» »

Raspberry Pi

Raspberry Pi

««
75 / 91
»»

hojnikb ::

če ima film dts zvok, tko nebo delal normalno.
#brezpodpisa

barakus ::

Kje dobit poceni raspberry pi zero w ?

radmannsdorf ::

a rpi zero w je primeren za kodi in netflix?

d4vid ::

radmannsdorf je izjavil:

a rpi zero w je primeren za kodi in netflix?


Teoreticno da, v praksi raje ne. Imam Model B, tastaro verzijo s 256MB rama. Sicer me preseneca glede na specse kako dela, ampak po drugi strani komaj cakam android box iz kitajske.

Orange Pi PC+ je deloval dosti bolje, pa za nekaj € vec kot zero w.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

cang ::

Sem novi uporabnik rasberry pi 2B. Inštaliral sem raspbian stretch in VLC player. Pri predvajanju mp4 AVC posnetka na malini se sliši samo zvok slike pa ni. Na računalniku mi VLC normalno kaže video posnetek. Kaj narediti? Angleščine ravo nisem vešč.

markoxxx ::

Zdravo!
Zanima me, kakšno znanje moraš imeti za raspberry pi-ja in kaj vse lahko storiš z njim?

d4vid ::

Odvisno kaj hoces. Lahko ga imas kot TV box in na njem Kodi (xbmc), torej za gledat filme, lahko ga mas za streznik, lahko ga uporabljas za programiranje (ima kar nekaj vhodov in izhodov...).

Naceloma lahko pocnes skoraj vse kot na navadnem racunalniku, le da je opazno pocasnejsi.

Znanje: rabis znanje linuxa, naprej pa odvisno od tega kaj zelis. Npr, za filme gledat niti linuxa ni treba poznat ;)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

markoxxx ::

Ali je linux težak se za naućiti?

d4vid ::

markoxxx je izjavil:

Ali je linux težak se za naućiti?


Na netu je cel kup vodicev, bolje da poves kaj bi rad in ti svetujemo.
Ne vemo ali bi rad media player naredil ali naredil svojo linux distribucijo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

misek ::

d4vid je izjavil:

Na netu je cel kup vodicev, bolje da poves kaj bi rad in ti svetujemo.
Problem z vodiči je ta, da so napisani za točno verzijo operacijskega sistema. V kolikor zadeve vsaj približno ne razumeš lahko kar hitro nastopi težava. Primer je recimo root folder za spletni strežnik - nekoč je bil /var/www, danes je /var/www/html. Vodič piše, da skopiraj nekaj v /var/www in potem se uporabnik čudi zakaj ne vidi spletne strani.

Ghost007 ::

kje se to kupi? ali kar iz amazona?

Brez Gesla ::

Zdravo,

ena cist basic stvar vendar mi nekako ne rata. Skratka na RPI3 imam doma postavljen LAMP server, gor laufam testno stran za podjetje z Wordpress-om ki je normalno dosegljiva preko lokalnega IPja 192.168.1.100, vsi racunalniku v lokalnem omrezju jo lahko vidijo. Uporabljam TP-LINK TL-WR740N router in na njem sem po navodilih odprl port 80 kar mi tudi potrjuje stran "open port finder" in dobim normalno "Port 80 is open on 93.103.224.XXX.

Zdej pa zakaj stran ni videna external oz. kaj je treba naredit da bo?

hojnikb ::

in kaj ti napiše browser ko hočeš it na to stran ?
#brezpodpisa

Brez Gesla ::

"Tega spletnega mesta ni mogoče doseči", pac ne dela... samo lokalno lahko dostopam do strani oz. RPIja

Zgodovina sprememb…

xardas ::

Imaš takšno konfiguracijo:
Internet -> Modem -> Router -> Pi

Če ja, moraš izvesti port forwarding tudi na modemu in ne samo na usmerjevalniku.

Daniel ::

Če je modem v Bridge načinu potem ne. Manjkajo bolj detajlni podatki o konfiguraciji omrežja.

d4vid ::

Pa od zunaj sigurno dostopas prek zunanjega IP naslova?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Brez Gesla ::

Kongiguracija je Internet-Modem-Router-Switch-RPI, RPIju pa itaq IP dodeljuje Router oz ima v lokalnem omrezju itaq staticnega...

