» »

Tečna maščoba?

Tečna maščoba?

guest #44 ::

Mam tako bedno situacijo. Po naravi sm suh, tko začetniško športna postava...ampak zaradi šole in drugačnega lenarjenja se mi je nabralo nekaj špeha na trebuhu, ki zgleda prav smešno. Suh zgoraj ampak tko zaobljen v trebuhu. Sicer zadnje čase sem se odloču športat bolj intenzivno in sicer vsak drugi dan počenjam kej, fitnes, kolesarjenje, plavanje.

A lahko pričakujem, da z redno vadbo bo že avtomatsko šou stran špeh, čeprav ne treniram ravno tistega območja, ampak bolj celo telo?
Ma kdo izkušnje z takimi lokalnimi oblogami?

Nekje sem bral, da lokalno treniranje pravzaprav niti ne pripomore k zmanjšanju maščobne obloge na tistem mestu.
  • spremenilo: guest #44 ()

zee ::

Gre stran, vendar moraš vztrajati, obenem pa spremeniti tudi prehrano.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ciklamen ::

Maščoba se topi pri nekje približno 70% max. pulza (kakših par procentov gor in dol je odstopanja...), seveda je pa tudi velik faktor prehrana :)
- End of the Post ->

hendriks ::

Lokalna izguba maščobe ni možna. Kot je že Zee povedal, boš moral orng spremeniti prehrano,
kar pomeni, da boš moral začeti jesti pametno in večkrat na dan (vsaj 4x) ob
rednem kardio treningu (vsaj 4x tedensko po 40min ob 70% MSU).
Poglej si par forumov: www.maxximum-portal.com in www.the-xtreme.com in sicer teme
o izgubi maščobe ipd.

zee ::

Moraš pa resnično vztrajati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

hendriks ::

Še to: če si že zdaj suh, pomeni da imaš zelo malo mišične mase. Kar bi jaz naredil
na tvojem mestu je naslednje:
- 2,3 mesece definicija (fitnes trening + kardio), torej izguba maščobe.
Koliko kg boš zaradi tega izgubil ne vem,ker bi rabil podatke o tvoji višini in teži.
- 2 meseca vzdrževanja, torej da vzdržuješ težo in da telo dobi t.i. fatting point
- 6 mesecev orng treninga in pridobivanja mišične mase
- 3 mesece definicije

Če imaš EUR si dobi trenerja (na zgornjih linkih, ki sem ti jih podal jih je kar nekaj),
ki te bo v 1 letu spravil v tako formo, da te bodo komaj prepoznali, če si to
želiš seveda.

tsh2 ::

orng spremeniti prehrano? ni potrebno. samo manj jej pa bo problem rešen. manjše porcije in večkrat. to je vsa umetnost.

Ciklamen ::

Ter manj OH in več beljakovin ;)
- End of the Post ->

noraguta ::

mau glej kva poješ(kake friteze se rade na vamp obesjo), pa laufat, al pa u hribe. sam u tej vročin se ti ne mudi glih to počet. une h pa teoretizirajo o definicijah in podobnem sranju pa ne pusluš!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

guest #44 ::

Pozabu sem omenit sedanje stanje. Sem visok 183cm in težek 78kg, sam nisem pa špehast (razen seveda v trebušnem delu), z športom se ukvajam...na obdobja intenzivno na druga obdopbja pa nič. Ubistvu znam bit len, znam pa tudi pač bit aktiven. V povprečju plavam 1100m kravejl (zdej ko sem malo iz forme), v boljši formi pa tam 2000m. Povprečno kolesarim (zdej manj v formi zarad šole,...) 30km, v boljši formi pa 60km. Noge mam relativno "nabite", z zgornjim delom telesa sem tudi zaenkrat zadovoljen. Sicer mi drugi pravijo, da mam kul postavo...je pa trebuh res smešen, ker je čisto v neskladju z ostalim.

Zgornji del je zlo podoben tej sliki, le nekoliko manjše prsne.



Sej ne da se blazno pritožujem, sam trebuh je res smešen, še mati mi je omenla da sem v trebuhu debel...tk da res skrajni čas za kej postorit.

Je pa res, da morem malo to hrano izboljšat...zadnje čase razne ogrske, čevapi,... pa problem je ker tud jem zelo neprimerno, ubistvu 2 obroka na dan, sam da se takrat najem ko budalo, da me prav želodec boli. Morem si res kak beljakovinski šejk omislit za kake vmesne obroke, ker kuhat nonstop se mi res ne da.

