» »

Vprašanje glede dnevnih LED luči pri avtu

Vprašanje glede dnevnih LED luči pri avtu

1 2
3
»

RejZoR ::

Kar pa je roko na srce policajem nemogoče ugotavljat ob vseh mogočih avtih z LED žarnicami. Če gre za starega Golfa iz leta 1997, ajde, ker vsak ve, da takrat LED še ni bilo. Vsak bolj moderne oblike pa je tega preveč, da bi bili tolk naučeni. Sploh pa če nimaš neke krš LED-ice, ki sveti skoraj modro in samo v eno smer, ampak je kvalitetna z uniformno svetlobo (kot halogenka), ki dejansko sveti v hladni beli barvi in ne napol modri.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

seminal ::

Stara tema, vendar dilema zame. Gledam tele philips day light luči pa me zanima kako morejo svetit. Lahko svetijo led in pozicija, zaradi tega da bi mel še zadnje luči vžgane, ali morejo svetit samo dnevne brez pozicije?
LP

RejZoR ::

Lahko si zvežeš tko da pač oboje. Oče je tko naredil, ker mu ni bila všeč ideja, da je zadaj vse temno. Spredaj je pol zamenjal pozicijske z OSRAM LED, da je izgledalo enako kot Philipsove dnevne DRL.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

lahko zvežeš, ampak smeš pa ne, ker dnevne luči kot jaz razumem relavantno zakonodajo ne smejo goret skupaj s pozicijo.

RejZoR ::

St235 je izjavil:

lahko zvežeš, ampak smeš pa ne, ker dnevne luči kot jaz razumem relavantno zakonodajo ne smejo goret skupaj s pozicijo.


Razen pri tovarniških kjer se vse svetlika in to naenkrat, pa nikogar ne moti. Če pa tko zvežeš aftermarket DRL pa je cel hudič. Kretenizem much?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

? Kolikor sem za videl tovarniskih modelov dnevne luci niso gorele skupaj z ostalimi.

RejZoR ::

Pri praktično čist vseh gorijo kratke in DRL skupaj. Ne vem kakšno klinčevo razliko potem naredi, če gorijo DRL in pozicijske. A pol se pa svet sesede v črno luknjo al kako? Isti drek.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alessio983 ::

LED luči se zatemnijo in ne svetijo z 100 R% ampak nekje 50 % če prižgeš še kratke luči ...

Nummy ::

Ok še moj "piskrček" v tole temo oz. opažanja zadnjih nekaj tednov...

Folk si veselo montira tele dnevne luči v avto in tudi mene je imelo, da bi si jih nabavil, ampak po tehtnem premisleku raje ne.

Do sedaj sem opazil na cesti več izvedenk dnevnih luči:

-normalne nove LED-ice, pri katerih gorijo tudi zadnje LED luči - ok vse lepo in prav, ampak mislim da gre tu samo za toarniške modele in pomoje še najboljša rešitev. Pri večini sem tudi opazil, da ko zapelje v tunel se navadni žarometi prižgejo sami in ugasnejo, ko pride iz tunela.
-LED-ice spredaj gorijo, zadaj nada - videl nekaj tovarniških (citroen) in nekaj vgrajenih, kretenizem totaln. Malo dežja in avto sive barve in ga ne vidim dokler mu ne pridem 10m za rit ali še manj.Na avtocesti pri 130km/h je tole kamikaza style.
-spredaj prižgane samo meglenke z zmanjšano močjo, zadaj nič - spet verjetno nekaj custom vgrajeno v nekatere avtomobile in spet totalno neuporabno in ponavadi mislim spet en kreten ki je pržgal meglenke, navadnih luči pa ne zna...

Ok zdej mi ni jasno od kje tale kretenska ideja o dnevnih lučeh samo spredaj, ker tole meji na norost. Ko je dež, malo megle ali tunel (tudi pri avtomatskih dnevnih se navadni žarometi ne prižgejo takoj ampak traja par sekund da se prižgejo) je vidljivost takega vozila od zadaj praktično skoraj NIČ, če je je avto take barve da se hitro "zlije" z okolico. Tu gre ponavadi za avtomobile sive ali kovinske temne barve.

Sej vem, LED-ice so fajn, svetijo hudo, mal porabjo, dobr se jih vid ampak zaboga zadaj velika večina folka nima več prižganega ničesar. Že če sam mal voda šprica od koles zadaj gor je vidljivost takoj zmanjšana za 50% ali več. A je res folku tist deci bencina na 100km tolk vreden, da vozjo takole "nevidni" pol naokol?

Tole bi moral en zakon malo poštimat in poleg prednjih LED imeti obvezno tudi zadaj prižgane luči. Je kje kak debata na to temo oz. razmišljanje o spremembah zakona?

RejZoR ::

Fotr je imel aftermarket Philips DRL luči, pa jih je sam tko zvezal, da so poleg sprednjih DRL LED še zadaj svetile navadne rdeče. Glih zarad tega, ker je imel skoz slab občutek. Pa še avto je srebrne barve.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Buggy ::

MANJŠA PORABA GORIVA SE POZNA


...ti tudi slucajno ne verjamem, da si od "zadnjic" lahko naredil kakresenkoli kredibilen zakljucek, pa pustimo placebo efekt in ostale zunanje dejavnike, ki so dejansko vplivale na hipoteticno manjso porabo ob strani :))

mn ::

Buggy je izjavil:

MANJŠA PORABA GORIVA SE POZNA


...ti tudi slucajno ne verjamem, da si od "zadnjic" lahko naredil kakresenkoli kredibilen zakljucek, pa pustimo placebo efekt in ostale zunanje dejavnike, ki so dejansko vplivale na hipoteticno manjso porabo ob strani :))


Ah, tole zgoraj je reklama. Nekdo je potegnil temo iz naftalina zato da je dal link na izvajalca. Pa še laž o manjši porabi, da se več ovca ostriže.

