» »

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen?

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen?

««
3 / 20
»»

Pšenični ::

darkolord je izjavil:

Pol normalno, da ti do konca poči film.
Ne, da ti do konca poči film, ni niti približno normalno. Če te nekaj tako sprovocira, da ti poči film, si mentalno labilen. Taki pašejo na povodec.

Da je bila kaznovana, namesto, da bi jo poskušali pomiriti in ji nuditi strokovno pomoč.
A si siguren da je tukaj bilo "namesto"? Če si recimo poškodovan pri prometni nesreči, ti policisti najprej pomagajo, potem ti pa vseeno napišejo kazen, če si naredil kakšen prekršek.


Na povodec pašejo psi, pa da imajo nagobčnike.

Seveda bi eni radi videli, da bi bilo obratno.

Promerjava z nesrečo je dost neokusna.

lexios ::

Moj primer "reševanja" situacije:
-pes ki mi grize otroka, se vržem na njega in takrta vem da bom tudi sem postal pogrižen, ampak me boli k.... za to.
-mogoče se bo to slišalo malo čudno ampak, psa enostavno ubijem, ne vem kako bi to dosegel ampak dihal ziher nebi več :)
-potem povem par krpekih lastniku/ci psa in pokličem policijo
-podam prijavo, in se v zapisnik zapišejo moje in od otroka poškodbe, ter da sem ga v samoobrambi ubil


Pa si tole že sprobal v praksi?:))

ttommy ::

Samo pa res- najbolje je biti pameten, če nisi udeležen v situaciji. Tako, da nehajmo, ker je brezveze.
Gamer

darkolord ::

Promerjava z nesrečo je dost neokusna.
Primerjava tega, če te ugrizne pes in povozi avto se ti zdi "neokusna"?!?

Na povodec pašejo psi, pa da imajo nagobčnike.

Seveda bi eni radi videli, da bi bilo obratno.
Psihično moteni osebki lahko žal naredijo precej več škode kot pes, ki se mu scufa. Pa jim ne moreš nič, dokler res česa ne naredijo.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

telbanc> Otroka ne povrneš, to teb ni jasno.

Misliš rečt, da ker otroka ne povrneš, če se dereš na lastnika psa, ki je otroka ubil, je torej prav, da si kaznovan za takšno početje? Ja, se strinjam.

Limit-sky> Tole je skoraj tako, kot osebek, ki se s kolesom zapelje v križišče mimo rdeče luči na semaforju. Z izgovorom, da je skrbel za svojo "varnost" in, da bi drugače prišlo do "neprijetnih posledic"?!? Seveda bi kolesar moral stati v koloni in, če bi se bližal 2-tonski avtomobil, bi moral zamižati in globoko vdihniti. Pravne zadeve se pa rešujejo na sodišču in ne s kršenjem zakonov. ;((

Tako nekako:

http://thecityfix.com/blog/paris-allows...

Se pravi, v Sloveniji je vožnja čez rdečo prepovedana? In moraš stati na križišču in čakati, da te 2-tonski osebni avtomobil naguzi. Ko pa prideš počasi k sebi (lahko tudi v bolnišnici), pa izvlečeš vizitko in pokličeš Ministrstvo za promet, ter z umirjenim tonom povprašaš, kako lahko ukrepaš, da bi se stopnja znanja, ki jo vozniki dobijo v avtošoli, zvišala?
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

mavto ::

lexios je izjavil:

Moj primer "reševanja" situacije:
-pes ki mi grize otroka, se vržem na njega in takrta vem da bom tudi sem postal pogrižen, ampak me boli k.... za to.
-mogoče se bo to slišalo malo čudno ampak, psa enostavno ubijem, ne vem kako bi to dosegel ampak dihal ziher nebi več :)
-potem povem par krpekih lastniku/ci psa in pokličem policijo
-podam prijavo, in se v zapisnik zapišejo moje in od otroka poškodbe, ter da sem ga v samoobrambi ubil


Pa si tole že sprobal v praksi?:))


Sprobal sem že ne sicer vseh naštetih alinej. Bile pa so vloge zamenjane, bil sem v osnovni šoli, ko me je napadel pes, kot mulčka ki je imel isto kg kot pes, me je seveda z lahkoto cufal, na srečo me ni dobil na tla, ker takrat je tudi za odraslega problem, če te pes "dobi na tla". Kakorkoli že vlogo "reševanja" kot sem prej opisal oziroma reševalca je opravil moj oče, in je psu konkretno razlomil gobec. Spomnim se ko sem bil še manjši me je bilo vedno grozna misel ko sem pomislil na to da bi me grizli psi, ampak sem ob razmišljanju vedno končal z sladkim nasmehom na obrazu, ko sem se spomnil kaj je oče naredil psu. Najbrž bi bil pa precej bolj prestršen če bi moj oče takrat dobil kazen oziroma ne bi storil ničesat (talal vizitke in podobno).
Kot pravim na srečo je nalomil psa, lastnika ni bilo ali pa ga pes ni imel, jaz in oče pa sva smejoča odšla moji mami razlagat kaj se je zgodilo, on s pogriženimi rokami, jaz nogami :) Aja še to smejoča sva odšla zato ker je moj oče takrat celo situacijo obrnil tako, da se je meni zdela kul :) kot pravim lahko nebi naredil ničesar in bi me bilo še danes strah psov.
Kakorkoli, če se meni in mojem otroku kdaj pripeti iste situacija, bi ravnal popolnoma isto :) (za dobro mojega otroka)

Arto ::

mavto je izjavil:

Najbrž bi bil pa precej bolj prestršen če bi moj oče takrat dobil kazen oziroma ne bi storil ničesat (talal vizitke in podobno).

A je mogoče mama dobila globo, ker je posredovala?

