» »

slovenski vozniki - posnetki

slovenski vozniki - posnetki

1
2
3

jype ::

DragonHeart> Počasnejši vozniki se NIKOLI NE umikajo hitrejšim, četudi naredijo kolono za seboj.

To ni res. Jaz se vedno umaknem na prvem primernem mestu (ne glede na to ali vozim bicikl ali avto). Nikoli ne pustim nikogar, da čaka name.

DragonHeart> Vozniki večinoma NE pazijo na kolesarje.

Tako je.

DragonHeart> Kolesarji NE pazijo kako vozijo.

In so prej ali slej težje poškodovani.

DragonHeart> Pešci NE gledajo ko gredo čez cesto ampak kar zakorakajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

DragonHeart ::

Potem si redka izjema ki se umakne. Jaz še nisem doživel da bi se mi kdorkoli umaknil. Doživim pa skoraj vsakič da kr3t3n pritisne na plin na ravnini kjer bi ga lahko prehitel, potem pa spet vozi 60...tam kjer to ni mogoče. V kolikor ga grem dejansko prehitevat pa seveda do konca pritisne na plin da se kar pokadi iz izpuha.


Poizkusi odvzemanja prednosti pa so tako ali tako standardni.

Ta ženska na tvojem posnetku pa je čisto običajna ovca ki prečka cesto. so vsi taki....na koncu pa bo kriv voznik avta.



Se spomnim ko se mbil nekoč na otvoritvi motoristične sezone, ko je prijazni gospod policajček izjavil tole:
POTLEJ PA VOZNIK REČE DA MU JE PEŠEC KAR SKOČIL NA CESTO. JA ITAK DA MU JE SKOČIL, ČE PA JE VOZNIK VOZIL 60 KMH. Policija kot taka pa je spregledala da je šel pešec čez cesto na odseku kjer ni označeno, ni pogledal ali je prosto, ni poskrbel za lastno varnost ampak je kar skočil pod avto.........in povsem isto je z vozniki avtov. V križiščih se ne prepričajo da je dejansko prosto ampak kar brezglavo rinejo nekam.

Zgodovina sprememb…

jype ::

DragonHeart> Ta ženska na tvojem posnetku pa je čisto običajna ovca ki prečka cesto. so vsi taki....na koncu pa bo kriv voznik avta.

Ženska bo pa tista, ki bo ostala brez nog.

DragonHeart> Doživim pa skoraj vsakič da kretne pritisne na plin na ravnini kjer bi ga lahko prehitel, potem pa spet vozi 60.

Jah, jaz v takem primeru pač vozim počasi in vzdržujem ustrezno varnostno razdaljo (da me lahko tisti za menoj prehitijo, če jih veseli vozit za norci). Če je pred mano kreten, to ne pomeni, da moram bit tudi jaz.

DragonHeart> POTLEJ PA VOZNIK REČE DA MU JE PEŠEC KAR SKOČIL NA CESTO. JA ITAK DA MU JE SKOČIL, ČE PA JE VOZNIK VOZIL 60 KMH.

Če je rob ceste tako zelo nepregleden, seveda ne smeš voziti s tako hitrostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

DragonHeart ::

Pri takih me najbolj skrbi kaj je za mano veš. Se mi je zgodilo da je nekdo za mano (idiot) znorel in šel prehitevat kolono 5 vozil. Jaz sem bil v koloni tretji. Ko smo prišli do ovinka je videl da ne bo mogel vseh prehiteti in je zavil pol metra pred mano nazaj na naš pas in zabremzal...da ne bi trčil v avto spredaj, ki je zaviral zaradi ovinka. Jaz sem sicer začel zavirati takoj ko sem videl da prehiteva...če ne bi zaviral, bi se verjetno končalo precej slabo.