Kako pa naj prifem v T2 modem da odprem porte ce je to sploh mozno oz kako port scanner najde da je port 80 ki mora biti odprt dejansko odprt...

Od zunan dostopam z telefonam oz z prenosnikam ki je povezan na dostopno tocko na telefonu...

Daniel ::

Kakšen IP imaš na routerju dodeljen iz strani modema? Mislim, da se pri T2 porti odpirajo preko servisnih strani, ampak že v osnovi je bolje, če imaš slučajno dvojni NAT zadevo priklopiti tako, da bo samo router vzpostavljal povezavo.

Brez Gesla ::

Kako mislis dodeljen? 93.103.224.xxx pac je moj IP. Router je prikljucen direktno v modem da mi ta dodeljuje z DHCP serverjem IPje ker je tudi veliko Wireless naprav gor povezanih... Sej router
TP-LINK TL-WR740N naj bi bil prav od T2 operatetja ce se ne motim,to je njihov hardware?

Daniel ::

Sedaj sem se spomnil še na en kaveljc. Kateri paket varnosti imaš vklopljen pri T2. Ker nekatere opcije blokirajo vse dohodne povezave.

Daniel ::

Če dela potem tu napiši, če se bo še kdo drug ubadal s tem, da bo našel rešitev.

Brez Gesla ::

Bom sporocil, zaenkrat cakam ker je uporabniski paket na firmo narejen pri nas doma so zgubili uporabnisko ime in geslo za dostop do uporabniskega profila tako da najprej cakam to da mi poslejo po navadni posti potem panaprej v napad. Sepravi malce sem gledal default ima vsak srednjo varnonost "Navznoter so zaprta vsa vrata, navzven pa so vsa vrata odprta", v kolikor zelim external dostop do serverja bo potrebno spremenit na najnizji nivo varnosti al kateri paket je prevzet?

Daniel ::

Najverjetneje da. Mislim, da so celo zahtevali pisno vlogo za spremembo tega.

Map ::

Ali uporablja kdo RPI kot HTPC?

hojnikb ::

nabavi raje kaksen s905/x/w box, podpira mnogo vec formatov kot rpi
#brezpodpisa

Map ::

Tudi, če predvajam filme preko Kodija ali Plexa iz serverja?

hojnikb ::

ce mislis predvajat h264 v 1080p, potem bo kul, kakrkoli druga (vp9, h265 itd..) pa nebo vec kul, ker rpi nima strojnih dekoderjov za te formate, cpu je pa presvoh za to. Player tukaj ne igra vloge.

zdej ce ti ze lezi doma, je druga stvar. Potem pac plozes gor libreleec in gasa. Sam nalasc za to kupovat rpi je pac dalec naslabsa opcija.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gorko28 ::

hojnikb je izjavil:

ce mislis predvajat h264 v 1080p, potem bo kul, kakrkoli druga (vp9, h265 itd..) pa nebo vec kul, ker rpi nima strojnih dekoderjov za te formate, cpu je pa presvoh za to. Player tukaj ne igra vloge.

zdej ce ti ze lezi doma, je druga stvar. Potem pac plozes gor libreleec in gasa. Sam nalasc za to kupovat rpi je pac dalec naslabsa opcija.


Tudi RPi je v specifičnih primerih najboljša opcija. Primera sta naprimer lossless audio HDMI output (DTS-HD MA/Dolby True HD kvaliteta) ali pa zelo praktična HDMI-CEC podpora (en daljinec za TV, receiver in Kodi), ki je nimajo niti consumer grafične. V primeru 4k/HEVC playbacka pa ta opcija res takoj odpade. Ne smemo pozabiti tudi na dual boot z npr Raspbian OS, kar je za marsikoga, ki se rad s tem igra dodana vrednost.

hojnikb ::

to majo tudi tv boxi, vkjucno z desktop OSom.
#brezpodpisa

gorko28 ::