Pšenični ::

"Psihično moteni osebki lahko žal naredijo precej več škode kot pes, ki se mu scufa. Pa jim ne moreš nič, dokler res česa ne naredijo."

Seveda je vsak "ljubitelj psov" zgrožen na starši ki bi branili svojega otroka. Seveda jih takoj kirkiraji z "psihično moteni".

Ljubiteljem živali pri nas v bustvu nič ne moreš...

http://24ur.com/novice/slovenija/kaj-st...

"A je mogoče mama dobila globo, ker je posredovala? "

Tud je možno pri nas.

Zgodovina sprememb…

mavto ::

Heh ko sva prišla domov je mama najbrž odreagirala tako kot vse mame-prestrašeno :)
Potem se je pomirila in smo šli vsi trije skupaj do zdravnika, kjer so nama razkužil rane in poflajštral.
Ona me je neštetokrat vprašala kako se je to zgodilo, jaz pa sem ji z veseljem neštetokrat to povedal, kakšna borba je bila :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mavto ()

darkolord ::

Seveda je vsak "ljubitelj psov" zgrožen na starši ki bi branili svojega otroka. Seveda jih takoj kirkiraji z "psihično moteni".
Od kje si pa to zdaj potegnil? Če nekomu "do konca poči film", da zaradi tega nekoga poškoduje ali fenta, potem je psihično moten.

Napad lastnika psa _NI_ obramba svojega otroka - kvečjemu obratno, zaradi posledic lahko starš konča v zaporu, otroci pa brez starša. Res taprava "obramba", ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

zdravc1974 ::

Sej lahko le povzamemo pa mir,živimo v gnili državi kjer je žrtev največkrat sama kaznovana,storilci se pa veselo izmažejo...sploh če imajo vpliv,denar ali zveze. Kolk sem razumel je ta lastnica tega psa živela v isti soseski kot mati te deklice,jst vem da če bi se to zgodilo mojemu otroku bi že poskrbel da bi tega psa 'vzela noč'...pa brez kakega pompa pa kričanja.

Bellatrix ::

Mene je recimo pes napadel 2x, ampak za razliko od ostalih, ki se zaradi takega dogodka bojijo psov, se je v meni rodila popolna samozavest ko sem v bližini psov. Strah = 0, samozavest =100 %

Don't know why, ampak tko je. Je zelo koristno, vsaj zame.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

darkolord ::

kjer je žrtev največkrat sama kaznovana
V tem primeru seveda žrtev ni bila kaznovana.

Venomus ::

Idealen link za to temo

Obramba pred psi (eden izmed bolj koristnih linkov kar sem videl nazadnje, avtor ve kaj piše).

http://www.ednevnik.si/?u=obrambapes

Bellatrix je izjavil:

Mene je recimo pes napadel 2x, ampak za razliko od ostalih, ki se zaradi takega dogodka bojijo psov, se je v meni rodila popolna samozavest ko sem v bližini psov. Strah = 0, samozavest =100 %

Don't know why, ampak tko je. Je zelo koristno, vsaj zame.


Vprašanje je..... koliko si bil star, ko te je pes napadel? Si bil otrok ali že odrasel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venomus ()

Webeg ::

mavto je izjavil:

lexios je izjavil:

Moj primer "reševanja" situacije:
-pes ki mi grize otroka, se vržem na njega in takrta vem da bom tudi sem postal pogrižen, ampak me boli k.... za to.
-mogoče se bo to slišalo malo čudno ampak, psa enostavno ubijem, ne vem kako bi to dosegel ampak dihal ziher nebi več :)
-potem povem par krpekih lastniku/ci psa in pokličem policijo
-podam prijavo, in se v zapisnik zapišejo moje in od otroka poškodbe, ter da sem ga v samoobrambi ubil


Pa si tole že sprobal v praksi?:))


Sprobal sem že ne sicer vseh naštetih alinej. Bile pa so vloge zamenjane, bil sem v osnovni šoli, ko me je napadel pes, kot mulčka ki je imel isto kg kot pes, me je seveda z lahkoto cufal, na srečo me ni dobil na tla, ker takrat je tudi za odraslega problem, če te pes "dobi na tla". Kakorkoli že vlogo "reševanja" kot sem prej opisal oziroma reševalca je opravil moj oče, in je psu konkretno razlomil gobec. Spomnim se ko sem bil še manjši me je bilo vedno grozna misel ko sem pomislil na to da bi me grizli psi, ampak sem ob razmišljanju vedno končal z sladkim nasmehom na obrazu, ko sem se spomnil kaj je oče naredil psu. Najbrž bi bil pa precej bolj prestršen če bi moj oče takrat dobil kazen oziroma ne bi storil ničesat (talal vizitke in podobno).
Kot pravim na srečo je nalomil psa, lastnika ni bilo ali pa ga pes ni imel, jaz in oče pa sva smejoča odšla moji mami razlagat kaj se je zgodilo, on s pogriženimi rokami, jaz nogami :) Aja še to smejoča sva odšla zato ker je moj oče takrat celo situacijo obrnil tako, da se je meni zdela kul :) kot pravim lahko nebi naredil ničesar in bi me bilo še danes strah psov.
Kakorkoli, če se meni in mojem otroku kdaj pripeti iste situacija, bi ravnal popolnoma isto :) (za dobro mojega otroka)


Ma dej ne seri...Ce si taka picka, da mors psu gobec razbit, da ga obvladas si pa direkt za v zivalski vrt... Me je ze napadel pes, pa tud mojega psa. V obeh primerih se da lepo odreagirat ce le ohranih trezno glavo in nisi totaln debil. Psa zagrabis za zatilje pa se umiri oziroma ne more nic kej vec okol skakat.