Glede pešca ki ga je nekdo zbil:
Rob ceste je bil povsem pregleden, bil je pločnik. Pešec je hodil v isti smeri kamor je vozil avotmobilist, potem pa kar zavil levo na cesto. Ja, res je voznik vozil prehitro vendar pešec ni poskrbel za lastno varnost.
Vsekakor pa je kriv tudi voznik. Samo kratko pa je potegnil pešec, ki je ignorantsko stopil na cesto.

Zgodovina sprememb…

jype ::

DragonHeart> Pešec je hodil v isti smeri kamor je vozil avotmobilist, potem pa kar zavil levo na cesto.

Če vidiš pešca, moraš itak pričakovat najhujše. Tako kot jaz vedno pričakujem npr tole:

DragonHeart ::

lepa reakcija. Jaz bi se vseeno rajši ustavil saj nikoli ne veš kako hitro namerava voznik speljati. Lahko bi speljal hitreje kot bi ga ti lahko obvil.

Napako je naredil on, ti pa bi si lahko samo še zapel I BELIEVE I CAN FLY in letel čez havbo.

Še kak kak zanimiv dogodek, ki je bil posnet na cesti?

Na izklopu sem našel tole:


sicer ni slovenska reč vendar je večina nesreč povsem nesmiselnih...so nastale zaradi človeške neumnosti in ne po žalostnem naključju. Sem v sloveniji videl že nekaj precej podobnih dogodkov...nekateri so se končali srečno zaradi dobrih odzivov voznikov, drugi pa pač...ne.

Zgodovina sprememb…

jype ::

DragonHeart> ti pa bi si lahko samo še zapel I BELIEVE I CAN FLY in letel čez havbo.

Manever že obvladam, a se mu izogibam. Ja, res je, zato praviloma avtomobile raje prehitevam po sredini ceste, ker je varneje.

Na primer takole

Siddh ::

jype je izjavil:

DragonHeart> ti pa bi si lahko samo še zapel I BELIEVE I CAN FLY in letel čez havbo.

Manever že obvladam, a se mu izogibam. Ja, res je, zato praviloma avtomobile raje prehitevam po sredini ceste, ker je varneje.

Na primer takole


jype, kolikor jaz vem, se v križišču v primeru kolone, z kolesom ne prehiteva po desni, ampak počakaš za avtomobili na desni strani ceste in se v prometu obravnavaš podobno kot avtomobil, le da si pač manjši :D


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

jype ::

Siddh> se v križišču v primeru kolone, z kolesom ne prehiteva po desni, ampak počakaš za avtomobili na desni strani ceste in se v prometu obravnavaš podobno kot avtomobil, le da si pač manjši

Razen, če voziš po kolesarski stezi, ki jo zakon obravnava kot ločen prometni pas (in ki se jo na posnetku zelo jasno vidi).

DragonHeart ::

jype, na posnetku ob 1.15 ni bilo kolesarske steze. Bil pa je semafor in kolona vozil pred njim. Ti pa pa kot tipičen ignorantski kolesar gonil na polno, kolono vozil prehiteval po desni in skozi rdečo, kjer si šel ČEZ kolesarsko stezo na _cesto_.

What is my point?!? To, da bedarije počneš tudi ti:)

Zgodovina sprememb…

jype ::

Verjamem, ampak ne vem o katerem posnetku govorite.

Jaz sem itak že dolgo tega prenehal upoštevati predpise, ker ti pravijo, da imam v križišču pri vožnji naravnost ob zeleni luči na semaforju prednost, pa tega očitno ne ve nihče razen mene.

DragonHeart ::

jype je izjavil:

DragonHeart> ti pa bi si lahko samo še zapel I BELIEVE I CAN FLY in letel čez havbo.

Manever že obvladam, a se mu izogibam. Ja, res je, zato praviloma avtomobile raje prehitevam po sredini ceste, ker je varneje.

Na primer takole



o tem posnetku jype.....klikni na povezavo NA PRIMER TAKOLE in daj na 1.15.


