» »

Bo Slovenija sploh še kdaj imela višji standard življenja?

Bo Slovenija sploh še kdaj imela višji standard življenja?

«
1
2 3 4

salex ::

Ravnokar sem prebral članek v Dnevniku, kako bodo odpustili 2000 učiteljev, itd.. Glede na to,
da prihaja do vedno več odpuščanja z strani države in privatnega sektorja, in konstantno višje cene osnovnih življenskih potrebščin, me malo začenja skrbeti, da boljše življenje kot, ga imamo zdaj, nas ne čaka več. To seveda sodim po splošnem standardu življenja v tej državi. Občutek, mam, da tole odpuščanje in nižanje porabe denarja ter višanje cen ne bo kaj dosti pomagalo, ter, da bomo delali samo še več in več, medtem ko bodo politiki in tajkuni nam denar skozi samo vzemali in mi potem ne bomo nikoli našparali dovolj denarja za izhod iz krize ampak bomo samo skos delali več pod pretvezo, da je recesija, ko bomo v resnici za politike dnar služil za njihove potrebe.

TLDR: Kako bomo sploh našparal kej dnarja, da pridemo iz krize in zvišamo standard življenja, če nam pa skos politiki dnar kradejo.

jype ::

salex> TLDR: Kako bomo sploh našparal kej dnarja, da pridemo iz krize in zvišamo standard življenja, če nam pa skos politiki dnar kradejo.

Work better.

salex ::

A da bodo oni mel velik dnarja pa še država mal več :|

All ::

Država je ratala draga..(s politiki ured)
Folk pa sam gleda kako bi okl prnesu državo....
Začaran krog, kjer še lep čas ne bo reda.

Gladi ::

salex je izjavil:


TLDR: Kako bomo sploh našparal kej dnarja, da pridemo iz krize in zvišamo standard življenja, če nam pa skos politiki dnar kradejo.

TL;DR se napiše.

salex ::

Gladi je izjavil:

salex je izjavil:


TLDR: Kako bomo sploh našparal kej dnarja, da pridemo iz krize in zvišamo standard življenja, če nam pa skos politiki dnar kradejo.

TL;DR se napiše.


Se mi je zdel, da je neki vmes, sam nism biu sigurn poj pa nism dal, hvala!:D

Gladi ::

All je izjavil:

Država je ratala draga..(s politiki ured)

Lahko rata cenejša, ampak vprašanje je čemu si se pripravljen odpovedat?

DeFacto21 ::

Višji standard življenlja v Sloveniji še dolgo ne bomo videli. Saj to niti ne moremo pričakovat, glede na to, da vsak povprek krade.
Sej še mal po sploh ne bodo več mel kaj krast.

salex ::

Gladi je izjavil:

All je izjavil:

Država je ratala draga..(s politiki ured)

Lahko rata cenejša, ampak vprašanje je čemu si se pripravljen odpovedat?


Jaz sem mislil, kdaj bo postala cenejša brez tega, da se jaz rabim čemu odpovedat.:8)

amigo_no1 ::

Če boš namesto dveh pojedel 1 sendvič za "malco" bi lahko teh 2000 učiteljev obdržalo službo !
Torej ?
Tako vsaj pravijo politiki, ki kot vemo po aksiomu vedno in povsod govorijo samo resnico, drugače pride Tofsi s svojo pojočo travico :D
(in se skupaj napohajo).

Zgodovina sprememb…

jype ::

salex> A da bodo oni mel velik dnarja pa še država mal več :|

Ne more se zgodit (razen v izjemnih primerih), da bi od več zaslužka imel manj denarja. Če te moti, da moraš del denarja šenkat državi, ustanovi svojo (raje ne poizkušaj), ali pa se preseli (kar storijo mnogi). Meje že dolgo niso več zaprte.

Edini, ki smo zdaj odgovorni za lasten standard, smo mi sami.

Boobiz ::

IMO, dokler se sodstvo in zakonodaja ne uštimata in dokler se ne sprejmejo reforme, bo država še naprej udrihala po malem človeku.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Invictus ::

Namesto da jamrate tukaj, kaj naredite za to.

Predvsem zase.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

salex ::

Invictus je izjavil:

Namesto da jamrate tukaj, kaj naredite za to.

Predvsem zase.


Nah, saj ne jamram, sam mam rad politične teme (kot ostalih 99,7% svetovne populacije).

