» »

led žarnice

led žarnice

Temo vidijo: vsi
««
13 / 16
»»

kuglvinkl ::

Hvala, sem dobil pri EMOSu samo malenkost daljšo kot običajno, okol 140mm. 2500 lm.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Tale je ta: http://www.emos-si.si/zbozi/1525693450-.... Po pričakovanju.
Your focus determines your reallity

jest10 ::

En na hitro spacan 250 W LED panel, 50 m traku z 5630 diodami, 2 180 W kitajska napajalnika. 1000 W reflektor se pred njim skrije od sramu>:D
Estetika? Eh, važna je uporabnost. No malo ga bom moral še predelati za lažjo prenosljivost, da se ga bo dalo montirati na več načinov.


Furbo ::

Vroče ledice odvisne od ventilatorja, za katere vemo kako zanesljivi so in kup lesa okoli. Fun.

Jaz bi raje počil kaj takega gor https://www.amazon.de/dp/B01M6Y9AUD
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

jest10 ::

Vroče? Max dosežejo okoli 70 stopinj. Zato pa imam trakove, ki imajo moč 5 W na meter. Če bi imel tiste z 9 ali 14,4 W/m, bi se jasno zabava hitro končala.
Napajalc se tudi brez hlajenja ne pregreva, ventilator je zato, ker jih pač imam-bo kitajski klump vsaj zdržal malo dlje.

marjan_h ::

Eden izmed uporabnikov, je komentiral na začetku te teme, da naj se hladnih belih LED žarnic izogibamo. Pa me zanima zakaj?

energetik ::

Ni razloga. Vzameš tisto barvo svetlobe, ki ti paše.

Je pa res, da se je dobro zvečer izogibati močni in modrikasti svetlobi. Kar lahko narediš s sijalko/svetilko, ki ji nastavljaš barvno temperaturo in svetilnost po želji, z daljincem.

737 ::

kuglvinkl ::

Ja 300 kosmatih, kaksne pa ta govori? Stopnja blaginje je v vztocni zvezi s cestno razsvetljavo? In to na ppdlagi tega, kar je sam prestel kandelabre?

Move along, nothing to see...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

marjan_h je izjavil:

Eden izmed uporabnikov, je komentiral na začetku te teme, da naj se hladnih belih LED žarnic izogibamo. Pa me zanima zakaj?

Osebna preferenca.

Meni je žal za vsako led žarnico s poscano rumeno barvo, ki jo imam. Hladna bela (4000K) je super.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Meni je najboljša dnevna svetloba, 5000K. Edino opoldanska dnevna (6-7000 K) je mogoče vseeno malo "premodra" za v stanovanju (ampak verjetno tudi bolj stvar navade).

bsslo ::

Nekaj časa nazaj sem v Lesnini kupil lestenec s katerim je takrat prišlo 6 halogenk G9 žarnic. Kot so postopoma halogenke crkale, tako sem jih menjal z dimmable G9 ledicami. Upal sem si celo kombinirati toplo bele in hladno bele ledice. Ledice do sedaj kupljene pri aliexpressu, crknila ni nobena.

Danes sem opazil da obstajajo ledice s COB čipi. Zanima me kakšne so izkušnje s COB ledicami ter ali bi bilo bolje "prevetriti" in poenotiti ledice v lestencu?

Edit: očitno prehitro pišem. 1 ledica s silikonskim ovojem je fuč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bsslo ()

bsslo ::

Očitno prehitro pišem. 1 ledica s silikonskim ovojem je fuč.

Edit: Potencial imam sedaj za 3 nove ledice (1 ledica kaput, 1 halogenska kaput, 1 halogenska žarnica, ki verjetno ne bo dolgo zdržala).

FireSnake ::

Kje kupujete LED žarnice za stanovanje?

Meni najbolj odgovarja topla bela svetloba.

Ali obstaja tudi kakšna žarnica, ki ne utripa (s 50Hz)?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kuglvinkl ::

Efekt v Krškem, v redu cene, si lahko zmišljujem, npr. Philipsova GU10 520lm 2.7k, predvsem pa 120 stopinj ;).
Your focus determines your reallity

energetik ::

FireSnake je izjavil:

Kje kupujete LED žarnice za stanovanje?

Meni najbolj odgovarja topla bela svetloba.

Ali obstaja tudi kakšna žarnica, ki ne utripa (s 50Hz)?
Trenutno pri Inled, ker imajo "njihove" ledice CC driverje in ne utripajo (pa ne s 50, ampak s 100Hz utripajo ledice s cenenimi driverji).

