» »

Prehitevanje mopeda čez polno črto

Prehitevanje mopeda čez polno črto

«
1
2

klol ::

Ali je dovoljeno prehitevati moped s prikolico do polne črte ali pa čez, ki se pelje ob robu ceste, počasneje od omejitve in s tem ovira promet? V primeru, če ne oviraš promet z nasprotne smeri.

klol ::

Sprašujem, ker se baje sme, ne ravno prehiteti, ampak obvoziti kolo, oziroma moped, ki ovira promet z premajhno hitrostjo tudi če je polna črta in če s tem ne oviraš prometa.

šernk ::

Tudi počasi vozeči (vozi manj od 50% dovoljene hitrosti) traktor se lahko prehiti čez polno črto, seveda če to lahko storiš varno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

klol ::

Hvala za odgovor, potem to le drži. Ker sem bil tudi sam v dilemi, sem vprašal.

Veš mogoče kje je to v zakonu?

GoodSatanist ::

šernk je izjavil:

Tudi počasi vozeči (vozi manj od 50% dovoljene hitrosti) traktor se lahko prehiti čez polno črto, seveda če to lahko storiš varno.


Jp, 50% ali manj od omejitve mora vozit ovira, da jo lahko prehitiš tudi čez polno črto.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kmetek ::

Kakor pravi šernk, mislim, da lahko. Vsaj tako so nas učili v avtošoli. Zadnjič od Brnika do Kranja traktorist naredil kolono desetih vozil, ki pa ga niso šli prehitevat? Pa bi se ga vsaj 10x dalo, in ker je bila kolona, se ne "sme" prehitevati kolone....razumi če hočeš, vozili smo pa cca 40km/h....krepko pod 90. 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

GoodSatanist ::

Pravzaprav bi se vam traktor moral umaknit v tem primeru, ker je oviral promet.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

klol ::

Danes sem doživel tak dogodek na glavni cesti, kjer je omejitev 50km/h, kjer se je peljal spredaj mopedist s prikolico, tisti doma narejeni trokolesnik. Peljal se je s hitrostjo 20km/h. Voznica pred nami pa ni šla v prehitevanje. Zato me zanima takšen primer, ker se slej ko prej tudi sam znajdeš v takem primeru, če smeš prehiteti pa ne veš.

jype ::

Počakaš.

šernk ::

Koga boš čakal? Norca da bo prehiteval nato 10 vozil hkrati v nepregledni ovinek in z malo sreče še tebe pobasal zraven? Če je možnost varnega prehitevanja prehitiš, polna črta je tam zato ker prehitevanje v normalnih okoliščinah ni varno, če je pa prehitevanje strogo prepovedano pa stoji tudi tabla zato...pa jo malokdo upošteva.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kmetek ::

Pa misliš, da je bil traktorist normalen? Njega je bolel organ....sej sem imel, da rufnem plavce samo kaj bi bilo?

Zheegec ::

ti plavci ki bi jih rufnil bi commali pa mejkali order, ane?

kmetek ::

erm slovensko?

Mehmed ::

Ce si sam, ni problema. Ce je kolona med vama, si pa screwed. Ker ne prehitevas njega ampak kolono.

jype ::

šernk> Koga boš čakal?

Kogarkoli je treba, da ti ni treba prehitevat v nasprotju z zakonom in/ali nevarno.

šernk> Če je možnost varnega prehitevanja prehitiš

In potem:

šernk> polna črta je tam zato ker prehitevanje v normalnih okoliščinah ni varno,

Če se bistveno spremenijo nekatere kozmološke konstante, potem nemara prehitevanje prek polne črte lahko postane varno. Ne vem.

šernk> če je pa prehitevanje strogo prepovedano pa stoji tudi tabla zato...pa jo malokdo upošteva.

To nima nobene zveze s tem, da moraš počakat. Druge izbire nimaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

klol ::

Torej neprekinjena črta ne prepoveduje prehitevanja enoslednih vozil, če ni določeno z znakom, temveč je samo ne smeš prečkati, ko prehitevaš enosledno vozilo, ki ovria promet?

