» »

Ali imaš hrbtenico če ...?

Ali imaš hrbtenico če ...?

«
1
2 3

Super 8 ::

Počasi s kolegi razmišljamo tudi o osamosvajanju in življenju z izbrano osebo. Ker so danes časi težki je debata nanesla na vprašanje ali si copata če se (ker sam nimaš stanovanja) priseliš k punci?

Ker se je izkazalo da so v tem primeru preveč moteč faktor njeni starši (pod isto streho, kar ni dobra ideja), smo vprašanje zastavili nekako tako: Ali si copata če se boš z dekletom preselil v stanovanje katerega sta vama kupila njena starša (pri čemer tvoji starši nimajo €€€ da bi ti pomagali, sam pa nisi kreditno sposoben)?

Zanima me vaše mnenje ali gre v takih primerih za racionalno odločitev ali ne? :D

Popravek: Da odpravimo dvom privzamemo, da je vajino stanovanje 30km stran od stanovanja tvojih in njenih staršev.
  • spremenil: Super 8 ()

RejZoR ::

Če se s punco zastopiš in njenimi starši takisto, zakaj pa ne? Edino vhod v stanovanje mora bit obvezno povsem ločen. To pa je prvi pogoj, pa če se še tko super zastopiš z vsemi. Predvsem zato, da pri tem tud ostane.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gendale ::

ne, zakaj bi bil v tem primeru copata?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

PALOMINO ::

Ma kakšna copata neki.
Življenje je kompromis, Razen če imaš toliko denarja da te boli kurac.

Bolje to, kot imeti kredit na banki, po možnosti s hipoteko. V tem primeru pa si copata od banke. ;)

jype ::

Super 8> Zanima me vaše mnenje ali gre v takih primerih za racionalno odločitev ali ne? :D

Bolš da ti kdo teži da si copata pa otrokom našparaš za lastna stanovanja kot da si na svojem in otrokom zrihtaš enako dilemo.

IceIceBaby ::

Nisi copata. Če bi zadevo odklonil zaradi svojega "ponosa" ali kakšne podobne bedarije bi bil za moje pojme zelo neumen.

Je pa res to, kar je rejzor napisal. Lasten vhod je obvezna oprema.

lonz ::

Ma kaka copata; hvaležen bodi da so v teh cajtih sploh še taki starši.
...arrrrrr, shiver me timbers...

jype ::

IceIceBaby> Lasten vhod je obvezna oprema.

To je odvisno predvsem od ljudi, ki si vhod delijo. Pri nas nimamo lastnega vhoda, pa še ni bilo nobenih težav, si pa predstavljam kakšne bi bile, če bi bili starši mojega dekleta bolj tipično slovenski.

figula ::

Tipično slovensko nima pri skupnem vhodu nič. Pa to ni dilema, saj bo mlad par dobil svoje ločeno stanovanje.

Jaz bi racionalnost vključila le toliko, da se razjasni kako in kaj z lastništvom sedaj in kasneje. Ker najbrž nimate namena v tem stanovanju preživeti le nekaj mesecev. Ker je žal preveč primerov, ko se pari razidejo in se potem kregajo kdo komu zakaj kaj in koliko.

Copate pa niste. Kot pravi moški se lahko izkažete v skupnem življenju »in o so many ways«

Mesar ::

Ja amapk razn tega da ga bo zabrisala ven še vedno to nekako "ni prav" če slediš občutku, zato je avtor teme postavi to vprašanje, ker sam pri sebi ve, da ga nekaj muči... to bi moral razčistit sam s seboj, po možnosti preden bo prepozno.
Your turn to burn!

Mesar ::

Na 4 kolesih, more bit Audi al pa BMW pred hišo drugače so gospodinje razočarane a ne? Če človek cele dneve dela pa spet ni kul, kaj te češ pol..
Your turn to burn!

Metulj-1 ::

Če se priseliš k dekletu in se njeni starši začnejo vmešavat v vaju moraš po dveh opozorilih resno močno popizdit. To ni mišljeno kot zajebancija.
V primeru, da tega ne storiš boš pa res copata.

Mesar ::

Ja se je, če se selita drugam, a ne?
Your turn to burn!

