» »

Povratniki (alkohol) nazaj v cestni promet.

Povratniki (alkohol) nazaj v cestni promet.

jalovec09 ::

Nekoga so ustavli prvič, napihal, kazenske točke, mala kazen še po starem sistemu, čez določeno obdobje po novi zakonodaji ponovno ustavijo, tokrat kazenske 18, denarna kazen (1000 evrov+), izpit preneha po pravnomočnosti. Mine pol leta, kazen plačana.

Kako je sedaj, če te ustavijo ponovno brez vozniškega in z reg. avtom, po novem lastnik vozila brez veljavnega vozniškega ne more reg. avto zato je potrebna druga oseba, ki prevzame vse kazenske točke.

Ali bi v primeru karambola zavarovalnica plačala nastalo škodo?

Kakšen je ponovni postopek za pridobitev vozniškega, zdravniški pregled je stal za nekoga 120 evrov in menda velja samo 1 leto.

P.s. Sprašujem za drugo osebo, jaz sem vzoren voznik, ne izzivam, vedno za volanom trezen in spoštujem CPP, mam nekakšno srečo v 8 letih me niso še ustavli niti nisem naredil akrambola, za seboj pa imam krepko čez 150.000km, dosti tud v LJ.

St235 ::

Kaj kaj kaj? malo mešaš hruške in jabolka.

V primeru alkohola točke VEDNO dobi voznik, nikoli lastnik vozila. Lahko pa po novem avto zaplenijo (ne glede na lastništvo), če bo oseba, ki je izgubila vozniški zaradi alkohola vozila brez veljavnega izpita.
Ravno tako bo avto še vedno lahko registriran na nekoga, ki v vmesnem času zgubi vozniško. To je problem edino pri novi registraciji.

Ali bi v primeru karambola zavarovalnica plačala nastalo škodo?

Zavarovalnica VEDNO pokrije škodo tretji osebi iz naslova AO, samo v primeru, če je povzročitelj pijan, brez vozniškega ali vozilo ni tehnično izpravno potem bo terjala povzročitelja za povrnitev škode.

Kakšen je ponovni postopek za pridobitev vozniškega, zdravniški pregled je stal za nekoga 120 evrov in menda velja samo 1 leto.

Postopek za pridobitev vozniškega je enak kot za nekoga, ki ga nikoli ni imel. Ko bo minila prepoved opravljanja vozniškega, naredi zdravniški, CPP, odvozi ure in naredi izpit. Zdravniški pregled, pač narediš ponovno, če vmes poteče. Prva pomoč nikoli ne poteče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mr Hilter ::

A ni za take paciente tudi obvezen psihotest?

balocom ::

Zdravniški zna bit malce bolj zapleten če si izgubil vozniško zaradi vožnje pod vplivom alkohola, poznam nekoga (info iz 1. roke) ki je šel delat izpit 3-jič (prvič ga je zgubil zaradi prehitre vožnje, 2-ič ga je izgubil ker je napihal) in je šel v Lj na raznorazne teste, ki so trajali vse skupaj ~3 dni. Ostali del pridobitve vozniške je bolj "normalen" oz. enak kot za druge.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

AndrejS ::

najceneje je kupit en stari rabljen avto in se vozit brez vozniške dalje. To vsi delajo, zato pa se je varnost na cesti pri nas zmanjšala. Glupi zakon !

St235 ::

In dokler imamo take idiote na planetu ga ni zakona, ki bo izboljšal prometno varnost. No ja, razen javno razčetverjnje vsakega, ki pijan, brez izpita vozi neregistriran avto in je pri tem še tako prekleto zabit, da se s tem hvali.

Invictus ::

AndrejS je izjavil:

najceneje je kupit en stari rabljen avto in se vozit brez vozniške dalje. To vsi delajo, zato pa se je varnost na cesti pri nas zmanjšala. Glupi zakon !


To se da hitro uredit. Najdeš prejšnjega lastnika in mu nabiješ kazen ker je na črno prodal avto. Ko jih bo par plačalo, noben več ne bo prodajal avta brez prepisa in plačanega davka.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Še zmerja je hitrejše če vozniku pošljejo po en metek v vsako koleno, pa naj pol zleze za volan.

jype ::

Nah, WarpedOne je imel boljšo rešitev: Namesto airbaga v volan eno polmetrsko jekleno šilo, ki v primeru trka silovito izskoči.

compaq ::

Ravno prejšnji teden sem govoril o tem z inštruktorjem, ki se ukvarja s povratniki in mi je rekel da ni več toliko alkohola za volanom je večina samo hitrost.

