» »

Rubež in osebni stečaj

Rubež in osebni stečaj

«
1
2

Mavricna ::

Pozdravljeni.
Partner je preko umrlega očeta podedoval dolgove.
In zdaj je prišel na dom rubež z grožnjami, da bo pobral vse, tudi hladilnik, štedilnik. Ostalo je samo pri grožnjah, dogovorili smo se za obročno odplačitev dolga.
Sedaj pa je šel partner v osebni stečaj, vendar dobiva od upnika, ki je poslal tega izterjevalca grožnje, da če ne plača dolga, da bojo prišli in odnesli vso skupno lastnino.
Lahko izterjevalec vseeno pride, čeprav je osebni stečaj že začet (že en mesec).?
Hvala za informacije

Ziga Dolhar ::

Te stvari se urejajo najprej z obiskom pri odvetniku.

Do "podedovanja dolgov" ne pride kar tako - odgovornost dediča za obveznosti zapustnika je limitirana na višino (aktive) zapuščine.

Kakršnakoli izvršba se vrši izključno preko sodišča oziroma sodnega izvršitelja. Kakršnikoli drugi poskusi (na kar kaže omenjanje hladilnika in štedilnika, kar je sicer praviloma izvzeto iz rubeža) kaže bolj na kakšne samovoljne poskuse kakih upnikov, da (protipravno) pridejo do premoženja. V takih primerih se, če izvršitelj ne pokaže sklepa o izvršbi, izdanega na ime konkretnega dolžnika (= t.j. partnerja, ne umrlega zapustnika), kliče policijo.
https://dolhar.si/

Mavricna ::

Hvala za odgovor.
Ja, glede dedovanja je dolga zgodba, sem samo na kratko napisala.

Tudi odvetnica je rekla isto, ampak so me ostali prestrašili, da lahko delajo, kar želijo...

djabi ::

Ja, če se pustiš ...

Mavricna ::

djabi
Seveda se nebomo pustili. Samo proti izterjevalcu se ravno ne moremo upirati. Bi policija sploh pomagala v takem primeru? Kolikor vem se neradi vmešavajo pri izterjevalcih.

xx23 ::

Osebni stečaj je kar komplicirana zadeva. Tudi po začetku stečaja (do konca poskusnega obdobja) lahko upniki še vedno dobijo nek del dolgov povrnjenih.

Ravno ta teden je bila oddaja na Radiu Slovenija: https://radioprvi.rtvslo.si/2018/10/sve...

Ziga Dolhar ::

Zato je treba preveriti, ali gre pri "izterjevalcu" res za sodnega izvršitelja.

Glede na to, da teče postopek osebnega stečaja, je v primeru, da se nalima izvršitelj, koristno obvestiti tudi stečajnega upravitelja.
https://dolhar.si/

Unknown_001 ::

In zdaj je prišel na dom rubež z grožnjami, da bo pobral vse, tudi hladilnik, štedilnik.

To ne bo šlo skozi.

79. člen Zakona o izvršbi in zavarovanju

(Predmeti, izvzeti iz izvršbe)

Predmet izvršbe niso:

1. obleka, obutev, perilo in drugi predmeti za osebno rabo ter posteljnina, posoda, pohištvo, štedilnik, hladilnik, pralni stroj in druge za gospodinjstvo potrebne stvari, kolikor je vse to nujno potrebno dolžniku in članom njegovega gospodinjstva;

2. hrana in kurjava, potrebni dolžniku in članom njegovega gospodinjstva za šest mesecev;

3. delovna in plemenska živina, kmetijski stroji in druge delovne priprave, ki so dolžniku kmetu nujni za kmetijsko dejavnost, ter seme za uporabo na njegovem gospodarstvu in krma za živino za štiri mesece;

4. predmeti, ki so dolžniku, ki opravlja javno službo ali znanstveno, umetniško ali drugo delo kot poklic, nujno potrebni za opravljanje njegovega dela;

5. gotovina dolžnika, ki ima stalne mesečne prejemke, do mesečnega zneska, ki je po zakonu izvzet iz izvršbe, v sorazmerju s časom do naslednjih prejemkov;

6. redi, medalje, vojne spomenice in druga odličja in priznanja, poročni prstan, osebna pisma, rokopisi in drugi osebni dolžnikovi spisi ter slike oziroma fotografije družinskih članov;

7. pripomočki, ki so bili dani invalidu ali drugi osebi s telesnimi hibami na podlagi predpisa, ali si jih je sam nabavil, in so nujni za opravljanje njegovih življenjskih funkcij.