Daedalus ::

Ali je dovoljeno prehitevati moped s prikolico do polne črte ali pa čez, ki se pelje ob robu ceste, počasneje od omejitve in s tem ovira promet? V primeru, če ne oviraš promet z nasprotne smeri.


Lahko prehitiš, na preglednem delu ceste in tako, da s tem ne oviraš/ogrožaš sebe in/ali ostalih udeležencev v prometu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Dovoljena je vožnja mimo, ne pa prehitevanje. Za vožnjo mimo so drugačni pogoji.

šernk ::

jype: sem hotel že prej reči, pa sem raje počakal in stavil da se bo nekdo upičil v tisto :)

ne grem se še tretjič...ker najbrž tudi video s provido za ritjo vam ne bi bil dovolj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

šernk> stavil da se bo nekdo upičil v tisto

Tak je zakon. Ni posebno nejasen, kar se tega tiče.

amigo_no1 ::

šernk> polna črta je tam zato ker prehitevanje v normalnih okoliščinah ni varno,

Če se bistveno spremenijo nekatere kozmološke konstante, potem nemara prehitevanje prek polne črte lahko postane varno. Ne vem.

Na enem odseku ceste v moji okolici so kako leto nazaj narisali neprekinjeno črto čez celoten odsek, prej je bila 40 let prekinjena.Vmes se ni spremenilo nič.
Toliko o cestarski logiki pri nas.


Tudi počasi vozeči (vozi manj od 50% dovoljene hitrosti) traktor se lahko prehiti čez polno črto, seveda če to lahko storiš varno.

Veš mogoče kje je to v zakonu?

Tudi mene zanima od kot ste vzeli tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jype ::

amigo_no1> Tudi mene zanima od kot ste vzeli tole.

Ne najdem več. Skratka, počakat je treba.

Mesar ::

amigo_no1 je izjavil:

šernk> polna črta je tam zato ker prehitevanje v normalnih okoliščinah ni varno,

Če se bistveno spremenijo nekatere kozmološke konstante, potem nemara prehitevanje prek polne črte lahko postane varno. Ne vem.

Na enem odseku ceste v moji okolici so kako leto nazaj narisali neprekinjeno črto čez celoten odsek, prej je bila 40 let prekinjena.Vmes se ni spremenilo nič.
Toliko o cestarski logiki pri nas.


Tudi počasi vozeči (vozi manj od 50% dovoljene hitrosti) traktor se lahko prehiti čez polno črto, seveda če to lahko storiš varno.

Veš mogoče kje je to v zakonu?

Tudi mene zanima od kot ste vzeli tole.


Kaj nabijaš spet? Itak da je zadi komplet prometna ureditev in je do sprememb prišlo zaradi tehtnih razlogov, ne zato ker so se 3 ko špricajo črte zmotli.
Your turn to burn!

šernk ::

Od kdaj je pa zakon jasno napisan? Zakon je z namenom napisan nejasno, ker drugače odvetniki ne bi imeli dela :)

to je isto kot da bi dal policaj kazen tovornjaku, ker gre po zunanjem pasu skozi krožno na tretji izhod, ker če se ne motim s tem krši zakon...najbrž ni pa nikjer v zakonu zapisano, da je tovornjak predolg, da bi po notranjem pasu lahko naredil takšen radij, mimogrede je tudi prepovedana vzratna vožnja iz stranske poti na cesto, pa spet...kamion naj kliče helikopter da ga obrne? zakon pišejo pajaci v pisarni...na cesti je pa marsikdaj vse ostalo bolj logično.

Tudi počasi vozeči (vozi manj od 50% dovoljene hitrosti) traktor se lahko prehiti čez polno črto, seveda če to lahko storiš varno.