RejZoR ::

jype je izjavil:

IceIceBaby> Lasten vhod je obvezna oprema.

To je odvisno predvsem od ljudi, ki si vhod delijo. Pri nas nimamo lastnega vhoda, pa še ni bilo nobenih težav, si pa predstavljam kakšne bi bile, če bi bili starši mojega dekleta bolj tipično slovenski.


Nekako že zaradi tega da je stanovanje res potem tvoj privat kotiček s katerim sam v celoti upravljaš in urejaš. Ne bom reku, je folk, ki se šteka tud s povezanim stanovanjem, ampak poznam tud preveč folka, ki se je prej ali slej skregal zarad neke čist brezvezne stvari, samo zato ker je bil prehod povsem prost.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Super 8 ::

Lepo je slišati tudi mnenje dekleta. :) Moje mnenje je nekako tako, da vkolikor paru njeni ali tvoji starši želijo resnično pomagati, ne vidim zadržka v tem, da se tudi nepremičnino, kot vse ostalo, razdeli enakovredno, saj je nekako smisel zveze tudi to da delujeta v skupno dobro. Seveda je kar nekaj primerov ko se par vseli v hišo njenih staršev, kar se mi zdi da stopnjuje nadzor staršev in začne krhati vezo, čemur nisem naklonjen. Kar pa se tiče medsebojnega odnosa v zvezi ob prejemu tako velikega "darila" pa mislim, da ni razloga, ki bi moškega ali žensko postavil v podrejeni/nadrejeni položaj v zvezi, saj konec koncev nisi ti mogel izbirati v kateri družini se boš rodil.

;-) ::

Nebi reko da si copata, si pa navadna pi*** ki ni spodobna poskrbet za žensko.

Nikoli se nebi preselil k punci, lahko pa se ona k meni. Zakaj ? Ker meni nebo noben reko "spizdi če ti kaj ne paše" sploh pa "baba" ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: norcuron ()

IceIceBaby ::

Vidiš, temelj vsakega dobrega odnosa med moškim in žensko. Šovinizem, podcenjevanje, vzvišenost. To je to :) Uspeh garantiran, če babo vmes slučajno mine ji pa stisteš kakšno okrog kepe :)

gendale ::

;-) je izjavil:

Nebi reko da si copata, si pa navadna pi*** ki ni spodobna poskrbet za žensko.

Nikoli se nebi preselil k punci, lahko pa se ona k meni. Zakaj ? Ker meni nebo noben reko "spizdi če ti kaj ne paše" sploh pa "baba" ne.

sej tud če je njeno te uradno ne more kr tko enostavno vn vržt :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mipe ::

Da ne? Ženska se primoži v hišo, nekaj let živi tam, nato pa moža vrže na cesto. To je dokaj pogosta praksa v Sloveniji. Kot tisto, ko je tip na svoje stroške dolga leta obnavljal eno počitniško hiško, potem se je poročil, ločil, naenkrat pa si bivša lasti počitniško hiško...

Poroka je za nekatere res samo pregrešno draga prostitucija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

IceIceBaby ::

Mipe, kako točno to gre?

Sicer pa. Za take je najboljše, če se ne poročijo. Odgovorni ljudje so pa načeloma sposobni spoštovati dogovore oz. reševati spore, če do njih pride.

Mipe ::

Beri časopise, vsake toliko se pojavi tak primer, ko se mož joka, ker ga je bivša opeharila za nekaj, v kar sama ni vložila niti kapljice znoja ne počenega centa. Menda so sodišča na strani trpečih žena.

Wox ::

Premoženjsko stanje pred poroko in/ali zunajzakonsko zvezo, se lahko zaščiti z predporočno pogodbo, ki jo podpišeta oba partnerja.
Commodore 64

gendale ::

Mipe je izjavil:

Da ne? Ženska se primoži v hišo, nekaj let živi tam, nato pa moža vrže na cesto. To je dokaj pogosta praksa v Sloveniji. Kot tisto, ko je tip na svoje stroške dolga leta obnavljal eno počitniško hiško, potem se je poročil, ločil, naenkrat pa si bivša lasti počitniško hiško...

