» »

led žarnice

led žarnice

Temo vidijo: vsi
««
14 / 16
»»

kuglvinkl ::

energetik je izjavil:

2500 lm, E27 ledica: http://www.emos-si.si/zbozi/1525733404-...

Edino glede na moje izkušnje z njihovimi GU10 bo crknila kmalu.


Imam točno to v garaži, kot sekundarno. Kar pomeni, da imam mir za n let.

+ men GU10 EMOS ni še nobena crknila, jih imam pa 1 leto.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Map ::

Potrebujem nadgradna LED svetila in razmišljam o stirioglatih ali ovalnih(te je sploh tezko najti) panelih. Ima kdo izkusnje, kaj se splača kupit?

Obi.de ima nekaj, tako da ima verjetno tudi naš, pa Schrack, Inled, Merkur itd. Rad bi pa nekaj, da ne crkne cez en mesec.

darkolord ::

Si pogledal pri Kitajcih?

TehDucky ::

Imam od Schracka 8 kosov takih https://www.schrack.si/trgovina/lano-qu... in 16 kosov takih https://www.schrack.si/trgovina/lano-sq...
Že v štartu sem dobil en transformator viška, če kakšen crkne. Tistega sem že nekje ponucal, ker je nekje čudno svetilo, potem pa je bilo ok.
Potem pa je ena crknila, sem poklical, dobil nov transformator, je delalo kakšen teden, potem pa je spet crknilo. Potem so mi poslali nov panel in je normalno delalo.
Zadeva se je odvijala izven garancijskega roka (leto in pol od nakupa - vsaj kolikor se spomnim je bilo 1 leto garancijski rok) pa so vseeno zamenjali.

Overall zadovoljen s Schrack-om, svetila so pa tudi dobra, sam jih imam na zajlah obešenih na betonski strop, na višini cca 3metre in odlično razsvetlijo, pa tudi barvna temperatura je lepa.

Map ::

Pri kitajcih nisem gledal, ker bi rad luči dokaj hitro in pa da bodo zanesljive, ne da dobim kak šrot, ki ga moram potem vračat itd.

TehDucky, hvala! Točno te sem že gledal. Kako pa izgledajo v živo? Dobro svetijo? In v kakšnih prostorih sploh imaš nameščene? Če hočem, da jih lahko zatemnim, rabim pa samo ustrezen napajalnik?

r0b3rt ::

Pozdravljeni,
pred časom zasledil, da je nekdo spraševal po kavlitetnih led lučeh s kitajske. Ne vem pa ali je bilo to v tej temi.
Iščem LED luči (E27). Kaj se splača kupiti kar je ceneje kot pri nas v prosti prodaji pa da ima sprejemljivo življensko dobo?

BorutK-73 ::

Kvaliteta teh kitajskih Led žarnic je bolj loterija. Dve koruzne ledike mi delajo že eno leto v navezi z dvem žarnicim na nitko. Druge dve koruzne crknale po mesecu dni. Reflektorske ledike pa še testiram, trenutno so že mesec dni v uporabi.

r0b3rt ::

V Sparu sem gledal Philipsovo 13,5W. Cena je cca. 9€, kar se mi zdi čisto preveč.
Svetuješ kaj bolj ugodnega?

matobeli ::

hofer ima ok, ko imajo.

darkolord ::

Hofer ima vedno samo zelo švoh, tam nekje 3-8 W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Furbo ::

r0b3rt je izjavil:

V Sparu sem gledal Philipsovo 13,5W. Cena je cca. 9€, kar se mi zdi čisto preveč.
Svetuješ kaj bolj ugodnega?

Počakaj na akcijo, ko imajo 2+1 žarnice..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kuglvinkl ::

Poglej Efekt Krsko oz. Jim pisi. Meni so dobavili vse kar sem si zmislil.
Your focus determines your reallity

darkolord ::

Jaz iz Nemčije naročam Philips 13,5 W za 3,61 eur + DDV.

kuglvinkl ::

Iirc sem dal za to moc, se pravo 1521 lm okol 6 evrov. Odvisno kolk kosov rabis.


Darko, to na amazonu? Kaj pa shiping?
Your focus determines your reallity

ZloTech ::

Svetila.si ma cenejše. 4.1€ na komad.

mat xxl ::

ZloTech je izjavil:

Svetila.si ma cenejše. 4.1€ na komad.



Tega spletnega mesta ni mogoče doseči
Naslova IP strežnika www.svetila.si ni bilo mogoče najti.

Komentar ?

andromedar ::

mat xxl je izjavil:

ZloTech je izjavil:

Svetila.si ma cenejše. 4.1€ na komad.



