» »

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo

««
3 / 34
»»

Mehmed ::

WarpedGone je izjavil:


Vloga pravnega sistema ni, da igra boga ampak da dela red in rešuje spore. Nesorameznost ukrepa je supergnojilo za prihodnje spore.

Najtežje je pomirit človeka, ki ima občutek da se mu je zgodila krivica. Nihče še ni uspel pokazat, da je bil tipo dolžan znesek vsaj enakega velikostnega ranga - več kot 10x nižja vrednost.
Ja, spravi se na hišo, ko je znesek vsaj kaka desetina vrednosti hiše, ne pa za en zanič bicikel.

In pravo je naredilo red. Spor je resen.
Problem je samo se v folku, ki dojema kot da je izgubil bajto za drobiz. Ne ni je. Ker ni placu in niso nasli drugje in se poudark na temu NI UPIRU TEJ MOZNOSTI so pretvorili hiso v gotovino, odtrgali njegov dolg, pa mu vrnili ostanek.
Pa ne mi o krivici, krivica se je doslej dogajala upniku. Sele zdej je odpravljena. Tehtnica se je pac nagnila na drugo (krivo) stran.
Kako bi pa ti resu, pustu da se prvemu nadaljuje krivica se x let, zato da se slucajno ne naredi krivcu ena? Srsly?
Ce ze mora biti nekdo na slabsem je nekako normalno, da nej bo krivec ne pa zrtev.

mikic007 ::

Pithlit je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Kaj je torej z trganjem iz TRR?

Ne vem. Jaz lahko priznam da sem bila po spletu okoliščin nekomu dolžna cca. 100EUR. Pač pozabila plačat položnico, opominov od nikjer. Je prišla odločba da mi bodo rubil dolžen znesek +20EUR za rubežnikove stroške... lepo z računa. In je bil problem rešen. Pa na tisti račun dobim nakazano minimalca.

Trenutno gre tukaj za njegovo besedo proti črki zakona. Za postopke smo že ugotovili da so bili pravilni. Za njegovo besedo ba smo tudi že ugotovili da ni vredna dosti več od počenega groša.

Zdaj se pa še G.Klobasa nekaj meša zraven. Baje.


Imas torej vec racunov in vec prihodkov? Ti lahko dobivas minimalca, ampak ce imas dva racuna in na enem dovolj denarja za poplacilo brez posega v minimalne prihodke, pac nekje trgajo. Itak so vsi racuni povezani. Pri Vaskrsicu pa verjetno ni bilo niti minimalnega prihodka, glede na to, da je sp. Imel je cistilni servis in ce ni posloval s pravnimi osebami in vse na roke, na banki pac ni imel nic. Ocitno je zrel se za davcno inspekcijo, ki pa se zdaj verjetno ne bo zgodila, da ja ne bo kdo izpadel grd ...

Sims ::

Od kod pa podatek 60k€. To moraš imeti poknjiženo. Se pravi je izdajal račune. Vsaj za ta znesek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

St235 ::

donfilipo je izjavil:

Prosim vas lepo; celo hišo ima obloženo s kamnom, potem pa se dela siroto....


Ja tudi to. Kar mi je takoj padlo v oči.
140k za tako hišo je na moje oči hudičevo hudičevo malo. Pomeni uradna cifra je smešno majhna. Kaj šele pol manjša. Ta je pa darilo za eventuelnega kupca, ki je teta in obenem sestrična od lojerjeve ljubice8-)

(Dejanske klanske povezave bi bile na razgled in vplogled, v nekaterih primerih seveda še veliko bolj homo:)))

bullshit, vse kar je tip pokazal je da si domišlja da lahko dela kar mu paše in je dobil po pi***


Morda. Ampak ker osebno zelo dobro poznam nekaj povsem drugačnih, pa vendar po zadevi (prodaji na dražbi) enakih primerov, si pa bullshit lepo zatakni v svoj lastni anus!

Ni moj namen opozoriti na konkreten primer. Zanima me princip in občutljivost sodišča okoli tega.

Če pa že smo konkretni pri tem primeru: zakaj za vraga ne trganje od plače????


Ker s.p. nima plače.

Kake zadeve ti poznaš pa nimam pojma, govorimo pa tukaj o konkretnem primeru tako, da žalitve obdrži zase.

