» »

Vaje z utežmi

Vaje z utežmi

«
1
2 3

krOOokO ::

Zanima me, kolikokrat na DAN naj delam vaje z utežmi? Vaje bom delal 3x na teden, ne vem pa kolikokrat na dan naj jih delam... Hvala za odgovore! lp

Rippy ::

Če želiš nasvet moral povedati, kaj želiš doseči s tem.

krOOokO ::

Predvsem izguba maščob...

Mesar ::

En krat na teden bo dovolj.
Your turn to burn!

martincek1 ::

Za izgubo maščob se ne delajo vaje z utežmi ampak kardio vadba - tek, plavanje, kolesarjenje, pa kakšni HIIT in Tabata. Uteži so za definicijo in moč.

krOOokO ::

Ni res, poglejte si malo forume, recimo maxximum...

Adrijan0 ::

krOOokO, z utežmi boš bol malo maščobe izgubil.. kot je rekel martincheq, kartio.. lahko pa delaš kardio in vaje z utežmi.

krOOokO ::

Kardio delam, rad pa bi vključil še uteži, kolikor sem bral, se samo z karidem ne doseže veliko...

Mesar ::

Zato pa pridno dviguj uteži, kje je problem?
Your turn to burn!

urosz ::

Adrijan0 je izjavil:

krOOokO, z utežmi boš bol malo maščobe izgubil.. kot je rekel martincheq, kartio.. lahko pa delaš kardio in vaje z utežmi.


vadba z utežmi je ključnega pomena pri izgubi maščobe! kardio je pika na i. z vadbo z utežmi se pospešuje metabolizem, prazni glikogen in na prazen glikogen se pol dodaja nizkointenzivni kardio (torej po treningu z utežmi).

krOOokO ::

Še vedno pa ni noben priporočal, kolikokrat na dan naj imam vaje, verjetno 1. ali 2.?

gendale ::

seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

oemdzi ::

Tocno tako! Z vajami z utezmi pospesis metebolizem za vec ur, tudi ko si ze nehal z treningom. Ce si zacetnik 3x tedensko, ponavadi najboljse da krozni trening, kasneje pa vsak trening delas doloceno skupino misic.

krOOokO je izjavil:

Še vedno pa ni noben priporočal, kolikokrat na dan naj imam vaje, verjetno 1. ali 2.?


1x seveda kar se tice utezi, lahko pa imas zjutraj tek/kolo, popoldan pa z utezmi. 2x dnevno pa z utezmi delajo profiji pa se to ne vsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Mesar ::

krOOokO je izjavil:

Še vedno pa ni noben priporočal, kolikokrat na dan naj imam vaje, verjetno 1. ali 2.?


Tisti, ki hočejo nekaj resnega doseč delajo vsej 3 krat na dan, po par urc.
Your turn to burn!

krOOokO ::

Hvala lepa oemdzi končno en konkreten odgovor!

Mesar ::

Jaz bi namesto teka predlagal kolo, ker sklepi manj trpijo.
Your turn to burn!

Looooooka ::

Kardio ni potreben za izgubo mascobe.To je mit, ki ga radi propagirajo tekaci.
Res da se bos hitreje zmatral ampak ni potrebno.
Ce delas dovolj intenzivne vaje z utezmi bo rezultat enak.
Vprasaj par 10 ljudi na katerem koli fitnessu, ki NIKOLI ne tecejo :)
Izguba mascobe = porabit vec kot das vase.Ce ti uspe z mastrubacijo ali lezanjem na travi ni vazno.Vazna je razlika med vnosom in porabo.
Z utezmi bos pa dobil misice...kar pomeni, da bos avtomaticno kuril VEC(vecja misica rabi vec hrane)....plus definitivno bo postava boljsa kot kksne neumne diete z nupotom.

Looooooka ::

Ce te bolijo sklepi potem si zrihtas vlozke...ker mas verjetno probleme s stopali ali pa koleni.Veckrat je kriva nepravilno sedenje cez dan in podobne zadeve.Kolo ne bo resilo izvora problemov :)
Bos mel pa boljso rit a ne :P

Ziga Dolhar ::

Dovolj bo.

krOOokO: opozorilo. Pravila
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

JesusChrist ::

Joj kake bučke ...

