» »

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen?

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen?

««
2 / 20
»»

darkolord ::

Policist je branil javni red in mir.

nedostojno vedenje je vedenje posameznika ali skupine, s katerim povzroči vznemirjenje ali razburjenje ali ogrožanje posameznika ali skupine ali kadar z žaljivimi besedami in dejanji škoduje ugledu posameznika ali skupine ali uradne osebe pri uradnem poslovanju.

(1) Kdor izziva ali koga spodbuja k pretepu ali se vede na drzen, nasilen, nesramen, žaljiv ali podoben način ali koga zasleduje in s takšnim vedenjem pri njem povzroči občutek ponižanosti, ogroženosti, prizadetosti ali strahu,

Torej v takem primeru bi po tvoje moralo biti čisto OK, da se neko osebo ponižuje, ogroža, prizadane ali straši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mesar ::

Lahko bi še psu kazen napisali, ko ste že tok pametni.
Your turn to burn!

nevone ::

Torej v takem primeru bi po tvoje moralo biti čisto OK, da se neko osebo ponižuje, ogroža, prizadane ali straši?


Javni red je bil ogrožen, ne lastnica, po policistovo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Mesar> Lahko bi še psu kazen napisali, ko ste že tok pametni.

To ne gre. Psa se lahko usmrti, ne more se ga pa kaznovat.

nevone> Javni red je bil ogrožen, ne lastnica, po policistovo.

Ne. Preberi zakon.

dela ::

nevone je izjavil:

Torej v takem primeru bi po tvoje moralo biti čisto OK, da se neko osebo ponižuje, ogroža, prizadane ali straši?


Javni red je bil ogrožen, ne lastnica, po policistovo.

o+ nevone


To je pobrano iz Zakona o varovanju JRM. Torej očitno je bil ogrožen.

Mesar ::

Torej z dretjem ogrožaš javni mir? Fino, pol bom jutri dopoldne poklical na frocom kr vsem povrsti pridejo napisat kazni, ker se derejo ko se zunaj igrajo. Pa če vidim one ko hodijo z vrtcom na sprehod, bom jih tudi kr prijavil ker so glasni.
Your turn to burn!

dela ::

Ni bilo samo dretje. "Povedati nekaj krepkih" (iz članka, bolj natančno seveda ne vem, kaj se je dogajalo) se IMO kar dobro prekriva z "drznim, nasilnim, nesramnim, žaljivim ali podobnim" vedenjem, kot je napisano v zakonu.

jype ::

FaLcOn3y3> To je pobrano iz Zakona o varovanju JRM. Torej očitno je bil ogrožen.

Torej je varnost v cestnem prometu ogrožena, če nekdo nima veljavnega prometnega dovoljenja?

FaLcOn3y3> Ni bilo samo dretje. "Povedati nekaj krepkih" (iz članka, bolj natančno seveda ne vem, kaj se je dogajalo) se IMO kar dobro prekriva z "drznim, nasilnim, nesramnim, žaljivim ali podobnim" vedenjem, kot je napisano v zakonu.

V resnici ne vemo, kaj ta fraza v tem primeru pomeni, kako daleč je prišla konfrontacija in zakaj se je policist odločil, kot se je.

Pšenični ::

nevone je izjavil:

Torej v takem primeru bi po tvoje moralo biti čisto OK, da se neko osebo ponižuje, ogroža, prizadane ali straši?


Javni red je bil ogrožen, ne lastnica, po policistovo.

o+ nevone


Ja seveda, ko ti pes trga otroka moraš bit tiho, da "slučajno ne motiš javnega mira". Najbolš da bi tud otroku napisali kazen, ko se dere...ker ga pes trga.

Javni red in mir...to je zakon, ane Jurček. Sicer me v omenjenem primeru čudi, da ni dobila kazen še za otroka, "ki je tud kršil javni red im mir".