V konkretnem priemru je jamranje o bogem Zoran kupček zelo smrdečega dreka. Dejstvo je da tip ni bil nikakršen revež in dejstvo je da je bil dolžan 120€in si je domišljal, da jih ne rabi plačat. In ko je enkrat pravna država pravilno ravnala in kljub relativno dolgemu postopku poplačala upnike, je sedaj to zbanalizirano na to, da je revež ostal zaradi 120€ in mafiskih poslov ob hišo. Kako je že tisto: Vsaka palica ima dva konca.

Aston_11 ::

Mene buzerira dejstvo, da je sedaj nastradala sodnica, pa je naredila samo tisto, kar je morala, kar ji nalaga zakon. Varovati jo morajo, ker je opravila svoje delo. Pa kaj bi radi, kaos ulice, pesem orožja, kaj točno?

St235 ::

Če vprašaš Donfilipota potem jasno pravično in strogo kazen za vse, ki so ideološko drugačni od njegove svete resnice. Seveda z njim na presotlu, ki nediskriminatorno določa kdo je si kazen zasluži in kdo je prave barve, da se temu lahko izogne.

Sims je izjavil:

Od kod pa podatek 60k€. To moraš imeti poknjiženo. Se pravi je izdajal račune. Vsaj za ta znesek.


60k € njegova izjava. S.p je po uradnih podatkih posloval z minusom, tako da je za teh 60k verjetno nabil tudi stroškov. Če pa zraven privzameš,da je plačeval kredit, leasing in še kaj zraven ap ti je hitro jasno, da ni blo vse črno belo.

Ampak važno, da bogi revež ni imel 120€ za dolg poplačat in tega ni mogel našparat v treh letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pithlit ::

mikic007 je izjavil:

Pri Vaskrsicu pa verjetno ni bilo niti minimalnega prihodka, glede na to, da je sp.

Po njegovih besedah je imel popoldanca. Tako da minimalca je moral imet. Pa še nekaj zraven.

On, v bistvu, trdi da mu tistih 124EUR nikoli ni bil problem plačat. In jih tudi dejansko je plačal. Par dni za tistim ko je dobil sklep da je njegova bajta prodana. Ergo, probal je zajebavat folk... pa mu ni glih ratal ker je bilo nekomu preprosto dovolj zajebancije in je usekal. Zdaj pa vsi v jok in na drevo. Khm... pardon... pred DZ.

Mimogrede. Tolk da zadovoljim tvojo radovednost. Imam 3 račune. In en prihodek. Ta je pa (po kreditu, torej kar je nakazano) malenkost manjši od minimalca.

Sims je izjavil:

Od kod pa podatek 60k€.

Njegova izjava na 24ur (včeraj zvečer). Si lahko na Voyo poiščeš.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

donfilipo ::

Kake zadeve ti poznaš pa nimam pojma, govorimo pa tukaj o konkretnem primeru tako, da žalitve obdrži zase.


Ti pa sorazmerno osebnih tragedij ne zmerjaj z bullshitom. In ja, ko je govora o enem primeru, o tem konktreno ima smisel da govorijo strokovnjaki. Uradno. Kar so in bodo. Za nas ima smisel, če govorimo na splošno, in v smislu kdaj in kako se lahko take reči dotaknejo nas in naših bližnjih!!!!

Če je tako, da je tip poln denarja in NOČE plačati, je to povsem enkaj drugega, kot če nekdo ne more plačati kot rečeno obveznega zdravstvenega zavarovanja, pa mu eventuelno nekoč rubijo izposojenih 300€ na dedovanem. In to prodajo na dražbi, ocenjeni od oka 30% manj in za polovico. Samo kot primer, ker se tudi to dogaja. Skratka nekateri res NIMAJO pa jih še dodatno lupijo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Sims ::

D3m ::

Da.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sims ::

Aha. Je bil dolžen kot fizična oseba ali kot podjetnik? Pa recimo kakorkoli. Ima osebni in poslovni račun. Oba sta prazna? Ok. Kako lahko posluješ kot davčni zavezanec izdajaš Fakture. In ne plačaš davka na izdano fakturo? Ker nisem tolko vešč. Drugo vprašanje. Če si dolžen kot fizična oseba. Ti lahko trgajo iz poslovnega računa? Gre za eno in isto osebo.