Aja včeraj na hitro nabavil visečo luč za jedilnico v Dipotu za samo 50€, 2000 lm, 3000 K. In me tudi preseneti s CC driverjem in kar dobro kvaliteto izdelave.

kuglvinkl ::

Ta CC driver je razviden iz specifikacije, iz razmontaže svetilke, ali izrujeno oko, to opazi?
Your focus determines your reallity

energetik ::

Pri samih žarnicah iz "razmontaže".
Če nabaviš komplet luč vidiš, ko odpreš škatlo, na driverju lepo piše ouput: constant current
Ali pa če imaš fotkič, ki lahko snema s 200fps in več. Iz tega posnetka sem lahko natančno izračunal frekvenco utripanja, pri Inled ledicah utripanja vsaj do 100Hz ni.

V štacuni se pa lahko zanašal le na srečo, grem stavit da ga ni prodajalca, ki bi to vedel.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Kot si rekel: jaz sem prodajalca vprašal (v elektro trgovini), pa me gleda kot tele v nova vrata rekoč: "Saj pa ledice n utripajo."

Mu rečem: "Uripajo, samo vi ne vidite."

Sem takoj videl, da se z njim nima smisla pogovarjat o tej temi.

Eni govorite o lusterjih. Jaz bi imel žarnico, ki ne utripa.
Ali to sploh obstaja?
Rabil bi E27 in E14 (warm white - se mi zdi, da je to najboljša svetloba)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

specing ::

Furbo je izjavil:


Meni je žal za vsako led žarnico s poscano rumeno barvo, ki jo imam. Hladna bela (4000K) je super.


4000K je še topla bela. Nevtralna je 5000-5500K (dnevna svetloba) in hladna >5500K.

@FireSnake jaz priporočam hofer >95% CRI ledice. Sicer ne vem če so CC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: specing ()

FireSnake ::

Bom preveril ;)

Poskusil bom tudi 5000-5500K, kako se obnese.
Hvala ...

Vsakršne dodatne informacije več, kot dobrodošle.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

energetik ::

FireSnake je izjavil:

Kot si rekel: jaz sem prodajalca vprašal (v elektro trgovini), pa me gleda kot tele v nova vrata rekoč: "Saj pa ledice n utripajo."

Mu rečem: "Uripajo, samo vi ne vidite."

Sem takoj videl, da se z njim nima smisla pogovarjat o tej temi.

Eni govorite o lusterjih. Jaz bi imel žarnico, ki ne utripa.
Ali to sploh obstaja?
Rabil bi E27 in E14 (warm white - se mi zdi, da je to najboljša svetloba)

Saj sem ti napisal, Inled ima preverjeno neutripajoče s CC driverjem. EMOS (imajo tudi v Merkurju) utripajo s 100Hz na polno. In crknejo po pol leta, 4komadi od 10 so mi crknili.

APPluk ::

Zakaj vas pa moti to utripanje (če se ga ne vidi)?

Furbo ::

Preveč cajta majo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

r3dkv1c4 ::

energetik je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kot si rekel: jaz sem prodajalca vprašal (v elektro trgovini), pa me gleda kot tele v nova vrata rekoč: "Saj pa ledice n utripajo."

Mu rečem: "Uripajo, samo vi ne vidite."

Sem takoj videl, da se z njim nima smisla pogovarjat o tej temi.

Eni govorite o lusterjih. Jaz bi imel žarnico, ki ne utripa.
Ali to sploh obstaja?
Rabil bi E27 in E14 (warm white - se mi zdi, da je to najboljša svetloba)

Saj sem ti napisal, Inled ima preverjeno neutripajoče s CC driverjem. EMOS (imajo tudi v Merkurju) utripajo s 100Hz na polno. In crknejo po pol leta, 4komadi od 10 so mi crknili.

Moj prijatelj prodaja EMOS robo in vse kar lahko rečem je, klump, ki ima garancijo in pač tip menja crknjene žarnice v nedogled.

Ko sem prejel naročene led trakove, trafote in led žarnice iz Kitajske, je rekel, da to ni nič vredno.
Na koncu je opazil isto robo, ki pa začuda dela.

Ne vem, kje EMOS dobi robo ampak jaz s to robo nisem zadovoljen.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

FireSnake ::

APPluk je izjavil:

Zakaj vas pa moti to utripanje (če se ga ne vidi)?


Pri nekaterih ljudeh lahko pride do glavobola, če zadeva utripa.
Potem so tu še zasloni, ki spet "utripajo" na drugih frekvencah. In spet vid trpi.