Veš mogoče kje je to v zakonu?


od predavatelja na CPP, od inštruktorja na predzadnji uri vožnje in od člana državne izpitne komisije, ker sem prehiteval na GLAVNI izpitni vožnji traktor čez polno črto, takoj za koncem naselja in tik pred preglednim levim ovinkom, pred tem sem pa že takoj ko sem videl traktor sredi mesta vprašal če ga lahko prehitim na naslednjem odseku, če bo možnost in dobil pozitiven odgovor!

sedaj pa prosim da se vrnete na moj prejšni odstavek in najdete v zakonu, kaj naj stori tovornjak, če:
a) ne more skozi krožno po notranjem pasu na tretji izhod
b) je zgrešil priključek in nima kje obrnit
c) če je ovinek preoster, da bi ga prevozil po svojem pasu (poznam kar nekaj takšnih ovinkov, ko se s tovornjakom ne boš srečal sredi ovinka.

veselo na delo, časa imate do jutri zvečer, ker prej pač nimam časa viset na netu, brskajte po zakonih, ki so ga pisali tisti, ki se vozijo z avtomatskim menjalnikom, ker je slednji varnejši, saj ti med vožnjo ni potrebno razmišljati v kateri prestavi imaš.

in za zaključek v razmislek d primer:...vem za parkirni, kjer moraš za zapeljat na njega prevozit verjeli ali ne dvojno neprekinjeno črto, sedaj pa če se ti pokvari avto, kaj je bolje: po pravilih označiti avto in blokirati cesto za 1 uro, ali narediti prekršek ter prevoziti dvojno črto in avto parkirati tja, kjer razen komarju ne bo nagajal nikomur? 4 primere sem vam dal, najdite mi kaj po zakonu narediti, če mi vse to najdete, bom pa morda se odločil in pisal na ministrstvo v zvezi s prehitevanjem traktorja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

a. Moped s prikolico NI enosledno vozilo.
b. Prehitevanje čez polno črto ni dovoljeno, to o 50% max hitrosti nima zakonske osnove.
c. vožnja mimo ni prehtitevanje
d. Vsako vizilo, ki vozi pod omejitvijo in ustvarja kolono se je po zakonu dolžno umaknit.
e. Kar se seveda ne bo, ker Slovenci za volanom so (smo) eni največjih arogantnih idiotov, kar jih je svet videl in jih (nas) večina svoje komplekse erektilne disfunkcionalnosti zdravi z kar se da idiotsko vožnjo pri čemer se dolžina erekcije meri v številu sekund, ko ovira ali ogroža ostale udeležence.
to je isto kot da bi dal policaj kazen tovornjaku, ker gre po zunanjem pasu skozi krožno na tretji izhod, ker če se ne motim s tem krši zakon...najbrž ni pa nikjer v zakonu zapisano, da je tovornjak predolg, da bi po notranjem pasu lahko naredil takšen radij, mimogrede je tudi prepovedana vzratna vožnja iz stranske poti na cesto, pa spet...kamion naj kliče helikopter da ga obrne? zakon pišejo pajaci v pisarni...na cesti je pa marsikdaj vse ostalo bolj logično.


Voznik kamiona NE sme prit v situacijo, ko bi moral vzvratno zapeljat na glavno ceto. Tukaj je vsa logika. Kako pa je po tvoje logično in pravilno, da 10 meterski kamion vzvratno rine prikolico na glavno cesto pri čemer niti približno ne more vedet ali bo svoj manever lahko speljal preden pripelje kakšno vozilo? Najmanj kar bo naredil je da bo oviral promet, če ne še kaj hujšega. Podobno velja za krožišča, ostre ovinke in tako naprej. Seveda kamioni tam vozijo in seveda so z takimi manevri v prekršku. Samo za razliko od recimo prenizkega mostu, ki bi mu odtrgal pol kamiona so tukaj sankcije bolj fiktivne.

vem za parkirni, kjer moraš za zapeljat na njega prevozit verjeli ali ne dvojno neprekinjeno črto,

Verjeli ali ne, obstajajo parkirna mesta na katera lahko zapelješ samo iz ene smeri. Pa verjeli ali ne na avtocesti obstajajo izvozi kjer bi moral čez betonsko bankino, če bi hotel zapeljat na njih. A si mogoče pomislil, da se ne sme zapeljat na tisto parkirišče z danega voznega pasu?