- Vaje z utežmi ZELO vplivajo na izgubo maščobe, bolj kot kardio.
- Delaj 3-4krat tedensko po enkrat dnevno. Zjutraj pa en na izi 20 minutni kardio.
- Uredi prehrano, če ne 100% ne bo nobenih rezultatov.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

99isostar ::

Mene pa zanima če to kar delam delam prav. Delam že kakšne 3 mesece in so rezultati že kar očitni. Več ali manj menjavam vaje za roke in trebuh (sobota, roke; nedelja trebuh, itd.). Delam po cca. 30 min in v petkih mam frej. 2x na tedn imam kardio trening ( bolj kratke razdalje vendar intenzivne).

Zanima me sledeče:
-Kaj jesti po treningu? ( Ne interesirajo me proteini iz škatel tako da to odpade)
-Kdaj jesti po treningu?
- In pa če kdo pozna kakšne fajn vaje za prsi.

LP

_Enterprise_ ::

ne samo, da vplivajo na izgubo maščobe, mogoče celo bolj pomembno je to, da se z vajami z utežmi razvija mišična masa oz. se, če je res velik deficit kalorij, vsaj omili izguba mišične mase. če si maš 20 procentov bf in malo mišic, bo precej boljši rezultat če malo manj sala zgubiš in dobiš toliko več mišičja, kot če samo salo zgubljaš
-Kaj jesti po treningu? ( Ne interesirajo me proteini iz škatel tako da to odpade)
proteini iz škatel (čeprov niso glih škatle)
nevem zakaj te ne bi interesirali, beljakovina je beljakovina, kvečjemu je sirotkin izolat za po treningu bolj priporočljiva beljakovina. če imaš komplekse proti "proteinom iz škatle", pol lahko tud meso, sam efekt ne bo tolk dober, pa še spit kozarec mleka s sirotko je po mojem mnenju bolj zadovoljujoče kot jest meso takoj po treningu

Zgodovina sprememb…

JesusChrist ::

99isostar je izjavil:

Mene pa zanima če to kar delam delam prav. Delam že kakšne 3 mesece in so rezultati že kar očitni. Več ali manj menjavam vaje za roke in trebuh (sobota, roke; nedelja trebuh, itd.). Delam po cca. 30 min in v petkih mam frej. 2x na tedn imam kardio trening ( bolj kratke razdalje vendar intenzivne).

Zanima me sledeče:
-Kaj jesti po treningu? ( Ne interesirajo me proteini iz škatel tako da to odpade)
-Kdaj jesti po treningu?
- In pa če kdo pozna kakšne fajn vaje za prsi.

LP


priporočljivo je 3-5krat na teden saj si telo mora spočiti in se regenerirati (za mišično skupino popolna regeneracija traja nekje 72ur). Zakaj pa ne delaš nič za druge mišične skupine? pumpaš ego? Noge so zelo pomembne za rast preostalih mišic, saj sproščajo hormone za rast.

po treningu ješ v roku max 30 minut in sicer najbolj optimalno je hitre proteine (whey) + kake banane ali beli kruh. Kaj jesti? "proteine iz škatel", saj boljša zadeva za po treningu ne obstaja. ostali proteini so prepočasni, če želiš optimalne rezultate.

skleci, bench press, metuljček, crossover, ... za prsi :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

99isostar ::

za nogoe poskrbi kolo in pa hoja =), kaj pa se naredi ko nehaš jemati proteine? in pa katere proteine priporočate, mogoče bi se splačalo poiskusiti.

