» »

Raspberry Pi

Raspberry Pi

««
5 / 91
»»

stb ::

Tako kot si mafije razdelijo mestne četrti si oni razdelijo države. Lahko greš drugam (kupit), ampak drugi mafijozo bo imel težave če bo svoje storitve aktivno ponujal (pošiljal) izven svojega območja. >:D
Ne zagovarjam tega, da ne bo pomote. Verjetno je uradna utemeljitev zaradi boljše podpore kupcem (hitrost, jezik, davki in do nedavnega valuta...).

Da se ne spravimo samo na RS:
 Klepet s Farnellom

Klepet s Farnellom

bf4ed ::

Dečki nebo nikaj iz tega...še en lep čas ne. Ploščice so še vedno na kitajskem.
Šalabajzeri kitajski spet sigurno angleščine ne kužijo in so zamenjali ethernet konektor z drugim tipom. Zdaj vse konektorje precinavajo s pravilnimi.

Že sem zgubil upanje da bo pred junijem-julijem v SLO

Tako da se ne boste sekirali kdaj pride od farnela, ker jih še en lep čas ne bo.

Dečki nebo nikaj iz tega...še en lep čas ne. Ploščice so še vedno na kitajskem.
Šalabajzeri kitajski spet sigurno angleščine ne kužijo in so zamenjali ethernet konektor z drugim tipom. Zdaj vse konektorje precinavajo s pravilnimi.

Že sem zgubil upanje da bo pred junijem-julijem v SLO

Tako da se ne boste sekirali kdaj pride od farnela, ker jih še en lep čas ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

nanoleet ::

Nam, ki smo nekaj dni pozno oddali pre-order, bo najbrž božiček nosil.

blackbfm ::

In kakšne namene imate s tem računalnikom drugače?

Se mi zdi da marsikdo sploh ne ve kaj naroča, zato pa je tak naval. Sosed na fb že kar nekaj časa ves vesel piše da je v pričakovanju, komaj čaka da dobi, pa pomoje niti ne ve kaj je shell v linuxu..jz pa samo čakam da me bo poklical in vprašal zakaj ne more windowsev naložit gor:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Poldi112 ::

Tero je izjavil:

Nevem pravzaprav pri kateri državi sem naročil Mi pa nekaj ni jasno. Saj smo v EU in EU ima en interni market. Zakaj ne morem iz bilokatere eu države naročit?!


Ker nikjer ne piše, da trgovec MORA prodati nekam, kamor noče.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

stb ::

Farnell za trenutna naročila pravi
Dobaviteljev dobavni rok 134 dni

=28.julij 2012
Zanimivo, da vsaj meni še niso nič zamikali prvotnega roka dobave - 26. marca. Sem skeptičen, ampak bomo videli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

dzinks63 ::

Samo tole je bolj mala firma, z logistiko in komunikacijo imajo probleme, velikani naredijo milione bolj kompliciranih zadev v krajšem času bp.

desperados ::

Naj vas še opomnim, da to ni podjetje ampak je dobrodelna organizacija! Zadevo spremljam že od aprila lani. Daleč so prišli in veliko naredili. Dejanska podjetja imajo velikokrat še veliko več težav.

VelikiTun ::

Saj ni toliko problem v Raspberry Pi Foundation. Zasrala sta dobavitelja, ki produkta nimata na zalogi. Po drugi strani pa bi lahko vsi skupaj glede na odziv skupnosti bolj presodili pričakovano količino naročil.

LuGi ::

stb je izjavil:

Farnell za trenutna naročila pravi
Dobaviteljev dobavni rok 134 dni

=28.julij 2012
Zanimivo, da vsaj meni še niso nič zamikali prvotnega roka dobave - 26. marca. Sem skeptičen, ampak bomo videli...


Meni tudi ne ampak sem glih prejel nov mail in sicer

Farnell element14 will deliver your Pi to you around mid-April. You are one of the first people in the world who will get their hands on a Raspberry Pi Model B. Congratulations.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

roli ::

Tale mail sem tudi jaz dobil malo prej. Očitno bo treba še čakati.
http://www.r00li.com

bf4ed ::

Fak jaz pa nimam tega maila....PM!

Modri dirkač ::

delivery update:
early june for me
Everybody lies!

Sc0ut ::

End of may. Očitno se bodo res nekako držali roka:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

bf4ed ::

Mah...k....j...j....

