» »

Raspberry Pi

Raspberry Pi

««
9 / 91
»»

Tero ::

rolihandrej:
Jaz še sicer nimam pija ampak na forumih sem prebral da ima kar veliko ljudi težave z wifi. Kolko vem je fora da wifi adapterji rabijo relativno veliki tok za svoje napajanje. Tako da če imaš usb hub z zunanjim napajanjem probaj tako. Neuraden podatek je da je tok na usb portih omejen na 180mA. Kot veste pa je usb standard 500mA.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

hojnikb ::

180mA ?
Huh to je pa nekam malo.
A pa če daš recimo gor 2A napajalc, bo usb še vedn dobu 180mA ?
Ker drgač je pol uporabn sam powered usb hub.
#brezpodpisa

roli ::

Tero je izjavil:

rolihandrej:
Jaz še sicer nimam pija ampak na forumih sem prebral da ima kar veliko ljudi težave z wifi. Kolko vem je fora da wifi adapterji rabijo relativno veliki tok za svoje napajanje. Tako da če imaš usb hub z zunanjim napajanjem probaj tako. Neuraden podatek je da je tok na usb portih omejen na 180mA. Kot veste pa je usb standard 500mA.

Saj je vse skupaj priklopljeno na powered usb hub. Nisem nič (razen huba) vklapljal direkt na pi.

Problem je nekje tam v debianu, ki mu manjka toliko stvari, ki bi morale bit tam. Ena izmed teh stvari je orodje za konfiguracijo mreže. Ker ifconfig zazna adapter samo dela pa ne.
http://www.r00li.com

Tero ::

hojnikb je izjavil:

180mA ?

A pa če daš recimo gor 2A napajalc, bo usb še vedn dobu 180mA ?

Koliko vem usb porti niso direktno galvansko povezani za napajalnim sistemom, ampak imajo vmes neko polprevodniško varovalko ki je omjena na 180mA
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

hojnikb ::

heh to je pa bedn. Zarad tega potem dost stvari odpade..
#brezpodpisa

hojnikb ::

očitno so se že pojavl na bolhi
http://www.bolha.com/iskanje.php?ckat=&...
#brezpodpisa

king67 ::

Iz oglasa;

...Raspberry Pi je zelo majhen in poceni računalnik (stane samo 35$)

Cena: 100.00 EUR ... he he...

lp,
king67

Vanadium ::

kar naj ga ima za 100€, raje čakam 2 meseca na njega kot da dam 100€ se mi nikam ne mudi pa še videl bom kako se bo openelec razvijal ker me resno zanima kako prebavlja iptv

technolog ::

Nekdo ima začetno ceno 120€ + neznano pridržano ceno, po moje okol 200€.

nanoleet ::

Najbrž tale usb hub ni sposoben zagotovit 7*500mA?
Ker če ne, bom kupil raje 4-portnega.

borges ::

OpenELEC (XBMC) laufa gor: http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewt...

Preverjeno.

Vanadium ::

je treba samo še probat iptv pognat gor preko headend

bf4ed ::

Jaz težko verjamem da ima sploh kateri HUB več kot 3A napajalnik. Tako da tistih 500mA pri hubih ni možno če je več kot 4 portov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

stb ::

Hub z (deklariranim) 3.5A napajalnikom za 13 USB portov

Pri OpenELEC pa sem opazil, da video zmeraj predvaja samo na HDMI izhod. Če npr TV priklopim na analogen video priključek mi lepo prikazuje menije (pač v ustrezno manjši ločljivosti), ko pa izberem predvajanje videa pa slika izgine. Če uporabljam HDMI teh problemov ni. Kakšna ideja?

nanoleet ::

nanoleet je izjavil:

Najbrž tale usb hub ni sposoben zagotovit 7*500mA?
Ker če ne, bom kupil raje 4-portnega.

Če bo komu prav prišlo; zraven je 2,5A napajalnik. Prav tak je tudi pri 4-portni verziji tega huba.
Cena 7-portnega je ~16€.