Tega spletnega mesta ni mogoče doseči
Naslova IP strežnika www.svetila.si ni bilo mogoče najti.

Komentar ?


Svetila.com je, pa 4.1€ je cena brez davka...
Eh?

r0b3rt ::

Danes sem videl v Lidlu, imajo 13W. A piše na embalaži, da je ekvivaletna le 83W (1200 Lm).
Zna kdo obrazložit kako ima Philips, z le 0,5W več, primerljivo 100W (1521 Lm)?

darkolord ::

Philips ima boljše (bolj učinkovite) LEDice noter.

dela ::

ali bolj učinkovit driver.

darkolord ::

Ne, za 117 lm/W rabiš že zelo dobre ledice, če jih nimaš, noben driver ne pomaga.

r0b3rt ::

Hvala!

Še ena zadeva. Že dalj časa razmišljam, da bi v avtu zamenjal halogenske žarnice (H4) z LED. Vozilo nima leč (Xenon žal odpade). Moti me, ker sočasno ne morem imeti prižganih dolgih in kratih (zasenčenih).
Bi se dalo z LED to odpraviti? Sprašujem s stališča gretja parabole.
Znate svetovati kaj se splača kupi? Ima smisel menjati?
Bi pa dal temperaturo (K) enako sedanjim, zaradi Policije/tehničnega.

dela ::

darkolord je izjavil:

Ne, za 117 lm/W rabiš že zelo dobre ledice, če jih nimaš, noben driver ne pomaga.


Če jih imaš v obeh primerih, pa driver naredi razliko.

akulp ::

Ima kdo izkušnje z LED žarnicami na daljinca?

Otroku bi dal v stenski lučko (reflektro) nekaj takega, malo za hec, ni primerna luč, če pa bi bila dovolj močna, pa bi lahko služila pisalni mizi, ker se nahaja nad njo.

WIFI varianta zaenkrt odpade, ker je otrok še premajhen za telefon in kontrolo preko njega. :)

Nekaj v tem smislu:
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/produ...


Vidim sicer, da ima Philips svoje "HUE" sistem, ampak to je meni čisto predrago, glede na to, da ne rabim nekaj resnega tam.

https://www.mimovrste.com/zarnice?p%5BT...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Furbo ::

Zadnjič enkrat jih je imel lild, barvne, z daljinčkom, morda se kakšna še valja kje.

Kakšne izkušnje bi pa rad? Žarnica je žarnica.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

akulp ::

Ok, ja žarnica je žarnica. Drži.

Razpon je pa tudi od Lidla, do Ikea in Philipsa. Od Lidlovih verjetno 20 EUR, do Philipsovih 70. :)
Mislil sem predvsem, če je kdo kaj takega naročal/kupoval že kje, da mi reče točno to in to.

Preverim Lidl, hvala.
Lukcc

GaS ::

darkolord je izjavil:

Jaz iz Nemčije naročam Philips 13,5 W za 3,61 eur + DDV.

Kje jih kupuješ, če ni skrivnost?

Hvala,
GaS

darkolord ::

Alternate.de

XS!D3 ::

Furbo je izjavil:


Kakšne izkušnje bi pa rad? Žarnica je žarnica.

No nič čisto tako. Že pri samih LED so kar razlike v svetilnosti (ponavadi sicer specificirano, je pa spet vprašanje kaj v resnici dosega), kotu in CRI (niti ni vedno napisano). Poleg tega imajo nekatere težave z utripanjem, ki sicer morda ni vidno, lahko pa povzroča glavobole. Konec koncu je potem tu še življenska doba, ki se lahko sploh pri kakšnih cheap ledicah precej razlikuje od tiste na papirju. Glede na to, da je govora o nekih "smart žarnicah" je pa spremeljivk še toliko več. Vsaj za nekatere vem, da jih zmede, če jo ugasneš preko stikala na steni in se zna zgoditi, da jo moraš potem ponovno parit z dalincem/prehodom (načeloma se sicer to naj ne bi dogajalo ampak...).

Sicer pa je Ikea Tradfri linija zanimiva tudi zato, ker je kompatibilna s Philips Hue in lahko kasneje vse skupaj s pomočjo Hue bridgea integriraš v Hue sistem (za kontrolo preko mreže oziroma HomeKita, če želiš). Sem videl, da nekateri s Hue sistemom enostavno dokupujejo Tradfri žarnice, ker so pač cenejše. Če pa vsaj na začetku ne rabiš več kot enostavne kontrole z dalinčkom, je pa vrjetno še toliko bolj smiselno. Kaj več izkušenj pa na žalost nimam.

