» »

Battlestar Galactica: Blood and Chrome

Battlestar Galactica: Blood and Chrome

«
1
2

Tr0n ::

Nikec3 ::

Kot sem se bal, ogabnost greenscreena na vrhuncu. Se pa vseeno veselim tega. Verjetno ukraden material, saj meni video ne zgleda nič kaj uraden.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Izi ::

In v 90 sekundah smo videli vse najboljše trenutke iz serije. Gledanje skoraj ni več potrebno :P
Sicer pa ne prehitevajmo, saj je 2 urni pilot serije najavljen šele za marec 2013.

Malo spremljam razvoj in zaenkrat je znano, da ladja Galactica ne bo osrednji del serije, pravzaprav ravno obratno. Glavna bo vojna. Šlo naj bi za vojni film, zgledovali pa naj bi se po Afganistanski in Iraški vojni.
Za predstavo vsebine naj bi bil še najbližje seriji film "The Hurt Locker", seveda s Sci-Fi kuliso.

Televizija SyFy je serijo najavila oktobra 2010, snemanje se je začelo februarja 2011, 2 urnega pilota so končali februarja 2012, predvajati pa naj bi začeli marca 2013.

Battlestar Galactic smo videli že toliko, da se glede zgodbe ne da povedati nič več kar ni bilo že stokrat povedano, zato za Kri in Krom ostane samo še akcija ;)

Gre za eno največjih Sci-Fi franšiz:
Battlestar Galactica (serija 1978-1979) - Ocena: 7,1
Mission Galactica: The Cylon Attack (film 1979) - Ocena: 6,5
Galactica 1980 (film 1980) - Ocena: 5,0
Conquest of the Earth (film 1981) - Ocena: 4,4
Battlestar Galactica: The Second Coming (film 1999) - Ocena: 6,7 - 30 minutni film naj bi bil uvod v novo serijo, ki pa se je potem zamaknila vse do leta 2003
Battlestar Galactica (mini serija 2003) - Ocena: 8,4
Battlestar Galactica (serija 2004–2009) - Ocena: 8,9
Battlestar Galactica: The Resistance (mini serija 2006) - Ocena: 7,5 - 10 webisod kot vmesna zgodba med sezono 2 in 3
Battlestar Galactica: Razor Flashbacks (mini serija 2007) - Ocena: 7,1 - 7 webisod, kot uvod v film Razor
Battlestar Galactica: Razor (film 2007) - Ocena: 7,7
Battlestar Galactica: The Face of the Enemy (mini serija 2008) - Ocena: 7,4 - 10 webisod kot vmesna zgodba na prekinitvi sredi sezone 4
The Plan (film 2009) - Ocena: 6,6 - 2 urni film kot zaključek serije iz leta 2004
Caprica (serija 2009–2010) - Ocena: 7,0
Battlestar Galactica: Blood and Chrome (serija 2013-????)
Battlestar Galactica (film ????) - Pravi kino film, ki naj bi obdelal originalno zgodbo serije iz leta 1978. To bo največji dosežek iz franšize, če ga bomo seveda sploh kdaj dočakali.

Tr0n ::

Kaj je vama?

This IS AWESOME! :))

Izi ::

Nikec3 je izjavil:

Verjetno ukraden material, saj meni video ne zgleda nič kaj uraden.
Jasno, da gre za ukraden in nahitro skupaj sestavljen material, saj vidiš ime videa "zb39ky44bsg75". Video bo izginil takoj ko ga pristojni organi odkrijejo >:D

svenica ::

Emo polizanec, cvileča muzika (must appeal to retards)... Hmmmmm. Not sure if like.

Izi ::

Novi mladi Adama je res popolni "Emo", ampak gre vseeno za izkušenega igralca iz uspešne serije Skins oziroma Mularija po naše. Vsekakor zna igrati, čeprav njegov videz je pa katasrtofa ;)
Za muziko pa po moje ni uradna podlaga, ker video vsekakor ni uraden. Sicer gre za neko priredbo, ampak komad je v originalu legendaren "Immigrant Song" od Led Zeppelinov. Odlična zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Izi ::

Video je že odstranjen. Je vztrajal kar dolgo, skoraj cel dan je trajalo preden so ga našli.

