» »

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi

««
«
1 / 16
»»

Go-ahead ::

Pravkar sem dobil plačilni nalog in obvestilo o kazenski točki za prehitro vožnjo. (priložena fotografija vozila)
Problem je v tem, da nisem vozil jaz za kar imam tudi dokaze.
Kakšne so možnosti za rešitev te godlje?

jrtjtejtt ::

Enostavno: tisti, ki si mu posodil avto naj ti da denar.

edit: se opravičujem, površno branje. sem razumel, da si dobil le denarno kazen. za točko se pritoži, razlog: nisi ti vozil. če si posdoil avto koelgu in ni glih lopov, bo že povedal kaj in kako.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: AndrejO ()

madmitch ::

Jap, v zakonskem roku podaj pritožbo, voznik naj ti da izjavo, s katero potrjuje, da je on vozil in da prevzema odgovornost za povzročeni prekršek. Vse skupaj pošlji priporočeno tja od koder si nalog dobil ali pa se tam pozanimaj, kam poslati.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Ted ::

Ne rabiš izjavo voznika. Napiši, da si takrat avto posodil, priloži podpisane izjave prič, ki potrjujejo da ob času prekrška nisi mogel biti v vozilu.

ZVCP:
Odgovornost lastnika vozila

233. člen

(1) Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se za prekršek kaznuje lastnik oziroma imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.
(2) Če je lastnik oziroma imetnik pravice uporabe vozila, s katerim je storjen prekršek iz prejšnjega odstavka, pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik, državni organ ali samoupravna lokalna skupnost, se kaznuje za prekršek odgovorna oseba.
Mah...

jrtjtejtt ::

Izjava dejanskega voznika res ni nujna, ampak če je to kolega, boš verjetno tako imel najmanj dela. Če pa noče, potem pa po poti, ki jo je napisal Ted.

Go-ahead ::

Hvala za odgovore, samo smešno se mi zdi, da moram jaz dokazovati da nisem kriv. Ali ni običajna praksa na soiščih, da nisi kriv dokler ni dokazano nasprotno.???

Bellzmet ::

Avto se ni kar sam brez šoferja vozil...zato pa sposojanje avtomobilov ni glih tako simpl zadeva kot se sprva zdi.

Avby ::

Hvala za odgovore, samo smešno se mi zdi, da moram jaz dokazovati da nisem kriv. Ali ni običajna praksa na soiščih, da nisi kriv dokler ni dokazano nasprotno.???


Seveda moraš ti dokazovati, da nisi kriv. Saj si ti lastnik vozila.

To da si kriv so pa ti že dokazali z plačilnim nalogom in fotografijo. Tako da tukaj ne gre več za dokazovanje krivde. Krivda je že bila ugotovljena.

Gre se za to, da boš ti spodbijal to da si kriv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

bosmla ::

Preprosto napises, da nisi vozil ti in konec. Ce bodo v nadaljnem postopku hoteli dokaze potrebujes izjave pric. Ce pa slucajno kaksen bizgec zahteva, da poves kdo je vozi mu poves da nisi dolzan pricat v skodo svojih bliznih... in konec nihce nic ne placa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Avby ::

in konec nihce nic ne placa.


Sploh se nebom delal pameten kako je to v praksi ker ne vem. Ne poznam prakse takšnih primerov.

V teoriji pa seveda ne bo tako. Nekdo bo plačal pa če je sam papež vozil avto.

Plačal ne bi nihče, če bi prijavil recimo, da s je avto ukradel. Pa še to bi težje dokazoval, če bi avto prijavil da je ukraden po prekršku.

Kaj hočem reči je to, da zdaj si kriv ti. In boš plačal ti. Če pa dokažeš da nisi vozil avta ti, pa to še ne pomeni, da prektrška nebo plačal nihče.

madmitch ::

Preprosto napises, da nisi vozil ti in konec. Ce bodo v nadaljnem postopku hoteli dokaze potrebujes izjave pric. Ce pa slucajno kaksen bizgec zahteva, da poves kdo je vozi mu poves da nisi dolzan pricat v skodo svojih bliznih... in konec nihce nic ne placa.