Če se stranki ne moreta sporazumeti, kateri predmeti so glede na določbo prvega odstavka tega člena izvzeti iz izvršbe, ali če se to sicer pokaže za potrebno, odloči o tem sodišče.

Predmeti iz 1. do 4. točke prvega odstavka tega člena niso izvzeti iz izvršbe, če se vodi izvršba zaradi poplačila terjatve iz naslova posojila, s katerim je bil predmet kupljen, oziroma posojila, danega za razvoj dejavnosti, za katero je bil predmet kupljen, ter v primeru, kadar se vodi izvršba zaradi poplačila terjatve, ki je bila zavarovana s pogodbeno zastavno pravico na tem predmetu.

Poštna pošiljka ali poštno denarno nakazilo, naslovljeno na dolžnika, ne more biti predmet izvršbe, dokler mu ni vročeno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mavricna ::

Hvala vsem za vse podane informacije.

Upam da res nebo prišlo tako daleč, da se te grožnje uresničijo.
Odvetnica oz stečajna upraviteljica je že seznanjena s situacijo in tudi pravi, da ne sme več rubiti. Je sodni izvršitelj ja.

Tako da upam, da se res nebojo prikazali pred vrati in odnesli vso lasntnino, ki je pa tako ali tako minimalna...

Lep pozdrav vsem..

tikitoki ::

Mavricna je izjavil:

Pozdravljeni.
Partner je preko umrlega očeta podedoval dolgove.
In zdaj je prišel na dom rubež z grožnjami, da bo pobral vse, tudi hladilnik, štedilnik. Ostalo je samo pri grožnjah, dogovorili smo se za obročno odplačitev dolga.
Sedaj pa je šel partner v osebni stečaj, vendar dobiva od upnika, ki je poslal tega izterjevalca grožnje, da če ne plača dolga, da bojo prišli in odnesli vso skupno lastnino.
Lahko izterjevalec vseeno pride, čeprav je osebni stečaj že začet (že en mesec).?
Hvala za informacije


Tukaj nekaj ne stima, ker dogov se ne deduje. Imas pa izjeme, kjer je povezano z dediscino.

xx23 ::

142. člen

(1) Dedič je odgovoren za zapustnikove dolgove do višine vrednosti podedovanega premoženja.

(2) Dedič, ki se je odpovedal dediščini, ni odgovoren za zapustnikove dolgove.

Mavricna ::

Tikitoki
Zgodba je dolga, zato sem samo skrajšala. Partner je podedoval hišo z dolgovi in v njej živel, dokler se ni prodala na dražbi. Zdaj živi v najemu.
Nekaj dolgov je bilo poplačanih, ne pa vsi. In tisti upniki, ki niso bili poplačani zdaj terjajo partnerja.
Upam da sem dovolj razjasnila situacijo.

Lp

tikitoki ::

Mavricna je izjavil:

Tikitoki
Zgodba je dolga, zato sem samo skrajšala. Partner je podedoval hišo z dolgovi in v njej živel, dokler se ni prodala na dražbi. Zdaj živi v najemu.
Nekaj dolgov je bilo poplačanih, ne pa vsi. In tisti upniki, ki niso bili poplačani zdaj terjajo partnerja.
Upam da sem dovolj razjasnila situacijo.

Lp


GLede nato, da ga laghko terjajo zgolj do vrednosti zapuscine, ki je bila prodana in so se s tega naslova poplacali. Za kaj tocno ga sploh terjajo? Za najemnino?