"M1_Abrams" upam, da to ni res!

L.p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: compaq ()

jalovec09 ::

St235 je izjavil:

Kaj kaj kaj? malo mešaš hruške in jabolka.

V primeru alkohola točke VEDNO dobi voznik, nikoli lastnik vozila. Lahko pa po novem avto zaplenijo (ne glede na lastništvo), če bo oseba, ki je izgubila vozniški zaradi alkohola vozila brez veljavnega izpita.
Ravno tako bo avto še vedno lahko registriran na nekoga, ki v vmesnem času zgubi vozniško. To je problem edino pri novi registraciji.



Meni so na tehničnem drugače povedal, če ti kot druga oseba, ker imaš izpit dovoliš prvi osebi, da reg. avto na sebe prevzameš odgovornost PIKE, kazen pa dobi voznik, ker potem bi to vsi delal, neke posledice morata imet oba....in na tak način lahko druga oseba nič kriva izgubi vozniško zaradi pik. Zdaj ne vem ali so PIKE ali denarna kazen za drugega.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Meni so na tehničnem drugače povedal, če ti kot druga oseba, ker imaš izpit dovoliš prvi osebi, da reg. avto na sebe prevzameš odgovornost PIKE, kazen pa dobi voznik, ker potem bi to vsi delal, neke posledice morata imet oba....in na tak način lahko druga oseba nič kriva izgubi vozniško zaradi pik. Zdaj ne vem ali so PIKE ali denarna kazen za drugega.

Ni res, vse dobi voznik. Zakaj hudiča bi bila kriva žena, ki je posodila avto možu (edini avto v gospodinjstvu), da je skočil v trgovino in je pri tem naletu na radar...

St235 ::

jalovec09 je izjavil:

St235 je izjavil:

Kaj kaj kaj? malo mešaš hruške in jabolka.

V primeru alkohola točke VEDNO dobi voznik, nikoli lastnik vozila. Lahko pa po novem avto zaplenijo (ne glede na lastništvo), če bo oseba, ki je izgubila vozniški zaradi alkohola vozila brez veljavnega izpita.
Ravno tako bo avto še vedno lahko registriran na nekoga, ki v vmesnem času zgubi vozniško. To je problem edino pri novi registraciji.



Meni so na tehničnem drugače povedal, če ti kot druga oseba, ker imaš izpit dovoliš prvi osebi, da reg. avto na sebe prevzameš odgovornost PIKE, kazen pa dobi voznik, ker potem bi to vsi delal, neke posledice morata imet oba....in na tak način lahko druga oseba nič kriva izgubi vozniško zaradi pik. Zdaj ne vem ali so PIKE ali denarna kazen za drugega.


No na tehničnem so tipovedal neumnost. V kazenskem pravu ni dovoljeno osebo x kaznovat za prekršek osebe y. Pri alkoholu niti ne pride v upoštev famozni člen, ki nalaga ovjektivno ogovornost lastniku, ker se alkotest zmeraj opravlja pri konkretni osebi. Od kje tebi logika, da morata biti za prometni prekršek odgovarjati dve osebi res ne vem. Za prekršek je kriv tisti, ki ga naredi.

Je pa "nič kriva" oseba lahko ob avto v skladu z novim zakonom. Dragi moji, ustrajno pozabljate, da je avto deklariran kot nevarna stvar in zato nosi določeno odgovornost. Tako, da avto pač ne posojaš vsakemu kretenu, ki pride mimo.

Vikking ::

Jaz že pol leta redno furam neregistriran auto, brez vozniškega dovoljenja in nikoli trezen za volanom.


praviš da so tebe ujeli: http://24ur.com/novice/crna-kronika/po-...

RejZoR ::

Odvisno. Če te ustavi policaj dobi kazen lastnik. Če te dobijo na stacionarni radar pa dobi kazen lastnik vozila, ker te najdejo po registrski tablici. Lahko samo kasneje prideš podat izjavo, da je avto vozila neka druga oseba, ki mora verjetno nato to tud podpisat in s tem prevzet krivdo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

M-XXXX ::

Odvisno. Če te ustavi policaj dobi kazen lastnik.

Si mislil voznik?

Če te dobijo na stacionarni radar pa dobi kazen lastnik vozila, ker te najdejo po registrski tablici. Lahko samo kasneje prideš podat izjavo, da je avto vozila neka druga oseba, ki mora verjetno nato to tud podpisat in s tem prevzet krivdo.