Dej no dej, takoj na nož. A ni lažje po mirni poti.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

bosmla ::

Zal.. za drzavne ustanove so samo zakoni in ko si enkrat v "postopku" jih nic drugega ne zanima kot tisto kar pise v bukvah.
Poznam podoben primer tako, da ce nimas denarja prevec lepo napisi nisem vozil (v resnici jih na zacetku tako ali tako ne zanima nic drugega) seveda ti zaenkrat tega se sploh ni potrebno dokazovati ali navajat kdo je vozil.

Go-ahead ::

To da si kriv so pa ti že dokazali z plačilnim nalogom in fotografijo. Tako da tukaj ne gre več za dokazovanje krivde. Krivda je že bila ugotovljena.

Kako sem kriv , če nisem jaz vozil. Lahko sem kriv, če je to krivda, ker se nekdo drugi vozi z mojim avtom, ne pa za prehitro vožnjo. Fotografija in plačilni nalog zame nista dokaz moje krivde za prehitro vožnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Avby ::

Saj sem lepo napisal celotno štorijo po mojem. Lahko pa ti ponovim.

Kot lastnik avtomobila si pač kriv ti da si vozil. Po defoltu. Torej ni več vprašanje krivde tukaj ampak sedaj gre za to dokazovanje, da ti nisi vozil in tako da nisi ti storil prekrška in da nisi ti kriv.

Ampak ko to storiš a misliš, da bo to zadoščalo in se bo prekršek vrgel v koš?

Še na nekaj te naj opomnim. Če pelješ v avtomobilu nepripasane sovoznike. Kdo plača kazen?

Tvoj primer in podobni tvojemu so tudi navedeni kot argument pogosto, ki se navaja kot argument proti uvajanju stacionarnih radarjev.

Avby ::

Še enkrat pa ti naj ponovim, eno je teorija eno pa praksa. V praksi kako se ti premeri dajo eleganto rešiti pa moraš vprašati nekoga, ki je to že počel in pozna sistem.

Go-ahead ::

Se strinjam, da bi lahko vsi zgovarjali na ta način. Rad bi pa videl člen zakona na podlagi katerega moram povedati kdo je vozil.

bosmla ::

Poslusaj kot sem ti napisal: napisi ugovor - JAZ NISEM VOZIL tega datuma ob tej uri - in to je vse zaenkrat.. ni ti potrebno sedaj nicesar dokazovati...

šernk ::

Še na nekaj te naj opomnim. Če pelješ v avtomobilu nepripasane sovoznike. Kdo plača kazen?


vsakega ki se vsede v moj avtomobil opozorim če ni privezan, da kazen plača on, čeprav jo bom dobil jaz

Se strinjam, da bi lahko vsi zgovarjali na ta način. Rad bi pa videl člen zakona na podlagi katerega moram povedati kdo je vozil.


v tem primeru je v tvojem interesu da dokažeš da nisi ti kriv, torej boš raje povedal kdo je krivec kot pa plačal kazen v njegovem imenu, drugo pa je če bo on priznal krivdo, kar je ponovno tebi v interesu in boš poiskal priče. sicer pa zaradi ene kazenske točke ne vem če je vredno vse to (razen če jih hitro tudi ti dobivaš) in naj pač le on plača kazen
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Avby ::

Rad bi pa videl člen zakona na podlagi katerega moram povedati kdo je vozil.


Zakaj bi te kdorkoli hotel prisiliti, da poveš kdo je vozil?

Stvar je jasna. Kriv si ti. Plačilni nalog si dobil. Za njih je situacija končana.

Ti pa, če boš spodbijal to z tem, da nisi ti vozil, boš pa moral navesti kdo je avto vozil, da dokažeš, da ga nisi ti. In seveda bo položnico potem dobil predvidevam on. Ali pa morda sploh se ne okvarjajo s tem in boš vseeno plačati moral položnico ti. Kako to delajo ne vem. Ampak njih v bistvu sploh ne zanima če boš ti povedal kdo je vozil ali ne, saj oni krivca že imajo.