BladE_ ::

Bliža se čas dostave(21.5.) mojega "pija" in me zanima, če je potrebno pri Farnellu še kaj potrditi/urediti pred dostavo... ali samo čakam?
Akcija - Reakcija

trnvpeti ::

Probal sem tudi raspbian.org(debian), pocasneje kot arch.
Tudi ne deluje midori browser (segm fault), predvajanje filmov/iptv tudi ne deluje.

A komu deluje iptv, predvajanje divx?

borges ::

Predvajanje divx deluje z OpenELEC. Meni midori browser na debianu dela OK.

trnvpeti ::

borges je izjavil:

Predvajanje divx deluje z OpenELEC. Meni midori browser na debianu dela OK.

ti deluje tudi iptv?

borges ::

iptv nimam - prepočasna povezava, da bi lahko karkoli poskušal.

BladE_ ::

BladE_ je izjavil:

Bliža se čas dostave(21.5.) mojega "pija" in me zanima, če je potrebno pri Farnellu še kaj potrditi/urediti pred dostavo... ali samo čakam?


Anyone please? :|
Akcija - Reakcija

clix ::

Jaz naj bi ga tudi dobil enkrat ta teden, in nisem dobil še nobenega maila, nič.

barakus ::

Tukaj se nic...

Shkorc ::

Meni so ga poslali že pred 17 dnevi, pa še ni prišel... Tokrat je Royal Mail zagnojil na celi črti. Upam da sploh pride. Na Farnellu so rekli, da lahko traja tudi 3 tedne, bastards.

jinzo ::

Jaz mam tud ta teden, ampak če sem prav spremljal še mi niti zaračunali niso tak da močno dvomim da bo to ta teden prišlo v moje roke oz. sploh bilo odposlano.

n2deep ::

Meni pa so zaračunali in poslali mail,da pride že 7.5 pa še vedno ne duha in sluha :) Je pa mi predstavnica SLO Farnella sporočila, da ga naj pričakujem v sredini avgusta, ker je baje takšen naval :(

Shkorc ::

Vzeli so denar in rekli da verjetno dobiš avgusta? Niso resni.

jinzo ::

Bi jaz prej rekel da samo naši nimajo pojma o tem in generalno govorijo. So pri Farnellu vsaj do sedaj bli kar striktni da denar vzamejo tedaj ko odposlejo.

n2deep ::

Ja, tako je bilo rečeno na začetku. Samo paketa pa še vedno nisem dobil :)

BladE_ ::

Kolikor sem razbral že v parih tehmah... pri Farnellu dobiš v cca 1-2 dneh vse kar naročiš tako, da tudi RPI nebi smel hoditi dalj časa?!
Akcija - Reakcija

Shkorc ::

Farnell ponavadi pošilja preko UPS-a, tokrat so iz meni neznanega razloga uporabili Royal Mail. Ta počasnega, očitno.

listje123 ::

a se da prvo verzijo raspberyja oz ta močnejšo še naročit al majo smo še drugo na prodaj

_Dormage_ ::

Dear customer,

Having successfully passed its CE compliance testing, we can now confirm that your Raspberry Pi will be delivered in the week commencing 21/05/2012.

Ima še kdo tako?

BladE_ ::

BladE_ je izjavil:

Having successfully passed its CE compliance testing, we can now confirm that your Raspberry Pi will be delivered in the week commencing 21/05/2012.


Danes se nekaj dogaja na Farnellu... dodali so številko računa tako, da verjetno je plačana zadeva, moram preverit....
Akcija - Reakcija

clix ::

Moje naročilo se je spremenilo iz 'v teku' v 'v obdelavi'.

bf4ed ::

Tiboga, jaz mam tudi v obdelavi, mogoče celo mi, ki smo pri farnelu naročili dobimo 1 mesec kasneje kot tisti pri RS :|

_Dormage_ ::

Jst mam tudi v obdelavi...