Podpora linuxa je ponavadi pri RPi najboljša, TV boxi najbrž tudi nimajo GPIO pinov, HDMI-CEC podpore pa tudi ne. Če poznaš kakšen TV box, ki ima vse prej napisane stvari in je pod 50€ pa te prosim za link.

hojnikb ::

zato pa kupiš eno krtačko za prčkat, drugo pa za media playback. Za točn box pa lepo prebrskaj namensko temo :)

praviloma bi mogl met vse to (tudi cec) razn GPIO, ta praviloma ni exposan (ker tut ni potrebe).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gorko28 ::

hojnikb je izjavil:

zato pa kupiš eno krtačko za prčkat, drugo pa za media playback. Za točn box pa lepo prebrskaj namensko temo :)

praviloma bi mogl met vse to (tudi cec) razn GPIO, ta praviloma ni exposan (ker tut ni potrebe).

Nimam neke želje in časa po brskanju, saj sem s svojo RPi 3 zadovoljen. Če si tako zelo prepričan, da obstaja boljša opcija pa verjetno ne boš porabil veliko časa, da mi poiščeš nek link TV boxa z CEC in HDMI HD audio podporo in nek board, ki je po specifikacijah in podpori primerljiv z RPi3, vse skupaj za ceno 50€. V debato sem se vključil, ker si trdil, da je RPi daleč najslabša opcija, pa je v resnici v veliko primerih boljša opcija kot razni TV boxi, gledano izključno s stališča media playerja, kaj šele dodatne možnosti uporabe naprave za druge namene.

gorko28 ::

Pa se 2 zadevi: Android ima velikokrat težave s samodejnim nastavljanjem refresh rata displaya glede na playback(60, 50, 23HZ), kar je pogoj za gladko delovanje (težava prisotna tudi pri Android TVjih - Philips). RPi prek Libreelec omogoča tudi streamanje preko protokola Acestream (npr F1 streami) s pomočjo Plexusa, ki po mojem spominu ne podpira ostalih TV boxov - tu se lahko motim.

hojnikb ::

na teh tv boxih dela libreelec brez problema (če imaš podprti model) kar pomeni da maš vse prednosti kot na rpi + večjo podporo formatov.

kolikor sem se igral na svojem tanixu, dela cec brez problema, tako kot dts, preklapljanje frekvenc... Pa še eMMC imaš, tako da samo flešneš gor in se ti ni treba ukvarjat z počasnimi sd karticami.
Aja, pa nekateri imajo programilne daljince, tako da sprogramiraš daljinec od tv boxa za tv in se ti ni treba prčkat z cec, ker tudi ta ne dela prfektno vsepovsod (rpi tu ni izjema).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

igorpec ::

kaj šele dodatne možnosti uporabe naprave za druge namene.


Closed hardware naprava, ki se napaja preko mikroUSB in "gleda v svet" preko 1 x USB2.0 kamor je med drugim nataknjen počasen network je zgolj za igračkat. Pa še to bolj žalostno, ker je hardware že v osnovi podhranjen in nezanimiv ... in si odvisen od (dragih če nič ne veš in se ne želiš naučiti) dodatkov.

Media player sposobnosti so za moje kriterije in najbrž za večino ljudi še vedno sprejemljive ampak za ta denar se da nabrž dobiti kaj boljšega (slabo poznam stanje podpore Open/libre eleca za ostale platforme). Edino za ta namen bi morda še uporabil RPi, ker TV še nisem upgrejdal na 4k. In tudi kmalu ne bom.

na teh tv boxih dela libreelec brez problema (če imaš podprti model) kar pomeni da maš vse prednosti kot na rpi + večjo podporo formatov.


... in na mnogih lahko brez težav poganjaš recimo armbian xfce desktop. Dodana univerzalnost.

gorko28 ::

hojnikb je izjavil:

na teh tv boxih dela libreelec brez problema (če imaš podprti model) kar pomeni da maš vse prednosti kot na rpi + večjo podporo formatov.

kolikor sem se igral na svojem tanixu, dela cec brez problema, tako kot dts, preklapljanje frekvenc... Pa še eMMC imaš, tako da samo flešneš gor in se ti ni treba ukvarjat z počasnimi sd karticami.
Aja, pa nekateri imajo programilne daljince, tako da sprogramiraš daljinec od tv boxa za tv in se ti ni treba prčkat z cec, ker tudi ta ne dela prfektno vsepovsod (rpi tu ni izjema).