Lahko pa prijaviš, da je bil avto bil ukraden in ne veš kdo ga je vozil. Ampak v tem primeru imam močan občutek, da ti bo policija kaj hitro dokazala, da gre za lažno prijavo zaradi izogiba plačila kazni.

Zdaj morda se jim na koncu nebo dalo okvarjati s tabo, pa bo vse skupaj zastaralo. To je edino pomoje kaj te reši kazni. So tudi določeni mehanizmi kjer ne rabiš plačati kazni zaradi socialnih razmer če se prav spomnim... in podobno. Samo to sedaj preveč na pamet govorim.

Zastarajne v bistvu te reši kazni to vem. Ostalo pa je bolj tak-tak. Bolj veze kot kaj druga.

Avby ::

vsakega ki se vsede v moj avtomobil opozorim če ni privezan, da kazen plača on, čeprav jo bom dobil jaz


Da ampak policaj bo plačilni nalog napisal tebi. Kako nadalje rešuješ ti pa je tvoja stvar.

V-i-p ::

Joj, kakšne buče pa pribijate :) Že lep čas za pas plača DEJANSKO tisti, ki ni bil pripet. Torej, če sem jaz kot voznik pripet, pa ostali zraven niso, bodo plačali oni, ne pa jaz, lepo vas prosim :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Avby ::

Joj, kakšne buče pa pribijate :)


Niso buče. Če se je zakonodaja spremenila potem dobro da si na to opozoril, da ne živim več v zmoti. Vsekakor pa ni nekaj buča, kaj je do nedavnega veljalo. Človek pač ne more slediti vsem spremembam zakonodaje. Še pravnik ponavadi ne pozna 80 % zakonov.

steev ::

Joj, kakšne buče pa pribijate :)


Niso buče. Če se je zakonodaja spremenila potem dobro da si na to opozoril, da ne živim več v zmoti. Vsekakor pa ni nekaj buča, kaj je do nedavnega veljalo. Človek pač ne more slediti vsem spremembam zakonodaje. Še pravnik ponavadi ne pozna 80 % zakonov.


So so buče. Preden kaj poveš, se pozanimaj.
:|

MadMax ::

Če pa več kot 10 let zaostajaš za zakonodajo, katera te pravzaprav lovi vsakodnevno, potem to so buče. 10 let nekako ni donedavno, bolj že davno...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Avby ::

Če bi se le vi pozanimali kaj govorite vsakič preden bi odprli usta.

Zaniam me, glede na to da gre tukaj za pas in nima sploh to veze s tem kaj avtor teme sprašuje a potem glede tega kaj sem mu razložil se tudi ne strinjate za njegov konkretni primer?

Ker je marsikateri napisal kakšno bučo pa ste bili tiho. Pa me zaniam kako to. ker sedaj ste pa najpametnejši?

Avby ::

Dejansko pa drži načelo. Kdor stori prekršek tisti plača. Tako da na tem se gradi in je logično, da tisti ki ni pripasan plača in ne voznik. Tako da sem živel v zmoti ja.

BigWhale ::

A je tako tezko razumeti?

Pistola registrirana na moje ime brez prstnih odtisov je ubila nekega cloveka. Kdo je kriv? Jah, jaz. Ce ne bom hotel povedati kje sem bil takrat in kje je bila moja pistola. Se vec, precej bom moral dokazovati, da to nisem bil jaz.

Zakaj bi bilo z avtom, ki je peljal prehitro, kaj drugace?

Avto je tvoj, pripada tebi, registriran je na tvoje ime in se je tam in tam peljal prehitro. Vsekakor je povsem pravilno, da posljejo poloznico tebi. A bi rad, da te prej se lepo vprasajo?

"A ste bli mogoce tistga in tistga takrat in takrat na tistem mestu?"

Ze tko se ukvarjamo s preobremenjenim sodnim sistemom, hehe.

Ti lepo poslji nazaj pritozbo, da nisi bil ti, da si avto posodil in to je to. Ce moras napisati komu si avto posodil ne vem. Jaz vem, da bi vsekakor tistega, ki je vozil poklical in mu povedal, da sem dobil kazen in da bom v pritozbo napisal, da je on vozil avto.