Zdaj lahko naprej vlečeš banalne primere kot je tale s pokvarjenim avtom, samo je že sedaj brez veze. Raje povej kako bi ti zapisal zakon, da bi pokril vse hipotetične scenarije, pa ti bo hitro jasno kake klatiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kmetek ::

b. in potem se cjazimo in ustvarja kolona?
d. ko se tako izvaja a ne. kot pozimi se tovornjakarji sami izločajo?

amigo_no1 ::

Mesar je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

šernk> polna črta je tam zato ker prehitevanje v normalnih okoliščinah ni varno,

Če se bistveno spremenijo nekatere kozmološke konstante, potem nemara prehitevanje prek polne črte lahko postane varno. Ne vem.

Na enem odseku ceste v moji okolici so kako leto nazaj narisali neprekinjeno črto čez celoten odsek, prej je bila 40 let prekinjena.Vmes se ni spremenilo nič.
Toliko o cestarski logiki pri nas.


Tudi počasi vozeči (vozi manj od 50% dovoljene hitrosti) traktor se lahko prehiti čez polno črto, seveda če to lahko storiš varno.

Veš mogoče kje je to v zakonu?

Tudi mene zanima od kot ste vzeli tole.


Kaj nabijaš spet? Itak da je zadi komplet prometna ureditev in je do sprememb prišlo zaradi tehtnih razlogov, ne zato ker so se 3 ko špricajo črte zmotli.

Ne nabijam, **čisto nič** se ni spremenilo, niti enega novega dovoza ali česa podobnega, enaka omejitev hitrosti, vse enako.


od predavatelja na CPP, od inštruktorja na predzadnji uri vožnje in od člana državne izpitne komisije, ker sem prehiteval na GLAVNI izpitni vožnji traktor čez polno črto, takoj za koncem naselja in tik pred preglednim levim ovinkom, pred tem sem pa že takoj ko sem videl traktor sredi mesta vprašal če ga lahko prehitim na naslednjem odseku, če bo možnost in dobil pozitiven odgovor!

To je baje praksa pri izpitni vožnji, da se ne cijaziš predolgo, mojemu sosedu je član državne izpitne komisije kar sam rekel naj zapelje preko polne črte in prehiti traktor če bo nasprotni par prazen (na ravnem preglednem odseku seveda).

jype ::

amigo_no1> mojemu sosedu je član državne izpitne komisije kar sam rekel naj zapelje preko polne črte in prehiti traktor če bo nasprotni par prazen

Kar veliko pove o tem, kakšna je kultura vožnje pri nas.

ABX ::

Ne, to je zdrava kmečka pamet.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

Mhm, tko kot so kmečka pamet tri leta stari mulci s traktorji na avtocesti.

St235 ::

kmetek je izjavil:

b. in potem se cjazimo in ustvarja kolona?
d. ko se tako izvaja a ne. kot pozimi se tovornjakarji sami izločajo?


Kaj narediš in kako se cjaziš je odločitev posameznika. Ravno tako kot je stvar posameznika al je zarukano govedo, ki misli da je vozniška kultura nekaj za na kruh namazat.

Mesar ::

amigo_no1 je izjavil:

Mesar je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

šernk> polna črta je tam zato ker prehitevanje v normalnih okoliščinah ni varno,

Če se bistveno spremenijo nekatere kozmološke konstante, potem nemara prehitevanje prek polne črte lahko postane varno. Ne vem.

Na enem odseku ceste v moji okolici so kako leto nazaj narisali neprekinjeno črto čez celoten odsek, prej je bila 40 let prekinjena.Vmes se ni spremenilo nič.
Toliko o cestarski logiki pri nas.


Tudi počasi vozeči (vozi manj od 50% dovoljene hitrosti) traktor se lahko prehiti čez polno črto, seveda če to lahko storiš varno.

