» »

led žarnice

led žarnice

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 16
»»

Tine:) ::

pozdravljeni,
kot prvo se opravičujem, ker odpiram novo temo.

v kuhinji so nam pocrkali vsi reflektorčki in sedaj razmišlam, da bi namontiral led žarnice. Med brskanjem po netu sem opazil da jih obstaja že malo morje in ker se na to ne spoznam bi prosil za kakšen nasvet.

trenutno se odločam med tem:
http://www.internetnatrgovina.com/produ...
in tem:
http://www.inled.si/led_zarnice/led_zar...

a je sploh kšna razlika med njima razen cene?

no pa nasplošno bi prosil za kšne nasvete glede izbire led žarnic. kera barva je najbolje za delo (topla rumena, bela, hladno bela?) in pa a je bolje met žernico z tremi ledicami al takšno ki jim pa 20 in več?

Za vse odgovore in nasvete se vam lepo zahvaljujem!
Lep pozdrav!

jest10 ::

Bela in topla bela. Hladnih belih se izogibaj

TOP ::

Tole ti je za dekoracjo upam,da veš ker pod temi žarnicami ne boš bral knjig.

Tribal ::

Ti bo ceneje če kitajsko robo naročiš direktno iz kitajske, pogooglej za dealextreme. Maš tone ledic gor.

jest10 ::

Tribal je izjavil:

Ti bo ceneje če kitajsko robo naročiš direktno iz kitajske, pogooglej za dealextreme. Maš tone ledic gor.

Od tega 90% neuporabnih(crknejo zelo hitro)>:D

Pyr0Beast ::

>v kuhinji so nam pocrkali vsi reflektorčki in sedaj razmišlam, da bi namontiral led žarnice.

Kupi nove. Led so šrot in največja moč je 3W
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mr Hilter ::

Sam sem ravno naročil SMD 5050 LED strip. V bistvu se gre za samolepljiv trak z ledicami, rabiš še kontroler (transformator + dimmer).

Od LED žarnic pa berem da zelo crkujejo, bolje ostati pri navadnih žarnicah.

Pyr0Beast ::

5050 so 3 SMD-ledice na kupu :)

90-100mA na pakungo, samo vprašljiva tokovna razporeditev. Kitajci afaik sam 3 paralelno povežejo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tribal ::

Crkujejo itaq, samo je bolje da kupi iz kitajske ceneje, kot pa isto robo od posrednikov v sloveniji za večje pare.

Pyr0Beast ::

Kupuj slovensko pa to XD
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

francek1 ::

jest10 je izjavil:

Tribal je izjavil:

Ti bo ceneje če kitajsko robo naročiš direktno iz kitajske, pogooglej za dealextreme. Maš tone ledic gor.

Od tega 90% neuporabnih(crknejo zelo hitro)>:D

Zavisi, katre kupuješ. Če boš malo gledal na mnenja uporabnikov, ne bo težav. Sam sem kupoval 4 W / 640 lm z e27 navojem, pa mi še vse funkcionirajo. Imam pa jih za zunaj in hodnike, kjer dnevno gorijo par ur.

Pyr0Beast je izjavil:

>v kuhinji so nam pocrkali vsi reflektorčki in sedaj razmišlam, da bi namontiral led žarnice.

Kupi nove. Led so šrot in največja moč je 3W

Na osnovi česa pa ta trditev? Sin je včeraj pri Ikei kupil reflektorske ledike in svetijo enako kot 20 w halogenke. Celo dimmer deluje.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Pyr0Beast ::

...
Na osnovi česa pa ta trditev? Sin je včeraj pri Ikei kupil reflektorske ledike in svetijo enako kot 20 w halogenke. Celo dimmer deluje.

Si pomeril svetilnost ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tine:) ::

hvala za odgovore,
problem je glih v tem, ker nam te reflektročki karnaprej crkujejo (jih mormo na ene tri mesece menjat - raven zato sem razmišlal o ledicah)
bom verjetn eno testno narocu da na lastne oci vidm kakšna je svetilnost in uporabnost (ce mi pa ne bodo odgovarjale bom pa pac se naprej klasične guru)
se enkrat hvala in lep pozdrav!

aja še neki me zanima,
zdej kokr jst vem, delujejo led diode na enosmerni tok. a mors met pol za to kšn posebn lustr z pretvornikom, al ma ta pretvornik žarnica že vgrajen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tine:) ()

Robertos664 ::

jaz imam iz kitajske 5W LED reflektorčke in svetijo bolj belo in bolj močno kot prej 35W navadni reflektorčki. dobil pa 10kom za 50€. zaenkrat zelo zadovoljen.