St235 ::

34k čistih prihodkov od prodaje na popoldanskem SPju? in 9k minusa na koncu leta. Mislim, da to vse pove.

Sims je izjavil:

Aha. Je bil dolžen kot fizična oseba ali kot podjetnik? Pa recimo kakorkoli. Ima osebni in poslovni račun. Oba sta prazna? Ok. Kako lahko posluješ kot davčni zavezanec izdajaš Fakture. In ne plačaš davka na izdano fakturo? Ker nisem tolko vešč. Drugo vprašanje. Če si dolžen kot fizična oseba. Ti lahko trgajo iz poslovnega računa? Gre za eno in isto osebo.


S.p odgovarja z vsem svojim premoženjem tako, da ja lahko trgajo fizični osebi za doglove podjetja, kot tudi podjetju za dolgove osebe, kadar govorimo o s.p.

Denar je bil pa tip dolžan kot fizična oseba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Sims ::

Točno, kaj me tu moti je, da država ni mogla drugače do neke vstoe, kot s prodajo hiše? Zakaj me to moti. Sodnik stane cenilec stane. In postopki trajajo predolgo. In ja, osebno mislim, da se je tip delal norca iz sistema ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

St235 ::

Bistveno pri tem je zame: Ali je sodišče poskusilo dobit denar na drug način in se je za rubež nepremičnine odločilo, ko druge možnost iniso delovale.

Če je odgovr DA, potem je edino prav, da je ostal brez nepremičnine, ker je navaden prevarant.

Če je odvor NE potem pa ne glede na to kakšna baraba je tip si sodišče tega ne bi smelo privoščit.

donfilipo ::

In ali res ni mogoče z nekim mehanizmom pravilno oceniti nepremičnine in jo ugodno prodati za recimo 85% realne vrednosti.

Zdaj se zdi, da je bila prodana za cca 35% vrednosti, kljub temu da so đe dolgovi na njej. 60k če sem prav razumel.

Pa cinizma ne mešaj z realnimi nazori:
Če vprašaš Donfilipota potem jasno pravično in strogo kazen za vse, ki so ideološko drugačni od njegove svete resnice. Seveda z njim na presotlu, ki nediskriminatorno določa kdo je si kazen zasluži in kdo je prave barve, da se temu lahko izogne.


Ko govorim o partiji in mafiji gre vedno ponavadi za cinizem opremljen z ustreznimi smileyi.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

vorantz ::

http://www.siol.net/novice/slovenija/20...

nekaj ljudi je očitno uspel prepričat :P

jan_g ::

>Zdaj se zdi, da je bila prodana za cca 35% vrednosti, kljub temu da so đe dolgovi na njej. 60k če sem prav razumel.

Kot vsaka druga stvar, je tudi hiša vredna natančno toliko, kolikor jo je pripravljen plačati kupec. Na dražbi so vedno izhodiščne cene, nihče ne sili kupcev da vplačajo natanko toliko. Lahko bi kdo drugi vplačal več, če bi bilo zanimanje za hišo večje.

donfilipo ::

Hm ne vem če so recimo pogoji prodaje bili ENAKI kot drugje.

Oglasi Izredno ugodno... 85% cene in frančiškanska banka mladi družini zanjo nudi tudi ugoden kredit recimo, ker bodo vsaj papirji pošteno pošlihtani.

Da ni bil oglas višine 2mm v cirilici in je za dražbo vedelo v bistvu samo natanko 5 ljudi?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

St235 ::

PRedlagam ,da prebereš svoj post par vrstic višje in nasvet o cinizmu vzameš zase. Tem o ideoloških idiotizmih imamo vrh glave.

Dražba je zadnji stadij in tudi pogoji zanjo so jasno specificirani. Določen je način objave in udeleži se jo lahko kdorkoli. Po kakšni ceni se bo nekaj prodalo je odvisno od tega koliko so ljudje pripralvjeni plačati.

Zoran je imel 4 leta časa, da poplača svoj dolg. Če drugače ne, bi lahko tudi sam prodal svojo hišo po kakršnikoli ceni bi uspel iztržit. Pa tega ni storil, ker si je domišljal, da njemu nihče ne more nič. Zdaj pa joka pred parlamentom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pithlit ::

donfilipo je izjavil:

Da ni bil oglas višine 2mm v cirilici in je za dražbo vedelo v bistvu samo natanko 5 ljudi?