Unknown_001 ::

tikitoki je izjavil:

Mavricna je izjavil:

Tikitoki
Zgodba je dolga, zato sem samo skrajšala. Partner je podedoval hišo z dolgovi in v njej živel, dokler se ni prodala na dražbi. Zdaj živi v najemu.
Nekaj dolgov je bilo poplačanih, ne pa vsi. In tisti upniki, ki niso bili poplačani zdaj terjajo partnerja.
Upam da sem dovolj razjasnila situacijo.

Lp


GLede nato, da ga laghko terjajo zgolj do vrednosti zapuscine, ki je bila prodana in so se s tega naslova poplacali. Za kaj tocno ga sploh terjajo? Za najemnino?


Če iz zapisanega prav razumem se pogovarjamo o nekem pufu za podedovano hišo ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mavricna ::

Očitno lahko dajejo vsakič znova not izvršbe. Upnikov pac ne gane, če niso bili poplačani, pa dajo še enkrat izvršbo.
Zato je pa partner tudi sprožil pričetek osebnega stečaja, da končno zaživi znova, brez dolgov.

Lonsarg ::

Če je bil ves denar od prodaje hiše porabljen za poplačilo dolgov od dediščine in če ni nobenih drugih dolgov razen podedovanih potem po zakonu ni nič več dolžan in potrebe po osebnem stečaju ni.

No ampak gotovo to oboje ne drži, drugače ne bi odvetnica šla v sprožitev osebnega stečaja.

#000000 ::

A ni tako da ko deduješ, deduješ VSE tako dolgove kot benefit ? se pravi če ima dotični po katerm deduješ VEČ dolga kot benefita, pač ali ne sprejmeš dediščine, ali pa pač sprejmeš da boš TI poplačal tudi dolgove, zakaj se tako odločiš pa je vprašanje za miljon, eni se ker mislijo da bo tisto kar dedujejo enkrat vredno več kot dolgovi in podobno. Ampak v to greš predvsem zavestno.

Lahko pa da so kej spremenili in se motim. LP

Utk ::

Ja ce je hisa "vredna" 50 jurjev, dolgov pa za 20, se ne bos odrekel dediscini, ko gre pa na drazbo, se hitro zna zgodit da se proda za 25, tak clovek ima ponavadi se svojega dolga, in je v naenkrat v riti.

Unknown_001 ::

Pa saj nisi dolžan za več kot deduješ.

Če je dolg večji od dedovanega pač tisto izgubiš in to je to. Isto kot da vi se odpovedal. Dedovanju se zato ni treba odpovedat, ker ti v najboljšem primeru nekaj istane, v najslabšem pa si na istem kot da bi se odpovedal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Utk ::

Ko ti enkrat sprejmes hiso in dolg, ga odplacujes en cas, se najbrz ne mores vec odpovedat vsemu.

tomy5 ::

Deduje se premoženje in dolgove skupaj, lahko pa se odpoveš vsemu skupaj, ni možno samo odmislit dolgove in vzet premoženje, tko je tudi prou!

Lonsarg ::

Če je preminuli dolžan 100k,ti pa podeduješ hišo vredno 50k mu moraš 50k plačat, tak je zakon, nič ni tle po svoje. Se pa lahko zaplete pri določanju višine vrednosti podedovanega, tle se zna tudi kako dodatno pravdanje zgodit...

Unknown_001 ::

Čakaj, kaj pa potem tisti 142. Člen?

Da je dedič dolžen za dolgove DO višine podedovanega premoženja.

To je povsem logično.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

#000000 ::

ja sej, deduje se OBOJE, tako dolg kot benefit, zdej če ti ustreza dedovat nekaj tza 20k deolgov je pa za 25 in imaš neko mogoče emotionalno navezanost na ker bi dedoval, bi tud jest pristal doplačat, oziroma samo v tem primeru. Jest bi lahko dedoval cele posestva ampak ne v celoti bil bi 11-ti deležnik, sem se odpovedal, ma se ponavad z bratom ne moreš zmenit kako se bo zdelilo, da bodo vsi zadovoljni, kaj šele enajst folka oz prištej še familije, zato sem se temu odpovedal, nisem pa se tistemu kar mi je pasalo, ostalo sem pustu v dobrobit ostalim.