JesusChrist ::

99isostar je izjavil:

za nogoe poskrbi kolo in pa hoja =), kaj pa se naredi ko nehaš jemati proteine? in pa katere proteine priporočate, mogoče bi se splačalo poiskusiti.


to je kardio. nogam pomagajo le težke obremenitve. lol kaj bi se zgodilo ko nehaš jemati proteine? isto kot če ne ješ več toliko mesa: manj beljakovin (proteinov angleško) dobiš v sebe. a ni logično a?

pfuf maš ogromno izbiro proteinov: najboljša izbira glede na ceno in količino so ti http://trgovina.maxximum.si/sirotka/115...

kar se tiče kvalitete so majhne razlike, ampak jih v praksi nikakor ne boš opazil.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

99isostar je izjavil:

za nogoe poskrbi kolo in pa hoja =),


Potem naj še za roke poskrbi malo mahanja z njimi ...

kaj pa se naredi ko nehaš jemati proteine?


Umreš.

in pa katere proteine priporočate, mogoče bi se splačalo poiskusiti.


Jajca, meso, mleko, ...

thramos ::

JesusChrist je izjavil:


po treningu ješ v roku max 30 minut in sicer najbolj optimalno je hitre proteine (whey) + kake banane ali beli kruh. Kaj jesti? "proteine iz škatel", saj boljša zadeva za po treningu ne obstaja. ostali proteini so prepočasni, če želiš optimalne rezultate.


;((

V praksi ne bo opazil nobene razlike med rezultati, pa če bo jedel whey ali pa fižol.

JesusChrist ::

i just facepalmed in se izločujem iz teme. sem že v temi o mcdonaldsu tebi in tebi podobnim dokazal kar se tiče obroka po treningu (link na mojtrener), ampak še dalje širiš klobase naokrog.

pa lep pozdrav
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Čao.

99isostar, dokler bo tvoj "trening" malo vaj za roke in trebuh, je popolnoma vseeno kaj ješ (kaj je sploh tvoj cilj?). Ko boš zrihtal trening, lahko počasi začneš razmišljat kaj jesti. Ko boš začel razmišljat o fitnes tekmah, ali pa boš lovil stotinke za olimpijado, pa začneš komplicirati s praški po treningu. ;)

99isostar ::

@thramos : če nehaš jemati beljakovine ne umreš saj je človek v preteklosti pretežno jedel le hrano rastlinskega izvora in pa vegani ne jedo beljakovin in so še kar živi O.o :D sicer pa si dobro vedel kaj sem s tem vprašanjem mislil.

Aja kaj hočem doseči? Izboljšati fizično kondicijo, saj imaš manj poškodb če si fizično bolje pripravljen in pa fizična kondicija je vedno dobrodošla v športu, vem da trening ni obširen vendar za moj cilj ne rabi biti

thramos ::

Fizična kondicija v upogibu roke in delanju trebušnih? Biceps in trebušne mišice? Za kateri šport pa je samo to pomembno?

Vegani jedo beljakovine. Beljakovine so tudi v prehrani rastlinskega izvora. Beljakovine so nujno potrebne za preživetje.

99isostar ::

Kot sem omenil tudi kolesarim in hodim za noge. Sem gorski kolesar in vrjemi mi, da je to kar velik napor. Trebušne mišice so priporočljive v vsakem športu, vendnar ne tako nujne. Biceps in triceps pa pri odbojki, napad, blok,.... in pa pri kolesarstvu prav tako saj če padeš si ne zlomiš,zviješ tako hitro roke kot bi si jo sicer ( rabiš močne roke da držiš balanco, ko greš po klancu navzdol čez vse tiste korenine). Jah glede veganov ti moram dati pa prav, saj pravzaprav ne vem kaj dosti o njih. Drugače je pa bilo moje prvotno vprašanje če je moj trening pač prav sestavljen saj si nočem narediti več škode kot koristi LP

bajsibajsi ::

thramos je izjavil:

Vegani jedo beljakovine. Beljakovine so tudi v prehrani rastlinskega izvora. Beljakovine so nujno potrebne za preživetje.


So, ampak ne najdes vseh esencialnih aminokislih v cisti rastlinski prehrani.

Okapi ::

fizična kondicija je vedno dobrodošla v športu
:)):)):)) Tole pa je 100% najbolj modra izjava meseca na ST-ju.

O.

thramos ::

Okapi ::

Tema je derailana takoj, ko začne kdo razlagati, da se hujša tako, da pol ure dviguješ kvihte in potem ješ proteine v prahu.