SkyEye90 ::

Tine:) je izjavil:

aja še neki me zanima,
zdej kokr jst vem, delujejo led diode na enosmerni tok. a mors met pol za to kšn posebn lustr z pretvornikom, al ma ta pretvornik žarnica že vgrajen?


Je že vse vgrajeno v samem ohišju, tako da ne rabiš nič dodatkov.

francek1 ::

Pyr0Beast je izjavil:

...
Na osnovi česa pa ta trditev? Sin je včeraj pri Ikei kupil reflektorske ledike in svetijo enako kot 20 w halogenke. Celo dimmer deluje.

Si pomeril svetilnost ? :)

Ne, nisem. Augenmas, če si že kdaj slišal za to metodo. Uporabljala se je v časih pred internetom....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pyr0Beast ::

Srat te prime koliko 'na uč' lahko zgrešiš.

Pa pomeri reflektorje po kake 1000-2000 urah svetenja, jim svetilnost pade za ene 20% vsaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pingo76 ::

Ledice za razsvcetljavo so fajn. Tadobre pa niso ravno poceni. Definitivno pa želiš barvno toploto ne več kot 5000K. Če ti je renderiranje barv kaj pomeni pa išči take z oznako high CRI in naj bo vrednost vsaj 80 CRI.

Pyr0Beast ::

5000K je cool white, glej raje 3400K
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tigercheck ::

E14, E27, GU10, G4 & MR16 sem lansko leto naročal iz SLO strani http://superstrela.com/ ter dobil kvalitetne & relativno poceni LED sijalke, ker jih od drugih SLO trgovcev tisto obdobje nisem.
Glede garancije do sedaj še nisem imel problemov, ko mi je nekaj žarnic delno crknilo, so mi poslali nazaj podobno ali isto oz. celo vrnili denar; pa še prijazno so me poklicali, ko so mojo robo prejeli, ter me vprašali kaj mi bolj odgovaja.
Pa še slišal sem, da zalagajo manjše & srednje SLO trgovine s to robo :D

Aja, pa še to... ker sem vzel na firmo, sem jim poslal povpraševanje (2. celo večjo količino nad 200EUR, ker sem vzel še za ostalo žlahto) so mi obakrat dali dodatni rabat, ker sem nato plačal v naprej, ter dobil še za100nj dostavo.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

očitno si jih še vedno preplačal če si dobil kar tako dobil rabat in poštnino:)) resno, za *taprav* popust mora prodajalec zelo fajn premislit če se mu splača pobrat tisto minimalno provizijo ali pa čakat na boljšega kupca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

energetik ::

francek1 je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

... Si pomeril svetilnost ? :)

Ne, nisem. Augenmas, če si že kdaj slišal za to metodo. Uporabljala se je v časih pred internetom....
Ravno pri ocenjevanju osvetljenosti "augenmas" odpove totalno. Naše oko lahko zaznava osvetljenost od < 1 lux, na drugi strani pa preko 100.000 lux. Človeku, ki ga postaviš v sobo enkrat osvetljeno z 300lux, drugič z 600lux bo zelo težko zaznal kakršnokoli razliko. Razlika bo samo takrat, ko ga bo začela bolet glava od premalo svetlobe pri preciznih delih.
Zato lahko razliko med recimo halogenkami in LED reflektorčki objektivno le izmeriš.

Za tiste, ki nimate luxmetra, obstaja metoda meritve z navadnim digitalcem, kot sem enkrat že opisal:
Nastaviš na polavtomatiko, belino na daylight, sredinsko merjenje osvetlitve. Bel papir postaviš na površino, kjer hočeš merit. Nazumiraš sredinski okvir na papir in pritisneš gumb do polovice, da se izpišejo nastavitve zaslonke in časa (če se ne izpišejo, pač posnameš sliko in prebereš iz exifa).
Osvetljenost površine v luxih je približno: 50*zaslonka^2/(čas*ISO)

francek1 ::

Če pa imaš v sobi istočasno en (klasičen) reflektor obrnjen v en kot, drugega (led) pa v drugega, pa augenmas deluje, kajne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

energetik ::

Bolj deluje za razliko v barvi, boš v tem primeru takoj opazil razliko med 3000 in 4000K svetlobo.
Recimo 30% razlik svetilnosti med reflektorčki boš pa bl težko opazil.