Poroka je za nekatere res samo pregrešno draga prostitucija.

pol je pa menda boljše, da je stanovanje njeno, ti pa del svoje plače nakazuješ na kak račun v tujini :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jype ::

Če si najemnik, potem teh težav nimaš :)

IceIceBaby ::

Beri časopise, vsake toliko se pojavi tak primer, ko se mož joka, ker ga je bivša opeharila za nekaj, v kar sama ni vložila niti kapljice znoja ne počenega centa. Menda so sodišča na strani trpečih žena.


Ni vse kar piše v časopisih res. Si ne predstavljam scenarija, da bi žena kar magično dobila 100% skupnega premoženja.

Če si najemnik, potem teh težav nimaš :)


Vsaj v nečem se strinjam s tabo :)

gendale ::

jype je izjavil:

Če si najemnik, potem teh težav nimaš :)

lastnik je tvoje (preko milijon umesnih) podjetje

z ženo plačujeta najemnino 50:50

ko se ločita te ta denar čaka na računu v tujini

8-)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

barakus ::

Ali predporočne pogodbe v Sloveniji sploh veljajo?

Gray_Warden ::

jype, vseeno si najemnik v stanovanju njenih staršev.

gendale ::

Gray_Warden je izjavil:

jype, vseeno si najemnik v stanovanju njenih staršev.

mogoče jo vara z njeno mamo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Gray_Warden ::

Kakorkoli pogledaš je ista reč ob ločitvi. On je zdaj najemnik v stanovanju njenih staršev. Ob morebitni ločitvi se lahko samo spoka stran.

Če starši kupijo stanovanje in je le to napisano na NJIH, lahko tip ob ločitvi samo spakira in gre.

kako je torej bolje če si najemnik, jype? Popolnoma na istem si, če pride do ločitve (kar upam sicer da ne bo prišlo, samo situacija pa bi bila identična za fanta). Nisi pa nikakor copata če tako živiš. če veš da bo zveza uspela, je to odlično.

gendale je izjavil:

Gray_Warden je izjavil:

jype, vseeno si najemnik v stanovanju njenih staršev.

mogoče jo vara z njeno mamo


gendale...wtf? zdej pa mi povej kako misliš da si boljši od jypa? mislm resno wtf.

Zgodovina sprememb…

Wox ::

barakus je izjavil:

Ali predporočne pogodbe v Sloveniji sploh veljajo?

Seveda veljajo. Tule si preberi.
Commodore 64

gendale ::

>gendale...wtf? zdej pa mi povej kako misliš da si boljši od jypa? mislm resno wtf.
tega nisem nikoli trdil

>Ob morebitni ločitvi se lahko samo spoka stran.
a si probu kdaj (legalno) ven vržt človeka, ki noče it?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Gray_Warden ::

če je v stanovanju in ni več najemnik je praktično vlomilec. Torej lahko pokličem policijo in prijavim da je hotel nekaj vkrasti.

recimo.

samo najemna pogodba mora biti taka, da poteče recimo vsako leto, tako da slej ko prej ga lahko vržeš ven.
Kak pravnik me bo mogoče popravil.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Gray_Warden> jype, vseeno si najemnik v stanovanju njenih staršev.

Ja?

Gray_Warden> če je v stanovanju in ni več najemnik je praktično vlomilec. Torej lahko pokličem policijo in prijavim da je hotel nekaj vkrasti.

Če bi jaz bil popoln idiot, bi to morda delovalo - pa nisem popoln.

Gray_Warden> samo najemna pogodba mora biti taka, da poteče recimo vsako leto, tako da slej ko prej ga lahko vržeš ven.

Ja, ampak jaz ne bi imel težave s tem, da kadarkoli zapustim stanovanje (in vse ostalo) v spodnjih hlačah in plačujem preživnino za otroke, če bi do tega prišlo.

Če dobro pomislim pravzaprav tudi spodnjih hlač ne potrebujem.

Gray_Warden ::

tisto o vlomilcu ni letelo nate. Samo primer sem dal gendalu kaj bi jaz storil v takem primeru. Če bi delovalo nevem. Po logiki bi moralo..