Če si vse te stvari preizkusil ti verjamem. Če podpira Libreelec/OSMC potem verjamem, da je zadeva uporabna, Android pa ponavadi ni najboljša izbira (najbrž zadovoljivo dela na kakšnih dražjih boxih). CEC po mojih vsakodnevih izkušnjah deluje brezhibno, vse gumbe se lahko tudi zmapira, da opravljajo poljubne funkcije, vrgajen flash pa verjamem da je super.

igorpec ::

CEC po mojih vsakodnevih izkušnjah deluje brezhibno, vse gumbe se lahko tudi zmapira, da opravljajo poljubne funkcije, vrgajen flash pa verjamem da je super.


Sej CEC se morda sliši kul ampak kaj od tega zares potrebuješ? Če imaš recimo RF/IR daljinca, ki je bolj prijazen/točen za uporabo?

gorko28 ::

igorpec je izjavil:

kaj šele dodatne možnosti uporabe naprave za druge namene.


Closed hardware naprava, ki se napaja preko mikroUSB in "gleda v svet" preko 1 x USB2.0 kamor je med drugim nataknjen počasen network je zgolj za igračkat. Pa še to bolj žalostno, ker je hardware že v osnovi podhranjen in nezanimiv ... in si odvisen od (dragih če nič ne veš in se ne želiš naučiti) dodatkov. + pri IR daljincu moraš imeti vse naprave na vidni razdalji.

Media player sposobnosti so za moje kriterije in najbrž za večino ljudi še vedno sprejemljive ampak za ta denar se da nabrž dobiti kaj boljšega (slabo poznam stanje podpore Open/libre eleca za ostale platforme). Edino za ta namen bi morda še uporabil RPi, ker TV še nisem upgrejdal na 4k. In tudi kmalu ne bom.

na teh tv boxih dela libreelec brez problema (če imaš podprti model) kar pomeni da maš vse prednosti kot na rpi + večjo podporo formatov.


... in na mnogih lahko brez težav poganjaš recimo armbian xfce desktop. Dodana univerzalnost.


Alternativa za podobno ceno, ki ima bolj open source hardware? Podpora je super, flashanje preko GPIO in integracija z Arduino tudi, hardware pa je čisto zadovoljiv za naprimer real time 1080p/60fps moonlight streaming iger preko lana. Če ti je hardware podhranjen, si spregledal bisto teh boardov, ki se ponavadi namenjeni za razne diy projekte. Za tak denar in velikost pa danes noben ne pričakuje procesorja na nivoju C2D, gigabit mreže, AC wifija, USB 3.1,..

EDIT: Glede CEC: 3 naprave - TV (ON, OFF), receiver (glasnost, ON, OFF), RPi (Kodi). Preposto je nastaviti mapiranje in macroti gumbov, zadeva je zelo praktična. Dodatni daljinec je le dodatni strošek, ne omogoča niti ene stvari več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gorko28 ()

igorpec ::

Alternativa za podobno ceno, ki ima bolj open source hardware?


Rpi je daleč od open-source hardwera Open-source hardware @ Wikipedia

hardware pa je čisto zadovoljiv za naprimer real time 1080p/60fps


Morda si spregledal, ampak sem to edino prednost celo izpostavil. Prednost v podpori izginja, na večini področjih je že dolgo ni več.

Če ti je hardware podhranjen, si spregledal bisto teh boardov, ki se ponavadi namenjeni za razne diy projekte.


Nisem spregledal bistva. Obstaja sigurno 200+ različnih "klonov" RPija oz. pravilna terminologija bo SBC Single-board computer @ Wikipedia

Na te sem ciljal in ko odstraniš nepodprto eksotiko naprav namenjenim DIY projektom ostane tole: https://www.armbian.com/download

Pričakujem vsaj to, kar ima pol cenejši kitajc - recimo ustrezno napajanje, več ločenih USB portov in eMMC, gigabit na malenkost dražjih (še vedno cenejših od Rpi) ... Niso pa čisto vsi open hardware, večina je.