Ja sej Raptor točno to je, če je nekaj vredno 100 EUR bivš lastnik dolguje 110 EUR moraš doplačat ali pustit, itak se vse odločiš tokom zapuščinske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Unknown_001 ::

Ne ... jaz to točko razumem tako. Če ti podeduješ za 100 eur premoženja, odgovarjaš za prejšnje dolgove do višine podedovanega, torej do 100 eur in nič več. Ampak v tem primeru je itak vseeno če pustiš da se ne zajebavaš s formalnostmi na lastne stroške.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Unknown_001 je izjavil:

Ne ... jaz to točko razumem tako. Če ti podeduješ za 100 eur premoženja, odgovarjaš za prejšnje dolgove do višine podedovanega, torej do 100 eur in nič več. Ampak v tem primeru je itak vseeno če pustiš da se ne zajebavaš s formalnostmi na lastne stroške.



No to sem mislu, enaka logika, je v bistvu, le da če bi naprimer dobil v dedovanje stvar ki bila vredna 100 eur, zame pa je emotivnega pomena, bi plačal tudi čez, ker če sprejmeš se k temu zavežeš, pač da plačaš ostanek, pač neke stvari so nenadomestljive, ne vem katere ampak ajde recimo neke omare iz babičine hiše, ki se jo spomniš od malega, tega ne bi dal preč, bi plačal tud če ni vredno NIČ, samo da ostane spomin ipd, to sem mislil

Unknown_001 ::

#000000 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ne ... jaz to točko razumem tako. Če ti podeduješ za 100 eur premoženja, odgovarjaš za prejšnje dolgove do višine podedovanega, torej do 100 eur in nič več. Ampak v tem primeru je itak vseeno če pustiš da se ne zajebavaš s formalnostmi na lastne stroške.



No to sem mislu, enaka logika, je v bistvu, le da če bi naprimer dobil v dedovanje stvar ki bila vredna 100 eur, zame pa je emotivnega pomena, bi plačal tudi čez, ker če sprejmeš se k temu zavežeš, pač da plačaš ostanek, pač neke stvari so nenadomestljive, ne vem katere ampak ajde recimo neke omare iz babičine hiše, ki se jo spomniš od malega, tega ne bi dal preč, bi plačal tud če ni vredno NIČ, samo da ostane spomin ipd, to sem mislil


Aha, to je drugo.

Štekam, kaj si hotel povedat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zobnik ::

Ja zmeni za obročno odplačevanje zapustnikovih dolgov. Najbrž je parterjev oče zapustil stanovanje, hišo ali kaj podobnega in ta nepremičnina ima neko vrednost, do te vrednosti lahko terjajo za dolgove. Če živita v stanovanju, bosta morala vzet kredit in odplačat dolgove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

tikitoki ::

Mavricna je izjavil:

Očitno lahko dajejo vsakič znova not izvršbe. Upnikov pac ne gane, če niso bili poplačani, pa dajo še enkrat izvršbo.
Zato je pa partner tudi sprožil pričetek osebnega stečaja, da končno zaživi znova, brez dolgov.


Osebni stecaj je drag in ne ravno kratek postopek.

Ne vem s cem sta se tocno zastrikala, sam se mi zdi, da kle mankajo podatki.

tikitoki ::

zobnik je izjavil:

Ja zmeni za obročno odplačevanje zapustnikovih dolgov. Najbrž je parterjev oče zapustil stanovanje, hišo ali kaj podobnega in ta nepremičnina ima neko vrednost, do te vrednosti lahko terjajo za dolgove. Če živita v stanovanju, bosta morala vzet kredit in odplačat dolgove.