Okapi ::

Če bolj težko opaziš, zakaj bi se potem sploh sekiral zaradi razlike?

O.

energetik ::

Ker opaziš na koncu dneva, ko te bolijo oči od napenjanja, če delaš precizna dela.
Sploh pa - zakaj bi nabavil lampo, ki stane več €/lm kot druge lampe? Zgoraj omenjene LED stanejo 4cente/lm, T5 fluorescentka (vključno z ohišjem, reflektorjem, balastom) stane 1cent/lm.

Za v kuhinjo (kot je spraševal OP) pod omarce dobiš tole stvarco za slabih 30€, skoraj 3000lm, nadomestna lampa stane par € in zdrži do 20.000h. Lahko jih imaš na zalogi več različnih barv in menjaš glede na to, kaj ti bl paše.

Okapi ::

Ker opaziš na koncu dneva, ko te bolijo oči od napenjanja, če delaš precizna dela.
Če doma delaš precizna dela in si svetiš s stropnimi reflektorčki, si itak (raje ne napišem, kaj)8-)

O.

Pyr0Beast ::

Za tisto še vedno pride halogenka na mizi 20W

Ali pa kaj več.

Jaz se držim osvetlitve 300 lumnov/m^2
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

Jaz pa 1000-1500lux na pisalni mizi. Ko se spravim kaj delat, hočem ornk svetlobo.

kuhito ::

Kaj pa ti? Jaz sem iz Srbije in bi rad, da kupujejo http://www.led-sijalice.com/index.php/l...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Opkow ()

mojca ::

Enake žarnice dobiš na ebay-u, recimo http://www.ebay.co.uk/itm/GU10-MR16-E27.... Sama bi izbrala toplo belo, čeprav je svetilnost nekoliko nižja. Pri "tamodernih"/novejših svetilih ima vsaka posamezna ledica vsaj vat ali dva, lahko pa tudi precej več, če je poskrbljeno za hlajenje. Faktor za primerjavo z navadnimi žarnicami je pri ledicah lahko tudi 9.

Enkrat sem kupila tako 6W E27 žarnico kot na linku, vendar sem bila malenkost razočarana zaradi prešvoh svetlobe - popolnoma neuporabno za razsvetljavo stopnišča. Po drugi strani mi je znanec prinesel 4x1W (ali 4x2W, ne vem več) lastne izdelave, ki se po svetilnosti (okrog 500 lm) zlahka kosa z navadno žarnico. Pokazal pa mi je še "industrijske" izvedbe z večkratnikom tega. Ob taki luči ali recimo temule (http://www.dealextreme.com/p/50w-4000lm..., 50 W in 4000 lumnov) "oslepiš". Tako da na podlagi izkušenj z najcenejšo kitajsko robo ni smiselno govoriti o tem, da dajejo ledice premalo svetlobe. Tiste tapoceni jo res. Dobre ledice tudi ne crkujejo vse povprek, je pa pomembno, da se ne pregrevajo, sicer se sicer njihova svetilnost hitro manjša.

Opciji je torej več: a) nova luč, b) ledice v obliki, ki jo je mogoče montirati v navadno luč (pazi na pregrevanje!) in ki ima že vgrajen napajalnik iz 220 V, c) če si ustvarjalen, kupiš posebej ledice (od 1W dalje), ki se napajajo s cca. 350-750 mA toka, in posebej napajalnik. Npr. paket petdesetih 3W ledic: http://www.dealextreme.com/p/3w-3050-32... ali paket dvajsetih 2W ledic za 8 EUR: http://www.dealextreme.com/p/3w-160-180..., ki jih zaporedno zvežeš in prosto razporediš, priklopiš na napajanje in pri tem še paziš, da ti ne bodo svetile neposredno v oči.