Btw...a za moj način vadbe je boljše, da kupim mešane beljakovine (aka...casein, whey, albumin) v smislu nadomestka obroka, al sam whey za hitro absorbcijo?

black ice ::

Veliki večini ljudi se začne maščoba najprej nabirati na trebušnem predelu. Kaj storiti? Zmanjšati vnos maščob in veliko ter trdo delati. :)

noraguta ::

Btw...a za moj način vadbe je boljše, da kupim mešane beljakovine (aka...casein, whey, albumin) v smislu nadomestka obroka, al sam whey za hitro absorbcijo?
brezveze jej kr ti paše , sam mejhn merki na maščobe,čevapi načeloma niso problem. kokx pa str drgač?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Daren ::

p2798632 <strong>Zmanjšati vnos maščob</strong> in veliko ter trdo delati. [:) naj bi izjavil:


noraguta je izjavil:

sam mejhn merki na maščobe


No no, takihle površnih vraž pa ne bomo razglašali. Večina maščob so najmanj nevtralne (nasičene) če ne že kar pozitivne (palmova, kokosova).

Izogibaj se transmaščob in preveliki količini polinenasičenih omega 6. V praksi to pomeni, da peci na kokosovem olju ali masti, sončnično, bučno, repično in vsa ta rastlinska olja (razen olivnega) pa odloži v v bližnji smetnjak.

hendriks ::

Daren je izjavil:


Izogibaj se transmaščob in preveliki količini polinenasičenih omega 6. V praksi to pomeni, da peci na kokosovem olju ali masti, sončnično, bučno, repično in vsa ta rastlinska olja (razen olivnega) pa odloži v v bližnji smetnjak.


Lepše ne bi mogel povedati. Poleg tega imej 2 obroka z OH-ji: zajtrk in obrok pred treningom. Ostali obroki naj bodo
samo beljakovine in maščobe (zdrave: oreščki, olivno olje, arašidovo maslo).
Kar se tiče maščobe okoli trebuha: najkasneje ti bo šla tam dol. Razliko boš opazil prej na obrazu in na nogah,
ampak ne ustrašit in kar pucaj. Potem pa vzdrževanje in masa and you're good to go :)

jRk0 ::

mascobe sicer (tudi ce perutnicke jes recimo) niso tak problem kot pa OH, OH je takoj pripravljen, da se pretvori v telesno mascobo in zato bolj redi
You fuck up once, you loose two teeth.

huelz ::

Malo off, zakaj jest pred treningom?
Jaz po obroku ne morem nic, laufam lahko samo na prazen zelodec, tud ostalo mam probleme, ce imam obrok pred kakrsnokol fizicno aktivnostjo.
A ni vseglih ce jes po treningu?

jRk0 ::

ja 1 uro prej jej, ne 5 minut:D
You fuck up once, you loose two teeth.

hendriks ::

Jesti pred treningom pomeni jesti vsaj 1h pred treningom. Če ne ješ pred treningom (tukaj mislim izključno na trening z utežmi) OH(vsaj 100g riža npr.) in B boš bolj malo naredil na treningu. Če lahko, izvajaj tek zjutraj, pred zajtrkom,
če ne gre, pa po treningu z utežmi. Glikogenske zaloge so takrat bolj ali manj prazne in tako prisiliš telo, da
uporablja maščobo kot vir energije.

MarkookraM ::

Ciklamen je izjavil:

Maščoba se topi pri nekje približno 70% max. pulza (kakših par procentov gor in dol je odstopanja...), seveda je pa tudi velik faktor prehrana :)


To enostavno ni res. Nikoli dokazano oziroma dokazano da ni res.

hendriks ::

MarkookraM je izjavil:

Ciklamen je izjavil:

Maščoba se topi pri nekje približno 70% max. pulza (kakših par procentov gor in dol je odstopanja...), seveda je pa tudi velik faktor prehrana :)


To enostavno ni res. Nikoli dokazano oziroma dokazano da ni res.


Če misliš topljenje maščobe imaš prav. Maščoba se ne topi, ampak se porablja kot vir energije takrat,
ko ima telo prazne glikogenske zaloge. Največ se je pa porabi med spanjem. Pri kardio aktivnosti ob
70%MSU samo vzpodbudimo telo, da več energije kuri iz maščob.

huelz ::

Zjutrej, pa laufat? :))
Ce ze, lavfam pozno zvecer, ne prenasam vrocine.
Pa ja, tud ce kako uro prej jem mi ni ok.

jRk0 ::

70% pri izgubi mascobe (se pravi hujsanju v pravem pomenu besede in ne izgubi vode ter misicne mase) je prehrana, ostalo je pa pac vadba. Sam na fitnesu ne delam NIC kardia, edini kardio je 1x, vcasih 2x tedensko kaksni 2 uri kosarke. Pa gre s pravo prehrano komot mascoba dol =9
You fuck up once, you loose two teeth.

hendriks ::

huelz je izjavil:

Zjutrej, pa laufat? :))
Ce ze, lavfam pozno zvecer, ne prenasam vrocine.
Pa ja, tud ce kako uro prej jem mi ni ok.


