» »

Šumeče tablete brez vitaminov/mineralov

Šumeče tablete brez vitaminov/mineralov

1
2
3

rdecaluc ::

@RejZoR: Kaj pa kaj takega?

Pa ne rabiš ničesar, dobi pa se jih tudi v Sloveniji :D
Est modus in rebus. ,typos

kogledom ::

Če so ti minerali in vitamini odveč izključno iz zdravstvenih razlogov, potem ni problema, če je dodan samo vitamin C (askorbinska kislina). To kar je predlagal Double_J bi lahko bila prava zadeva - ne vem pa, če je noter res samo vitamin C.
Od vitaminov niso vodotopni samo A, D, E in K. Ostali so vodotopni in jih kot take zelo težko predoziraš, saj se sproti izločajo z urinom.
Dolgoročno so lahko problematični minerali, če gre za večje količine. Danes je hrana že pregovorno presoljena, če s pijačami piješ tudi več soli mogoče res ni najboljše, saj dolgoročno lahko povzroči povišan pritisk.
Poglej pa tudi koliko s temi praški/tabletami dobiš sladkorja oz. ogljikovih hidratov. Če tega nameravaš veliko spit, bi mene to bolj skrbelo kot pa vitamini ...

RejZoR ::

Kakor sem gledal zadeve razen vitaminov in mineralov nimajo nobene hranilne vrednosti. Ogljikovih hidratov pa tud ni, ker imajo vglavnem not sladila. Oz v zanemarljivih količinah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kogledom ::

Problem je, kadar so ta sladila enostavni ogljikovi hidrati oz. po domače sladkorji.
Prepisane vrednosti za Cedevito (to sem izbral zato, ker si v uvodu napisal da je to OK, samo oblika te moti):
250ml napitka:
65 kcal (3% GDA)
16g sladkorjev (18% GDA)
0,17g Na (7% GDA)
Če torej dnevno spiješ 1400ml Cedevite, že prekoračiš priporočeno dnevno dozo sladkorjev.

Za dnevno pitje večjih količin (npr. 1,5l ali več) je iz zdravstvenega vidika najboljša voda. Večina napitkov z okusom vsebuje sladkorje in če te skrbi za zdravje je to najbolj problematičen del.

Danes v Sloveniji še ne polnoletne osebe zbolevajo za sladkorno boleznijo tipa 2 (kar je bilo pred 5-10 leti samo v znanstvenih člankih o posameznih pojavih; npr. v Ameriki). Če vprašaš starše teh otrok, če njihov otrok jé dosti slaščic, večinoma vsi povedo, da nič kaj več kot ostali, ki niso predebeli. Potem pa prideš do dna, da pa na dan spije 2-3l pijače z okusom (Coca-Cola, sokovi,...).
Pa ne to narobe razumet, da je vse to samo zaradi pijače; ti ljudje imajo težave zaradi popolnoma porušene prehranske piramide, s pijačo to samo še stopnjujejo.

RejZoR ::

S sladili mislim "umetna" sladila (običajno gre za alkoholne sladkorje al pa kaj podobnega).
Sladkorje probam črtat kolikor se jih da. Sirupi so šli adijo 1 leto nazaj, mlečne čokolade bom počasi čist zamenjal s temnimi (+70%), fritezo smo upokojili ene 2 leti nazaj. Če se kdaj pregrešim se edino še na šihtu. Sladkorji in maščobe na minimumu skratka.

Če ne drugega si bom vzel tablete, ki imajo sam vitamin C in nič mineralov. Sej tega ne bom pil vsak dan po 5 tablet, ampak kdaj pa lahko pride, da bom več spil naenkrat. Mi je pa zanimivo, da kaj takega enostavno ne obstaja. Mislim, vse mogoče stvari delajo, nihče pa ni pomislil, da bi naredil zadevo v obliki šumečih tablet lol.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

marvin42 ::

Človek se z leti vsega navadi, tudi ti se boš navadil piti navadno vodo. Če ne zdaj, pa čez nekaj let, verjami mi.
Mostly Harmless

RejZoR ::

Sej jo pijem, pa sploh ne gre za navajanje. Kaj mi pomaga če jo kar pijem in pijem, pa ni nobenega efekta v smislu da bi se enkrat odžejal. Čim dam not par kapljic limone, pa se stvar spremeni. Okus niti nima dost veze, je lahko čist vodeno z bežnim okusom vode pa je že ok. Nisem pa še zasledil, da bi pH vplival na to. Z limono namreč vodi spremeniš pH vrednost...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

marvin42 ::

Pred 20 leti sem tudi jaz se lahko odžejal (oz. sem tako mislil) samo s sokovi, cedevito, itd... Potem se pa človek odloči "najboljše je piti samo vodo" in tako počne. Na začetku mogoče res ni fajn, potem sčasoma pa to postane navada in sploh ni poti nazaj, da bi jaz karkoli si dajal v vodo.
Mostly Harmless

fosil ::

Meni tudi voda nekako ne gre, sploh pri hrani. Zato pijem nesladkani čaj.
Si skuhaš 2 litra, daš v hladilnik in je prav super za žejo.
Pa tudi ni treba da je preveč koncentriran, jaz dam recimo na 2 litra vode 4 vrečke.
Tako je!