PS: pardon, šele sedaj vidim, da je bila tema potegnjena iz podstrešja, in da je avtor najbrž že kupil, kar je iskal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

einstein :P ::

evo, 4000 lumnov v ročni svetilki.
pa še 18000 lumnov v ročni svetilki obe svetilki sta LED.
tako, da ne bo kakšne pomote, da led svetila niso tako svetla, sam imam 3W led svetilko in je zelo močna, tako da niti za hip ne moreš pogledati noter.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Nope and nope
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

einstein :P ::

kaj nope and nope? poleg tega tudi porabijo ledice ogromno manj energije in dlje zdržijo preden se pokvarijo. 8-)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

Tvoje trditve o lm teh svetilk.
Prva ima dejansko okoli 2500-3000lm, pa še to le ob vklopu, nato zaradi temperature izsev hitro pada. Poleg tega je lahko zaradi pregrevanja prižgana max pol minute.

energetik ::

einstein :P je izjavil:

kaj nope and nope? poleg tega tudi porabijo ledice ogromno manj energije in dlje zdržijo preden se pokvarijo. 8-)
Ogromno manj od česa?
Peščica najbolj učinkovitih LED sijalk znanih proizvajalcev (npr. Osram, Philips...) imajo tam do 80 lm/W glede na njihove kataloge. Večina LED pa ima manj kot 60 lm/W, govorim seveda o kompletnem izdelku, ne samo emiterju. Močnejše CFL (od 18W naprej) pa imajo prav tako vsaj 60lm/W. Torej od kje ti to, da LED porabijo ogromno manj energije?
Kvalitetne CFL prav tako dolgo zdržijo. Jaz v skoraj 5 letih še nisem zamenjal CFL, pa mi v dnevni sobi svetijo vsak dan celo popoldne, pozimi praktično cel dan. Osram.
Za osvetlitev kaktusov mi sveti Philips 23W Tornado vsak dan po 16h že 20 mesecev.

Pyr0Beast ::

@energetik - ogromna razlika v dolgoživosti lampe je tudi že če je odprta vs. zaprta različica
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

einstein :P ::

@energetik
"ogromno manj od česa?"

doma imam eno navadno 200W žarnico, ki ima malo čez 3000lumnov. svetilka na prvem posnetku ima 4000lumnov. pa misliš, da tista svetilka porabi 200W?
50W led ima 4000lm za primerjavo, 50W halogenka pa ima 800-950lm

@jest10

še en primer 4000lumnov 50W ne vem zakaj nebi imela 4000lm glede hlajenja pa se da zadevo rešit. pa še vseeno se ne segreva toliko kot wolfram
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Pyr0Beast ::

LOL

50W ledica rabi AKTIVNO hlajenje

Ne pa plastične škatle.

Tam notri je 3W ledica, tam nekje.
50W emittorji so že tako svinjsko veliki da jih preprosto ne zmoreš fokusirat pravilno.

>doma imam eno navadno 200W žarnico, ki ima malo čez 3000lumnov.
Pa gor daj še steklo, prištej izgube reflektorja, termično obremenitev manjšanja outputa in spremembe barve zaradi temperature
Nekako s temi zadevami se moraš ubadati z ledico

Če dobiš tam 80% outputa si dober.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

@energetik
"ogromno manj od česa?"

doma imam eno navadno 200W žarnico, ki ima malo čez 3000lumnov. svetilka na prvem posnetku ima 4000lumnov. pa misliš, da tista svetilka porabi 200W?
50W led ima 4000lm za primerjavo, 50W halogenka pa ima 800-950lm

@jest10

še en primer 4000lumnov 50W ne vem zakaj nebi imela 4000lm glede hlajenja pa se da zadevo rešit. pa še vseeno se ne segreva toliko kot wolfram


Le zakaj ne pokaže LEDice pri vgasnjeni lučki>:D
Lej, tole niti slučajno ni 4000lm.
Pa res bi rad videl, kako boš ti hladil 50W v plastičnem ohišju, da se ne bo segrevalo čez 100 stopinj.

einstein :P ::

@jest10

kako bom hladil?: http://www.scientificamerican.com/artic...
pa lahko po potrebi še ventilatorček dodaš.

zakaj ni? svetlejše je že od moje 3000lm 200W žarnice.
zakaj je ne pokaže? ja zakaj bi jo pa, saj ni nič tako neverjetnega: http://www.ebay.com/itm/50W-WHITE-LED-L...
tukaj imaš 50W led s 4500lm

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

poslji mi zs einstein

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

@jest10

kako bom hladil?: http://www.scientificamerican.com/artic...
pa lahko po potrebi še ventilatorček dodaš.