Veš mogoče kje je to v zakonu?

Tudi mene zanima od kot ste vzeli tole.


Kaj nabijaš spet? Itak da je zadi komplet prometna ureditev in je do sprememb prišlo zaradi tehtnih razlogov, ne zato ker so se 3 ko špricajo črte zmotli.

Ne nabijam, **čisto nič** se ni spremenilo, niti enega novega dovoza ali česa podobnega, enaka omejitev hitrosti, vse enako.


od predavatelja na CPP, od inštruktorja na predzadnji uri vožnje in od člana državne izpitne komisije, ker sem prehiteval na GLAVNI izpitni vožnji traktor čez polno črto, takoj za koncem naselja in tik pred preglednim levim ovinkom, pred tem sem pa že takoj ko sem videl traktor sredi mesta vprašal če ga lahko prehitim na naslednjem odseku, če bo možnost in dobil pozitiven odgovor!

To je baje praksa pri izpitni vožnji, da se ne cijaziš predolgo, mojemu sosedu je član državne izpitne komisije kar sam rekel naj zapelje preko polne črte in prehiti traktor če bo nasprotni par prazen (na ravnem preglednem odseku seveda).


Je pa bila prometna, nova zakonodaja, novi predpisi... možnosti je še pa še... ampak vi povsod vidite korupcijo.

St235 je izjavil:

kmetek je izjavil:

b. in potem se cjazimo in ustvarja kolona?
d. ko se tako izvaja a ne. kot pozimi se tovornjakarji sami izločajo?


Kaj narediš in kako se cjaziš je odločitev posameznika. Ravno tako kot je stvar posameznika al je zarukano govedo, ki misli da je vozniška kultura nekaj za na kruh namazat.


Jaz sem enkrat avtošolo po njivi prehiteval... pol pa sem vido, da je bil noter inštruktor, ki je mel mene pa se je križal... lol :))
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

St235 ::

my point exactly

ABX ::

jype je izjavil:

Mhm, tko kot so kmečka pamet tri leta stari mulci s traktorji na avtocesti.


Poudarek je bil na zdravi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mr Hilter ::

Jaz v Ljubljani nikoli ne prihitevam kolesarjev, niti tistih na pločniku. Pa kaj če delam zastoje, važno da ni zdrave kmečke pameti zraven, me lahko še jype okara.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jype ()

šernk ::

Verjeli ali ne, obstajajo parkirna mesta na katera lahko zapelješ samo iz ene smeri. Pa verjeli ali ne na avtocesti obstajajo izvozi kjer bi moral čez betonsko bankino, če bi hotel zapeljat na njih. A si mogoče pomislil, da se ne sme zapeljat na tisto parkirišče z danega voznega pasu?


torej je parkirišče namenjeno kolesarjem in je po zdravi kmečki pameti bolj logično avto ustaviti sredi ceste? ker kolesarsko in cesto loči dvojna črta, ne pa pasove. pa pustimo sedaj kaj je po zakonu, mene zanima kaj je v dani situaciji potrebno storiti...blokirati glavno žilo ali narediti prekršek in se umakniti na mesto kjer nikogar ne oviraš?

Voznik kamiona NE sme prit v situacijo, ko bi moral vzvratno zapeljat na glavno ceto. Tukaj je vsa logika. Kako pa je po tvoje logično in pravilno, da 10 meterski kamion vzvratno rine prikolico na glavno cesto pri čemer niti približno ne more vedet ali bo svoj manever lahko speljal preden pripelje kakšno vozilo? Najmanj kar bo naredil je da bo oviral promet, če ne še kaj hujšega. Podobno velja za krožišča, ostre ovinke in tako naprej. Seveda kamioni tam vozijo in seveda so z takimi manevri v prekršku. Samo za razliko od recimo prenizkega mostu, ki bi mu odtrgal pol kamiona so tukaj sankcije bolj fiktivne.