Okapi ::

mlečne čokolade bom počasi čist zamenjal s temnimi (+70%),
:)A misliš, da je v njih kaj dosti manj sladkorja?

O.

Master_Yoda ::

Temna cokolada ima manj sladkorja in vec kakava in je baje zdrava v manjsih kolicinah vsak dan (v mansjih zaradi tega ker ima veliko kalorij).

Jaz imam rad plantazne iz Lidla (70%, 81%)

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Temna cokolada ima manj sladkorja
Ampak še vedno precej, poleg tega pa imajo več maščob. Lindtova 70% čokolada ima več kalorij od mlečne.

O.

para! ::

Okapi, bodi rajši tiho, ker boš še komu pokvaril predstave o zdravem prehranjevanju :)

OP: ne se jezit, ampak resno me zanima zakaj za tvoje potrebe ne ustreza sok? :P

lp
Death before dishonor!

Mesar ::

ker je na pir navajen
Your turn to burn!

Ganon ::

Ti si pa znaš komplicirati življenje ... 8-O

LeQuack ::

Kolikor vem pijača z šumečimi tabletami ne rata gazirana.
Quack !

Mesar ::

TO pa ne drži.

če daš tablet not začne šumatat
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

LeQuack ::

Ja dokler se tableta raztaplja pol je pa konc veselja.
Quack !

RejZoR ::

To niti ni čist res. Probaj dat tableto v ne vem, 3 deci vode in jo pusti da se raztopi do konca. Spij zadevo. Zdej pa vzemi enako velik kozarec, not nalij pol centimetra vode in not vrž tableto in jo pusti da se raztopi. Kozarec napolni na isti nivo kot prvič. Precej drugačna struktura napitka ane?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

shadeX ::

kok mi gre na živce k se ljudje neki prepirate. Kakor je že nekdo omenil. Če nimaš odgovora ne odgovarjaj, če pa imaš, človeku pomagaj. A je tako težko?

gendale ::

kjer se prepirata 2 tretji dobicek ima
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: VelikiTun ()

Mesar ::

plati gendale!
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: VelikiTun ()

VelikiTun ::

Če ne najdeš šumečih tablet, potem vzemi 0,5l Fruc flašo ali nekaj podobnega kar ima malce širši vrat. Doma si v škatlico za film doziraj Cedevito in pred uporabo stresi v plastenko, zapri ter pretresi.

Mesar ::

samo zadeva pol ne šumi pa ni gazirana kaj ti ni jasno? a si pol pisnem?
Your turn to burn!

VelikiTun ::

In kje je napisal, da mora biti pijača gazirana?

Mesar ::

napisu je da išče šumeči tablete, le te najredijo pijačo gazirano
Your turn to burn!

VelikiTun ::

Ja, za tistih nekaj sekund, da se tableta raztopi. Po tej logiki tudi Cedevita naredi vodo gazirano. Jao.

Mesar ::

ne ko cedevita ni isto ker se ne peni si že vido cedivito ti kdaj*? čisto druga je ko not vsipaš al pa tablet not rukneš
Your turn to burn!

VelikiTun ::

Saj lepo, da trolaš.

Jst ::

Voda rulz.

Imam pa zanimiv problem, skoraj tako "hecen," kot avtor teme.

Pijem samo vodo, a če jo pijem iz domačih pip, me zvečer zvija v želodcu, zato si kupujem po 4L kante vode iz Špara.

(Pa pri hrani ne morem piti vode, zato pijem Isostar (ali kakšen sok), ker mi je všeč okus.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Rejzor: ti si kar kupi Isostar šumeče tablete, res da niso poceni, ampak predvidevam, da ne iščeš rešitve za cel dan, zato dve (1l) na dan res ne bi smel biti problem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gendale ::

Mesar je izjavil:

samo zadeva pol ne šumi pa ni gazirana kaj ti ni jasno? a si pol pisnem?

lohk zmeša cedevito z radensko
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

RejZoR ::

Jst je izjavil:

Rejzor: ti si kar kupi Isostar šumeče tablete, res da niso poceni, ampak predvidevam, da ne iščeš rešitve za cel dan, zato dve (1l) na dan res ne bi smel biti problem.