O.

_Enterprise_ ::

Okapi je izjavil:

Tema je derailana takoj, ko začne kdo razlagati, da se hujša tako, da pol ure dviguješ kvihte in potem ješ proteine v prahu.

O.
ja, tako se hujša. trening z utežmi ma lahko glih take učinke na izgubo maščobe kot laufanje. dobro je delat oboje. ti kar iz prve roke povem, da bi se osebno konkretno ugojil čez zimo, če ne bi 2x tedensko laufal in 5x tedensko delal z utežmi, ker sem jedel sam crap futer, ki bi nanesel konkretno čez porabljeno dnevno mero, če pogledam une kalkulatorje. pa se mi mast ni nekej dost zvečala

Looooooka ::

Kaj so pa proteini zdej krivi pri tem?
Najvecja napaka, ki jo dela folk je ravno to, da gre zret solato in telovadit kot kreten.
Temu se rece shiranje ne pa neko zdravo hujsanje.Pri hujsanju je cilj pokurit odvecno mascobo ne pa telesu odreci se beljakovine in ostale stvari.
Folk, ki ne zna kuhat oz nima casa pac ob tem poje proteine.Problem pri teh temah je to, da vsi napisejo "proteine"...potem grejo pa laiki v stacuno pa si kupijo neko mesanico, ki ma 50% OH not in se na koncu meseca(ob teh easy treningih primernih za izgubo mascobe...) cudijo, od kje hudica so pridobili 3 kile.

Okapi ::

trening z utežmi ma lahko glih take učinke na izgubo maščobe kot laufanje.
Koliko minut lahko dviguješ uteži in koliko kalorij v tem času pokuriš?

O.

Rias Gremory ::

No če smo že pri teh proteinskih napitkih bom pa še jaz nekaj napisal.
Lahko laufa 5km na dan pa kvihta 1h na dan pa mu ne bo pomagalo če nima urejene prehrane, prav tako mu ne bodo pomagali te napitki če ima ostalo prehrano v penisu. Torej OP naj si prvo začne po svojih finančnih zmožnostih urejat prehrano potem pa šele začne telovaditi. Za hujšanje je pa namenjen kardio če prav mislim, vendar ker se nisem poglabljal v to področje me ne držat za besedo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

bajsibajsi ::

thramos je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

So, ampak ne najdes vseh esencialnih aminokislih v cisti rastlinski prehrani.


Pravzaprav jih. Glede na to, da vegani (zdravo) živijo, jih je verjetno dovolj.

Although proteins from plant sources tend to have a relatively low biological value, in comparison to protein from eggs or milk, they are nevertheless "complete" in that they contain at least trace amounts of all of the amino acids that are essential in human nutrition.[8] Eating various plant foods in combination can provide a protein of higher biological value.[9]


V bistvu ne, jih ne vsebuje vseh. Vecino ja, ne pa vseh. Prej sem se precej nerodno izrazil. Problem je, da hrana posameznega rastlinskega izvora ne daje veganu celostne grupe aminokislin. Da je v veganstvu potrebno hudicevo natancno izbirati in odmerjati vrsto in kolicino hranil; zlasti v povezavi s sportom. V prakticnem primeru: npr. zitarice so precej soliden vir beljakovin, vendar imajo nizek nivo lizina. Medtem ima fizol precej esencialnega lizina...itd itd. Edina izjema naj bi bila tukaj soja. Pravzaprav strok soje, medtem ko so sojini derivati ze vprasljivi.