Ocitno mora biti nekaj drugega, ker osebni stecaj ti v tem primer nebi popolnoma nic koristil.

Jure14 ::

Verjetno je pri dedovanju bil zraven še kak vikend, ki ga je dedič že prodal, pa denar nekam drugam pospravil.
Al pa je ob dedovanju bila hiša ocenjena na 100.000, na dražbi pa je "šla" za 20.000.
Ali pa vsi dolgovi ob dedovanju niti niso še bili znani.

St235 ::

Unknown_001 je izjavil:

Ne ... jaz to točko razumem tako. Če ti podeduješ za 100 eur premoženja, odgovarjaš za prejšnje dolgove do višine podedovanega, torej do 100 eur in nič več. Ampak v tem primeru je itak vseeno če pustiš da se ne zajebavaš s formalnostmi na lastne stroške.


Zaplete se lahko kasneje. Recimo, da se deduje hiša, ki je po gurs ocenjena na 100k, na to hišo je 70k kredita za plačat. Ti to prevzameš nase. V tretnutku ko je bila dediščina izpeljana si ti povsem pravilno dedoval, saj je bilo prostovoljno, hkrati pa ocenjena vrednost nepremičnine presega dolg.

Mine dve leti in ti ne zmoreš plačevat kredita. Pride do izvržbe, kjer se na dražbi proda hiša za 40k. Tukaj se ti več ne moreš sklicevat na to, da je sedaj dediščina kar naenkrat manj vredna od dolga in zahtevat izbris. Ta vlak je odpljal, ko je bil izdan sklep o dedovanju.

Glede konkretne zadeve pa čim več komunikacije z odvetnikom in ne se pustit zastrahovat rubežem. Imajo bistveno manj pooblastil, kot nakladajo, predvsem pa si večina ne gre mazat roke z dovolj težko stranko. Treba je bil korekten in vsakič brez izjeme zavrnit vstop v objekt brez prisotnosti policije in tvojega odvetnika. Vedno se lahko sklicuješ na to, da se počutiš ogroženo, zakleneš vrata in čakaš odvetnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Unknown_001 ::

Ampak ali je nujno, da gre vseskupaj prek dražbe? Kakor gledam, se tam vse proda po kriminalno nizkih cenah.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

roCkY ::

Malokdo se odloči, da gre pravi čas zasebno v prodajo in tako pokrije dolgove.

Mato989 ::

Prvo mora OP razložit kako je sploh partner podedoval dolgove... v celotni zgodbi manjka vsaj nekaj pomembnih točk, sploh ker vemo da se dediščini lahko odpoveš in s tem tudi vsem dolgovom ki bi jih podedoval... iz tega sklepam ali je partner počel neumnosti in se zaštrikal ali je slaboumno reagiral pri dedovanju ali pa je dolžan še svoj del in se je prevesilo preko razumnih meja... kakorkoli osebni stečaj je slab move overall...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

Al pa če bi pisali samo tisti, ki se s tem profesionalno ukvarjajo, ne pa vsak, ki misli, da je že nekaj o tem slišal nekoč na Preverjeno. Bi bili trije posti čisto dovolj, namesto 30ih bluzenja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Al pa če bi pisali samo tisti, ki se s tem profesionalno ukvarjajo, ne pa vsak, ki misli, da je že nekaj o tem slišal nekoč na Preverjeno. Bi bili trije posti čisto dovolj, namesto 30ih bluzenja.


Na javnem forumu kajneda? A tako bi zahteval v vsaki temi? Kdo bo preverjal dejansko resnico če se nekdo s tem aktivno ukvarja ali ne? Ti? Boš plačal skupino?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Unknown_001 ::

roCkY je izjavil:

Malokdo se odloči, da gre pravi čas zasebno v prodajo in tako pokrije dolgove.