RejZoR ::

Sploh ne vem kako dovolijo te čungalunga DRL luči, ker vse po vrsti svetijo za en drek in so prej neverne kot pa za varnost. Fotr ima ene od Philipsa (ne vem točno, mislim da verzijo s 5 LED) in so kot noč in dan v primerjavi s cheap kitajskimi jajci. Svetijo res tolk močno, da avto vidiš tud v najhujšem soncu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

klemenSLO ::

...okras...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Nummy ::

V bistvu je najhujši greh telih DRL luči da zadnje ponavadi ne svetijo in v dežju je tole že skoraj nevarno. Čedalje več takih "kamikaz" na cesti, danes spet skoraj enemu v rit priletel... Drugač tiste bele LED se dobro vidijo in ponavadi se te, ki se dobro vidijo original vgrajene v nov avto.

mn ::

Nummy je izjavil:

V bistvu je najhujši greh telih DRL luči da zadnje ponavadi ne svetijo in v dežju je tole že skoraj nevarno. Čedalje več takih "kamikaz" na cesti, danes spet skoraj enemu v rit priletel... Drugač tiste bele LED se dobro vidijo in ponavadi se te, ki se dobro vidijo original vgrajene v nov avto.


IMHO, bi morale biti dnevne luči + ugasnjene zadnje dovoljene samo v vozilih s senzorjem svetlobe in avtomatskim prižiganjem normalnih luči ko količina svetlobe pade.

RejZoR ::

Tud ti senzorji ne preklaplajo instantno in če zapelješ v tunel traja nekaj časa preden preklopi.

Fotr je sam zvezal, da lahko na zahtevo vklopi še zadnje luči ravno zaradi tega, ker se ti rit sploh nič ne vidi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mn ::

RejZoR je izjavil:

Tud ti senzorji ne preklaplajo instantno in če zapelješ v tunel traja nekaj časa preden preklopi.

Fotr je sam zvezal, da lahko na zahtevo vklopi še zadnje luči ravno zaradi tega, ker se ti rit sploh nič ne vidi.


Preklopi v sekundi ali dveh. Povsem zadovoljivo.

tx-z ::

Malo že offtopic, kaj ma vklopljenost luči veze s porabo bencina?
tx-z

mn ::

tx-z je izjavil:

Malo že offtopic, kaj ma vklopljenost luči veze s porabo bencina?


Žarnice potrebujejo elektriko, ki jo proizvaja alternator, ki obremeni motor, ki za delovanje potrebuje bencin.

Razlika v porabi pa je minimalna.

tx-z ::

Aja, sm mislu da alternator ves čas enakomerno bremeni motor ne glede na to kok porabe gor obesš...
tx-z

Nummy ::

mn je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Tud ti senzorji ne preklaplajo instantno in če zapelješ v tunel traja nekaj časa preden preklopi.

Fotr je sam zvezal, da lahko na zahtevo vklopi še zadnje luči ravno zaradi tega, ker se ti rit sploh nič ne vidi.


Preklopi v sekundi ali dveh. Povsem zadovoljivo.

Nekaterim ja, nekaterim ne. Sem že videl primere, kjer je bilo skoraj 10 sekund do vklopa...

tx-z je izjavil:

Aja, sm mislu da alternator ves čas enakomerno bremeni motor ne glede na to kok porabe gor obesš...


Več elektrike, ko "piješ" iz alternatorja, bolj se "upira" rotor vrtenju in več moči/dela rabiš da ga zavrtiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

St235 ::

pri čemer je seveda razlika v porabi približno takšna, da boš prihranil več goriva, če greš naslednjič peš do oštarije.

rogerg ::

Pozna kdo koga, ki bi predelal OEM zadnje luci z mocnejsimi LED (LED za LED)?

Hvala, lp

Amdforce ::

Pa saj so ze oem dovolj mocne, nekatere se prevec. Zakaj bi to hotel? Verjetno bo tezko, plus kodiranje itd...
Zarometi so skupaj varjeni, ponavadi se menja zaromet ce poci steklo/plastika. Ne vem ce bi sel kdo to rihtat. Povprasaj na forumu znamke tvojega vozila.

Furbo ::

Prižgi zadnjo meglenko, če bi šel rad folku na živce.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

rogerg ::

Ne gre za avto ampak motor. Smernik bi lahko bil mocnejsi, navadne so OK svetilnosti.
Pa morda Audi semi active nacin smernika....

Amdforce ::

Smernike pac das aftermarket, meni niso nikoli komplicirali na tehnicnem, sem dal led smernike na cbrko.
Bo sigurno najceneje.

rogerg ::

Imam 2 kompleta. Imam opcijo in sicer v Grciji ena firma predeluje. Sam bi najprej € pustil v SLO, ce he opcija....
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713354 (10512) dxx
»

Bele žarnice na avtomobilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7016040 (14410) Olórin
»

pozicijske luči v modri barvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9925528 (22419) St235
»

Pozicijske ali navadne luci med voznjo

Oddelek: Loža
3813855 (12937) WarpedGone

Več podobnih tem