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Nikec3 ::

@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Izi ::

Nikec3 je izjavil:

Svinje Siffyjevske:

http://www.deadline.com/2012/03/battles...

Hja, film "Battlestar Galactica: Blood and Chrome" bomo vsekakor prej ali slej videli. Šele potem se bo videlo ali je serije škoda ali ne.
Nad odločitvijo pa nisem niti najmanj presenečen. Gledalci so zadnjih nekaj let z negativnimi komentariji zapečatili usodo vesoljskih Sci-Fi serij za kar nekaj desetletij. Pravzaprav sem bil presenečen, da so vztrajali toliko časa, da je že pilot končan.
SyFy ravna povsem upravičeno in pričakovano. Za denar, ki bi ga porabili za to serijo lahko posnamejo najmanj 10 vampirskih ali zombi serij ali pa 100 serij o iskalcih duhov, kar bi jim na koncu prineslo 100-krat več denarja, pa še negativnih komentarjev ni videti ob teh cenenih serijah za katere rabijo samo temno klet, nekaj šmimke in flaško ketchupa :))

Sci-Fi publika je najbolj nehvaležna kot se je izkazalo že neštetokrat, ko čudaški gledalci ne sprejmejo dragih serij kot so Stargate Universe ali Terra Nova, potem pa vseeno gledajo Iskalce duhov, ker drugega ni več za gledat. Ravno kritiziranje in slaba gledanost teh kot žafran dragih serij je zapečatilo usodo za vse vesoljske Sci-Fi serije za nadaljnjih nekaj 10 let.
Bomo pač gledali 100 in 1 verzijo iskalcev duhov in vmes še kakšno serijo o vampirjih in zombijih.

Sicer pa še ni čisto vse izgubljeno. Da bi katera druga TV postaja kupila serijo verjetno ni upanja, ker je projekt mnogo predrag verjetno za vsako TV na svetu. Da pa bodo nadaljevali kot Web serijo je pa še vedno nekaj upanja. Za nas je tako ali tako vseeno kako kje in kako se bo serija predvajala ;)
Mogoče bodo gledalci bolj cenili serijo, če bodo vsak teden dobili samo nekaj minut serije :P

Poldi112 ::

Čakaj, če je stvar crap jo paš skritiziraš. Zdaj Stargate Universe ni ravno crap, je pa vseeno kar precej stvari škripalo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Izi ::

Poldi112 je izjavil:

Čakaj, če je stvar crap jo paš skritiziraš.

O joj, kakšna napaka ;((
V življenju obstajajo nepisana pravila, ki se jih je zelo pametno držati, drugače boš revež tako ali drugače.
Poldi, ali imaš punco ali ženo? Čeprav zjutraj zgleda crap jo ne boš skritiziral :P Naredil boš ravno obratno in jo pohvalil, čeprav se oba zavedata, da lažeš.
A se do tukaj strinjava? Srednja pot je da si tiho, pametno je lagati, neumno s hudimi posledicami pa je povedati po resnici, ker boš kmalu ostal sam.
če še nisi opazil, in čeprav so te učili drugače, če boš govoril po resnici te nihče ne bo maral, ne boš imel prijateljev niti punce.
Resnico lahko poveš samo mami, ostali nočejo slišati resnice ;)

Enako je POVSOD. Tudi pri serijah in filmih. Nekdo je dal precej denarja in truda, da je naredil serijo. Pač je izpadla crap, ampak tega mu ne smemo povedati! Če mu povemo po resnici bo razočaran, jezen in bo izgubil veselje da bi sploh kdaj naredil kaj boljšega.
S kritiziranjem, pa čeprav upravičenim, vedno pljuvaš samo v lastno skledo.