Dodatni daljinec je le dodatni strošek, ne omogoča niti ene stvari več.


Bistvo daljinca je udobje. Moj je udoben, tvoj morda zna več, udobnejši pa zagotovo ni :)

Map ::

Najprej me zanima, če sploh lahko na RPI namestim iste Kodi addone kot na PC? Imam en live TV addon, pa bi ga želel obdržati tudi na RPI.

Sicer sem imel namen sam sestavit eno HTPC kišto, ampak je to občutno dražja opcija kot RPI, pa se mi je zdelo vredno poizkusit. Poleg gledanja TV in filmov ga lahko preprosto uporabljam še za glasbo in kak YT addon. Verjamem pa, da je za kak resen HTPC RPI premalo.

Sem pogledal, in res, imam nekaj filmov tudi v h265, večina je pa v h264.

gorko28 ::

Nisem rekel, da je open source, rekel sem ti le, da mi pokaži alternativo, ki je glede tega boljša.

Micro USB je praktičen, če imaš drugačne želje se dodatni konektor preprosto prilota. Napajalnik stane cca 2€.

Boardi iz teh linkov so loterija, vedno se najde kakšna stvar, ki ne deluje kot bi morala. Verjamem, da so nekateri že na nekem nivoju, jih je pa težko izbrati, če stvari pred nakupom dobro ne raziščeš. Glavni razlog je seveda slabši support in manjši community, Armbian je najbrž edini OS, ki razmeroma zadovoljivo deluje.

Glede daljinca pa ima seveda vsak svoje želje in potrebe, en daljinec za vse pa je v vsakem primeru luksuz.

igorpec ::

Nisem rekel, da je open source, rekel sem ti le, da mi pokaži alternativo, ki je glede tega boljša.


Rpi, glede lastnosti, katere nima, ne more biti boljši ali slabši. Teoretske nesmisele težko komentiram. Lahko pa na hitro poklikaš Wikipedijo in z lahkoto prideš do naprav, ki so certified open hardware in stanejo tu nekje kot RPi. (Recimo Olimexov A20, tudi z eMMC in gigabitom) Je pa cela kopica drugih, ki počnejo isto (Orangepi) ampak nimajo tega certifikata. Če odštejemo bistveno prednosti RPi-ja, torej video ... kaj še ostane? Večina Rpi uporabnikov, torej milijoni, so popolni začetniki in se jim futrajo generične linux userspace osnove kot suho zlato.

Micro USB je praktičen, če imaš drugačne želje se dodatni konektor preprosto prilota. Napajalnik stane cca 2€.


Praktičen že ampak hkrati tudi glavni vir težav. Zakaj je temu tako:
https://forum.armbian.com/forum/31-sd-c...
Tudi v Rpi, vendar tega ne veš ker RPi firmware maskira ta, failed by design, problem do neke mere tako da pobija jedra in s tem zmanjšuje performance/porabo ... ampak se vsak dan najdejo wannabeji, ki želijo hkrati, preko tega že za CPU nezadostnega napajanja, futrat še zunanji disk, AC wireless in podobno.

Ne, največja loterija je napajanje, ki je v obliki microUSB failed by design. Razlaga.

Verjamem, da so nekateri že na nekem nivoju, jih je pa težko izbrati, če stvari pred nakupom dobro ne raziščeš.


Na "download" so stabilni, ostali ki delajo bolj tako-tako so pod WIP in deprecated kateri niso več toliko zanimivi in je uradni support ukinjen. Pri vsakem piše, če kaj bistvenega ne deluje, kakšen hiter search čez forum pa razkrije še več podrobnosti.

harmony ::

V predalu mi se valja nov "raspberi trojka" in le tega bi sedaj rad usposobil z novim TV-jem, tako da lahko iz naslonjaca lepo z "blutut" tipkovnico in misko upravljam "raspberi" in da lahko preko njega se loginam na netflix, da dostopam do filmov na eksternem disku etc...