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Za pametnjakoviče, če te nekdo pretepa, je to tudi prekršek zoper javni red in mir. Še pretepat se ne smeš, kam smo prišli!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jype ::

telbanc> Javni red in mir...to je zakon, ane Jurček. Sicer me v omenjenem primeru čudi, da ni dobila kazen še za otroka, "ki je tud kršil javni red im mir".

Se boš pritožil, ko te bo nekdo trikat okol kepe, pa ga bo policist oglobil na podlagi istega člena ZJRM?

dzinks63 ::

Dotična mama ima pravico do pritožbe, upam da bo to možnost izkoristila in dobro argumentirala nastalo situacijo v kateri se je znašla. Sodnik bo pritožbo moral preučiti in ustrezno razsoditi. Mama ima veliko možnosti za rešitev pritožbe v svoj prid.

Vitez ::

NIkogar ne smeš zmerjati .ZJRM pač. Če so žaljitve prehude, te lahko še dodatno civilno toži.

Seveda pa bo tudi lastnica dobila mastno kazen, če bo ugotovljeno, da je pes napadel otroka zarad njene malomarnosti. Pa tudi starši otroka jo lahko civilno tožijo, seveda.

paco ::

Kakšne izjave...
Zgražal sem se zjutraj, ko sem gledal zjutraj oddajo, kjer so debatirali o tem, sploh nad komentarji mame.

Ljudje ste veliko slabši od psov, pa še vedno vsa živa golazen hodi naokrog z nezvezanimi rokami...
It iz aj.

paco ::

Zakaj že?

Zato ker ste ljudje pač ljudje. World domination, na koncu se boste pa med sabo pojedli.
Ni razlike.
It iz aj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: paco ()

Bellatrix ::

paco je izjavil:

Zakaj že?

Zato ker ste ljudje pač ljudje. World domination, na koncu se boste pa med sabo pojedli.
Ni razlike.


Ti ne spadaš v to kategorijo ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Vitez ::

paco je izjavil:

Kakšne izjave...
Zgražal sem se zjutraj, ko sem gledal zjutraj oddajo, kjer so debatirali o tem, sploh nad komentarji mame.

Ljudje ste veliko slabši od psov, pa še vedno vsa živa golazen hodi naokrog z nezvezanimi rokami...


Glej model, če imaš psa, si zanj odgovoren. Če nekoga ugrizne, si kriv ti kot lastnik. Pika.

paco ::

Bellatrix, o vas govorim, ker sam ne razmišljam na tak način, in me je sram, da živim v taki družbi.

Vitez, se strinjam s tem, ampak komentarji nekaterih pa res niso za nikamor. Sam sem našega psa dobro vzgojil, in ni še nikoli nikogar ugriznil niti napadel. Je pa res, da med sprehodom iz radovednisti rada povoha kakšnega mimoidočega, ampak njihovi odzivi so podobni tem tukaj.
It iz aj.

gendale ::

imej psa na povodcu in boš rešil problem
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

paco ::

gendale, moj pes je vedno pripet.
It iz aj.

jype ::

Vitez> Glej model, če imaš psa, si zanj odgovoren. Če nekoga ugrizne, si kriv ti kot lastnik. Pika.

In to je vse. Nobene težke filozofije ni. Komot si predstavljaš, da je to enako, kot da bi tista ženska ugriznila otroka (in dretje na njenega moža po ugrizu ne bi bilo smatrano za nobeno samoobrambo, normalno reakcijo ali karkoli drugega v smislu olajševalne okoliščine).

Naš pes ni vedno pripet, se pa ga vsekakor pripne, ko to zahteva olika (kaj šele karkoli močnejšega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brias ::

US of A laws ...


we love them :)

What penalties are there in relation to restricted or declared dangerous dogs?

If a restricted or declared dangerous dog attacks, harasses or chases a person or animal, the maximum penalty applicable is $33,000.

Where a restricted or declared dangerous dog attacks or bites a person due to failure to comply with control requirements, the maximum penalty applicable is $55,000 or two years imprisonment or both, with possible immediate destruction of the dog.