Že, sam v primeru dolga je menda pametno imet stik z upnikom. Če pride do tega, da ne moreš z rednim dohodkom odplačevat greš, pojasniš zadevo, vprašaš o možnostih. V tem primeru bi se jaz izogibal izvršbi. Če so diht, in hočejo denar videt lčim prej bodo menda pristali na to, da gre hiša/parcela/avtomobil v prodajo in se dolg ozplača iz iztržene vrednosti. Ta čas odplačuješ kolikor pač lahko.

Izvršba je nekaj najslabšega, kar se ti lahko zgodi če si komu dolžan.

Machete je izjavil:

Al pa če bi pisali samo tisti, ki se s tem profesionalno ukvarjajo, ne pa vsak, ki misli, da je že nekaj o tem slišal nekoč na Preverjeno. Bi bili trije posti čisto dovolj, namesto 30ih bluzenja.


Dokler se citira zakon je vsak tak odgovor bolj uporaben, kot tvoje nerganje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

Al pa če bi pisali samo tisti, ki se s tem profesionalno ukvarjajo, ne pa vsak, ki misli, da je že nekaj o tem slišal nekoč na Preverjeno. Bi bili trije posti čisto dovolj, namesto 30ih bluzenja.


Na javnem forumu kajneda? A tako bi zahteval v vsaki temi? Kdo bo preverjal dejansko resnico če se nekdo s tem aktivno ukvarja ali ne? Ti? Boš plačal skupino?


Ne, samo v pravnih in zdravstvenih. Kakšno skupino? This aint crypto. Jasno je pa že po prvih 4. besedah, kdo ima kaj pojma, kakšno preverjanje. Ne pa da imate eni in isti stalno o vseh možnih področjih nekaj za povedat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

Al pa če bi pisali samo tisti, ki se s tem profesionalno ukvarjajo, ne pa vsak, ki misli, da je že nekaj o tem slišal nekoč na Preverjeno. Bi bili trije posti čisto dovolj, namesto 30ih bluzenja.


Na javnem forumu kajneda? A tako bi zahteval v vsaki temi? Kdo bo preverjal dejansko resnico če se nekdo s tem aktivno ukvarja ali ne? Ti? Boš plačal skupino?


Ne, samo v pravnih in zdravstvenih. Kakšno skupino? This aint crypto. Jasno je pa že po prvih 4. besedah, kdo ima kaj pojma, kakšno preverjanje. Ne pa da imate eni in isti stalno o vseh možnih področjih nekaj za povedat.


Oseba je povedala nepopolno zgodbo... Nekateri vključno z mano smo to izpostavili, ker drugače bo kdo mislil ki bo njen prispevek prebral, da ko deduješ dobiš dolgove defakto in da mora zdaj zato partner v osebni stečaj, čeprav je jasno kot tudi dodani členi govorijo, da se lahko vsem dolgovom odpoveš ob dedovanju... se pravi nekaj v tej zgodbi ne štima oz. manjkajo podatki, in to big time...

Drugače pa za pravne in zdravstvene zadeve obstajajo osebni zdravniki in pravniki, na njih se lahko obrneš, javni forum je pač javni z razlogom.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tilen ::

Rado se zgodi, da nekdo podeduje hišo in dolgove v enaki meri, proda hišo, skrije denar in gre v stečaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Unknown_001 ::

Tilen je izjavil:

Rado se zgodi, da nekdo podeduje hišo in dolgove v enaki meri, proda hišo, skrije denar in gre v stečaj.


To stori tak, ki že tako nima ničesar. Sicer pa ne vem če sploh lahko sprožiš osebni tečaj, če denar kar nekam izgine.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

paraboŁa ::

Mavricna je izjavil:

Pozdravljeni.
Partner je preko umrlega očeta podedoval dolgove.
In zdaj je prišel na dom rubež z grožnjami, da bo pobral vse, tudi hladilnik, štedilnik. Ostalo je samo pri grožnjah, dogovorili smo se za obročno odplačitev dolga.
Sedaj pa je šel partner v osebni stečaj, vendar dobiva od upnika, ki je poslal tega izterjevalca grožnje, da če ne plača dolga, da bojo prišli in odnesli vso skupno lastnino.
Lahko izterjevalec vseeno pride, čeprav je osebni stečaj že začet (že en mesec).?
Hvala za informacije

Tule si lahko prebereš več o osebnem stečaju http://www.osebnistecaj.si/pogosta-vpra.... Najbolje da jih kar kontaktiraš če rabiš več informacij. S tem se sam nisem ukvarjal, je pa to potreboval ožji družinski člank in jih pohvalil.