Napišeš pritožbo, da NISI vozil ti (dokažeš, da nisi vozil... Kaj pa vem potrdilo, da si bil na šihtu) in je s tem konec zadeve. Ni ti potrebno nobene druge osebe pripeljat, da prevzame krivdo...

RejZoR ::

Voznik sem mislil ja.

Sam mal čudno mi je da pol kr nihče ni odgovoren. Dat dokaz, da te ni bilo tam je khm lahko ponaredit in pol kr ni nihče kriv sploh?

Imajo pa zanimiv sistem na japonskem kjer se mora na sliki kamere poleg tablic vidit tudi obraz preko katerega te identificirajo. Če je samo tablica te baje sploh ne bojo obravnaval.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

M-XXXX ::

http://slo-tech.com/forum/t310844/0

Tukajle imaš kar nekaj branja na to temo :)

Dat dokaz, da te ni bilo tam je khm lahko ponaredit in pol kr ni nihče kriv sploh?

Da.

St235 ::

Sam mal čudno mi je da pol kr nihče ni odgovoren. Dat dokaz, da te ni bilo tam je khm lahko ponaredit in pol kr ni nihče kriv sploh?


Po tej logiki, potem bi moral za vsak prekršek napisat nekomu kazen, magari nedolžnemu, če mu ne morejo dokazat krivde.

RejZoR je izjavil:

Odvisno. Če te ustavi policaj dobi kazen lastnik. Če te dobijo na stacionarni radar pa dobi kazen lastnik vozila, ker te najdejo po registrski tablici. Lahko samo kasneje prideš podat izjavo, da je avto vozila neka druga oseba, ki mora verjetno nato to tud podpisat in s tem prevzet krivdo.


Vožnjo pod vplivom alkohola bolj težko meriš z stacionarnimi napravami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RejZoR ::

Ne, gre se za to, da si kot lastnik vozila odgovoren za to kdo ga vozi. Če avto ni bil prijavljen kot ukraden pomeni, da si nekomu dovolil uporabo in posledično veš kdo je to bil. Makes sense ane?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jalovec09 ::

Ok dejmo še enkrat:

Brat je izgubil vozniško, zaradi alkohola, kupil bo drug avto in ga bo reg. ter se vozil brez vozniškega.

Na tehničnem pa mu ne morejo reg. avta, ker nima vozniškega, zato potrebuje drugo osebo, ki ima vozniško.

Na tehničnem so jasno rekli, da tudi jaz prevzamem del krivde, ker sem dovolil, da se pod mojim imenom reg. avto, zaradi mojega vozniškega, ne bom pa lastnik vozila. Se bom pozanimal....

logout ::

@jalovec09:

Lastnik je tisti, na katerega je avto pisan, kdo je avto plačal v tvojem kontekstu nima nobene veze. Če bo tvoj brat z avtom, ki je pisan nate, bežal pred policaji, boš imel težave najprej ti. In bežal bo vedno, če ne bo imel izpita, ker drugače bo avto pa-pa...

L.p., Kloko

aky ::

Avto lahko registrira samo lastnik avta, razen če lastnik napiše pooblastilo, da tretja oseba uredi papirje v njegovem imenu. Še vedno pa je avto registriran na lastnika.

Ob registraciji in zavarovanju ne zahtevajo vozniškega izpita. To jih prav nič ne zanima. Če narediš škodo, bo stroške oškodovancu krila zavarovalnica. Nato pa povzročitleju lepo izstavila "dokapitalizacijo škodnega primera" ali kako to že imenujejo.

A.

amigo_no1 ::

Ob registraciji in zavarovanju ne zahtevajo vozniškega izpita.

Ni res, po novem zvcpju zahtevajo ob registraciji vozniški izpit.
http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=3...

Registracija le z vozniškim dovoljenjem!
Po določbah novega zakona o motornih vozilih
Ste lahko lastnik osebnega avtomobila, če nimate vozniškega dovoljenja? Zakaj pa ne, saj je prepovedana le vožnja brez vozniškega izpita, ne pa tudi lastništvo avtomobila.
Vsaj tako bi odgovorila večina normalno razmišljujočih ljudi.
Tako je bilo doslej, ne pa več po 1. juliju letos, ko je začel veljati novi zakon o motornih vozilih.

aky ::

Vsako leto registriram dve vozili pa me do sedaj še nikoli niso prosili za vozniško. Svašta.

amigo_no1 ::

Nope dude, živiš v napačni državi.
Birokrati ownajo vse ostale.

Ti imaš verjetno podaljšanje registracije.