If a restricted or declared dangerous dog attacks or bites a person and has previously attacked, the maximum penalty is $22,000 or 2 years' imprisonment or both, with possible immediate destruction of the dog.

Where control requirements are not complied with in relation to a restricted or declared dangerous dog, the maximum penalty applicable is $16,500.

If a restricted dog is sold or advertised for sale or its ownership is accepted by another person or if it is used for breeding purposes or advertised for breeding purposes, the maximum penalty applicable is $16,500 for each of the offences.

If a restricted or declared dangerous dog is encouraged to attack, the maximum penalty is $11,000 or 6 months' imprisonment or both. In this case, if the dog attacks or bites a person the maximum penalty is $22,000 or 2 years imprisonment or both.


http://www.wyong.nsw.gov.au/my-property...

jype ::

Pozabil si navest, kakšne so kazni za prvi prekršek (za psa, ki še ni registriran kot nevaren).

francek1 ::

nevone je izjavil:

jype je izjavil:

nevone> V tej situaciji ne nenormalno, da so kaznovali (tudi) žrtev.

Niso kaznovali žrtve, ampak njeno mamo.


Posredno so kaznovali tudi žrtev.

In povrhu vsega oddali sporočilo, da se je treba do lastnikov pobesnelih psov nadvse spoštljivo obnašat, tudi ko vas njihov pes napade.

Poleg tega, če ti nekdo naredi neko škodo, ne moreš v tistem trenutku pričakovat, da oškodovani ne bo pokazal vsaj kanček jeze. Sploh pa mati ogrizenega 2-letnega otroka.

Temu se reče izživljanje policistov nad državljani.

o+ nevone


Kake neumnosti eni klatite...zdaj pa si zamisli primer, ko tvojemu avtu odpove ročna zavora in tvoj avto tresne v en nov BMW, parkiran na istem parkirišču. Po tvoje( in po mnenju par bistrih buč tule) je zdaj zato lastnik zaradi razburjenosti upravičen, da te žali???? Normalno, da so policaji oglobili tudi mamo. kam pa pridemo, če bi se ob vsaki stresni situaciji obmetavali z žaljivkami? A smo v kameni dobi ali kaj?
Sicer pa, če bi tak pes imel namen poškodovati otroka, bi bile posledice drugačne...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pšenični ::

jype je izjavil:

telbanc> Javni red in mir...to je zakon, ane Jurček. Sicer me v omenjenem primeru čudi, da ni dobila kazen še za otroka, "ki je tud kršil javni red im mir".

Se boš pritožil, ko te bo nekdo trikat okol kepe, pa ga bo policist oglobil na podlagi istega člena ZJRM?



Pritožil se bom, ker nimam možnosti predlagat za izbris "tvojih fantazij".

Iskrivljaš zadevo. Devaš nerealne primerjave.

Govorimo o primeru, ki bi se lahko končal s smrtjo otroka, ti pa tega nikakor nočeš razumet.

"kam pa pridemo, če bi se ob vsaki stresni situaciji obmetavali z žaljivkami?"

Seveda, ti bi verjetno lastnici psa ki bi ti raztrgal otroka, mirno zabrusil...."gospa to pa ni bilo vljudno"...ko pravi anglež..

Zgodovina sprememb…

detroit ::

Hmm sam bi po moje zlomil kak vratek mogoče celo dva, me zanima kakšna bi bila kazen:o
Skero

Vitez ::

Posebno huda telesna poškodba, verjetno zapor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

jype ::

telbanc> Seveda, ti bi verjetno lastnici psa ki bi ti raztrgal otroka, mirno zabrusil...."gospa to pa ni bilo vljudno"...

Ne, dal bi ji vizitko šole za pse in vizitko odvetnika.

detroit ::

I robot
Skero

ttommy ::

francek1 je izjavil:

nevone je izjavil:

jype je izjavil:

nevone> V tej situaciji ne nenormalno, da so kaznovali (tudi) žrtev.

Niso kaznovali žrtve, ampak njeno mamo.