Zakaj "raspberi":
1.) Nocem za gledanje filmov imeti prizgan kompjuter (govorim za online filme kot so na filmovi.eu)
2.) Za lokalno shranjene filme nocem imeti prizgan gaming pc
3.) Ce zena npr. kaj gleda, da je lahko glavni pc frej, ne pa da moram prenasati sliko iz pc-ja na tv
4.) Najraj bi imel en shuttle mini pc, pa da imam gor win 10 ampak je zmanjkalo kesa za ta podvig

Kaj priporocate?
Raspbian gor pa kaksen media center program, ce sploh kaj pametnega obstaja? Pa ne bi rad prevec casa izgubljal s tem, ker me cakajo drugi home projekti...

gorko28 ::

@igorpec: Zanimivo. Glede napajanja pa bom, ko bom imel čas, izmeril napetost pod obremenjitvijo/priključitvijo HDD. Ni mi jasno zakaj se lahko potem razni smartphoni polnejo prek istega konektorja z 2A. Razna nihanja se verjetno da rešiti s kakšnim kondenzatorjem?

@harmony: glede Netflixa nimam izkušenj, boš pa imel najboljšo uporabniško izkušnjo, če namesto Raspbiana naložiš LibreElec (Lightweight Linux - Kodi only) ali pa OSMC (prilagojena Debian distribucija za Kodi).

ToniT ::

Sam uporabljam RPI in OSMC. Do zdaj mi je delalo vse, kar potrebujem. Za uporavljanje uporabljam kar daljinec od TV preko CEC. Exodus pa tako ali tako omogoča gledanje skoraj vsega, kar obstaja....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

igorpec ::

@igorpec: Zanimivo. Glede napajanja pa bom, ko bom imel čas, izmeril napetost pod obremenjitvijo/priključitvijo HDD. Ni mi jasno zakaj se lahko potem razni smartphoni polnejo prek istega konektorja z 2A. Razna nihanja se verjetno da rešiti s kakšnim kondenzatorjem?


Zadeva je trivialna. Smartphone baterija se bo polnila tudi če bo padec napetosti recimo 0.5 - 1V in če bo lahko potegnila preko le nekaj 10mA-100mA. Edini problem je, da bo polnjenje trajalo dlje časa. V enakih pogojih se SBC ne bo niti prižgal ali pa bo crknil ob prvi obremenitvi. Tipično že ob startu. Kot že rečeno, firmware del tega kompenzira, ne more pa iti preko fizikalnih zakonov.

Kondenzator bi moral biti relativno velik, pa še vedno nisi rešil problema padca napetosti na kablu in skrajno neprimernem konektorju. USB port sam po sebi mora dajati 5V/500mA s padcem do 0.6V sicer je out of specs. 4 x 500mA = 2A kar je pri Rpi nemogoče doseči.

Micro USB je v real life dovolj za data transfer, za počasno polnjenje, za napajanje manjših porabnikov, ... RPi v1 je še imel dovolj nizko porabo, medtem ko je RPi3 že izven tega, da sploh ne omenim Tinkerboarda, ki potegne okoli 2A ob polni obremenitvi, kar je še bolj smešno.

harmony ::

No ja, kako je pa glede varnosti? Ta zadeva bo v internetu in ce je zadeva neredno posodobljena, potem hmmm. Ze tako al tako imam velike pomisleke pri samsungu glede smarttv-ja...

Pa jaz bi rad preko TV-ja tudi po internetu surfal, torej je opcija Raspbian plus KODI se najboljsa opcija...?

hojnikb ::

te krtačke so imo prepočasne za kako resno brskanje po netu. Že manjko rama (1gb) je kr hud limit.
#brezpodpisa

jonystar ::

Uporablja kdo pi3 za plex server? kako se kaj obnese ta zadeva.
««
75 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205252195 (11411) pierch
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832795 (7133) xgeorgex
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29651264 (14572) hojnikb
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486162 (5461) GTX970
»

Prodali že dva milijona Raspberry Pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8824724 (19621) hojnikb

Več podobnih tem