Gladi ::

salex je izjavil:

Gladi je izjavil:

All je izjavil:

Država je ratala draga..(s politiki ured)

Lahko rata cenejša, ampak vprašanje je čemu si se pripravljen odpovedat?


Jaz sem mislil, kdaj bo postala cenejša brez tega, da se jaz rabim čemu odpovedat.:8)

V tem je problem večine folka. Mislijo da se vse samo plačuje, mi dajemo pa denar kam? Država je na osebni ravni draga zaradi svoje socialnosti. Od subvencioniranja vrtca, drugi otrok je celo brezplačen, do šolstva, državnih štipendij, subvencioirane pregrane, fakultet, bonov vse do zdrastva, sociale, otroških dokladov, mater samohranilk in tako naprej. Malo jo narediš cenejšo oziroma bolj efektivno z optimizacijo vseh teh javnih sistemov, ne pa veliko. Torej, čemu si se dandanes pripravljen odpovedat da bo tvoje življenje cenejše?

salex ::

Gladi je izjavil:

salex je izjavil:

Gladi je izjavil:

All je izjavil:

Država je ratala draga..(s politiki ured)

Lahko rata cenejša, ampak vprašanje je čemu si se pripravljen odpovedat?


Jaz sem mislil, kdaj bo postala cenejša brez tega, da se jaz rabim čemu odpovedat.:8)

V tem je problem večine folka. Mislijo da se vse samo plačuje, mi dajemo pa denar kam? Država je na osebni ravni draga zaradi svoje socialnosti. Od subvencioniranja vrtca, drugi otrok je celo brezplačen, do šolstva, državnih štipendij, subvencioirane pregrane, fakultet, bonov vse do zdrastva, sociale, otroških dokladov, mater samohranilk in tako naprej. Malo jo narediš cenejšo oziroma bolj efektivno z optimizacijo vseh teh javnih sistemov, ne pa veliko. Torej, čemu si se dandanes pripravljen odpovedat da bo tvoje življenje cenejše?


Dober argument, čeprav vrtec po novem ne bo več brezplačen za drugega otroka.

jype ::

Gladi> Torej, čemu si se dandanes pripravljen odpovedat da bo tvoje življenje cenejše?

Patrijam, korupciji, NLB in dragim nepremičninam.

DeFacto21 ::

Zakaj bi se mi čemerkoli odpovedovali, ni logike..lahko se, seveda, ampak do neke meje..Itak pa brihtneži vse pokradejo od države. Vsak dan bolj in bolj tonemo, in samo vprašanje časa je, kdaj se nam bo zgodilo podobno, kot se je Grčiji.
Hm..Vzemimo za primer Nizozemsko. Glede na to da grem tja parkrat na leto in mam tam dost familije, vem o čem govorim. Tam majo ZELO podobne cene kot jih imamo v sloveniji, plače so pa 2x, 3x celo 4x višje. Pol pa v sloveniji pravijo, da so pri nas cene pač evropske. Ja, to že mogoče, vprašanje pa je ZAKAJ POTEM TUD PLAČE NISO EVROPSKE. ;(

Gladi ::

jype je izjavil:

Gladi> Torej, čemu si se dandanes pripravljen odpovedat da bo tvoje življenje cenejše?

Patrijam, korupciji, NLB in dragim nepremičninam.


No, kljub tvojemu očitnemu trolanju, se strinjam z nepremičninami. Kako bi jih pa pocenil pa nimam ideje.

Je pa korupcija problem ja, ni pa vzrok da plačuješ to kar pač plačuješ dandanes.

Mavrik ::

Ja, to že mogoče, vprašanje pa je ZAKAJ POTEM TUD PLAČE NISO EVROPSKE. ;(


Zato ker ne ustvariš toliko kot povprečen evropejec, ampak raje jamraš.
The truth is rarely pure and never simple.

T0RN4D0 ::

Par let nazaj je blo lepo, zdej je malo manj, gremo pa definitivno samo še navzdol. Not much you can do about it. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DeFacto21 ::

Mavrik je izjavil:

Ja, to že mogoče, vprašanje pa je ZAKAJ POTEM TUD PLAČE NISO EVROPSKE. ;(


Zato ker ne ustvariš toliko kot povprečen evropejec, ampak raje jamraš.

Seveda ne ustvarim, niti jaz niti ostali. Sej niti ne moremo, če se pa pri nas vse pokrade.

Invictus ::

salex je izjavil:

Invictus je izjavil:

Namesto da jamrate tukaj, kaj naredite za to.