zakaj ni? svetlejše je že od moje 3000lm 200W žarnice.
zakaj je ne pokaže? ja zakaj bi jo pa, saj ni nič tako neverjetnega: http://www.ebay.com/itm/50W-WHITE-LED-L...
tukaj imaš 50W led s 4500lm

lp

V plastičnem ohišju, ki nima ogromnih rež za kroženje zraka, ti NE BOŠ NIKOLI uspešno hladil 50W LED diode, pa če imaš v ohišju skrit še tako ogromen ventilator in hladilnik. Saj delalo bo, to ja. Ampak le 30-60s>:D potem je nujen izklop, če nočeš, da ti spraži LEDico.
In LED plošča na tvojem linku niti v najbolj norih sanjah nima 4500lm. Kitajske lm se vedno množi z 0,6-0,8, da dobiš pribložno pravo vrednost>:D
Poleg tega so to lm, ki zapustijo sam pn spoj LEDice. Iz same LEDice pride le okoli 90% izsevane svetlobe, dodatne izgube pa imaš še na reflektorju in leči.(10-20%)

btw, takale pravokotna LED plošča ne bo nikoli imela lepo okroglega svetlobnega snopa v tako majhni lučki. Že tukaj se ti more prižgati alarm:P Zakaj ne pokaže? Ker bi se lepo videlo, da se laže

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

einstein :P ::

@jest10

ok, si zmagal, res se ne spoznam najbolj na vse to ampak zakaj potem napišejo 4500lm, če v resnici ni? potem je to veliko goljufanje... :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

kaj pa tiste ki menjajo barve dobis zraven se remote control?

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

@jest10

ok, si zmagal, res se ne spoznam najbolj na vse to ampak zakaj potem napišejo 4500lm, če v resnici ni? potem je to veliko goljufanje... :P

Pri LEDicah kitajčki vedno bolj napihujejo številke. Včasih so bili le malo preoptimistični(recimo 1000lm pri xm-l lučkah, ki imajo v realnosti zaradi vseh izgub 700-800lm), sedaj pa že konkretno pretiravajo(1200-1800lm za xm-l lučke itd). Tako da če deliš reklamirano vrednost z 2, se ne boš dosti zmotil.
Sicer pa zakaj se prodaja "1500W" zvočnike za 10€? Kaplca detergenta pomije goro posode? V enem tednu shujšate 10kg?

francek1 ::

Ker so pravniki nesposobni lažnivce stisnit ob zid ali pa delajo za njih....V Leclerku trenutno prodajajo kable za vžig motorja; 200 A, not je pa 2.5 kvadrat žica...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Pyr0Beast ::

einstein :P je izjavil:

@jest10

ok, si zmagal, res se ne spoznam najbolj na vse to ampak zakaj potem napišejo 4500lm, če v resnici ni? potem je to veliko goljufanje... :P


And you are welcome.

Denar, kaj drugega.

Te kitajske z bajno lumni lahko na komot svetijo slabše ko 'konkurenca' s pol manj lumni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RejZoR ::

jest10 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@jest10

ok, si zmagal, res se ne spoznam najbolj na vse to ampak zakaj potem napišejo 4500lm, če v resnici ni? potem je to veliko goljufanje... :P

Pri LEDicah kitajčki vedno bolj napihujejo številke. Včasih so bili le malo preoptimistični(recimo 1000lm pri xm-l lučkah, ki imajo v realnosti zaradi vseh izgub 700-800lm), sedaj pa že konkretno pretiravajo(1200-1800lm za xm-l lučke itd). Tako da če deliš reklamirano vrednost z 2, se ne boš dosti zmotil.
Sicer pa zakaj se prodaja "1500W" zvočnike za 10€? Kaplca detergenta pomije goro posode? V enem tednu shujšate 10kg?


No ja, ne meči vse v en koš. Lumni so lumni. Če se meri po ISO standardu je moč enaka. 1500W zvočniki za 10 EUR pa praktično vedno piše PMPO oz Peak Power kar vsi vemo da je moč, ki jo praktično oceniš na uč. Če piše RMS pa veš pri čem si.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Bi vedel, če bi to izmerila uradna ustanova, ali če bi uradna ustanova preverjala napisane trditve. Na žalost ne. A misliš, da je težko na škatlo napisati 1000W RMS, ali 1000 lumnov po poljubnem standardu?

O.
««
«
1 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27460992 (5234) dela
»

LED žarnice

Oddelek: Loža
265105 (4170) Šimpanz
»

Led žarnice 230V, vaše izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
235414 (4433) mrTwelveTrees
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121252 (90176) BigWhale
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015707 (14202) energetik

Več podobnih tem