Sam se ukvarjam s fitnesom ze od nekje '99 leta z nekaj letno pavzo, ampak precej ljubiteljsko. Nic bodybuildinga in heavy stuffa. Ze vec kot 14 leto tece odkar ne jem mesa in sem prehrano in vnos zivil prestudiral precej podrobno leta nazaj. Pri tem sportu je ze tako precej povecana potreba po vnosu kvalitetnih beljakovin. Se vecina mesojedcev se zateka k praskom, doloceni se v bolj hardcore zadeve... Za vegana je pa precej nemogoce, da bi konkuriral mesojedcem z opaznejsim rezultatom. Sam sem tezak okoli 90 kg pri cca. 180 cm in je trajalo kr nekaj casa, da sem pridobil primerno in kvalitetno maso ob moji prehrani, ki temelji zgolj na nezivalskih produktih (lakto-ovo). Brez jajc in mleka bi bolo pain in the ass. Seveda odrasla polno razvita oseba ne bi umrla, zagotovo pa v telesu najverjetneje ne bi imela vseh hranil.

Tomaž ::

Treba je začet postopoma. Prvo uredit prehrano, kar je najbolj pomembno. Treningi in vaje pa so odvisni od zmožnosti. Postopoma je treba višat tempo. Najboljše bi bilo vsak drugi dan. Če delaš 2x na teden in potem celi teden samo počivaš mislim, da ne narediš nič. Glede proteinov in praškov pa je tako. To so samo DODATKI k uravnoteženi prehrani. Bolj so namenjeni za definicijo mišic. Obstajajo tudi razne tablete za hitrejšo porabo maščob ob vadbi. Koliko pa to v resnici pomaga pa ne vem. En paket imaš tukaj. Glavna stvar pa je, da brez truda in pravilne prehrane se ne bo zgodil nič.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomaž ()

_Enterprise_ ::

_Enterprise_> ker sem jedel sam crap futer,

Kako je pa to povezano z utežmi?
ja ne vem kako, mogoče v tem da bi se brez kvihtanja ugojil? tud apetit mam precej večji ko kvihtam, bolj kot če odlaufam 10km

gendale ::

> Obstajajo tudi razne tablete za hitrejšo porabo maščob ob vadbi.
> Koliko pa to v resnici pomaga pa ne vem.

odvisno a misliš to kar lahko legalno kupiš al kj drugega
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Keyser Soze ::

Okapi je izjavil:

trening z utežmi ma lahko glih take učinke na izgubo maščobe kot laufanje.
Koliko minut lahko dviguješ uteži in koliko kalorij v tem času pokuriš?

O.

Cca. 90minut nizkointenzivnega visoko volumskega treninga zna bit kar jeba. Rad bi te videl naredit cca. 50 počepov z cca. 70%RM, še enkrat toliko goodmorningov, plus še ostali repertoar vaj za noge. Za primer.

Trening z utežmi ima lahko precej boljši vpliv na izgubo maščobe, kot pa tek. Preberi kakšno študijo s tega področja. Obstaja že kar nekaj teh na to temo, ki kažejo kako nespametno je širit mite o absolutnih prednostih HIT napram LIT.

Osnova pa je vsekakor kolčkaj urejena prehrana. Brez te bo vsak trening brez efekta.
OM, F, G!

Okapi ::

Naj ponovim vprašanje - koliko časa lahko dviguješ uteži in koliko kalorij v tem času pokuriš?

O.

gendale ::

>Rad bi te videl naredit cca. 50 počepov z cca. 70%RM
a v eni seriji? al večih

ker v eni je imo praktično nemogoče
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

_Enterprise_ ::

Keyser Soze je izjavil:

Obstaja že kar nekaj teh na to temo, ki kažejo kako nespametno je širit mite o absolutnih prednostih HIT napram LIT.
a niso uteži hi(i)t?

Tomaž ::

gendale je izjavil:

> Obstajajo tudi razne tablete za hitrejšo porabo maščob ob vadbi.
> Koliko pa to v resnici pomaga pa ne vem.

odvisno a misliš to kar lahko legalno kupiš al kj drugega


To kar lahko seveda legalno kupiš da ne bo pomote :D
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

gendale ::

pol pa niti ne, oziroma odvisno kjero državo imaš v mislih :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaje za "six pack" (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
749130904 (92100) fosil
»

Fitnes-trening (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10614570 (8877) ripmork
»

afterburn effect (workout)

Oddelek: Loža
437937 (7049) _Enterprise_
»

Tečna maščoba?

Oddelek: Loža
365783 (4875) lonz

Več podobnih tem