Zjutraj ob 6:30 ni vroče. Tek zvečer, pa še to če nisi prej imel treninga z obremenitvijo ne bo nikoli
tako učinkovit, kot tek na tešče. Vprašaj kateregakoli športnika, trenerja, nutricionista.

guest #44 ::

Jah bom skušal manjši vnost maščob, treniral pa vrjetno bom kot sedaj...nekje vsak drugi dan. En enkrat plavanje, enkrat kolo in enkrat malo uteži.

Jz ne vzdržim stalno z eno vrsto športa...najhuje so mi uteži, ta stvar je tolk dolgčasna, da dosti krat neham prezgodaj ne zato ker bi bil izmučen ampak it's so fucking boring.
Pa tud nevem če mi bo uspel se držat popolnoma striktno take prehrane. Sej že obično jem vsega po malo, sam rabu bi kak nadomestek za vmesne faze med obroki...to mislim da meni manjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

huelz ::

Ja pa sej pravim, da ne jem pred tekom (oz. da ne jem pred vadbo).
Ampak ni sans da bi laufal zjutraj (sploh ker ob sestih vstajam, takrat nisem zmozen kej pametnega pocet, kamoli prelaufat ene 5 km).
Me pa zanima, zakaj ne jest po treningu (fitnes)? Neki se pa ja mora poznat, verjetno ni predpogoj vnos hrane pred tem, ali?

@jverne
Kaj pa kaki kosmici? Vsaj za urco dve dajo obcutek, da si nekaj vrgel v zelodec :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

Daren ::

guest #44 je izjavil:

Jah bom skušal manjši vnost maščob,


Prvo zmanjšaj predelane ogljikove hidrate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daren ()

hendriks ::

huelz je izjavil:

Ja pa sej pravim, da ne jem pred tekom (oz. da ne jem pred vadbo).
Ampak ni sans da bi laufal zjutraj (sploh ker ob sestih vstajam, takrat nisem zmozen kej pametnega pocet, kamoli prelaufat ene 5 km).
Me pa zanima, zakaj ne jest po treningu (fitnes)? Neki se pa ja mora poznat, verjetno ni predpogoj vnos hrane pred tem, ali?


Na tešče laufat ni lahko, priznam. Je pa najbolj učinkovito (sploh katerikoli kardio: tek, kolo, orbitrek, hoja v hrib).
Kar se tiče prehrane takoj po treningu z obremenitvijo je najboljši sirotkin koncentrat v prahu (whey oz. "famozni" proteini), če si na masi je dobro zraven dodati še maltodekstrin (čisti OH). Kakšne 2 uri po treningu pa je priporočljiv
trd obrok: pust piščanec ali riba in solata.
Kar se tiče obroka pred treningom: pojej 2 uri pred treningom, če ti to povzroča težave. Je pa več težav s tem,
da ljudje jedo neprave stvari pred treningom, zato se potem počutijo napihnjene, jim je na treningu slabo ipd.

Avenger ::

guest #44 je izjavil:

Jah bom skušal manjši vnost maščob,

najhuje so mi uteži, ta stvar je tolk dolgčasna, da dosti krat neham prezgodaj ne zato ker bi bil izmučen ampak it's so fucking boring.


Ne tepst maščob, če so pa krivi enostavni sladkorji... po eni teoriji je fruktoza brez vlaknin (recimo naravni pomarančni sok) zelo škodljiva. Če telo dobi hkrati maščobe in enostavne sladkorje (npr torta, smetana in sladkor), se maščoba hitreje uskladišči - za tole nisem 100% ziher. Skratka, iz prehrane najprej izključi vse sladkorje, razen sadja in maltodextrina, kar seveda pomeni tudi sokove, piješ pač le vodo.

Tega, da je dvigovanje uteži boring pa ne razumem, saj je vsaka serija nov izziv, vsakič poskušaš malo več in bolj pravilno in poskušaš čutit mišico, ki jo delaš... Če maš pa že v štartu odpor, pa je jasno da to ni zate.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Ciklamen ::

MarkookraM je izjavil:

Ciklamen je izjavil:

Maščoba se topi pri nekje približno 70% max. pulza (kakših par procentov gor in dol je odstopanja...), seveda je pa tudi velik faktor prehrana :)


To enostavno ni res. Nikoli dokazano oziroma dokazano da ni res.