BigWhale ::

Dejansko pa drži načelo. Kdor stori prekršek tisti plača. Tako da na tem se gradi in je logično, da tisti ki ni pripasan plača in ne voznik. Tako da sem živel v zmoti ja.


Pred leti, ko so mene policaji ustavili je bilo receno, da za voznika in sovoznika placa voznik. Ostali zadaj so prepusceni sami sebi.

Ocitno sem tudi jaz zivel v zmoti... ;> Nevem kaj sploh piseva na forum.... :P

miko 55 ::

Ti pošlji nazaj vse skupaj, in povej da nisi bil za volanom. Poglej kdo je vodil tvoj primer sodnik al polisict, pa lepo poklič pa povej je tako in tako pa ti bodo povedali kako naprej
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Go-ahead ::

Včeraj sem podrobneje pogledal fotografijo avta. Na njej ni mogoče razbrati registerske tablice???

BigWhale ::

Najbrz na tisti tvoji fotografiji ni mogoce razbrati tablice. Morda obstaja kaksna druga fotografija v visji locljivosti.

Izi ::

Spet ste sami pravniki tukaj :D
Kaj fanta učite krive vere. IZJAVA VOZNIKA JE NUJNA IN EDINA MOŽNOST.
Trenutni zakon je v veljavi že kar nekaj časa in se ve kako zadeva poteka.
Nimaš kaj pošiljati nazaj, da nisi vozil, ker z tem ne dosežeš prav nič samo stroške za obravnavo ti bodo dodatno zaračunali.

Že stokrat je bilo rečeno, da je edina možnost, da tisti, ki je resnično vozil podpiše pisno izjavo, da je res vozil in z tem prevzame celotno krivdo nase.
Seveda je samo od dobre volje resničnega voznika odvisno ali bo podpisal izjavo ali ne. Priče v tem primeru ne pomagajo nič. Nihče ga k podpisu izjave ne more prisiliti.

Pri firmah in službenih vozilih je to drugače, ker za vsako vožnjo obstaja potni nalog, ki ga voznik podpiše in z priložitvijo potnega naloga bo kazen dobil resnični voznik, ker kazen vedno pride na direktorja firme.

Star pregovor pravi, da se v življenju nikoli ne posodi kolesa in žene. Sedaj je treba to malo posodobiti in sta dve stvari v življenju, ki se ju nikoli ne posodi avto in žena :D

madmitch ::

Mah Izi, ženo lahko, sej se ne znuca. ;-)
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

TESKAn ::

Ni izjava voznika edino. Dovolj je, da dokažeš, da ti takrat nisi mogel bit tam.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Izi ::

TESKAn, ni tako enostavno, trenutno je tako, da kazen MORA nekdo plačati in tudi tisto kazensko točko, ki so ti jo že nabili NIKOLI več ne izbrišejo, ampak jo lahko samo prenesejo na drugega, če se oni drugi s tem seveda strinja. Dokler ne najdeš "grešnega kozla", ki bo prevzel kazen imaš ti lahko 1000 prič in TV posnetek kako se ravno tisti trenutek pred številnimi kamerami rokuješ z Danilom Turkom. Nič ti ne pomaga, dokler nekdo drug ne prevzame krivde z poudarkom, da to stori povsem prostovoljno.
Smo že imeli tak primer.
Je bilo dokazano, da lastnik ni vozil, ampak ker tisti "prijatelj", ki je vozil ni bil pripravljen nič podpisati je bila kazen vseeno izterjana in točka dodeljena lastniku avtomobila. Nobena pritožba ne pomaga. Tukaj so se pri pisanju zakona tako potrudili, da ni nikjer nobene luknje.
Vse je na dolgo in široko razloženo in zapisano v zakonu.
Trenutno dobiš kazen ker je tvoj avto vozil prehitro in ne ker si ti vozil prehitro. Obstaja pa opcija, da nekdo drug prevzame kazen od tebe in jo prenese nase in izrecno je poudarjeno, da ga nihče ne more v to prisiliti, četudi 10 ljudi trdi, da je on vozil avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Ted ::