Posredno so kaznovali tudi žrtev.

In povrhu vsega oddali sporočilo, da se je treba do lastnikov pobesnelih psov nadvse spoštljivo obnašat, tudi ko vas njihov pes napade.

Poleg tega, če ti nekdo naredi neko škodo, ne moreš v tistem trenutku pričakovat, da oškodovani ne bo pokazal vsaj kanček jeze. Sploh pa mati ogrizenega 2-letnega otroka.

Temu se reče izživljanje policistov nad državljani.

o+ nevone


Kake neumnosti eni klatite...zdaj pa si zamisli primer, ko tvojemu avtu odpove ročna zavora in tvoj avto tresne v en nov BMW, parkiran na istem parkirišču. Po tvoje( in po mnenju par bistrih buč tule) je zdaj zato lastnik zaradi razburjenosti upravičen, da te žali???? Normalno, da so policaji oglobili tudi mamo. kam pa pridemo, če bi se ob vsaki stresni situaciji obmetavali z žaljivkami? A smo v kameni dobi ali kaj?
Sicer pa, če bi tak pes imel namen poškodovati otroka, bi bile posledice drugačne...

Ti enačiš otroka s kupom pleha...? Poglej- sem imel psa, velikega mešanca, pa ni nikoli bil hudoben, pa ga vseeno nisem puščal prosto letati okrog. Že 100x povedano- prevladajo starševska čustva. Da tvojega oroka nekdo napade, boš lepo cool gledal in počakal na policaje?
Samo nestarši klatijo neumnosti.
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

francek1 ::

Mesar je izjavil:

Lahko bi še psu kazen napisali, ko ste že tok pametni.

Če bi poznal pravo bi vedel, da so psi pravno gledano stvari(Tiere sind Sachen iSd §§ 242). In stvari ne moreš očitati naklepa...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pšenični ::

jype je izjavil:

telbanc> Seveda, ti bi verjetno lastnici psa ki bi ti raztrgal otroka, mirno zabrusil...."gospa to pa ni bilo vljudno"...

Ne, dal bi ji vizitko šole za pse in vizitko odvetnika.


Kaj ti to pomaga, če je mulc invalid. Ali umre.

Sploh je zlo v redu da imaš ti za ta primer in tudi številne druge vizitke že natiskane.......nikoli se ve ane....imaš tud vizitke s seboj za kaj drugega....verjetno si na vse pripravljen. Verjetno imaš vedno s seboj na kolesu za ene pol kile vizitk?

Heh, nakladaš.

Zgodovina sprememb…

jype ::

ttommy> Da tvojega oroka nekdo napade, boš lepo cool gledal in počakal na policaje?

Ne. Se pa dereš na psa, ne na mimoidoče, od katerih je eden bržkone lastnik. Mene nič ne preseneča reakcija mame otroka, pravim pa, da ni niti ustrezna, niti ne moremo vedeti, kako ekscesna je bila, da je policist posegel po ukrepih.

telbanc> Kaj ti to pomaga, če je mulc invalid. Ali umre.

Ja, ane, ker če se dovolj glasno dereš na lastnika psa, ali pa ga fizično napadeš, otroku čudežno zraste še ena hrbtenica in se mu vrne pulz.

telbanc> Verjetno imaš vedno s seboj na kolesu za ene pol kile vizitk?

Nobene vizitke nimam, napisal sem le, kakšna reakcija je smiselna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

francek1 ::

ttommy je izjavil:

francek1 je izjavil:

nevone je izjavil:

jype je izjavil:

nevone> V tej situaciji ne nenormalno, da so kaznovali (tudi) žrtev.

Niso kaznovali žrtve, ampak njeno mamo.


Posredno so kaznovali tudi žrtev.

In povrhu vsega oddali sporočilo, da se je treba do lastnikov pobesnelih psov nadvse spoštljivo obnašat, tudi ko vas njihov pes napade.