Tilen ::

Unknown_001 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Rado se zgodi, da nekdo podeduje hišo in dolgove v enaki meri, proda hišo, skrije denar in gre v stečaj.


To stori tak, ki že tako nima ničesar. Sicer pa ne vem če sploh lahko sprožiš osebni tečaj, če denar kar nekam izgine.


V osebni stečaj greš, ko nimaš na papirju ničesar in si dolžen bistveno več, kot vreden. Tako kot recimo Damijan Janković.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Unknown_001 ::

Tilen je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Rado se zgodi, da nekdo podeduje hišo in dolgove v enaki meri, proda hišo, skrije denar in gre v stečaj.


To stori tak, ki že tako nima ničesar. Sicer pa ne vem če sploh lahko sprožiš osebni tečaj, če denar kar nekam izgine.


V osebni stečaj greš, ko nimaš na papirju ničesar in si dolžen bistveno več, kot vreden. Tako kot recimo Damijan Janković.


Že lahko greš, amapak dolga ti ne odpišejo kar tako, če si se dve leti prej prioravljal mutil in prelagal denar v štunfe.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Tilen ::

Ti si res naiven. Se vidi, da si tudi v kriptosvetu veliko prisoten.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bbbbbb2015 ::

St235 je izjavil:

Mine dve leti in ti ne zmoreš plačevat kredita. Pride do izvržbe, kjer se na dražbi proda hiša za 40k. Tukaj se ti več ne moreš sklicevat na to, da je sedaj dediščina kar naenkrat manj vredna od dolga in zahtevat izbris. Ta vlak je odpljal, ko je bil izdan sklep o dedovanju.

Glede konkretne zadeve pa čim več komunikacije z odvetnikom in ne se pustit zastrahovat rubežem. Imajo bistveno manj pooblastil, kot nakladajo, predvsem pa si večina ne gre mazat roke z dovolj težko stranko. Treba je bil korekten in vsakič brez izjeme zavrnit vstop v objekt brez prisotnosti policije in tvojega odvetnika. Vedno se lahko sklicuješ na to, da se počutiš ogroženo, zakleneš vrata in čakaš odvetnika.


Verjetno je res, da ni povedana cela zgodba.
No, lahko pa vam povem, da če hočeš odvetnika, ga bo treba plačat. Za eno tako srednje zahtevno zadevo (kjer jaz izterjujem enega kekca) odvetnik stane 1600+ €. Tako da "klicati" odvetnika, za to je treba imeti denar.

Jaz sem v preteklosti za vsak drek klical odvetnika. Efekt je bil ta, da sem izterjal bolj malo, plačal pa 20.000+ € stroškov. Zdaj se jih ogibljem, če se le da. Efekt je boljši, plačan pa, kot rečeno 1600+ € in bo denar izterjan, ker je plomba na stanovanje dana.

Zmajc ::

tikitoki je izjavil:

Mavricna je izjavil:

Očitno lahko dajejo vsakič znova not izvršbe. Upnikov pac ne gane, če niso bili poplačani, pa dajo še enkrat izvršbo.
Zato je pa partner tudi sprožil pričetek osebnega stečaja, da končno zaživi znova, brez dolgov.


Osebni stecaj je drag in ne ravno kratek postopek.

Ne vem s cem sta se tocno zastrikala, sam se mi zdi, da kle mankajo podatki.


Osebni stečaj je za stranko v postopku povsem zastonj. Vso potrebno dokumentacijo in dajatve poravna sodišče na katerem teče postopek. Včasih je bilo potrebno plačat cca 3000EUR za začetek postopka, sedaj več ne.