Če je tako pa prosim navedi člene ki potrjujejo tvoje trditve. Sem precej skrbno prebral zakon in razen zgoraj citiranega člena drugega člena na temo lastništva in odgovornosti ne najdem. Poleg tega je taka logika skregana z načelom pravne države in konec koncev tudi z ustavo, po ustavi smo namreč nedolžni dokler nam krivda ni dokazana. V kolikor priče potrdijo na sodišču, da lastnik takrat ni bil v avtu plačilo kazni ni na njemu ampak na storilcu prekrška.
Mah...

madmitch ::

Če je tako pa prosim navedi člene ki potrjujejo tvoje trditve. Sem precej skrbno prebral zakon in razen zgoraj citiranega člena drugega člena na temo lastništva in odgovornosti ne najdem. Poleg tega je taka logika skregana z načelom pravne države in konec koncev tudi z ustavo, po ustavi smo namreč nedolžni dokler nam krivda ni dokazana. V kolikor priče potrdijo na sodišču, da lastnik takrat ni bil v avtu plačilo kazni ni na njemu ampak na storilcu prekrška.


Lej, ti kar naredi tako, pa bo. In ne mešaj kaznivih dejanj s prekrški. Pri prekršku je dovolj, da uradna oseba ugotovi storjeni prekršek, potem moraš ti, če tako misliš, dokazovati nasprotno. Tu pravilo upravičenega suma ne velja.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Ted ::

Tako tudi sem naredil, sicer ob obvestilu redarstva (parkiranje). Od pritožbe naprej od njih ni ne duha ne sluha. Še enkrat:

ZVCP:
Odgovornost lastnika vozila

233. člen

(1) Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se za prekršek kaznuje lastnik oziroma imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.
(2) Če je lastnik oziroma imetnik pravice uporabe vozila, s katerim je storjen prekršek iz prejšnjega odstavka, pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik, državni organ ali samoupravna lokalna skupnost, se kaznuje za prekršek odgovorna oseba.

Dokazilo, da nekdo prekrška ni storil je pa prav gotovo tudi izjava priče, da je takrat bil drugje.
Mah...

Avby ::

Če gre za resen prometni prekršek te ta člen nikoli ne reši. Morda te reši takšen ali podoben člen, če ni drugih dokazov in je nekdo pripravljen lagati zate. Tako je pa tudi v vseh drugih primerih ne le pri prometnih prekrških.

Vprašanje je le koliko interesa ima nasprotna stran te pravno preganjati.

kekz ::

A ni to fajn, moja stara mama ima že 3 točke, pa sploh nima izpita, v resnici sploh ne zna voziti :D.
Pritoži se jasno nihče, naj kar nabere 18 ali pa 100 točk. (jaz sicer nimam nič pri tem)

Avby ::

V bistvu ti ne vrjamem.

Ziga Dolhar ::

V bistvu ti ne vrjamem.


Sej ti ni treba. Moja stara mama je tudi lastnica avta, pa niti izpita nima. Zaenkrat jo sicer le vsake toliko časa po pošti obvestijo, da je menda nepravilno parkirala kje v Ljubljani v bližini neke fakultete (kaj pa vem, morda naskrivaj hodi na govorilne ure zaradi mene?).

Bi blo pa zanimivo vedet, kaj bi se zgodilo, če bi jo doletele kazenske točke :).
https://dolhar.si/

Avby ::

To je drugo, če nekdo dobi kazen za nepravilno parkiranje, ker je lastnik vozila in je vozilo se tam pač nahajalo. Ker nikjer ne piše kdo je dejansko vozil vozilo.

To je tudi bistvo te celotne teme, saj bi se avtor rad izognil plačilu kazni s tem, da bi trdil da je vozilo sicer njegovo a sam ga ni vozil.

Da pa nekoga ustavi policist in mu napiše kazen in dodeli kazenske točke s tem, da oseba nima veljavnega vozniškega dovoljenja pa je malo vrjetno, da bi bila situacija mogoča.

Lahko se zgodi zaradi malomarnosti ali preprosto neke čudne okoliščine morda. Če je dotična oseba takšen "srečko" pa predlagam da nemudoma plača dodeljeno kazen in se zahvali bogu ali višjemu bitju po lastni izbiri, saj ne le da lahko na koncu plača to kazen, lahko dobi še kakšno drugo za desert.