Poleg tega, če ti nekdo naredi neko škodo, ne moreš v tistem trenutku pričakovat, da oškodovani ne bo pokazal vsaj kanček jeze. Sploh pa mati ogrizenega 2-letnega otroka.

Temu se reče izživljanje policistov nad državljani.

o+ nevone


Kake neumnosti eni klatite...zdaj pa si zamisli primer, ko tvojemu avtu odpove ročna zavora in tvoj avto tresne v en nov BMW, parkiran na istem parkirišču. Po tvoje( in po mnenju par bistrih buč tule) je zdaj zato lastnik zaradi razburjenosti upravičen, da te žali???? Normalno, da so policaji oglobili tudi mamo. kam pa pridemo, če bi se ob vsaki stresni situaciji obmetavali z žaljivkami? A smo v kameni dobi ali kaj?
Sicer pa, če bi tak pes imel namen poškodovati otroka, bi bile posledice drugačne...

Ti enačiš otroka s kupom pleha...? Poglej- sem imel psa, velikega mešanca, pa ni nikoli bil hudoben, pa ga vseeno nisem puščal prosto letati okrog. Že 100x povedano- prevladajo starševska čustva. Da tvojega oroka nekdo napade, boš lepo cool gledal in počakal na policaje?
Samo nestarši klatijo neumnosti.


Če kdo klati neumnosti, si to ti. BMW-ja sem dal le kot primer, ker vem, da se eni bolj razburijo pri praski na plehu kot pa, če mu pade otrok...Dotični pes je bil pripet in če bi povodec držal, kot je treba, do primera ne bi prišlo.
P.S. Ko boš imel štiri otroke in tri vnuke kot jaz, se pa oglašaj...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pšenični ::

jype je izjavil:

ttommy> Da tvojega oroka nekdo napade, boš lepo cool gledal in počakal na policaje?

Ne. Se pa dereš na psa, ne na mimoidoče, od katerih je eden bržkone lastnik. Mene nič ne preseneča reakcija mame otroka, pravim pa, da ni niti ustrezna, niti ne moremo vedeti, kako ekscesna je bila, da je policist posegel po ukrepih.

telbanc> Kaj ti to pomaga, če je mulc invalid. Ali umre.

Ja, ane, ker če se dovolj glasno dereš na lastnika psa, ali pa ga fizično napadeš, otroku čudežno zraste še ena hrbtenica in se mu vrne pulz.



Ne govorimo o tem, da ti situacije ne razumeš. Da so nekateri za mulca pripravljeni fentat psa, ki ga hoče napasti. Da zaščitiš svojega otroka.

Eni bi pač le gledali. In delili vizitke. Mama v omenjenem primeru je toliko dvignila otroka, da ga ni pes smrtno ranil.

darkolord ::

Da so nekateri za mulca pripravljeni fentat psa, ki ga hoče napasti.
To je povsem razumljivo. Ni pa niti približno razumljivo, da so pripravljeni fentati lastnika.

francek1 ::

A je slučajno kdo pomislil, kakšen vzgojni vzorec je dala mama otroku? Recimo, na kakšen način se rešujejo konfliktne situacije? No, tega od tistih, ki se čudijo, da je mama dobila zasluženo kazen, niti ne pričakujem...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

telbanc> Ne govorimo o tem, da ti situacije ne razumeš. Da so nekateri za mulca pripravljeni fentat psa, ki ga hoče napasti. Da zaščitiš svojega otroka.

Aha, torej je bilo kričanje (ali karkoli že) na lastnico v resnici taktično-strateška poteza mame otroka, ki bi se eventuelno, če ne bi zlobni policist posredoval, razpletla v bočni napad na psa?

Pšenični ::

darkolord je izjavil:

Da so nekateri za mulca pripravljeni fentat psa, ki ga hoče napasti.
To je povsem razumljivo. Ni pa niti približno razumljivo, da so pripravljeni fentati lastnika.


To se pol dogaja zato, ker so eni lastniki prave svinje, in govorijo, da ga je otrok dražil itd. Pol normalno, da ti do konca poči film.