Za to življenjsko modrost mi dolguješ pivo :))

Poldi112 ::

>A se do tukaj strinjava?

Ja.

>Enako je POVSOD.

Ne. Dvomim, da producenti berejo komentarje. Mogoče preberejo kakšno profi recenzijo, ampak edino kar njih res zanima je gledanost. In če gledanosti ni, ukinejo serijo. Če bi jo dovolj ljudi gledalo, bi jo obdržali, ne glede na to, kako nezadovoljni bi bili z njo.

Lahko edino rečeš, da negativno komentarji odvrnejo ljudi od gledanja. Je pa vprašanje v kolikšni meri. Po mojem v zanemarljivi - bolj vpliva na to, kdo bo šel na travnik iskat zadevo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tr0n ::

lonz ::

Ojej, mokre sanje...
...arrrrrr, shiver me timbers...

jest10 ::

Ne spremljam več tega... tako da če ker kej bolje ve. A bo serija, ali samo osamljen "pilot"?

Nikec3 ::

To je dejansko zares, ali še ena zajebancija?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Tr0n ::

Zares, zares. :)

Bauc ::

Končno zopet space scifi. Upam da bo trajalo vsaj par sezon.

Tr0n ::

Prvi dve epizodi sta up.



jest10 ::

Epizoda 12min?:|

Nikec3 ::

SPOILER!

Ah ja, sedaj razumem zakaj to ni nikoli prišlo na TV. Ideja, da bi posneli serijo kompletno pred green screenom je bila očitno en velik fail. Battlestar Galactica je bila znana po svojih izjemnih posebnih efektih, tukaj pa so slabi. Vendar efekti niso največji problem. Obupna je predvsem osvetlitev, včasih pa je slabo dodelana tudi tretja dimenzija. Na trenutke je enostavno nemogoče vedeti kaj je spredaj in kaj zadaj. Tehnično pač popolni obup.

Kar se tiče zgodbe, ter dialogov pa je zadeva še kar na nivoju, čeprav niti blizu BSG. Moti me tudi, da sem večino igralcev že videl v BSG ali pa v Caprici.

Se še komu zdi, da posebni efekti pri TV serijah v zadnjem času močno nazadujejo? V časih po BSG je imel dobre efekte le SGU, vse ostalo pa je zelo slabo (V, Falling Skies, sedaj še Blood & Chrome).
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Gregor P ::

Ali bo to torej spletna/web serija, ali TV serija?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tr0n ::

Saj bo prislo na TVje. :) Februar 2013, Syfy.

3 in 4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Berserker ::

Nevem kaj se nikec kuja, ampak meni je blo kar všeč, spet tisti star feling.

Nikec3 ::

Kritičen sem bil predvsem do tehničnih zadev, moti pa me tudi, da je pol igralcev že igralo v BSG ali pa v Caprici. Kar se tiče zgodbe, mi je za zdaj zelo všeč, mlad Adama pa tudi zelo dobro predstavlja starejšega.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Boone ::

Sem si tudi sam pogledal tele epizode in se v določenih stvareh strinjam z Nikcom. Uporaba blooma je totalno over the top. Verjetno je nerealno pričakovati, da bodo stvar spremenili, ampak vseeno. Je še par malenkosti, ki se jih opazi in znajo zmotiti. V par scenah je tracking slabo narejen in prav skoči ven. In originalna (reimagining) BSG ni imela zvoka v space scenah.
Sam CGI se mi niti ne zdi tako slab, razen prej omenjenega pretiravanja z bloomom. Ne vem o kakem problemu z globino govori Nikec3. Overall mi je kar OK, za pogledat bo.

EDIT: Ja, recikliranje igralcev moti. Ampak ker nisem gledal Caprice, sem tu na boljšem :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boone ()

Brias ::

"Episodes 5&6" - Battlestar Galactica: Blood & Chrome

jest10 ::

>:D
V BSG ima Galactica 8 "topov", tukaj pa jih ima 24:P

Gregor P ::

Ali ni bila takrat že odpisana in so najmanj pol opreme pobrali dol? Govorim tako na pamet po spominu:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jest10 ::

Gregor P je izjavil:

Ali ni bila takrat že odpisana in so najmanj pol opreme pobrali dol? Govorim tako na pamet po spominu:D

Tudi v "Razorju" v zadnji bitki pred koncem vojne ima samo 8 topov.

