.

Pozna kdo koga na telemachu oz. ima kdo kakšne izkušnje glede tega če se da kaj zrihtata .. ?

oz... je v MB še kakšna alternativa ?

hvala
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

francek1 ::

Naročiš telefon, greš k Amisu...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Netrunner ::

francek1 je izjavil:

Naročiš telefon, greš k Amisu...


... kaj hočeš s tem povedat ?? da mi amis omogoča boljše pakete .. Če mi sion in T2 ne moreta dati več kot 1M potem dvomim da mi lahko da Amis kaj več glede na to da potrebuje telekomovo omrežje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mati ::

A na ferkovi ni optike?
Vprašaj T-2 ali Amis. Sem skoraj prepričan, da je.

Netrunner ::

Sem klical na Amis in pravijo da tam ni ne telekomove ne njihove, tako da ne ...

sem pa pravkar govoril s t2 in ima res še največ možnosti .. pa baje načrtujejo optiko tam .. upam da čimprej

aja še to ... kakšna je situacija zdaj pri T2 ... nekaj se je govorilo da bo šlo v stečaj .. da ne bodo sedaj propadli ravno ko bi naročili njihove storitve.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Saintek ::

T-2 ne gre nikamor.

floyd1 ::

V centru MB mi T2 10/2 paket ni delal (je bil žal le 10/1), seveda na analogni liniji. Na T2 sem šel prvenstveno ravno zaradi (poceni) večjega uploada in sem zato zdaj spet na (6/1) Telemach trojčku, pa dveh položnic sem se "rešil". Drugače oboje tu dela čisto primerljivo, nikjer nekih večjih težav, s tem uploadom za "normalno" ceno pa je res težava...

broken/link ::

Pri t-2ju več kot 1Mbit uploda ne bo na tem naslovu, zaradi VDSLja in prevelike oddaljenosti od centrale.

Netrunner ::

broken/link je izjavil:

Pri t-2ju več kot 1Mbit uploda ne bo na tem naslovu, zaradi VDSLja in prevelike oddaljenosti od centrale.


Ko sem klical mi je ona rekla da če vzamem oni T4 king al kar je da lahko imam 20/4 oz vse pakete ki jih ponujajo .. sem izrecno povedal da je upload pomemben ... je pa res da enkrat prej ko sem klical mi je ena druga pa rekla da je max 1mb gor možen.

eh.. jajce .. že vidim da ne bo nič .. in bo telemach edina izbira
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Tero ::

Ne pozabit da telemach ima v svojih pravilih uporabe napisano da je postavljanje spletnega strežnika prepovedano.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Netrunner ::

aja .. kar nekaj ... v bistvu tam bomo potrebovali fileserver kateri bo seveda dostopen tudi od zunaj... ja hvala za info .. bom preveril pogoje
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

broken/link ::

Netrunner je izjavil:


Ko sem klical mi je ona rekla da če vzamem oni T4 king al kar je da lahko imam 20/4 oz vse pakete ki jih ponujajo .. sem izrecno povedal da je upload pomemben ... je pa res da enkrat prej ko sem klical mi je ena druga pa rekla da je max 1mb gor možen.

eh.. jajce .. že vidim da ne bo nič .. in bo telemach edina izbira


una druga ti je prav povedala. na podanem naslovu je 1Mbit max. Več linija ne omogoča. žal.

DIGITel ::

Netrunner je izjavil:

Kolega ki se seli v Maribor me je prosil če mu lahko priporočam kakšnega dobrega ponudnika za internet... tako da sem šel malo pogledat ponudbo in je katastrofa.

Zdaj živi na vasi in ima siolov trojčej 5/2 povišan variabilno na 10/2 za katerega plačuje cca 40€. Hitrost upload-a mu je pomembna ker ima soma backup strežnik in dostikrat iz druge lokacije sinhronizira podatke.

Seli se v Maribor na ferkovo ulico 18 ...Telemach pravi da na tisti lokaciji je max možna hitrost 50/5, tako da sem vprašal če lahko vzame paket DTV 3.0 M+ z hitrostjo 8/1 in poviša samo upload na vsaj 2 ali še kaj več... nekega konkretnega odgovora še nisem dobil .. one ženske prek telefona pravijo da se paketov ne da spreminjat .. vendar mislim da je to samo stvar politike in ne tehnične omejitve.

Pozna kdo koga na telemachu oz. ima kdo kakšne izkušnje glede tega če se da kaj zrihtata .. ?

oz... je v MB še kakšna alternativa ?

hvala


Žal je ponudba fiksna paketov se ne da spreminjati je pa v kratkem predviden dvig hitrosti na večini paketov tako,da se splača spremljati ponudbo na www.telemach.si .