Kar se pa Hue sistema tiče, se pa splača pogledat v tujino. Recimo na dmlights sem zasledil ugodne cene, dobiš osnoven starter kit za isto ceno ali ceneje kot pri nas samo bridge. V alzashop je še ceneje, ampak imajo akcije samo na avstrijski strani, ki ne pošilja v Slo. Same žarnice so še vedno kar drage, ampak recimo Hue Being stropna lampa stane podobne kot enak ne-Hue model. Je pa res, da je za Hue smiselno imet še bridge. Jaz bom vrjetno štartal s starter kitom, stropno lučjo in LED stripom, da vidim kako se zadeva obnese, potem bom pa videl naprej.

jb_j ::

@XS!D3

baje, da te žarnice pretvarjajo AC v DC. in ne delajo s 60 herzi.

pri reflektorjih klasičnih, npr. smučarski skoki/nogomet, se v počasnih posnetkih jasno vidi utripanje svetlobe.
pri žarilnih nitkah najbrž utripanja ni, ker žari.

kakor sem bral, led luči utripajo na 450-550 tera herzih. ne vem če je članek točen:
https://sciencing.com/frequency-led-lig...

energetik ::

OMG, kakšne imate. Ledice nič ne "pretvarjajo", ampak zahtevajo DC tok skozi njih. In tega dajejo različni driverji različnega. Ta poceni prav grdo utripajo s 100Hz, med tem ko boljši CC driverji dajejo ven le konstanten tok in ledice ne mrdnejo. Nikakor ne utripajo s teraherci, ampak boljši driverji delajo z nekaj 10kHz.
Tudi navadna žarnica z nitko je utripala s 100Hz.

jb_j ::

saj sem napisal, da žarnice pretvarjajo, ne led diode

andromedar ::

jb_j je izjavil:

@XS!D3

baje, da te žarnice pretvarjajo AC v DC. in ne delajo s 60 herzi.

pri reflektorjih klasičnih, npr. smučarski skoki/nogomet, se v počasnih posnetkih jasno vidi utripanje svetlobe.
pri žarilnih nitkah najbrž utripanja ni, ker žari.

kakor sem bral, led luči utripajo na 450-550 tera herzih. ne vem če je članek točen:
https://sciencing.com/frequency-led-lig...


Ti Tera Hertzi so frekvenca svetlobe, ki jo oddajajo :)
Ni to neko utripanje....no, tehnično gledano je, ampak ga nihče ne zaznava tako :)
Eh?

fujtajksel ::

jb_j je izjavil:

@XS!D3
kakor sem bral, led luči utripajo na 450-550 tera herzih. ne vem če je članek točen:
https://sciencing.com/frequency-led-lig...


Članek je načeloma ok, ampak branje je problematično ;) Za barvo svetlobe se bolj pogosto kot frekvenca uporablja valovna dolžina, med njima je konstanta svetlobne hitrosti, ampak tu tudi ne pomeni da LED žarnice letijo s svetlobno hitrostjo :)

akulp ::

XS!D3 je izjavil:

Furbo je izjavil:


Kakšne izkušnje bi pa rad? Žarnica je žarnica.

No nič čisto tako. Že pri samih LED so kar razlike v svetilnosti (ponavadi sicer specificirano, je pa spet vprašanje kaj v resnici dosega), kotu in CRI (niti ni vedno napisano). Poleg tega imajo nekatere težave z utripanjem, ki sicer morda ni vidno, lahko pa povzroča glavobole. Konec koncu je potem tu še življenska doba, ki se lahko sploh pri kakšnih cheap ledicah precej razlikuje od tiste na papirju. Glede na to, da je govora o nekih "smart žarnicah" je pa spremeljivk še toliko več. Vsaj za nekatere vem, da jih zmede, če jo ugasneš preko stikala na steni in se zna zgoditi, da jo moraš potem ponovno parit z dalincem/prehodom (načeloma se sicer to naj ne bi dogajalo ampak...).

Sicer pa je Ikea Tradfri linija zanimiva tudi zato, ker je kompatibilna s Philips Hue in lahko kasneje vse skupaj s pomočjo Hue bridgea integriraš v Hue sistem (za kontrolo preko mreže oziroma HomeKita, če želiš). Sem videl, da nekateri s Hue sistemom enostavno dokupujejo Tradfri žarnice, ker so pač cenejše. Če pa vsaj na začetku ne rabiš več kot enostavne kontrole z dalinčkom, je pa vrjetno še toliko bolj smiselno. Kaj več izkušenj pa na žalost nimam.