Pač..dal si link "vzorne" vožnje...ki pa ni tako zelo vzorna.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ja, tam ni kolesarske steze, ampak ker so očitno šli vsi (razen enega vmes, ki je edini ustrezno vključil desni smernik) naravnost, jaz pa zavijal desno (za kar je bila na semaforju zelena luč, ki je avtomobilisti itak nikoli ne vidite), sem seveda peljal tako, kot se sme - po desni.

Mr Hilter ::

jype je tak car s svojimi posnetki (tiste kjer on zajebe pa seveda spregleda). Pa dosti namerno rine v avte, važno je da on kriv ne izpade...
Kot pravim, sam imam tudi kamero v avtu in bi objavil ko strašim kolesarje, samo lahko pole kej policija...

Siddh ::

tudi če si imel za desno zeleno luč, moraš vseeno počakat ker ni ločenega pasa za zavijanje v desno


jype ::

Siddh> tudi če si imel za desno zeleno luč, moraš vseeno počakat ker ni ločenega pasa za zavijanje v desno

Sem poskusil enkrat, pa so me potem stisnili ob rob ceste, ko so speljevali. Ne bom več.

DragonHeart ::

Torej se lahko držimo izgovora...če nekdo drug naredi prekršek, ga lahko tudi jaz.


No. to ni debata o kolesarjenju ali čimerkoli drugem.

to je debata kjer morajo biti posnetki pripetljajev na cestah!:)

Gremo fantje in dekleta, lepite posnetke čudnih pripetljajev na cestah

Timurlenk ::

no vidiš jype, večina šoferjev zaradi istih razlogov, kot so tvoji, ne upošteva pravil

- ne zavirajo pred prehodi, ker se bojijo, da se jim kdo od zadaj zabije v rit

- se umaknejo na kolesarsko stezo na hiter postanek, ker se bojijo počasneje peljati po ulici v iskanju parkirišča, saj nervozni šoferji od zadaj pričnejo trobiti, morda se kdo zabije v rit

- itd.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

jype ::

DragonHeart> Torej se lahko držimo izgovora...če nekdo drug naredi prekršek, ga lahko tudi jaz.

Ne. Saj ne naredijo prekrška, samo vidijo me ne, če nisem naravnost pred njimi.

Na spodnji sliki je prostor med debelima belima črtama namenjen kolesarjem:



V Ljubljani tega še nimamo, zato je potem pač treba poiskati kompromis. Jasno je, da kolesar z vožnjo po desni ne ogroža ne voznika, ne potnikov v avtomobilu.

Timurlenk> no vidiš jype, večina šoferjev zaradi istih razlogov, kot so tvoji, ne upošteva pravil

Neumnost. Vozniki niso življensko ogroženi niti od zabijanja v rit, niti od "itd."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Timurlenk ::

ne, ampak v sloveniji ni razlike, ali imaš zlomljeno kost ali imaš zlomljen odbijač
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

šernk ::

Zanimivo koliko pripomb ima v videih nad vozniki, v istem trenutku pa ne napiše kako je troli odvzel prednost :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Timurlenk ::

pa pešcem na prehodih
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

šernk ::

Pešci so šibkejši od njega, zato jih lahko mirne duše ignorira, tako kot avtomobilisti ignorirajo kolesarje >:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

šernk> troli odvzel prednost

Right. Vožnja mimo stoječega avtobusa ni nobeno jemanje prednosti.

šernk> Pešci so šibkejši od njega, zato jih lahko mirne duše ignorira, tako kot avtomobilisti ignorirajo kolesarje >:D

Mhm, ker kolesarju itak ni nič, če povozi pešca, ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

šernk ::

Right. Vožnja mimo stoječega avtobusa ni nobeno jemanje prednosti.


popravi me če se motim...vendar na enem od posnetkov avtobus da jasen znak da se želi vključiti v promet ti pa po levi strani po kolesarski mimo...jasen znak da avtobus želi speljati pa za vsa ostala vozila za njim pomenijo JASEN STOP!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

šernk> jasen znak da avtobus želi speljati pa za vsa ostala vozila za njim pomenijo JASEN STOP!