Netrunner ::

DIGITel je izjavil:


Žal je ponudba fiksna paketov se ne da spreminjati .....


Je kakšna tehnična ovira ali politična? .. mislim .. če je lahko max 50/5 na omenjeni lokaciji, potem sklepam da je dvig hitrosti upload-a mogoč.

ali se motim ? ..
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

slokii ::

bi si sposodil temo, da ne odpiram nove.

Torej v poslovnem prostoru (Pobrežje MB, zraven doma upokojencev, optike ni) je kabelski priključek, telefonski priključek (oba še neaktivna). Rabim zanesljivega ponudnika interneta za pravne osebe.

Sicer imam izkušnje samo s kabelskim internetom telemach (doma), ki je ok, ampak me zanima kako na tej lokaciji z T-2, Amis, oz. še kakšnim ponudnikom.
Hvala!

DIGITel ::

Netrunner je izjavil:

DIGITel je izjavil:


Žal je ponudba fiksna paketov se ne da spreminjati .....


Je kakšna tehnična ovira ali politična? .. mislim .. če je lahko max 50/5 na omenjeni lokaciji, potem sklepam da je dvig hitrosti upload-a mogoč.

ali se motim ? ..


Tehnične ovire ni samo se žal ne da poljubno sestavljati paketov,ker bi bila prevelika zmeda nekdo bi rad višji upload nekdo določene programe itd. .

slokii je izjavil:

bi si sposodil temo, da ne odpiram nove.

Torej v poslovnem prostoru (Pobrežje MB, zraven doma upokojencev, optike ni) je kabelski priključek, telefonski priključek (oba še neaktivna). Rabim zanesljivega ponudnika interneta za pravne osebe.

Sicer imam izkušnje samo s kabelskim internetom telemach (doma), ki je ok, ampak me zanima kako na tej lokaciji z T-2, Amis, oz. še kakšnim ponudnikom.
Hvala!


Najbolje bo,da pokličete na Telemach 080 22 88 in zahtevate individualno ponudbo za poslovne uporabnike,lahko tudi omenite kakšno hitrost bi radi oz. kaj vam je pomembno in vas bo kontaktiral nekdo iz oddelka za poslovne uporabnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DIGITel ()

Nagi Bator ::

Samo v informacijo.
Kolega , ki je priklopljen na T-2 na isti centrali (dzamija) kot je Ferkova 18 ter se dobrih 100m bolj oddaljen (zracna linija), ima 10/2MB paket, ki mu deluje brez vsakih problemov. Modem se poveze se dosti hitreje (18/4MB) od narocenega paketa, tako da ne si zmisljevati, da ne gre vec kot 1MB uploada! Tu imas cenik nepaketne ponudbe.
Res pa je VDSL bil in se zmeraj je zelo obcutljiv na hisno napeljavo, ki je ponavadi stara cez 20 let in vec, tako da je priporocljivo potegnit nov kabel in nikakor uporabljat tiste stare telefonske vticnice.

broken/link ::

@Nagi Bator: glede na sosede na danem naslovu, sem preveril, ne gre več kot 1Mbit. Nič zmišljevanja, zgolj dejstva. Če imaš pa ti kakšne drugačne podatke, pa le na dan z njimi.
Ni pa vse odvisno od zračne linije, veliko več je odvisno od kakovosti napeljave. recimo doma imamo manj kot 1km zračne linije, v teoriji bi moral imet hitrost tam okrog 20/4, pa se mi modem poveže komaj 10/1. Ampak je pri vseh v naši ulici enako, tako da ni problem le moja parica.
@slokii: na uč je težko povedat, za kaj takega rabiš mal bolj natančne podatke :)

Nagi Bator ::

Glede na to, da gre na tem naslovu za star blok, je verjetno prav toliko stara tudi napeljava.
Zanivo, da na Rapocevi, tisti povsem enaki beli blok 50 metrov stran, pa dela bp. Zakaj, ne vem. Verjetno bo pa kvaliteta lokalne napeljave vzrok. Tako, da tudi ostali ponudniki preko ADSL potem odpadejo, saj ne bo kaj dosti bolje.

edit:
Aja, tisti kolega omenjen zgoraj, zivi v skoraj 100 let stari vecstanovanjski zgradbi, ampak na moj predlog je potegnil novi kabel, ditektno iz omarice, ki je spodaj, gor po steni, do stanovanja.

Zgodovina sprememb…

Ted ::

Pri ADSL-u upload praviloma ni problematičen del linije - problem je le da ga ne moreš dobiti več kot 1 mega :)
Mah...