P.s.: Vrjetno tud ni pes od nikoder prletel pa te kr naskocu s prve... Pomoj si ga ze mogu neki znarat al pa CELO obmetavat s kamenjem (sem ze vidu take primerke pol se pa cudjo zakaj jih psi napadajo). Tle je krivda definitivno na mami od otroka. Ce mas kej soli v glavi ne pustis dvoletnemu otroko, da se pribliza psu, ki je tam se BREZ LASTNIKA... Dvomim, da bi lastnica psa pustila privezanega pred trgovino CE bi se ta pes krneki zaganju v random folk k bi sel mimo.

Lahk pa da se motim pa da si glih ti mel tako nesreco in je pes priletel od nikoder pa direkt na tebe...

Bottom line ni vredu, da je pes ugriznil puncko... Ampak kot vedno je tukaj VRJETNO vzrok slaba vzgoja s strani starsev... Te dni starsi dovolijo svojim otrokom cist prevec pol jih pa se zagovarjajo na vse mozne nacine...

Kot pravjo: Vsak pes je za usesi kosmat. Tko da naucit otroke, da je vsak pes lahko nevaren, ne pa pol lamat psu gobec ker je tvoj idiotski froc metu kamne v njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Webeg ()

Bellatrix ::

Venomus je izjavil:

Idealen link za to temo

Obramba pred psi (eden izmed bolj koristnih linkov kar sem videl nazadnje, avtor ve kaj piše).

http://www.ednevnik.si/?u=obrambapes

Bellatrix je izjavil:

Mene je recimo pes napadel 2x, ampak za razliko od ostalih, ki se zaradi takega dogodka bojijo psov, se je v meni rodila popolna samozavest ko sem v bližini psov. Strah = 0, samozavest =100 %

Don't know why, ampak tko je. Je zelo koristno, vsaj zame.


Vprašanje je..... koliko si bil star, ko te je pes napadel? Si bil otrok ali že odrasel?


13 let prvič, 16-17 let drugič
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Webeg ::

Bellatrix je izjavil:

Venomus je izjavil:

Idealen link za to temo

Obramba pred psi (eden izmed bolj koristnih linkov kar sem videl nazadnje, avtor ve kaj piše).

http://www.ednevnik.si/?u=obrambapes

Bellatrix je izjavil:

Mene je recimo pes napadel 2x, ampak za razliko od ostalih, ki se zaradi takega dogodka bojijo psov, se je v meni rodila popolna samozavest ko sem v bližini psov. Strah = 0, samozavest =100 %

Don't know why, ampak tko je. Je zelo koristno, vsaj zame.


Vprašanje je..... koliko si bil star, ko te je pes napadel? Si bil otrok ali že odrasel?


13 let prvič, 16-17 let drugič


Evo ga pa se clovek tud nic ne boji psov... Pa vrjetno ni nihce pol psu gobec zlamu...

V Mavtovem primeru pa se ze v postih vidi, da ga je strah psov... In bi ob najmanjsem problemu odreagiru pretirano nasilno.

jype ::

Limit-sky> Se pravi, v Sloveniji je vožnja čez rdečo prepovedana? In moraš stati na križišču in čakati, da te 2-tonski osebni avtomobil naguzi. Ko pa prideš počasi k sebi (lahko tudi v bolnišnici), pa izvlečeš vizitko in pokličeš Ministrstvo za promet, ter z umirjenim tonom povprašaš, kako lahko ukrepaš, da bi se stopnja znanja, ki jo vozniki dobijo v avtošoli, zvišala?

Kaj pa ti misliš, da lahko storiš, ko se zbudiš v bolnišnici?

Venomus> Obramba pred psi (eden izmed bolj koristnih linkov kar sem videl nazadnje, avtor ve kaj piše).

Ni preveč dobro napisano, ker je prekompleksno. Psu se pokaže bok in se ne gleda vanj, kar je praktično največ, kar neizobražen človek lahko stori.

Mesar ::

Skočiš na psa? Če je pes hin pa rečeš, da je samoobramba, ne glede na vse skupaj sem naprej jaz, pa doooooolgooooooooo doooooolgooooooooo nič pa potem par ljudi in še par živali in šele nato je naključen pes, ki ga srečam, ko grem na sprehod.
Your turn to burn!

Venomus ::

jype je izjavil:

Venomus> Obramba pred psi (eden izmed bolj koristnih linkov kar sem videl nazadnje, avtor ve kaj piše).

Ni preveč dobro napisano, ker je prekompleksno. Psu se pokaže bok in se ne gleda vanj, kar je praktično največ, kar neizobražen človek lahko stori.


No seveda... je pa opisanih več vrst obrambe. Eno je, ko pes renči nate in mirno odideš stran, v upanju, da preživiš.

So pa še druge metode, ko te pes že napade in kaj se stori v takem primeru. Poprov sprej je kar dobra ideja. Samo poleti ga je malo problem s sabo nosit, ker ni toliko žepov vedno.

jype ::

Ja in tisti, ki smo se s psi ukvarjali, bomo znali obvladat psa precej dlje, kot tisti, ki z njimi nimajo izkušenj.

Dve leti stari otroci pa ne.

Kljub temu ni razloga, da bi se staršem otrok, ki jih doleti prometna nesreča, ali pa jih ogrize pes, dovolilo fizično ali verbalno nasilje nad lastniki psa.

Policist zagotovo ne bi izrekel kazni, če bi se otrokova mater spopadla s psom, namesto z njegovo lastnico (ki je očitno precej slabo premislila o tem, kaj vse implicira lastništvo takšne vrste psa).

Mesar ::

Jype in kako naj se spopade s psom? A ga naj poskusi ugriznit nazaj?
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Jype in kako naj se spopade s psom? A ga naj poskusi ugriznit nazaj?

Moje dekle je v podobni situaciji na psa zadegalo svoje kolo. Pomagalo je.

Mesar ::

Kaj pa če nimaš kolesa pri roki? Nebom na sprehodu za seboj vlekel kolesa za srečanja s psi.
Your turn to burn!