Kar se pa Hue sistema tiče, se pa splača pogledat v tujino. Recimo na dmlights sem zasledil ugodne cene, dobiš osnoven starter kit za isto ceno ali ceneje kot pri nas samo bridge. V alzashop je še ceneje, ampak imajo akcije samo na avstrijski strani, ki ne pošilja v Slo. Same žarnice so še vedno kar drage, ampak recimo Hue Being stropna lampa stane podobne kot enak ne-Hue model. Je pa res, da je za Hue smiselno imet še bridge. Jaz bom vrjetno štartal s starter kitom, stropno lučjo in LED stripom, da vidim kako se zadeva obnese, potem bom pa videl naprej.


Hvala za izčrpno mnenje!

Mogoče kdo ve, je tale Ikein najbolj osnovne komplet tudi tak, da dejansko ugasne žarnico? Ali samo znižuješ/povečuješ svetilnost? Ker nikjer izrecno ne piše, ampak predvidevam, da lahko povsem ugasneš, ne da moraš na roke ugašati potem luč še na stikalo.

https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/prod...
Lukcc

Okapi ::

Saj vidiš ta veliko tipko sredi daljinca, za vklop/izklop.

Blumper ::

Zdravo, torej, rad bi zamenjal varcne zarnice z led žarnico zaradi potrebe po povečani svetilnosti. Po vseh vaših raziskavah in debati o driverjih, katera led žarnica je trenutno best buy?

energetik ::

Zakaj enostavno ne nabaviš bolj svetle CFL?

Blumper ::

LED je v modi :-) verjetno pa je isto kot na avtomobilskih žarnicah, večja svetilnost prej crkne..?

fujtajksel ::

Blumper je izjavil:

Zdravo, torej, rad bi zamenjal varcne zarnice z led žarnico zaradi potrebe po povečani svetilnosti. Po vseh vaših raziskavah in debati o driverjih, katera led žarnica je trenutno best buy?


Nadomestne LED se tipično ne odlikujejo z zelo veliko svetilnostjo v isti stari fasungi. Kljub temu da proizvajajo relativno malo toplote, imajo s to toploto težave.
Led žarnice po še kar razumnih cenah imajo npr v Ikei.

Blumper ::

Sem imel prej varcne, pa dal v isto ogrodje ali kako se reče tistemu in je sedaj z led žarnico kar konkretno boljše. Imam pa en led panel že dve leti, sicer v eni manjši sobici in je fenomenalno ampak se mi ne da sedaj ukvarjat z montažo in bi raje zamenjal. Imam možnost da za 25 euru kupim 10, 10 w žarnic.
Se edit, kot svetilnosti je 200, svetilnost pa 806

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blumper ()

akulp ::

Okapi je izjavil:

Saj vidiš ta veliko tipko sredi daljinca, za vklop/izklop.


Ah, pardon!

Napačen link, tole sem mislil:

https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/prod...
Lukcc

samotest ::

Kako priporocilo za alexa kompatibilne zarnice, ce je kdo zadovoljen s cim? Philips, TP-link, Osram..

Ne potrebujem jih veliko. V osnovi 2 ali 3, kasneje ce mi bo vsec pa cca 6 vsega skupaj. Se najbrz ze kar splaca kupit take s hubom za to kolicino,a?

ssd8 ::

Kje se najbolj splača kupiti Osram LED žarnice? V rangu 100-150W in 2700-3100K. Hvala

kuglvinkl ::

zakaj pa ravno OSram? Sam imam vse E27 sijalke Philipsove in so super kul, pa cenovno zelo znosne, če veš, kje nabavit.
Your focus determines your reallity

ssd8 ::

Ker naj bi bile Osram zelo kvalitetne. Če se Philipsove tudi dobro obnesejo me zanima kje jih kupuješ? Sam sem gledal svetila.com...

darkolord ::

Jaz sem Philips kupil na alternate.de. Sem jih vzel malo več, tako da se je poštnina pokrila.

kuglvinkl ::

Jaz kupujem v Efekt Krsko.
Your focus determines your reallity

ssd8 ::

Koliko pa pride poštnina iz alternate.de do slovenije? Se splača za cca. 10 žarnic?

Furbo ::

https://www.amazon.de/gp/product/B073QS...

tale komplet 6 osram žarnic s senzorjem se mi zdi blazno poceni, nedavno je bil še 50€, morda gre za napako..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
14 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461439 (5681) dela
»

LED žarnice

Oddelek: Loža
265145 (4210) Šimpanz
»

Led žarnice 230V, vaše izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
235432 (4451) mrTwelveTrees
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594122033 (90957) BigWhale
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015835 (14330) energetik

Več podobnih tem