Za vozila, ki ne peljejo niti po njegovem prometnem pasu, niti po prometnem pasu, na katerega se vključuje, ne.

Mesar ::

Avtobusi več nimajo onih znakov zadaj, da maš odvzem pa se moreš umaknit/počakat. Vozijo pa tak ko da še jih majo... če si na avtobusni nisi na prednostni cesti, potem je logično kako in kdo ma prednost kje in zakaj ter kako in seveda kdaj.
Your turn to burn!

šernk ::

Od kdaj imajo pa tiste nalepke kakšno vrednost?

91. Člen ZPrCP
(2) Avtobusu je treba v naselju omogočiti speljevanje s postajališča, ko voznik to nakaže s predpisanim znakom. Da bi mu to omogočili, morajo drugi udeleženci cestnega prometa zmanjšati hitrost in, če je potrebno, tudi ustaviti. Voznik avtobusa sme dati znak, da bo odpeljal s postajališča, šele ko zapre vrata in je pripravljen za vključitev v cestni promet. V promet se sme vključiti le, če s tem ne ogroža drugih udeležencev cestnega prometa.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

knesz ::

Od kdaj pa ZPrCP za jypeta velja? ZPrCP je nekaj najbolj nevarnega za kolesarje.

jype ::

Samo za vas:

Timurlenk ::

morda pa se je pametno ne gužvat s kolesom v avtomobilski promet
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

jype ::

Timurlenk> morda pa se je pametno ne gužvat s kolesom v avtomobilski promet

Z veseljem upoštevam nasvet! Pustite avto v Kamniku.

Morda tudi slabo vidiš, a vozil sem po rdeče pobarvani kolesarski stezi, po kateri glede na prometne predpise ne bi smelo voziti nobeno motorno vozilo (z izjemo kolesa s pomožnim motorjem, s katerim lahko razvije najvišjo hitrost 25 km/h).

Mesar ::

*Pustite avto in kolo v Kamniku.
Your turn to burn!

jype ::

Zarad bicikla se ni treba sekirat, k ne svinja in ne pobija, pa velik se jih loh zbaše na kp.

Buggy ::

jype je izjavil:

Timurlenk> morda pa se je pametno ne gužvat s kolesom v avtomobilski promet

Z veseljem upoštevam nasvet! Pustite avto v Kamniku.

Morda tudi slabo vidiš, a vozil sem po rdeče pobarvani kolesarski stezi, po kateri glede na prometne predpise ne bi smelo voziti nobeno motorno vozilo (z izjemo kolesa s pomožnim motorjem, s katerim lahko razvije najvišjo hitrost 25 km/h).



lahko da se motim, jaz vidim le avtobus (z absolutno prednostjo), ki je korektno s smernikom speljal s postajalisca?

razumem pa tvojo frustracijo glede same ureditve kolesarskih poti, ki so za moje pojme zalostne, niso pa zal edine in tudi ne prioritetne v tej nasi drzavi, ki rabijo celostno in zivljensko korekcijo...se pac toliko vec srecujes s takimi situacijami verjemi pa, da se jaz vsk dan na 120km regionalkah in lokalkah (ce se zelim resiti guzve) srecujem se s hujsimi idiotizmi...in to je to kar jaz govorim, da je treba urediti se preden postavljas na taksne konce policaje/redarje, ki brez slabe vesti kasirajo!

jype ::

Buggy> jaz vidim le avtobus

Kateri video pa gledaš?

Buggy ::

jype :: včeraj, 23:50:05


se opravicujem...ce prav razumem to nisi ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

jype ::

Sem jaz in mimo avtobusa pelje kolesarska steza, ampak jaz se ustavim za avtobusom (in potem me eno teslo z avtomobilom zelo na tesno prehiti).

No, zdaj se ne ustavljam več za avtobusom, če je prostor za prit pred njega.