Edit: bom stestiral Inled
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

yayo ::

A smem dodat en totalno off topic humoristični moment? Če ne, se opravičujem.

energetik ::

APPluk je izjavil:

Zakaj vas pa moti to utripanje (če se ga ne vidi)?
Ker glede na študije možgani lahko zaznajo to utripanje, četudi ga direktno ne vidiš, če se ne motim tam do ~1000 Hz? Zdj ali to kaj škoduje ali ne, ne vem. Nekateri imajo zaradi tega glavobole.
Zato raje vzamem ledice z dobrimi driverji, ki utripajo s 10kHz+, tako kot CFL. 10kHz živčni sistem niti teoretično ne more zaznati.
Moji posnetki (200fps), Inled GU10:


EMOS GU10:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

fujtajksel ::

> Zato raje vzamem ledice z dobrimi driverji, ki utripajo s 10kHz+, tako kot CFL.

Kje se jih pa najde?

fujtajksel ::

Btw a je kdo že v primeru težav z LED žarnicami na starodobnem dimmerju uporabil "kompenzacijski modul"?
https://www.amazon.de/Gira-237500-Kompe...

mat xxl ::

Sem jaz probal na top novejšemu dimerju pa ni delalo, torej če LED emiter ni pripravljen na to, se ne bo pustil "dimati" !

Ali kdo lahko svetuje kake TOP GU10 reflektorske LED lampe, da res močno svetijo in so iz strani kakor toliko lepe srebrne, ne ravno kake grde bele, ker rabim namesto serijskig GU10. Sicer probal sem že vse živo tudi COB, pa vse odleti, še najbolje do sedaj so se obnesle pocenske iz DealExtrema, samo realno so kot 40W klasične sam pa bi raje kar koli močnejšega. Kak namig ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Furbo ::

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kuglvinkl ::

mat xxl je izjavil:

Sem jaz probal na top novejšemu dimerju pa ni delalo, torej če LED emiter ni pripravljen na to, se ne bo pustil "dimati" !

Ali kdo lahko svetuje kake TOP GU10 reflektorske LED lampe, da res močno svetijo in so iz strani kakor toliko lepe srebrne, ne ravno kake grde bele, ker rabim namesto serijskig GU10. Sicer probal sem že vse živo tudi COB, pa vse odleti, še najbolje do sedaj so se obnesle pocenske iz DealExtrema, samo realno so kot 40W klasične sam pa bi raje kar koli močnejšega. Kak namig ?


Sem našel Philipsove za 4,5 evrov po komadu, 500 lumnov. 120 stopinjske so zelo redke: http://www.lighting.philips.com/main/pr...

Imam pa tudi EMosove, 120 st. Razlike v ceni IIRC pa ni, so pa dobavljive močnejše okol 700 lumnov.

V eni sobi imam tako 4x520 lm in je ok svetlo.
Your focus determines your reallity

BorutK-73 ::

fujtajksel je izjavil:

Btw a je kdo že v primeru težav z LED žarnicami na starodobnem dimmerju uporabil "kompenzacijski modul"?
https://www.amazon.de/Gira-237500-Kompe...

A ni bolje kupiti dimmer za ledike za ta denar?

šernk ::

mat xxl je izjavil:


Ali kdo lahko svetuje kake TOP GU10 reflektorske LED lampe, da res močno svetijo in so iz strani kakor toliko lepe srebrne, ne ravno kake grde bele, ker rabim namesto serijskig GU10. Sicer probal sem že vse živo tudi COB, pa vse odleti, še najbolje do sedaj so se obnesle pocenske iz DealExtrema, samo realno so kot 40W klasične sam pa bi raje kar koli močnejšega. Kak namig ?


iz hoferja si že probal? GU10 imam sicer njihovo luč v kompletu že cca 3 leta brez problemov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mauriciofabi ::

a je res tako težko naredit cool white (~6500K) ledice ki pašejo v 100W luknjio in dejansko porabijo 100W (se pravo svetijo kot hudič) in ne 'oddajajo primerljivo količino svetlobe kot bi jo 100W navadna'

fujtajksel ::

BorutK-73 je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

Btw a je kdo že v primeru težav z LED žarnicami na starodobnem dimmerju uporabil "kompenzacijski modul"?
https://www.amazon.de/Gira-237500-Kompe...

A ni bolje kupiti dimmer za ledike za ta denar?


LED dimmerji so pogosto dražji ali pa ga ne dobiš za obstoječi sistem pokrovčkov.
V bistvu me bolj zanima kaj je not, ker je najverjetneje močno precenjeno.
Sej ena taka stvar je npr ohmsko breme, npr manjša žarnica na nitko. Ampak potem imaš eno žarnico drugačno, pa tale naj bi pokuril le 2W.