Predvsem zase.


Nah, saj ne jamram, sam mam rad politične teme (kot ostalih 99,7% svetovne populacije).


Slovenija ni cel svet. Sem že 3 mesece v tujini, pa nismo imeli ene debate o politiki ...

Drugače ostale boli k**** za politiko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gladi ::

DeFacto21 je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Ja, to že mogoče, vprašanje pa je ZAKAJ POTEM TUD PLAČE NISO EVROPSKE. ;(


Zato ker ne ustvariš toliko kot povprečen evropejec, ampak raje jamraš.

Seveda ne ustvarim, niti jaz niti ostali. Sej niti ne moremo, če se pa pri nas vse pokrade.

Zakaj ne?Imamo prosti trg, odpri podjetje in se izkaži. Hell, če boš dober boš morda uspešen celo v tuijini :)

DeFacto21 ::

Da odprem podjetje? HELL NO.. Poznam par ljudi ki so to naredili (v sloveniji), šlo jim je super (to je blo par let nazaj), ampak ker je pri nas vsak dan vse slabše in slabše, so se reševali kakor je kdo uspel in znal. Eni so propadli in zdaj komaj preživijo čez mesec, drugi odpustili skorajda celotno ekipo, pa še zmeraj vse bolj in bolj tonejo.
In ne, ne jamram, samo opisujem situacijo, ki jo trenutno imamo pri nas.

jype ::

Gladi> Kako bi jih pa pocenil pa nimam ideje.

Če državne banke nehajo držat štango investitorjem, bodo investitorji prisiljeni prodajati na dražbah, kjer bo izklicna cena bistveno nižja kot je cena v oglasih trenutno.

Arto ::

DeFacto21 je izjavil:

Višji standard življenlja v Sloveniji še dolgo ne bomo videli. Saj to niti ne moremo pričakovat, glede na to, da vsak povprek krade.
Sej še mal po sploh ne bodo več mel kaj krast.


Višjega standarda življenlja v Sloveniji še dolgo ne bomo videli. Saj tega niti ne moremo pričakovat, glede na to, da vsak povprek krade.
Sej še mal po sploh ne bodo več mel česa krast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

s51as ::

Jaz mislim da bi se morali odpovedati vojski.
Tudi če vsi, ki so v službi v vojski vseeno še naprej prejemajo plače, pa ne delajo nič, dobijo stanovanja v katerih živijo, se vozijo s službenimi avtomobili, motorji, bicikli, ki jih še naprej plačuje država, skratka da se za nobenega uslužbenca vojske nič ne spremeni razen tega da pač nima službe, še vedno prišparamo miljone in miljone. Pa še nekaj bi kapnilo ob prodaji vsega kar nebi več rabili.
It's just me myself and I

guest #44 ::

Višji standard? A to mislite živeti na kredit izven svojih življenskih zmožnosti.

Jaz sem zadnjič mal računal. Če bi bil samski bi živel prav prijetno tudi z minimalcem. Kar bi blo več pa bi se itak vrjetno preseraval.

PacificBlue ::

In ne, ne jamram, samo opisujem situacijo, ki jo trenutno imamo pri nas.


Po moje ni vse tako slabo. Sem zaposlen v podjetju, ki dela za farmacijo in tudi prehrambeno/tekstilno industrijo in smo od leta 2008 pridobivali na prihodkih 30 procentov letno. Sicer firma ze obratuje 20 let, pa so se pred 4 leti in lani delale investicije v infrastrukturo, smo se širili in sedaj je redno zaposlenih okoli 160 ljudi. In to ravno v teh kriznih časih. In nam uspeva...res da so problemi s plačili prehrambene in tekstilne industrije, vendar na srečo predstavljajo manjsi del posla. Plače so višje kot drugod v okolici, so redne in kolikor vem se nam naslednji mesec obeta povišica.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Meizu ::

Izjemoma se ti je to posrečilo tako.

PacificBlue ::

Vsakemu se lahko. Samo če si želi in je pripravljen kaj narediti. Slovenci mogoče res mal preveč jamramo:).Imho.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Lonsarg ::

Mavrik je izjavil:

Ja, to že mogoče, vprašanje pa je ZAKAJ POTEM TUD PLAČE NISO EVROPSKE. ;(


Zato ker ne ustvariš toliko kot povprečen evropejec, ampak raje jamraš.