Država plača vse stroške začetka postopka in stroške stečajnega upravitelja, ki za čas poizkusnega obdobja vodi postopek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Zmajc ::

Še nekaj, za čas trajanja osebnega stečaja vsem rubežnikom/upnikom preneha pravica kakršnih koli izterjav pri dolžniku, za to se morajo zglasit na sodišču pristojnem za stečaj, kjer se jih doda na seznam upnikov.

Če imate uraden sklep o začetku stečajnega postopka je to dovolj. Včasih rubežniki skušajo neinformirane dolžnike naj*bat da pridejo do denarja.

bbbbbb2015 ::

Zmajc je izjavil:

Še nekaj, za čas trajanja osebnega stečaja vsem rubežnikom/upnikom preneha pravica kakršnih koli izterjav pri dolžniku, za to se morajo zglasit na sodišču pristojnem za stečaj, kjer se jih doda na seznam upnikov.

Če imate uraden sklep o začetku stečajnega postopka je to dovolj. Včasih rubežniki skušajo neinformirane dolžnike naj*bat da pridejo do denarja.


Večina rubežnikov je tudi sodnih vročevalcev in so sploh zelo odvisni od sodišča. Oni vedo, da so dolžniki v stiski, zato tudi zelo redko drastično koga zajebavajo. Vsako dejanje izvršilnega postopka plača upnik, pač pridejo potrkajo. Jaz kar poznam enega rubežnika, živi lagodno in se ne zajebava s kavbojskimi dejanji. Žena mu dela na sodišču kot sodnica, nek sorodnik (po priimku) pa je stečajni.

Ti ljudje vedo, kje je denar in tam kjer ga ni, dejansko tudi oni roke dvignejo.

Da bi tolkli po vratih in ne vem kaj delali - morda v kakšnih medijsko odmevnih primerih.
Osebno sem plačal rubežnika, ki je 'izvrševal' mojega dolžnika. Pač prišel, se pogovoril, odšel. Zarubil nič. Jaz pa sem moral plačati cca 120 €.

Tako da zelo dvomim, da bi nekdo šel kar tako tolč po vratih. Ali še ni stečaja ali pa dejansko je kdo dolžan po kakšnem drugem naslovu.
Je pa v vsakem primeru to neprijetno.

Koliko se pogovajati z upnikom - to pa je eno povsem drugo vprašanje. Jaz sem se vedno pogovarjal z ljudmi, ki so mi bili dolžni in z ljudmi, katerim sem bil (morda) dolžan jaz. Je pa tako, da recimo imam še danes dolžnika, ki se pred mano skriva, zadnjič ga zalotim s Poršejem Cayenne, to vse nekaj na lizing na neki puf. In ne more vrniti 5 jurjev.

Kaj se češ tukaj pogovarjati?

Imel pa sem drugega dolžnika, umrl je že sicer. Dolžan mi je bil 35 tisočakov, vračal nekaj po kapljicah. Potem pa slišim, ne slišim, videl sem osebno. In on in žena in dvoje otrok gredo na morje za mesec dni, kot da nič ni. Kupijo si dva(!) nova avta. In potem mi sosed razlaga (ki tega človeka pozna), da morajo iti na morje, da otrokom morajo privoščiti.

Potem je človek umrl, pustil ženo s cca 100 tisočaki pufa. Zgradil je hišo, za katero je dal 180 tisoč, od tega 100 tisoč uradnega pufa, naokoli si nabral še 50 tisoč neuradnega pufa.

In kaj se bomo pogovarjali tukaj?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12834097 (1814) 2dark
»

Dedovanje Vprašanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527303 (4473) Beli_Zajcek
»

Rubež, vendar lastnine ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659301 (6698) mikhaair
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332757 (18059) Invictus
»

Nezmožnost odplačevanja kredita

Oddelek: Problemi človeštva
4611029 (9948) BigWhale

Več podobnih tem