prosim povej, mi kako naj hišo oskrbim s kurilnim oljem? sam s traktorjem ne smem na črpalko, tovornjak h meni pa razen tako, da gre vzratno potem na cesto ne more? in prosim, da še dopoveš rusu, da ne more sem pa sem, ker je cesta zanj "preozka". in kaj če nekoga pelje GPS na napačen naslov? se dogaja kar pogosto pri nekaterih naslovih, vem za naslov, ki 90% GPSov pelje skoraj 10km stran in cesta tja je tako ozka, da večina tovornjakov tja sploh ne more.

sedaj pa prosim izključi pravne možgane in vključi logične, hvala.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Ja imaš prav, ker rusi ne znajo vozit in ti rabiš nafto treba prilagodit zakon in dovolit kamionom da rikvercajo na glavno cesto. Bi priklopil logični del možganov, pa se bojim, da so ob tvojih izjavah že davno odmrli.

Ta z GPS je pa najmanj za zjokat se. Si kar predstavljam: Gospot sodnik, nisem jaz kriv da sem zgazil tistih deset otrok. GPS je kazal da je tam cesta, ne pa otroško igrišče.

blokirati glavno žilo ali narediti prekršek in se umakniti na mesto kjer nikogar ne oviraš?
Glede na to, da je avto pokvarjen in ga ne moreš vozit, potem ga lahko mirno potisneš na to famozno parkirišče. Tudi čez polno črto enako kot lahko potiskaš kolo čez prehod za pešce.

Drugače pa to, če v vaši občini ne znajo narisat črte, to nima popolnoma nobene povezave z tem, da je prehitevanje čez polno črto prepovedano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

šernk ::

kaj ima gazenje otrok tukaj veze? tipa pelje GPS na napačno lokacijo, ko pride do tja ugotovi, da ni na pravem mestu, table za prepoved vožnje tovornjakom pa ni...kaj naj stori?

in zaradi mene lahko spremenijo zakon, tako da bo omogočeno, da pride do mene kurilno olje ali nimamo vsi te pravice? takšnih priključkov do hiš je po hribovitem svetu praktično nešteto in v LJ jih je tudi praktično kamion ne more obrnit na nobenem izmed parkirišč. mah uživaj...v lepem svetu v bloku.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

No, namesto pluvanja po obstoječi zakonodaji predlagaj dikcijo, ki bo rešila tvoje probleme ob enem pa ne bo manjšala prometne varnosti.

nisem pa vedel, da je po novem dostava kurilnega olja že pravica.

JohanP ::

šernk tile tvoji izgovori so bolj tako:
-cev za kurilca na mali cisterni je dolga 25 do 40m. Obstajajo pa tudi daljše izvedbe;
-priključek na javno cesto mora biti urejen skladno s Pravilnikom o cestnih priključkih na javne ceste (86/2009)
-priključek na javno cesto, tudi za enostanovanjsko hišo, ki je daljši od 50 m mora imeti urejen dostop za gasilce skladno s SIST DIN 14090. (Širina 3.5 m, ustrezni radiji, ipd.)

Tko da raje začni takoj kopat ne pa iskati izgovore.... :D

šernk ::

Priključek na javno cesto je v bil popravljen za cca 35k € pred 2 leti...naredili so večji drek kot je bil prej. širine 3,5m...jah pred dvemi leti ko se je priključek na novo delalo so nam ga zožali za 10cm (prej je šel kamion komot, sedaj gre za centimetre skozi in zato se je porabilo 35k €)...

še vedno širina samega priključka ne pomaga, ker kamion mora nekje obrnit! in niso izgovori...to so dejstva, ki se dogajajo v našem svetu vsak dan. Me zanima policaj, ki bo dal kazen šleparju, ker je obračal rikverc na cesto...res me zanima, ker mu bo zelo hitro razloženo, da če šlepar tam ne bo obrnil, drugi dan on banan ne bo jedel, ker bo šlepar čakal helikopter, da ga pride obrnit! Zakone naj pa pač pišejo tam v parlamentu...so plačani zato, vozniki so plačani da pripeljejo zadevo v času na cilj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

In še vedno samo nabijaš tja v tri dni brez ene same uporabne rešitve.