Jst ::

Blood and chrome se dogaja v času, ko je Battlestar Galactica top line.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jest10 ::

Saj je tudi ob koncu vojne bila še vedno "top line". Sicer pa sta v tisti bitki prikazani poleg Galactice še 2 ladji istega razreda in vse so samo s po 8 topovi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Berserker ::

Lahko da so kasneje odvzeli topove. Ladjo so spreminjali v muzej. Vprašaj se, če ima USS Iowa toliko oborožitve na sebi kot leta 1944.

jest10 ::

Berserker je izjavil:

Lahko da so kasneje odvzeli topove. Ladjo so spreminjali v muzej. Vprašaj se, če ima USS Iowa toliko oborožitve na sebi kot leta 1944.

Ladja je bila muzej na začetku druge vojne. Na koncu prve je bila še prekleto aktivna in takrat je imela "le" 8 topov, prav tako identični 2 ladji, ki ju pokažejo. 2 leti pred tem v B&C pa kar 24.
Pač me je zmotilo, da je v novi nadaljevanki Galactica bolje oborožena kot Pegasus v BSG, ter odstopanje glede na odlomek iz Razorja, ki se dogaja v praktično istem času.

Nikec3 ::

B&C je bolj boga zadeva, priznajmo si.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Berserker ::

Odlomki iz Razorja se dogajajo ob času druge vojne.

jest10 ::

Berserker je izjavil:

Odlomki iz Razorja se dogajajo ob času druge vojne.

Daj si ga znova dobro oglej kaj vse in kdaj se kaj dogaja.

Berserker ::

jest10 je izjavil:

Berserker je izjavil:

Odlomki iz Razorja se dogajajo ob času druge vojne.

Daj si ga znova dobro oglej kaj vse in kdaj se kaj dogaja.


Ne rabim. Vem da se prične zgodba nekje drugje ob začetnem času druge vojne. Pegasus tip ladje še niso bile v prvi vojn, ker so jih zgradili tik pred drugo.

zos ::

Wow kak podn od podna. Kaj je to nek srednjesolski projekt? Ne samo s tehnicne plati, tudi vse ostalo je polomija na celi crti.

jest10 ::

Berserker je izjavil:

jest10 je izjavil:

Berserker je izjavil:

Odlomki iz Razorja se dogajajo ob času druge vojne.

Daj si ga znova dobro oglej kaj vse in kdaj se kaj dogaja.


Ne rabim. Vem da se prične zgodba nekje drugje ob začetnem času druge vojne. Pegasus tip ladje še niso bile v prvi vojn, ker so jih zgradili tik pred drugo.

Zgleda rabiš... V razorju imaš več timelinov. Med drugim tudi ene 5min flashback starega Adame s konca prve vojne.

Jst ::

To je na BluRay kompletu, ki sem ga kupil - collectors edition, kjer si dobil cylona - pod extra stuff. Deleted za TV.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane22 ::

Zakaj so epizode tako hudičevo kratke ?

Berserker ::

Sej to ni prava serija. Ta pride komaj drugo leto.

Tr0n ::

Gregor P ::

To je še od zadnjič ne?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tr0n ::

Od zadnjic?

Gregor P ::

Ja to je bilo že 30.11. ... mi čakamo že na nove dele:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tr0n ::

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3421549613 (20) Pithlit
»

Battlestar Galactica (reboot) TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
284092 (175) oo7
»

Battlestar Galactica - film

Oddelek: Sedem umetnosti
162673 (656) oo7
»

Battlestar Galactica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
43146303 (11639) vostok_1
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112088 (9268) Brane2

Več podobnih tem