Sam Isostar-ke imajo minerale in nič vitaminov (ker so mišljene za športnike, ki izgubijo med športanjem veliko vode in mineralov). Ideja za one s samo vitaminom C so skoraj boljša opcija. Čeprav pa priznam, da je okus Isostar boljši...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkolord ::

Ma sej niso slabi vsi ti predlogi, sam res ni glih isto, namreč:
- tablete so neprimerno bolj priročne (v primerjavi s plastenkami pijače, raznimi vrečkami, praški ki se stresajo okrog, starimi škatlicami za filme, ...)
- pijača je lahko malček gazirana
- zasedejo malo placa (s tabletami v enem tulcu narediš enako "močno" pijačo kot s pol kilsko vrečo Cedevite)
- za uporabo potrebuješ samo kozarec vode; poleti imaš lahko relativno hladen napitek, medtem ko se razni sokovi na vročini hitro "pregrejejo"
- imajo dolg rok trajanja (vsaj kakšno leto, vs. sok, ki odprt traja par dni)

RejZoR ::

S tableto lahko narediš gazirano al pa ne. Če hočeš da je, vržeš v poln kozarec, če pa nočeš, pa jo raztopiš v par mililitrih vode in pol doliješ do vrha. Ker zadeva ni gosta kot sirupi and stuff se samo zmeša že s tem, ko naliješ vodo in ni treba mešat niti v tem primeru.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Jaz ostajam na Isostarju. Super praktično, resda v primerjavi z alternativami fuuuuull drago, ampak okus mi je super. Vedno, kadar vem, da bom v situaciji, kjer bi pil sok, a okoliščine ne omogočajo, jih imam nekje blizu. (Doma en paket, v avtu drug,...)

Recimo, če grem na pohod na lokalni hrib, si pač vzamem en bidon Isostarja in na vrhu pri koči je izvir potoka, tam pijem pač potok, a v bidon vržem eno tableto in imam pijačo še za drugo smer.

Ali pa tam, kjer streljamo, je tudi pitni potok in če mi paše "sok," je avto ~300m stran in ni problema.

To, da je Isostar izotonična pijača me prav nič ne briga, včasih mi paše takoj zjutraj.

Ampak, kot sem rekel, pijem doma večinoma samo Šparovo vodo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Rejzor: danes sem v Hoferju videl šumeče tablete 20kom 0.89EUR.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Sej Lidl ima neko podobno zadevo cenovno. Zdej sem na vitamin C šumečih, ki jih lomim na četrtinke al pa si jih mešam v 0,8L stekleničko.
Glede na to da je 1000mg na dan polovica maksimalnega dnevnega vnosa bi jih moral spit okol 5-6 tablet. Česar pa itaq nikol ne počnem. Zaenkrat bom ostal kar na tem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Eni itak pravijo, da moraš vitamina C jemati v konjskih dozah, tudi 10x več, kot sicer priporočajo. Znameniti Linus Pauling je recimo to počel.

O.

kogledom ::

Vit C je vodotopen, presežek se hitro izloči. Zraven vsega je vit C še antioksidant - v glavnem ne skrbet za predoziranje.
Je pa tako da je vsaka snov nevarna, odvisno je le od količine. LD50 vode za podgane je okoli 90ml/kg, verjetno je za ljudi podobno.

RejZoR ::

Prekomeren vnos vitamina C edino vpliva na nek proces v ledvicah če se prav spomnim, mislim da nekaj okoli ledvičnih kamnov. Bi moral preverit. Ampak moraš res pretiravat dnevno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Jaz sem nekaj podobnega bral, kot je Okapi napisal.

Da so multivitaminske tablete en takšen "nateg," ker ravno vitamin C "pobije" nekatere druge vitamine, če so zaužiti skupaj in se skupaj raztopijo v želodcu. Je to res Okapi?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

To pa skor težko verjamem, pol bi moral vse sadje in zelenjavo jest striktno ločeno v večjih časovnih presledkih, da se v želodcu ne bi mešal. Kar pa je čista neumnost če mene vprašaš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Ampak sadje ima "organsko snov," katera vsebuje vitamine, tablete pa ne. Bral sem nekaj takšnega: Če piše, da z eno tableto zaužiješ 10% RDA, na koncu pride v telo kakšen odstotek tega. Meni je logično. Ali je pa res, pa ne vem. Zato sprašujem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Sej vitamini so organska snov že sami po sebi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Sedaj po 3min iskanju nisem našel nič na kredibilnih straneh, razen tole:

In 2009 researchers from the Women's Health Institute concluded a 15 year study of methods to prevent heart disease and cancers in post menopausal women. The study was monumental in its scope, observing a total of 161,808 women using vitamin supplements for eight years and then checking in on them for several years afterwards. The conclusions were not very positive as researchers noted that there was 'convincing evidence that multivitamin use has little or no influence on the risk of common cancers, CVD or total mortality.'[4] Another recent meta analysis of over 27 studies encompassing a total of 355,080 women had a similar finding- namely that multivitamin use had no effect on decreasing the risk of breast cancer.[5] A study on the intake of vitamins E and C by 15,000 male physicians over the course of ten years found absolutely no health benefits as well.[9]


One of the initial warnings for not using vitamin supplements came in 2005 with a study finding that a high percentage of men who were white, well educated, and who had active and healthy lifestyles with prostate cancer had one thing in common. They regularly took vitamin supplements.[6] Following up on this was a trial of 295,344 men enrolled in the National Institutes of Health Diet & Health Study. The trial found that while vitamin supplements didn’t seem to increase the risk of localized prostate cancer, those who took them frequently had in some cases twice the risk of developing advanced prostate cancer. Frequent users were also were more likely to die from prostate cancer than those who never took vitamin supplements at all [7]- a sobering conclusion to say the least. Positive cancer associations with excessive multivitamin use were strongest in men with a family history of prostate cancer or among those who took individual micronutrient supplements. Including selenium, beta-carotene and zinc.


Tisti članek, ki sem ga bral IN če se prav spomnim, je opisoval, kakšna je razlika, če vzameš VitC ali poješ eno limono in razlika - ČE se prav spomnim in če sem prav razumel - je bila ravno v tem, da je VitC v limoni obdan z "organsko" snovjo. (Drugače se ne znam izraziti, ker to ni moj foh.)

It should be noted that ‘effective’ doses of many vitamins and minerals can be toxic and that high levels of any single nutrient being ingested into our bodies is an unnatural occurrence. In nature it isn’t possible to consume just one nutrient as they always coexist with a host of other valuable compounds.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

amigo_no1 ::

Le počakaj da prilomasti sem imagodei, ki ti bo razložil da je industrijski vitamin C popolnoma enak onemu v limoni iz azijskega gozda, ki jo "pedena" samo mati narava 8-).

Okapi ::

Saj je res enak.

Da so multivitaminske tablete en takšen "nateg," ker ravno vitamin C "pobije" nekatere druge vitamine, če so zaužiti skupaj in se skupaj raztopijo v želodcu
Tole sigurno ne drži. Je pa čisto možno, da kakšne bolj leve firme močno pretiravajo pri podatkih o vsebnosti vitaminov v svojih multivitaminskih tabletah. Mogoče tudi čisto nenamerno, ker pač kupujejo sestavine pri najcenejši kitajski firmi.

Se je koristno zavedati, da pri prehranskih dodatkih ni nič kaj dosti drugače, kot pri elektroniki. Za prodajo skrbi predvsem evropski ali ameriški marketing, v bleščeči embalaži so pa ceneni kitajski OEM izdelki (ali vsaj surovine).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

RejZoR ::

Zgornji text omenja samo povezavo vitaminov z rakom. Nikjer ne omenjajo, da pa vnos vitamina C (ter drugih) nima enake funkcije kot enaki vitamini pridobljeni iz sadja, zelenjave in drugih naravnih virov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Ja res je. Drugega kredibilnega vira nisem našel. (Po pravici povedano se niti trudil nisem, ker je moje služenje kruha programiranje in če bi odgovarjal na kakšno s tem povezano vprašanje, bi verjetno vedel iz glave, kje začeti oz. najti točno informacijo. S prehrano je pa toliko bullshita na internetu, da pač ne vem komu (kateri strani) zaupati.)

Zato sem vprašal, ker sam ne vem.


---


>Saj je res enak.

Enak ja. Ampak, ali je razlika, če zaužiješ določeno količino v obliki tablete, ali s hrano? Pa tudi na embalaži večine multivitaminsko-mineralnih tablet/kapsul piše, da jo moraš zaužiti s hrano.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13717896 (11875) blackbfm
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925618 (22022) kakob
»

Vitaminski in mineralni dodatki - Za / Proti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923545 (21245) RejZoR
»

Maček ?!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
607299 (5590) Neon87
»

Vitaminske tablete

Oddelek: Loža
81489 (1209) abcde7

Več podobnih tem