» »

Pozicijske ali navadne luci med voznjo

Pozicijske ali navadne luci med voznjo

Ashrack ::

Zanima me ce imas lahko podnevi ko se vozis samo pozicijske prizgane ali moras imeti prav navadne prizgane?
....

Daedalus ::

Prav navadne (zasenčene) al pa dnevne luči moreš meti prižgane.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

St235 ::

pozicijske luči niso dovolj. Imet moraš ali kratke ali pa dnevne, če jih ima vozilo ustrezno vgrajene.

krucymucy ::

Opažam pa vedno več avtomobilov s "kitajskimi" LED lučmi nalepljenimi nekam na odbijač, poleg pa navadne pozicijske.

edit: slovnica

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

RejZoR ::

Jezst pa vedno več opažam debilov, ki se okoli vozijo samo z meglenkami...

Zakonsko moraš skoz vozit s kratkimi. Kako imajo avti s tovarniškimi DLR lučmi pa ne vem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

djordjevic ::

RejZoR je izjavil:

Jezst pa vedno več opažam debilov, ki se okoli vozijo samo z meglenkami...

Jap, običajno v 14 let starih audijih in vw-jih - koncern tišči zdaj dnevne luči k meglenkam, pa mislijo, da bojo pretentali ostale udeležence v prometu. Debili. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

balocom ::

RejZoR je izjavil:

Jezst pa vedno več opažam debilov, ki se okoli vozijo samo z meglenkami...

Zakonsko moraš skoz vozit s kratkimi. Kako imajo avti s tovarniškimi DLR lučmi pa ne vem.


Po zakonu moraš podnevi vozit z prižganimi:
-dnevnimi lučmi
ALI
-zasenčenimi žarometi
ALI
-zasenčenimi žarometi ki jim je znižana svetlinost (poglej v zakon koliko je dovoljeno).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Pithlit ::

Kako za boga lahko narediš izpit in sprašuješ take?
Life is as complicated as we make it...

nUUb ::

RejZoR je izjavil:

Jezst pa vedno več opažam debilov, ki se okoli vozijo samo z meglenkami...

Zakonsko moraš skoz vozit s kratkimi. Kako imajo avti s tovarniškimi DLR lučmi pa ne vem.

Jaz tudi velikokrat opažam take. Problem je, če ti vozi na nasprotnem pasu in te malo zaslepi. Poleg tega je to nezakonito, če ni megle.
Jaz bi tem debilom raje rekel frajerji še zraven.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

koyotee ::

če vidim koga ki se vozi z meglenkami, kadar za to ni potrebe, mu brez premislekov spustim dolge.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kixs ::

Opazam pa veliko novejsih vozil, predvsem iz VW grupe (Audi, Skoda, VW), da spredaj neki gori (niso kratke, tudi meglenke mislim, da ne), zadaj pa nic.

St235 ::

To se ti. dnevne luči, ponavadi gre za led diode.

WarpedGone ::

Ne nujno, js mam na renaultu letnik 2009, DLR z navadnimi žarnicami spredaj. Pa avtomatski preklop na kratke, kadar ni dovolj svetlo (zanič vreme, tuneli,...).

Je pa menda tle bil nek zakonski trik, da pri nas DLRji niso veljali do nekaj let nazaj in so mel avti tovarniško izklopljlene DLRje, in vedno vklopljene kratke. Zadnje čase zato servisi lepo služijo, ko v kompjuterju vklapljajo DLRje.
Zbogom in hvala za vse ribe

mn ::

WarpedGone je izjavil:

Je pa menda tle bil nek zakonski trik, da pri nas DLRji niso veljali do nekaj let nazaj in so mel avti tovarniško izklopljlene DLRje, in vedno vklopljene kratke. Zadnje čase zato servisi lepo služijo, ko v kompjuterju vklapljajo DLRje.


Točno tako. Jaz sem imel avto letnik '91, ki je imel DLR vgrajene - seveda z navadnimi žarnicami. Vendar ker takrat slovenski zakon ni poznal DLR luči sem moral voziti z zasenčenimi. Avto je bil rabljen uvožen iz tujine.

balocom ::

Letnik '91 in DRL? A lahko poveš za kater avto se gre?:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

mn ::

balocom je izjavil:

Letnik '91 in DRL? A lahko poveš za kater avto se gre?:D


Mazda 323f (89-93 z dvižnimi lučmi). Ampak so bile večinoma brez DLR. DLR so imele samo izvedbe za trge kjer je bilo takrat obvezno imeti podnevi prižgane luči. V SLO takrat še ni bilo obvezno.

djordjevic ::

Ona mazda je bila huda za tiste čase, naslednica tudi, potem pa so do 3-ke bluzili u 3pm z nekimi 'družinskimi' stajlingi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ashrack ::

Pithlit je izjavil:

Kako za boga lahko narediš izpit in sprašuješ take?

kaj si se navelicala stereotipnih sal o zenskah za volanom, da take opazke pises?
....

kixs ::

St235 je izjavil:

To se ti. dnevne luči, ponavadi gre za led diode.