ZloTech ::

mauriciofabi je izjavil:

a je res tako težko naredit cool white (~6500K) ledice ki pašejo v 100W luknjio in dejansko porabijo 100W (se pravo svetijo kot hudič) in ne 'oddajajo primerljivo količino svetlobe kot bi jo 100W navadna'


https://www.svetila.com/si/led-sijalke-...

Pa vzami 6500k, ta je 2700k. Sveti rahlo bolj kakor 100W ker je bolj usmerjena.

mauriciofabi ::

kateri del od potegne za 100W elektrike in sveti odfukano močno ti dela težave

ZloTech ::

mauriciofabi je izjavil:

kateri del od potegne za 100W elektrike in sveti odfukano močno ti dela težave


A ti bi rad 100W ledico v E27 podnožje. Veliko sreče pri tem

energetik ::

mauriciofabi je izjavil:

a je res tako težko naredit cool white (~6500K) ledice ki pašejo v 100W luknjio in dejansko porabijo 100W (se pravo svetijo kot hudič) in ne 'oddajajo primerljivo količino svetlobe kot bi jo 100W navadna'
Mogoče bi šlo z vodnim hlajenjem, sicer pa jo lahko samo sanjaš, torej v velikosti navadne s 100W ledico...
Za ta namen si poglej metal-halidno sijalko... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Furbo ::

mauriciofabi je izjavil:

kateri del od potegne za 100W elektrike in sveti odfukano močno ti dela težave

To imaš pa že v osnovi defektno zasnovo osvetlitve, če tudi prej ni 100W zadoščalo.
Lahko uporabiš tole :)
https://www.aliexpress.com/item/E27-TO-...
https://www.aliexpress.com/item/Wholesa...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mauriciofabi ::

nisi odgovoril na vprašanje + nalepil neuporabne linke

Furbo ::

Ja ni 100W žarnic model no, pa zahtevaj denar nazaj, če nisi zadovoljen z odgovori.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

Res jih ni, že za 1500 lumnov se moraš kar potruditi. V večini akcij nudijo nekje 400-800 lumnov, kar je zelo bogo.

Pri 100 W je problem v gretju ledic oz. hlajenju. Oblika klasičnih žarnic ni primerna za namestitev ustreznih hladilnikov.

kuglvinkl ::

1521 lm je na voljo v klasicni oblkiki hruske, kjerkoli.
Your focus determines your reallity

matobeli ::

Evo 100w ledico

https://www.mimovrste.com/reflektorji-s...

Primerno če dost špilaš fuzbal ponoč.

darkolord ::

kuglvinkl, se popravljam, so, ampak po precej višjih cenah. Npr. 1000 lm Osram so 12 eur za 3 kom, zraven pa 1500 lm pa 13 eur za 1 kom (Merkur).

V akcijah naših večjih trgovcev pa kolikor se spomnim še nisem videl več kot 1000 lumnov.

Meni se zdi 100 W ekvivalent skoraj minimum. Ne vem če sem že kdaj bil v presvetlem prostoru. Z žarnicami/sijalkami bi se za to moral kar potruditi.

kuglvinkl ::

darkolord je izjavil:

kuglvinkl, se popravljam, so, ampak po precej višjih cenah. Npr. 1000 lm Osram so 12 eur za 3 kom, zraven pa 1500 lm pa 13 eur za 1 kom (Merkur).

V akcijah naših večjih trgovcev pa kolikor se spomnim še nisem videl več kot 1000 lumnov.

Meni se zdi 100 W ekvivalent skoraj minimum. Ne vem če sem že kdaj bil v presvetlem prostoru. Z žarnicami/sijalkami bi se za to moral kar potruditi.


Tudi sam imam rad svetlo. Te svetilke kupujem v Efekt v Krškem (to je Conrad), mislim, da so okrog 5-6 evrov po kosu. Vse ostale so 1000lm, če so na E27. Lustri na hodnikih so pa na GU10m, z dvema ali tremi svetilkami, tako da je gor med 500 do 700 lumnov. Centralna luč je pa 4x1000lm pa recmo, da vzamemo stran 30% ker je v lustru.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

energetik ::

2500 lm, E27 ledica: http://www.emos-si.si/zbozi/1525733404-...

Edino glede na moje izkušnje z njihovimi GU10 bo crknila kmalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()
««
13 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461130 (5372) dela
»

LED žarnice

Oddelek: Loža
265112 (4177) Šimpanz
»

Led žarnice 230V, vaše izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
235416 (4435) mrTwelveTrees
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121435 (90359) BigWhale
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015734 (14229) energetik

Več podobnih tem