Zgodovina sprememb…

aky ::

amigo_no1 je izjavil:

Ti imaš verjetno podaljšanje registracije.


Res je. Kaj pa če mi vmes odvzamejo vozniško? Tisto jih pa več ne briga?

A.

jalovec09 ::

Novidite, slabo poznate redne zakonodaje, torej dobil bom kazenske, če ga ustavjo spet pod vlivom alkohola?

Citiram:

A kdo bo želel biti uporabnik vozila, če pa se z njim vozil le občasno, saj s tem, ko prevzame funkcijo uporabnika vozila, tvega, da bo dobil kazenske točke, četudi ni vozil avta - zgolj zato, ker je vpisan kot uporabnik vozila!

Zgodovina sprememb…

St235 ::

jalovec09 je izjavil:

Ok dejmo še enkrat:

Brat je izgubil vozniško, zaradi alkohola, kupil bo drug avto in ga bo reg. ter se vozil brez vozniškega.

Na tehničnem pa mu ne morejo reg. avta, ker nima vozniškega, zato potrebuje drugo osebo, ki ima vozniško.

Na tehničnem so jasno rekli, da tudi jaz prevzamem del krivde, ker sem dovolil, da se pod mojim imenom reg. avto, zaradi mojega vozniškega, ne bom pa lastnik vozila. Se bom pozanimal....


Tebe bodo preganjali takrat ko bo zazna kršitev z avtom ne bo pa razviden voznik. Če bodo dobil voznika bo voznik direktno dobil kazen.

Kaj si pa citiral? mogoče zakon glede na to da nas obtožuješ da ga ne poznamo??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jalovec09 ::

Piše tam, da voznika, ki je lastnik vozila in nima vozniškega ne morejo dajat kazenske, torej jih dobi nekdo, ki je dovolil ponudil svoje vozniško, torej kazenske, denarsno kazen pa dobi lastnik vozila. Tehnični so mi prav povedal !!!

Zgodovina sprememb…

aky ::

Kje to bereš?

Jaz berem Uradni list in pod 15. členom (registracija vozila na uporabnika ter pravice in odgovornosti uporabnika vozila) piše:

...
vozilo je registrirano na lastnika, ki določi uporabnika z njegovim pisnim soglasjem. Uporabnik je odgovoren za vsa dejanja storjena s tem vozilom, kjer ni bil ugotovljen dejanski voznik vozila.
...

A.

blackbfm ::

Res je. Kaj pa če mi vmes odvzamejo vozniško? Tisto jih pa več ne briga?


Ne moreš registrirat niti podaljšat registracije avta brez veljavne vozniške. Sistem te enostavno ne spusti skozi. Meni je potekla vozniška, tako da sem avto registriral na mat ker je bilo tist dan pač prepozno za urejat vozniško. Oba sva mogla podpisat neko izjavo in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Reycis ::

Zakaj bi sploh registriral vozilo, ce imas namen voziti brez vozniskega? Ga bo pretezno vozil nekdo drug?

aky ::

Vidim ja. V zgornjem uradnem listu, člen 17.

Sem pa imel registracijo 3 tedne nazaj, pa niso fehtali vozniške (AMZS LJ).

A.

Reycis je izjavil:

Zakaj bi sploh registriral vozilo, ce imas namen voziti brez vozniskega? Ga bo pretezno vozil nekdo drug?


Recimo: Dedek je lastnik vozila in ga hoče registrirati. Ker pa nima več veljavnega vozniškega, ga bo prevažal vnuk.

A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aky ()

St235 ::

jalovec09 je izjavil:

Piše tam, da voznika, ki je lastnik vozila in nima vozniškega ne morejo dajat kazenske, torej jih dobi nekdo, ki je dovolil ponudil svoje vozniško, torej kazenske, denarsno kazen pa dobi lastnik vozila. Tehnični so mi prav povedal !!!


Kje piše? edino v tvoji glavi. Daj vir pa nehaj trolat tja v tri dni če ne veš kaj govoriš.

amigo_no1 ::

http://slo-tech.com/forum/t310844/449
Delavci na tehničnih pregledih žal niso pravniki.

Reycis je izjavil:

Zakaj bi sploh registriral vozilo, ce imas namen voziti brez vozniskega? Ga bo pretezno vozil nekdo drug?

Preberi si članek
http://slo-tech.com/forum/t506071/p3425...

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Sem pa imel registracijo 3 tedne nazaj, pa niso fehtali vozniške (AMZS LJ).