No, drži za povprečnega slovenca kakopak. Problem pa je, da marsikdo pa dajansko ustvari enako kot Evropejec pa vseeno ne dobi toliko plačano. Recimo en kirurg naredi enako delo slovenski al pa Nemški, a vendar je razlika v plači.

Zdaj bom bolj ali manj ugibal, ampak recimo da je en razlog za to najbrž povprečen Slovenec, ki naredi manj in za sabo potegne tudi ostale. Drugi razlog pa je, da se veliko denarja namenjenega za zdravstvo pokrade.

Številke namreč ne lažejo iz njih pa lahko zvemo, da v zdravstveno blagajno v SLO ne pride sorazmerno toliko manj denarja glede na Nemčijo, kot je potem manj denarja za plače.
In to je sam primer, podobno velja za ostala področja v SLO.

darkolord ::

No pokaži te številke...

Karaya 52 ::

Cisto mozno, da nas caka desetletje stagnacije, kar verjetno marsikoga ne preseneca. Model pumpanja denarja v sistem je bil siroko kritiziran ze pred krizo, FDR je z ukrepi krizo samo se poglobil, tako da referenca je bila! Od financne do gospodarske do dolzniske kjer smo zdaj po zaslugi ekspanzivne fiskalne politike. Sicer je veliko pameti zapustilo ta forum, ki postaja keynezijanski inkubator ampak s tem je treba ziveti in delati naprej. Setinc Paskova pravi, da se je neoliberalizem iz casopisnih clankov preselil v vladne kabinete. Ona mogoce zaljivo o prvih, js lahko dodam samo "i told you so". Z veselim izrazom na obrazu seveda. Javni sektor se razrasca kot rak po telesu, nauciti se je treba ziveti s to boleznijo, dokler je super racunalnik v kleti na Erjavcevi ne zradira. Potem bo pot se bolj ravna in brez grmicevja iz katerega skoci kaksen metafizik nemske filozofije 19. stoletja. Tako bodi, ako je simplifikacija in ne obratno, vedno pametnejsa resitev.

Invictus ::

PacificBlue je izjavil:

Vsakemu se lahko. Samo če si želi in je pripravljen kaj narediti. Slovenci mogoče res mal preveč jamramo:).Imho.


S tem bi se zelo strinjal. Mislim da bi bili lahko svetovni prvaki v jamranju ....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kixs ::

Azgard:

Najprej moras lociti privati in javni sektor. Od kje dobi denar privatni in od kje javni sektor. Nato narediti denarni tok in tako primerjat Slovenijo in Nemcijo.

Ce ima pri nas privatni sektor nizko dodano vrednost, potem je jasno, da je denarni tok slab/majhen in kot tak ne more veliko prispevat. Iz tega sledi vse ostalo.

PS:
Dejstvo je, da ima preveliko ljudi prevelike oci in zato zivi na preveliki nogi. Zaradi tega imamo dejansko VSI, tudi tisti, ki zivimo po svojih moceh, tezave!!

LeQuack ::

Mogoče sem res pesimist, ampak če bomo hoteli v korak z EU bi morali slej ko prej izenačiti BDP, produktivnost, davke, plače, pač celoten sistem. Težko je skupno iti v prihodnost, če si zmeraj zadaj in zaostajaš. Tako da ali bo celotna EU gospodarsko zaostala in se prilagodila najšibkejšemu členu ali pa bi morali mi tako gospodarsko napredovati, da bi jo dohiteli. Ampak nobena od teh opcij najbrž ni zelo verjetna. Tako da moj odgovor je, da si težko predstavljam, da bi kdaj izenačili standard v bližnji prihodnosti.
Quack !

darkolord ::

Od kje pa ti ideja, da tako zaostajamo? OK, mentalno smo daleč na dnu lestvice, gospodarsko pa rinemo naprej.

donfilipo ::

Ja skratka težko nam sledijo od brzine8-).

Prekleto butasto in patetično žalostno je, da moram po 20 letih kapitalizma, osamosvojitve in neprestanega klanjanja vsem oblikam zidarmojstrov in top-chakovih, prenašanja spet novih vrst basanja, tokrat s skrajno desne strani:)), .....torej da mi sploh pade (in ne samo meni celo nekaterim poznanim desničarjem foruma pa makar po nesreči:) na um primerjati diktaturo....socializem...20 let tehnološkega skoka nazaj, z današnjim stanjem in ugotoviti da v nekaterih rečeh in za nekatere sloje, ki niso tako marginalni, pa celo dejansko JE slabše. Kar bi po logiki moral imeti pred 20 leti za nemogoče, ampak sem že od nekdaj skeptik, po drugi strani, pa sem bil vseeno eden prvih, ki je izpostavljal razliko med vzhodno in zahodno Nemčijo, kot dokaz dejstva, da kapitalizem deluje bolje.