Bellatrix ::

Si kupiš aport. Zagotovo bo premaknil cilj ugriza iz roke ali noge na njega.
http://www.enaa.com/oddelki/zoo/izd_127...
People are quick to judge and slow to correct themselves.

solatko ::

Tudi sam sem bil lastnik, kar nekaj močnih in velikih psov. Prvo, pred nabavo psa, je važno šolanje bodočega lastnika. S prvim mojim psom - Kraški ovčar, sva skupaj hodila v šolo službenih psov v Podutik. Jaz 14 letni mulec in pes skoraj tako težak kot jaz, vsak dan cca 4km.
To je bila najboljša šola, kar sem jih v življenju obiskoval. Dobil sem namreč vseživljenske izkušnje, o sobivanju človeka in njegovega najboljšega prijatelja. Ob treh volčjakih in enem labradorcu, pa sem imel največ problemov z 13-15 kilsko mešanko, ki si je v glavo zabila, da je vodja krdela.
Nobene izkušnje z večjimi, nevarnejšimi in trmoglavimi psi, pri tej opici niso pomagale. Če je le bila prilika, se je zagnala tudi v nekaj krat večje in krvoločnejše zverine. Zaradi svoje hitrosti, jo je vedno odnesla brez najmanjše praske. Ljudje, ki so jo hoteli pobožati, so to morali obvezno storiti tako, da so ji dali roko za povohat, potem pa se je pustila pobožat po glavi, tisti, ki jo je hotel božati po zadnjem delu hrbtišča, bi ostal brez roke, če moje reakcije nebi bile dovol hitre. Sama pa človeka ni nikoli napadla, tudi če si šel mimo nje, se praktično ni zmenila zate, čim pa si stegnil roko, da bi jo pobožal, je pa čist ponorela. Na srečo je dva ukaza ubogala skoraj v trenutku, to je fuj in poleg, vse ostalo pa je bila njena volja.

Ker imam kar nekaj izkušenj s štirinožci in njihovimi lastniki (trideset+ let lastništva in ukvarjanaja s psi), sem zelo pozoren, ko v bližini vidim lastnika z odvezanim psom - prvič, kako ga obvladuje in drugič, koliko pes reagira na razna srečanja ali presenečenja (kolesar, otrok, ki se že po navadi psov ne boji in gre mirno do psa). Ko vidim lastnika, s psom, ki bi potencialno lahko pomenil nevarnost, ga na to tudi opozorim, pa po navadi dobim odgovor, saj naš pes ne bo nikomur nič naredil. Potem mu pokažem nekaj trikov, pri katerih lastnik hitro vidi, da bi pes v določeni situaciji še kako napadel in tudi ugriznil, seveda pa večinoma v igri, problem je, da vsi ne vedo, da bi se kuža samo igral in bolj bežiš, bolj se delreš, bolj mahaš, bolj zanimiva igrača postaneš.

Razna metanja na pse pomaga pri navadnih večjih psih, pri kakšnem terierju, no go, so prehitri in premočni (pit bull ima blizu 2t ugriza, rotweiler 800 kg, tako, da brez močnega oklepa na roki, kot ga imajo markerji, lahko to pomeni samo to, da ostaneš brez roke, če pa se izmakne in boš namesto na njega, padel pred njega, pa gre vrat ali hudi ugrizi po glavi).

Policaj, ki je materi napisal kazen, je zelo slab psiholog in pritožba bo materi sigurno uspela, ker je pač bila trenutno, praktično neprištevna in za večino svojih besed, ki jih je izrekla lastnici, verjetno sploh ne ve. To je reakcija v efektu in to bi inkasant moral vedeti - pač še en slab predstavnik oblasti.

Pri nas bi morali spremeniti zakonodajo v tem smislu, da bi bilo šolanje bodočih lastnikov psov - obvezno, če ne bi imel izkaznice za vodnika psa določene pasme, bi ti ga morali vzeti in ga dati v rejo sposobnemu lastniku.

Pes je dejansko lahko izredno koristna stvar, v neizobraženih rokah pa to lahko postane smrtonosno orožje. Tega se lastniki zavedajo zelo slabo in so do kakšnga takega dogodka izredno pišmevuhovski, k čemur pripomore tudi naša sodna oblast, ki take zadeve jemlje z levo roko.
Delo krepa človeka

jype ::

Mesar> Kaj pa če nimaš kolesa pri roki? Nebom na sprehodu za seboj vlekel kolesa za srečanja s psi.

Vržeš osebni avtomobil nanj.

solatko> k čemur pripomore tudi naša sodna oblast, ki take zadeve jemlje z levo roko.

To ne drži. Poleg registra nevarnih psov in precej hitre obravnave, se pri obveznih cepljenjih že leta pobira osebne podatke odgovornega lastnika, kar zelo pripomore tudi k temu, da se ljudje bolje zavedajo odgovornosti in razumejo, da "to ni moj pes" ne gre več skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mavto ::

Ma dej ne seri...Ce si taka picka, da mors psu gobec razbit, da ga obvladas si pa direkt za v zivalski vrt... Me je ze napadel pes, pa tud mojega psa. V obeh primerih se da lepo odreagirat ce le ohranih trezno glavo in nisi totaln debil. Psa zagrabis za zatilje pa se umiri oziroma ne more nic kej vec okol skakat.

Bravo za tebe, ti kar grab pse za tilnike, posebi ko se dva velika scufata med sabo.

P.s.: Vrjetno tud ni pes od nikoder prletel pa te kr naskocu s prve... Pomoj si ga ze mogu neki znarat al pa CELO obmetavat s kamenjem (sem ze vidu take primerke pol se pa cudjo zakaj jih psi napadajo). Tle je krivda definitivno na mami od otroka. Ce mas kej soli v glavi ne pustis dvoletnemu otroko, da se pribliza psu, ki je tam se BREZ LASTNIKA... Dvomim, da bi lastnica psa pustila privezanega pred trgovino CE bi se ta pes krneki zaganju v random folk k bi sel mimo.