Je bila javna dražba? Potem to ni problem. Ponudba je objavljena. Tisti ki v danem trenutku stvar išče bo pa tudi točno vedel kam pogledat.

Čisto osebno... Ko ne kupujem rabljenih avtomobilov načeloma sploh nimam pojma kdo jih prodaja. Isto za neke hiše... ko je ne kupujem me sploh ne zanima kdo jih prodaja, niti kje ali za koliko. Ko me pa je zanimalo sem pa vedela za vse hiše ki se prodajajo v radiju kakih 30km. Za tisto ki sem jo na koncu kupila pa sem se pozanimala (nihče drug ni niti poklical prodajalca) samo jaz. Zato pa sem lahko zbila ceno za 50k EUR.

Tukaj isto. Objava je bila... zanimanje pa očitno majhno. Ponavadi se ne tare ravno ljudi da bi kupili neko nepremičnino. Sploh sedaj ko je kredit dosti težje dobiti kot 3-4 leta nazaj. Tako da ja. Definitivno lahko izgleda kot da so 'pri skledi' eni in isti ljudje. Tisti ki si lahko privoščijo, tisti ki vedo kam pogledat in tisti ki imajo to srečo da so na pravem mestu ob pravem času.
Life is as complicated as we make it...

BALAST ::

Da v 4ih letih ne dvigne modre kuverte je predrznost prek vseh meja, že samo zaradi tega si zasluži kazen!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Pithlit ::

St235 je izjavil:

Če drugače ne, bi lahko tudi sam prodal svojo hišo po kakršnikoli ceni bi uspel iztržit.

Konec koncev bi jo sam lahko odkupil. Izgubil bi definitivno manj... Pač poplačat bi moral dolgove.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Seveda, naredil bi lahko 1001 stvar pa do tega ne bi pršlo. Tako je pa sedel na kauči in drkal k*** zarven pa se je pa smejal idiotom, ki mu nič ne morejo in pošiljajo neka grozilna modra in bela pisma.

donfilipo ::

PRedlagam ,da prebereš svoj post par vrstic višje in nasvet o cinizmu vzameš zase. Tem o ideoloških idiotizmih imamo vrh glave.



Ni nasvet. Je razlaga. Iskati pravico po meri zorana v tem primeru zmore samo KP, če hočeš realno...ampak povedano s cizmom pa potem izpade tudi lahko za koga drugače.

Je bila javna dražba? Potem to ni problem. Ponudba je objavljena.


Finta je v tem, da dražbe uradno so javne, a pogoji za nakup pa ponavadi tolikšna ovira, da se cene gibljejo realno okoli 30-40%.

Morda bi se tu dalo kaj postoriti. Morda pa res ne. A zdi se mi, da v USA take dražbe dosegajo vseeno 75% vrednosti. Kako bi pa veljalo pogledati.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

kixs ::

Slo je ze za drugo drazbo. Na prvi, kjer je bila cena visja, niso uspeli dobiti kupca.

lp

Invictus ::

Moje osebno mnenje je da je tip navaden idiot. Glede na to kar ste napisali tukaj in predvidevam da celo nekaj drži, lahko potegnem ven sledeče:

- plače mu niso mogli rubit, ker je ni imel, oz. je imel premajhno
- brez problemov je plačeval kredit in leasing (od kje mu denar)
- glede na prejšnjo točko bi rekel precej dela na črno
- Hiša je kar dobro opremljena

Tak primer bi bil zrel za finančno policijo. In tip se še nekaj buni. Če že goljufaš državo, in te sploh ne povohajo, potem bodi tiho kot miška in plačuj storitve, ki si jih naročil. Sploh take za male pare. Če bi bilo zdaj tožilstvo kaj samoiniciativno (vem, precejšnja utopija), bi sprožilo preiskavo proti njemu od kje mu denar. Saj bi bilo dovolj da bi pogledali samo koliko leasinga in kredita je plačal v zadnjih letih in koliko je zaslužil ter plačal davkov.