Ja, ampak zakaj zadaj nic ne gori? Ker take modele srecam veckrat po AC ko se ali dani ali mraci in vcasih niso ravno dobro vidni.

djordjevic ::

Tole je imo tud en velik kiks, ja. Če so že spredaj DLR luči, zakaj nimajo avti česa podobnega še zadaj? Eno malo večje osvetljeno mačje oko, pa je.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Isti problem je pri meglenkarjih. Spredaj je svetlo, zadaj pa tema. In tak folk se ti v mraku fura, da se jim ja v rit nalepiš, ker se jih en drek vidi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mn ::

RejZoR je izjavil:

Isti problem je pri meglenkarjih. Spredaj je svetlo, zadaj pa tema. In tak folk se ti v mraku fura, da se jim ja v rit nalepiš, ker se jih en drek vidi.


Kaj vam meglenke gorijo brez prižganih vsaj pozicijskih luči? Jaz moram namreč prižgati vsaj pozicijske, kar pa avtomatsko prižge tudi zadnje luči.

RejZoR ::

Hm, tega pa res še nisem preverjal. Sem pa ziher da sem videl 2, kjer so gorele samo meglenke in nič drugega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

koyotee ::

tega je vedno več!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

St235 ::

kixs je izjavil:

St235 je izjavil:

To se ti. dnevne luči, ponavadi gre za led diode.


Ja, ampak zakaj zadaj nic ne gori? Ker take modele srecam veckrat po AC ko se ali dani ali mraci in vcasih niso ravno dobro vidni.


Zato, ker dnevne luči niso nadomestek pozicijskih. Tudi če imaš kratke luči prižgane bi bila zadaj teoretično tema, če se nebi zraven prižgale še pozicijske.

balocom ::

RejZoR je izjavil:

Hm, tega pa res še nisem preverjal. Sem pa ziher da sem videl 2, kjer so gorele samo meglenke in nič drugega.


Pa si ziher da mu niso gorele dnevne? Ker več in več avtov ima dnevne luči tam, kjer so sicer meglenke, sicer pa v 90% (?) avto so meglenke vezane tako, da morajo goreti vsaj poziciske luči da jih lahko prižgeš.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

MrBrdo ::

Zakaj večina govori DLR? A niso DRL?
MrBrdo

Pithlit ::

Ashrack je izjavil:

kaj si se navelicala stereotipnih sal o zenskah za volanom, da take opazke pises?

Ne. Resno me zanima kako lahko opraviš CPP, celoten tečaj za izpit (po 'novem' pa še varno vožnjo), ter ti celo nekako uspe opravit izpitno vožnjo... in potem spraševati s kakšnimi lučmi se lahko voziš po cesti.
Life is as complicated as we make it...

Blinkys ::

Sicer offtopic ampak pametno vedet, da ko imaš prižgane meglenke je največja dovoljena hitrost 50km/h.

šernk ::

Sicer offtopic ampak pametno vedet, da ko imaš prižgane meglenke je največja dovoljena hitrost 50km/h.


pa vidljivost mora biti manjša od 50m.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Blinkys ::

šernk je izjavil:

Sicer offtopic ampak pametno vedet, da ko imaš prižgane meglenke je največja dovoljena hitrost 50km/h.


pa vidljivost mora biti manjša od 50m.



Ja saj drugače pa ne smeš imet prižganih/vklopljenih.

Pithlit ::

Blinkys je izjavil:

Ja saj drugače pa ne smeš imet prižganih/vklopljenih.

Tega več kot očitno marsikdo ne ve (ali pa, kar je bolj verjetno, se jim fučka).
Life is as complicated as we make it...

Ashrack ::

Pithlit je izjavil:

Ashrack je izjavil:

kaj si se navelicala stereotipnih sal o zenskah za volanom, da take opazke pises?

Ne. Resno me zanima kako lahko opraviš CPP, celoten tečaj za izpit (po 'novem' pa še varno vožnjo), ter ti celo nekako uspe opravit izpitno vožnjo... in potem spraševati s kakšnimi lučmi se lahko voziš po cesti.

ko sem jaz izpit delal se ni bilo tega zakona.
Razlog za to vprasanje je pa ker vidim na cesti avte z razlicno mocnimi prizganimi lucmi in me je zanimal razlog.
Jaz pac prizgem navadne luci in to je to.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

WarpedGone ::

Ja, ampak zakaj zadaj nic ne gori? Ker take modele srecam veckrat po AC ko se ali dani ali mraci in vcasih niso ravno dobro vidni.

Ker zgleda nimajo avtomatskega preklopa med DRL in kratkimi žarometi, "ročna avtomatika" jim pa ne dela najbolje.

Zakaj večina govori DLR? A niso DRL?

Ja, pravilno je DRL.
Problem je v naši izgovorjavi, ko se DLR izgovori čist komot, DRL se morš pa matrat. Ergo...
Zbogom in hvala za vse ribe

djordjevic ::

Al pa čists preprosti typo. Vsaj v mojem primeru je bilo tako. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

WarpedGone ::

Ja, sej. Sam je tak mal močnej typoo, ko se napaka ne zgodi šele na tipkovnic ampak že v glavi.
Zbogom in hvala za vse ribe

djordjevic ::

Samo to pa res, ko malo bolje pomisliš.
No grave is deep enough to keep us in chains.

RejZoR ::

In kaj je narobe z DLR? Day Light Runnin' :P
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

WarpedGone ::

Doesn't Look Right
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede dnevnih LED luči pri avtu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12841735 (8207) rogerg
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713364 (10522) dxx
»

Pa kaj je s temi meglenkami?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29268689 (53127) Matako
»

Obvezne rezervne luči v avtomobilu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11831248 (28734) roli
»

pozicijske luči v modri barvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9925546 (22437) St235

Več podobnih tem