Go-ahead ::

Me veseli, da je prišlo do kvalitetnejše razprave.

Trenutno dobiš kazen ker je tvoj avto vozil prehitro in ne ker si ti vozil prehitro. Obstaja pa opcija, da nekdo drug prevzame kazen od tebe in jo prenese nase in izrecno je poudarjeno, da ga nihče ne more v to prisiliti četudi 10 ljudi trdi, da je on vozil avto.
Hvala lepa za tak zakon, ki dejanskega prekrškarja ščiti, srečnega lastnika avta pa kaznuje. Mogoče zato ker je lastnik vozila finančno močnejši???

K0K0 ::

Kaj pravi prijatelj, kateremu si posodil avto ?

bosmla ::

Glejte ne vem kaj ste zabluzli s tem kaj pravi prijatelj... pa nekdo mora prevzet krivdo... stvar je taka:

Dobil je odlocbo v skrajsanem postopku - s katero drzava poizkusa na hitro dobiti denar - na njo je potrebno (mislim da v 8 dneh) podati ugovor v katerem je potrebno zgolj napisat, da ugovarjas na to in to odlocbo - torej dobesedno napises "Ugovarjam" in navedes stevilko odlocbe. Takole to ti je prvi korak!! Potem bos dobil kompletno (v resnici ne vse) dokumentacijo z obrazlozitvi sodbe na to sodbo pa moras ugovarjat z nekim ugovorom (v tvojem primeru napises Nisem vozil avtomobila, ker sem tega dne bil tam in tam). Potem dobis poziv za zaslisanje pred sodnikom za prekrske. Tam razlozis, da si posodil avto drugi osebi (sploh ni potrebno nikogar navajat) in da posledicno ne ves kdo je vozi (ta oseba bi lahko dala vozit tudi komu drugemu). Navedes pa tudi kje si bil tedaj ti in se poves, da ce je potrebno lahko za tebe potrdijo price - torej dokazujes (po crki zakona), da nisi ti storil tega prekrska. In to je za kasno leto vse. Naprej ne vem ker je v konkretnem primeru zadeva zastarala....

Je pa logicno, da se inkasanti obrnejo na lastnika saj oni hocejo le denar za resnicno varnost na cesti in podobne stvari jih enostavno nic ne briga.

Ne bit ovca - postavi se zase!

K0K0 ::

Sam da nav potem tko kot pri uni punci, k je poslala ugovor in dobila povečano sliko na kateri se je videlo, kako telefonira med vožnjo. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Go-ahead ::

Včeraj sem vložil ugovor (v raziskovalne namene) Me zelo zanima kaj bo iz tega.

mile ::

a ni , da načeloma lahko rečeš , da je vozil nekdo iz družinskega kroga. Teh ti pa po ustavi nisi dolžan špecat... Imam prav al sem mimo brcnil? definitivno je to včasih palil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

mile ::

evo copy paste ene pritozbe... ni bilo več odgovor od njih :D

....Omenjenega dne (2.9.2004) osebnega avtomobila znamke Opel, tip Astra, reg. št. LJ XXXXXX, nisem uporabljal jaz. Poleg mene vozilo večinoma uporabljajo ostali družinski člani. Tudi v primeru, da bi vedel kdo je v času prekrška vozilo uporabljal vam tega nisem dolžan sporočiti. Naj vas ponovno podučim, da vam na podlagi ustavne odločbe številka U-I-313/98 z dne 12.04.2000, (Ur. list RS, št. 33/00) s katerim se razveljavlja 1. odstavek 215. člena ZVCP, nisem dolžan posredovati njihovih podatkov....
««
«
1 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvestilo kršitelju, da se izjavi o dejstvih in okoliščinah (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6110061 (6594) louser
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30187712 (52708) Darko!
»

Plačilo kazni za prometni prekršek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6725539 (12854) Aston_11
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726538 (22368) solatko
»

Iz kje pride pošta

Oddelek: Loža
365367 (4376) ABX

Več podobnih tem