To me spominja na folk, ki ima cel kup premoženja in gre zaprosit za socialno pomoč. Potem pa piz** proti državi ker so ga našli kot davčnega utajevalca.

Mislim, če je folk res tak kreten, pol mu ni pomoči.

Očitno so ga imeli pa tudi na sodišču poln kufer. In zato take akcije kot so bile. Kdo drug te pa lahko zje***** po zakonu če ne pravnik in sodnik? Ljudje smo pač subjektivne osebnosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

donfilipo je izjavil:

PRedlagam ,da prebereš svoj post par vrstic višje in nasvet o cinizmu vzameš zase. Tem o ideoloških idiotizmih imamo vrh glave.



Ni nasvet. Je razlaga. Iskati pravico po meri zorana v tem primeru zmore samo KP, če hočeš realno...ampak povedano s cizmom pa potem izpade tudi lahko za koga drugače.

Je bila javna dražba? Potem to ni problem. Ponudba je objavljena.


Finta je v tem, da dražbe uradno so javne, a pogoji za nakup pa ponavadi tolikšna ovira, da se cene gibljejo realno okoli 30-40%.

Morda bi se tu dalo kaj postoriti. Morda pa res ne. A zdi se mi, da v USA take dražbe dosegajo vseeno 75% vrednosti. Kako bi pa veljalo pogledati.


Omejitve? Dajmo prosim kakšne konkretne dikriminarone omejitve slišat, ki tako ožijo krog ljudi, da je nemogoče nastopit na dražbi, al samo prazno slamo mlatiš?

Nazadnje ko sem gledal nisem rabil ne partijske knjižice ne štemplja RKC za udeležbo na dražbi

donfilipo ::

Ja prva dražba cena cenilca, Druga dražba 50% cene cenilca. Tretja ni limita spodaj. Se reče pravemu revežu uide lahko podedovano za 10% realne cene.

Nazadnje ko sem gledal nisem rabil ne partijske knjižice ne štemplja RKC za udeležbo na dražbi


To ne, rabil si pa za dražbo vedeti! In če jih dejansko ve samo 5 s sodnikom in tajnico vred, je nekaj milorečeno nespretno narejeno.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jan_g ::

Omejitev je verjetno zgolj ena in sicer ta, kupiš hišo z vseljeno družino. Tega se pa vsak z malo soli v glavi izogiba kot vampir česna. V ZDA je drugače, ker so postopki za izselitev rahlo drugačni kot pri nas.

Pithlit ::

donfilipo je izjavil:

Finta je v tem, da dražbe uradno so javne, a pogoji za nakup pa ponavadi tolikšna ovira, da se cene gibljejo realno okoli 30-40%.

Ne. Finta je v tem da folk za neko stvar raje zapravi čim manj denarja. Če je nekaj na dražbi za izklicno ceno 50% vrednosti bo pač folk škrtaril... zato ker lahko. Zakaj bi jaz dala za bajto 152k EUR če sem jo lahko dobila za 100k? In to brez vsake dražbe?

Ta njegova bajta je bila ocenjena na 140k. In ne, cenilci ne gledaj le na zunanjost (joj bajta je obložena s kamnom, ziher je vredna več kot 140k!). Cenilci lepo pogledajo vse skupaj... od zunanjih do notranjih materialov, dotrajanosti vsega skupaj, celo razporeditev prostorov. Dejte si enkrat ogledat izvedensko mnenje cenilca... to ni samo ena stran kjer se na približno nekaj pove, ampak je kar en majhen roman (moja cenitev ima 84 strani!) kjer je vsak košček bajte do potankosti opisan, prav tako je ocena strokovno obrazložena. Če je sodni cenilec ocenil bajto na 140k mu jaz verjamem (+/- kakšnega jurja, povsem subjektivno). Končno ceno pa seveda postavi trg. In ta je bila, če se prav spomnim poročanja na 24ur... 77k (lahko se motim, nimam naročnine na voyo da bi šla preverjat).

Kot je Lakotnik rekel. Bajto bi lahko tale šušmar sam prodal za 140k če bi tako hotel.

donfilipo je izjavil:

To ne, rabil si pa za dražbo vedeti! In če jih dejansko ve samo 5 s sodnikom in tajnico vred, je nekaj milorečeno nespretno narejeno.