Nisem pa nikakor govoril o tebi. Zate sem še rekel..če veš da bo zveza delovala in se ne bo končala, je super biti v stanovanju njenih staršev.....kljub temu da dejansko NIKOLI nisi lastnik tega stanovanja in dejansko nikoli ne živiš zares na svojem.

je pa slaba stran takih stanovanj ta, da če pride do ločitve dejasko fant izgubi vse. Isto kot če je stanovanje od fantovih staršev...potem dekle izgubi vse.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Gray_Warden> Po logiki bi moralo..

Po zakonodaji pa seveda ne, ker če si na naslovu prijavljen, potem si moral dobiti podpis od lastnika, kar pomeni da je lastnik zagotovo obveščen o tvojem prebivanju tam in se z njim strinja.

Gray_Warden> Nisem pa nikakor govoril o tebi.

Še sreča da nisi napisal, da sem najemnik v stanovanju njenih staršev, ker bi sicer kdo lahko mislil, da si govoril o meni.

Gray_Warden ::

jype je izjavil:

Gray_Warden> Po logiki bi moralo..

Po zakonodaji pa seveda ne, ker če si na naslovu prijavljen, potem si moral dobiti podpis od lastnika, kar pomeni da je lastnik zagotovo obveščen o tvojem prebivanju tam in se z njim strinja.


čeprav najemniška pogodba poteče? če je pogodba potekla je logično da naj ta človek ne bi več živel tam. Torej je v stanovanju kot vlomilec. Če to ni res, potem ne razumem kako ljudje sploh upajo dajat stanovanja v najem?!?

jype je izjavil:


Gray_Warden> Nisem pa nikakor govoril o tebi.

Še sreča da nisi napisal, da sem najemnik v stanovanju njenih staršev, ker bi sicer kdo lahko mislil, da si govoril o meni.


če še enkrat pogledaš temo, boš videl da je bil moj post le odgovor na tole:

gendale je izjavil:

>
>Ob morebitni ločitvi se lahko samo spoka stran.
a si probu kdaj (legalno) ven vržt človeka, ki noče it?

Zgodovina sprememb…

gendale ::

>čeprav najemniška pogodba poteče? če je pogodba potekla je logično da naj ta človek ne bi več živel tam. Torej je v stanovanju kot vlomilec. Če to ni res, potem ne razumem kako ljudje sploh upajo dajat stanovanja v najem?!?
ker večina najemnikov je normalnih in grejo ven

za tiste, ki nočejo it, pa se najdejo tudi druge metode (ne nujno nasilne)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jype ::

Gray_Warden> čeprav najemniška pogodba poteče? če je pogodba potekla je logično da naj ta človek ne bi več živel tam. Torej je v stanovanju kot vlomilec. Če to ni res, potem ne razumem kako ljudje sploh upajo dajat stanovanja v najem?!?

Vsak, ki se znajde v tvojem stanovanju, je torej vlomilec, če nima v roki veljavne najemne pogodbe?

Vsi predmeti, ki so njegova last, so pa tam zato, ker si mu jih ti ukradel?

Gray_Warden ::

ko bi pogodba potekla, on pa se ne bi hotel izseliti, niti podaljšati pogodbe in plačevati najemnime, bi jaz vse kar je njegovo lepo postavil pred vrata in zamenjal ključavnico.

Obstaja zakon ki bi mi omejeval to storiti?

V najemniško pogodbo bi tudi zapisal pogoje, kdaj najemniška pogodba poteče in ga lahko sam vržem ven iz stanovanja:
a.) neplačevanje najemnine
b.) uničevanje moje lastnine.

To pogodbo bi overil pri notarju recimo in imel za dokaz na sodišču v primeru da bi tip hotel kaj čivkat pred sodnikom.

Ali pa to ni dovolj, da zaščitim svojo lastnino, torej stanovanje?

Sicer offtopic samo je vseeno dobro vprašanje, kar se tiče tega ali fant živi v stanovanju dekletovih staršev in pride nekoč do ločitve para...ali lahko nastanejo problemi pri izselitvi fanta, ali pa se mora preprosto odseliti...

logika mi pravi da se enostavno mora odseliti.

Zgodovina sprememb…

gendale ::

tega žal ne smeš naredit
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Gray_Warden ::

čeprav bi imela jasno napisano v pogodbi kdaj se mora izseliti in to pogodbo overjeno pri odvetniku ali notarju?