LuGi ::

Sej boste dobili mail ko bo prisel vas cas ;)

bf4ed ::

borges je izjavil:

Evo ga:


No če ga dobim pred 17.06.2012 bo še kar v redu ;((

trnvpeti ::

tudi ce ga danes dobite, je bolje da dobis cez mesec, ker se ni kaj veliko postimanega z samimi driverji na raznih distribucijah
boste mal casa prisparali

bf4ed ::

Mah jaz rabim samo torrent in usb disk da deluje :P

Z zvokom in multimedijo se bom pa z drugim primerkom ubadal :D

roli ::

trnvpeti je izjavil:

tudi ce ga danes dobite, je bolje da dobis cez mesec, ker se ni kaj veliko postimanega z samimi driverji na raznih distribucijah
boste mal casa prisparali

Se kar strinjam. Zaenkrat še čakam da vsaj te distribucije poštimajo na neko delujočo raven. Pol se bomo pa lotil projektov, ki bodo zadevo dejansko izkoristile.
http://www.r00li.com

18Jerry18 ::

No ja, Raspbmc je že kar ok :)

roli ::

Ja dobro odvisno za kaj rabiš Rpi. Jaz ga rabim za kakega od svojih projektov - nekaj takega za kar je bil dejansko narejen. Za XBMC poganjat imam pa tako ali tako svojega starega imaca in ga ne mislim menjat.
http://www.r00li.com

_Dormage_ ::

trnvpeti je izjavil:

tudi ce ga danes dobite, je bolje da dobis cez mesec, ker se ni kaj veliko postimanega z samimi driverji na raznih distribucijah
boste mal casa prisparali

Razen network driverja nerabim nič.
Celo GUI-ja nerabim...

trnvpeti ::

roli je izjavil:

Ja dobro odvisno za kaj rabiš Rpi. Jaz ga rabim za kakega od svojih projektov - nekaj takega za kar je bil dejansko narejen. Za XBMC poganjat imam pa tako ali tako svojega starega imaca in ga ne mislim menjat.

tocno tako
rpi je bil reklamiran kot racunalnik, vsestransko orodje, super duper ne vem kaj
ni bil reklamiran samo kot xbmc(to je edino, kar dela v redu)

_Dormage_ je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

tudi ce ga danes dobite, je bolje da dobis cez mesec, ker se ni kaj veliko postimanega z samimi driverji na raznih distribucijah
boste mal casa prisparali

Razen network driverja nerabim nič.
Celo GUI-ja nerabim...

imas samo za konzolo na drugo lokacijo?
ali za kaj uporabljas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Tero ::

Torej tisti ko ga že imate. Kaj točno ste že počeli na njemu? Bi ga kdo posodil( za neko kavcijo)? :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

_Dormage_ ::

trnvpeti je izjavil:

roli je izjavil:

Ja dobro odvisno za kaj rabiš Rpi. Jaz ga rabim za kakega od svojih projektov - nekaj takega za kar je bil dejansko narejen. Za XBMC poganjat imam pa tako ali tako svojega starega imaca in ga ne mislim menjat.

tocno tako
rpi je bil reklamiran kot racunalnik, vsestransko orodje, super duper ne vem kaj
ni bil reklamiran samo kot xbmc(to je edino, kar dela v redu)

_Dormage_ je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

tudi ce ga danes dobite, je bolje da dobis cez mesec, ker se ni kaj veliko postimanega z samimi driverji na raznih distribucijah
boste mal casa prisparali

Razen network driverja nerabim nič.
Celo GUI-ja nerabim...

imas samo za konzolo na drugo lokacijo?
ali za kaj uporabljas?

Za kontrolo mikrokrmlnikov...
Vse kar rabim je, da je poceni, da ma nekaj CPU moči in nizko porabo energije.
Pa ssh :)

bf4ed ::

Zdaj gledam na kliku stanje visa kartice... 21.05.2012 mi je farnell odtegnil 39,51€, kurve ene na potrditvi naročila imam pa 38,08€.

Pa dobro upam da je na poti zdaj. :)

BladE_ ::

@bf4ed, enako pri meni, poslano pa še ni. Preveri na Farnellu...
Akcija - Reakcija
««
9 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205250816 (10032) pierch
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832339 (6677) xgeorgex
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29650808 (14116) hojnikb
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486109 (5408) GTX970
»

Prodali že dva milijona Raspberry Pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8824575 (19472) hojnikb

Več podobnih tem