Nagi Bator ::

Ted je izjavil:

Pri ADSL-u upload praviloma ni problematičen del linije - problem je le da ga ne moreš dobiti več kot 1 mega :)

To ni tehnoloski, pac pa politicni problem tvojega ponudnika.

Netrunner ::

Kar se napeljave tiče bo po stanovanju, je vse na novo napeljano, kako pa je do stanovanja nevem. Žalostno je to da selitev iz vasi v veliko mesto dobiš eno sranje od ponudbe. Po telefonu so mi na T2-ju sporočili da planirajo speljat optiko na tisto lokacijo.... upam da tisti njihov kmalu ne pomeni 2 leti ali več...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Nagi Bator ::

Moj predlog, naroci t-2, samo internet, toliko da zadevo stestiras. Koliko vem, je se zmeraj brez vezave
in lahko vse skupaj po enem mescu enostavno odpoves, ce ne dosega zeljenih hitrosti.
Ce ne drugega, potem vsaj iz prve roke ves pri cem si. V nasprotnem, ti ostane samo kabelska.
Cakanje na optiko, je pa kot cakanje na kuro, da znese zlata jajca. Kolikor vem se v MB pri optiki ne dogaja prav nic novega.
Osebno se zmeraj mislim, da ce do bloka niso speljane res neke predpotopne parice, bi moral upload delovati hitreje kot 1Mbit.

Netrunner ::

Hja saj mi ne preostane drugega. Na začetku T2 in č ese ne obnese telemach...

Samo mi gre na k... z njihovimi inf. Kličem na T2 mi reče da 1M max, kličem v drugo mi rečejo da tudi 4M bi šlo ... Vprašam na telekom mi rečejo da max 1M, pošljem še email mi sporočijo da max 700k ... nekaj podobnega je bilo tudi na Amisu ... kar nekaj.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

MonkeyHead ::

Tako je sedaj za ta naslov. VDSL only na optiki se ne dela še nič trenutno tukaj.
Sosedi so sinhronizirani nekje od DL 15M-20M ; UL 0.3M-1M.
Konkretno ti lahko povemo ko boš imel modem doma priklopljen in se lahko zgodi, da je sinhr. dosti boljša.

EDIT: T-2 je to :D
lp

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

Če boš delal poizvedbo in priklop na t-2ju, naroči samo internet, pa naroči linijo z vsaj 2Mbit UPloada. VDSL ima na večjih razdaljah boljši upload kot VDSL2, tako da možno, da se te potem namesto na VDSL2 (kar je nekakšn "standard" pri priklopih na razdalji cca 1km+) priklopil na VDSL. Oz morebiti bi bilo še najboljše, da stopiš do poslovalnice in se tam pogovoriš o tem.
Drugače pa kot je MonkeyHead povedal, UL je 1M (glede na sosede, ki so na VDSL2ki) max.

EDIT: typo

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Zahvaljujem se vam za vse informacije. Za začetek se lahko sprijaznim z počasnejšo linijo, vendar dolgoročno pa ne.

Ko sem spraševal na T2-ju da mi preverijo možnost hitrosti (takrat ko mi je neka ženska rekla da lahko imam tudi višje pakete kar pa očitno ni ravno tako) .. no kakorkoli .. takrat mi je rekla da na tisti lokaciji je plan "v kratkem" postavit optiko, pa če tudi mene zanima .. in seveda sem rekel da ja, tako da me je že vpisala nevem kaj da hočem optiko.. in kar sem razumel je na tistem območju že več povpraševanj. Vprašal sem jo tudi kaj pomeni "v kratkem", ali je to letos ? .. pa je rekla da žal mi tega ne zna odgovorit in mi ponudila VDSL paket dokler ne zrihtajo optike.

Se da na kakšen način pospešit kar se tiče okoli postavitve optike? oz. vsaj dobit neko realno oceno kdaj je (če je) realen plan za postavitev. Klicat na njihov support nima smisla ... moral bi dobit nekoga na višjem položaju oz. nekoga ki je zaposlen tam in dejansko ve kaj več kot oni support.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

MonkeyHead ::

Še enkrat sem preveril in tu ni možnosti optike niti še ni inštalacije za optiko (jaški itd.). Tako, da to nebo letos po vsej verjetnosti. V KC pa zabeležijo povpraševanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1877560876 (564) ruski76
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624033 (16852) Lonsarg
»

T-2 z junijem draži storitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5821574 (14867) Alexius Heristalski
»

T-2 draži dostop do interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9422173 (15914) mtp2
»

Volja - cenejši internet kot T-2? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11916623 (9079) Wox

Več podobnih tem