Pa kaj bi ti rad? Osebno vabilo v vsak slovenski dom?!?

Vse, recimo, javne dražbe policije so objavljene. Sam dokler me to ne zanima pač ne grem gledat. Tisti pa ki jih to zanima točno vedo kdaj, kje in koliko. Če bi me zanimala bajta v Litiji bi jaz ziher vedela kaj se prodaja, kje in za koliko.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

donfilipo ::

Cenilci lepo pogledajo vse skupaj


Eni ja eni pa.... lahko se pa dogovoriva8-)
Res obstaja to in se tudi obrne v bič lastniku včasih. Ali korist...navidezno.

Od oka, trdim je hiša vredna, kar sem poznal primerov dražb, so bile hiše vredne več, kot je bila cenitev....je pa res, da pa kupcev pa NI na pretek.

Postopki za izselitev....karkoli že, ni dobro da nekdo zaradi lastne neumnosti, skupaj z upniki, ali objetivne stiske izgubi 50k. Če ni treba.

Vse, recimo, javne dražbe policije so objavljene.


Jap so bile vedno. In v moji vasi vedno istih 5 strank, za bicikle in kramo. Pa so potem le enkrat naredili reklamo celo po TV (v ljubljani) in iztržili nekaj malega več, ampak morda opozorili ljudi, da bodo sedaj trume na takih dražbah!!!! Vedno!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

vorantz ::

kupiš poceni bajto s take dražbe potem pa se morš še jebat z norcem ki "Če bo treba, da bom v njej umrl, bom pač umrl" :|
raje si jo sam zgradim

St235 ::

In ker je v tvoji vasi večina prebivalcev preveč omejena, da bi pogledala kdaj so dražbe, je sistem janvnih dražb nefer? Nefer do koga? Idiotov, ki bi kupili hišo pa niti pogledajo ne kaj se prodaja?

Sistem objave javnih dražb je jasen. Vse dražbe so javne in tudi javno objavljene. Na njih se lahko pijavi vsak, ki vplača aro. Kaj več še hočeš? pisno prošnjo na vsa gospodinjstva, da se udeležijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pithlit ::

Kot že rečeno... tisti ki slučajno kupuje neko stvar (naj bo to bajta, avto ali pa denarnica) se bo pozanimal kje to lahko za svoje kriterije dobi.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

donfilipo ::

Nisem rekle nefer. Rekel sem nespreten. Kar kaže iztrženih 35% realne vrednosti. Kar je slabo tako za upnike, kot lastnika (in dacarje in poštene odvetnke eventuelno:)

Sistem javnih dražb ni jasen. Pika. Anketa 100 odraslih in rezultat pojma nima 85% ljudi kaj to in kje je!

Je pa res, da bo morda ta in podobne zadeve, stvar obrnila povsem na glavo! Mediji.

Remember. Polcija. TV. najdeni bicikli. Trume! Prej 3 eni in isti. Kolegi8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jan_g ::

Se mi zdi, da je za dražbe objavljeno tudi na spletnih straneh sodišč. Spomnim se, da sem enkrat že gledal te sezname. Ja, nekaj sem našel: klik

donfilipo ::

No saj je tudi spletna stran sodišča vsekakor nekaj.

+ vednost da zlahka pripelješ talijana polnega denarja, ki zadeve pogleda in da denar, da zadeve eventuelno kupiš na drugi dražbi. Je pa bolj veselo, če je potem namesto enega dona na dražbi 5 bank in 12 nepremičninskih pravih investitorjev. Potem se pa cena hitro popravi.

In ja počasi bodo ravno zaradi tako odmevnega primera ljudje tudi dejansko začeli gledat po spletnih straneh sodišč....v kolikor seveda ne bo kakšnih žalostnih zapletov. Ker potem pa spet kar nekaj kupcev zadeva odbije.

Samo pravniški know how, pa seveda vidi daleč preko tega odpora in lahko spet mastno služi na nesreči in neznanju8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

D3m ::

No super. Hvala za povezavo, grem gledat če bo kaj pametnega. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pithlit ::

Jao no... iztrženih je bilo več kot 50% cene cenilca. In ti, tako na oko, nimaš kaj bluzit da je stvar vredna več. Konec koncev... je stvar vredna točno toliko za kolikor jo nekdo kupi. Pa tudi če je to 1% vrednosti ki si jo ti vizualiziraš. Zdaj se pa lahko na trepalnice postavljamo in tupimo kako to ni fer.
Life is as complicated as we make it...