Ko je potrebno prevzet odgovornost....pač na sodišču...noben ne ve, čigav je pes...ma ko bi vedeli, kako gre to.

jype je izjavil:

telbanc> Ne govorimo o tem, da ti situacije ne razumeš. Da so nekateri za mulca pripravljeni fentat psa, ki ga hoče napasti. Da zaščitiš svojega otroka.

Aha, torej je bilo kričanje (ali karkoli že) na lastnico v resnici taktično-strateška poteza mame otroka, ki bi se eventuelno, če ne bi zlobni policist posredoval, razpletla v bočni napad na psa?


Pač zgubila je živce, ker je komej rešila otroka. Tega ti ne razumeš....kaj sploh debatiramo in v čem je poanta. Da je bila kaznovana, namesto, da bi jo poskušali pomiriti in ji nuditi strokovno pomoč. Če ti hoče pes umoriti otroka, je tle za ene tko, kot da bi pihal veter na pomladni dan.....

In to je mogoče...

Sem mel enkrat nesrečo z avtom...me je nekdo od zadaj zadel...Im me je policaj lepo pomiril. Tko bi moral tud ta, ane...reagirat. Gospo lepo pomirit. So tud zlo v redu policaji.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Pač zgubila je živce, ker je komej rešila otroka. Tega ti ne razumeš....kaj sploh debatiramo in v čem je poanta. Da je bila kaznovana, namesto, da bi jo poskušali pomiriti in ji nuditi strokovno pomoč. Če ti hoče pes umoriti otroka, je tle za ene tko, kot da bi pihal veter na pomladni dan.....

Točno tako, zato sem že v prejšnjem postu napisal, da ima mama velike možnosti, da s pritožbo uspe in da bo sodnik razsodil njej v prid.

jype ::

telbanc> Pač zgubila je živce, ker je komej rešila otroka.

In zato je dobila kazen. Kot bi jo dobil ti, če bi izgubil živce in v križišču prehitel voznika, ki mu je že desetič pri speljevanju crknil avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

darkolord ::

Pol normalno, da ti do konca poči film.
Ne, da ti do konca poči film, ni niti približno normalno. Če te nekaj tako sprovocira, da ti poči film, si mentalno labilen. Taki pašejo na povodec.

Da je bila kaznovana, namesto, da bi jo poskušali pomiriti in ji nuditi strokovno pomoč.
A si siguren da je tukaj bilo "namesto"? Če si recimo poškodovan pri prometni nesreči, ti policisti najprej pomagajo, potem ti pa vseeno napišejo kazen, če si naredil kakšen prekršek.

jype ::

telbanc> Sem mel enkrat nesrečo z avtom...me je nekdo od zadaj zadel...Im me je policaj lepo pomiril. Tko bi moral tud ta, ane...reagirat. Gospo lepo pomirit. So tud zlo v redu policaji.

Ja, vem, zato pa pravim, da ker ne vemo ničesar o tem, kaj se je dogajalo, ne moremo sodit o tem, ali je policist ravnal pravilno.

Pšenični ::

jype je izjavil:

telbanc> Pač zgubila je živce, ker je komej rešila otroka.

In zato je dobila kazen. Kot bi jo dobil ti, če bi izgubil živce in v križišču prehitel voznika, ki mu je že desetič pri speljevanju crknil
avto.


Ne devaj nerelevantnih primerjav.

Pleh je pleh, daš 10 jurjev, pa maš dober avto. Otroka ne povrneš, to teb ni jasno.

Limit-sky ::

Tole je skoraj tako, kot osebek, ki se s kolesom zapelje v križišče mimo rdeče luči na semaforju. Z izgovorom, da je skrbel za svojo "varnost" in, da bi drugače prišlo do "neprijetnih posledic"?!? Seveda bi kolesar moral stati v koloni in, če bi se bližal 2-tonski avtomobil, bi moral zamižati in globoko vdihniti. Pravne zadeve se pa rešujejo na sodišču in ne s kršenjem zakonov. ;((
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Mehmed ::

Dej umirite se folk, ce niti ne vemo kako je izgledalo.