Lahk pa da se motim pa da si glih ti mel tako nesreco in je pes priletel od nikoder pa direkt na tebe...

Bottom line ni vredu, da je pes ugriznil puncko... Ampak kot vedno je tukaj VRJETNO vzrok slaba vzgoja s strani starsev... Te dni starsi dovolijo svojim otrokom cist prevec pol jih pa se zagovarjajo na vse mozne nacine...

Kot pravjo: Vsak pes je za usesi kosmat. Tko da naucit otroke, da je vsak pes lahko nevaren, ne pa pol lamat psu gobec ker je tvoj idiotski froc metu kamne v njega.

Prvo kot prvo si zanimiv ker otroke obtožuješ da so oni krivi, upam da enkrat poveš to enmu staršu v obraz, ko je njegovmu otroku obraz pogrizu in mu pustu brazgotine. Potem ti priporočam tist prijem k si ga prej men razlagu da tud starša primeš za vrat, mogoče jih pomiriš :)
Drugo kot drugo pa, tudi če moj otrok na troli stop psu za slepe na rep, al pa ne vem kaj, ga pes nima kej ugriznt, če je taka zver pa nej ma nagobčnik.
Aja pa še pod tretjo, psa nism jeb*** v glavo, si moreš mislit a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mavto ()

Mesar ::

jype je izjavil:

Mesar> Kaj pa če nimaš kolesa pri roki? Nebom na sprehodu za seboj vlekel kolesa za srečanja s psi.

Vržeš osebni avtomobil nanj.

solatko> k čemur pripomore tudi naša sodna oblast, ki take zadeve jemlje z levo roko.

To ne drži. Poleg registra nevarnih psov in precej hitre obravnave, se pri obveznih cepljenjih že leta pobira osebne podatke odgovornega lastnika, kar zelo pripomore tudi k temu, da se ljudje bolje zavedajo odgovornosti in razumejo, da "to ni moj pes" ne gre več skozi.


Vidimo, da smo spet na nivoju ovc in daleč od realnost. Jaz bi dal pol leta zaporno kazen za ljudi, ki svojih živali nimajo na povodcih.
Your turn to burn!

Bellatrix ::

solatko je izjavil:


Pri nas bi morali spremeniti zakonodajo v tem smislu, da bi bilo šolanje bodočih lastnikov psov - obvezno, če ne bi imel izkaznice za vodnika psa določene pasme, bi ti ga morali vzeti in ga dati v rejo sposobnemu lastniku.

Pes je dejansko lahko izredno koristna stvar, v neizobraženih rokah pa to lahko postane smrtonosno orožje. Tega se lastniki zavedajo zelo slabo in so do kakšnga takega dogodka izredno pišmevuhovski, k čemur pripomore tudi naša sodna oblast, ki take zadeve jemlje z levo roko.


Se povsem strinjam. Dokler nisem pred leti začel šolati psa sem bil prepričan, da je pasja šola namenjena šolanju psov. Hitro so me naučili, da je veliko večji poudarek na šolanju lastnika. Povsem podpiram tvojo idejo. Plus šolanje nudi psu velik plus, namreč socializacijo - prekleto pomembna stvar.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

jype ::

Mesar> Jaz bi dal pol leta zaporno kazen za ljudi, ki svojih živali nimajo na povodcih.

Jaz pa 75 let za ljudi, ki vozijo s hitrostjo, višjo od omejitve, pa 52 za tiste, ki krožišča zapuščajo brez uporabe smernika.

Ker smo blizu realnosti.

Ti verjetno misliš, da moje dekle za pasom nosi bicikle, če bo enega slučajno treba vreči na kakega psa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mesar ::

jype je izjavil:

Ti verjetno misliš, da moje dekle za pasom nosi bicikle, če bo enega slučajno treba vreči na kakega psa?


Tako nekako, ali pa jih na vrvici vleče za seboj.
Your turn to burn!

jype ::

Jo bom vprašal, kje se kupi vrvico, da boš lahko tudi ti!

Bellatrix ::

Jst bi predlagal, da predlagamo vladi, kar je predlagal solatko. A je kdo tukej, ki se bi mu dalo spisat konkreten predlog ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Mesar ::

Samo bicikla nimam, ker stari je bil za stran, novega pa nisem kupoval ker sem kupil avto. Lahko že kr v naprej povem, da nebom avta vlačil za seboj na vrvici.

Bellatrix, ti še ne spiš - piši.

Jype pa bi lahko kakšno slikico naredil, da bodo ziher razumeli. Pa je to WIIIN!
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Bellatrix ::

Mesar je izjavil:

Samo bicikla nimam, ker stari je bil za stran, novega pa nisem kupoval ker sem kupil avto. Lahko že kr v naprej povem, da nebom avta vlačil za seboj na vrvici.

Bellatrix, ti še ne spiš - piši.


Danes sem preveč len za vklop možganov.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

mat xxl ::

Vsi pozabljate, da je bil pes, sicer nevaren krvoločen....recimo mu samo ZLO, če želite privezan na drog, ko je bila lastnica v trgovini. Meni se zdi največji problem, da mati ni imela svoje 2 letne punčke tudi privezane na flexiju ali pa kako drugače pod nadzorom, da je ta zatavala po poljubčka k taki zverini.

Morda je bil splet nesrečnih okoliščin samo tudi starši morajo imeti svoje večinoma zelo nevzgojene otroke ustrezno pod nadzorom, sicer rata anarhija.

Torej otroke na vrvice in bo veliko manj težav !