Nima veze. Če bi bila neveljavna, računalnik ne sprejme, ne bi mogel registrirat nase v nobenem primeru, tudi oseba za pultom ne more nič narest.

jalovec09 ::

Jutri dobite odgovor, če bodo odg.iz LPP

St235 ::

Jao, kaj ko bi v zakon pogledal, ki je recimo relavanten v tem primeru? Ne pa LPP. Daj ko že emaile pišeš vprašaj v pekarni, tam ziher obvladajo te stvari.

Reycis ::

amigo_no1 je izjavil:


Reycis je izjavil:

Zakaj bi sploh registriral vozilo, ce imas namen voziti brez vozniskega? Ga bo pretezno vozil nekdo drug?

Preberi si članek
http://slo-tech.com/forum/t506071/p3425...


Tu jasno pise le to, da brez vozniskega NE MORES registrirati vozila. Moje vprasanje pa je: ZAKAJ BI GA SPLOH ZELEL?

aky je izjavil:

Reycis je izjavil:

Zakaj bi sploh registriral vozilo, ce imas namen voziti brez vozniskega? Ga bo pretezno vozil nekdo drug?

Recimo: Dedek je lastnik vozila in ga hoče registrirati. Ker pa nima več veljavnega vozniškega, ga bo prevažal vnuk.
A.

Moje vprasanje je: ZAKAJ SPLOH REGISTRIRATI bozilo, ce ga imas namen VOZITI BREZ VOZNISKEGA. In ves, da bo vozilo zasezeno, ce te policaj ustavi.

M1_Abrams ::

compaq je izjavil:

Ravno prejšnji teden sem govoril o tem z inštruktorjem, ki se ukvarja s povratniki in mi je rekel da ni več toliko alkohola za volanom je večina samo hitrost.

"M1_Abrams" upam, da to ni res!

L.p

Je, je res. Mam ukradene registerske tablice gor, da me me lahko slika radar po mili volji pa ne dobim nič po pošti :)

Vikking je izjavil:

Jaz že pol leta redno furam neregistriran auto, brez vozniškega dovoljenja in nikoli trezen za volanom.


praviš da so tebe ujeli: http://24ur.com/novice/crna-kronika/po-...

Nisem bil to jaz. Mene še niso ujeli :)
PHP & MySQL

Zgodovina sprememb…

M1_Abrams ::

St235 je izjavil:

In dokler imamo take idiote na planetu ga ni zakona, ki bo izboljšal prometno varnost. No ja, razen javno razčetverjnje vsakega, ki pijan, brez izpita vozi neregistriran avto in je pri tem še tako prekleto zabit, da se s tem hvali.

To delam samo iz principa, ker so visoke kazni! Preprosto vsaka državna represija vedno povzroči kontra efekt.
PHP & MySQL

element ::

Po mojem bi rad samo zastonj sobo na dobu.

jype ::

M1_Abrams> o delam samo iz principa, ker so visoke kazni! Preprosto vsaka državna represija vedno povzroči kontra efekt.

In tebi se zdi igranje z življenji drugih ustrezen način, kako državo opozoriti na svoje nestrinjanje s previsokimi kaznimi?

M1_Abrams ::

jype je izjavil:

M1_Abrams> o delam samo iz principa, ker so visoke kazni! Preprosto vsaka državna represija vedno povzroči kontra efekt.

In tebi se zdi igranje z življenji drugih ustrezen način, kako državo opozoriti na svoje nestrinjanje s previsokimi kaznimi?

Da.
PHP & MySQL

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Roadkill ()

fosil ::

aky je izjavil:


Reycis je izjavil:

Zakaj bi sploh registriral vozilo, ce imas namen voziti brez vozniskega? Ga bo pretezno vozil nekdo drug?

Recimo: Dedek je lastnik vozila in ga hoče registrirati. Ker pa nima več veljavnega vozniškega, ga bo prevažal vnuk.

V praksi se je dogajalo malce drugače.
Registriral si vozilo na dedka, ki leži nepokreten v domu starejših občanov. Ko so te ujeli na stacionarni radar, so poslali kazen dedku, vendar pa je bilo precej lahko dokazat da ni vozil on.
In na ta način so se nekateri izogibali kaznim.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766143123 (25335) solatko
»

Plačilo kazni za prometni prekršek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6725352 (12667) Aston_11
»

Prodaja avtomobila nekomu brez izpita (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6823098 (21560) AndrejO
»

Odvzem vozniškega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9631280 (21907) St235
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018472 (15527) Zajec123

Več podobnih tem