Prej bom imel maline na vrtu kot pa dobim to "malino" v roke.
2 komada imam kao naročeno, ko pride pride...mogoče celo pozabim na to

stb ::

Joj, jaz ga pa že jutri dobim, ker mi niso prvotnega datuma še nič prestavljali.
Bom poštarja kar pri nabiralniku počakal. ;)

hojnikb ::

Da te juter še ne bo kdo drug ko poštar obisku ;)

No upam da začnejo drugi batch čimprej in v čimvečjem številu delat, da še mogoč enkrat letos tut jst pridem zraven
#brezpodpisa

69charger ::

Saj ne bo nobenega drugega batcha. Če sedaj naročiš pač naredijo po naročilu in dobiš čez cca. 3 mesece zaradi vrste. Druge ni.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Tero ::

Torej glede na to da je skoraj en mesec od začetka prodaje. Kako vam kaj datumi kažejo? stb? torej tebi še veno kaže današnji datum?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

pumaxx ::

Meni še niso spremenili datuma 16.4., vendar vseeno mislim da bodo moje maline prej marmelada kot pa jaz dobim zadevo.

Sc0ut ::

Zdaj še rabijo CE certifikat...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

sirotka ::

stb je izjavil:

Joj, jaz ga pa že jutri dobim, ker mi niso prvotnega datuma še nič prestavljali.
Bom poštarja kar pri nabiralniku počakal. ;)

Vzem si kako kilo kruha in par litrov vode, da ne boš predolgo čakal tam lačen:)

jinzo ::

Jaz še tudi na 16.4 stojim. Nič komunikacije po tistem "prvotnem". Upamo na najboljše.

borisk ::

Sc0ut je izjavil:

Zdaj še rabijo CE certifikat...


Zakaj pa? a adruino ga ima? in miljon drugih razvojnih plošč? nekateri ste še hujši od carinikov na sotli. Tolikokrat vidim CE na izdelkih ki ga niti najmanj ne potrenujejo, oz ga ne smejo imeti. S tem mislim na bedarije kot so naprimer: štil za metlo, v celoti iz lesa, v surovem stanju :| kovinski kotnik (zapigan kos pleha).

stb ::

Tero je izjavil:

Kako vam kaj datumi kažejo? stb? torej tebi še veno kaže današnji datum?

Ja, zadnja informacija (prvotni PDF v mejlu) je še vedno današnji datum. V mojem naročilu pa datuma ni videti nobenega (niti datuma odpreme, če smo natančni).

Zdej pa vodo, kruh in dekco pa nazaj pred vrata kampirat :D

Sc0ut ::

borisk je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Zdaj še rabijo CE certifikat...


Zakaj pa? a adruino ga ima? in miljon drugih razvojnih plošč? nekateri ste še hujši od carinikov na sotli. Tolikokrat vidim CE na izdelkih ki ga niti najmanj ne potrenujejo, oz ga ne smejo imeti. S tem mislim na bedarije kot so naprimer: štil za metlo, v celoti iz lesa, v surovem stanju :| kovinski kotnik (zapigan kos pleha).


Ne mene napadati, sem samo povzel novico... Tudi jaz sem "pissed about it".
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

sirotka ::

stb je izjavil:

Tero je izjavil:

Kako vam kaj datumi kažejo? stb? torej tebi še veno kaže današnji datum?

Ja, zadnja informacija (prvotni PDF v mejlu) je še vedno današnji datum. V mojem naročilu pa datuma ni videti nobenega (niti datuma odpreme, če smo natančni).

Zdej pa vodo, kruh in dekco pa nazaj pred vrata kampirat :D



Haha, no ti sam javi, če bo prišel.

Tero ::

JUTRI SE PRODAJA SPET NADALJUJE!

http://www.raspberrypi.org/archives/871
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

stb ::

Zanimivo, na desni stani websajta se je pojavila nova ikona med prodajalci.
Nov prodajalec: http://www.alliedelec.com/RaspberryPi/ (ZDA, Kanada in "izvoz").

Tero ::

Pa je le prišla pošiljka:









...nažalost ne do mene ampak nekje v veliki britaniji. Raspberry Pi foundation je dobil prvo pošiljko iz kitajske in je na poti v CE testiranje.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kucho ::

Končno sem s Farnella dobil mail s povezavo, kjer lahko naročim RPi. Vendar, kot vidim, je edini način plačila z Viso ali Master Card. Ima kdo več izkušenj s tem? Je tak način varen?

Tero ::

Nekdo je že dobil.