Potem tudi ne morejo izseliti človeka ven iz hiše ki so mu jo zarubili, saj je tam prijavljen...pač mu jo zarubijo, on pa tam živi zastonj še naprej?

fantič, vseli se hitro v stanovanje ki so ga kupili njeni starši:D lol:D

Zgodovina sprememb…

gendale ::

kolikor vem je tako, da je treba za izselitev posebej tožit

(če hočeš da je vse zakonito)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Gray_Warden ::

Torej moraš biti pogumen da se v to spustiš in nikakor ne copata.

Ali pa moraš vsaj verjeti, da bo zveza stalna in vsekakor večna. potem so skrbi odveč. V kolikor pa pričakuješ težave, pa nevem zakaj bi se sploh vselil k njej...

Skratka..to definitivno ni dejanje copate. Še več kot to. Če veš da so njeni starši pošteni in se z njimi dobro razumeš, je to odlično saj svojega najemodajalca dobro poznaš in točno veš da ti ne bo delal težav.

Če pa se vseliš v stanovanje ki so ga kupili njeni starši pa je to preprosto zelo velika čast, za katero si lahko hvaležen do konca življenja. Danes kupiti stanovanje ni lahko.

(v obeh primerih pa dejansko nikoli ne živiš na svojem...na nečem kar si si sam postavil). Najemnino plačevati staršem dekleta je le začasna rešitev.

Zgodovina sprememb…

Oberyn ::

Jah, jaz živim v hiši, ki je v celoti last žene in je postavljena na parceli, ki je v celoti last žene. Vendar ni vse tako hudo kot izgleda, avto je namreč moj. Samo spet, žena ima boljšega...

Zdaj, ali sem zaradi tega copata? Ne vem, žena že spi, pa se je ne upam zbuditi, da bi jo vprašal...

Kakšni so občutki? Malo mi je že neugodno, to priznam. Ob ločitvi bi bilo delikatno, zato o tem ne razmišljam. Na srečo ona tudi še ne. Včasih se malo sekiram, ampak na skrivaj. Če bi delili premoženje, jaz gotovo potegnem zelo kratko, kar je sicer prav, saj sem tudi prispeval bolj en k**ac.

Tako da bi jaz rekel, zgrabi priložnost, dokler je še pri volji, samo poskusi si organizirati neko lastno backup premoženje. Seveda sporazumno, ne na skrivaj.

Mesar ::

Po trenutni zakonodaji ne rabita bit več poročena, da se premoženje deli ampak je dovolj da živita skupaj mislim, da dve leti če se ne motim.

Itak, če hočeš zdrav, pošten in zanesljiv odnos, moreš met tut tako deklino pa data vsak pol.
Your turn to burn!

Wox ::

Copata ne. Poleg fizičnih učinkov pesticidov si avtomatično še psihično kastriran. Moški v pravem pomenu besede izginjamo in z njimi tudi copateki. Napočil je čas možač.
Commodore 64

Ramon dekers ::

jup, babe prevzemajo svet:))sam sicer ne bi mogel biti na tvojem mestu, sem preveč tekmovalen, da bi si to lahko privoščil. Poleg tega te pa lahko vrže kadarkoli na cesto, tnx but no tnx.

BigWhale ::

Super 8 je izjavil:

Ali si copata če se boš z dekletom preselil v stanovanje katerega sta vama kupila njena starša (pri čemer tvoji starši nimajo €€€ da bi ti pomagali, sam pa nisi kreditno sposoben)?


Ce moras o tem v resnici tudi razmisljati, potem to pomeni, da si marsikaj drugega prej, kot pa 'copata'.

jype ::

Ramon dekers> Poleg tega te pa lahko vrže kadarkoli na cesto

Grozno, ane. Kaj sploh preostane luzerju, če bi se znašel na cesti?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30363368 (56284) Ishmael
»

Denarna pomoc starsem - Prezivljanje starsev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519999 (7497) koyotee
»

Lahko oče prepiše hišo na sina (in ženo "pusti na cesti")?

Oddelek: Loža
359291 (7266) Cveto
»

Investicija v nepremičnino staršev punce (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15226091 (20165) ProGo

Več podobnih tem