Mesar ::

Al pa sploh otrok veš ne delamo? Itak jih je premalo, da bi se lahko vzdrževali, po napovedih pa jih bo še manj.
Your turn to burn!

jype ::

Bellatrix> Jst bi predlagal, da predlagamo vladi, kar je predlagal solatko. A je kdo tukej, ki se bi mu dalo spisat konkreten predlog ?

Sem že pomagal pri pripravi enega, pa so ga zavrnili, je pa to bilo pred "predlagam.vladi.si", tako da bi se splačalo poizkusiti znova.

Mesar> Samo bicikla nimam, ker stari je bil za stran, novega pa nisem kupoval ker sem kupil avto. Lahko že kr v naprej povem, da nebom avta vlačil za seboj na vrvici.

Sej ni treba.

mat xxl> Vsi pozabljate, da je bil pes, sicer nevaren krvoločen....recimo mu samo ZLO, če želite privezan na drog, ko je bila lastnica v trgovini. Meni se zdi največji problem, da mati ni imela svoje 2 letne punčke tudi privezane na flexiju ali pa kako drugače pod nadzorom, da je ta zatavala po poljubčka k taki zverini.

Pes se je strgal s povodca, če sem prav razumel. Lastnik psa ni odgovoren le za psa, temveč mora (lastnik!) tudi poskrbeti, da drugi ljudje nimajo dostopa do psa, kadar bi to lahko bilo nevarno. Privezati psa na otroško igrišče in ga pustiti tam te ne odvezuje od krivde za vse, kar se zaradi psa tam zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Bellatrix ::

@ Sem že pomagal pri pripravi enega, pa so ga zavrnili, je pa to bilo pred "predlagam.vladi.si", tako da bi se splačalo poizkusiti znova.

A lahko še dobiš osnutek ali se bo potrebno lotiti priprave povsem novega ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

solatko ::

jype - Človek, ki so ga ogrizli Baričevičevi psi, še sedaj ni prišel do odškodnine, je to zate hitro in učinkovito - ne seri.
Razne take finte, kot jih predlagaš (metanje kolesa in podobno) je pri pravih psih bolj nalivanje olja na ogenj, kot pa obramba pred psom. Edina dejansko učinkovita obramba je, da popolnoma obmiruješ in ohraniš mirne živce, saj pes tudi na hitrejši utrip srca, reagira napadalno. Je pa problem, ker večina ljudi, nalet odprtega gobca ne naredi mirnih. Vsak iznenaden gib, pomeni razburjenemu psu, rdeča cunja. Če si sposoben psa ignorirat ali celo psihično prevzeti nadzor nad njem, te ne bo napadu, tudi če dobi ukaz za to.
Je pa to izredno težko, saj ljudje reagiramo nagonsko takrat, ko bi morali delovati premišljeno - enako je v prometu in v vsakdanjem življenju. Enostavno ignoriranje razoroži še tako hudega silaka.

mat xxl - Dve leti star otrok, bo vedno zavil k živalici, pa naj bo to mačka, zajec ali pa 100 kilski pes. Lastnik psa je tisti, ki mora take situacije predvidit, če bi bil šolan, bi v šoli zvedel, da pes nikoli ne sme biti brez nadzora, če pa že, mora biti tako vzgojen, da ga lahko brcajo, pa ne bo reagiral, imeti mora nagobčnik in zadosti močno vrvico, da se v nikakršni situaciji ne more prosto sprehajat in grizt mimoidoče. Vse kar je manj, je popolnoma neodgovorno s strani lastnika.

Kar se tiče predlaganja zakonov, je pa tako, da bomo morali počakat, da bo nek predstavnik oblasti napaden s strani podivjanega dobermana, rotweilerja ali terierja, potem pa bo zakon po hitrem postopku v 14-ih dneh sprejet.
Delo krepa človeka

jype ::

Bellatrix> A lahko še dobiš osnutek ali se bo potrebno lotiti priprave povsem novega ?

Sem že poslal mail, bomo videli.

solatko> jype - Človek, ki so ga ogrizli Baričevičevi psi, še sedaj ni prišel do odškodnine, je to zate hitro in učinkovito - ne seri.

Če ne ločiš civilnega postopka odškodninske pravde od kazenskega postopka zaradi kaznivega dejanja, potem ti glede tega ne morem bistveno pomagat.

solatko> Razne take finte, kot jih predlagaš (metanje kolesa in podobno) je pri pravih psih bolj nalivanje olja na ogenj, kot pa obramba pred psom.

To ni obramba pred psom, temveč obvladovanje psa, ki je napadel nekoga drugega. Pes, ki je pritisnjen ob podlago, praviloma popusti prijem, kar si se moral učiti tudi v pasji šoli. Naučili so te tudi, da se psa, ki se je stepel s psi, iz pretepa potegne za rep ali zadnje tace.

solatko> Kar se tiče predlaganja zakonov, je pa tako, da bomo morali počakat, da bo nek predstavnik oblasti napaden s strani podivjanega dobermana, rotweilerja ali terierja, potem pa bo zakon po hitrem postopku v 14-ih dneh sprejet.