Kako bi pa ti to rešil? V zakon napisal vse ceste in dovoze na dvorišče kjer je kamionom ob polni luni na vsak tretju torek v mesecu vzvratno peljat na glavno cesto?

Pluvat zna vsaka opica, tako da predlagam poleg posameznih banalnih primerov podaš tudi rešitve.

šernk ::

Sam ne rabim nobenega zakona, ko vidim tak tovornjak/kombi/vlak/letalo, enostavno vključim vse 4 smernike in mu dovolim da obrne, tisti za menoj se pa lahko na glavo postavi, pa naj bo to sam J.J.. Zakone naj pišejo drugi, predlogov ne bom dal, ker jih tako ali tako ne bi nihče spoštoval, ker kmetje pa seveda doktorjev ne bomo učili v sloveniji. Predobro vem kako to gre, kam to gre pa vidimo vsi...v propad. Zato da se 90% slabo narejenih zadev še poslabša se zapravlja ogromne količine denarja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cholt45 ::

Hvala sodelujoči, sem se danes nekaj naučil o prehitevanju čez polno črto.

St235 ::

LOL in ker je večina slovenskih voznikov zarukanih kmetov, ki ni pripravljena kamionu, ki se je zaplezal odstopiti prednost je zakon slab ker ne dovoli vzvratne vožnje na glavno cesto. Svašta.

Pa vzemiva primer, ko v nepreglednem ovinku pri 70km/h na uro priletiš v cisterno, ki z dovoza rikverca na glavno cesto. A se boš takrat šel opravičit vozniku ker si se zaletel v njega in boš plačal vso škodo? Al bo pa zakon takrat dovolj dober zate?

šernk ::

Preprosto se ne bom zaletel, ker kamion se ne more kar iz nenada tam znajti in skočiti tik pred mene, v vseh ostalih primerih pa verjemi, da bo avto ustavljen precej preden bom v tovornjak priletel, sem že vajen nesreč tik za ovinkom, pa še vsakič ni bilo problema ustavit :)

zakon je pa zanič ne slabo spisan v precej primerih. Ok se vdam, prepovedano je prehitevat traktor/motor/konja/kolesarja čez polno črto. Tema zaključena, prosim da se to poletje vijejo kolone čez celo slovenijo, jaz bom pa s kolesom prehiteval :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

šernk> jaz bom pa s kolesom prehiteval :)

To pa lahko!

St235 ::

šernk je izjavil:

Preprosto se ne bom zaletel, ker kamion se ne more kar iz nenada tam znajti in skočiti tik pred mene, v vseh ostalih primerih pa verjemi, da bo avto ustavljen precej preden bom v tovornjak priletel, sem že vajen nesreč tik za ovinkom, pa še vsakič ni bilo problema ustavit :)

zakon je pa zanič ne slabo spisan v precej primerih. Ok se vdam, prepovedano je prehitevat traktor/motor/konja/kolesarja čez polno črto. Tema zaključena, prosim da se to poletje vijejo kolone čez celo slovenijo, jaz bom pa s kolesom prehiteval :)


Solatko sindrom much?

Še dobro da se prometne nesreče sploh ne morejo zodit, ker avto se res sutavi v sekundi dvajset.

trololo2 ::

jype je izjavil:

šernk> jaz bom pa s kolesom prehiteval :)

To pa lahko!


Jasno!

šernk ::

Ni solatkov sindrom, le vozim tako, ker drugače bi me že parkrat vlekli iz soče ven, ni redkost da za ovinkom stoji srna ali pa avto v zidu, sedaj se bo našel vedno pa tudi kakšen kolesar na podobnem mestu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15221778 (18168) facepalm

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331650 (25878) bluefish
»

prekoracitev hitrosti v "naselju" - imam kake moznosti ?

Oddelek: Na cesti
344967 (1571) Yossarian

Več podobnih tem