D3m ::

Hahahaahhah

ena lepa cvetka :))

http://www.sodisce.si/mma_bin.php?id=20...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Karaya 52 ::

Pithlit je izjavil:

Jao no... iztrženih je bilo več kot 50% cene cenilca. In ti, tako na oko, nimaš kaj bluzit da je stvar vredna več. Konec koncev... je stvar vredna točno toliko za kolikor jo nekdo kupi. Pa tudi če je to 1% vrednosti ki si jo ti vizualiziraš. Zdaj se pa lahko na trepalnice postavljamo in tupimo kako to ni fer.


Tocno tako. Imam obcutek, da ljudem ki to ni jasno v zivljenju se ene stvari niso na bolhi prodali.

donfilipo ::

Jao no... iztrženih je bilo več kot 50% cene cenilca. In ti, tako na oko, nimaš kaj bluzit da je stvar vredna več. Konec koncev... je stvar vredna točno toliko za kolikor jo nekdo kupi


Priznam pri ceni te konkretne hiše bluzim od oka in se tudi ne mislim kregat. Ampak v povezavi z nekaj drugimi primeri znancev in sosedov, pa lahko pridem tudi do zaključka, da cenitve svoje čase zlasti, niso bile realne.

In ja, trg je končni sodnik. V kolikor je prodaja edina rešitev.
Zato pa je treba uporabiti vse mehanizme trga. Obširno reklamo, in ljudem dati vedeti, da naporov nasilne izselitve, v bistvu niti ni treba njim prenašati, ker recimo obstaja 20 foreclosures nepremičninskih agencij, ki zadevo kupijo za 75% realne vrednosti in prodajo za 80%. In še vedno stranka prihrani 20% kar je pri takih zneskih huje kot božiček:)

In nazadnje v tem primeru pa je očitno, da ukrep prodaje ni bil edina rešitev...ampak na drugi strani pa res kaže, da je za to napako kriv lastnik hiše sam. Kar pa zadevo realno samo še bolj zaplete.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

St235 ::

Zato pa je treba uporabiti vse mehanizme trga. Obširno reklamo, in ljudem dati vedeti, da naporov nasilne izselitve, v bistvu niti ni treba njim prenašati, ker recimo obstaja 20 foreclosures nepremičninskih agencij, ki zadevo kupijo za 75% realne vrednosti in prodajo za 80%. In še vedno stranka prihrani 20% kar je pri takih zneskih huje kot božiček:)


Kdo pa bo nosil stroške tega? Nareši reklamo za 20k evrov in vse akr si naredil je da bo šlo 20k €kupnine za poplačilo tega stroška. Ali bi to kar na davkoplačevalce zvalil?

Nepremičninske agencije, ki dejansko kupijo nepremičnino!!!!!!! Temu se bom še lep čas smejal.

Zoran je imel vso pravico dražbo svoje hišo oglaševat kjerkoli bihotel. A je to strotil?

donfilipo ::

Nepremičninske agencije, ki dejansko kupijo nepremičnino!!!!!!! Temu se bom še lep čas smejal.


Jaz pa niti ne. Ker po obnovi nepremičnin in ureditvi zadev z nastanjenostjo, lahko dejansko naredijo zadevo tržno, in logistično truda in denarja vredno, v primeri s sedajnjim zapisom v ponavadi slabo zasnovane razpredelnice in oddajo oglasov v časopise, kjer potegnejo potem 1-3% kupnine.

Tudi trgovec ponavadi zadevo najprej kupi od veletrgovca in potem proda.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

St235 ::

Zdaj pa lepo prosim še za primere takih nepremičninskih agencij v Sloveniji?

donfilipo ::

In ja dejansko sem že celo videl par takih primerov, s tem da niti ni šlo res za nepremičninske agencije.

Kupili krafl, popravili, prodali in pokasirali veliko razliko. Clean da bolj ne more biti, dasiravno so fantini prej bili znani kot najmanj nemirni. A glej hudiča. Se je našel nek avstrijski don, ali več njih, ki je malce založil:)

Zdaj pa lepo prosim še za primere takih nepremičninskih agencij v Sloveniji?