Ce jo je nadrla kaj se gre pa so prisli policaji in ji napisali kazen je malo neokusno ja.
Ce je pa minilo 15 min pa se je se v prisotnosti policajev histericno drla naprej, ko je bilo vse pod kontrolo ze, ja tle si pa zasluzi kazen. Ta scenarij je dosti bolj verjeten od prvega.
Tudi kazen sama ni problem, sej ima moznost ugovora.

jype ::

telbanc> Otroka ne povrneš, to teb ni jasno.

Misliš rečt, da ker otroka ne povrneš, če se dereš na lastnika psa, ki je otroka ubil, je torej prav, da si kaznovan za takšno početje? Ja, se strinjam.

Limit-sky> Tole je skoraj tako, kot osebek, ki se s kolesom zapelje v križišče mimo rdeče luči na semaforju. Z izgovorom, da je skrbel za svojo "varnost" in, da bi drugače prišlo do "neprijetnih posledic"?!? Seveda bi kolesar moral stati v koloni in, če bi se bližal 2-tonski avtomobil, bi moral zamižati in globoko vdihniti. Pravne zadeve se pa rešujejo na sodišču in ne s kršenjem zakonov. ;((

Tako nekako:

http://thecityfix.com/blog/paris-allows...

francek1 ::

Izgleda, da eni nikakor ne razumete vloge policije. Policija je REPRESIVEN organ in ni socialna služba, niso psihologi, niti psihiatri. Zakoni žal policiste zavezujejo med drugim tudi h kaznovanju. Sevada pa eni od doma niso navajeni reda in potem cvilijo po forumih in rumenih medijih.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

m0LN4r ::

Ta zakon je spet eden izmed tistih zaradi katerega so naša dejanja prikrajšana. Ne vidite da smo kot ovce? Še mal pa nč neboš smel. Sam to kaj ti zakon dovoli.
Ne smeš se dret, ne smeš žurat, ne smeš srat, ne smeš scat itd. ne smeš hodit tu, ne smeš hodit tam, nesmeš uno pa tisto. Dejansko smo že zdej teoretično ovce sam še ni vse tako ostro nadzirano. Me prav zanima kje bo družba čez par let.

Nobenemu ne gre na jetra, da smo vedno bolj omejeni z vseh strani?

Včasih si mislim, da raje živel v času, ko so ljudje potoval po evropi, se selili narodi. Ni blo lastnine nepremičnih itd. (za nekatere) V mislih mam nomade, ki niso bli pod nobeno vladavino.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

darkolord ::

Policija je REPRESIVEN organ

Naloge policije so:

1. varovanje življenja, osebne varnosti in premoženja ljudi;

2. preprečevanje, odkrivanje in preiskovanje kaznivih dejanj in prekrškov, odkrivanje in prijemanje storilcev kaznivih dejanj in prekrškov, drugih iskanih oseb ter njihovo izročanje pristojnim organom in zbiranje dokazov ter raziskovanje okoliščin, ki so pomembne za ugotovitev premoženjske koristi, ki izvira iz kaznivih dejanj in prekrškov;

3. vzdrževanje javnega reda;

4. nadzor in urejanje prometa na javnih cestah in nekategoriziranih cestah, ki so dane v uporabo za javni promet;

5. varovanje državne meje in opravljanje mejne kontrole;

6. opravljanje nalog, določenih v predpisih o tujcih;

7. varovanje določenih oseb, organov, objektov in okolišev;

8. varovanje določenih delovnih mest in tajnosti podatkov državnih organov, če z zakonom ni drugače določeno;

9. izvajanje nalog, določenih v tem in drugih zakonih in podzakonskih predpisih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
««
2 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprehod in odvezani psi (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
89675295 (45343) Ben Dover
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955359 (45206) Massacra
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922150 (20399) krneki0001

Napad psov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20114240 (10763) Tody

Več podobnih tem