Več tukaj
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

bf4ed ::

Kdaj pa slovenci dobimo? :|

hojnikb ::

heh al se sam men zdi al pa ma gpio-te že gor ?
Ni blo rečen, da jih ne bo gor v final verziji; al so tile ^^ ko so jih talal okol kaki beta boardi ?

Either way i want want !!!
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Tero ::

Ja vsaj na teh 10000 so gpio pini ostali.
Funny story - turns out I forgot to remove it from the BOM before getting the quote from our CM (at some CMs the extra 26 through-hole joints caused a significant cost delta). They quoted with it, and were affordable, so we left it on.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

borges ::

RS je že poslal prvim maile, da lahko naročimo Raspberry Pi. Ampak žal so spet zamočili z webom - tudi ko vnesem svojo avtorizacijsko kodo, se ne zgodi nič.

Korak bližje smo pa le :)

borges ::

So zrihtali web page. Poslali bodo v roku sedmih dni.

bf4ed ::

Kaj bodo poslali? Obvestilo kdaj naj bi dobil?

rpi sigurno neboš dobil v 7 dneh.

borges ::

V roku 7 dni bodo odposlali naročilo - torej rpi. Potem pa traja še nekaj dni, da prispe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borges ()

BladE_ ::

HA, HA... optimist :))
Akcija - Reakcija

roli ::

Glede na to, da je compliance testing končan in, da je bilo s strani raspberry pi fundacije rečeno naj bi se začele stvari odpošiljat enkrat drug teden... potem 7 dni ni ravno optimistično. Vsaj, če si eden izmed tistih, ki so naročili dovolj zgodaj zadevo.

Meni pa tudi ni farnell še nič spreminjal delivery datuma in ostaja mid april - to bi se nekje skladalo z drugim tednom.
http://www.r00li.com

BladE_ ::

Že, že... ampak kolikor je meni uspelo razbrati iz @mn1970-ovega posta je on zadevo ravno naročil dobil naj bi pa jo čez ~7 dni?!

Jaz sem jo naročil v trenutku, ko je bila na voljo pa bom čakal še do začetka maja...
Akcija - Reakcija

roli ::

Ja ampak RS na začetku ni zbiral naročil ampak je imel samo register interest opcijo. Sedaj pa so tistim, ki so se registrirali začeli pošiljat unikatne kode za naročilo.
http://www.r00li.com

bf4ed ::

Vsi povprek so zajebl. rpi fundacija, farnel, rs....
Kaj so si pa mislil? za mene čisto šalabajzersko izpeljano.
RS pa zdaj nekaj bluzi z nekimi kodami, ko niti ne delujejo vse kot bi morale.

Počakamo še 2 meseca da se zbudijo pa bomo vsi lahko naročili. Brez veze se sekirat zdaj.

KO BO, BO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

KernelPanic ::

Po moje je ta Raspberry Pi produkt brainstorminga parih studentov, ideja je usper, ampak se jim se v sanjah ni zdelo, da bo tak naval in so cisto nepripravljeni na taksne stevilke ploscic ... No lahko da se motim, pri farnelu sem marca izpeljal preorder in cakam, kaj bo. Me pa zanima, kaj mislite z ploscicami poceti? Kaksne projekte ste si omislili?

Sc0ut ::

Jaz prvotno xbmc, vse ostalo je odvisno od časa in od projektov ki bodo objavljeni na forumu. Mislim da bo fantazija tukaj neomejena.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

misek ::

KernelPanic je izjavil:

se jim se v sanjah ni zdelo, da bo tak naval
Seveda se je videlo, da bo ogromen naval, ko je zadeva prihajala v zaključno fazo. Ampak verjetno bi morali najti drugega proizvajalca, prodajalca, ... Nasploh celoten končni postopek bi morali spremeniti kar pa verjetno ni bilo časa.

Tero ::

Torej ga je kdo dobil že? :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

KernelPanic ::

Tero je izjavil:

Torej ga je kdo dobil že? :)
Jst se ne. :D:))

bf4ed ::

V slovenijo nebo tak hitro prišel, saj dobivajo komaj v UK.

Ja jaz sem naročil 2, prvega še prvi dan, drugega pa en teden kasneje.
Prvi bo za torrente, drugi bo pa za "špilanje" in testiranje drugih možnosti uporabe.
««
5 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205250817 (10033) pierch
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832340 (6678) xgeorgex
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29650808 (14116) hojnikb
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486109 (5408) GTX970
»

Prodali že dva milijona Raspberry Pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8824576 (19473) hojnikb

Več podobnih tem