Buggy ::

oprosti sam na posnetku je bolj videno, da te je zmotil BUS, avto na posnetku ne deluje dramaticno.

jype ::

Aja? Jaz sem normalno ustavil na kolesarski stezi za avtobusom, ne vidim v čem naj bi bil problem. Šele potem se je pripeljal nekdo, ki ni znal počakat ne za mano, ne za avtobusom.

Buggy ::

ti s kolesa si takrat stvar verjetno dozivel drugace, kot je prikazana na posnetku..brez zamere, na posnetku ni neke drame!

jype ::

Buggy> na posnetku ni neke drame!

Ker sem kamero za snemanje nazaj posodil :|

Wox ::

Pejd že enkrat k psihiatru, pa naj te v uno ustanovo zaklenjo.
Commodore 64

Mesar ::

Ko vidiš kolesarja ob cesti kolo snemat pa popravljat pa ostanke od flikanja ali pa zračnico kr vrže v bližnji grm, pol vidiš koliko kolesarji dejansko onesnažujejo. Ko vodico popijejo plastenka leti v bližnji grm, prav tako tja letijo ovitki od sendvičov, žvečiln, alu folija.... itd itd..
Your turn to burn!

Timurlenk ::

pogosto pa tudi kolesarji


sploh, ko se peljejo s specialkami po klancu navzdol (Sem rekel peljejo? Sem mislil reči divjajo) ter sekajo nepregledne ovinke, hkrati pa jih šoder na cesti "preseneti" in končajo v grmovju ali pod kolesi motornega vozila
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

jype ::

Mesar> Ko vidiš kolesarja ob cesti kolo snemat pa popravljat pa ostanke od flikanja ali pa zračnico kr vrže v bližnji grm

Sine, lažeš.

Mesar ::

jype je izjavil:

Mesar> Ko vidiš kolesarja ob cesti kolo snemat pa popravljat pa ostanke od flikanja ali pa zračnico kr vrže v bližnji grm

Sine, lažeš.


Nič ne lažem, smetite okolje bolj kot avtomobilisti, v avtu daš "smeti" na zic na tla, v kuferam kam češ samo, da jih vržeš v koš za smeti potem, kolesar nima kam dat tega pa lahko s smetmi v roki kolesari, smeti poje ali pa jih odvrže v bližnji grmiček ali pa kr na cesto če ni grmičkov in to zadnje se tudi najpogosteje dogaja. Če gre 4 članka familija na izlet s kolesi pa jim lahko celo pot slediš.. po smeteh.
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Nič ne lažem, smetite okolje bolj kot avtomobilisti, v avtu daš "smeti" na zic na tla, v kuferam kam češ samo, da jih vržeš v koš za smeti potem, kolesar nima kam dat tega pa lahko s smetmi v roki kolesari, smeti poje ali pa jih odvrže v bližnji grmiček ali pa kr na cesto če ni grmičkov in to zadnje se tudi najpogosteje dogaja. Če gre 4 članka familija na izlet s kolesi pa jim lahko celo pot slediš.. po smeteh.

Lažeš.

Poleg tega, da kolesar, ki nima prostora za smeti, smeti sploh ne nosi s seboj, ob kolesarskih poteh tudi ni kupov smeti - ob avtomobilskih prometnicah pa so.

Če te zanima, lahko fotografiram.

Mesar ::

Ni potrebno, raje fotografiraj smeti kolesarjev. Najdeš jih na vsakem ovinku, ob vsaki cesti kjer "radi kolesarijo", v jarkih... ko boš videl vzdrževalce cest, da čistijo jarke jih malo povprašaj pa se bodo strinjali z mano.
Your turn to burn!

Bias ::

Mesar, pa kva prbijaš?! Kr neki, kdo bolj smeti...smetijo svinakarji, ne kolesarji/avtomobilisti/stare mame/temnopolti.

Kva?!? za tole uro, je blo tole pa res Kar nekaj!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nesreča dveh kolesarjev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19834214 (28871) joze67
»

Pešca povozi avto - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19027551 (24974) jype
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50960799 (53989) jype

Več podobnih tem