Kaj ni res, da se največ maščob porablja pri 70% MSUja? Preberi si kakšno knjigico, pa bo mogoče bolj jasno :)

Napisal sem pa da se topi, ker sem tega izraza navajen, vem da se maščoba ne topi, pač pa porablja :)

Je pa res da mogoče sem se narobe izrazil s tistim max. pulza, mislil sem pa seveda MSU (vendar se izraza nikakor nisem spomnil :D)
- End of the Post ->

hendriks ::

guest #44 je izjavil:


Jz ne vzdržim stalno z eno vrsto športa...najhuje so mi uteži, ta stvar je tolk dolgčasna, da dosti krat neham prezgodaj ne zato ker bi bil izmučen ampak it's so fucking boring.


Poskusi trenirati še s kom, najbolje z nekom, ki ima izkušnje v fitnesu. Tako on tebe spodbuja med vadbo oz. med
ponovitvami in ti njega, ko je na vrsti.

marnit ::

Avenger je izjavil:

guest #44 je izjavil:



Če telo dobi hkrati maščobe in enostavne sladkorje (npr torta, smetana in sladkor), se maščoba hitreje uskladišči - za tole nisem 100% ziher.



Sam imaš prav. Če bo telo imelo na razpolago glukozo in maščobo, se bo dvignu inzulin in samo tako je mogoče, da glukoza prehaja v periferna tkiva (mišice), ker sicer lahko v normalnih pogojih brez inzulina prehaja sam v jetra, možgane in eritrocite. Tkiva se bodo hranila na glukozi, maščobe bodo ostajale in se skladiščile. Če pač glukoze ni, bodo mišice laufale na maščobah ali pa na glikogenu (odvisno od vadbe in ostalih faktorjev)

guest #44 ::

Sej nekaj tega se že da tko malce po kmečko sklepat (ne tort,itd...), nekaj sem že vedu sam hvala za potrditev, mi je dalo malo motivacije.

Drugi teden si zrihtam whey. pa eno zalogo kosmičev si bom zrihtal. Drgač pa v 99% pijem vodo in nič drugega, sladkarij načeloma ne jem sam pa sladoledu se ne morem upret, to je itso kot da bi si nogo odrezal. I just can't...in kar je najhuje, obožujem tiste ta mastne sladolede :(

billy ::

Da si sposodim tole temo.

Sem velik 180cm in imam 84 kg, torej nekaj kg več, kot bi bilo "optimalno". Žal pa se ta odvečna maščoba nabira zgolj v področju trebuha.

Bi kardio vaje (70% MSU, 4 x tedensko - kot je dejal nekdo prej) bile uspešne pri kurjenju teh maščob, ali je tisto mišljeno za ljudi, ki imajo odveč maščobe povsod?

PS, trebušnjakov se mi ne da delat in nimam želje po nekih mišicah, le kakšnih 5kg bi rad spravil dol...

Avenger ::

Po mojih informacijah se maščobna zaloga zmanjšuje po principu last in - first out, kar pomeni, da če si imel recimo do pred nekaj let popolnoma skladno razporejeno maščobo, zdaj je je pa več v predelu trebuha, boš to prvo zgubil ko boš zgubljal.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

MarkookraM ::

Na hitro glede "fat burning zone":

If you only rely on low intensity exercise to burn fat during exercise, then your total calories burned per minute will be low. Thus, you would have to exercise for a long time to burn a significant amount of fat. Conversely, exercising at a higher intensity, even though the proportion of fat contribution is lower, can result in a similar fat combustion because the total amount of calories burned is higher.


http://www.myfooddiary.com/resources/as...

Invictus ::

Vnos maščob je veliko manjše zlo kot vnos sladkorja.

Sladkor ima visoko kalorično vrednost in hitro presežeš dnevno porabo.

Seveda so maščobe krive za debelost, vendar predvsem zaradi razloga d atelo sladkor predela v maščobe in jih potem hrani. Sladkorja ne more skladiščit.

Če zmanjšaš vnos sladkorja (vse pijače, celo kaka sladkana voda se najde), pote, bo lažje shujšat.

Seveda brez telovadbe ne gre.

LP I.

lonz ::

Moja draga renta en stroj za topljenje maščobe na telesu. Gre za ultrazvočno kavitacijo. Isti mašine imajo v kozmetičnih salonih, s to razliko, da je naša prenosna. Mislim da je princip neintruzivna liposukcija.
Da pa ne bom obtožen reklamiranja več na ZS.
...arrrrrr, shiver me timbers...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaje za "six pack" (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
749131816 (93012) fosil
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222529 (20502) egonk
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827987 (24925) Okapi
»

afterburn effect (workout)

Oddelek: Loža
437993 (7105) _Enterprise_

Več podobnih tem