Jih ni. Nepremičninske agencije gonijo baze in oglase, šef pa štempelj, BMW7 in če je močna, je pravnik:)

Ampak ni vse v Sloveniji najbolje, kot si verjetno že lahko opazil.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

St235 ::

Aha in s tem ko bo država od bog si ga vede kje potegnila XY denarja za oglaševanjie javnih dražb se bodo po tvoje tudi anepremičninske agencije lotile odkupovat in preprodajat nepremičnine in bodo tako le te na javnih dražbah dosegale bolj realne vrednosti?

Tvoja izjava:
Zato pa je treba uporabiti vse mehanizme trga. Obširno reklamo, in ljudem dati vedeti, da naporov nasilne izselitve, v bistvu niti ni treba njim prenašati, ker recimo obstaja 20 foreclosures nepremičninskih agencij, ki zadevo kupijo za 75% realne vrednosti in prodajo za 80%. In še vedno stranka prihrani 20% kar je pri takih zneskih huje kot božiček:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

donfilipo ::

Moje skromno mnenje je, da za običajno, si tudi malce bolj zapleteno kupoprodajo (današnjih nepremičniskih hiš) ne rabiš pravnikov in znanstvenikov.

Če imaš pa komplet problem rešen v eni hiši, morda celo vezano na banko, ki ni ravno prva in z oderuškimi obrestmi, pa rabiš še kaj poleg.

Aha in s tem ko bo država od bog si ga vede kje potegnila XY denarja za oglaševanjie javnih dražb se bodo po tvoje tudi anepremičninske agencije lotile odkupovat in preprodajat nepremičnine in bodo tako le te na javnih dražbah dosegale bolj realne vrednosti?


Lahko bi tudi država...ampak ne bo. Ker ne sme služiti. In ker je naša suha:) Ni kapitalist. Je samo razsodnik8-).
V oglase bodo investirale hiše, ki se bodo na takih dražbah serijsko pojavljale in druga drugo jedle.
Vse to v pogojih, ko nimaš na trgu preveč nepremičnin.
Do takrat pa se bo bolj malo spremenilo, razen da se par podjetnih pa zganilo vseeno bo. Pa uradno ne bodo nepremičninarji8-) In ko mulci malo mrdnejo z beticami, jih bo pa še veliko več kot doslej. In iztržek bo večji.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

mikic007 ::

Dajte me popravit, ampak ali nima Vaskrsic v resnici se 3 leta biti najemnik v lastni hisi ob dogovorjeni najemnini? Nekje sem to prebral pri omejitvah, zato ne vem, zakaj sedaj delozacija, razen ce mora biti pac opravljena formalno, on pa v bistvu ostane podnajemnik. Kako je v resnici s tem?

St235 ::

Lahko bi tudi država...ampak ne bo. Ker ne sme služiti. In ker je naša suha:) Ni kapitalist. Je samo razsodnik.

Služit na čemu? Govorimo o tem, da ti pričakuješ več oglaševanja javnih dražb.

V oglase bodo investirale hiše, ki se bodo na takih dražbah serijsko pojavljale in druga drugo jedle.
Zakaj se potem v 20 letih to še ni zgodilo? Ziher je kriva država.

Vse to v pogojih, ko nimaš na trgu preveč nepremičnin.

A govorimo o sloveniji al japonski?

mikic007 je izjavil:

Dajte me popravit, ampak ali nima Vaskrsic v resnici se 3 leta biti najemnik v lastni hisi ob dogovorjeni najemnini? Nekje sem to prebral pri omejitvah, zato ne vem, zakaj sedaj delozacija, razen ce mora biti pac opravljena formalno, on pa v bistvu ostane podnajemnik. Kako je v resnici s tem?


Prvič slišim za takšno zakonsko določilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
««
3 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20529755 (23310) 49106
»

Rubež in osebni stečaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519921 (7954) Zmajc
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332752 (18054) Invictus
»

Odredba o prodaji nepremičnine

Oddelek: Loža
152708 (2367) Invictus
»

Ko ti davčna stopi na račun ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9524474 (6990) Mehmed

Več podobnih tem