Ne. Problem pri takšnih predlogih je predvsem v tem, da mu zaradi parcialnih interesov nasprotujejo predstavniki oblasti (in žal ni omejeno na posamezne stranke, ampak je prisotno povsod). Rešitev je v ustreznem marketingu, ki argumentirano ovrže pomisleke nasprotnikov, kar je težko in predstavlja ogromno dela.

dexterboy ::

uf uf, zdele moram pa še jaz pristaviti piskrček 8-)
@solatko; zelo poučno in lepo napisan tekst, ki ga pa žal marsikdo od tukaj branih ne bo razumel. Sem hotel še enega citirati o tem, v kakšni državi živimo in kakšni so naši zakoni, ampak mislim, da tole ne ravno za v to temo.
@jype; preden označiš moje pisanje za sovražni govor in me prijaviš adminom, mi prosim povej, kdaj in kje se voziš s kolesom in sprehajaš psa. Da se jaz z mojim 1,5 tono težkim avtom malo zapeljem mimo. Mi bo žal za psa, ker ga ne bo več, pa kolo bo zveriženo, ampak na zadnjem zicu bom imel 4 letno hčerko, ki jo je enkrat v Mostecu skoraj napadel neprivezan pes. Rabili smo leto dni, da smo jo odvrnili od strahu pred psi. Pa ni nikogar izzivala ali metala kamenje, bil sem v bližini in sem videl psa, ki se je renčajoč zakadil vanjo, pa samo sprehajala se je mimo dva metra stran. No, skratka, potlej bom seveda ustavil avto in počakal na tvoje izpade in kletvice pa te na koncu še prijavil policiji, da si grozil mojemu otroku in mene nadiral... go figure out.
Ljudje, če nimate otrok, prosim lepo, ne pametujte. če je pa življenje psa VEČ VREDNO od človeškega življenja, potlej pa res ne vem, čemu služi ustava. To pa, da se tukaj primerjajo kazni z preveliko hitrostjo in nedajanjem smerokazov v križišču... sorry, jype, z fsem spoštovanjem do tebe kot človeškega bitja in tvojega dela, ampak, dej ne bluzi. Če je tebi imeti psa in kolo egotrip v življenju, ne bluzi ostalim.
Gre ta družba v franže, odkar so ukinili služenje vojske. Fsi pametni, da kar smrdi...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

darkolord ::

Če je mišljeno tole:

Pri nas bi morali spremeniti zakonodajo v tem smislu, da bi bilo šolanje bodočih lastnikov psov - obvezno, če ne bi imel izkaznice za vodnika psa določene pasme, bi ti ga morali vzeti in ga dati v rejo sposobnemu lastniku.
je sicer zanimiv predlog, ampak je, vsaj tako kot je napisano, s tem precej problemov:
- kaj narest z obstoječimi psi?
- kdo bi plačal šolanje in izkaznice?
- kdo in kako bi izvajal nadzor?
- a bi mogli opravit to šolanje vsi, ki bi psa peljali kakat, ko je lastnik odsoten?
- kje bi našel te "sposobne lastnike" za rejo, glede na to, da je na prepolna zavetišča že nesposobnik lastnikov krepko premalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

dexterboy ::

@darkolord; bojim se, da bi se število psov potlej konkretno zmanjšalo :D To, pa da bi morali lastniki psov opraviti šolanje, bi bilo pa zelo zaželjeno. Mar ni nekaj podobnega že za novopečene voznike; šola varne vožnje na Vranskem... Zagotovo pa bi stroški padli na pleča lastnikov psov.
Bi se potlej povečala prodaja akvarijev in zlatih ribic :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

jype ::

DexterBoy> kdaj in kje se voziš s kolesom in sprehajaš psa.

Kadar imam čas, povsod okoli Ljubljane.

DexterBoy> ampak na zadnjem zicu bom imel 4 letno hčerko, ki jo je enkrat v Mostecu skoraj napadel neprivezan pes.

Fino, zanima pa me, čemu se ti zdi, da bo to na kakršenkoli način omililo pravne posledice, ki te bodo doletele?

Pa ne, od mene ne boš doživel izpadov.

DexterBoy> Ljudje, če nimate otrok, prosim lepo, ne pametujte.

A če imamo pse, otroke (ki so jih že napadli tuji psi), kolesa in avtomobile, potem lahko pametujemo?

Krasno:

Neodgovornim in impulzivnim staršem, ki ne znajo skrbeti za svoje otroke (I'm looking at you, DexterBoy) bi morali te čimprej pobrat in jih dat v rejo staršem, ki vsaj niso neprištevni, če že pismeni ne morejo biti. Ko bo to urejeno, se lahko začneš počasi učit pisne komunikacije, kar ti bo nedvomno pomagalo, da boš brez zamegljevanja razuma lahko sprejel nekatera dejstva:

- lastnik psa je odgovoren za vse, kar pes povzroči, vse do neke razumne meje (lastnik je kriv, če pes pogrize otroka, ki je splezal v pesjak, če bi lahko pričakoval, da bodo otroci lahko splezali vanj, pa ni uredil ustrezne zaščite na strehi)
- zgornje dejstvo nikomur ne podeljuje nobene pravice ukrepanja zoper lastnika, zmerjanja lastnika ali kakršnihkoli drugi protipravnih dejanj na škodo lastnika
- otroci niso idioti, če jih starši niso z ustrezno vzgojo hendikepirali

DexterBoy> Zagotovo pa bi stroški padli na pleča lastnikov psov.

Mene pes torej ne bi stal niti centa več, kot me je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Webeg ::

mavto je izjavil:

Ma dej ne seri...Ce si taka picka, da mors psu gobec razbit, da ga obvladas si pa direkt za v zivalski vrt... Me je ze napadel pes, pa tud mojega psa. V obeh primerih se da lepo odreagirat ce le ohranih trezno glavo in nisi totaln debil. Psa zagrabis za zatilje pa se umiri oziroma ne more nic kej vec okol skakat.

Bravo za tebe, ti kar grab pse za tilnike, posebi ko se dva velika scufata med sabo.

P.s.: Vrjetno tud ni pes od nikoder prletel pa te kr naskocu s prve... Pomoj si ga ze mogu neki znarat al pa CELO obmetavat s kamenjem (sem ze vidu take primerke pol se pa cudjo zakaj jih psi napadajo). Tle je krivda definitivno na mami od otroka. Ce mas kej soli v glavi ne pustis dvoletnemu otroko, da se pribliza psu, ki je tam se BREZ LASTNIKA... Dvomim, da bi lastnica psa pustila privezanega pred trgovino CE bi se ta pes krneki zaganju v random folk k bi sel mimo.