Temu je treba zgleda obvezno dodati, kar sem pa spet trdil že takrat, pa prej iz cinizma kot znanja:), da to vsekakor ni nujno. Ponekod ne deluje dobro prav nič, dokler nacija ne odraste in dozori za to kar danes sicer na papirju imamo. Voziti pa več kot očitno še ne znamo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

DeFacto21 ::

darkolord je izjavil:

Od kje pa ti ideja, da tako zaostajamo? OK, mentalno smo daleč na dnu lestvice, gospodarsko pa rinemo naprej.

Odpri oči pa boš videl od kod ta ideja. Ne zaostajamo samo mentalno, ampak v večini pogledov zaostajamo za EU.

Matako ::

Slovenija je dežela (ekonomskih) retardov in borcev za njihove pravice. Eden bolj plačan od drugega.
/\/\.K.

nevone ::

Ponekod ne deluje dobro prav nič, dokler nacija ne odraste in dozori za to kar danes sicer na papirju imamo.


Velika umetnost je držat vse ljudi ekonomsko na enakem/visokem nivoju.

Bivši režim je v veliki meri izkoriščal interes Amerike, da Jugoslavija ne zapade popolnoma pod ruski vpliv, kar je bolje, kot če bi povsem sledili SZ.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

kixs> Zaradi tega imamo dejansko VSI, tudi tisti, ki zivimo po svojih moceh, tezave!!

Aja? Kakšne pa?

Half-Saint ::

Gladi je izjavil:

Zakaj ne?Imamo prosti trg, odpri podjetje in se izkaži. Hell, če boš dober boš morda uspešen celo v tuijini :)


Odpri jo sam. Pri nas je odpret firmo prekleto drago, furat pa še težje. Če si firma, te na vsakem koraku odirajo in obdavčujejo. Zato pa je tako slab pritok tujega kapitala v SLO, firme pa selijo proizvodnjo v sosednje države. Gospodarstva in potrošnje pač ne stimuliraš s tem, da nabiješ davke in delavcu pobereš 50% bruto plače.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Gladi ::

Half-Saint je izjavil:

Gladi je izjavil:

Zakaj ne?Imamo prosti trg, odpri podjetje in se izkaži. Hell, če boš dober boš morda uspešen celo v tuijini :)


Odpri jo sam.

Kaj se delaš budalo al kaj?Za pomoč pri razumevanju moje objave ti podajam naslednje citate, ki si sledijo v kronološkem zaporedju.

Ja, to že mogoče, vprašanje pa je ZAKAJ POTEM TUD PLAČE NISO EVROPSKE. ;(

Zato ker ne ustvariš toliko kot povprečen evropejec, ampak raje jamraš.

Seveda ne ustvarim, niti jaz niti ostali. Sej niti ne moremo, če se pa pri nas vse pokrade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

jype ::

Half-Saint> Pri nas je odpret firmo prekleto drago, furat pa še težje. Če si firma, te na vsakem koraku odirajo in obdavčujejo.

Na področju jamranja je tudi ogromno konkurence, tako da se ti splača delat na kakšnem drugem področju, kjer si lahko uspešnejši.

Half-Saint ::

jype> seveda, ti si vedno in povsod najbolj pameten.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

jype ::

V jamranju in kvihtanju mnogim ne sežem niti do gležnjev, pa mi ni nič nerodno zaradi tega.

Who dares wins, kot pravijo Angleži. Tak je kapitalizem.

Half-Saint ::

Samo pogum ni dovolj.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22156684 (42814) bbf
»

Napitnine - komu, koliko, za kaj, zakaj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15623254 (17167) perci
»

V Foxconnovi tovarni zaradi nemirov ustavljena proizvodnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
8622274 (18722) Utk
»

Sedmerica ameriških IT-velikanov bo tožena zaradi dogovarjanja o plačah

Oddelek: Novice / Tožbe
4617678 (15073) Invictus
»

Delovne navade v Avstriji (Nemciji, Italiji) vs. delovne navade v Sloveniji (produkti

Oddelek: Loža
386213 (4993) dukenukem

Več podobnih tem