Lahk pa da se motim pa da si glih ti mel tako nesreco in je pes priletel od nikoder pa direkt na tebe...

Bottom line ni vredu, da je pes ugriznil puncko... Ampak kot vedno je tukaj VRJETNO vzrok slaba vzgoja s strani starsev... Te dni starsi dovolijo svojim otrokom cist prevec pol jih pa se zagovarjajo na vse mozne nacine...

Kot pravjo: Vsak pes je za usesi kosmat. Tko da naucit otroke, da je vsak pes lahko nevaren, ne pa pol lamat psu gobec ker je tvoj idiotski froc metu kamne v njega.

Prvo kot prvo si zanimiv ker otroke obtožuješ da so oni krivi, upam da enkrat poveš to enmu staršu v obraz, ko je njegovmu otroku obraz pogrizu in mu pustu brazgotine. Potem ti priporočam tist prijem k si ga prej men razlagu da tud starša primeš za vrat, mogoče jih pomiriš :)
Drugo kot drugo pa, tudi če moj otrok na troli stop psu za slepe na rep, al pa ne vem kaj, ga pes nima kej ugriznt, če je taka zver pa nej ma nagobčnik.
Aja pa še pod tretjo, psa nism jeb*** v glavo, si moreš mislit a?


Mah... Kako lahko primerjas ko se dva velika psa cufata ali pa ce pes nekoga napade... Vrsti napadov sta cisto rezlicni... Moja psica je dokaj velika in z njo imam narejene vse sole razen resevalne, poslusa na komando, ampak ce se vanjo zazene en XY pes, ki ni na povodcu medtem ko sva na sprehodu jaz cisto vedno spustim povodec in ji pustim, da psa stolce totalno al pa da lahka vsaj pobegne... Niti na kraj pameti pa mi ne bi prislo, da bi v kaj takega stegoval roko...

Ce pa pes napade cloveka, oziroma v tvojem primeru manjsega fantica, pa dvomim da sta s psom skakala naokoli pa drug drugega grizla oziroma si probala drug drugega podrediti... Ampak se je po moje pes nate spravu in si ti bil bolj kot ne negibn torej bi tvoj oce, medtem ko je junasko probal psu razbit gobec (po moznosti s kako krepko brco), se stegnil ter zagrabil psa za vrat in ga pritisnil na tla.

Pa recimo, da te jst naslednjic na troli pohodim oziroma ti po pomoti stopim recimo na (pretiravam) glavo, mi ne rect da se neb ti razfuku pa mi zacel tezit oziroma kr pomoj probu fizicno obracunat z mano...
Isti si kt kak pes... Pejt v najblizjo trgovino po nagobcnik.

Pa lahko si mislim, da nisi nic storil psu, ki te je napadel... Sem tudi pustil moznost tej opciji... Bad luck al kaj naj recem... Vseeno to ne opravici, da se je tvoj oce spustil na nivo psa pa ga prebutu oziroma mu zlamu gobec... Torej se za svojga fotra po en nagobcnik, k ni nic bols k ena zverina...

Bellatrix ::

darkolord je izjavil:

Če je mišljeno tole:

Pri nas bi morali spremeniti zakonodajo v tem smislu, da bi bilo šolanje bodočih lastnikov psov - obvezno, če ne bi imel izkaznice za vodnika psa določene pasme, bi ti ga morali vzeti in ga dati v rejo sposobnemu lastniku.
je sicer zanimiv predlog, ampak je, vsaj tako kot je napisano, s tem precej problemov:
- kaj narest z obstoječimi psi?
- kdo bi plačal šolanje in izkaznice?
- kdo in kako bi izvajal nadzor?
- a bi mogli opravit to šolanje vsi, ki bi psa peljali kakat, ko je lastnik odsoten?
- kje bi našel te "sposobne lastnike" za rejo, glede na to, da je na prepolna zavetišča že nesposobnik lastnikov krepko premalo?


- Vprašanje je, kaj narest z obstoječimi lastniki!
Država bi morala začeti voditi evidenco psov in ostalih "nevarnih" hišnih živali. Spravljati vse obstoječe lastnike na tečaj bi bilo pretežko. Zato bi zakon začel veljati za vse novopečene lastnike.

- Kdo ti plača vozniški izpit ? Država ima namreč to moč, da te lahko prisili. Če ne opraviš izpita živali ne smeš imeti. Easy.

- Nadzor izvajajo policisti. Lahko bi se ustanovil kakšen inšpektorat, ki bi zmanjšal brezposelnost.

- To vprašanje je enako temu: ali mora izpit za avto opravit tudi tisti, ki vozi avtomobil v času ko je lastnik avtomobila odsoten ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

#000000 ::

Ej folk, pri nas imaš več možnosti da te kdo po neprotrebnem pretepe, posili, zlorabi pedofil, kot da te ugrizne ali celo ubije pes.

Zanimovo bi bilokaj bi se zgodilo z Megličem če bi povozil enega od Baričevičevih psov ? Katarinca bi ga verjetno zaprla senica pa ogulil do kože :)

Mesar ::

Dejstvo je da se psi obravnavajo kot predmet, torej so psi orožje. V tem primeru bi moral za psa imeti orožni list in vsa potrebna potrdila in prestati psihofizične teste, da si sploh sposoben psa imeti. Uvesti bi se morala še pasja policija, ki bi posredovala samo v primeru napada psov, to bi bil majhen korak v pravo smer.

@črni_html, če že navajaš te stvari nam daj še postrezi s kakšno statistiko lepo prosim.
Your turn to burn!
««
3 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprehod in odvezani psi (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
89675295 (45343) Ben Dover
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955359 (45206) Massacra
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922150 (20399) krneki0001

Napad psov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20114240 (10763) Tody

Več podobnih tem